TaadartsO. A.J.KR9S Uttel SPEE MIK AFBRAAK. AFBRAAK Adver teutten. MODEMAGAZIJN TH. BOBKROfl, Ooslzi# 296 Win §S£BiSP£ HELEiiU iïïl SillH 41, BoMai MODES m aj—5 W.J. CARBID DRIJFRIEMEN. Weststraat 62 - Ouddorp LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. GEMELD NIEUWS. VLEESCflMWERIJ en SP£ISLAG£EIJ. Jac. DE VOS iz.j J. F, MEUWL&KD Fz. - HEUL - DIBKELAÜD. Zandpad B 208, Middelharnis TANDARTS REGENSBURG J. BOTH - Dirksland. C. VIS Jz. - Sommelsdijk MAK en BLOM I. DE WINTER ZONEN, HET IS ¥00R ALLEN, Johs. Leune Co. Dirksland Draineerbuizen met kraag, van Nieuw-Helvoel is el- ken Zaterdag van 1 tot 5 uur te spreken in 12774 Ruime sorteering NAJAARSHOEDEN verschillende kleuren en kwaliteiten. Groote keuze Voiles in diverse tinten 12315 Beleefd aanbevelend, A. C. BiEKËB. IJzeren GELDKISTJES, Koperen Gewichten, gegalvaniseerde Emmers gegalvaniseerde Waschteilen, diver se soorten Hangsloten en Grendel sloten, Rieken, blanke Schopjes, Ballastschoppen enz. enz., Naaima chines, Gasartikelen voorradig bij Als Ramen, Deuren, Kozijnen, Vloer en Kapdeelen, 50 M3 licht Binthout, Heining- ea Schoeingpalen, Marme ren schoorsteenmantels enz. enz. Dordtsche Straatweg 712, ROTTERDAM. als Raam, Deur, Warande, Bedstee, iurij Deuren en Kozijnen, Marmeren Schoorsteenmantels en Tegels. Plan ben. Binten Palen. Divers Ijzerwerk en meer is uw adres BERGPLAATS BriefadresA. DROPPERT, Rotter dam, Yredenoordplein 19. besteden hooge prijzen voor €lu«Ie ®a<SKl»e!ess, Gedragen L lee- res*. Antlqnlteilen enz. 12807 Sehreuder Baksteen. van de firma C. A. VERKOUTEREN- J. KOOIMAN, Halsteren. Tevens beleetd aanbevolen voor draineerwerk. 12736 Lfe@TS3Ümis nabjj de ScMekade. I) SS- KUvM GIJ ALLEN IEN DROGISTEN !H"': ^LESS^EN VAfcLvl zal zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt wanneer zij vermoedelijk zullen moeten op komen. Uitstel van eerste oefening. Omtrent uitstel van eerst oefening geldt het volgende: Uitstel of verlenging van uitstel wordt tegenwoordig slechts in zeer bepeikte mate verleend en alleen om zeer gewichtige studie- of andere redenen. Om studieredenen kan wel uitstel of ver lenging van uitstel worden verleend aan dienstplichtigen, die b.v. 1. eindexamen hoogere burgerschool of gymnasium moeten afleggen 2. examen moeten afleggen voor onderwij zer; 3. leerling zijn van de hoogste klasse eener middelbare technische school of soortgelijke inrichting 4. leerling zijn de Middelbare Koloniale Landbouwschool. Uitstel of verlenging van uitstel van eerste oefening wordt niet verleend aan dienstplich tigen, die b.v.: 1. als student zijn ingeschreven voor het eerste studiejaar aan een universiteit; 2. reeds een betrekking bekleeden en door- studeeren, ten einde hun positie te verbete ren, zooals: a. onderwijzers, die zich bekwamen voor de hoofdakte of voor een andere akteen b. personen, die werkzaam zijn op kanto ren, in bedrijven e.d. en les nemen in boek houden of een ander vak; 3. leerling zijn van een school of andere inrichting, waar slechts enkele uren in de week les wordt genomen 4. zich wijden aan een studie, die in het algemeen niet van overwegenden invloed is op hun maatschappelijke betrekking. Zij, die uitstel of verlenging van uitstel wenschen, moeten daartoe zelf hun verlangen bij (ongezegeld) verzoekschrift aan den Mi nister van Oorlog te kennen geven, met over legging van een deugdelijk bewijsstuk om trent het werkelijk bestaan van de reden der aanvrage. In het verzoekschrift behoort te worden vermeld de gemeente, voor welke de dienst plichtige is ingeschreven, alsmede het korps en het korpsonderdeel, waaraan hij. is toege wezen. De dienstplichtigen zullen echter rekening moeten houden met de mogelijkheid, dat het uitstel wordt ingetrokken, zoodra de omstan digheden daartoe aanleiding mochten geven. Uitstel of verlenging van uitstel behoort eerst te worden aangevraagd, zoodra vast staat wanneer de dienstplichtige moet opko men. Dit is thans alleen het geval met hen, wier opkomst in October a.s. moet plaats hebben. De overigen dienen dus, indien zij uitstel of verlenging van uitstel wenschen te vragen, met de aanvraag te wachten, totdat zal zijn bekend gemaakt welke tijd voor hun opkomst is vastgesteld. SOMMELSDIJK, 7 September 1917. De Burgemeester van Sommelsdijk, J. TIMMERMAN Mz. L.B. 't Moet ruischen en suizen als een hagelslag. Het Wetsontwerp op de Export-Centrale (Uitvoer-Maatij.) is ook door de Eerste Ka mer aangenomen. Wat de Export-Centrale ons zal brengen, ligt in het duister. Het kan schrijft het „Ned. L. W." ofschoon de kans daarop gering schijnt, een stap in 's lands belang zijn, maar het kan ook een ramp worden. „Maar zeker is ook de oprichting der Ex port-Centrale wederom een stap in de rich ting, evenals zooveel Regeeringsmaatregelen van ver mindere productie. De Regeering heeft gekozen tusschen con- sement en producent ten nadeele van den laatste. De toekomst zal het, te spoedig, leeren, dat men te ver gaat; het volgende jaar zal bewijzen dat men niet straffeloos den pro ducent het risico der productie laat, zelf de volle voordeelen en zelfs meer dan dat nemend 1918 zal de Regeering laten zien, dat de pro ductie van menschenvoedsel in belangrijke mate zal zijn afgenomen. Dat dit mede tot gevolg zal hebben het ten onder gaan van tal van nijvere landbou wers het is den landbouw bekend, en het overige Nederland interesseert zich daarvoor nietwaarom daar hier verder over te spreken „Het overige Nederland interesseert zich daarvoor niet"zoo is het. Het schijnt de groote massa koud te laten, dat de boer, de producent van Levensmiddelen, van wien men zich toch afhankelijker moet gevoelen dan ooit langzaam maar zeker naar den kel der gaat. Maar het groote publiek is nog steeds blind, onkundig. Het wordt niet beter voorge licht. 't Is niet alleen „De Telegraaf" dat geregeld afgaf op de boeren en alleen voor de belangen der consumenten opkwam. Ook andere groote bladen hebben langen tijd hetzelfde gedaan. Men herinnere zich slechts wat nog pas de „Nieuwe Rotterd." schreef. En nu, zoowaar, gaat Minister Posthuma zich ook al aan die zijde scharen. Nu de boeren eindelijk het „regelen, verbieden, dwingen, drukken," moede hun lijdzaamheid hebben laten varen, over heel het land in actie komen, omdaf hun het leven zuur en het bedrijf onmogelijk wordt gemaak, nu ziet de Minister daarin, helaas, niets anders dan een relletje, een waanzinnig retletje.der boerenleiders, die hij in de Tweede Kamer, bij de behandeling der Export-Cen trale, toeroept: „Geeft toch geen steun aan die amok-makerij I" De Minister erkent, dat de landbouwbevolking zich de laatste jaren inderdaad van goeden wille heeft getoond, maar laat hij volgen men vergeteniet dat een winnende hand mild is. „Zijn de boeren thans echter ook niet eenigzins aan gegrepen door een ziekte der jalouzie, nu er buiten den boerenstand andere zijn die 't wat beter hebben gehad Aldus verstaat de Minister de jammerklachten, de noodkreten, die er opgaan uit het kamp der boeren. Zóó sprak hij op 30 Augustus, daags nadat het Eerste Kamerlid K. de heer K. den Boer had verklaard: „Aan den landbouw kunnen thans geen hoogere lasten worden opgelegd. Het kost de organisatiën groote moeite de landbouwende bevolking af te houden van verzet tegen allerlei maatregelen die een steeds sterker inbreuk maken op de aloude bedrijfsvrijheid en die het zandboertje on mogelijk maken om vee te houden". Het schijnt dat de rollen worden gekeerd en de Minister nu een lesje moet gaan ne men bij de „Tel." Een paar dagen voor de Minister aan 't woord was, verscheen in dat blad een artikel overstemming in de landbouw- kringen, dat waard was gelezen te worden, en dat aldus aanving„De ontevredenheid onder de boeren en de lust tot verzet tegen de maatregelen der regeering zijn plotseling zeer groot geworden.Hun lijdelijkweerstreven zal belangrijk schade doen aan het lands belang. Het is opmerkelijk, dat deze storm pas heden opsteekt, maar het is dubbel ge vaarlijk dien storm te laten doorrazen op dit oogenblik". Men zou het noodig gaan achten den Mi nister dat artikel thuis te sturen opdat de ernst van den toestand tot hem mocht door dringen, en Z. Exc. niet volsta met de toe zegging welke hij gaf'- te trachten de prijzen van de afval producten wat te verminderen. Waarlijk, de schrijver van het „Tel." ar tikel oordeelt juist als hij zegt „De boeren, die oorlogswinst maakten in de eerste jaren, betalen daarvan belasting, maar de oorlogswinst in den landbouw is niet te vergelijken met die in den handel van landbouwproducten, hij is oneindig veel kleiner, dat wordt te vaak vergeten en de boeren op het gemengde zandbedrijf hebben in het geheel geen winst in vele gevallen. Maar zelfs, al was er het vorige jaar winst dan kan dat geen reden zijn om nu willens en wetens met verlies te gaan werken, dat doet een fabrikant of handelaar ook niet. En het resultaat van de regeeringsbenoemingen is, dat Nederland steeds minder in staat komt zichzelf te voeden." Zou het dan werkelijk noodig zijn, dat er nóg meer protesten tot den Minister worden gericht, in steeds sterker vorm Nóg meer aanklachten, in steeds bitterder toon Moeten er dan over hèèl het land, als in Brabant geschiedt, kringvergaderingen worden gehou den, waar duizendtallen hun protesten doen hooren en eenparig verklaren, dat zij tot lijdelijk verzet gedwongen worden? Moet er dan zooals de Redacteur van het „Wbld. van den Noord Br. Chr. Boeren bond", Pater v. d. Eisen, aanraadt, een ge- zamelijke noodkreet opstijgen, die zal ruischen en suizen a's een hagelslag, die alles verplettert, en den Minister in de ooren zal tuiten Lijdelijk verzet, dat wil zeggenzich ver zetten met niets te doen. Moest het hiertoe bij een groot deel der boeren komen, de Minister was zeker een der eerste, die het in stem mate zoude betreuren. Maar dan doet hij meer, dan hij laatst in de Kamer en te Assen op het Landhuishoudkundig Congres deed, waar hij verklaarde niet eenzijdig re kening te kunnen houden met uitsluitend landbouwbelangen, de kerk in 't midden te moeten laten, en voorts een beroep deed op de .voortgezette medewerking der landbou wers en op de leiders der groote landbouw- vereenigingen, die niet moesten mee klagen maar een onafhankelijk en eerlijk oordeel vellen. De minister wil de kerk in 't midden laten. Maar 't is juist de ernstige grief der land bouwers, dat Z. Exc. dat sinds lang niet meer doet en zeker niet den laatsten tijd. Het zand bedrijf is in de knel geraakt, de zandboer kan zich niet meer op de been houden, en de Minister steekt geen vinger uit om hem te redden, zooals Pater v. d. Eisen zegt. Het is heus geen smokmakerij, wanneer ge lijk „De Tijd" mededeelt vele landbouwers in Brabant reeds zijn besloten zoo weinig mogelijk rogge of gewassen voor ander menschelijk voedsel te zaaien. De varkensmesterij zal aan den Maaskant zeer binnenkort tot het verleden behooren, thans worden in deze streek, waar in 1914 16 exportslagerijen bloeiden, geen varken meer gefokt. Waar zulk een toestand is ingetreden en het kleine zandbedrijf door de regeerings maatregelen is gekomen op de grens van zijn bestaanszekerheid, kan het daar heeten de kerk in 't midden laten, wanneer de Mi nister den boerenstand berooft van zijn le vensbehoeften, zijn noodzakelijkste levens middelen onteigent, en dit tegen prijzen, die beslist onvoldoende zijn Prins Joris, het Kamerlid Roodhuizen, heeft zoo schreef hij dezer dagen uit de rede van den heer K. de Boer opgemaakt, dat de tijd reeds lang voorbij is, dat Minis ter Posthuma „der boeren God" genoemd zou kunnen worden. Ofsdat ooit zoo geweest is betwijfelen we, maar thans, neen, is er van aanbidding van den Minister van Landbouw door de landbouwers geen sprake. Maar zij blijven nog vertrouwen, dat de Minister recht zal doen geschieden en niet hun belangen, hun bestaan, aan die der gemeenschap geheel zal opofferen. Moge de Minister dan zien, dat de maat vol isDe boer wil blijven wer ken, zorgen en zwoegen, om de productie zoo hoog mogelijk op te voeren, mits hij ook zijn rechmatig deel hiervan krijge. „Land en Vee" doet de Minister een „leer zaam" voorbeeld aan de hand Bij onze buren over de grenzen, waar de noodtoestand wel zoo dringend zal zijn als hier bij ons, gaat de Overheid omtrent de landbouw-maatregelen, naar men van be trouwbare zijde hoort, aldus te werk 1. Men laat door deskundigen in den land bouw in het veld vóór en tijdens den oogst de productie van ieder boerenbedrijf opnemen. 2. Men bepaalt hoeveel ieder kan afstaan en vordert dit op. 3. Men bemoeilijkt niet, of zoo min mo gelijk, het bedrijf; maar men controleert op een wijze zooals die gemakkelijk en geschikt kan gebeuren. 4. Men betaalt anders dan hier bij ons den boer voor hetgeen de Regeering voor de volksvoeding behoeft, flinke prijzen; zoo dat het bestaan van den boer niet wordt be dreigd en deze gaarne bereid is voor het algemeen belang mee te dulden, te offeren en te werken. Voorwaar een leerzaam en navolgenswaar dig voorbeeld. B. Arrondissemenis Rechtbank te Rotterdam Zitting van Dinsdag 11 September. De rechtbank heeft heden veroordeeld: A. v. d. M., 67 jaar, bierhuishouder en melkslijter te Oostvoorne, ter zake van het opzettelijk afleveren van drinkwaren, wetende dat deze vervalscht zijn en die vervalsching verzwijgende, te Brielle, tot veertien dagen gevangenisstraf. P. D. de S., 25 jaar, melkverkooper te Vierpolders, wegens gelijk misdrijf, tot veer tien dagen gevangenisstraf. P. de R., 56 jaar, visscher te Hooge en Lage Zwaluwe, ter zake van het een hande ling, door een ambtenaar ambtshalve onder nomen, ter opsporing van een strafbaar feit beletten, tot f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis, met vrijspraak van hetgeen bekl. meer of anders was ten laste gelegd. Vrijgesproken werd: A. O., 37 jaar, huisvrouw van P. v. d. P., melkslijtster te Vierpolders, beklaagd geweest van het opzettelijk afleveren van drinkwaren, wetende dat deze vervalscht zijn en die ver valsching verzwijgende. Faillissementen in Nederland, Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF ótCo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 8 Sept., Neder land uitgesproken 16 faillissementen tegen 21 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 8 Sept., 1917 617 faillissementen tegenover 755 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Duurtetoeslag voor dienstmeisjes. Twee dienstmeisjes schrijven aan het Hbld. een stukje, waarin zij pleiten voor een duurte toeslag aan dienstmeisjes, o.a. omdat er ten gevolge van den kolennood veel minder di- nertjes worden gegeven en dus het verval voor haar zooveel minder zal zijn. En ook voor haar is alles, o.a. de „dienstkleeding", duurder. „Lager onderwijs". In een onzer groote bladen lezen we onder de rubriek „Lager onderwijs" Ten paleize Het Loo is aangekomen dr. Friedlander, die gedurende eenige weken den Prins onder zijn behandeling zal nemen. Kanarievogels. Tal van meisjes uit Kerk- rade arbeiden te Herzogenrath in een fabriek, waarin granaten worden vervaardigd. Deze meisjes krijgen gele gelaatskleuren gele handen, alsof ze de geelzucht hadden. De bevolking noemt hen reeds „kanarievo gels". In beslag genomen. Te Dedemsvaart zijn op telegrafisch verzoek van den Min. door de gemeentepolitie bij verschillende bakkers ruim 800 lichamen van broodkaarten der 25e week in beslag genomen. Deze inbeslagne ming zal waarschijnlijk geschied zijn in ver band met in andere gemeenten gepleegde fraude. Doodslag. De 18-jarlge arbeider J. v. D. is gevankelijk naar Groningen overgebracht als verdacht van poging tot doodslag. Hij moet te Middelstum op een landbouwer aldaar in een jachtveld met een met scherp geladen geweer hebben geschoten. Smokkelaarster en kindermoord. Te Groes- beek is in de woning van de weduwe v. R., onder het bed, het lijkje gevonden van een pasgeboren kind van de ongehuwde W. G., die Zaterdag wegens een ander feit te haren huize werd gearresteerd. Een ingestelde huiszoeking bracht ook een partij smokkelwaar te voor schijn. Verdronken. De brugwachter v. H. te Nieuwleusden is toen hij water wilde schep pen, in het Lichtmiskanaal geraakt en ver dronken. Zijn lijk is opgehaald. Gedood aan den draad De 21-jarige A. M.,. uit St. Jansteen is, vermoedelijk bij het smok kelen, aan den electrischen draad onder de gemeente Clinge dood gebleven. Eikelzoeken-winstgevend. In de Gaaster- landsche bosschen worden tegenwoordig veel eikels gezocht. Vooral de Belgische geïnter neerden zijn in de weer. Zij trekken er met hun geheele gezinnen op uit en maken soms een daggeld van 10 gld. Oplichting. Bij de sigarenwinkelierster F. de K., aan de Kruisstraat te Rotterdam, kwam gistermiddag een man, die een goud horloge te koop aanbood. De juffrouw wilde het niet koopen. Inmiddels kwam een ander persoon den winkel in; hij liet dezen het horloge zien, en zeide dat het f 61 gekost had. De ander ging bieden en kwam tot f 21. Hij zeide echter nooit aan een Israëliet te willen verkoopen(l) en het nog veel liever voor een kleinigheidje aan een ander te willen geven. Het einde was dat de juffrouw het horloge voor f 12.50 kocht. Het bleek intusschen van koper te zijn. Een half uur later zag de juffrouw den man in een koffiehuis op de Kruiskade zitten. Zij waarschuwde de politie, die hem aanhield. Wegens oplichting is pro- ces-verbaal tegen hem opgemaakt. Spaar gas 1 lo. Houdt uw gasmeter ge sloten als er geen gas noodig is. 2o. Sluit uw gasmeter eerst, wanneer alle branders dicht zijn opdat bij het openzetten geen gas onnut te loor gaat door een verge ten pit. 3o. Waar de verlichting niet voor woon kamers dient, late men in de gangen de branders door kleinere vervangen. 4o. Wie op gas kookt zorge er voor dat het stel niet op de tocht staat; wanneer de vlam door tocht van den ketel of pan wordt afgeblazen, vermindert de warmte aanmer kelijk. 5o. Zoodra het eten of het water kookt kan de vlam neergedraait worden, het koken blijft even snel gaan als bij een blazende vlam. 6o. De pannen moeten ook van onder schoon gehouden worden, omdat roet een slechte warmtegeleider is en dus de warmte minder gemakkelijk de pan bereikt. 7o. Hoe dunner de wand van uw keuken gereedschap is, te sneller kunt gij koken daar de warmte beter doordringt. Een alluminium- pan is sneller verwarmt dan een zwaar geëmailleerde. 8o. Het waschwater kunt ge warm houden door dit boven op de potten te zetten waarin ge het eten kookt. 9o. Houd de branders goed in orde, slechte branders gebruiken meer gas, of liever, wer ken onvoordeelig. lOo. Laat geen warmte te loor gaan (Ver warm steenen en breng deze met het warme water van den voorgaanden dag In de kook- zak. Houdt uw hooikist in eere. C/.)3 Hollandsche spreekwoorden, internatio naal toegepast. Duitschland: Veel honden zijn des hazen dood. Rusland: Veel koks bederven de brij. Oostenrijk: Eerst gedaan en dan bedacht, heeft velen in de lij gebracht. Engeland: Waar twee kijven hebben twee schuld. trankrijk: De gestadige jager vangt het wild. België: Waar 'gehakt wordt, vallen spaan ders. Portugal: Alle beetjes helpen. Griekenland: Je moet 't van je vrienden maar hebben. Turkije: 't Eind zal den last dragen. Amerika: Trek als 't nept, visscher. Roemenië: Berouw komt na de zonde. Bulgarije. Een goede buur is beter dan een verre vriend. Italië: Zet den stok niet verder dan je springen kunt. JapanIn troebel water is 't goed visschen. China: Veel geschreeuw, maar weinig wol. De neutralenWat gij niet wilt dat u ge schiedt, doe dat ook aan een ander niet. 't „Hbl." heeft ze bijeengezameld. Specialiteit in fijne VLEESCHWAREN en alle WORSTSOORTEN. Moleisdffk 5. Oude ïonge. Vanaf heden dagelijksch verkrijgbaar 1ste kwaliteit versch RUNDVLEESCH. 12938 Beleefd aanbevolen. Ontvangen een groote partij voor RIJWIELEN alsmede KAMERVERLICH TING met daarbij behoorende LAMPEN, verder ruime keuze RIJWIELLANTAARNS en verder alles op het gebied van GASVER LICHTING enz. Laan van Meerdervoort 180, Den Haag, 12693 TeLL. 3943, zal voortaan den Ie» ©onder- dog; van iedere maand in het Hot<l ZAAÏJER te MIDDELHARNIS, 1e con ulteeren zijn voor alle mondziektcn en kunsttanden enz. van 12 tot 5 uur. Groote sorteering in GOUD- en ZIL VERWERKEN, HORLOGES, KLOK KEN - PENDULES - WEKKERS enz. Reparatiën aan alle Gouden- en Zil verwerken en aan uurwerken tegen - scherp eoncurreerende prijzen. - 10776 BELEEFD AANBEVOLEN In KERNLEDER, CHROOMLEDER, BALATA GUMMI enz. (Fabrikaat T. H. HAAGEN, Rot terdam) worden tegen fabrieksprijs geleverd door 12921 Monstercollectie op aanvraag. 1 ER.EFOOM Mo. «5 a d paq ¥oor a!l<* voorkomende Oude Tonge, die iets noodig hebben in Goud- Zilver-, Diamantwerken, Tafelzilver, gemonteerd Kristalwerk enz. ZEER BELANGRIJK een goed en vertrouwbaar adres te weten waar al deze artikelen in ruime keuze EN tot billijke prijzen verkrijgbaar zijn, daarom stellen wij dit adres GRATIS VERKRIJGBAAR. Het is de van ouds bekende meer dan 30 jaren bestaande firma JUWELIERS. TEL. 3807. BINNENROTTE 170 ROTTERDAM levert le kswaSlieSt zeer mooie soliede meubelen, als Tafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Schildergen, Theetafels, Buffetten, Stijlameublemen ten in leer en peluch. Boekenkasten. Tweepersoons onbesiapen veerenbed- stellen, Kapokmatrassen, Slaapkamer meubelen enz. alles spot goedkoop. Rugbekleede leerstoelen vanaf 17.50 Stgllinnenkast 20.-. Stgltafels ƒ9.50 Spiegels 5.50 en 7.50 enz. De nog overgebleven ZOMERHOEDEN wor den tegen spotprijzen opgeruimd. Zie etalage. Chique Najaarshoeden in licht vilt en zijde voorhanden. Aanbevelend, JEMV ARISNDS 12422 DIE LIJDT' AAN JICHT ENRHEU- MATIEIQÉN EEN MIDDEL ZOEKT I TOT LENIGING UWER KWALEN, l KOOPT EEN FLESCH ANKERl' PAIN-.EXRELLER Van 5 5 or 8 Of EENTENKECE INWRÜVING BRENGT REEDS VERMINDE0 RING UWER PIJNEN l c-i er bestaat geen beter MIDDEL DAN P Al N-EXPELLER-, t WEKT APOTHEKEN; tWEIGERTBESUSf" Ad RICHTGR&C ROTTERDAM Specialiteit In Ligstoelen, Serremeubelen en vierkante Waschmanden en Badstoelen. 9742 Groote keuze in bekleed en onbekleed Man denwerk, zooals PAPIERMANDEN en WERK TALELS. Ook verkrijgbaar bij T. Schilper- oord, Middelharnis.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2