binnenland. 0fficiëel gedeelte. plaatselijk nieuws gemeenteraad verkoopingen. uitslag verkoopingen. uitslag aanbesteding. rechtzaken. burgerlijke stand. kerk eh school. De bioodkaari van de 26ste week loopt van Zondag- 2 September tot en met Woensdag 12 Sep tember a.s. afgetreden was. Een nadere bevestiging kon niet worden verkregen. Naar hét Deensche dagblad „Politieken" mededeelt, heeft de Engelsche Gezant te Pe tersburg tegenover een Russisch journalist verklaard, dat Engeland geen bezwaren had tegen de formule: „Vrede zonder annexatie en schadevergoeding" doch het kon er niet toe besjuiten, Mesopotamië en de Duitsche koloniën zonder meer terug te geven. Aan de „Köln. Ztg." wordt van de Zwit- sersche grens geseind, dat, naar de Parijsche bladen uit Moskou melden, Zaterdagmorgen te Moskou eenige werkstakingen zijn uitge broken. Dit niettegenstaande den oproep van den Burgemeester ea de Revolutionnair-So- cialisten, waarin de bevolking uitgenoodigd werd de rust te bewaren en de Conferentie te Moskou ongestoord te laten arbeiden. Het door een groep Luiksche journalisten geredigeerde en te Maastricht verschijnende blad „Les Nouvelles" bevatte kortelings een relaas van een viertal uit Duitschlend ont snapte krijgsgevangenen volgens hetwelk de gevangenen in de zoutmijnen van Hannover een waarlijk helsch leven zouden hebben. Men zou van hen eene ongehoorde arbeidsrestat ie eischen, de voeding zou zoodanig slecht zijn, dat zij de gezondheid benadeelde terwijl het koolwater wegens het hooge zoutgehalte herhaaldelijk ziekten zou hebben veroorzaakt. Tegenover deze verklaringen wordt thans van bevoegde zijde medegedeeld, dat terwijl door de Duitsche arbeiders 50 a 55 v/agens worden afgeleverd, van de gevangenen slechts verlangd wordt, dat ieder tweetal hunner 32 wagens aflevert, voor hetgeen meer wordt voortgebracht, worden premiën betaald. De voeding is toereikend, zout water wordt niet voor het koken gebruikt, wanf een eigen wa terwagen voprt regelmatig prachtig drink water aan. Onder den titel „De groote hinderpaal voor den vrede" bespreekt het „Berner Tageblatt" de luop, der Entente om het ijzeren Duitsche pantser te doorbreken. Niettegenstaande on gehoorde inspanning, en verschrikkelijke bloedoffers, is het succes uitgebleven. In lei dende Entente kringen is men thans wel tot het inzicht gekomen, dat men door militaire ondernemingen nooit tot de overwinning kan komen. Indien men de konsekwenties hiervan niet aandurft, dan kon dit, wijl men alle hoop op Amerika gevestigd heeft. Is nu echter deze hulp uit Amerika een zoo zekere grootheid dat men daarop steunende, den oorlog nog een winter mag laten voortduren Is de En tente volkomen zeker dat in het aanstaande voorjaar een Amerikaansch leger van vol doende grootte in Frankrijk staat, om eindelijk den tegenstander de wet voor te schrijven Overste Feyler heeft voor de Fransche lezers van het Journal" eene hoopvolle berekening der kansen van het troepen-transport opge steld. Hij verklaarde, dat voor het vervoer van een half millioen manschappen met hun ner. aanhang en hunne verzorging 750 stoom schepen van 4000 ton noodig zijn. Een kleinigheid, niet waar? Alleen de deskundigen zeggen ons, dat de Entente, op het oogenblik, reeds lang niet meer 750 stoomschepen van 4000 ton bezit, en dat de geheele berekening van Overste Feyler daarmede in duigen valt. Wij zouden ons dan ook zeer vergissen, indien de Amerikaansche hulp niet een zeer onzekere is, die werkelijk niet verdient, dat om harentwil de moordpartij nog eenheelen winter wordt voortgezet! Volksbond tegen drankmisbruik. Op 28 Augustus werd te Haarlem in de zaal van de Kroon de 43e Algemeene Ver gadering van den Volksbond gehouden onder Voorzitterschap van den heer Mr. Dr. F. W. J. G. Snijder van Wissekerke. De verga dering werd bezocht door 102 afgevaardigden van 78 Afdeelingen. De Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland woonde een deel van de namiddagvergade ring, de Burgemeester van Heemstede een deel der ochtend- en middagvergadering bij. De Burgemeester van Haarlem had den vo- rigen avond Hoofdbestuur en Afgevaardigden op 't Stadhuis te Haarlem ontvangen. De Algemeene Vergadering benoemde het afgetreden lid van het Hoofdbestuur Dr. W. P. Ruijsch, die zich jegens den Bond bij zonder veedienstelijk heeft gemaakt, tot Eere-lid. Tot leden van het Hoofdbestuur werden gekozen Mevrouw M. E. Leliman-Bosch uit Baarn en den heer B. Brutel de la Rivière uit Lochem en herkozen Mr. Snijder v. Wissenkerke. Belangrijke besprekingen werden gewijd aan de verschillende rapporten en voorstel len, welke zeker aan den arbeid van den Bond in de e. v. toekomst zullen ten goede komen. INVORDERING 'S RIJKS DIRECTE BELASTINGEN. De BURGEMEESTER der Gemeente SOM MELSDIJK maakt bekend, dat de kohieren van de personeele belasting nos. 2 en 2b over het dienstjaar 1917, invorderbaar zijn ver klaard en aan den Ontvanger ter.invordering ter hand gesteld. Ieder daarop voorkomende belastingschul dige is verplicht zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. SOMMELSDIJK, 31 Augustus 1917. De Burgemeester, BOUMAN. -r- - - - VIERPOLDERS. Woensdagavond j.I. is C. Hokke Czn. bij J. Emmerzaal te Zwartewaal van 't paard gevallen, waarbij hij zijn linker arm brak. Bovendien was de elleboog uit de kom. SOMMELSDIJK. Eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen a.s. Dinsdag. Heden arriveerde in deze gemeente ha vermout. MIUDELHARNIS. Woensdag kwam den heer J. Vroegindeweij toen hij in de weide kwam tot de onaangename ontdekking dat van hem aldaar een veulen dood lag. Terwijl J. Stapel in het land aan 't werk was kwam hij zoodanig in aanraking met een paal tegen zijn arm dat dit lichaams deel gebroken werd. De verkiezing voor 4 leden van den gemeenteraad (in de plaats van de heeren C. T. Zeedijk, J. J. Nipius, J. Zaaijer welke als zoodanig hebben bedankt en den heer J. Braber wegens vertrek naar Sommelsdijk), zal plaats hebben op Donderdag 13 Septem ber a.s. De zoon van den heer A. Jansen welke Woensdag in het land aan het z.g. vuursto- ken was had 't ongeluk in de vlammen te vallen. Met ernstige brandwonden overdekt spoedde hij zich huiswaarts. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tengevolge van de storm die alhier gewoed heeft zijn er verscheidene boomen ontworteld, en is er van den landbouwer V. een wagen met hooi omgekanteld. Tegen Dinsdagmiddag 12 uur is alhier een openbare Raadsvergadering belegd. DEN BOMMEL. Bij de gehouden telling waren op 10 Augustus in deze gemeente aanwezig22 guste koeien, 75 ossen, 19 stieren, 13 mestkalveren en 87 varkens van meer dan 50 K G. slachtgewicht. Door den Burgemeester is tegen Dins dag 4 September, a.s. des v.m. 9 Uur (nieuwe tijd) een raadsvergadering uitgeschreven. 1. Opening. 2. Installatie nieuwe leden 3. Vaststelling notulen 4. Ingekomen stukken en mededeelingen 5. Benoeming Wethouder aftreding P. G. Jacobs 6. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbe stuur 1316; 7. Vaststelling Gemeenterekening 1916; 8. Wijziging heffingsverordening Hoofd. Omslag 9. Wijziging heffingsverordening School geld 10. Verzoek oprit Schaapsweg; 11. Slootdemping en rioleering bij de le O. L. School 12. Geldleening; 13 Wijziging politieverordening; 14. Verzoek ontslag Hoofd 2e O. L. School 15. Salaris verordening Onderwijzers; 16. Grindwegloon 17. Verandering invordering Hoofd. Omslag 18. Eventueele Diversen 19. Rondvraag; 20. Sluiting. Tot plaatsvervangend Telephoonhoud- sters zijn benoemd de dames Wilh. en C. K Jongeling Ad. alhier. Door den Rijksveldwachter K. Bareman, alhier is tegen H. Molendijk en P. van der Tor, beiden woonachtig te Rotterdam, pro ces-verbaal opgemaakt wegens het rijden langs de tramweg. De volgende week is op bon no. 9, bij de winkeliers verkrijgbaar 1 pond gort of Havermout. OOLTGENSPLAAT. Donderdagavond ge raakte het 2-jarig zoontje van M. D. S. te water. De vader welke door andere kinderen werd gewaarschuwd mocht het genoegen smaken zijn kind te redden. De schilder W. R. welke bezig was de zolder te beschilderen kwam te vallen, ge neeskundige hulp bleek noodzakelijk. Naar men verneemt bestaat geen gevaar. Dijkgraaf en gezworens van de polders het Oudeland, de Weipolder en Alteklein, de Galathee en Mariapolder, het Rietveld, den Grootenblok, den Nieuwenblok, de Kram mer en Anna Wilhelminapolder zullen Don derdag 13 September Waterschouw houden over alle slooten, zijienheulen, dammen enz. deze moeten des avonds in goeden staat op geleverd worden. NIEUWE TONGE. A.s. Maandag zal er we der onder de inwoners kolen worden uitge deeld. Alleen zij komen in aanmerking die geen gas hebben. Door de' hevige storm zijn er vele boo men omver gewaaid, ook is er veel fruit van de boomen gewaaid wat voor sommige men- schen wel een schadepost is. Door B. en W. onzer gemeente is aan W. J. Tieleman vergunning verleend tot het oprichten eener slachterij. DIRKSLAND. De storm en regen der laatste dagen heeft aanzienlijke schade gedaan aan de nog gedeeltelijk buiten staande oogst. Appels, en peren zijn sc ier allen van de boomen gerukt. Op enkele plaatsen zijn boo men omgewaaid. De ziekte onder de aard appels neemt onrustbarend toe. Er is heden als 't ware hier geen boter te bekomen, sommige arbeiders moesten he denmorgen met drooge boterhammen naar hun werk. Met 1 Sept. a.s. is het vertrek der tram van hier richting Middelharnis, Maandag en Dinsdag 'smorgens 4.39. Overige dagen 7.19. Nam. 2.39 en 6.43. Richting Ouddorp v.m. 8.38. 11.51 en 's avonds 8.11. STELLENDAM. J.I. Dinsdag ontstond een vechtpartij in het café van dhr. P. Nederveld waarbij een rondreizend koopman zoodanig aan het hoofd werd gewond dat. geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Tot gemeentereiniger is benoemd dhr. Joh. Wandemaker alhier. Vanwege de Vereenigde Bakkers alhier wordt den winkeliers een adres ter teekening aangeboden, 't welk zal worden aangeboden aan den Raad om te komen tot vervroegde winkelsluiting, met het oog op de petroleum- schaarste. Een woonhuis met erf in kavel 11 is door den Heer F. de Geus onderhands ver kocht aan P. Troost Azn. voor f 700. GOEDEREEDE. Wederom een geval, ver wonding met een sikkel. Ditmaal was het L. K. die voor zoo'n geval den dokter noo dig had. Bij de storm die Dinsdag woedde moest het nogal eenige dakpannen ontgelden, maar dit was niet het ergste. De nog te velde staande granen hebben veel geleden; en de boomvruchten zijn bijna alle afgestormd. De keuring der jaarklassen 1901—1900 zal plaats hebben te Ouddorp Woensdag 10 Oct. v.m. 10 uur. Woensdag stierf van den landbouwer C. J. Lodder een prachtig veulen. OUDDORP. De aangespoelde mijn, die Maandagnamiddag op „Springer" door de marine is tot springen gebracht, had een Meter lengte. Visscher P. B. heeft een zeehond be machtigd en de premie, op het dooden van die dieren gesteld, met genoegen in de beurs gestoken. Opgericht is de Naamlooze Vennoot schap Cichoreidrogerei „De Vooruitgang", bedoelende het drogen van cichorei, groenten, enz. in de ruimste beteekenis genomen. De Statuten zijn koninklijk goedgekeurd. Het kapitaal is f 100.000 verdeeld in 500 aandee- Ien van f 200. Directeur is de heer Karsdorp. Het is nu beslist, dat de twee vliegtui gen, die Zaterdag 18 Aug. over deze gemeente vlogen en te Goeree bommen hebben neer geworpen, meenende dat ze boven de zee waren, tot het Duitsche leger behoorden. Maar dan hebben veel menschen verkeerd gehoord, toen zij de vliegers op elkander hoorden schieten. En die nu Zondagmorgen overvlo gen en verscheidene personen van angst hun huizen deden uitvluchten, waar kwamen die vandaan Om een bon voor een mud steenkolen te verkrijgen, was het Maandagavond in het hotel Akershoek, zoo vol en druk, dat er per sonen zijn geweest, die anderhalf uur hebben moeten wachten, eer zij aan de beurt kwa men. Zou daarop soms niet wat anders te vinden zijn? BRIELLE. Voor het tijdvak van 1 Septem ber 1917 tot en met 31 Augustus 1918 is benoemd tot amanuensis aan de Rijks-Hoo- re Burgerschool alhier de heer A. L. Schee- rens, thans tijdelijk amanuensis aan die school. Door de politie alhier is tegen een per soon proces-verbaal opgemaakt wegens 't afleveren van een hoeveelheid zijnde pl.m. 16 liter petroleum, 't geen krachtens beschik king van de Minister d.d. 18 Augustus 1.1. is verboden. De petroleum i§ in beslag genomen. Alhier zijn op verschillende plaatsen wegens de krachtige windvlagen eenige boo men omgewaaid, zoo ook de vruchtboomen hebben Veel geleden. ROCKANJE. Op de regeeringsbonnen is nog verkrijgbaar vet, gort, rijst en ook zeep. Door den hevigen wind zijn ook hier veel appel- en perenboomen leeggeschud. Het is zeker een groote schadepost voor de tuin ders, daar deze afgeschudde vruchten niet zooveel opbrengen, wegens het spoedige rot ten. Misschien zullen de vruchten die nog aan de boomen hangen de schade weer eeniga- zins vergoeden. TINTE. De vlekziekte onder de varkens is alhier nog maar niet tot staan te brengen, niettegenstaande de inenting tegen deze kwaal sterven er nu hier dan weer daar. Zoo deelt men ons mede, dat bij den heer C. B. weer een ziektegeval met doodelijken afloop voor kwam. Door de hevige stormwinden van de laatste dagen is alhier veel schade toege bracht aan de boomgaarden. Velen besom men daardoor een vrij aanzienlijk winstver lies. Het is zeer te bejammeren, daar de ooftboomen in deze streken er overal even prachtig bijstonden. Telkens leest men in sommige bladen „fietslantaarns etc. opsteken na" enz. Jawel, als er maar carbid of petroleum of kaarsen zijn, vooral carbid. Tot geruststelling van carbidgebruikers kan worden medegedeeld, dat de N. O. T. weer in de gelegenheid is, calcium-carbid uit Skandinavië aan te voeren. Alsdeporte- monnaie nu maar goed voorzien is, kan men weer een poosje terecht mettertijd. Men hoort hier nog al eens klaagtonen zoowel over de qualiteit als over de quanti- teit van het brood. Het zal er nu wel niet beter op worden, nu de Staatscourant dezer dagen vermeldde, dat met Ingang van 2 September de broodkaarten 11 dagen moe ten duren. Menigeen zal bepaald den gordel nauwer hebben toe te halen. Nu de dagen gaandeweg korter worden en er meer en meer behoefte komt aan eenig kunstlicht in de woningen, die 'uitsluitend petroleum gebruiken, zullen velen met vol doening hooren, dat de minister van land bouw, nijverheid en handel eene kleine ver betering overweegt van het lot der petroleum menschen. Volgens eene circulaire van Z.Ex. aan de heeren Burgemeesters zullen de men schen, die zoowel van gas als electriciteit verstoken zijn, bij de distributie van de nog in ons land aanwezige voorraden en van wat er nog in het gunstige geval mocht binnen komen, den voorrang genieten. De Minister zal daartoe eene regeling treffen, volgens welke alleen voor huiselijk gebruik aan hen petroleum mag worden verkocht op vertoon van een rijks-petroleum-distributiekaart. Tot 10 Sept. a.s. bestaat voor de heeren burgemeesters de gelegenheid bij de Toe wijzingscommissie in Den Haag opgave te doen van de woningen, die voor deze distri butie in aanmerking komen. NIEUW HELVOET. Dhr. P. Kramer alhier leerling van den Hoofdcursus te Kampen, is geslaagd voor het Officiersexamen. HELLEVOETSLUIS. De benoeming vanM. W. H. Nathans tot tijdelijk ajunct-inspecteur der directe belastingen ter Inspectie, alhier is ingetrokken thans is als zoodanig benoemd Mr. A. Bisschop Boele te Groningen. De heer H. Schlosser (S. D. A. P.) heeft zijp ontslag als lid van den gemeenteraad in gediend. SPIJKENISSE. Van Maandag op Dinsdag nacht zijn bij den landbouwer L. van der Meer, 2 zoo goed als nieuwe fietsen gestolen. De dader(s) had(den) zich door een plank af te breken toegang verschaft. In verband hiermede is in hechtenis genomen M. K., die 's middags 2 uur van de tram kwam en door zijn vreemd gedrag argwaan bij de politie opwekte, welke bij fouilleering de sleutels van een der vermiste fietsen voor den dag haalde. De verdachte werd te Rotterdam in verzekerde bewaring gesteld. In denzelfden nacht werden van den arbeider P. V. aan de Brêeka op stok staande bruine boonen ontvreemd. Nog geen spoor is van de(n) dader(s) te vinden. Waarschijnlijk door een windvlaag is de 67-jarige C. C., aan den Hoek woonachtig in de watering terecht gekomen en jammer lijk verdronken. De vrouw van W. v. G. viel van de trap en brak haar pols, welke door dr. Both gezet werd. Door den storm der laatste dagen is in de boomgaarden veel fruit afgewaaid. Ver schillende eigenaars verkochten het voor f2 per H-U ii m snelle postverbinding. Hen 1-1 j °u" werd door een ingezetene te Uudenhoorn een anzicht gepost aan een kennis van hem te Zuidland. Deze kaart arriveerde j.I. Donderdag eerst, ten hulp- kantore alhier en is zoodoende 2 jaar 9 maan den en 19 dagen onderweg geweest. Èeni- gen tijd geleden werd ook alhier een brief ontvangen welke 7 jaar onderweg was geweest in Nederland gepost en heel de wereld had rondgezworven en bevatte de stempels van Batavia Sanhai, Singapore, San Fransisco, New York enz Ze werd ten slotte toch nog aan het juiste adres bezorgd. Aan een groot gevaar ontsnapt. Bij den hevigen wind welke deze week heerscht, ont kwam de postbode W. v. d. Linden aan een groot gevaar- Bij zijne bestelling op het erf van den heer Peters kwam juist een zwaren t ik uit een boom vallen en viel achter hem neer, gelukkig zonder hem te raken, hij kwam er zoodoende met den schrik alleen af. Verslag van het verhandelde van den raad der gemeente V1ERPOLDER op 29 Aug. 1917. Vborz. Mr. A. P. v. d. Blink, burgem. Afwezig C. de Snayer, met kennisgeving. 1. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 2. Een verzoek van de helpsters bij 't hand- werkonderwijs om meer salaris. Ze verdienen nu f 50 in een jaar, waarvoor 4 uur per week les wordt gegeven. De meerderheid van den raad vond geen termen aanwezig. Men vond 't beter de geheele salarisregeling te ver beteren. 3. Ingekomen een schrijven van den Direc teur van 't levensmiddelenbedrijf om f 200 verhooging van salaris, wegens uitbreiding der werkzaamheden. Hem wordt f 100 toe gestaan. Alzoo wordt 't salaris f 700. 4 Wegens buitengewone werkzaamheden krijgt H. J. Siefers voor't schoolschoonmaken f 15 meer tractement. 5. Het heffingspercentage v. d. Hoofdelijken omslag blijft 2,8. 6. In plaats van wijlen P. de Man wordt tot schatter voor de lage inkomens van de Rijksinkomstenbelasting benoemd H. Schey- grond. 7. De bedragen, waarvoor de gemeentege bouwen verzekerd zijn, worden met 50 verhoogd, de school komt op f 21000, 't school huis en raadhuis op f 6500. 8. De veldwachter Bal krijgt vergoeding van verhuizingskosten. 9. De halfjaarlijksche rekening van het levensmiddelenbedrijf is ingediend door den Dir. Tot nazien dier rekening wordt een commissie buiten den raad benoemd: W. Scheygrond Azn., J. Rijkee en W. Hokke. Dinsdag 4 September 's v. m. 9 uur (zo mertijd) op het terrein van de Cichoreidro- gerij „Onverwacht" te Ouddorp van een partij afbraak, als planken, balken, latten en brand hout, voorts een partij dakpannen, verschil lende zeeven en een wanmolen, om contant geld. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 4 Sept. 1917 voorm. 10 uur, aan den Havendijk bij de Keersluis te Oude Tonge wegens afloop der werkzaamheden verkoop van geschaafde en geploegde deelen 5/4 X 8 dms. battingsplaten, richters, kruideelen, kolders, palen, stophout, brandhout, dakpa pier enz. Notaris VANISPELEN. Op Donderdag 6 September 1917 des na middags 6.30 ure (zomertijd) in het cafe van Mej. de Wed. Lokker te E)en Bommel afslag van: 9.42.00 H.A. Vroonland aan den Geer- weg te Den Bommel in fruur bij den heer A. Jongeling aldaar. Notaris AKKERMAN. Donderdag 6 Sept. 1917- v.m. 10 uur, aan de kaai te Battenoord verkoop van timmer hout. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 6 September 1917 bij af slag des avonds 7'/2 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis: Drie huizen nabij den West-Achterweg te Middelharnis, Sectie B nummers 2392, 2393 en 2394, samen groot 87 Centiaren, in 3 perceelen en in combinatie. Ten verzoeke van den heer K. J. Meijer e Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 7 Sept. 1917 v.m. 10 uur aan de kaai te Oude Tonge, verkoop van timmer hout. Notaris VAN 1SPELE N. Zaterdag 8 September bij inzet en Zaterdag 15 September bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Van Akershoek vana een huis en schuurtje, met tuin en grond te Ouddorp aan den Oudelandschen Langeweg in den polder het Oudeland, kad. Sectie E Nos. 1295 en 1296, samen groot 19 aren 50 centiaren of 127'/j Roeden V.M.b een huis en schuurtje met tuin en grond te Ouddorp aan den Kooiweg, in den polder het Oude- Nieuwland, kadaster Sectie B Nos. 606 en 607, samen groot 17 aren, 90 centiaren of 117 Roeden V.M. alles te aanvaarden 1 Nov. 1917, ten verzoeke van de erfgenamen van Pieter Warnet. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving van 2.39.80 H. A. bouwland onder Geervliet in Oud-Marken burg genaamd „de Blaasbalg" voor één jaar van 1 Nov- 1917 tot en met 31 October 1918. Inschrijvingsbiljetten, in televeren vóór of op 15 September 1917, ten kantore van den on- dérgeteekende te Heenvliet, waar verdere in lichtingen te bekomen zijn. Notaris K. P. J. G. BEL. Op Vrijdag den 14 September 1917 's avonds 6'/j uur (nieuwe tijd) te Melissant ter herberge van A. van der Werf veiling; en Op Vrijdag den 21 September 1917 's avonds 6'/2 uur (nieuwejijd) te Melissant ter her- berge van A. Both, afslag, van twee arbei ders woningen met erf en grond, te Melis sant, (vroeger Roxenisse) aan den Bouwdijk. Mondeling bij de week verhuurd tot 11 November 1917 beide voor f 1,10 per week aan A. Doornhein eH M. Visbeen, ten ver zoeke van den heer A. Koole. Notaris VAN DER SLUYS. Op nader te bepalen datums in September 1917, te Dirksland, ter herberge van H. v. d. Doel van: 1.81.50 Heet. (3 gem. 286R.V.M.) Bouwland, te Dirksland, aan den Stoofweg, in huur bij W. Stolk; 1.96.70 Heet. (4 gem. 85 R.V.M.) Bouwland te Dirksland, aan den Smallen Blokweg, in huur bij D, den Hol lander; en 3.37.50 Heet. (7 gem. 105 R.V.M.) Bouwland te Dirksland, aan den Hoekvate- weg in huur bij G. Nagtegaal. Notaris VAN DER SLU1JS. MIDDELHHRNIS. Donderdagavond heeft de verkooping plaats gehad van hulzen van den heer J. Korteweg. Ze zijn gemijnd als volgt Koop 1 C. Essellng f 6040. 2 A. Hollaar f 2250. 3 W. Peeman f 2500. 4 J. C. Born f 470. 5 W. Peeman f 1050. 6 D. Kastelein f 1120. 7 J. Verolme f 1360. Gecombineerd werden afgemijnd 4 en 5 G. v. Eek f 1640. 6 en 7 Dr. Peeman f2700. Daarna had de verkooping plaats van 3 woonhuizen van den heer K. J. Meijer, die werden ingezet als volgt Koop 1 J. Verolme f 640. 2 J. C. Bom f 600. 3 f 600. OOLTGENSPLAAT. Uitslag verkooping voor dhr. J. G. van Putten. Alle perceelen afzonderlijk of gecombineerd afgeslagen zijn aangeloopen uitgezonderd perceel 19 en 20 zijn gecombineerd gemijnd door A. vanRos- sum op f 392. Totaal f 9092. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden aan*- besteding van den bouw eener galerij in de ZuidrKapel der Ned. Herv. Kerk alhier, met opgang, werd ingeschreven als volgt TIMMERWERK. I. Mosselman voor f 736. J. A. Rober f 697. P. v. d. Broek f 690. I. J. v. d. Broek f 660. METSELWERK. Joh. Mosselman voor f 538. Joh. Overweel f 488. G. Noordijk A. Nuchteren f 475. VERFWERK. J. Holleman voor f 205. Wed. A. Schipper f 200. L. Kareis f 197,50. v SMIDSWERK. A. v. d. Doel voor f 88,50. A. Nleuwland f 72,50. BEGROOTING. Timmerwerk f 775. Metselwerk f 525. Verfwerk f 200. Smidswerk f 100. Het werk werd aan de laagste inschrijvers gegund. Ook was nog afzonderlijk ingeschreven naar den bouw der galerij, dus dan zonder den opgang, evenals de galerij in de Noord kapel dezen zomer werd aanbesteed en werd voor dit werk juist f 100 lager ingeschreven dan destijds voor 't zelfde werk in de Noord- kapel. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam Zitting van Dinsdag 28 Augustus. W. T., 43 jaar, herbergier te Oude Tonge, wegens mishandeling, tot f 20 boete, subs. 20 dagen hechtenis.' C. W., wegens vernieling te Dirksland, van 9 glasruiten, tot f 20 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Faillissementen In Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 11 Aug., Neder land uitgesproken 14 faillissementen tegen 18 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 11 Aug. 1917 586 faillissementen tegenover 722 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. SOMMELSDIJK. Geboren: Jaeobus, z. v. J. L. Auperlé en M. C. de Keizer. Getrouwd: G. Joppe, 32 j. en N.Schelling 25 j. (van Geervliet). C. Mol, 28 j. (van Brielle) en A. J. Joppe 23 j. J. Jansen 22 j. (van Rotterdam) en M. E. v. d. Doel 26 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. OndertrouwdJ. C. Osseweijer oud 27 j. en KI. Mulder oud 26 j. DEN BOMMEL. GeborenPetrus Johannes, z. v. G. Win kels en A', van Es. Coenraad Gerrit Jan, z. v. G. J. Verburgh' en T. J. Klaassen. Dirk, z. v. Pieter Fokker en L. Meijer. Maria, d. v. R. Tielemans en A. van der Gijze. OndertrouwdL. Wesdijk, oud 27 jaar en J. A. Fokker, 20 jaar. Getrouwd: J. van Hooff, oud 29 jaar en D. A. van dëT Made, oud 19 jaar. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 2 September 1917. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdök, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur den heer Schalekamp van Nieuwersluis (extra collecte.) Middelharnis, v. m. 9.30 uur en 's av. 6 uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet, vm. 10 en 's nam 3 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. 9,30 uur Ds. Lankhout. Ooltgensplaat, v.m 9 uur Leesdienst en 'snam. 2 uur Ds. Pop van Middelharnis. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 uur (Bed. H. Doop) en 's av. 6 uur Ds. Kruijt Herkingen, j Dirksland. v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. v. d.PoI van Rouveen. Melissant, Stellendam, Ooedereede, v.m. 10 uur Ds. A. v. d. Kool) van Ouddorp Ouddörp, vm. leesdienst en 's nam. Ds. A. v. d, Ksoij (Doopsbed.) Brielle, Oostyoorne, 9.30 uur Ds. Poldervaart,

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4