OFFICIÉÉL GEDEELTE. PLAATSELIJK NIEUWS VERKOOPINGEN. UITSLAG VERKOOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. De broodkaart van de 25ste week loopt van Vrijdag* 24 Augustus tot en met Zaterdag 1 Sep tember a.s. Onder dezen verschrikkelijken artilleristi- schen druk zijn de Oostenrijkers op twee plaatsen iets teruggeweken. In het Noorden en dichter bij de zee. Maar toch zoo weinig, dat wij het nog niet in kaart kunnen brengen. De Oostenrijksche Staf meldt „Het hevigst werd op het Karstplateau gestreden. Zeer krachtig door zijn artillerie ondersteund, zond de vijand van 's morgens vroeg tot laat in den avond divisie na divisie op de Oostenrijksche stellingen af. De hevigste aanval richtte zich op de beide vleugel-sectoren, de streek van Faiti-Kostan- jevitza en die van Medeazza-San Giovanni. Het succes van den dag bleef aan de Oos tenrijkers. Heden stormen de Italiaansche massa's sedert het aanbreken van den dag opnieuw op de O.-Hongaarsche Karststelling los". De Italianen melden, dat hun buit tot 30 kanonnen en ruim 16000 gevangenen is ge stegen. Toch krijgt men uit de opsonizing van moeilijkheden in de Italiaansche berichten den indruk, dat verzocht wordt het niet al te kwalijk te nemen, wanneer het Italiaansche leger niet kan doorbreken. De economische blokkade van Denemarken. De correspondent van de „Frankf. Ztg." te Kopenhagen seint dd. 18 Augustus aan zijn blad, dat de Noorsche reedersvereeniging een telegram heeft ontvangen van den reeder Meling, die ter behartiging der scheepvaart- belangen de bijzondere Noordsche commissie in de Vereenigde Staten begeleidt, volgens welk telegram de kans is uitgesloten, dat de door de Entente gerequireerde nieuwe Noor sche schepen weder onder Noorsche vlag zullen komen. Dit bewijst, zegt de correspon dent, dat de geallieerden voornemens zijn, hun blokkademaatregelen tegenover de neu tralen met kracht door te voeren. Typeerend noemt hij een bericht van de vaak offiéuse „New York Times", meldende, dat de Ame- rikaansche regeering heeft besloten, de uit- voercontröle krachtig en voor onbepaalden tijd te laten fungeeren. Reeds hebben de Vereenigde Staten 125 agenten naar de ge allieerde eri neutrale landen gezonden, om ter plaatse te onderzoeken, met welk voed- selminimum de verschillende landen kunnen toekomen. „De practische gevolgen van deze inge spannen bedrijvigheid voor het „welzijn" der kleine neutralen blijven natuurlijk ook in de Scandinavische landen niet uit", vervolgt de correspondent. „Uit alle deelen van Noorwe gen komen reeds berichten, dat de landlieden op groote schaal zijn begonnen, hun vee te slachten, bij gebrek aan veevoeder. Hier in Denemarken heeft men voorgesteld, drie vierde gedeelte van alle varkens om dezelfde reden te slachten. Juist voor een land van de economische structuur van Denemarken, dat in vredestijd grootendeels bestond van de exportproducten van zijn varkensteelt, is zulk een noodzakelijkheid van ver strekkende be- teekenis. Het met regeeringskringen in con tact staande blad „Politieken" commentarieert vandaag (18 Augdit voorstel, er op wijzende, hoe bedenkelijk het is voor de entente zelf, dat zij Denemarken dwingt, opruiming onder zijn varkens te houden. Het blad schrijft: „Gedurende de polemiek, die den toestand, welke zich thans steeds scherper voor ons afteekent, voorafging, is er van Deensche zijde vaak opgewezen, dat zulk een blokkade tot andere resultaten zou moeten leiden, dan men beoogt. Men wilde verhinderen, dat wij een overschot aan uit te voeren levensmidde len verkregen. Het moet echter ieder duidelijk zijn, dat dit doel niet wordt bereikt, als men ons dwingt tot een omvangrijke afslachting, waardoor juist een overvloed van levensmid delen wordt geschapen, waardoor wij de af zetmogelijkheden moeten benutten, die wij vinden. Op de verdere gevolgen willen wij voorloopig niet ingaan; het is voldoende, er op te wijzen, dat de geregelde verzor ging met Deensche voedingsmiddelen de Engelsche levensmiddelenmarkt jarenlang uiterst welkom was. Men had mogen veronderstellen, dat de geallieerden in aan merking zouden nemen, dat het voor Enge land aangenaam zou zijn, indien het na dezen oorlog, als Europa meer dan half uitgeput en uitgehongerd is, nog had kunnen rekenen op dezen aanvoer, waarvan het zich thans voor jaren achtereen berooft". Het .blad eindigt: „Wil men Europa totaal ruïneeren, dan worden ook wij in de alge- heele débacle van ons oude werelddeel mee gesleurd". Verkrijgbaarstelling regeeringsgoede ren. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat in den loop van de volgende week verkrijgbaar zal zijn Op bon No. 29 Rijst tot een gewicht van K.G. Sommelsdijk, 25 Aug. 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK.* Vrijdag 24 Augustus had in het Hotel Spee alhier plaats de aange kondigde vergadering der Vereeniging van Flakkeesche Handelaren. Als spreker zou voor dien avond optreden den heer W. K. Fiegé Jr. uit Tiel, met het onderwerp, „Wat moet men doen om den onderlingen handel weer vrij te krijgen". Nadat de vergaderiug door den Voorz. dhr. M. de Haas geopend was, kreeg de geachte spreker het woord. In een gloedvolle rede, en voor een volle zaal met toehoorders, behandelde despreker zijn onderwerp. Na het aanhalen van ver schillende gebeurtenissen die de spreker ondervonden heeft in Tiel tusschen de Mi nister en verschillende Commissle's, na nog eenige woorden gewijd te hebben aan de Export-centrale enz. drong de spreker er op aan om uit deze zaal eene commissie te benoemen met hét doel te trachten, den handel welke hier aan banden ligt, die ont zettend knellen, weder vrij te krijgen. Waar om in Tiel de handel wel vrij en hier niet? 't Moet en 't kan. Indien dit niet wordt ge daan worden wij doodgedrukt. Gaarne wilde de spreker daa'rlce mede werken, om voor- deze streek hare belangen in den Haag te bepleiten. Nadat dopr den Voorzitter aan de geachte spreker werd medegedeeld dat hieruit geen Commissie meer benoemd kon worden en hem vervolgens namens de geheele vergade ring danktten werd op de vraag van den Voorz. of nog iemand het woord verlangt gegeven aan den heer de Gast, die de spreker in de eerste plaats dankte voor zijne glasheldere rede, die hij zelden zoo gehoord had. Door dezen spreker werd vervolgens verschillende bezwaren en moeilijkheden, welke den handel zoo ontzettend knelden be- en veroordeeld, sprak over Groenten-centrale enz. en eindigde zijne rede met: Alle Nederlanders gelijke rechten. Is in Tiel de handel vrij dan hier ook. Nadat nogmaals door den Voorz. deze spreker werd dank gezegd en de aanwezigen dankten voor hunne opkomst werd deze vergadering gesloten. Blijkens gehouden telling waren op 2 Augustus alhier aanwezig: 72 guste koeien, 121 ossen, 32 stieren, 10 mestkalveren, 250 varkens van meer dan 50 K.G. slachtgewicht. Tegen J. A. K. is proces-verbaal opge maakt wegens het onbeheerd laten staan van een hondenkar op den openbaren weg. M1DDELHARNIS. Door het bestuur van den kolenbond is aangekocht 200.000 kilo den nenhout. De schildersknecht B. Albrechts alhier slaagde dezer dagen te Amsterdam (voor de Commissie ter veredeling van 't Ambacht) voor 't examen in den graad huisschilderen. De knecht van den heer K. J. Meijer, had Zaterdagavond het ongeluk in den kel der te vallen waardoor hij zich zeer ernstig bezeerde, geneeskundige jhulp was noodza kelijk. DEN BOMMEL. Door den gem. veldwach ter C. J. Geluk, is tegen C. van D. te Oolt- gensplaat, proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Deze week is weder op bon no. 8 ver krijgbaar 1 pond zachte zeep (gele) de win keliers moeten hun bons op 3 September a.s. ter gem. secretarie inleveren. NIEUWE TONGE De ziekte onder de var kens gaat steeds voort, eerst kwam de ziekte veel voor in onze naburige gemeente Her- kingen, thans ook bij ons. Dezer dagen moest een varken 's avonds laat nog uit nood wor den geslacht. Donderdag is weder bij H.H. schoen makers een opgaaf gevraagd hoevéel leder zij nog in voorraad hadden. Dit artikel zal naar men verneemt ook spoedig gedistribu eerd worden. Alhier komen onder de aardappelen bij het rooien zooveel rotten voor dat vele arbei ders hun werk hebben gestaakt om de aard appelen eerst uit te laten zieken. Een afschrift van het primitief Kohier van de belasting op de honden ligt gedurende 5 maanden van 27 Augustus 1917 tot en met 26 Januari 1918 voor ieder ter lezing. DIRKSLAND. Deze week is op bon no. 20 verkrijgbaar 0,3 K.G. Gort. Zitting van de landstormkeuring jaar klasse 1900 en 1901 zal plaats hebben op Maandag 8 October v.m. 10 ure in de open bare school. HERKINGEN. De jongeheer L. Keijzer Mi- litieplichtige der lichting 1918 thans reeds in vrijwillige oefening heeft op een daartoe door hem gedaan verzoek gedaan gekregen dat hij inplaats van bij het Reg. Grenadiers zal worden ingedeeld bij de Genietroepen. Etappe Dienst, le gedeelte Motordienst. Nienwe kaarten met levensmiddelenbons zijn te verkrijgen ten kantore van het Distri butie bedrijf a 2 cent per stuk. Belanghebbenden worden ook dit jaar er weer aan herinnerd de gelegenheid is opengesteld plaatsen aan te vragen voor ber ging van suikerbieten. Zulks moet worden gedaan onder overleggen van zaailijst en de lijst der gecontracteerde H. A. voor den 7 Sept. des v. m. 10 uur ter secretarie der gemeente. B. en W. dezer gemeente roepen sol licitanten op naar de betrekking van Ontvan ger dezer gemeente en Boekhouder Algem. Armbestuur waarvoor inlichtingen zijn te be komen ter Secretarie alwaar de stukken moeten worden ingeleverd voor 1 Sept. a.s. De keuring van Landstormplichtigen geboren 80 en 81 zal voor deze gemeente plaats vinden te Dirksland op 8 October a.s. MELISSANT. In antwoord op het tot de Regeering gerichte adres d.d. 11 Augustus 1917, werd onderstaand schrijven ontvangen. Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel. Rijksbureau voor de dis tributie van Graan en Meel. Betreffende Oogst 1917. 's-Gravenhage, 23 Augustus 1917. Aan het Dagelijksch bestuur van den Flakkeeschen Boerenbond. Secretaris de Heer A. W. KEIJZER, Melissant. Naar aanleiding van uw schrijven dato 11 dezer aan Zijne Excelientie den minister van Landbouw, Nijverheid en handel hebben wij de eer U het navolgende mede te deelen. Betreffende het laten van die zaaigranen aan de landbouwers, welke niet als zoodanig zijn goedgekeurd en gecontroleerd geven wij U in overweging, zich te wenden tot den Heer Regeerings-Commissaris voor de pro vincie Zuid-Holland, te 's Gravenhage, en tot den Secretaris van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw. Voorts ligt het in de bedoeling, aan die landbouwers welke voor de voedering van hun eigen vee haver en gerst behoeven, een deel dezer graansoorten te laten behouden van hun eigen oogst. Voor het woord „verstrekt" in het door U bedoelde artikel, kan derhalve worden gelezen „gelaten". De Veevoeder-Bureaux zullen aan ieder landbouwer bekend maken hoeveel door hem kan worden behouden. Van de bepaling, dat voor het zelf bakken van brood geen graan zal worden gelaten, kan, om reden van practischen aard, niet worden afgeweken. Waar aan gemeenten zoowel bro^d, als meel op broodkaarten kan beschikbaar wor den gesteld kan deze bepaling niet onbillijk worden genoemd. Op den regel, dat, alle uitschoonsels zullen moeten worden, ingeleverd kan geen uitzon dering worden gemaakt, zoodat de door U bedoelde lichte granen moeten worden inge leverd bij den Regeerings-Commissaris. Tot uitsluiting bij het verstrekken van vee voeder aan landbouwers, welke hun weilan den hebben gescheurd voor het telen van kool en andere handelsgewassen, kunnen geen ter men worden aanwezig geacht. Ten aanzien van de betaling is aan de Heeren Regeerings-commissarissen verzocht, de uitbetaling der door de landbouwers inge leverde granen zooveel mogelijk te bespoe digen. Als regel zal dus kunnen worden aan genomen, dat uitbetaling geschiedt binnen 14 dagen na aflevering. Voorts kunnen wij U mededeelen dat het in de bedoeling ligt der Regeering zooveel mogelijk rekening te houden met de wenschen van de Landbouw Maatschappijen en Bonden, en deze wenschen wanneer zij met de bestaan de of komende bepalingen niet in strijd zijn in te willigen. Waar wij meenen in het bovenstaande een voldoend antwoord op Uw verschillende ia- gen te hebben gegeven, veronderstellen wij, dat een mondelinge toelichting bij Zijne Ex cellentie den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel overbodig kan worden geacht. Mocht U het evenwel noodzakelijk achten, de door U geopperde bezwaren alsnog mon deling met Zijne Excellentie te bespreken, zoo zult U daarvoor gelegenheid vinden op de gewone audiënties, welke worden gehouden iederen Woensdag in het gebouw Prinsesse- gracht no. 5 alhier. U gelieve zich minstens één dag te voren, daartoe bij den kamerbewaarder van den minister voor de audiëntie te doen inschrijven. Uw dw. Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel. MELISSANT, 25 Augustus 1917. Aan de Rijkscommissie van Toezicht op de Groenten Centrale. PIETER BOTHSTRAAT, 's-Gravenhage. Met dezen nemen wij de vrijheid U ter kennis te brengen, dat op ons verzoek aan de Groenten Centrale in dato 8 Augs. 1917, om vrijen handel onverminderd de verplich ting om onze goederen op de veiling te brengen, afwijzend is beschikt. Dat bij nader onderzoek is gebleken dat tot afwijzing van dat verzoek niet in de vergadering is beslo ten, maar dat alleen door het gedelegeerd lid schijnt behandeld te zijn. Dat het ons ten zeerste verbaasd dat zulks in een vereeniging die over de gewichtigste belangen van ons vaderland beslist mogelijk is, dat ook ons verzoek uitgaat van ruim 1100 landbouwers die meenen onnoodig in hun vrij heden be lemmerd te worden. Redenen waarom zij Uwe commissie beleefd doch dringend vra gen uwe medewerking te willen verleenen, dat het verzoek behoorlijk wordt behandeld, en zoo mogelijk aan het verlangen wordt voldaan. Het Dag. Bestuur van den Flakk. Boerenbond, (w.g.) J. OVERDORP Voorzitter. (w.g.) A. W. KEIJZER Secretaris. STELLENDAM. Een openbare vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen a.s. Woensdagmiddag ten 2 ure. Tot graancontroleur is benoemd de heer W. van Eek alhier. Door den heer A. de Jager werd Zon dag weder een zeehond aangebracht. Op 14 Augustus kocht een koopman een paar duiven van den heer v. K. alhier. Hij nam de duiven mede in een mand naar Rotterdam alwaar hij ze verkocht. Tot ieders verwondering kwam een dier duiven met nog een andere 24 Augustus weer bij zijn vroe- geren eigenaar v. K. terugvliegen. Die was dus wel hokvast. GOEDEREEDE. Voor de landstorm jaar klassen 1901 en 1900 zijn veertien personen ingeschreven. Dezer dagen werd bij de schoenmakers opname gedaan van den voorraad leder, die nog in hun bezit is. Zou ook dit artikel wor den gedistribueerd? Zondagochtend omstreeks 7 uren werd alhier wederom het gevreesde gezoem van verwijderde vliegmachines gehoord, later werden er een drietal gezien in Westelijke richting van deze gemeente, die zich weder om zeewaarts verwijderden. Maandagnamiddag halfvier uur werden we wederom opgeschrikt door een hevige knal, direct werd er gesproken van bommen doch later bleek het dat door militairen, aan het Westhoofd, een aangespoelde mijn was doen springen. De schade door de bommen aangebracht die Zaterdag 18 Aug. alhier op de landerijen zijn geworpen, is Maandag door deskundigen opgenomen. Hoe gevaarlijk het zeevisschersbedrijf tegenwoordig is bleek nog de vorige week. Bij P. K. lagen er twee mijnen, aan elke kant van zijn vaartuig èén. Ze waren door een net aan elkaar bevestigd. Het net werd doorgesneden en zoo dreven ze beiden weg zonder Schade te veroorzaken. Bij het haversnijden sneed C. Non zoo danig in een zijner vingers, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. BRIELLE. Op 30 Augustus aanstaande des avonds half acht uur zal door 't Chr. gemengd kinderkoor onder afdeeling van de Chr. ge mengde zangvereeniging Excelsior alhier onder Directie van den heer L. de Bruin een concert worden gegeven in den tuin van 't Hotel de Nymph tegen een kleine intree 10 ct. TINTE. Indringers en indringsters worden gehaat. In de plantenwereld zijn ook indring sters. Deze indringsters maken het hun „na- tuurgenooten" lastig. Dat is het karakter van indringers. Maar de plant die wij op het oog hebben maakt het ook den menschen lastig. Wij bedoelen de azolla in de wandeling ook wel genoemd „roode kroos" hoewel ten on rechte, daar de azolla tot de hoofdafdeeling der sporeplanten en kroos tot die der zaad- planten behoort. Iedereen kent in onze wa terrijke streken de azolla's, slooten en grach ten worden tegenwoordig hoe langer hoe meer bedekt met een steeds dikker wor dende laag van de bruinachtig roodgekleurde plantjes. Welk een last dit is voor vele men schen, die wat te maken hebben met water, begrijpt iedereen. De scheepvaart wordt er in onze binnenwateren belangrijk door be lemmerd. Aan deze plant kan men zoo bijzonder op merken, hoe kleine oorzaken vaak groote gevolgen hebben. De plant is uit Amerika in ons land geïmporteerd en daar ze zich voortplant door sporen, evenals b.v. de paar- destaarten op de akkers van slordige land bouwers, volgens de geleerden op het gebied der natuurlijke historie uit den Leidschen academischen hortus botanicus op die ma nier „ontsnapt", zooals men dat noemt. In het begin van dit jaar las men in de bladen, dat door de buitengewone koude de azolla wel gedood zou zijn. Maar het blijkt hier ook al weer: „Wat men hoopt, gelooft men graag". Mis hoor! We zien het plantje nu weer overal het hoofd boven water ste ken. In ons land tracht men het verzet tegen deze Amerikaansche indringster meer en meer te organiseeren om van den last bevrijd te worden. Op initiatief van de Nederl. Heide maatschappij werden hier en daar door pol der- en gemeentebesturen reeds verordenin gen gemaakt op fyet uitroeien van de azolla. Maar 't heeft nog niet genoeg geholpen. Daarom worden tegenwoordig in de pers de polder-, gemeente-, waterschapsbesturen en gezondheidscommissies opgeroepen ten spoe digste alle krachten overal aan te wenden teneinde meester van het terrein te worden. Men deelt ons mede dat de kinderen der Openbare School in deze buurtschap op 31 Aug. eèn tocht zullen maken naar Oost- voorne. Er is een soldatenmarsch, waarin zoo iets voorkomt van: „Turf in je ransel".Maar tegenwoordig zien vele menschen uit naar turf in de bergplaats voor brandstoffen. Dat het met de turfvoorziening voor den a.s. winter lang niet in orde schijnt te zijn, bleek dezer dagen uit een paar ingezonden stukken in de N. R. Ct. In het eene beweert de heer G. H. ten Kate, administrateur van de Veenderij „Erven Mr. J. A. van Roijente Bergentheim", dat er in de venen zooveel turf is opgestapeld, gereed voor het vervoer naar de brandstofcommissies, als men in geen jaren gezien heeft. De schrijver zegt, dat het Rijkskolendistributiebureau in Den Haag maar geen maatregelen neemt voor snel vervoer naar de brandstolcommissies. De schippers liggen door de omslachtige, romplomperige maatregelen der bureauheeren te wachten op bevrachting. Straks komt het bieten- en aardappelenver- voer de scheepsruimte in beslag nemen, zegt de schrijver. Maak toch voort zegt hij. Turf is de helft goedkooper dan het dure hout. Als dit alles zoo is, mag St. Bureaucraticus zich zelf wel eens spoedig herzien. Denk as je blieft, roepen vele natuurvrienden in ons land, ook aan onze mooie bosschen, lanen en wandelwegen. Ontzie het hout zooveel mogelijk. Mr. G. Kortenbout van der Sluijs lid van de brandstof com missie te Almelo gromt naar aanleiding van bovenaangeduid stuk ook al over de opgedane treurige ervaringen. Hij zegt, dat de maatregelen voor verzending van turf „ten eenenmale onvoldoende onprac- tisch en willekeurig" zijn. Hij hoopt daarom op verbetering door een krachtig ingrijpen der regeering. Nu, als alles ook maar voor een deel waar is, wordt het noodig dat er eens een frlssche wind waait door deHaag- sche paperassen. Denk er om de pers meld de ons, dat wij wel meer kolen kunnen krij gen uit Duitschland, maar onze eigen mijn werkers moeten naar de Duitsche mijnen en dat kan niet, zegt men. Wij hebben reeds menschen ontmoet die wegens de duurte tamelijk knaphandig onder hun schoenen zelf een nieuwe zool hebben aangebracht. Er is nu uitzicht ge geven door den minister van landbouw, nij verheid en handel, dat wij straks zolen en achterlappen zullen krijgen voor: mansschoenen No. 40—48 voor f 2,10 vrouwen- en ondermansschoenen No. 37—42 voor f 1,60 kinderschoenen No. 31—36 voor f 1,30 No. 95—30 voor f 1,— Voor de kinderen der Bijz. School in deze buurtschap is op 31 Aug. a.s. (verjaar dag van H. M. de Koningin) weer aangebro ken een jaarlijksche feestdag. In de commis sie voor de organisatie van dit feest hebben zitting genomen de heeren L. Eland. C. Klok, H. Jongejan en P. W. van Rij allen alhier woonachtig. OOSTVOORNE. Zaterdagnamiddag is de 76-jarige W. v. B., bij het binnenhalen van koren van een volgeladen wagen doodge vallen. HELLEVOETSLUIS Met ingang van 1 Sept. 1917 is Mr. W. M. Nathans, tijdelijk adjunct inspecteur der directe belastingen te Sittard, in gelijke betrekking werkzaam gesteld aan de inspectie Hellevoetsluis. SPIJKENISSE, Namens den Burgemeester is bekend gemaakt dat kaarsen en schemer lichten alleen verkrijgbaar gesteld worden op vertoon van een bon, die, zoolang de voorraad strekt, op 't secretarie van 9—12 kunnen afgehaald worden. Maandag is een begin gemaakt met het verbouwen van het oude Burgemeestershuis van een coöperatieve winkel. De ingezetenen werden weer verblijd door de verkrijgbaarstelling van gort en groene zeep, de eerste op bon 6, 't tweede op de bons 4 en 5. Het afhalen der poststukken 's avonds met de laatste tram aankomende aan het postkantoor kan niet meer worden toegestaan doordat geen poststukkeu weer vervoerd wor den per laatste gelegenheid. Op Woensdag 29 Augustus 1917 in het hotel [Hobbel, Ooltgensplaat.'sav.ure (zomer tijd) van pachters, 1 39.40 H.A. tuinland, ver huurd aan 36 pachters. Alles te aanvaarden blootschoof 1918 en breeder omschreven bij notiën, ten verzoeke van den EdAchtb. Heer J. G. van Putten c.s. te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Woensdag 29 Aug. 1917, 's nm. 5 upr (nieuwe tijd) in het hotel „Spee", Sommelsdijk, af slag van: Eene erfpacht ad f321,14s'sjaars, gevestigd op den polder Kraijenstein a. d. Oostzijde van de haven van Dirksland, onder Sommelsdijk, krachtens acte den 6 Februari 1762, verschijnende jaarlijks 1 October en Eene erfpacht ad f 11 25 's jaars, gevestigd op den dijk behoorende tot voormelden pol der, krachtens acte den 6 Februari 1762, ver schijnende jaarlijks 1 Februari, voor de Erven van dhr. Mr. A. J. C. van'Weel, Notaris VAN ISPELEN. Verhuring bij inschrijving van 9-84-10 H.A. Bouwland te Zuidland in 6 perceelen, voor één jaar, ingaande blootschoof 1917 en ein digende blootschoof 1918. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Woensdag 29 Augustus a.s. ten kantore van ondergeteekende te Zuidland, alwaar uitsluitend inlichtingen verstrekt worden. Notaris C. LOEFF. Op Donderdag 30 Aug. 1917 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het hotel Meijer te Middelharnis vaneen Hee renhuis met Tuin en Bergplaats, benevens diverse Huizen met Erven aan de Spuistraat den Oostdfjk en den Ring te Middelharnis, ten verzoeke van den WelEd. Heer Jan Kor- teweg Az te 's-Gwcnh:>ge. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag, 30 Augustus 1917; bij inzet en op Donderdag 6 September 1917 bij af slag telkens des avonds 7uur in het Hotel Meijer te MiddelharnisDrie huizen nabij den West-Achterweg te Middelharnis, Sectie B nummers 2392, 2393 en 2394, samen groot 87 Centiaren, in 3 perceelen en in combinatie. Ten verzoeke van den heer K. J. Meyer te Middelharnis. -ï - Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 30 Augustus 1917 namiddag 6 uur (nieuwe tijd) ten verzoeke van den heer A. R. Buijs te Sommelsdijk in de boom- weide nabij diens hofstede van ongeveer 50 iepeb:omen, eenige populieren en knotwil gen, bovendien van drie zware populieren en twee zware iepeboomen, staande op ge melde hofstede. 12912 Deurwaarder P. J. GROENENDIJK. Vrijdag 31 Augustus,-des avonds 7 uur (zomertijd) te Goedereede in het Logement „De Gouden Leeuw", verhuring bij inschrij ving voor den tijd van 10 jaren, ingaande 11 November 1918, ten verzoeke van het Algemeen Armbestuur te Goedereede, van: a. 1.23 60 H.A. of 2 g. 207'/2 R. V.M. bouw land te Goedereede in den Kleinen Zuider polder, kad. Sectie B no. 348 b. 0.69.10 H.A. of 1 g. 15'/» R. V. M. bouwland te Goede reede in den Kleinen Zuiderpolder, kad. Sec tie B no. 355; c. 1.29.40 H.A. of 2 g. 245 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den Ouden Oostdijk, genaamd „de Doornmeed", kad. Sectie C no. 400 en d. 0 82.05 H.A. of 1 g. 236 R. V. M. weiland te Ouddorp in het Oudeland, genaamd „Krabbeland" kad. Sec tie D onder no. 497 gedeeltelijk. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 31 Aug. 1617 bij afslag ter her- berge van J. Peekstok aldaar vaneen blok van 18 woningen met erf te Stad aan 't Ha ringvliet, in perceelen en combinatiën ten verzoeke van den hper J. P. Nieuwland té Dirksland. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag, 31 Augustus 1917 des avonds 6 uur (zomertijd): eenige meubilaire goederen aan den molendijk te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van Mevrouw Wed. Ds. Esselink, aldaar. Om contant geld. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 31 Augustus 1917 in het café van den Heer Roos, afslag, 's voormid dags elf uur, van 3-72-70 uitmuntend Tuin land aan den Eeweg te Oudenhoorn, tegen over de woning van den Heer E. Bijl |in 3 perceelen. 3-35-20 uitmuntend Bouwland in den Zuidhoek aan den Zeedijk, tot bloot schoof 1917 in huur bij de Wed. F. van Buren e.a. 7-52 weiland aan den Moolweg te Nieuwenhoorn, achter de woning van den Heer P. Biesheuvel, in 3 perceelen. Tot 1 December a.s. in gebruik bij de Wed. Jb. van Dintel te Oudenhoorn. 0-47-70 uitmuntend Tuinland in Oud-Guldeland, tot 1 Januari 1918 in huur bij H. Bijl. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Zaterdag 1 September 1917, des na middags 1 uur (oude tijd)a. een partij mest in 6 koopen en b een groote partij boomen aan den Oudelandschen dijk teOudeTónge. Ten verzoeke van aen heer Ding. Breesnee te Nieuwe Tönge. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 8 September bij inzet en Zaterdag 15 September bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Van Akershoek vana een huis en schuurtje, met tuin en grond te Ouddorp aan den Oudelandschen Langeweg in den polder het Oudeland, kad. Sectie E Nos. 1295 en 1296, samen groot 19 aren 50 centiaren of 127'/j Roeden V.M.; b eèn huis en schuurtje met tuifl en grond te Ouddorp aan den Kooiweg, in den polder het Oude- Nieuwland, kadaster Sectie B Nos. 606 en 607, samen groot 17 aren, 90 centiaren of 117 Roeden V.M. alles te aanvaarden 1 Nov. 1917, ten verzoeke van de erfgenamen van Pieter Warnet. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag den 14 September 1917 's avonds 6V2 uur (nieuwe tijd) te Melissant ter herberge van A. van der Werf veiling; en Op Vrijdag den 21 September 1917 's avonds 6V2 uur (nieuwe tijd) te Melissant ter her- berge van A. Both, afslag, van twee arbei ders woningen met erf en grond, te Melis sant, (vroeger Roxenisse) aan den Bouwdijk. Mondeling bij de week verhuurd tot lj November 1917 beide voor f 1,10 per weëjc aan A. Doornhein en M. Visbeen, tep ver zoeke van den heer A. Koole. Notaris VAN DER SLUYS. Op nader te bepalen datums in de maand Augustus 1917 van 9.42.00 H.A. Vroonland in den Bommschen tot 1922 in huur bij den heer Jongeling voor f 584.—per jaar. 2.52.90 H.A. in den Nieuwen Blok onder den Bom mel tot 1924 in huur bij den heer Joh. Car- dux. 1 68 20 H.A. in den Grooten Blok onder den Bommel tot 1924 in huur bjj den heer Nlc. Osseweijer voor f 100.95 per jaar. 1.40.80 H.A. in de Tille onder Oude Tonge in huur bij Mej. de Wed. L. de Gast. Notaris AKKERMAN. Op nader te bepalen datums in September 1917, te Dirksland, ter herberge van H. v. d. Doel van: 1.81.50 Heet. (3 gem. 286R.V.M.) Bouwland, te Dirksland, aan den Stoofweg, in huur bij W. Stolk; 1.96.70 Heet. (4 gem. 85 R.V.M.) Bouwland te Dirksland, aan den Smallen Blokweg, in huur bij D. dew Hol lander; en 3.37.50 Heet. (7 gem. 105 R.V.M.) Bouwland te Dirksland, aan den Hoekvate- weg ip huur bij G. Nagtegaal. Notaris VAN DER SLUIJ§. MIDDELHARNIS. Donderdagavond heeft de verkooping van huizen plaats gehad van den heer J. Korteweg welke ingezet zijn als volgt: Koop 1 C. Esselink f 6000. 2 J. C. Born f 21 IQ. 3 W. Peeman f 2500, 4 J C. Bom f 470. 5 D. Vroegindeweij f 920. 6 D. Kastelein f 1120. 7 Joh. Verolme f 1360. Zending drijven per advertentie. Dat ge beurt in Japan. Ds. H. Dijkstra vertelt er van in De Schat kamer: 'i Dr. Pieters een Amerikaansch zendeling in 't land van jden Mikado plaatst tamelijk groote advertenties in dejapanschedagbladëri, Waarin hij kortelijk de leer der waarheid voorstelt. Hij behandelt gaarne de volgende punten 1. Dc ccrslc slap ir. 1 c! Cl'.:::lelijk kvtn bekeering.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2