OFFICIÉÉL GEDEELTE. PLAATSELIJK NIEUWS ViSSGHERSJ. POSTERIJEN. VERK0QPINGEN. 6EMENQD NIEUWS. De Hendrika is met granaatschoten tot zin ken gebracht; de duikbootcommandant be weerde, dat de logger in het versperde ge bied was. Schipper Jacob van der Plas had dit met den meesten nadruk ontkendhij, had nog juist te voren gelood en 14 vaam water bevonden. De schipper was dan ook ten volle overtuigd, dat de logger 16 a 17 mijlen, doch zeker niet meer dan 17 mijl uit de kust was, maar de duikbootcommandant, een nog jonge man, wilde zich niet laten overtuigen en had slechts weinig woorden voor de bemanning over. De logger moest zinken. Na ruim vijf uur in de boot te hebben rond gedreven werd de bemanning door den Sche- veningschen logger opgenomen. De Hendrika voer op eigen risico wegens het stop zetten van de onderlinge oorlogs risico-maatschappij. Benzine. Van zeer betrouwbare zijde meldt men ons uit Den Haag, dat er vermoedelijk in begin Juli een belangrijke distributie van benzine zal plaats hebben, waarbij aan handelaren ongeveer een gelijke hoeveelheid zal worden toegewezen als het vorige jaar. Het is dus te verwachten, dat ook particu lieren dezen zomer nog van hun auto's zul len kunnen profiteeren. Petroleum. De Toewijzingscommissie voor Petroleum deelt mede, dat ingevolge beschikking van den minister van landbouw, van 2 Juli af tot nadere beschikking, uitsluitend voor zuiver huishoudelijke licht- en kookdoeleinden pe troleum beschikbaar zal worden gesteld door tusschenkomst van wederverkoopers. In totaal 'zal beschikbaar kunnen worden gesteld een hoeveelheid, ongeveer gelijkstaan de met 50 pet. van die, welke het vorige jaar, in denzelfden tijd voor dezelfde doel einden werd afgeleverd. Wederverkoopers mogen in verband hier mede aan hun klanten, die zij ook reeds het vorige jaar bedienden, niet meer verkoopen dan 50 pet. van hetgeen in de overeenkom stige kalendermaand van het vorige jaar werd verkocht. Verkoopers zoowel als koopers, die zich aan overtreding van dit verbod schuldig ma ken, stellen zich bloot aan de strenge straf fen, welke de Distributiewet 1916 daartegen bedreigd. Petroleum, benoodigd voor alle andere dan huishoudelijke doeleinden, moet, evenals thans schriftelijk bij de Toewijzingscommissie wor den aangevraagd. De mijnwerkersstaking. Uit Heerlen meldt men aan de N. R. Ct. Reeds werd gemeld, welk een groot per centage mijnwerkers, die met de door den Nederl. Mijnwerkersbond -geproclameerde staking geenszins instemmen, van den arbeid wordt weerhouden uit vrees door de stakers te worden gemolesteerd. Uit bijna alle plaat selijke afdeelingen van den Algem. Bond van Christelijke Mijnwerkers komen daarover bij het hoofdbestuur berichten in, en veilig kan het aantal mijnwerkers, die tegen hun zin op deze wijze de stakingsbeweging in de hand werken, op verscheidene honderden worden geschat. Men moet met de toestan den in de Limburgsche mijnstreek eenigszins vertrouwd zijn om over het motief van deze stakers-met-tegenzin te kunnen oordeelen. Daar zijn vooreerst de aanzienlijke afstanden, die vele mijnwerkers moeten afleggen, hetzij te voet, per rijwiel of arbeiderstrein, om naar en van hun mijn te komen. Op de eenzame Limburgsche landwegen loopen dezulken groot gevaar, met de stakers in minder aan gename aanraking te komen, vooral 's nachts, bij de wisseling van avond- of ochtenddienst. Ook in de arbeiderstreinen zoeken de stakers de werkwilligen over te halenhet ligt voor de hand, dat daarbij niet de uitgezochtste argumenten worden gebruikt. In het centrum van de mijnstreek, bij staatsmijn Emma te Hoensbroek, te Heerlen, Schaesberg en andere gemeenten wonen de mijnwerkers meest in de z.g. „kolonies", complexen van arbeiderswoningen. De sta kers vinden daar uit den aard der zaak ruim de gelegenheid, ook zonder dat zij daden van geweld plegen, aan de niet-stakers en hun gezinnen onaangenaam en hinderlijk te zijn. Een andere belangrijke overweging houdt buitendien velen van het werk terug. De mijnwerkers arbeiden n.l. op de ondergrond- s.che posten in groepen van tien en meer man. Vele werkwilligen vreezen nu, doen zij niet met deze staking mee, later op hun posten in de mijn door hun andersgezinde postgenooten te worden gedwarsboomd. De aard van het bedrijf en de toestanden in het mijndistrict blijven alzoo niet zonder invloed op de houding der mijnwerkers, niet-leden van den Nederl. bond of ongeor ganiseerden, bij deze staking. Van overheidswege en door de directies worden nu, ook op aandrang van het bestuur van den Christelijken bond, maatregen geno men tot beter beveiliging van de w> rkwilligen. - Zoo zal op de staatsmijn Emma en moge lijk ook op andere mijnen, te beginnen met Maandag alleen in „dagschicht" worden gearbeid, dus van 's morgens zes tot 's na middags twee uur. Zij, die werken willen, kunnen zich dan in hun woonplaatsen te zamen voegen om groepsgewijze naar de mijn te vertrekken, onder voldoende bescher ming van bereden marechaussee, waarvan er Zaterdag weer een honderdtal in de mijn streek zijn gedetacheerd. Na afloop van de „schicht", zal 's middags ook gezamenlijk de mijn worden verlaten. In verband met deze maatregelen zullen de werkliedenkaar- ten, die anders slechts op bepaalde werk- liedentreinen geldig zijn, ook voor andere arbeiderstreinen kunnen worden gebezigd. Men vertrouwt, dat deze regeling, gevoegd bij de aanzienlijke versterking van de be waking in en om de mijngemeenten, zeer zal bijdragen om het aantal werkwilligen te vergrooten. RANTSOENEERING van LEVENSMIDDELEN. Burgemeester en Wethouders van Sdm- melsdijk; Gezien hun beschikking, d.d. 12 Februari 1917. Brengen ter openbare kennis a. in verband met art. 3, 2de lid van dat besluit lo. dat hoofden van gezinnen hun wen- schen betreffende de door hen, en de voor hun gezinsleden gewenschte nieuwe bons aan het gemeentebestuur zullen kunnen ken baar maken op de volgende wijze: een ieder kan zich op a.s. Donderdag .28 Juni 1917, 's voormiddags tusschen 9 en 12 «*ur ten gemeentehuize aanmelden 2o. dat de bons zullen worden uitgereikt op de volgende wijze Kaarten met 20 daaraan bevestigde bons worden alsdan dadelijk afgegeven b. in verband met art. 4, 2de lid, van dat besluit: dat te gelijker tijd zullen worden uitgereikt Voor ieder lid van het gezin, eene kaart met bons geldig voor de verschillende te verkrijgen regeeringsgoederen (kinderen be neden den ieeftijd van 1 jaar blijven buiten beschouwing). c. In verband met art. 5 van dat besluit: dat aan het einde van iedere week door openbare kennisgeving op de gebruikelijke plaats, alsmede voor de winkelramen, ten aanzien van ieder regeeringsgoed dat ge rantsoeneerd wordt, het volgnummer van den bon zal worden bekend gemaakt tegen overgifte waarvan in den loop van de vol gende week het regeeringsgoed tót de in die openbare kennisgeving vermelde hoeveelheid zal kunnen worden gekocht d. In verband met art. 6 van dat besluit: dat de verkooper van regeeringsgoederen verplicht is de door hem in ontvangst geno men bons in te leveren bij het gemeentelijk distributiebureau, uiterlijk den vierden dag na afloop va» de week van geldigheid dier bons. De bons moeten voor elk artikel af zonderlijk worden ingeleverd, in enveloppen, waarop de naam van den winkelier en het aantal en nummer der bons moeten zijn vermeld. - Sommelsdijk, 23 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. INRICHTINGEN, welke GEVAAR, SCHADE of HINDER kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sommelsdijk brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van H. Zoon, wonende te Dirksland, om vergunning tot het oprichten van eene slagerij op den dorschvloer van eene schuur, staande aan den Onwaardschen dijk, kadastraal bekend in Sectie D no. 675. Op Vrijdag 6 Juli a.s., des voormiddags 11 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling 'en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. Sommelsdijk, 22 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. HERZIENING DER LIJST VAN INKWARTIERING. Burgemeesïer en Wethouders der gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat op heden is aangeplakt en gedurende veertien dagen, van den 22 Juni tot en met den 5 Juli aan staande, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud aan krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning, en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien. Inlichtingen omtrent het indienen an be zwaren tegen de lijst zijn ter gemeentesecretarie te bekomen. Sommelsdijk, 21 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. SOMMELSDIJK. Heden arriveerde in deze gemeente regeerings-zeep. De daarop volgen de weken zal er evenwel gezouten spek wor den gedistributeerd. Beide weegbruggen achter de kaai zijn hedenmorgen goedgekeurd. - Tegen J. v. D., alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de poli- tie-verordening. (Schuren van de voorstaat). De metselaarsknecht I. B. had het on geluk kalk in zijn oogen te krijgen. Genees kundige hulp was noodzakelijk. Bij enkele candidaatstelling werden he den tot leden van den Gemeenteraad her kozen de heeren K. Doornbos (A.RG. v. d. Meide Lzn. (A.R.) A. P. van Dorser (L.) en J. A. Slis (L.) De hofstede van den heer A. J. Kaste- lljn onder deze gemeente is onderhands ge kocht door dhr. C. v. d. Meijde alhier. Heden arriveerde in deze gemeente hon denbrood. Dat brood is uitsluitend verkrijg baar tegen overgifte van bons bij den brood bakker W. J. Nijgh, alhier. MIDDELHARN1S.* Volgens het „Frenerer Volksblatt" van 24 Juni 1.1. is aan den land stormman Franz Maassen, (onze vroegere dorpsgenoot) het IJzeren Kruis uitgereikt. De heer A. R. Buijs onder deze ge meente heeft de hofstede door hem bewoond gisteren van zijn eigenaar onderhands ge kocht. In de plaats van de klerk den heer Moerland bij de rijksbelastingen is benoemd de héér van Gemerden van Goedereede. Door twee jongelui A. Vink en I. Zaaijer is Zaterdag gezwommen van 't havenhoofd tot de kaai circa 2000 Meter lengte 't welk zij zonder te rusten volbrachten. DEN BOMMEL Ingezetenen die geen gas verlichting hebben kunnen deze week ter Secretarie bons verkrijgen, voor kaarsen, glaasjes en schemerlichten. B. en W. van den Bommel, maken be kend dat het Gemeenteverslag over 1916, voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Deze week zullen weder kolen en co kes aan de ingezetenen worden verstrekt, mits zij niet aan de gasleiding zijn aange sloten. De Burgemeester van den Bommel maakt bekend dat als tijdvak onder de wapenen voor de landweerplichtigen der lichtingen 1909 tot en met 1913 die behooren tot het 16e bat. landweerinfanterie en tot het 16e reserve bat. landweerinf. in stede van 2—5 Juli 1917 nader is aangewezen 23—26 Juli'17. De antirev., roomsch cathol. en liberale kiesver-. hebben besloten geen andere candi- daten te zullen steunen tot de evenr. vert. dan de aftr. candidaten en bij vacatures den candidaat, die gesteld wordt door de kiesv. waarvan het uitgevallen lid zitting had, zoo dat tot de evenredige vertegenwoordiging de raad wel zal blijven bestaan uit 3 antir. 3 lib. en 1 roomsch catholieken. Vermoedelijk zullen bij evenr. vertegenw. de roomsch catholieken wel 2 zetels verkrijgen. De antirev. kiesv. hebben gesteld de aftr. hr. B. Jongeling en W. J. Rosmolen, de lib. kiesv. de aftr. heer T. J. Knoop en in de vac. A. v. Weel dhr. J. Mooijaart. Deze week zijn op bons verkrijgbaar havermout of gort, rijst en erwten. DIRKSLAND. Zaterdagavond had aan het Tramstation een droevig ongeval plaats. Een troep kinderen waren daar bezig met een paar ledig staande veewagons voort te rollen. Terwijl het 5-jarig zoontje van A. van Hoften op de eene wagon bij de buffers zat rolde de andere wagon tegen dezelve aan waar door het jongske in een oogenblik tijds werd dood gedrukt, en naar de ouderlijke woning gedragen. Wie zal de smart der ouders be schrijven. Bij publicatie is bekend gemaakt dat alle brandspuiten op Vrijdag 29 Juni a.s. n.m. 8 ure zullen worden geproefd. NIEUWE TONGE. Deze week arriveerde in deze gemeente regeerings-zeep. Vrijdagmorgen is alhier een vliegmachine langs gekomen het is verdwenen in Zuide lijke richting. De collecte voor de gewapende dienst alhier heeft opgebracht f 21,55'/2- GOEDEREÈDE. Vrijdag is de oudste inwo- neres overleden in den gezegenden ouderdom van 91 jaren en 9 maanden. De Wed. F. v. Tigchelen-Nou. Zaterdagavond 6 uur werden de brand- blusmiddelen beproefd en in orde bevonden. Door Ch. Hakkenbrak werden de eerste vroege aardappelen gerooid die middelmatig van stuk doch goed van smaak waren. Heden Woensdag zal in den polder der Ouden Oostdijk, schouwing worden gehou den over heiningen„en snoeien van boomen langs de wegen.2 De garnalenvisscherij ligt van af Maan dag stil wat niet alleen voor de visschers, maar ook voor de pellers een schadepost is daar de laatste per week gezamelijk onge veer f 200. wordt verdiend. OUDDORP. Zooals vroeger is medegedeeld, is door een groot aantal ingezetenen aan den Raad verzocht, om te willen zorgen, dat hier evenals in bijna alle plaatsen van ons vader land regeeringsspek te verkrijgen is. De Raad wilde er niet toe overgaan. Het is nog eens verzocht, en er is weer over gepraat, maar het bleef net eender. Toen hebben die in gezetenen daarover geschreven naar den Minister van Landbouw en daarop is ook een afwijzend antwoord ingekomen. Men heeft ons verzocht, dit heelemaal in de courant te laten zetten. Het luidt als volgt: „Op uw schrijyen heb ik de eer U te be richten, dat, blijkens bekomen inlichtingen, de Raad Uwer gemeente eenparig besloot niet op het door U bij haar ingezonden adres in te gaan, wijl de gemeentenaren vol doende van varkensvleesch werden voorzien door het slachten van eigen varkens en door den aanvoer van spek en vleesch uit andere gemeenten, hetwelk niet boven den vastge- stelden maximumprijs werd aangeboden. Ik vind dan ook geen aanleiding om bij het bestuur Uwer gemeente op wijziging van het ingenomen standpunt aan te dringen. Ten overvloede vestig ik er Uwe aandacht op, dat niets den slager J. Westhoeve ten Uwent verhindert, vleesch van varkens in den vrijen handel gekocht, tegen maximum prijzen te verkoopen; integendeel is hij ver plicht, zich aan deze prijzen te houden." De Minister van Landbouw enz. De liberale kiesvereeniging heeft Don derdagavond voor de drie openvallende zetels in den gemeenteraad twee candidaten gesteld en wel de heeren A. Visser en M. Bosland. Alhier is een visscliersvereeniging op gericht, die den aardigen naam draagt van „Tot Nut van het Algemeen". Bestuursleden zijn de heeren C. v. d. Klooster, A. v. d. Klooster en M. Sperling, terwijl onze Burge- riieester het Eere-Voorzitterschap heeft willen aannemen. Een van de mannen van de kustwacht reed Zondagavond met zijn fiets tegen de schutting van het huis van den heer J. M. aan, waardoor hij viel en zijn aangezicht en handen Ieelijk bezeerdede fiets was er het ergste aan toe. De Hervormde kiesvereeniging heeft Zaterdagavond haar candidaten gesteldhet zijn de beide aftredende heeren T. Hameete- man en M. Grinwisen in de plaats van den heer H. Tanis, die niet meer in aanmerking wenscht te komen, de heer KL Westhoeve. Alle drie deze heeren hebben de toezegging gedaan, dat, zoo het blijkt noodig te wezen, zij voor distributie zijn. Een groep personen willen buiten verband met een der kiesverg. den heer J. Westhoeve candidaat stelten, doch deze weigert lid van den gemeenteraad te worden. BRIELLE. Bij Kon. besluit is bevorderd tot bureel Amtenaar van den Rijks Waterstaat lste klasse onze stadgenoot de heer C. Veenen- bos thans idem 2de klasse te Brielle. Onze klokkenist, de heer W. T. Bors- lap heeft op 't speelwerk van de klok van sint Catharina, nieuwe muziek gezet, voor heel uür speelt het 't Soldatenlied en voor half uur „peins niet altijd over morgen." ROCKANJE. Alhier doet zich onder de militairen van de III Cie. een geval van nek kramp voor. Direct zijn de militairen in de barak gesloten en ook nader onderzocht doch geen ander was besmet. De patient is Zater dag naar Hellevoetsluis vervoerd. Zijn toe-1 stand is naar men zegt bevredigend. HELLEVOETSLUIS. Met de waarneming van het kantoor der directe belastingen enz. alhier, wordt met ingang van 29 Juni a.s. belast, Jhr. W. C. MoIIerus, thans waarne mend ontvanger te Oldenzaal. Aangesteld ten kantore der directe be lastingen enz. alhier, als particulier klerk J. Tompot. De liberale kiesvereeniging stelde de aftredende leden J. Vermaes en J. v. d. Wiele candidaat, een vrije gioep stelde dhr. P. de Gans. De S. D. A. P. stelde dhr. B. Boere, candidaat, en de rechterzijde het aftredend lid dhr. G. de Klerk. NIEUW HELVOET. De Antirevolutionaire Kiesvereeniging stelde het aftredende raads lid J. v. Hartingsveld candidaat. De liberale kiesvereeniging heeft het aftredende raadslid P. Kramer losgelaten en gecandideerd de hh. E. Tiaaij en J. de Kramer. Naar wij vernemen wordt het aftredende lid P. Kramer door een vrije groep candidaat gesteld, eveneens zal door een andere groep dhr. P. Wielemaker worden gecandidadeerd. De S. D. A. P. heeft van de door hen gestelde personen dhr. J. de Bruijn losgelaten, zoodat van hunne zijde dhr. W. A. Danner de candidaat is. VIERPOLDERS. De hoogste afdeeling van de Evangelisatie—Zondagsschool 41 kin deren) hoopt Woensdag 8 Augustus naar 't Kinderzendingsfeest te Abbenbroek te gaan. Ook de Knapen- en Meisjesvereen. zullen er waarschijnlijk heen gaan. Er worden een paar duizend kinderen verwacht. Een 5 - fa I sprekers zullen het woord voeren Een paar muz:ekgezelschappen zullen 't gezang van de kinderen begeleiden, terwijl in de pauze verschillende spelen en wedstrijden zullen plaats hebben, 't Feest vangt aan te 10 uur en eindigt te 4 uur. Waarschijnlijk ook een .optocht met vlaggen en banieren. ZUIDLAND.* De lib. kiesvereeniging heeft benevens de heeren S. Lammerse en J. Pijl voor den gemeenteraad nog candidaat ge steld den heer M. Blaak. De antir. kiesver eeniging heeft voor de drie plaatsen maar èèn candidaat gesteld, den heer J. Trouw. STELLENDAM. In de afgeloopen week werd door de garnalenvisschers 5 dagen ge- vischt, met vangsten van 100 tot 120 K.G. per vaartuig, die a 20 cents aan de pellerijen zijn geleverd. De door de Duitsche Autoriteiten in beslag genomen post voor en over Engeland, welke 10 November 1916 met het s.s. „Koningin Regentes" der Maatschappij „Zeeland" werd verzonden, is thans uitgezocht en, voor zoo ver niet aangehouden, naar hare bestemming doorgezonden. De aangehouden stukken van die post zijn aan het „Prisenamt" te Ham burg verzonden, aanvragen tot het vrijgeven van die stukken moeten uiterlijk 31 Juli a.s. worden ingediend door een te Hamburg gevestigd Duitsch advocaat. Verdere inlichtingen zijn bij de postkan toren in te winnen. Omtrent de pakketpost met genoemd stoomschip verzonden en eveneens door de Duitsche militaire autoriteiten in beslag ge nomen, kunnen door het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie geen inlichtingen verstrekt wordenbelanghebbenden kunnen zich hieromtrent eveneens tot een te Ham burg gevestigd Duitsch advocaat wenden onder nauwkeurige omschrijving van hunne zending. Op Woensdag 27 Juni 1917, veiling, en Op Woensdag 4 Juli 1917, afslag, telkens des 's middags 12 uur in het Café van den Heer Boutkan te Nieuwenhoorn, vanHet Huis met Erf, groot 1 A. 90 c A., aan den Straatweg Sectie B, No. 1277, en het Huis met Schuurtje en Erf, groot 1 A. 70 c.A., sectie B, No. 185, aan de Dorpsstraat naast de Pastorie. Notaris L. P. VAN DEN BLINK. Op Donderdag 28 Juni 1917 bij veiling, en op Donderdag 5 Juli 1917 bij afslag, beide dagen 's middags 12 uur, in het Hotel „De Nymph" te Brielle openbare verkooping van de Bouwmanswoning met schuur, erf, tuin, boomgaard, wei- en bouwland, onder de gemeente Rockanje, samen groot 9-82-30 H.A. Notaris L. P. VAN DEN BLINK, Brielle. Op Donderdag 28 Juni 1917 des nam. 6'/2 ure te Bommel van Boomen, staande aan den dijk tusschen Molenpolder en Uitslag polder aldaar, zijnde ongeveer 100 knolwilgen inpartijen zooals door nummering aangeduid. Deurwaarder P. J. GROENENDIJK. Vrijdag 29 Juni 1917 's avonds 6.15 uur (nieuwe tijd) te Stellendam in het Logement van de weduwe J. G. Knöps van het Gras gewas, zonder naët, van de dijken van den Woutrinapolder, onder Stellendam, in elf per- ccclcn. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 29 Juni 1917 bij veiling, en op Vrijdag 6 Juli 1917 bij afslag, telkens des voorm. om 11 uur ten koffiehuize van Gez. Van Driel, verkooping van eene kapi tale Bouwhoeve met uitmuntende Bouw- en Weilanden, onder de gemeente Zuidland, samen groot 36-04-31 H.A. en 2-50-90 H.A. Weiland te Geervliet. Notaris C. LOEFF, Zuidiand. Op Vrijdag 29 Juni 1917 's avonds 6 uur te Dirksland ter herberge van C. de Bruin, veiling en Op Vrijdag 6 Juii 1917 's avonds 6 uur te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel afslag van 17-37-83 H.A. (37 Gem, 252 R. V. Maat) Bouwland te Dirksland, inpol der Dirksland, schietende van den Blindenweg tot aan den smallen Blokweg. kad. Sectie C Nos. 85 toten met 95 en No. 770. In 13 perceelen en combinatiën breeder bij notitie omschreven." In huur bij den heer Jb. Bosschieter. No taris VAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 29 Juni 1917 te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, veiling en op Vrijdag 6 Juli 1917 te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, afslagbeide dagen 's avonds 8 uur van 7 Aren, 85 cen tiaren (51 Roeden V. Maat) Tuingrond te Dirksland, aan den Julianaweg, kad. Sectie B nommer 1266. Dadelijk te aanvaarden. En 6 Aren 95 Centiaren (45 R. V. Maat) Tuin grond en uitrit, te Dirksland, aan de Oost zijde van den Gelderschen dijk, kad. Sectie B no. 1400, 1401 en 1403. Mondeling per jaar verhuurd aan L. Struis, c.s. voor f 11. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 2 Juli 1917, 's avonds 7 uur, in het Cafe van den Heer A. Kruik te Oost- voorne aan de Hevering, openbare verkooping vanpl.m. 3 gem. Klavers om te hooien in 3 perceelen en het Kantgras van pl.m. 10 gem. a/d Rietdijk te Rockanje en 2 gem. 120 roeden Gras in 5 perceelen om te hooien in Lodderland aan den Rietdijk. Notaris L. P. VAN DEN BLINK. Op Woensdag 4 Juli 1917 des avonds 7 uur, in het hotel „De Man" te Oostvoorne, van ongeveer 2V2 Hectaren Hooigfas (nabij de woning van den verkooper). In 3 koopen. Notaris MAAS HEIJ. Op Woensdag 4 Juli 1917 bij inzef en op Woensdag 11 Juli 1917 bij afslag telkens des avonds 7 uur (Zomertijd) ter herberge van G. Smits te Stad aan 't HaringvlietZeven nieuw gebouwde huizen met erven aan den Ouden Sladschen Zeedijk te Sfad aan 't Ha ringvliet in perceelen en combinatiën. Ten verzoeke van den heer J. P. Nieuwiand te Dirksland. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 5 Juli 1917 bij inzet en op Donderdag 12 Juli 1917 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (Zomertijd) in het Hotel Spee te Sommelsdijk: Een perceel tuinland in de polder thet Oudeland gemeente Som melsdijk aan de Sint Nicolaas ofHovendreef groof 6 aren 60 centiaren (49 roeden Som- melsdijksche maat) Ten verzoeke van den heer K. Vermaas te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 7 Juli, 's avonds 6 uur (zomer tijd) te Ouddorp in het Logement van Akers- hoek verhuring bij inschrijving voor het sei zoen 1918 ingaande blootschoof of uiterlijk 11 November 1917, van de Noorlijke meed groot 0 30.61 H.A. of 200 R.V.M. van een perceel bouwland te Ouddorp in den polder het West Nieuwiand in de Vroöne, ten ver zoeke van den heer H. K. Hameeteman Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 11 Juli 1917, 's middags 12 uur, aan de Middenhoeve in den Krabbepol- der te Rozenburg voor den Heer A. Stehou- wer, openbare verkooping van 23 Paarden, verschillend van ras, haar en jaren. Voorts de 2'/2-jarige Stamboekstier „Jacob II", de 6- jarige Stamboekkoe „Dina", een 2'/2 jarige Vaars, (aan de uring.) De paarden en het vee zullen tot uiterlijk Zaterdag 14 Juli gratis ge stald of geweid mogen worden. Inlichtingen geven de verkooper en Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Donderdag 12 Juli 1917 te Stellendam jn het Logement van F. Troost bij inzet en op Donderdag 19 Juli 1917 te Slellendam in het Logement van de Wed. J. C. Knöps, telkens des nam. 2 uur, zomeriijd, 12,33,90 Hectare of 26 Gemeten 260 2 Roeden V.M. Bouwland te Stellendam in den Halspolder aan den Oosterweg, zijnde kavel 23 geheel en Kavel 22 gedeeltelijk, kad. Sectic D.No's 85, 86, 87 en 88 verhuurd aan den Heer Ma- rinus Kooman Hz. te Dirksland tot blootschoof 1919 a f 1102 j5er jaar in 8 koopen en in combinatiën. Notarissen C. F. J. BRANDS te Amster dam en VAN DEN BERG te Goedereede. Verhuring bij inschrijving haar de beneficie van 3.01.26 H.A. of 6 G. 168 R. V.M. bouw land te Stellendam in Kavel 7 van den Adri- anapolder, in 2 perceelen, voor 10 jaar in gaande blootschoof 1917, ten verzoeke van den heer A. Meijer Az. te Stellendam. De pacht bedraagt f 55 per gemet. Inschrijvings biljetten moeten worden ingeleverd vóór of op Zaterdag 14 Juli 1947 ten kantore van Notaris VAN DEN BERG te Goedereede. Op Vrijdag 29 Juni 1917, 's avonds *6 uur in het Café van den heer W. Lugtenburg in de Tinte, openbare verkooping van4 bun- ders Hooigras, aan de Rik in 15 koopen enf)®) 31Q roeden Roode Klavers en het Kantgras van 556 roeden, gelegen in Naters onder Rockanje, aan den Schoutschen weg. Notaris L. P. VAN DEN BLINK. Op nader te bepalen datums in de eerste helft der maand Juli publieke veiling en afslag van 17,96,80 Hectare Bouw- en Wei land onder Ooltgensplaat, in huur bij den heer Jan Gebuijs. Notaris AKKERMAN. Gestrafte ijdelheid. In een Noord-HoII. dorp werd raadsvergadering gehouden. Aan de orde wasde benoeming van een reini ger der schoolprivaten. Toen de biljetten zouden geopend wor den,, verzette zich de oudste wethouder daar tegen. Hij drong er op aan, dat de stemming niet geldig zou worden verklaard. Dit ging niet. Vijf biljetten meldden nu dezelfden naam1— Eindelijk kwam het laatste stembriefje aai-J) de beurt; ook nu deed de wethouder het voorstel dit biljet niet te openen. Het ging weêr niet En wat bleek? Dat op dit briefje de eigen naam van dien wethouder stond De man had zich vergistHij had gemeend dat een volgend punt der agenda (benoe ming lid stembureau) aan de orde was. Een jeugdigen avontutier. Met de mail boot Zeeland is Donderdagavond te Vlissin- gen een 16-jarige jongen, vroeger leerling van een normaalschool 4n' Zuid-Limburg, aangekomen. Deze jongen is indertijd de ouderlijke woning ontvlucht en kwam na een'ig zwerven in het vluchtelingenkamp te Ede, waar hij zich voor Belg uitgaf. Hij wist in Engeland te komen, waar hij dienst nam voor het Belgische leger. Hij streed mee en werd voor betoonden moed zelfs gedecoreerd. De jongen schreef aan zijn ouders, en dezen wendden daarop pogingen aan, hem uit het leger te krijgen en naar huis te doenterug- keeren. Toen hij met een boot van Havre naar Engeland zou oversteken, werd deze boot getorpedeerdonze jeugdige landgenoot werd gered en kwamjweer in Frankrijk terug. Later is hij naar Engeland gegaan en door tusschenkomst van den Nederlandschen con sul-generaal in Londen wérd de jongen nu met de Zeeland naar Vlissingen gezonden van waar hij door de politie op transport naar zijn geboorteplaats werd doorgezonden. Een kloeke vrouw. Te Blokzijl waren een paar kinderen bij de schutsluis aan 't spe len. Een 7-jarig knaapje viel in het aldaar meer dan 10 voet diepe, water. Mevrouw Loos—De Vogel had uit haar huis het ongeluk gezien. Zij snelde naaf buiten en sprong geheel gekleed te water en had de voldoening het jongetje te redden. Om de broodbonnetjes. Wegens totaal ge- brekaan aardappelen was te Maastricht bekend gemaakt, dat de aardappelbons konden wor den ingeleverd tegen een paar broodbonne tjes. In een der daarvoor aangewezen lokalen was het gedrang zoo groot, dat een kind morsdood werd gedrukt en twee vrouwen in een toestand verkeerden, die oogenblikkelijk overbrenging naar Calvariënberg noodig maakte. De politie stond machteloos. Onweer. In Noord-Brabant heeft men zwaar onweer met hagelslag gehad. In de buurt van Eindhoven werden Maandag en Dinsdag acht koeien door den bliksem ge dood. Te Hilvarenbeek werd e^n bouwhoeve getroffen en verbranden een koe, een kalf, vier varkens en twee schapen. Te Boekei werd ook een boerderij door brand vernield en kwamen een zeug met 19 biggen om. Op deze plaatsen is door den hagel veel schade aan de veldvruchten toegebracht en te Uden werden tal van ruiten door groote

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2