Spekslagerij en looierij r He Advertentiën. MODEMAGAZIJN f J Oprisping Twe UST ÜE KAMER. GEMENGD NIEUWS. SPARREN. J. Wielaard, Middelharnis. Zandpad E 208, Middelharnis DIMES- DHR- ei KEUTELBOEDEH, t uudaorp W. BOEKHOVEN Zn. P. WIELHOUWER, Drogist Steeds voorhanden goede SjjiMiiaanlii ii J. Fan fier Linfle - Dii 1 SCHILDERIJEN en SPIEGELFABRIEK GoudschesingeS 173175 TANDARTS REGENSBURG Hotel Van Hon Doel lo MslawL OU nwEiHiü! Ï0IM m, EoMl RIJTUIGEN TE KOOP. f C, Noordermeer Ontvangen voor 1917 M. BREEMAN Mz. 1 Twc Ui Dageiij&s versch varkeosvleesch. Gedurec.de de Zomermaanden alles in de igsk&st. Fijne vleescbvraren eo. worstsoorten. Alles machinaal gesneden. 10462 A. C. UAKE&UK. naar officieele bronnen bewerkt door D. Voogd. Onmisbaar voor ieder die in de schoone omgeving van OUD DORP wil genieten. Prijs slechts 25 eeatfs, ge- cavtonneerd fOS5. Uitgave De GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE met EJectrische Bedrijfskracht IS ALLEEN GEVESTIGD Hoek Hoveniersstraat ROTTERDAM, Telefoon No.4645 Heeft geen Filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke is voortaan de fe ftïondeirtlssg der maand te spreken inplaats van Hotel MEIJER te MIDDELHARNIS, maat. torenhuis n&fcg de Schiekade „VUURTOREN" Batterijen 4 rolt f 0.40. Oostkade Hellevoefslatff T. SCHIL PEROORD WESTDIJK 262 -:- MIDDELHARNIS. §PAARBA1H ii Dit nu 81 men, en dat men er niets van kan krijgen, terwijl de behoefte daaraan zoo groot is dat is, ja, om tureluursch te worden. Maar we hebben te bedenken, eiken dag opnieuw dat we tusschen hamer en aanbeeld zitten, dat we zijn geplaatst tusschen de belangen der oorlogvoerende mogendheden. En zoo zijn er dan ook nu weer moeilijkheden die aan de distributie van de kostelijke salpeter- meststof in den weg staan. Het „Hbld". ver telt er iets van. Het deelt mee, dat van onzen geheelen suikeroogst, die onze eigen behoefte dekt, nog niets het land is uitgegaan. Nu het zaad voor den volgenden oogst in den grond zit, zou wel wat kunnen worden uitgevoerd. Maar waarheen Duitschland zegt van van mij ontvangt gij het bietenzaad en de kalk, dus wij verlangen zóóveelMaar Enge land stelt daartegenoverzonder onzen wil krijgt ge geen kunstmeststoffen, ja kunnen uw schepen niet varen, en dus eischen wij uw overproductie. Aan beider eischen toe te geven, gaat niet er moet een overeenkomst getroffen worden. Een paar heeren zijn daar toe naar Engeland geweest: jhr. mr. A.M. Snoek Hurgronje van het Dep. van Buitenl. Zaken, en H. W. van Marle als gedelegeerd suikerdeskundige van het Landbouw-Export- bureau. Eenige resultaten moeten die heeren wel hebben verkregen maar tot de gewenschte overeenstemming mocht het niet komen. Toch is de mogelijkheid daarop nog niet uitgeslo ten en bestaat er dus nog kans, dat de over tollige suiker kan worden uitgevoerd en de zoo noodige Chilisalpeter zal worden gedis tribueerd. Wie moet in dat geval het eerst worden geholpen? Allereerst zoo werd op de jong ste vergadering van den Gron. Landb. bond gezegd „de slachtoffers, die door de flaters der Bureau-menschen in den Haag van stikstof verstoken bleven". Dat lijkt zeer bil lijk. Den zegsman b.v. den heer Detmers, werden in plaats van 60 baal waarop hij recht had maar 12 toegewezen. Aan 't her stellen van de fout werd niet gedacht. De Voorz. meende dat het Zuiden eerst ge holpen zal worden, omdat men daar het kleinste kwantum kreeg. Alweer billijk, zal men oordeelen. Maar de zand- en veenboe- ren dan I zei de Vereeniging Marum die hebben de grootste behoefte en 't zou een groote ramp zijn als ze niets ontvingen. Daar is ook al weinig tegen in te brengen. Wij gunnen allen wat, maar de billijkheid vordert, dunkt ons, dat wie vroeger misdeeld werd om welke reden ook, thans het eerst aan de beurt dient te komen. Als nu maar de meststof afkomt naar den boer! Hij wacht er met smart op. Al zou ze 2, 3 maanden eerder nog algemeen nut tig kunnen zijn aangewend, ook nu kan zij tot verhooging van den oogst van verschil lende produkten nog belangrijk bijdragen, 't Groote voordeel toch van deze meststof, is dat zij direct werkt, al na enkele dagen haar uitwerking toont. Bij spurrie, knolrapen voederbieten, op het hooiland en in den groententuin, kan de Chilisalpeter nog uit nemende diensten bewijzen. C. B. Koopers onder A. H. V. (Met groote instemming lazen we in het ,i Weekblad van den N. Ch. B. van 2 Junion- der bovenstaand opschrift een art. van den heer M. v. d. Broek. Hij komt op tegen een uiting van een anderen schrijver in genoemd thlad, die verklaarde: dat het kleine aantal le den van A. H. V. (Algem. Handelsvoor- w aarden) ongetwijfeld oorzaak was geweest van het feit dat bij het uitbreken van den oorlog de A. H. V. zijn op zij geschoven. 'De heer v. d. Broek noemt dat een vergis sing. Het aantal leden aankoopvereeni- gingen was werkelijk zoo klein niet 't bedroeg meer dan 100 om ze zonder meer te kunnen verwaarloozen. Neen, het buiten werking stellen der A. H. V. is een onver geeflijke daad van het Bestuur geweest, dat daarvan enkel en alleen de verantwoordelijk heid treft. De A. H. V. waren den handel een blok aan 't been en daarvan wilde hij zoo spoe dig mogelijk bevrijd worden wat al heel gauw na 't uitbreken van den oorlog geschiedde, 't Was immers een der eerste daden van den vader der A. H. V., den Voorz. der Kunst- mestcommissie. En wat hebben toen zij ge daan, die op toetreding tot het lidmaatschap der Vereeniging van koopers onder A. H. V. deze werden uitgeschakeld en de aankoopver- eenRgingen van landbouwbenoodigdheden als een speelbal werden overgeleverd aan den imndel. Onverschillig of het aantal leden groot of klein was, het Bestuur had de A. H. V. moeten handhaven. Anders had het maar eer zijn ontslag moeten nemen. We hebben nu een toestand gekregen, die nog erger is dan voor de A. H. V. Geen wonder, dat het wicht, dat dien naam draagt aan Iiedarmoede begint te lijden. Moet men nog chten het mormel in 't leven te houden, lagt de Schr. Of zou een klein kistje met Ml 1 doodgraver beter zijn? Groot zou thans touw in den lande niet wezen. Het ver- uwen der leden is weghet Bestuur dient verdwijnen. Blijft het tegenwoordig be- ja ur behouden welke voordeelen zijn er tuil aan het lidmaatschap verbonden? \1.c-B- /'-V Van de handelingen der oude kamer van honderd willen we alleen nog releveeren, 't geen over de uitvoering der wetten Talma gesproken is. Bekend is dat bv. de invaliditeitswet wet is. Toch onttrok zich deze Regeering eerst aan de verplichting om haar uit te voeren. Dit ging natuurlijk niet op en bij de aan vrage om uitstel van inwerkingtreding ver klaarde zij met de meeste kracht aan de voorbereiding der uitvoering te arbeiden. Een van de eerste dingen, die daartoe ge schieden moeten, is invoering van de Raden- wet en instelling van de Raden van arbeid. 'De regeering vroeg nu de geiden voor de uitvoering der Radenwet. Weigerde de lin kerzijde die gelden toe te staan, dan kan de Radenwet natuurlijk niet ingevoerd en de uitvoering der wetten Talma zou verhinderd zijn. De regeering zou wel willen, doch de kamermeerderheid verhinderde het. En dit is geschied. Met 46 tegen 39 stem men is door de linksche partijen het geld niet toegestaan. En Minister Lely laadde al den schijn op zich, dat hij het met die meerderheid vol maakt eens was, zoodat men van Rechts nu eens sprak van een comediestuk, dan weer van een spektakelstuk, waarin de Minister •een rol is opgedrongen, die voor hem noch erg aangenaam, noch erg hoog is. Al maakte men 't den heeren nog zoo duidelijk, al kwam men met de meest krasse woorden van eigrn partijgenooten, niets ;7>'jcht baten, Zoo haalde men aan, dat prof. Buijs verklaarde, dat wie de uitvoering eener wet weigert om redenen, die niet in de begrooting zijn gelegen (dus niet omdat men de kosten te hoog acht, maar omdat men de wet niet wii), weerspannig is aan de wet, hij heette volksvertegenwoordiger of politie-agent. Prof. Buijs meent, dat als de Kamer de bevoegdheid had de uitvoering van wet telijke bepalingen te beletten, men haar het budgetrecht moest ontnemen. Al zei de heer Beumer de scherpe woor den er is contuniteit in politiek wanbe leid bij de linkerzijde in deze aangelegen heid. Een politiek wanbeleid, dat begonnen is bij de behandeling der wetten Talma, voortgezet bij de verkiezingen en thans hier bij deze begrooting, heel de Linker zijde heeft de uitvoering der wetten-Talma op dit punt weer stopgezet. Mogen we den Minister gelooven, dan zal het tijdelijk zijn, want zoo zei Z.Ex. de inwerkingtreding der Raden van Arbeid zal niet lang meer op zich laten wachten. Dan heeft zich ook een zaakje afgespeeld, waarvan men eenvoudig paf staat. De hee ren Socialisten (voorstel Sannes) hebben 't weten tot stand te brengen, dat personen, die 70 jaar zijn geworden, eerst nog aan een geneeskundig onderzoek moeten onder worpen worden, voor ze van de invaliditeits wet zullen kunnen trekken. Een poging van den heer Rutgers om ah blijvend invalide te beschouwen, die den leeftijd van 70 jaar heeft bereikt, leed schip breuk (rechts tegen links). Wie dit vatten kan, vatte het. Zijn dat de mannen, die voor de belangen der arbeiders opkomen Vroeger kwam Duijs met een vracht voorbeelden uit 't Bui tenland, van mannen, die zeer verminkt wa ren en toch niet onder de Invaliditeitswet vielen en nu stellen zijn eigen partijgenooten voor en hij stemde er mee in, de deur wagen wijd open te zetten voor al zulke misbruiken. De dokters verdienen er ook nog wat aan en aan de schatkist spaart men naar hun voorstelling 2 ton uit. Aan een groot aantal personen zal nu op voorstel van de heeren Sannes, Duijs c.s. worden gezegd, dat zij nog niet invalide z(jn en daardoor geen rente krijgen. Men moet zeker eerst wel goed versleten zijn, wil men die rente ontvangen. Dat de socialisten de leer van de uitge knepen citroen op deze wijze toepassen, zal menigeen verbazen. „Dat is nu het hoogtepunt, waartoe de sociale politiek der heeren van de linker zijde zich in deze 4 jaren na veel tobben heeft kunnen opmerken." De arbeiders weten het nu, op voorstel van de Socialisten, krijgen ze nu al zijn ze behoeftig op 70-jarigen leeftijd, als ze niet door den dokter worden afgekeurd, geen cent. Eerst geheel versleten en dan pas staats- bedeeling. Zoo willen heeren Socialisten zeker. Nood maakt vindingrijk. De behoefte aan brandstof en het gebrek aan petroleum hebben eenige ondernemende ingenieurs van Noordeloos, er toe gebracht te beproeven, zichzelf te helpen. Een gedeelte van den polder aldaar bestaat uit veenachtige grond en bij een voorloopige boring is nu geble ken, dat deze grond waarschijnlijk een zeer goed licht gevend gas zal opleveren. Voor de exploitatie is reeds vergunning verkregen en de installaties, voor de gasproductie en zuivering benoodigd, zijn in de maak. Ook zal men probeeren turfbriketten te vervaar digen. Tegen den winter hoopt men zichzelf van gas en brandstof te kunnen voorzien. Valsche Zilverbons. Een der door de politie te Heerlen in hechtenis genomen Oostenrij kers, een fotograaf, heeft het namaken van Zilverbons van f2.50 bekend. Zinken platen en andere benoodigdheden, die bij de ver vaardiging van de valsche bons hadden ge diend, zijn in een bosch buiten de gemeente opgespoord. Het kruikje Tc Amsterdam heb ben twee rechercheurs uit het Hoofdpostkan toor aan het bureau geleid een 46-jarigen heer, die in zijn spaarbankboekje het daarin geplaatst bedrag van f26 had veranderd in f261 en, na reeds twee malen een bedrag van f60 te hebben geind, thans wederom f50 trachtte terugbetaald te krijgen. Ongelukken. Te Wageningen is Maan dagavond het 3-jarig zoontje van dr. 1. van den bok van een rijtuig gevallen en aan schedelbreuk overleden. Het drama te Ouderkerk. Bij 't onder zoek ter opsporing van betrokkenen bij dit treurig voorval, waarbij twee politiemannen om het leven kwamen, is ook een gebruik gemaakt van den politiehond. Een belangstellend lezer zond ons een exemplaar van „De Politiehond", het orgaan van de Kon. Ned. Politiehond-vereen. Daarin schrijft een inzender o.a. het volgende Op de binnenplaats van het hoofdbureau van politie te Amsterdam werden een 20-tal personen verspreid opgesteld. De leiding berustte in handen van den heer van Led den Hulsebosch, hoofd van onderzoek bij groote misdrijven. Bob (zoo heette de hond) werd lucht gegeven aan de jas, welke was gevonden in het omgeslagen motorbootje, en begon daarop aan de lijn zijn succesvol speurwerk. Even wensch ik te vermelden, dat bij bo venbedoelde personen eenige als misdadigers verkleede rechercheurs stonden zooddt ik al vermeende, dat de twee aangehouden ver dachten er bij waren, doch de hond reageerde niet. Daarop werd een van de verdachten gehaald en op de binnenplaats neergezet, ook nu gaf de hond geen teeken van het aanwezig zijn, waarop de andere verdachte werd gehaald. Wederom werd Bob, die eiken keer de binnenplaats had moeten verlaten, binnengeroepen. Voor mij was 't toen aan den hond te zien, dat hij dezelfde lucht be speurde als hem door middel van die jas was gegeven en nog geen twee minuten daarna sprong hij onder het „luid" geven tegen dezen verdachte op, na eerst eenige malen om hem geloopen te hebben. In het bijzijn van den verdachte werden toen op verzoek van den heer Van Ledden Hulse bosch eenige betrouwbaarheidsproeven ge nomen. Aan de aanwezigen werd verzocht hun jassen uit te trekken en werden deze verspreid neergelegd, daarna werd lucht ge geven aan den zakdoek van den heer v. Led den Hulsebosch, om zoodoende diens jas er tusschen uit te halen, in plaats van veel tus schen de jassen te zoeken, ging Bob de per sonen weer langs en blafte bij bedoelden heer aan, die op de binnenplaats was blijven staan en die zich, voldaan over de geslaagde proef, toen verwijderde. Het duurde toen niet lang of Bob probeerde bij een der jassen de daarin achtergebleven manchetten te ap- porteeren het bleek, dat Bob juist was, want dit was de jas, die aan meergenoemden heer toebehoorde. Hierop werd het in beslag ge nomen jasje tusschen de andere leergelegd en aan den verdachte lucht gegeven, en nadat weer het commando „zoek" was gegeven, was dit spoedig gevonden. Onderwijl was de verdachte op een andere plaats gezet. Nogmaals werd Bob lucht ge geven en hij liep dadelijk naar de plaats, waar de verdachte eerst had gestaanook hier duurde het weer niet lang of hij wist hem voor de tweede maal aan te wijzen. Het succes was reusachtig; al de aanwezigen, behalve mogelijk de verdachte, waren vol lof over de werkzaamheden van Bob. Tijdig gered. De kantonrechter te Pur- merend, mr. Bijl de Vroe, was met eenige anderen zwemmende in het Noord-Holl. Ka naal aldaar, toen een sleepboot tegen een roeibootje aanvoer, waarin een moeder met haar zoon was gezeten. Het bootje sloeg om. De vrouw werd gered door de bemanning der sleepboot, doch de zoon verdween in de diepte. De kantonrechter dook naar den drenkeling en had het geluk hem naar den wal te brengen, waar hij spoedig weder bij kwam. Door den bliksem getroffen. Tijdens't hevige onweder van Vrijdagavond hadden een drietal voerlieden, die onder Ede hout hadden opgeladen, een schuilplaats gezocht onder hun met paarden bespannen wagens. Plotseling werden tegelijkertijd twee der paarden door den bliksem getroffen. Zij vielen dood ter aarde. De voerlieden bekwamen geenerlei letsel. Ongelukken. Toen te Amsterdam een trein van de Noord-Hollandsche Tramweg- Mij. van het station aan de overzijde van het IJ naar Purmerend wilde vertrekken, sprong een zekere P. K. op den in beweging zijnden trein. Hij struikelde, met het nood lottig gevolg, dat hij onder den trein kwam en onmiddelijk gedood werd. Zich zelf bedeeld? Te Amsterdam is een werkman aan een politie-bureau geleid, die in het bezit was van 1200 broodkaarten, welke hij getracht had aan een bakker te verkoopen. Boven water. Te Schiedam liet een meisje per ongeluk een portemonnaie met f 15 in het water vallen. Een kennis van haar vader vroeg verlof er naar te mogen duiken. Dit werd toegestaan en na vier maal duiken kwam de portemonnaie weer boven water. Branden. Zondagmiddag ontstond in villa Mariëtte, onder Voorschoten, een uitslaande brand. De villa brandde grootendeels uiten twee schuren, die er naast stonden, werden geheel in asch gelegd. De oorzaak is onbe kend. Rustig onder het rumoer. Op het sta tionsemplacement te Winterswijk heeft een leeuwerik zijn nest onder de draaischijf van de machineloods en verzorgt daar vijf jon gen. Een andere leeuwerik, die evenmin last van zenuwen schijnt te hebben bouwde zijn wo ning onder de rails, waarover tallooze trei nen rangeeren. Moeder leeuwerik zit onder dat alles stil te broeden op vijf eitjes. Beter Iaat dan nooit. Na ruim 30-jarig huwelijksleven is een landbouwer te Barne- veld thans, juist op zijn 60en verjaardag, voor het eerst van zijn leven vader geworden. Dit dubbele feest is op bijzonder luisterrijke wijze gevierd. „Hbld." O. W. De houtprijzen stijgen tot een ongekende hoogte, welke nog steeds toeneemt. Beukenblokken, voor brand, van 60 c.M. lengte doen per wagon, 1200 stuks ongeveer, f475. Vóór den oorlog was de waarde hiervan f 28 h i 40. Een jeugdige dievenbende is te Amersfoort ingerekend, die er haar werk van maakte goederen uit de spoorwagons te stelen. De oudste van het gezelschap was 14 jaar. Afkeuringszwendel. Zooals men weet zijn te Nijmegen onlangs keuringsmisbruiken geconstateerd en heeft de minister van Oor log a. i. een streng onderzoek ingesteld. Ook in andere plaatsen, meldde men toen, zijn misbruiken, waarbij het geld een groote rol speelt, voorgekomen, wat in die streken, zooals Almelo en Vriezen veen, reeds een publiek geheim is. Het is van algemeene bekendheid in dat deel van Overijssel, dat een zekere van G. te Almelo er een afkeuringsbureau op na houdt 'n volledige dienst met vertegen woordigers in de omliggende plaatsen en een soort commiesvoyageurs, die opgezette tijden hun clientèle bezoeken. Iemand schrijft over een dergelijke visite aan de „Tel." het volgende: Op een middag in Maart kwam een als boer gekleed man bij iemand, die dienst plichtige zoons had, op bezoek. De vreemdeling ontpopte zich weldra als een agent van het afkeuringsbureau van G. de „agent" vertelde, dat hij een vriend had in Almelo, die op zijn beurt weer een vriend was van den vader der dienstplichtige zoons, welke vriendelijke vriend verteld had, dat een der zoons in Mei d. a. v. voor de keu ring moest. En nu kwam de agent eens vragen, of men dien zoon graag afgekeurd wiide hebben. „Kan dat?" vroeg de vader. „Ja," antwoordde de agent, „als wij hem kunnen „krijgen", dan wordt hij afgekeurd. Maar dat gaat natuurlijk om de centen. Heb je er een bankje van honderd voor over?" Dat vond de vader wel wat veel, die bo vendien bevreesd was, dat de zoon iets moest innemen, dat later schadelijk werkte. De „agent" stelde zijn klant daarin gerust. „En als ie niet wordt afgekeurd, dan krijg je tien gulden van mij, zoo zeker ben ik van mijn zaak. De prijs, daar kan misschien nog wel wat van af, maar toch niet veel. En hoe denk je er nou over? De zoon wenschte er niet op in te gaan en merkte op, dat hij een arm gebroken had, dus toch afgekeurd werd. „Laat het d5kr maar niet op aankomen, zei de „agent". Er worden er wel slechter goedgekeurd." Over veertien dagen zou de man terug komen, die de aanvraag zijn adres niet wilde opgeven. De politie werd gewaarschuwd, maar den „agent" zag men niet meer. Te Vriezenveen, aldus de „Tel." werken twee sujetten in deze „branche". Meestal vorderen zij een bedrag van f 10 f 15 vooruit en wanneer de militiepHchtlge in derdaad wordt afgekeurd, „dan gebeurt 't wel eens, dat er een koe verkocht moest worden om het overeenkomen bedrag te be talen, vertelde ons een onverdachte autoriteit te Vriezenveen. Men staat er machteloos tegenover ondanks de bij iedere keuring herhaalde waarschuwing. Een feit is het, dat van de 78 militieplichtigen van de lichting 1918 te Vriezenveen slechts 23 personen werden goedgekeurd. Niet alleen in Overijssel, ook in Friesland zitten zulke „agenten", die middeltjes aan de hand hebben om jongelui af te keuren, ten minste zooals zij beweren. Vergiftiging van visch. Woensdagnamiddag kwamen de talrijke visschers, die aan de rivier de Dommel bij 's-Hertogenbosch zaten te visschen, eensklaps tot de ontdekking, dat zich een bijzonder verschijnsel onder de visschen voordeed. Hadden velen heel den namiddag al ge hengeld, zonder beet te krijgen of zonder een vischje te zien, plotseling ze konden haast hun oogen niet gelooven begonnen visschen van allerhande soort en vooral veel groote en prachtige exemplaren snoeken, palingen, baarsen, zeelten, brasems en an dere, zeer onvast en dient aan de oppervlakte van het water rond te dwalen. Ze schenen machteloos om tegen den stroom op te roeien en dreven breede kringen beschrijvende met den stroom mee en kwamen zelfs vlak aan den kant van het water, waar de visschers ze met de handen konden grijpen. Honderden en honderden arme gezinnen hebben volop visch gegeten, die ze anders van wege de duurte niet kunnen koopen. Deze vischmoord op groote schaal vond zijn oorzaak hierin, dat, evenals een paar jaar geleden, het water uit de rivier de Leij te Tilburg, waar de fabrieken hun vuil water op uitloozen, in de Dommel is overgestroomd bij het hevig onweder met wolkbreuk op Vrijdagavond. Nieuwe brandstof. Te Aalsmeer heeft iemand gevonden, dat de gedroogde, opbar- stende korst van een baggerkoek een uitne mende brandstof is. Vermoedelijk komt dit door de uit de versche bagger opstijgende gassen, die zich in de bovenste laag vast zetten. Men neme de proef. Geen belangstelling. De heer Rijsewijk, candidaat voor de Tweede Kamer in het district Schoteiland, zou Zaterdagavond te Heerenveen als spreker optreden. Er waren slechts 3 toehoorders en de heer R. trad niet op. Als hij nu maar Kamerlid wordt. Voor f 17.000 vlas verbrand. Op de Prins Hendrikkade W.z. te R'dam is Woensdagna middag brand uitgebroken in een voorinla ding op den wal aldaar geloste partij vlas, groot ruim 20.000 K.G. De schade, die op ongeveer f 17.000 wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Zeer billijk te koop: PALEN 1,80 M. en 2 M. POLDERBOOMEN en gewone SPAR REN. 12323 Tevens geregeld in voorraad KOOLTEER, BRUINE TEER en CARBOLEUM. C. A. Th. LAMBERT OUDE TONGE. mssEt Wegens 't vergevorderd Seizoen alle tegen veel verminderde prijzen. Verkoop uitsluitend contant. 12315 Beleefd aanbevelend, &ommelsdtfk. Sanatogen, Sanatose, Haematogen, Eikelca- cao, Bioglobin, Pertusin, Levertraan, Emulsi, Expeller, Pinkpillen, Fosters Nierpillen, Vet- loogmeel, Jachtwater (Bassie) Teercapsules (Guot) enz. enz. zijn nu heden verkrijgbaar bij WESTDUK. MIDDELHARNIS. Verder verkrijgbaar bij A. VAN OOSTENBRUGGE 10461 D1RKSLAND. 10458 zeer mooie soliede meubelen, als Tafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Schilderden, Theetafels, Buffetten, Stijlameublemen ten in leer en peluch. Boekenkasten. Tweepersoons onbeslapen veerenbed- stellen, Kapokmatrassen, Slaapkamer meubelen enz. alles spot goedkoop. Rugbekleede leerstoelen vanaf 17.50 St!jHinnenka8t 20.—. Stijltafels/9.50 Spiegels 5.50 en 7.50 enz. de. Een soliede BAROCHET-TENTWAGEN met zijportieren en Coliingsassen fijn bekleed. Een VËERWAGEN met ramen, halve patent assen, in zeer goeden staat. Een beste BOE RENWAGEN zoo goed als nieuw. Tevens nog te koop2 IJZEREN BINTEN No. 20 lg. 6.30 en 6.80 M. Te koop gevraagdOPEN HAARDEN in alle maten en modellen. F. N1EUWLAND - Smederij - DIRKSLAND. OSRAMLAMPJE met melkglasreflector f 0.40. ELECTRiSCHE ZAKLANTAARN met 40 m.M. lens f 1.40. Compleet. Alles 1st Duitsch fabrikaat. PORTRET en SCHILDERIJLIJSTEN In alle soorten en maten. 10847 FOTO ARTIKELEN, Van Ivens <S Co. Als gelegenheidskoop twee ORGELS. 1 Fransch met 11 registers. 1 Amerikaansch met 10 registers. Prima in orde. Billijke prij- zen. W. VAN DER HEIJDEN, DIRKSLAND. 10590 LOOD- EN ZINKWERKER. AANLEG van GAS- EN WATERLEIDING. ÏORIAAHSCBE-IEG Ui, HIEUW HELVOET OVERAL TE ONTBIEDEN. MACHINALE BEOOD- BESCHUIT- EH BAHEETBAKEBU. SPECIALITEIT in: 10591 KLEINGOED EN BITTERKOEKJES. DageHjkscli versche gebakjes. MEUBELHANDEL- Overtuigd uzelven van m|ne groote voor' raad SOLIEDE MEUBELEN, als, Noten-, Ma honie-, Eiken-en geschilderde Kasten, Tafels, Kabinetten, Ledikanten, Waschtafels verder groote keuze Stoelen en Fauteuils, Kinderwa gens, Promenadewagens, Sportkarren, Kin derstoelen, Spiegels, SchilderijenPortretlijsten in alle grootten en prgzen. Bestellingen worden in den kortst mogeRjken tfld franco geleverd. Uit den muil van den leeuw ont vangen eene part| 9738 MECHELSCHE STROOMATSTOELEN. Maagzuur - Maagpijn - Verstop- I ping. Gebruik Mijnhardt's Maag tabletten. I Per koker 60 ct., 3 kokers f 1.65. B Bij Apoth. en Drogisten. Verder verkrijgbaar (zie adressen in dit bad 0 bij advertentie „Bloedarmoede".) OTgragamHKHHHBMnraHamHMmB„ Een mooie collectie STALEN in JAPON- STOffEN, MANUFACTUREN, BOEZELAARS, SPORTHEMDEN, PETTEN, MODES, GAREN, BAND en SAJETTEN. VITRAGES en Afge paste GORDIJNEN. 12313 Beleefd aanbevelend, MARKTPLEIN 28, :-: OOLTGENSPLAAT van het Departement „Middelharnis en Soth- melsfüjk" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De Bank neemt gelden op tegen 36/,0pCt. rente 's jaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden op Maandag, Dins dag, Woensdag en Donderdag van 9—12, be nevens Maandagavond van 6—7 uur, ten kantore van den Thecaurier-Boekhouder. 10772 C. KOLFF A.Cz., Middelharnis. Deze Courant; Abonnement Buitenland ll Afzonderlijk Aiid Bij een op Z den mil. spori Stand., de voo vóór ontsp. en allen, die tot •hadden i sentebestuJ daarbij ontbloei „liefelijl felijke stralen i D Van de slagf De ellenlang! front, wijzen meerdere succe „staat". Ze hel genwoordige ai ook meer nieff hun berichten brengt geen be hadden moeten doorbraak is nij Rusland erger. Het lege 40 van he naar het front Landbouw nar eveneens, onda^ om aan te blijv Generaal R<J commando op ren hun bedan het leger gewe stadt baart de gaat een comr. Een der minist nen den opstar Want de ops ders hebben he legd, zooals Re arbeiders hebbe verklaard. Vane den minister. En elk oogeit de ontbinding, leger hebben r naar huis toe Daarbij kor draadloos telejl gericht, waarir wijze vrede ka pen hebben dJ regeering moe: wel tot den o| doorgaat, zien van snelle wat- De geallieerc Rusland openb sche regeering Rusland niet overheerschen ontnemen of bezetten." Precies, dat Engelsche kabi het verzwijgt, rijk verdeeld genooten. Amel op Rusland, da te springen er lieerden ontgli| lutie in Ruslan er nog zoo ov# Engeland en Fr geheel EuropaJ Reuter geef omtrent den tq „Toen Kere was generaal werklieden eni schreven. Dezef behoorlijke ma legenheden. De republiek van den raad, mindere mate. De werkzaar raad is buiter f

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2