BINNENLANO. PLAATSELIJK NIEUWS VERK00PINGËN. GEMENGD NIEUWS. SURi KEI OFFICIÉÉL GEDEELTE. „Uit de donkere ruggen van Meessen en Wytschaete en hoogte 60 stortten geweidige hoeveelheden roode vlammen uit de ontplof fende mijnen. Aarde en rook waren verlicht door de vlammen, die als fonteinen van felle kleur opspoten, zoodat het landschap daar door rood licht beschenen werd. De grond trilde. Uit de Duitsche loopgraven stegen als teeken van nood witte, roode en groene vuurpijlen op." Die eerste aanval gelukte. Nü echter komt de kritieke periode. De Duitschers voeren van alle zijden verster kingen aanleggen spervuur Achter de pas verloren positiën en maken alles voor tegen aanvallen gereed. Nog pas hebben de Oos tenrijkers bewezen, hoe daarbij soms de gansche winst weer kan verloren gaan I En als 't nu géén doorbraak wordt Hoe lang moet dit dan voortduren? VERSPREIDE BERICHTEN. Amerika en de Neutralen. In een artikel in de Gaulois bespreekt René d'Aral de verhouding van de oorlogvoerenden tot de neutralen, en zegt daarbij o.m. het navolgende: „De onverwijlde afsnijding van den toevoer van levensmiddelen uit Amerika naar de neutrale landen is eene onvermijde lijke maatregel, die geen uitstel lijden kan, want de Duitschers zelf geven toe, dat het hen, zei het dan ook op bescheiden schaal gelukt, het tekort aan levensmiddelen door invoer uit de neutrale landen aan te vullen. Wij kunnen echter thans met voldoening constateeren, dat men in Amerika zich niet dóór protesten uit neutrale staten die aan den oorlog slechts verdiend hebben, zal la ten beinvloeden. Wil3on zal hoopelelijk spoe dig van ae hem door den Senaat verleende volmacht gebruik maken, en den uitvoer naar de onzijdige landen verbieden zoodat niet langer het leven van Amerikaansche zeelie den in gevaar gebracht wordt bij het trans port van levensmiddelen, die ten slotte voor Duitschland bestemd blijken te zijn. Men huidige vooral geene verkeerde opvattingen omtrent humane verplichtingen. Met holle fra sen over broederschap rechtvaardigheid en menschclijkheid komt men niet verder." De houding van Mexico. President Carranza heeft verklaard eene neutrale politiek te zullen blijven volgen, aangezien de deelname van Mexico aan den oorlog naar zijne meening, aan het verloop van den strijd weinig veranderen kan. Frankrijk en Rusland. Omtrent de verhouding tusschen Frankrijk en Rusland schrijft de Gaulois„Sedert ver scheidene weken bestaat tussschenhet nieuwe Rusland en zijn bondgenooten een dubbel zinnigheid die dient te verdwijnen. Wij moe ten weten waaraan wij ons, ten opzichte van de stemming en de bedoeling van Rusland te houden hebben. Het uur is oogenblikke- tijk te ernstig en te beslissend, dan dat wij verder in onzekerheid zouden kunnen voort leven.". Griekenland onder Engelsche voogdij. De Temps verneemt uit Athene, dat de Engelsche gezant de leiders van den Engel- schen „ControIe"-dienst dezer dagen aan Saimis zal voorstellen. Geen Fransche socialisten naar Stokholm. Naar het „Journal" weet te vertellen zul len de Fransche socialisten voorloopig toch maar van een reis naar Stokholm en dus ook van een bespreking met Branting afzien. De Eemdijk getorpedeerd. Te Rotterdam is Zaterdagavond bericht ontvangen, dat het stoomschip Eemdijk van Solleveld, v. d. Meer en van Hattum's stoom vaartmaatschappij alhier, getorpedeerd en gezonken is. Een boot met den kapitein en 11 man is geland op de Shetlands-eilanden de andere boot was bij het afzenden van het bericht nog niet terecht. Gered zijn met kapitein Swart de volgende leden van de bemanningHensen, Lageveen, Kat.Bruinsma, Smit, Rienks, Vink, Edenburg, Johnson, Dor en v. d. Wal. De Eemdijk, een schip van 3048 bruto registerton, is ongeveer een jaar geleden, tegelijk met de Rijndijk getorpedeerd, maar toen drijvende gebleven. Het stoomschip was ditmaal op de thuis reis van Amerikade lading bestond uit on geveer 5000 ton rogge, haver en mais, alles bestemd voor de Nederlandsche regeering Geschenk van H. M. de Koningin-moeder. Men meldt uit Rotterdam H. M. de Koningin-Moeder heeft als blijk van haar levendige belangstelling in den raadhuisbouw aangeboden de beeltenis van Koning Willem III. H. M. heeft zich gaarne vereenigd met het denkbeeld van den Burgemeester en de archi tecten om het schilderij te plaatsen in de ver gaderzaal van burgemeesters en wethouders. De scheepvaart. Hedenochtend is hier van New-York aan gekomen het stoopschip Alphard, met graan voor de Nederlandsche regeering. Hedenmorgen'zijn van hier vertrokken de Beukelsdijk en de Amsteldijk, beide naar New-York. Verkrljgbaarstelllng regeerlnsgoederen. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat in den loop van de volgende week verkrijgbaar zal zijn Op bon no. 18 Rijst tot een gewicht van Va K.G. Sommelsdijk, 9 Juni 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. OPENBARE KENNISGEVING. Kaarsen enz. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat voor de gezinnen, welke niet over kunstverlichting kunnen beschikken, ter gemeentesecretarie van heden tot en met Zaterdag 16 Juni a.s. 's voorm. van 9—12 uur een bon ter verkrijging van een pak kaar sen en een doos schemerlichten kan worden aangevraagd. De maximum verkoopprijs is: 50 cents per pak kaarsen. 50 doos schemerlichten. 10 glaasje. Qlaasjes kunnen voor bedoelde gezinnen zonder overgifte van bons bij den winkelier worden verkregen. SOMMELSDIJK, 11 Juni 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat op Donder dagen, den 28 Juni en 5 Juli a.s., des nam. te 2 uren, de gelegenheid zal zijn openge steld tot kostelooze inenting of herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe ten huize van den geneeskundige S. Knöps aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen, js het gewenscht dat bij de aanmelding worde medegebracht trouwboek jes der ouders of geboortebewijzen der kin deren. SOMMELSDIJK, 11 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Kohier van de Belasting op de Honden. B. en W. der gemeeente Sommelsdijk maken bekend, dat een afschrift van het primitief kohier der belasting op de honden voor het dienstjaar 1917, gedurende vijf maanden, van den 12 Juni 1917 tot en met den 11 Novem ber 1917, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. SOMMELSDIJK, den 11 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. COLLECTE voor den GEWAPENDEN DIENST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat de jaarlljksche collecte ten behoeve van het „fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlan den" in deze gemeente zal worden gehouden aan de huizen der ingezetenen, op Maandag 18 Juni 1917. Zij achten het niet ondienstig de ingezete nen te herinneren, dat dit fonds niet is op gericht en wordt aangewend om datgene te doen waartoe de Staat verplicht is, maar om buitengewone belooningen uit te reiken aan hen, die bij de verschillende oorlogen voor ons vaderland en onze overzeesche bezittin gen lijf en leven hebben veil gehad. Burgemeesier en Wethouders vertrouwen, met het oog op de steeds toenemende be hoefte, dat de ingezetenen door milde offers blijken zullen geven van hunne belangstelling in het lot der gekwetsten. SOMMELSDIJK, den 11 Juni 1917. De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Burgemeester der gemeente Sommels dijk brengt ter openbare kennis dat op Dins dag den 26 Juni a.s. zal plaats hebben de verkiezing van vier leden van den Gemeente raad, wegens aftreding van de heeren A. P. van Dorsser, K. Doornbos, G. v. d. Meide Lz. en J. A. Slis dat op dien dag van des v.m. 9 tot des n.m. 4 uren, ter Secretarie der gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd opgaven van candidaten, als bedoeld in art. 51 der Kieswet en art. 10 der Gemeentewet, welke opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat. Formulieren voor de opgaven zijn van 12 Juni 1917 tot en met den dag der verkiezing ter Secretarie kosteloos verkrijgbaar. Op die formulieren is vermeld het voor de candi- daatstelling vereischte anntal handteekenin- gen van kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De Inlevering der opgaven moet geschie den persoonlijk door één of meer der per sonen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ont vangst afgegeven. De Burgemeester brengt hierbij in herin nering art. 151 der Kieswet, luidende als volgt „Hij, die eene opgave, als bedoeld in art. 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien van handteekeningen van personen, die niet be voegd zijn tot deelneming aan de verkie zing, waarvoor de inlevering geschiedt, ter wijl zonder die handteekenimgen geen vol doend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij art. 51, heeft onderteekend". SOMMELSDIJK, 11 Juni 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. Uitslag keuring landstorm jaarkl. 1905 en 1904. Jaarklasse 1905. C. van Antwerpen, R. van Antwerpen. C. van den Doel, G. Joppe Jzn., L. Kransse, G. v. d. Laan, J. Nelis, A. Razenberg, C. v. d. Meide, J. v. Nimwegen, allen geschikt. H. v. Es, L. Hollaar, L. D. Kastelein, A. Vroegindeweij, W. Wielaard allen, ongeschikt. Jaarklasse 1904. H. J. v. Aalst, L. Stolk, J. Vroegindeweij, A. A. Huismans, C. Wesdijk, allen geschikt. J. de Keizer, J. van Lente, L. Verbiest, W. Houthuizen, allen ongeschikt. A. Keijzer is niet voor den keuringsraad verschenen. Heden arriveerde in deze gemeente regeerings-rijst. Tegen F. K. is proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. MIDDELHARNIS. Door den Heer A. Zoon zijn 3 woonhuizen verkocht en wel aan de volgende personen, J. Jordaan, J. Koudijzer en P. v. d. Nieuwendijk. Een der werklieden aan de woningen voor de H. B. S. had 't ongeluk een beitel te laten vallen welke op de hand van H. Krij ger terecht kwam waardoor hij zoo'n ernsti ge wonde bekwam dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. 't Zoontje van H. Krijtenberg had-'t on geluk in zijn hand te zagen waardoor hij bloedend werd verwond geneeskundige hulp was noodzakelijk. Zondagavond had bij den heer J. Krijgs man een begin van brand-plaats, de 14-jarige T. A. Buis die juist voorbij kwam liep in de woning en wist het vuur spoedig te blus- schen zoodat erger voorkomen werd. 't Zoontje van den heer Ijsberg had Zondagavond 't ongeluk al spelende van een achter de woning staand hekje te vallen waar door hij bloedende hoofdwonden bekwam. OOLTGENSPLAAT. Woensdag 13 dezer des nam. ten 3 uur zal de Raad dezer ge meente in het openbaar vergaderen. De verkiezing candidaatstelling voor drie leden van den gemeenteraad wegens pe riodieke aftreding van de hr. J. Jacobs Jz., J. A. Slis en Joh. Donkersloot Sr. zal plaats hebben Dinsdag 26 Juni a.s. B. en W. dezer gemeente maken be kend dat een afschrift van het primitief ko hier der belasting op de honden over het dienstjaar 1917 gedurende vijf maanden van 12 Juni 1917 tot 12 November 1917 ter ge meentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Zaterdagmorgen reed de zoon van den landbouwer A. v. H. van den oprit aan den Molendijk opeens brak het wiel doch spoe dig wist de geleider de paarden tot staan te brengen, en liep dit onheil met eenige ma- terieele schade af. OUDE TONGE.* De leerlingen der land- bouwcursus alhier onder leiding van den heer Polée en de leerlingen der landbouwcursus van Den Bommel onder leiding van den heer van Leeuwen hebben verleden week een excurtie gemaakt naar Rotterdam. Allereerst werd de Hygiënische Melkstal „De Vaan" bezocht. Na de modelstalinrich ting en het melkvee bezichtigd te hebben werd er een bezoek gebracht aan de Rijks- serumlnrichting. Door een rijksveearts werden de leerlingen onderricht, welke voorname plaats in de laatste jaren, de serum inneemt bij de be strijding van besmettelijke ziekten der dieren. Na geruimen tijd in de seruminrichting ver toeft te hebben was de tijd van vertrek daar en sloot een mooie tocht met de Bommelsche boot deze welgeslaagde excursie. (Te laat ontvangen voor ons vorig nummer.) Wanneer men 'r rekening mee houdt, dat hier behalve de postspaarbank twee bloeiende boerenleenbanken zijn, en dan het geregeld toenemen van de inlagen bij de Nutsspaarbank ziet, dan komt men tot de verrassende en prettige wetenschap dat er heel wat geld in het bezit is van den kleinen man. Voor 'n deel kan natuurlijk die vermeerden toeloop naar de nutsspaarbank worden toe geschreven aan de hoogere rente die men daar ontvangt: 3,6 terwijl die bij beide leenbanken 3 en bij de post nog iets min der bedraagt. Men komt daaruit ook tot de gevolgtrekking dat er niet gauw te veel spaargelegenheden zijn, en dat het z'n nut heeft dat voor ieder, wie ook de gelegenheid openstaat, z'n spaar penningen naar z'n meening en opvatting te beleggen en daarin ruime keuze heeft. NIEUWE TONGE. Bij de op Zaterdag 9 Juni te Ooltgensplaat gehouden keuring van de Landstorm der jaarklasse 1904 en 1905 zijn de volgende personen geschikt bevonden Bakker H., Zielst van I., Heemst van L., Knops L., Tijl P. J. Ongeschikt warenBreur J., Doel v. d. A., Noteboom Jb., Gast van P. DIRKSLAND. Dinsdag 26 Juni a.s. zal er eene verkiezing plaats hebben voor 2 leden van den Gemeenteraad wegens periodieke aftreding van de heeren G. Bosschieter en M. Kooman. Zaterdag had bij de arbeider M. W. een begin van brand plaats in het achterhuis. Nog juist intijds kon men het vuur meester worden, zoodat het met eenige schade afliep. In de paardenloterij hadden P. G. en de Gez. K. het geluk elk een goede prijs te winnen, nl. een jong paard. Bij de landstormkeuring werden hier Maandag van de 11 personen 2 ongeschikt bevonden. De heer Joh. Koenraad van hier slaagde Vrijdag jl. voor het 1ste Natuurkundig examen in de geneeskunde. Door B. en W. is aan J. W. Witvliet vergunning verleend tot het verbouwen van een woonhuis aan den Ring. HERK1NGF.N. Dinsdag 26 Juni e.k. zal al hier verkiezing plaats hebben voor 3 leden van den Gemeenteraad. Periodiek aftredende de Heeren J. den Boer, A. Mans en L. v. d. Velde. Maandag jl. zijn van de jonge mannen, geboren in 1882 en 1883, te Dirksland voor den Landstorm goedgekeurd C.J.v.d. Velde, A. Looij en J. van Maurik, terwijl zijn afge keurd W. Scherpenlsse, A. Speelman enjac. Molenaar. Belanghebbenden worden attent ge maakt dat op bon No. 5 zachte zeep ver krijgbaar is gesteld, die in den loop dezer week moet worden afgehaald. Maandag 1.1. manoevreerden een 3-tal ooievaars over de bouwhoeve van D. D. Kas telein alhier. Meerdere jaren is dat al het ge val geweest en zouden die dieren mogelijk met getroosting van eenige moeite zich schijn baar wel willen zetelen. Maandag vertrokken van hier H. Huizer, P. Looij, C. Witvliet, L. v. d. Velde en A. van Maurik, allen om voor korte oefening een 4-tal dagen zich onder de wapenen te begeven. Uit meer dan eene gemeente op ons eiland vernemen wij, dat den aardbodem, alsook mensch en dier met hemelwater-is bediend. Alhier is men nog steeds wachtende en moeten de meesten zich met put en wel water behelpen. Deze week zullen wederom de eerste aardbeien uit de alhier liggende tuinen ten verkoop worden aangeboden. Daar door de groote droogte de tweede bloei weinig vrucht zal opleveren wordt van deze vrucht geen groote oogst verwacht. GOEDEREEDE. Dinsdag 26 Juni zal er een verkiezing plaats hebben van 3 leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftre ding van F. den Eerzamen, T. Lodder en P. Troost. Ter voorziening van gebrek aan brand stoffen wordt alhier een lading hout gelost, tegen f 2,90 de 100 K.G. Door beurtschipper D. v. Gelder werd alhier 300 H L. erwten geladen, bestemd voor de regeering. BRIELLE. Naar wij vernemen ls van Rijks wege een pensioen verleend van f 7,— per week aan de Wed. Adr. Kieviets en Smit alhier, wiens echtgenooten op zeer noodlot tige wijze 17 April 1.1. nabij 't strand te Oost» voorne hun leven verloren met 't fuiken schoonmaken voor de zalmvisscherij alhier. Beide gezinnen hebben vanaf dien tijd tot nu toe hun volle weekloon ontvangen. OOSTVOORNE.* De gemeenteraad heeft in beginsel besloten, aan de heeren W. D. van Dijk alhier en mr. L. Trouw te Brielle con cessie te verleenen tot den aanleg van een duinwaterleiding. SPIJKENISSE. Het voorstel der A. R. C. H. kiesvereeniging aan de liberale kiesver- eeniging inhoudende om elkander candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing over te nemen en eventueel te steunen is tegen het advies van het bestuur der kiesvereeni ging verworpen. Na verscheidene weken te hebben stil gelegd is aan den beurtschipper ten onzent een zekere hoeveelheid petroleum toegezegd benoodigd voor de uitoefening van zijn be drijf. De verkiezing (candidaatstelling) voor den gemeenteraad, wegens periodieke aftre ding van de Heeren E. Dekker, P. v. d. Berg, A. Vos is vastgesteld op 26 Juni a.s. Door den Burgemeester is namens de Minister bekend gemaakt, dat in dien het te veld staande gras voor hooi bestemd zou worden opgekocht door speculante, die het voor eigen bedrijf niet noodig hebben een vaststelling van prijzen zou kunnen ten ge volge hebben. Hooikoopers weest dus voor zichtig. Door de aanhoudende droogte is de verwachting van den hooibouw niet groot vooral zij die zoogenaamd eerst hebben af geweid, zullen niet veel meer dan 2 voer (2000 K. G.) van de !/j H. A. binnen halen. De Heer Van Hoefen klerk ter secreta rie alhier slaagde vorige week voor het exa men van secretaris bij de gemeente-adminis tratie. Op Woensdag, 13 Juni 1917 bij inzet; en Op Woensdag 20 Juni 1917 bij afslag; telkens des avonds 6 uur (zomertijd) in het Café van Mej. Wed. Lokker te Den Bommel. Het huis met erf en tuin aan de Zuidzijde van de Voorstraat te Den Bommel kad. Sectie B. nummers 58 en 59 samen groot 4 aren 95 centiare, ten verzoeke van den heer G. Borgdorff aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 13 Juni 1917, des namiddags 2 uur (nieuwe tijd) te Ouddorp nabij de haven voor het sterfhuis van den heer A. C. de Graaf, van meubilaire goederen, ten ver zoeke van de erfgenamen van wijlen den heer A. C. de Graaf. Notaris VAN DEN BERG. C. LOEFF, Notaris te Zuidland, zal op Don derdag 14 Juni 1917, 's avonds 7 uur ten her- berge van D. van der Werf, aldaar publiek verkoopen 2-53,23 H.A. Roode Klaver in 16 perceelen om ééns te hooien. Notaris K. P. J. G. Bel te Heenvliet, zal op Donderdagen 14 en 21 Juni 1917, des mor gens half twaalf uur, in het te verkoopen koffiehuis van den Heer A. in 't Velt, ge naamd „De Gouden Leeuw", aan de Mart te Heenvliet, In het openbaar veilen en verkoo pen: Bondscafe „De Gouden Leeuw". Vrijdag 15 Juni, 's avonds 6 uur (zomer tijd) te Ouddorp in het Logement van Akers- hoek van 52 perceelen klaver- en grasge was te velde onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 15 Juni, des voormiddags 9 uur (nieuwe tijd) te Stellendam in het Logement' van F. Troost, van onderscheidene percee len klaver te velde, indenAdriana-Eendrachts- en Halspolder onder Stellendam en in den Grooten Zuiderpolder onder Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 15 Juni 1917 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het Logement van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet. Het huis met erf aan den Ouden Stadschen Zee dijk te Stad aan 't Haringvliet, nummers 915 en 1083, samen groot 3 aren 27 centiaren, bewoond door A. P. A. Goumare. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 15 Juni, 's morgens ten elf uur, na aankomst der Stoomboot, zal publiek wor den verkocht: De verzameling Oude Munten, Gedenkpenningen, Platen, Schilderijen en Boekwerken, terwijl 's morgens 10 uur vooraf wordt verkochtEen groote eiken Uitschuif- tafel, een Boekenkast, enz. Notaris L. P. VAN DEN BLINK, Biielle. A. VAN WEEL, Notaris te Klaaswaal, zal op Vrijdagen 15 en 22 Juni 1917, telkens des voormiddags 11 uur (zomertijd), in het ver kooplokaal Van Dongen te Dordrecht, bij veiling en afslag, publiek verkoopen82-81-37 H.A. uitmuntend Bouw-, Wei- en Tuinland. Benevens 28 aandeelen in de Ambachtsheer lijkheid „Cromstrijen." Op Maandag 18 Juni 1917, des avonds 7 uur (zomertijd) in 't Hotel Meijer te Middel- harnis, Roode klavers om tweemaal te maaien in den polder het Oudeland van Middelhar- nis, ten verzoeke van den heer J. C. van Oostende aldaar, en in den polder de Oost plaat gemeente Middelharnis, ten verzoeke van den heer Ding. Slis, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 19 Juni 1917, 's avonds 6'/j uur, te Dirksland, ter herberge van H. v. d". Doel, van verscheidene perceelen Roode-en Lucerne klavers, breeder bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLUYS. Op Dinsdag 19 Juni 1917 of op één der volgende dagen dier week des namiddags 61/» uur van ongeveer 50.000 kilogram den nenhout geschikt voor brandhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 12620 Op Woensdag 20 Juni 1917 ten verzoeke van den heer Joh. Crezee c. s. te Ooltgens plaat Vj H.A. klaverhooi benevens 14 H.A. kanthooi, breeder omschreven op de aanplakbiljetten. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 20 Juni 1917, des avonds 6'/j uur (zomertijd) aan de Voorstraat te den Bommel (na afloop van de verkooplng van den heer G. Borgdorff aldaar) om con tant geld, eenige meubilaire goederen en wat meer te koop zal worden aangeboden. Ten verzoeke van den heer G. Borgdorff te den Bommel. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 21 Juni 1917 des avonds 67i uur (oude tijd) na afloop der grasver- kooping voor den heer D. Breesnee in het logement Holleman te Nieuwe Tonge. 5 Meeden roode klavers om eenmaal te maaien in den polder Klinkerland te Nieuwe Tonge, achter de huisjes van Vreeswijk, ten ver zoeke van den heer L. Nelisse Az. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 21 Juni 1917 des avonds 67i uur (oude tijd) in het logemenf Holleman te Nieuwe Tonge van: Ongeveer 14Hectare (30 gemeten Voornsche maat) Kantgras in den polder Klinkerland gemeente Nieuwe Tonge, in diverse perceelen ten behoeve van den heer Dirk Breesnee aldaar, en ongeveer 3 hectaren (6 gemeten Voornsche maat) Kantgras in den polder Battenoord, gemeente Nieuwe Tonge ten behoeve van den heer T. H. Holleman aldaar. Notaris VAN BUUREN. C. LOEFF, Notaris te Zuidland, zal op Donderdag 21 Juni 1917 's morgens om 10 uur aan de Bouwmanswoning van de kinderen Zoeteman te Zuidland aan den Dwarsweg (nabij Tramhalte Ruigendijn) publiek ver koopen 10 beste Paarden en eenige Land bouwwerktuigen. Zaterdag 23 Juni, 's avonds 6 uur (nieuwe tijd) te Ouddorp in het Logement van Akershoek van verschillende perceelen gras gewas en naët onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 28 Juni 1917 bij veiling, en op Donderdag 5 Juli 1917 bij afslag, beide dagen 's middags 12 uur, in het Hotel „De Nymph" te Brielle openbare verkooping van de Bouwmanswoning met schuur, erf, tuin, boomgaard, wei- en bouwland, onder de gemeente Rockanje, samen groot 9-82-30 H.A. Notaris L. P. VAN DEN BLINK, Brielle. Op Vrijdag 29 Juni 1917 bij veiling, en op Vrijdag 6 Juli 1917 bij afslag, telkens des voorm. om 11 uur ten koffiehulze van Gez. Van Driel, verkooping van eene kapi tale Bouwhoeve met uitmuntende Bouw- en Weilanden, onder de gemeente Zuidland, samen groot 36-04-31 H.A. en-2-50-90 H.A. Weiland te Geervliet. Notaris C. LOEFF, Zuidland. Donderdag 12 Juli 1917 te Stellendam in het Logement van F. Troost bij inzet en op Donderdag 19 Juli 1917 te Stellendam in het Logement van de Wed. J. C. Knöps, telkens des nam. 2 uur, zomertijd, 12,33,90 Hectare of 26 Gemeten 260'/a Roeden V.M. Bouwland te Stellendam in den Halspolder aan den Oosterweg, zijnde kavel 23 geheel en Kavel 22 gedeeltelijk, kad. Sectie D. No's 85, 86, 87 en 88 verhuurd aan den Heer Ma- rinus Kooman Hz. te Dirksland tot blootschoof 1919 f 1102 per jaar in 8 koopen en In combinatiën. Notarissen C. F. J. BRANDS te Amster dam en VAN DEN BERG te Goedereede. Op nader te bepalen datums in Juni 1917 van 17.37.83 H.A. (37 Gem. 252 R. V. Maat) Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, schietende van den Blinden weg tot aan den Smallen Blokweg, kad. Sectie C. No. 85 tot en met 95 en nr. 770. Notaris VAN DER SLUYS. 375.000 kilo vet. Aan de Parkkade te Rotterdam lagen, naar de „Msb." verhaalt, een groot aantal vaten vet, van de firma v4»; Ant. Jurgens' Margarine-fabrieken, die per boot N moesten verzonden worden. Door de hitte van de zon is het vet aan het smelten gegaan, en liep uit de vaten over de straat in de riolen en zoo in de rivier. In een ommezientje tijd kwam een legertje zoogenaamde vetvis- schers met allerlei soort vischtuig opdagen en verzamelde het kostbare goedje in bussen en emmers. De politie verjoeg ze, doch als muskieten kwamen ze terug en trokken van de eene plaats naar de andere. Des avonds, toen het zonnetje was ondergegaan, en het avondbriesje het vet stollen deed, kwamen de vetschrappers en de rug van iederen kei werd geschrapt en bewerkt, dat het een lieve lust was, en een lange, zwiepende Engelsch- man, die er voorbij kwam en er niets van snapte, hield het volgens het oude ver haal voor Hollandsche zindelijkheid, die hier tot waanzin in toepassing werd gebracht. Ja, zelfs hebben de vetvisschers en vet schrappers hier en daar de straat openge broken, het met vet doorweekte zand verza meld om het thuis te distilleeren. Met wagens trokken ze af met den buit. Menigeen heeft zoodoende een meer dan flink daggeldje gemaakt. Hoe groot de schade is, valt voorloopig niet te benaderen, maar zij loopt in de dui zenden. Smokkelarij. Onder provisiekamers onder dubbeie bodems in kasten van hutten van officieren, in laden, onder kolen en in andere geheime bergplaatsen zijn in doozen, kisten en zakken gevonden en door belastingamb tenaren in vereeniging met de rivierpolitie in beslag genomen aan boord van drie te Rotterdam liggende Duitsche stoomschepen een paar honderd stukken zeep, een paar zakken gebrande koffieboonen, Edammer kazen, bussen cacao, flesschen slaolie, een zak gemalen rijst, een zak grauwe erwten, 20 K.G. spek, kistjes chocolade enz. Aan boord van hetZweedsche stoomschip „Embla" werd beslag gelegd op 10 paar pantoffels en 11 knotten sajet. Verwoesting. De treurige gevolgen van het smokkelkwaaa verhaalt de „Tel." Te Breedevoort, is een arbeidersgezin, waarvan de vader is uitgewezen en in Duitschland verblijft. De moeder zit in pre ventieve hechtenis te Zutphen. De oudste zoon was in militairen dienst, kwam met verlof in Aalten, werd wegens smokkelen bekeurd, en deserteerde. Hij houdt zich in Duitschland op. De tweede zoon is uitge wezen en zit in Veenhuizen. De derde zoon zal hoogstwaarschijnlijk ter beschikking van de regeering worden gesteld, overeenkomstig den eisch van de rechtbank te Zutphen op 6 Juni. De vierde zoon zit als zoodanig al in een inrichting te Heerlen. De overige klei nen van 12 tot 2 jaar, zijn nog in „het ouder lijk" huis te Breedevoort. Dit is niet het eenige gezin, dat door de smokkelarij ten gronde wordt gericht. Doodgeschoten. Zaterdag 2 Juni zou op het fort Blauwkapel nabij Utrecht de op schildwacht staande landstormer S. v. d. Pol, afkomstig uit Sexbierum, om half elf 's avonds worden afgelost. De aflosser vond echter de post verlaten. Aanvankelijk dacht hij, dat Van der Pol de stad was ingegaan, doch later vond men hem liggende in het gras, morsdood, een kogel door de borst. Uit zijn patroontasch ontbrak er een en de bajonet was van het geweer. (Volk.) Doodgevallen. Een glazenwasscher, wo nende op den Stationssingel te Rotterdam, is, terwijl hij, staande op een ladder, bezig was de glazen te zeemen van de tweede verdieping van pand no. 16 aan de Wester kade, uitgegleden en achterover op straat gevallen. Een sport van de ladder, die hij greep in zijn val, brak. De man was onmid dellijk dood. Een plezierige kostganger. E. R., pas uit de gevangenis ontslagen en in de kost ge daan bij den concierge van de R.-K. leeszaal te Breda, hce al het aanwe vens een ziiv werpen van vi en is gevlue briefje, waar bedreigde, ir zou aangever Alvorens te de telefoon u De geheele onder het ge baas was sec club. De wijde u tergraafsmeer jaar oud, spel den niet ver Later bleek, Amsterdam v Een voeder ger der He Zondag 1.1. dat er d ringsaardappe De landstc mannen van zaaltje van Bel Vogels van Niemand we een gedrukti van pratende klinkend gel een vogeltypi ander in verzoekend di op worden gepraat is en ze door een Er komt be Er komt hi Plotseling op van den men „Bosboom I Beweging, „Bosboom I Dan, spon gaat staan, sC „Hooo „Slaat 'm De meneer lachen discre Bosboom tend met i zijdeur. En wat gegrinnil Flauw. Me van Bellevut vandaag teil Even, heel ev Wat later „Van Gijnl „Van Gaan in 'm buurt, weit ik waor ters laoten •iEen gevaa aterdag de veilig. Met b verscheen hij dat hij konij wel van he boschwachtei sommeerde h omdat hij ge Hij gaf to hij vernam, moeten koste Een worstel boschwachter in den rug jc Een wilde ja< en schietend moordenaar Met bebulp toen Zaterdt op hem geh afgezocht. F te grijpen, nog menig been of ergei Tenslotte gement te A boeid werd alles bekend! de gewonden Getrouwd Middelharnis Overleden en M. Beket,- Geboren Warbout. Ma kam. Ondertrou\ Nugteren. Gehuwd Overleden^ oud 36 jaad echtgenoot v DIRKSLAf examen slaaj VIERPOLI het beroep Drietal Bildt, J. de Utrecht. Te Haulerwijk, A. Korff Jr. Tweetal burg te Sta; Beroepen candidaat te te Oegstgees logisch candif; te Aalburg (toez.), G. Middelie c. hom. Te dam. Te Bo Putten o. d| te Brielsch- G. van Mod te Krommen Den Burg Te Hellouv Te Noordwj tink te Ter| kerk G. Acquoy: A. te Heeswp veld, em. de Bruin tj Paddenburg

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2