Advertsatten. OFFICIÉÉL GEDEELTE. GEMEENTERAAD. VISSCHERIJ. UITSLAG VERKÖÖPINGEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. 3§ Albregt de Keizer Jz. H :i en m Lena Slis Jd. 41 Jacob de Geus B* en f! 1 Johanna de Vos f H. van Dongen, PLAATSELIJK NIEUWS *3 öp het groote aantal werklooze mijnwerkers, dat naar zijne schatting bereids tot een 120.000 man is gestegen, die voor het leger zouden kunnen worden gebruikt. Tengevolge van de beperkte scheepsruimte en het ge brek aan spoorwegmateriaal voor het steen kooltransport, hebben de eigenaars van ko lenmijnen zich genoodzaakt gezien hun be drijf in sterke mate in te krimpen, zoodat tal van arbeiders gemist kunnen worden. Verkrijgbaarstelling regeerinsgoederen. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat in den loop van de volgende week verkrijgbaar zal zijn: Op bon no. 17 Bruine boonen of Groene erwten tot een gewicht van K.G. Sommelsdijk, 8 Juni 1917. De Burgemeester voornoemd. BOUMAN. Verkrljgbaarstelling regeeringsgoederen. Burgemeesteren Wethouders van Sommels dijk maken bekend, dat vanaf heden bij eenige winkeliers gort tot eene normale hoeveelheid tegen 13 cents per '/2 K.G. verkrijgbaar zal zijn, zonder overgifte van bons. Op de distributie van deze gort zijn de Distributiebepalingen voor regeeringsgoede ren, alzoo niet van toepassing. Sommelsdijk, 7 Juni 1917. De Burgemeesteren Wethouders voornoemd, BOUMAN, Burgemeester. Iz. GEELHOED, Secretaris. SOMMELSDIJK. Heden arriveerde in deze gemeente regeeringsgort- groene erwten- en bruine boonen. Voor de lichtlooze gezinnen arriveerde eene zending kaarsen schemerlichtjes enz. M1DDELHARNIS. Door den heer D, de Haas is een woonhuis staande aan de Hob- bemastraat van den heer KI. Vermaas onder hands gekocht. Door den heer A. Reevers is met gun stig gevolg examen afgelegd voor't diploma gemeente-secretaris. Vrijdagmorgen had de schildersknecht J. But 't ongeluk in de Kaai te vallen nadat njj zich er uitgewerkt had, begaf hij zich met een nat pak huiswaarts. Door den heer J. E. Hartogs is te Utrecht met gunstig gevolg het le Natuur kundig examen in de Geneeskunde afgelegd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. P. H. had de onvoorzichtigheid wat al te snel om een hoek te rijden, met het minder benijdens waardige gevolg, dat hij in het water terecht kwam. Door tegenwoordigheid van geest wist hij zich spoedig op het droge te werken. Doordat de hit van J. v. S. uitgleed, raakte hij de sloot in waaruit hij met veel moeite^gered moest worden. H. had bij het uithalen van vogelnestjes het ongeluk zoodanig te vallen dat hij met zware inwendige kneuzingen opgenomen werd en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Men vreesde aanvankelijk voor zijn leven. Wat ook wel een zeldzaamheid genoemd mag worden, is, dat door M. alhier een vijftal ooievaars is gezien. Proces-verbaal is opgemaakt tegen A. B. wegens overtreding der politieverordening. Onze vroegere dorpsgenoot G. W. H. Esselink is geslaagd voor het diploma can- didaat gemeente-secretaris. DEN BOMMEL.* De heer D. v. d. Meide alhier slaagde gisteren te Zeist voor de acte gemeente-secretaris. Het zoontje van den heer A. S. had het ongeluk van een wip te vallen en tegen een schuur aanviel. Bewusteloos werd hij in de woning van den heer J. A. S. gedragen, waar hij naar verloop van een kwartier gelukkig weer bijkwam. Geneeskundige hulp werd niet ingeroepen. OOLTGENSPLAAT. Maandag a.s. zal we der Regeeringszeep verkrijgbaar zijn. Groene (gele) op bon No 6. NIEUWE TONGE. De heer P. van Es Az. slaagde aan de Universiteit te Utrecht voor het eerste natuurkundige examen. Toén het kind van A. H. bij de sloot achter het huis aan spelen was had deze 't ongeluk er in te vallen. Het kind kwam er met een nat pak af. Deze week is verkrijkbaar gesteld rijst op bon no 13. Deze week is een scheepslading turf aangekomen. Deze week is elk van wat kolen voor zien al was het ook maar weinig. De verkiezing tot leden van den ge meenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 26 Juni a.s. aftredend zijn de heerenAdrianus Dorst, Jan Overdorp, Adam Voordijk. DIRKSLAND. Bij publicatie is bekend ge maakt, dat zij, die kaarsen of schemerlichten verlangen, zich daartoe op Maandag den 11 juni a.s. des avonds van zes tot tien uur op het gemeentehuis kunnen aanmelden. Zij die geen lichtgas hebben, zullen voor de distribute van kaarsen en schemerlichten het eerst in aanmerking komen. De prijzen zijnvoor kaarsen in pakken van 300 gram 50 ct. Voor de schemerlichten 12 stuks in een doos 50 cent. De landbouwer C. K. alhier kocht de zer dagen een merrie met veulen voor den prijs van f 2000. HERKINGEN. Op 18 Juni zal, evenals vo rige jaren de collecte worden gehouden voor den gewapenden dienst, d.w.z. voor de z.g.n. Oudstrijders. Dezer dagen leverden de oevers der Grevelingen ten onzent een levendigen aan blik op, aangezien de schooljeugd eiken dag zich daar naar hartelust gaat vermaken met baden. Wanneer tenminste voor daaromheen liggende gevaren toezicht wordt gehouden een verfrisschend en onschuldig vermaak. Deze week is op een daartoe verstrekte bon wederom een halve H.L. steenkolen ver krijgbaar gesteld. Zaterdagmorgen 16 Juni des voorm. 9 uur zal de jaarlijksche grasverkooping van den Oud-Herkingschen Zeedijk ten Gemeente huize plaats hebben. Door de Cultuur Commissie van de provincie Z. Holl. is voor het District Goeree en Overflakkee tot controleur benoemd de Heer L. C. Keijzer A.Wz. Door alhier liggende schippers werd hun voorraad drinkwater verdeeld aan in woners deZer gemeente. Velen moeten zich behelpen met water uit putten waarvan met zulk warm weer de gevolgen mogelijk niet achterwege zullen blijven. STELLENDAM. Tot Heemraden van den polder „De Generale Dijkage van Stellendam" zijn herbenoemd de heeren P. D. Holleman en P. B. Crezee. GOEDEREEDE. Niet op 8 Juni zooals we Woensdag vermelden maar den achttienden Juni zal de jaarlijksche collecte voor den gewapenden dienst plaats hebben. Benoemd bij koninklijk besluit, al3 dijkgraaf voor den „Kleinen Zuiderpolder" de heer J. Lodder, en voor den polder „Rooklaasplaat" de heer C. A. Vogel. De keuring van de iandstormplichtigen jaarklassen 1904 en 1905 zal plaats hebben 12 Juni a.s. te Ouddorp. De landstormplichtige K. Heerschap lichting 1908, zal 17 Juni a.s. te Rotterdam worden ingelijfd. Naar we uit goede bron vernemen zal onze oude torenklok uurwerk door nieuwe worden vervangen. BRIELLE. Den 18den Juni a.s. zal onze klokkenist de heer W. F. Bostlap alhier het Carilion van de St. Catharinatoren des avonds bespeeld worden ter herinnering van den slag bij Waterloo. Den 5de dezer heeft alhier de candi- daatstelling plaats gehad voor een lid van de Tweede Kamer er werden twee lijsten ingediend met de naam A. Braat van Heke lingen (platteiandersbond) en een met die van A. Roodhuizen (aftr.). In ons dis trict zal dus een stemming moeten gehouden worden op 15 Juni a.s. De Heer M. v. d. Rijden alhier herdacht den 5 dezer de dag waarop hij voor 25 jaar geleden gekozen werd als diaken der Ned. Herv. Gemeente alhier. In de Consistorie kamer werd dit zilveren jubileum dien avond door zijn Ambtsvrienden op aangename wijze herdacht. Wegens gebrek aan drinkwater alhier, werden de ingezetenen verblijd met een lading water, wat gehaald wordt met de water schuit van de Torpedo uit Viaardingen. Daar er twee heeren de heer W. D. v. Dijk en L. Trouw al eens voorheen voorgesteld had den een duinwaterleiding aan te leggen, zoo heeft de gemeentel aad van Oosfvoorne aan genoemde heeren concessie verleend tot aan leg van een duinwaterleiding. NIEUWENHOORN.* Te Bodegraven werd in een sloot langs den Rijn een lijkje van een pasgeboren kind gevonden. De moeder wed. de J., is gisteren alhier opgespoord en ge vankelijk naar Utrecht gebracht. Zij heeft het volledig bekend. VIERPOLDERS. De volgende week zal er een vergadering plaats hebben van leden van 't Chr. Milit. Tehuis, om 't 273-jarig be staan te herdenken. Dit in verband met 't onder de wapenen komen van 3 lichtingen. Gemeenteraadsvergadering te Stellen dam op Dinsdag 5 Juni 's avonds 7 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Burgemeester, De voorz. opent de vergadering, de notulen worden gelezen en na een kleine opmerking van Keijzer goedgekeurd ën geteekend. Ingekomen stukken le. Een schrijven van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen op Uit eiland waarin verzocht wordt adheasietie betuigen aan een adres Z.E. den Minister van Water staat inzake voorgenomen werken voor den zeeweg naar Dordrecht die het verkeer met ons eiland zullen schaden. Wordt besloten de gevraagde adheasie te betuigen. 2e. Een schrijven van heeren Ged. staten inhoudende mededeeling dat de bestaande overeenkomst tusschen Provincie en Ge meente inzake het onderhoud der haven we der voor 3 jaren verlengd kan worden. Waartoe wordt besloten. Op een vraag van Keijzer of de bijdrage door de gemeente (t 1600) niet wat lager kan worden, zegt de voorz. dat dit vermoe delijk niet zal gaan. Hij zal het echter on derzoeken. 3e. Een adres van den Bond v. N. O. (afd. G. en O.) waarin wordt gewezen op de onvoldoende salarissen der onderwijzers en op verhooging wordt aangedrongen. Wordt gesteld in handen van B. en W. Wordt voorgelezen; een verzoek om ontslag tegen 1 Juni van den doodgraver K. Kievit. De voorz. stelt voor eervol ontslag te verleenen. Keijzer verzoekt nog niet tot ontslag over te gaan, doch eerst eens naar de oorzaak van de aanvrage te onderzoeken, aangezien deze is ingediend tengevolge van een ge schil tusschen doodgraver en gemeente op zichter. Ook van Seters zag dat gaarne eerst on derzoeken. De voorz. zegt dit toe, zoodat de zaak wordt aangehouden tot de volgende verga dering. Tevens deelt de Voorz. mede dat hij een nieuwe regeling van het begrafenisrecht in bewerking heeft, waarbij ook de werkzaam heden van den doodgraver worden geregeld. Vervolgens wordt afwijzend beschikt op een adres van den straatreiniger J. Quist, waarin weder een verhooging van f 25 wordt verzocht. Wordt voorgelezen een adres van J. W. Lekkerkerker, inhoudende verzoek om té mogen verbouwen zonder de vereischte borst wering, daar dit hem veel onnoodig geld zal besparen. Wordt in handen gesteld van B. en W. Een schrijven van A. van Oostenbrugge, timmerman alhier, waarin deze wijst op de onbillijkheid van het feit, dat Gemeenteop zichter bij het bouwen, telkens op verschil lende manieren afwijkt van de bouwveror dening. De kleinste afwijking door adressant wordt hem echter verboden. Daardoor kan de één natuurlijk goedkooper werken dan de andere. Hij protesteert echter tegen deze oneerlijke concurrentie. Wordt gesteld in handen van B. en W. ter onderzoek. Vervolgens worden benoemd tot leden en voorzitters der stembureaux. Voor den gemeenteraadtot leden de hee ren van Seters, Roon en Nagtegaal, tot voorz. de Burgemeester, tot plaatsvervanger de heer Holleman. Voor de kamerstot leden de heeren Biemond en Keijzer, tot voorz. dhr. Holleman. Alsnu bespreekt Holleman de wenschelijk- heid om het zwemmen in de haven toe te staan. Er is verder geen enkele gelegenheid tot zwemmen. Wordt geen besluit genomen. Verder wordt door dhr. Van Seters gewe zen op de verveloosheid van de dokterswoning De voorz. deelt mede dit juist in de Wet houders-vergadering te hebben besproken. Ten slotte klaagt dhr. Van Seters over de slechte kolen van de laatste levering, welke als waardeloos kunnen worden beschouwd. De voorz. zal zijn best doen betere te krij gen, doch hij vreest dat er weinig aan te doen zal zijn. Niets Jmeer te verhandelen zijnde sluit de voorz. de vergadering. Gemeenteraadsvergadering van NIEUW HELVOET, op 4 Juni 1917. Allen tegenwoordig. De volgorde der stemming wordt bij loting aangewezen als volgt de Heeren: Langer- veld, v. d. Linde, v. d. Schilt, Kramer, v. d. Ban, de Pijper en v. Hartingsveldt. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Na lezing worden die goedgekeurd. De Heer v. Hartingsveldt merkt op dat de bedoeling is Van het geen hij gezegd heeft in de vorige vergadering dat het Rijk de zaak van de levensmiddelen keuring zelf ter hand stelt en niet de gemeente. De Voorzitter zegt dat we nog niet weten hoe deze zaak eigenlijk in elkaar zal gezet worden. Er is niets officieel bekend. Er moet in elk geval en gemotiveerd voorstel komer. Spreker zegt dat de Heer v. Hartingsveldt de aandacht heeft gevestigd op een centrale keuken. Spreker meent dat daar niet veel van zal terecht komen. Hij leest daaromtrent uit de Brielsche Courant dat deze te Haar lem is gesloten en die te Utrecht niet naar wensch gaat. Ook die te Brielle is gesloten wegens onvoldoende deelname. Ingekomen stukken: le. De goedkeuring der af-en overschrij ving waartoe in de vorige vergadering werd besolten. 2e. De goedkeuring van het schoolgeld kohier 1917. 3e. Een adres van Dr. Kerbert houdende de verklaring dat hij zijne benoeming tot gemeentearts aanneemt. 4e. De rekening en verantwoording der gezondheidscommissie over 1916. Deze wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. 5e. Een schrijven van de Gezondheids commissie waarbij de aandacht van het Ge meentebestuur er op wordt gevestigd dat een lokaalt-e dient aanwezig te zijn waarin pa tiënten bij plotselinge ziekten kunnen wor den opgenomen. De Voorzitter heeft geantwoord dat er zulk een lokaaltje bestaat n.l. het brandspuithuisje, dat in een minimum van tijd zoodanig is ingericht dat het aan de gestelde eischen voldoet. 6e. Een schrijven van Gedeputeerde Sta ten houden enkele opmerkingen op de ver ordening H. Omslag. Aan deze opmerkingen zal tegemoet gekomen worden. Duurtetoeslag. De Voorzitter herinnert er aan dat aan rijksambtenaren en ook onder wijzers een duurtetoeslag is verleend, nu hebben B. en W. er over gedacht die ook aan de Gemeenteambtenaren toe te kennen. Namens B. en W. wordt voorgesteld het vol gende bedrag aan onderstaande personen toe te kennen: A. A. Folting f 50, P. v. Dongen f 25, J. J. Risseeuw f25, W. P. v. Friesum f20, W. Arkenbout f 10, M. den Ouden f 10 en Wed. Steenbeek f 10. Totaal f150. Dit voorstel in stemming gebracht zijnde wordt met alge meene stemmen aangenomen. Primitief Kohier H. Omslag 1917. De Voor zitter zegt dat de Heeren elk een afschrift hebben ontvangen en de aanslagen zooveel mogelijk in overeenstemming zijn gebracht met die van de rijksinkomstenbelasting 1914. De Raad gaat daarna in comité. Na her opening wordt het kohier met algemeene stem men goedgekeurd en B. en W. gemachtigd het vermenigvuldigingscijfer zoodanig te bepalen als zij noodig zullen oordeelen. Daarna wordt ook het hondenregister 1917 goedgekeurd en het 2e kohier schoolgeld vastgesteld. Daarna is de vergadering gescheiden. STELLENDAM. Vorige week werd door de garnalenvisschers 5 dagen gevischt. De vangst liep van 40 140 Kg. per vaartuig en werd aan de pellerijen gelevert tegen een prijs van 20 30 cent per Kilo. Uitslag verkooping voor dhr. A.v. Beijen Achthuizen. le, 2e, en 3e koop, gecombineerd afge mijnd door W. J. Donkersloot op f 4410. 4e, 5e, en 6e koop, gecombineerd afgemijnd door J. v. 't Hof, op f 2340. STAD AAN'T HARINGVLIET. GeborenAdriaantje d. v. D. Saarloos en van J. v. Biert. NIEUWE TONGE. Geboren Pieternella d.v. J. Holleman en K. de Gast. Thomas z.v. P. de Gast en L. H. van Vliet. Jan z.v. A. Drooger en J. C. Breur. Petrus z.v. A. Buijs en A. P. D. Jansen. OndertrouwdJacob Kom j.m. 24 jaar en Maria Koppenaal j.d. 24 jaar. GehuwdIzaak van Zielst j.m. 27 j. en Jannetje Cornelia Noteboom j.d. 26 jaar. Arie J. Timmer j.m. 28 j. en Jannetje Hanenberg j.d. 21 jaar. Overleden: Grietje Braber oud 29 jaar gehuwd met A. Melissant. BRIELLE. Geboren: Neeltje d.v. J. Troost en M. E. Groeneveld. Ondertrouwd: P. Luijt en L. S. Noorder- meer. A. de Knegt en B. C. v. Eijsden. Overleden: Cornelia Schreiber oud 92jaar wed. D. Guilonard. ABBENBROEK. Ondertrouwd V. Smit en H. Breederland, A. Gouswaard, en A. van Pelt. GetrouwdV. Smid en H. Breederland. VIERPOLDERS. Geboren: Lijntje d.v. Cornelis Kwak en Sara Baars. Pieter z.v. Cornelis Blok en Maartje van Citteren. Leendert z.v. Pieter Bravenboer en A. K. de Snaijer. OndertrouwdJan Berkhout en Maartje Looij. Jan van der Linden en Elizabeth Nieuwland. Teunis Vermaat en Pietertje Mol. GehuwdWillem Scheijgrond W-. en Arendje Scheijgrond Wd. Krijn Nieuwland en Louisa Sophia Riebel. Hendrik Heindijk en Adriana Arkenbout. OverledenJacoba Berkhout oud 18 jaren. Gerrit Boere oud 14 jaren. Pietertje van den Ban 77 jaren wed. van D, v. d. Linde. Dirkje Bijl oud 89 jaren wed, van A. Roest. Olficieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 10 Juni 1917. Ned, Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9.30 uur Ds. Langhout van den Bommel. Mtddeitiarnis, Siad aan 't Haringvliet, v.m. 10. en 's nam. 3 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, 's av. 6 uur Ds. Langhout. Ooltgenplaat. v.m. 9.30 Ds. Kruit van Nieuwe Tonge en 's av. 6 uur Leesdienst. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, 's av.6 uur Ds.Kruijt. Herkingen, Oirksland, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur (Doop) Ds, Van As. '»\i'lls3ant, Stellendam, Goedexeede, v.m. 10 uur Ds. Hoogendijk van Stellendam. Ouddorp,? Brielle, Oostvoorne, Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, Nieuw-nei «oet, Hellevoetsluis, Zuidland, Simonshaven, Nieuwenhoorn Oudenhoorn, vm. 9.30 Ds. Feenstra. Spijkenisse, Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heeuvliet, Abbenbroek, vm. 9.30 Ds. Roobol. Zwartewaal, Vierpolders, v.m. 10 uur Ds. Borger. Vlerpolders (Evang.) v.m. 10 Leesdienst, en 's n.ta. 4.30 de heer van Drunen van Oostvoorne. Nieuwesluls, v.m. 9.3'£en 'sj av. 6 uur den heer Sthalekamp. Gereform xrde Kerk Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. O. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 10.30 en 's nam. 3 uur Ds. v. Lummel van Zuidland. Den Bommel, Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker Melissam, v.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. de Bruijn. Stellendam, Ouddorp, Brtelle, v.m. 10 en 'snam. 5 Ds. Ciravendijk(Bed. H. A.) Rockanje, Tlnte, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 Ds. Verrij en 's av. 5 uur Leesdienst Hellevoetsluis, v.m. 9.30 Leesdienst en 's av. 5 uur Ds. G. Verrij Zuidland, Spijkenisse, Abbenbroek, v.m. 9.30 Leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol Gereformeerde Gemeente. Oirksland, v.m. 9, en 's nam. 2 en 's av. 6 uur Leesdienst. Doopsgezinde Kerk juddorp, Ds. K. W. Rossing. NIEUWE TONGE. De coleete voor het orgel in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f 144 en van een milde gever een gift van f 100. BERLIJN, 7 Juni. Officieel avondbericht In de boog bij Wijtschaete is de vijand onze voorste stellingzone binnengedrongen. De heen en weer golvende strijd is nog in vollen gang. LONDEN. 7 Juni. Officieel. Wij hebben de Duitsche stellingen op den rug vanMeesen- Wytschaete op een front van meer dan ne gen mijl aangevallen. Wij veroverden oreral wat we ons in de eerste plaats hadden voor gesteld en volgens de rapporten is de ver dere vooruitgang langs het heele aanvals front bevredigend. Op de verzamelpunten zijn al groepen gevangenen. DE KONINKLIJKE TREIN ONTSPOORD. De Koningin die gisteren per S.S. te ruim 5 uur in de residentie zou terugkeeren van haar inspectietocht naar 's-Hertogenbosch, is met dien trein niet aangekomen. Er was bericht ontvangen, dat de bedoel de trein, waarin zich H. M. bevond, te Hou ten bij Utrecht is ontspoord. De Koningin is te zes uur aangekomen. Noch H. M., noch eenig lid van haar ge volg, heeft letsel bekomen. Alleen eenige andere passagiers zijn licht gekwetst. Een reiziger, die in den ontspoorden trein zat, meldt: Aan den sneltrein van Maastricht—Am sterdam was in Den Bosch achter het Haag- sche gedeelte de koninklijke wagen gehaakt waarin de Koningin had plaats genomen. Te 3.30 precies vertrok deze trein naar Utrecht. Bij Schalkwijk zat ik te soezen na eenige lectuur, toen wij opeens hevig schrik ten en ontstelden van de vreemde manoeu vres die de trein maakte. In een kort oogen- blik was het gebeurdde coupe's schoven in elkaar, de ruiten sprongen stuk en de trein stond stil. In onze coupé zaten vier heeren en een dame; we waren als het ware in elkander gestrengeld en konden ons slechts met veel moeite en kalmte bevrijden. De middelste wagens waren ontspoord, de voor ste restauratie- en D-wagens niet, van den koninklijken wagen stonden de voorste wie len in 'tzand, de achterste vier op de rails. Een rail was totaal uiteengebroken en de weg dus geheel versperd. De andere rail bleef ongeschonden. De Koningin gaf dadelijk order de verband- kist naar buiten te brengen. Zij begaf zich zelf onder de menschen, die over het algemeen bewonderenswaardige kalmte aan den dag legden, en hielp de ge wonden verbinden. De machine reed ruim een half uur daarna met den voorsten bagagewagen en den res tauratiewagen naar Utrecht door. Onder het publiek hierin bevond zich de de Koningin met haar gevolg. In Utrecht werd H. M, op gewacht door de autoriteiten en militairen met wie zij zich onderhield. H.M. zag er bijzonder welvarend en kalm uit. Na tien minuten reed een extra-trein, naar Den Haag, waarin H. M. met haar gevolg plaats nam in een eerste klasse-coupè De trein reed na ruim 3 kwartier te even 6 ure Den Haag binnen en de Koningin reed in haar open victoria naar Het Huis ten Bosch. Dooden waren er gelukkig niet, en naar de ware oorzaak van het ongeluk heb ik te vergeefs gevorst. Omtrent het spoorwegongeluk vernemen wij nog, dat de Koningin onmiddelijk uit de salonwagen naar de gewonden ging, om hen bij te staan. Een Engelschman, die meende met een gewone dame te doen te hebben, bood een glas water aan, doch bemerkte la ter voor onze Koningin te staan. H.M.wees het water af en zeide, eerst de gewonden te helpen, waarna H. M., niet lettend op den regen, alle gewonden, zoowel de ernstig als de lichtgewonden, zelf hielp. De Koningin wenschte niet in te stappen alvorens zeker heid te hebben, dat aan alle gewonden hulp was verleend en dat er geen personen meer onder de omgekantelde wagens waren. Met belangstelling liet H. M. zich inlichten over het lot ivan de getroffen reizigers. Ook on derhield H. M. zich met andere, van den schrik bekomen reizigers. Eveneens heeft de inspecteur van het vervoerwezen, die zelf gewond werd, krachtig meegewerkt, om de orde te herstellen en gewonden te onder steunen. Toen de Koningin weder in de sa lonwagen stapte, bracht het publiek H. M. een spontane ovatie. Er waren, zegt het U. D. voorzoover bij een vluchtige telling kon worden nagegaan, 26 gewonden, van wie 15 ernstig, tenminste zöö, dat aan hen meer bijzondere aandacht moest worden besteed. Van een der passa giers waren vier vingers afgerukt, anderen hadden verwondingen in aangezicht, aan bee- nen en armen, maar de meesten konden toch nog gelukkig Ioopende naar het station Hou ten gaan. MIDDELHARNIS 7 Juni. Men besteede he den op de veiling voor Bloemkool le soort 13 A 14 ct., 2e soort 8 i 10 ct. 3e soort 4 ct. per stuk. Gele komkommers 15 A 16 ct. per stuk. Groene komkommers le soort 13—14 ct., 2e soort 10—11 ct. per stuk. Kropsla 2e soort f 0.60—1.20 per 100 krop. DIRKSLAND. Op de paardenmarkt waren gisteren aangevoerd 93 groote paarden, 3 Hitteu en 9 veulens. Er werden zeer hooge prijzen vooral voor jonge paarden bedongen waar de koopers niet op in konden gaan wegens den niet uitvoer naar het Buitenland zoodat de handel traag was. EIERENVEIL1NG „V. P. N." BRIELLE. Op de j.l. Donderdag gehouden Eieren- veiling werden aangevoerd totaal 15282 eieren. De prijzen bedroegen per 100 stuks Kippeneieren f 8.65 f 9.15 Eendeneieren „9.15 Ganzeneieren Kalkoeneieren Uitbetaald werd voor Kippeneieren f 8.63 en voor Eendeneieren f 8.88 per 100 stuks. BRIELLE. 7 Juni. Veilingsbericht der Brielsche Groenten- en Fruitveiling. De prij zen waren: kropsla f0.20—1.70per 100krop. radijs f 1.80 per 100 bos; postelein f 0.68' per benAardbeien f 0.98—1.21 per K.G. peen f 10.20—1320 per 100 bos. bloemkool f 9.20 per 100, uien f 2.60, sjalotten f 2.40, rabarber f8.50—12.70 per 100 bos, witte as perges 37—50 ct., blauwe dito 21—31 per bos; BRIELLE, 7 Juni. Brielsche groenten-en fruitveiling. Kropsla f 0.1C—1 per 100 krop radijs f 1.80—2 per 100 bosaardbeien f 0.80 120 per kg.komkommers witte f 11—33.50 per 100: peen f 5.10—12.30 per 100 bos; bloemkool f 2 50—17.90 per 100; rhabarber f 711.20 per 100 bos; witte asperges 22 49 c., blauwe dito 12—32 per bos. Export: sla f 150 per 100: peen f 13—16 per 100 boswitte asperges f 60—61 blauwe dito f 39 per 100 kg. NIEUWENHOORN, 7 Juni. Heden werd op de veiling der Tuinbouw vereeniging besteed voorpeen f 10. rabarber f 6.-8 radijs f 1.60—2, per 100 bos: sla f 0.70 —1.60 per 100 krop; zuring f 0.60—1 per 100 bos. Zoo de Heere wil en zij leven S* JU hopen onze geliefde Ouders Behuwd- Sj en Grootouders 12601 SI op Vrijdag 15 Juni a.s. hunne 40-JA- IT RIGE E6HTVEREENIGING te her- denken. Hunne dankbare Kinderen, GS Behuwd- en Kleinkinderen, g* Sommelsdijk, Juni 1917. 6^ 6^/3 6^9 S^3 g^/3 C\?/^ Op 17 Juni 1917 hopen onze gelief- ie§ t§§ de Ouders 12611 4.% üg» hun 25-JAKIGE ECHTVEREEN1G1NG ff |g te vieren, SI* Hunne dankbare Kinderen ff* 45 en Kleinkinderen. Melissant, Juni 1917. Op den lsten Juni overleed, na een kortstondig lijden, in het St. Antonius- gesticht te Hulsden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der sterven den, onze geliefde Vader, Behuwd-en Grootvader, den heer in den ouderdom van 68 jaar. Namens de familie, R. VAN DONGEN. Roosendaal (N.Br.) 12602

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4