DE OOIEVAAR LUI5BKÜSSV €ARBI» SS van der Taksiraat 24, ^oiterinn r hm Varkensvoer RTL J.L Advertenttën. N. Y. Feijenoord's Ijzerhandel LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. KINDERGOEDWINKEL D00PG0EDEBEN lijwielianlaarns voor PetroSium C. VIS Jz. - Sommelsdijk SPARREN. LEVET0GEN Joh. 1IJKDERS LWZ- Voorstraat-Melissant. leveren tot uiterst cononrreereMo prijzen, Draadnagels, IJzerdraad, Waterfornuizen enz. VITELLO F. FEIJEN TANDARTS REGENSBURG Hotel Van flon Doel to MM. "T SCHILDERIJEN en SPIEGELFABRIEK Goudschesinge!173175 RIJTUIGEN TE KOOP. C. v.Schelven, MiddsHiarnis P. BI 70S ts Grosdsrside BINNSNLAFDSCHK ^iniesmiddelin I I 1 HEEM-1IINOIILEEDING WERKMANSGOEDEREN enz.al Stoomververij en Chemische Wasscherij. Ontvangen voor 1917 M. BREEMAN Mz. A. JANSEN lipelÉpipiiiiij J. Wielaard, Middelharnis. Tel. VOLLEDIGE 1NPLAATS VAN ffiUHFttON No. AS. is de BESTE verpakte MARGARINE Adres voor Winkeliers 10456 O. SLAQEn»,' Mlddelharnls. is voortaan de ie HSontderdag der maand te spreken in plaats van Hotel MEIJER te MIDDELHARNIS, 10458 De GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE mot Electrifche Bedrijfslracht IS ALLEEN GEVESTIGD Hoek Hoveniersstraat ROTTERDAM,Telefoon No.4645 Heeft geen Filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke ^maat. Steeds voorradig 10022 Zuiverheid gegs&mudeerd. Beleefd aanbevelend, vertegenwoordigt soliede Brand-, Hagel- en Levensverzekering maatschappijen, W* De premiën s$n vael en matig, He ZANDPAD 221-222 - MIDDELHARNIS» Schoenen en Laarzen lagëïijks verseh varkensvleesch, Gedurende de Zomermaanden alles in de jjskast. Fijne vieeschwaren en worstsoorten. Alles machinaal gesneden. 10462 drog-te-goeder-tronw. Daaraan kan iemand, ja een gansche partij, ja een gansch volk lijden, zonder dat ze 't zelf weten, terwijl het toch maar wezenlijk zoo ist Neem b.v de Engelschen. Die gelooven vast en zeker, en graag neem ik aante goeder trouw, dat zij zijn de be schermers der „kleine natiën," en dat zij voor de rechten en vrijheden dier „kleine staten" hun dierbaar Engelsch bloed vergieten. En de vromen onder hen gelooven wellicht in alle oprechtheid, dat God het Engelsche volk juist voor déze heerlijke taak uitver koren heeft. Maar is het daarom ook zoo We hebben hier te doen met een staaltje van zelfbedrog-te-goeder-trouw, dat wel in staat is, ons ook in ander opzicht voorzich tig te maken. Want in de tweede plaats wordt het so cialisme voortgedreven door beginselen. En in zulk een geval, is men er niet mee klaar, door te vragen wat de aanhangers op een gegeven oogenblik zeggen en beloven, maar moet worden onderzocht, wat er inde beginselen ligt opgesloten, want dót beslist op den duur. Personen toch sterven weg. Maar beginselen blijven. En beginselen blijken altoos weer sterker te zijn, dan de personen die ze belijden. Laat de historie maar weer spreken. De Fransche revolutie had tot beginsel „Geen God, geen Meesterni Dieu, ni mdltre." Nu kón zij, janog een tijdlang de religie min of meer eeren, ja zelts een vriendschap pelijke regeling treffen met de zoogenaamde constitutioneele priesters. Eveneens kon zij op den grondslag der constitutie een tijdlang „Leve" roepen voor den koning Maar beklijven kon dat niet. Het beginsel liet dat niet toe. Dat vroeg door- en voortwerking tot het einde; het kon niet tevreden zijn met dit soort compromis en 't slot was, als ieder weet, dat in de gedaante van de „Godin der Rede" feitelijk de mensch ten troon werd gezet en dat de koning zijn hoofd verloor op 't schavot. Toen was het: ni Dieu ni maitre. En daarom hebben wij aan een verzeke ring, hoe oprecht ook gemeend, niet genoeg, maar moeten wij vragen naar de beginselen. Dan komt hier nog iets bij. Personen wisselen I En nu moeten we, helaas! bij de socialis ten constateeren, dat elk volgend geslacht is het wonder? nog weer meer onver schillig en in den grond vijandig tegen de religie overstaat dan het vorige. Laten niet wij het getuigen Ziehier een klacht, die nog niet zoo heel lang geleden zekere heer Van Veen, zelf sociaal-democraat, neerschreef in De Volks school: „In de werkplaats, op de fabriek, op vergadering van vakbond en partij, daar overheerscht het cyniese, koudverstande- lijke weten. En de ideële fantasie ligt bij de massa verlamd. Waar is de liefde voor de dagelikse arbeid Waar 't gevoel van piëteit, in zijn dagtaak mee te mogen bou wen aan een groot geheel, zelfs in de koöperatie En de wijsheid der eeuwen, de schatten door grote en diepe denkers ons nagelaten, wat doet men er mee? Oud porselein, daar is men dol op. Maar de ge weldige waarheidssymboliek van de bijbel voelt men die, heeft men er eerbied voor Zoo gaat deze schrijver door. Op geestelijk terrein, zegt hij, komt u bij het socialisme een „vieze armoelucht" tege moet. Geestelijk wordt het, als geheel ge nomen, gaande armer. Nieuwe geslachten zullen steeds minder voor den „godsdienst" gevoelen, er steeds minder omslag mee maken. En daarom te meer is het zaak, de vraag wat de religie van het [socialisme kan te wachten hebben, vooral ook aan de begin selen te toetsen. Gelijk ik dat nog nader wil doen. UITKIJK. Het platteland vooruit 1 Er mankeert hier en daar, en in sommige d.'elen des lands nog heel wat aan de toe standen op het plattelandin menig opzicht laat de welvaart er te wenschen over. Men ziet dan ook het verschijnsel, dat veien van buiten naar de stad trekken, om daar hun geluk te zoeken. Niet altoos worden zij er beter, en te ontkennen is het niet, dat een groot deel van hen niet ontkomt aan den in meer dan één opzicht verderfelijken invloed van het stadsleven. Niet onwaarschijnlijk is het, dat na de mobilisatie de zucht om het land te verlaten en naar de stad te gaan, nog grooter wordt. Duizenden jonge mannen zijn ont /end aan het eenvoudige, sobere le ven op het platteland dat in den regel ook zoo weinig ontspanning biedtzullen allen straks daaraan weer kunnen gewennen, nu ze zoolang onder den reuk en den rook der stad hebben geleefd Een grootere ontvol king van het platteland zou zeer te betreu ren zijn en dient zooveel mogelijk te worden tegengegaan. Daartoe kunnen verschillende middelen dienen. Het leven op de dorpen kan heel wat vermooid en veraangenaamd, de be- staansstrijd voor velen gemakkelijker gemaakt worden. Er moeten meer welvaartsinrichtin gen te plattelande komen, schreef de heer Kellenaers 't vorige jaar in 't „Kath. Sociaal Weekblad" en hij wees op het wenschelijke van inrichtingen, die den socialen (maat- schappelijken) nood willen voorkomerf, in richtingen dus, die niet slechts een genezend doch ook een voorbehoedend karakter heb ben. De vereenigingen tot bevorderingen van den welvaart zijn zoo schreef hij terecht op het land nog slechts in haar geboorte. Ja weldadigheid wordt ookdaar uitgeoefend armen, ellendigen en ongelukkigen worden gesteund en geholpen. De welvaartszorg wil echter verder gaanzij wil den arme afdoende helpen, d.w.z. zóó dat hij zich zeiven helpen kan. L)e heer Kellenaers wees op een aantal middelen, welke tot bevordering der welvaart ten plattelande kunnen dienen. De ziekenver pleging kan op menige plaats heel wat ver beterd worden. Hoe ellendig gaat het op vele dorpen, wanneer de vrouw of een ander lid van het gezin ziek wordt I Geen ziekenhui zen geen zorgzame verpleegsters, als in de stad. Er moeten op het platteland meerdere ziekenhuizen, meerdere bekwame ziekenver pleegsters komen. Dan; waar zijn ten plattelande de instellingen, waar oude lieden na een welbesteed leven een kalmen ouden dag kunnen slijten? Niet altijd zijn hunkin deren, die menigmaal met groote gezinnen zijn bezwaard, in staat hun een goed onder dak te verleenen. Broodnoodig zijn oudelie* denhuizen op de dorpen. Waar zijn ver der de armenhuizen voor oude arme stakkers Hoe staat het met de weezen of halfweezen Bevestigen niet honderden voorbeelden, hoe de ongelukkige kleinen op het platteland worden uitbesteed bij menschen die hen en kel nemen om hen te kunnen exploiteeren Voorts moet er op het land gezorgd wor den voor gepast vermaak en ontwikkelende bezigheid voor de jongelieden en jonge meis jes. Sportverenigingen, kegelclubs (beugelba nen, zooals men in Limburg vindt), hand boogschutterijen, fanfare, harmonie- en zang- korpsen, dat alles kan op het platteland wanneer er behoorlijk toezicht is en groot en klein meewerkt een heel gepast ver maak brengen. Waarlijk, ook voor het plat teland is er hier een keur van middelen, dié zoowel de stoffelijke als de moreele welvaart der bevolking kunnen bevorderen. Onder de welvaartsinrichtingen moet ech ter in de eerste plaats wel genoemd worden de bevordering van den kleinen eigendom, het klein grondbezit en het eigen huis. Wie zijn het vooral, die van 't platteland de groote steden bevolken De kleine luiden de landarbeiders, de zonen van kleinere boe ren of van talrijke gezinnen, die bij gebrek aan gunstige verordeningen en wetten om trent het kleine grondbezit, toch nooit kans zien om zich een kleinen eigendom te ver werven. Op de Wereldtentoonstelling in 1913 te Gent was een modelhuisje gebouwd, juist zooals het ingericht moet zijn, eenvoudig en netjes. In een der kamers van dit huisje hing een plakkaat, met de woorden „Het werk van den akker is een beschei den werk, en het wil zeker niet zijn het ge neesmiddel voor alle kwalen der maatschap pij, maar 't is goed en heilzaam en 't gaat uit van de beginselen der solidariteit, die de wet der toekomst zijn. 't Is goed dat dearbeidervanhetland.dat land, waaraan het leven behoort en waar de menschelijke arbeid zich vereenigt met het eeuwige scheppingswerk". Hoe nu in de praktijk de arbeider aan zoo'n klein eigendom kan komen, werd ge zegd door een opschrift op een andere plaats in het modelhuisje: „Werkman, wordt eigenaar van uw huis Indien gij eenige spaarpenningen bezit, ge bruik ze tot aankoopen van een stukgrond, waarop ge uw huis kunt bouwen I" Verder werd nog de raad gegeven zich te wenden tot een credietmaatschappij, die tegen bil lijke rente en onder voordeelige voorwaar den van aflosssing de noodige gelden zou kunnen voorschieten. Nu gelukkig hebben wij in onze boerenleenbanken instellingen, die een gemakkelijk en goedkoop crediet ver leenen en in menig geval helaas lang niet in alle! den kleinen man aan eigendom helpen. Van algemeene bekendheid is het op welke gunstige wijze in landen als Denemarken (het classieke land van 't klein grondbezit) in Noorwegen, Zweden en enkele Duitsche bondstaten de zoogenaamde wetten op het klein grondbezit werken. In Denemarken is het zelfs aan deze wetgeving te danken, dat de trek der landbouwende bevolkingen naar Amerika, die daar voor een 24-tal jaren nog zeer groot was, geheel heeft opgehouden. Ook in ons land heeft men pogingen tot bevordering van het kleingrondbezit langs wettelijken weg ondernomen. Men heeft het na jaren echter nog niet verder kunnen brengen dan .tot een wets ontwerp en tot een paar rapporten eener Staatscommisie voor de landarbeiders. Boekaankondiging. Leerboek Anorganische chemie door Dr. P. C. E. Meerum Terwogt. Uitgave van P. Noordhoff, Groningen. Dit boek is bestemd voor beginners en de Schrijver is er in ge slaagd de eerste beginselen der chemie en voorts enkele belangrijke onderwerpen dezer wetenschap, hoewel beknopt, op klare wijze uiteen te zetten. Ofschoon de schrijver niet heeft getracht chemie en phisica (schei- en natuurkunde) scherp te scheiden, heeft hij toch, en dat was voor zijn doel gewenscht, het verschil tusschen beide takken van we tenschap op den voorgrond gesteld. Zoo stelt hij voorop, dat de physica zich meer bepaalt tot de studie der niet ingrijpende en dus uit den aard der zaak tijdelijke veranderingen der stof, de chemie zich daarentegen bezig houdt met het bestuderen der ingrijpende en daardoor blijvende veranderingen. De behan delingswijze verdient allen lof. De uitvoering is zooals we van dezen uitgever gewoon zijn uitstekend. C. B. Vrijdag 25 Mei hield de afdeeling Zuid- Holland het Nederlandsch Trekpaarden Stam boek een zeer geanimeerde algemeene ver gadering te Rotterdam. Na behandeling van eenige huishoudelijke zaken onstond een aan gename discussie over de mededeeling om trent veulenaankoop door het bestuur der af deeling. In een vorige algemeene vergadering was n.l. door den voorzitter het idèe geop perd eenige elite veulens aan te koopen om die later onder de leden te verkoopen. Deze gedachten was de leden zoo sympatiek, dat in een minimum van tijd een waarborgsom van ruim f 3000 als steun voor deze zaak volteekend werd en het bestuur opdracht kreeg de noodige maatregelen te nemen. Het vooruitstevende bestuur liet er geen gras over groeien en uit de mededeelingen bovenbedoeld bleek dan ook dat er o.a. in Limburg reeds een aantal beslist eerste klasse veulens benevens een paar éèn-en tweejarige merries waren aangekocht. Mogelijk zal het aantal nog uitgebreid worden. De overtui ging van het Bestuur dat invoer van eerste klasse merriematriaal in de provincie broodnoodig is, de overtuiging tevens dat er in een groot deel der provincie veel ambitie voor de Koud- bloedfokkerij bestaat, heeft hen niet doen aarzelen deze zaak flink aan te pakken en de hand te leggen op een aantal beslist eerste klasse fokmateriaal van uitnemende origine. Omstreeks half Juli zullen de aangekochte dieren onder de leden of nieuw toe te treden leden verkocht worden, wat, nader per ad vertentie zal worden bekend gemaakt. Moge succes het Bestuur aanmoedigen op deze ons Inziens zoo juisten weg door te kunnen gaan. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 5 Juni. De 27-jarige J. Th. G. te Oudenhoorn zou op 8 April te Nieuw-Helvoet den gemeente veldwachter A. A. Folting geschopt en ge slagen hebben, waardoor rolting pijnlijk ge troffen was. Ter zake van mishandeling van een amb tenaar eischte het O. M. drie weken gevan genisstraf. De niet-verschenen hotelhouder L. M. zou op 24 April te Ooltgensplaat den reserve luitenant der infanterie J. J. S. M. Pieters eenige beleedigende woorden hebben toege voegd. Ter zake van eenvoudige beleediging werd f 10 boete, subs. 20 dagen hechtenis geëischt. UITSPRAKEN. De rechtbank heeft heden veroordeeld F. M. C. G., 19 jaar, zonder beroep te Hel- levoetsluis, en zijn moeder, de 41-jarige J. H. W., huisvrouw van J. D. G., zonder be roep te Heilevoetsluis, den eerste wegens verduistering als ambtenaar, van f20 en de tweede wegens heling van die f 20, tot resp. twee maanden en drie maanden gevangenis straf. W. V., 57 jaar, veldarbeider en koopman te Stad aan 't Haringvliet, wegens diefstal van 5 zakjes ajuin, gepleegd te Middelharnis, tot veertien dagen gevangenisstraf. A. H., wegens diefstal, te Oude Tonge, van een hoeveelheid groen populierenhout, tot f5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. J. P. M., 18 jaar, slager te Spijkenisse, we gens gelijke overtreding, tot f 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis. P. R., 47 jaar, te Sommelsdijk, wegens mishandeling, tot f5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. A. G. v. W., 20 jaar, zonder beroep te Heilevoetsluis, wegens mishandeling te Ou denhoorn tot f5 boete, subs. 5 dagen hech tenis. D. T., 33 jaar, te Nieuw-Helvoet, wegens eenvoudige beleediging, tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 2 Juni, in Neder land uitgesproken 16 faillissementen tegen 21 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 2 Juni 1917 363 faillissementen tegenover 459 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Granaat ontploft. Te Eede (Zeeland) is Dinsdagmorgen in den tuin bij een werkman een door de Duitschers op een vlieger afge schoten granaat ontploft. Er werdtgeen schade aangericht. Dat ging zoo maar niet. Zaterdagmorgen is op den Singel door een agent van poli tie een vreemdeling aangehouden, die even te voren in een urionair een man beroofd had van een portefeuille inhoudende f 8200. De aangehoudene had de portefeuille op straat weggeworpen en wilde zijn weg vervolgen als of er niets was gebeurd, doch werd gear resteerd. Een zakdoekje. Engeland heeft er voor gezorgd, dat we onzen neus kunen snuiten in een „geallieerd" zakdoekje, dat in het zui den des lands voor enkele centen te koop is en waarop een kaart van Europa afgedrukt is. De Entente-landen staan er op in een fleurige rose, de centralen in blauw en de neu tralen in paars. Verder is het doekje voorzien van een rood-wit-blauw randje. Voorloopig is aan Zeeuwsch-Vlaanderen reeds de entente-kleur gegeven. Annexatie in tijd van vrede? Twee kinderen verbrand. Tijdens de afwe zigheid der ouders vermaakten zich Zondag de kinderen van een landbouwer te Afferden, met vuurtje spelen. Hun kleertjes vatten vlam en deelden zich verder aan inboedel mede, waardoor het geheele huls in vlammen op ging. Ondanks spoedig toegeschoten hulp mocht men er niet in slagen de kinderen te red den. Het oudste was 4 en het andere 2 jaar. Een verloren dochter. Eenige weken gele den was de 24-jarige dochter van den heer W. in de Elisabethstraat te Leeuwarden alleen thuis. In een vlaag van waanzin vernielde zij ge heel de collectie kostbaar oud-porselein van haar vader, benevens de uitzet harer zuster die in het huwelijk zou treden. Daarna stak zij den brand in de woning en verdween spoorloos. Voor eenige jaren hereft ze een dergelijke daad verricht. Thans is ze echter gevonden, want, naar het „Fr. Dagbl." verneemt, vervoegde zich bij een rijwielhandelaar te Losser (Ov.) een onbe kend meisje en bood een oude fiets te koop aan. Haar manier van handelen, alsmede haar kleeding, (haar hoed en een schoen ontbrak) kwamen zeer verdacht voor. De politie werd daarom gewaarschuwd. Op het verhoor wil de zij eerst niets loslaten, doch ten slotte gaf zij op te zijn de 24-jarige W. W., afkom stig uit Leeuwarden. Volgens haar verklaring was zij de ouderlijke woning ontvlucht, nadat zij eerst den boel had in brand gestoken. Getorpedeerd. De groote raderbooten „Gro ningen" en „Holland van den veerdienst Enk huizen-Stavoren, die verleden jaar naar Frank rijk zijn overgebracht en gebruikt werden voor koienvervoer, zijn naar men ons meldt, onlangs in het Kanaal getorpedeerd. („N. R. CL") Verdronken. Te Vlagtwedde verdronk een vijfjarig zoontje van den opzichter J. Steren- borg, terwijl het speelde met een vlot in het Ruitenakanaal. Onze bosschen. Uitgestrektheden vanden- nenboomen zijn in de afgeloopen week in de bosschen om Montferland geveld en in partijen verkocht aan inwoners van 's Hee- renberg, die een voorraad hiervan voor den a.s winter hebben ingeslagen. Te Drune. gem. Lonneker, hebben gisteren een paar honderd man een dennebosch om gehakt en als brandstof meegenomen. 'n Grensgeval. In de afgeloopen week wa3 een smokkelaar te Winterswijk aangezegd het in staat van beleg verklaarde gebied te verlaten. Hij week uit naar Duitschiand. Op dien dag trouwde er echter een familielid van hem, die vlak aan de grens woonde. Van de bruiloft kon hij echter nogprofitee- ren. Een tafel werd zoo geplaatst, dat de eene helft op Nederlandsch de andere op Duitsch gebied stond. De uitgewekene nam aan den Duitschen kant plaats en amuseerde zich daar kostelijk. Ongelukken. Te Ferwerd (Fr.) sloeg het paard voor een verhuiswagen op hol. Van de inzittende familie viel de vrouw onder de wielen en was op slag dood. De man kreeg zulke ernstige wonden, dat hij naar 't zie kenhuis moest worden vervoerd. Ouderleed. Een kind van W. v. d. V. te Harderwijk, dat in een tobbe met kokend zeepwater viel, bekwam zoo ernstige brand wonden, dat het aan de gevolgen overleed. Het kind is een zusje van het zevenjarig meisje dat zoo afschuwelijk door een Bel gisch geinterneerde vermoord werd. Wreed. Dat je meisje je afschrijft het is wreed, maar het is te dragen. Dat zij het doet met een brief waarop staat „Militair" en zonder postzegel, zoodat je gedwongen bent nog port te betalen voor de droevige tijding dat is dubbel wreed en minder goed te dragen. De persoon, wien 't over kwam, was dan ook zoo toornig, dat hij het noodig oordeelde de politie er van in kennis stellen, zoo vertelt het „Utr. Dagbl." Hoogsir. 17&, naast Mrasi-c tot in de kleinste bizonderheden in ALLE PRIJZEN. Zie ®.*$e advertentie. verkrijgbaar bij Zeer billijk te koop: PALEN 1,80 M. en 2 M. POLDERBOOMEN en gewone SPAR REN. 12323 Tevens geregeld in voorraad KOOLTEER, BRUINE TEER en CARBOLEUM. C. A. Th. LAMBERT OUDE TONGE. P sterkt het vermoeide zenuwstelsel q en geeft bij zenuwachtlgen, zwak ken en herstellenden steeds goede resultaten. Bussen vanaf 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Te Sommelsdijk Fa. Dïjkema Doornbos; Dirksland Fa. L. W. Zaaijer; A. v. OostenbruggeMid delharnis P.Wielhouwer; Ooltgens plaat G. v. NimwegenJr.Spjjke- nisse C. Barendrecht; Brielle W. Bout Jr. Botermarkt 74Hellevoet- sluis A. v. d. Heuvel. Oude Tonge J. d. Korte Sz. koopt en verkoopt alle soorten Werk- en Drachtige Paarden. Beleefd aanbevelend. 10668 Telephoon 3141. Smederij,Oude Tonge Geregeld in voor raad IJZEREN DAM- HEKKEN, HEININGEN, KRUIWAGENS, enz. enz. Prijzen, door de gedurige stijging van materiaal, worden op aanvrage gaarna toe gezonden. 12229 AANBEVELEND. Een soliede BAROCHET-TENTWAGEN met zijportieren en Collingsassen fijn bekleed. Een VEERWAGEN met ramen, halve patent assen, in zeer goeden staat. Een beste BOE RENWAGEN zoo goed als nieuw. Tevens nog te koop2 IJZEREN BINTEN No. 20 lg. 6.30 en 6 80 M. Te koop gevraagd OPEN HAARDEN in alle maten en modellen. F. NïEUWLAND - Smederij - DIRKSLAND. poliekoeten laao. 10850 VAN APOTHEKER BOOM. Aambeienzalf 50 ct. Asthmapoeder 90 ct. Asthmacigaretten 90 ct. Hoestpillen 60 ct. Hoofdpijnpastilles 30 en 80 ct. Laxeerpillen 25 en 50 ct. Maagpoeder 75 ct. U Verkrijgbaar in de meeste Apothe- ken en Drogistwinkels in gesloten ver- I pakking. saaBcag&MiiM UW GOEDKOOPSTE ADRES VOOR IS 10692 OUM*E TONGE. AGENTSCHAP Gebr. PALTHE, ALMELO. Een mooie collectie STALEN In JAPON- STOffEN, MANUFACTUREN, BOEZELAARS, SPORTHEMDEN, PETTEN, MODES, GAREN, BAND en SAJETTEN. VITRAGES en Afge paste GORDIJNEN. 12313 Beleefd aanbevelend, MARKTPLEIN 28. OOLTGENSPLAAT Het beste adres voor alle Gouden- en Zilver werken is van ouds bekend bij &0AWI&» HAMTOüsS Jaez. Westdyk B 202, MIDDELHARNIS Gevestigd sedert 1840. 12032 N.B. Ondanks de lage prijzen worden tram- kosten vergoed vanaf f 5,— aankoop naar verhouding bij 10.—, geheel. bericht de ontvangst van een PRACHTIGE SORTEERING 9789 van de meest gewone tot do ALLERFIJN STE en NIEUWSTE MODELLEN. Ook te leveren naar maat. Overal te ontbieden. Broek' en Beenkappen in alle toorten en pryjeen.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2