Advertentiën. DELFTSCHE SLAOLIE Toilet-Artikelei. Woutha'sÏESTDRM Wijnea en Likeuren. Fa. DIIKEMA DOORNBOS "Sc I Dl AF H.H. P. 2000 EEIDEBEZE11S 1 l Firma LAMBERT POTUMS drie ARBEIDERS Vleeschhouwerij Oude Tonge Meijer Cohen. BINNENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS INGEZONDEN STUKKEN. VISSCHERIJ. POSTERIJEN. VERKOOPINGEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. L. van Groningen Gerrit van Hulst, Zilveren Huwelijksfeest. 2 tdmil SÉÉFSMIS, nette Chr. Dienstbode H. H. LANDBOUWERS! JALOUZIËN, Verband en Ontsmettingsmiddelen. BR0NZ0UTEN SOMMELSDIJK. 8 Compl polder Bloeda van Kachels, Bij wielen enz. Voor de vele blijken van deelneming en belangstelling, ons betoond tij dens de kortstondige ziekte en het overlijden van onze gehelde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader betuigen wij aan allen onzen hartelij- ken dank, inzonderheid aan de Wel Ed. Geb. Heer Notaris VAN BUUREN en de WelEd. Zeergel. Heer Dr. CLEIJNDERT. 12530 Wed. C. VAN HULST—Pas. Middelharnis, 18 Mei 1917. Hiermede brengen wij allen .nzen hartelijken dank voor betoonde belangstelling ons gegeven bij ons M. KNöPS «J.Gzn. en J. KNöPS van Broekhoven. DIRKSLAND. 18 Mei 1917 12536 Terstond gevraagd 12537 C. v. BEEK, Schilder Sommelsdijk. Terstond gevraagd te Schevenin gen een voor in een gezin van 3 pers. loon f 3.25 per week. Inl chtingen te bek. bij JOHs. ZAAIJER, hoek Julianaweg te Mid delharnis. 12531 Er bieden zich aan lieM aangenomen werk, maar verde s voor alle voorkomende werkzaamheden "geschikt. Brieven onder no. 12532, BUREAU DEZER COURANT. TE KOOP een partij bij I. DE WINTER ZONEN, Oude Tonge.12518 voor Petrolj schikt voor Brieven fra van dit Bla Het Besti nisse maaki a.s. schou over de dijl| ken enz. bergplaats i^lijksch te voorraad Besteedeur Schoorstee 5 bij 12 1; Wilt ge ot laten r« EERSTE KWALITEIT TE KOOP tegen nader overeen te komen prijs, ook bij kleinere hoeveel heden te bekomen. Brieven franco onder letter A Bu reau van dit blad. 125S5 te Sluit ve Inlich Beste en goedkoopste adres: P. C. VAN DONGEN, Nieuwstraat, Oude Tones ACHTHUIZEN. Grondboringen vcor BRONGAS etl WATER. 12258 OYER AL TE ONTBIEDEN. besliste, wordt in den tegenwoordigen strijd op het Westelijk oorlogstooneel slechts als een „plaatselijken aanval" beschouwd. In dezen oorlog, nu de verhoudingen reusachtig in omvang hebben toegenomen, zoowel ten aanzien van de getalsterkte der legers eene legergroep telt vele honderd duizende manschappen tot aan de strijdmiddelen tanks, verdragend geschut, enz. toe, moet met een anderen maatstaf gerekend worden dan voorheen. Op een enkelen dag wordt over den vijand een hagel van ijzer en staal uitgestort, die vroeger voor een ganschen veldtocht toereikend zou zijn geweest. Niet temin mogen wij onder den indruk van der gelijke reuzenslagen, de fragmentarische aan vallen niet vergeten, die aaneengeschakeld aan de door ons toepaste verdedigingsme thode eerst het juiste relief verleenen". Na gewezen te hebben op de vergeefsche pogingen der Engelsche-troepen om de spoor wegcentra Douai en Cambrai te vernederen, en de zware verliezen, waarmede dezen bij het jongste offensief eene betrekkelijke ge ringe terreinwinst, hadden te betalen, ver volgt Majoor Moraht: „Het karakteristieke der Hindenburgsche strijdmethode, is dat de tegenstander, wanneer hij het initiatief tot eene plaatselijke actie neemt, nimmer te vo ren kan zeggen, hoe het hem zal vergaan. Vaak wijkt het Duitsche front onmiddelijk terug, om echter eenige oogenblikken later het initiatief over te nemen. Bij eene andere gelegenheid beantwoordt de Duitsche leger leiding den vijandelqken stoot met eenen veel krachtigeren tegenaanval, alsof zij te voren reeds was ingelicht waar en wanneer, en met welke strijdkrachten de tegenstander zou uitkomen. Dit echter is ook inderdaad het gevM, dank zij de superioriteit van den Duitschen vliegdienst. De voorbeeldelooze uitkomsten, die in April werden verkregen, toen de vijand 362 vliegtuigen en 29 kabel ballons inboette, spreken hiervoor in vol doende mate. De afmatting der vijandelijke strategie zal zijne uitwerking niet missen, en zeer zeker haren stempel drukken op de be sprekingen, die thans te Parijs worden ge houden. Ik ben van meening, dat wanneer het stijgende duikbootgevaar, de Franschen en Engelschen niet tot daden aanzette, onze tegenstanders alweer zouden zijn terugge keerd tot het systeen der gevechten met groote tusschenpoozen, zooals voorheen in Artois en in Champagne. Na lang aarzelen heeft Generaal Sarrail zijn uit een bonte mengeling van troepen bestaand leger eindelijk in den strijd moeten werpen. Ik leg op dit laatste woord den na druk, want klaarblijkelijk liggen aan de her nieuwde activiteit onzer tegenstanders op het Macedonische front meer politieke dan strategische overwegingen ten grondslag. Wederom hebben de Franschen, Russen, en Italianen in de Tserna-bocht een vergeefschen stormloop op de Duitsche-Bulgaarsche troe pen ondernomen. In de omgeving van de Vardar en het Doiranmeer hebben de legers der Centrale mogendheden hune tegenstan ders een zwaren nederlaag toegebracht, en daarmede het bewijs geleverd, hoe vruch teloos de pogingen onzer vijanden zijn, om door aanvallen op andere fronten, de werk zaamheid der Duitsche troepen op het voor naamste oorlogsterrein te beinvloeden. De burgerbevolking van Engeland in uniform? Hoe ongelooflijk het ook moge klinken, de kans bestaat, dat binnenkort de burgerbe volking van Engeland in uniform wordt ge stoken. Bijzondere vereering voor het mili tairisme ligt echter niet aan dezen maatre gelen ten grondslag, evenmin is het de gril van den een of anderen ijdelen „nut" zoo als men geneigd zou zijn te gelooven. Nie mand minder dan het officieele en zeer se- rieuse „Central Wool Advisory Committee" heeft in een rapport over het gebrek aan grondstoffen in de kleeding behoort te wor den ingevoerd, die door de geheelle bevol king zou kunnen worden gedragen, wat eene aanmerkelijke besparing zou opleveren. Naar aanleiding van dit voorstel merkt de Pall Mall Gazette van 5 dezer op, dat dit wel een zeer frappant staaltje is van alle sociale hervormingen, die gedurende den oorlog tot stand kwamen. Lichtelijk ironisch voegt het blad er aan toe, dat tegen den tijd, dat de uniform-kleeding algemeen zal zijn, de hou ding der vrouwen bladen met belangstelling zal worden gevolgd. Ongeluk in een munitie-fabriek in Japan. Naar de „Frankrankf. Ztg." verneemt is te Osaka in Japan een munitie-fabriek in de lucht gevlogen. Naar eerste schatting bedroeg het aantal dooden en gewonden ruim 500 personen. De schade loopt in de 10 millioeu Yen. Naar De toestand in Rusland. de „Temps" mededeelt is tusschen de voorloopige Russische regeering en den raad van arbeiders en soldaten een sterke oppositie ontstaan in zake het oorlogsdoel. De raad van arbeiders en soldaten wenscht zich het recht voor te behouden de Gealli eerden in den steek te laten, wanneer dezen zich ten aanzien van het oorlogsdoel met de Soldatenpartij niet kunnen vereenigen. Kamerverkiezing Den Helder. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het district Den Helder (vacature-mr. De Meester) zijn 6315 geldige stemmen uitge bracht, waarvan 2264 op den heer Oud (vrijz.- dem.), 1993 op den heer Staalman (chr.- democr. en 2128 op den heer Thomassen (soc.-dem.). zoodat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Oud en Thomassen. De bommen op Zierikzee. De Engelsche regeering ontkent dat En- gelsche vliegers bommen op Zierikzee heb ben geworpen, op grond dat de uit gezonden vliegers beweren hun bommen op Zeebrugge te hebben geworpen. De MA 166 en MA 45. Twee visschersschepen, de MA 166 en MA 45, zijn naar wij vernemen gisterenochtend 4 uur door een Duitsche onderzeeboot op 15 a 16 mijlen van van Scheveningen in den grond geboord, De bemanning van de MA 166 is te Hoek van Holland aangebracht; van de bemanning van de MA 45 is tot dusver niets bekend. Wanneer de plaatsopgave juist is, dan heeft de vernieling plaats gehad buiten het versperde gebied en buiten onze territoriale Wateren. Van andere zijde meldt men: De logger MA 117 rapporteert, dat heden morgen 8 uur de Maassluische zeilbeuger MA 166 Jakoba van de reederij C. Doelman Co., door een Duitsche duikboot tot zinken is gebracht. De bemanning is opgenomen aan boord van den Scheveningschen logger SCH 304, welke den Waterweg is binnenge komen. De bemanning van den logger MA 166 is door de stoomboot van den onderzoekings- dienst te Hoek van Holland geland. Zij rap porteeren, dat ook de zeilbeuger MA. 45 Mercurius, van de reederij C. Doeleman Co.. tot zinken is gebracht. Omtrent het lot van de bemanning is nog niets bekend. SOMMELSOIJK. Tegen (jen rondzwerven- den koopman A. Deprel van Dordrecht Is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van kleeren. Na een nacht onder den toren alhier te hebben doorgebracht is hij Donderdagmor gen naar het huis van bewaring te Rotter dam overgebracht. MIDDELHARNIS. J. Albrechts had 't onge luk terwijl hij aan zijn werk was zijn pols zoo ernstig te bezeeren dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. STAD AAN r HARINGVLIET. B. en W. maken bekend dat de inkwartieringslijst aan geplakt is en gedurende 14 dagen op de secretarie voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd. H. had het ongeluk doordat zij uitgleed in de sloot terecht te komen, door spoedig toegeschoten hulp wist men haar al spoedig op het droge te brengen, zoodat zij met den schrik en een nat pak vrijkwam. Alhier is de vastgestelde kiezerslijst voor een ieder ter inzage en in afschrift te gen betaling der kosten verkrijgbaar. De Wed. B. had de schadepost dat een harer beste paarden dezer dagen dood in stal lag, als gevolg van acute ingewanden ontsteking. Alhier ligt op de secretarie ter inzage het gemeente verslag over het vorig jaar, terwijl het mede tegen betaling der kosten verkrijgbaar is. Alhier is weder Regeeringshavermout gearriveerd. Het bestuur van den polder Oude Stad maakt bekend dat de poldersrekening ter visie ligt. Alhier zijn 18 dezer 3 landstormplich- tigen ingelijfd te weten J. Saarloos, J. Arens- man, J. M. Melaard. OUDE TONGE. Het huis met bakkerij van dhr. Joh. Kölher is gekocht door den heer J. Hartog alhier, om te worden ingericht als bergplaats voor diverse veldvruchten; enz. NIEUWE TONGE. Toen de zoon van G. F. alhier om den draai van de breede weg kwam rijden kon hij door de felle vaart zijn fiets niet inhouden en kwam in de sloot terecht. Hij kwam er met de schrik en een nat pak af. DIRKSLAND. Denkt om je Portemonnaie Terwijl de arbeider P. Z. aan zijn werk be zig was, werd uit zijn kleeren die op eenigen afstand lagen, zijn Portemonnaie met eenig geld gerold. Door de heeren C. Zoeteman te Dirks- land en J. C. de Gast te Sommelsdijk is bij het gemeentebestuur alhier een verzoek ingediend om aan den Vroonweg een groen tedrogerij voor veld- en tuinvruchten op te richten gedreven door zuiggasmotor van 30 P. K. HERRINGEN. Voor de op Dinsdag 5 Juni a.s. plaats hebbende verkiezing voor een lid der Tweede kamer zijn vanaf 22 Mei e.k. formulieren verkrijgbaar gesteld. De op 22 Maart 1.1. vastgestelde kie zerslijst blijft behoudens rechterlijke uitspra ken tot 15 Mei 1918 van kracht. Vrijdag 1.1. vertrok van hier de laatste Militieplichtige lichting 1917, J. Doornhein om bij het Reg. Huzaren te worden ingedeeld. De lading turf liggende in de haven dezer gemeente- en waarover questie was gerezen .wordt thans overgenomen voor Dis tributie en voor de Brandstof commissie ge lost. STELLENDAM. Dinsdagavond zijn twee landbouwschuren aan den Achterweg totaal afgebrand, nl. die van den heer A.Meijer en die van Mej. de Wed. Johs. Roon. Het wei nige vee dat op 't oogenblik in de schuren was kon worden gered. De brand liet zich al spoedig zeer ernstig aanzien daar de on middellijk bij de schuren staande huizen aan de Voorstraat allen gevaar liepen. De omlig gende gebouwen hebben echter wel allen schade geleden, doch werden gespaard. Het ergst heeft het Post en Telegraafkantoor geleden, welk gebouw slechts door buiten gewoon krachtig optreden der brandweer kon worden behouden. De beschadigde wo ningen werden allen geheel of gedeeltelijk ontruimd. Alles was verzekerd. De brandweer heeft zich den geheelen avond flink gedragen. Naar wij vernemen is de brand door kinderen in de schuur van Meijer aangestoken. Door kinderen is tot 2 maal toe de mestput achter de schuur van den heer C. Lokker aangestoken. Beide keeren kon de brand intijds worden gebluscht. GOEDEREEDE. Van de veehouder D. B. stierf deze week een koe. Verzekering dekt de schade. Van den landbouwer P. V., geraakte Dinsdag een jarig paard in de haven, dat met veel moeite door 10 personen op den wal werd gebracht, die elk van den eigenaar f 1 voor hunne bereidvaardigheid ontvingen. Met het bouwen van de cichorei-drogerij is een aanvang genomen. HELLEVOETSLUIS. Te Rotterdam is tegen D. K. uit Helievoetsluis procesverbaal opge maakt wegens het vervoer van dieren op noodeloos kwellende wijze. Hij had 350 kip pen gestuurd in een kist van 112 X 74 en 13 c.M. NIEUW HELVOET. Dhr. L. M. Oranje al hier, Rijksklerk 3e klasse ten kantore der directe belastingen te Helievoetsluis, is ge slaagd voor het examen Rijksklerk 2e klasse. SPIJKENISSE. Een aan de Loningweg staan de keet in het land van den landbouwer J. F. Kleinjan die door zekeren Bakker gebruikt werd tot berging van kleeding en gereed schappen is Zaterdagavond 7 uur afge brand, vermoedelijk door kwaadwilligheid. Eigenaardig is dat van Bakker alles verbrand is, en de zich daarin bevindende kleeding- siukken van de bij hem werkende Spijkenis- sers buiten de keet gevonden werden. De tien-jarige A. Verweel geraakte Dinsdagavond aan den Grooten dijk met het slootje-springen in 't water. Van onder tot boven zat hij onder de modder. Maandag a.s. bestaat nogmaals gelegen heid zich te voorzien van aardappelen. Dit zal vermoedelijk de laatste keer zijn de aan dacht wordt er op gevestigd dat na Maan dag geen bestellingen meer worden aange nomen. Tot penningmeester van de Polders Spijkenisse en Schiekamp zijn op de voor dracht geplaatst de Heeren Mees en van Gent. De timmerman J. v. B. werd Woens dag in Rotterdam in de electr. tram (lijn 6) f 400 gerold. In de plaats van den zetmolenaar der Coöperatie maalderij dhr. Verrijp, die wegens vertrek naar elders ontslag aanvroeg is diens zoon benoemd. HEKELINGEN. „De Zeeuw", Chr. Dagblad voor Zeeland, bevatte het volgende bericht in het nummer van Vrijdag 1.1.Men herin nert zich den oproep tot een vergadiring in „De Prins van Oranje" te Goes, van land en tuinbouwers, uitgaande van den Platte- landersbond (Agrarische Partij) en ondertee kend door den voorzitter A. Braat. Wij vér- nemen nu, dat slechts één persoon Woens dag, aan de uitnoodiging heeft gevolg ge geven. De propagandist kon dus onverrichter zake terugkeeren, met de wetenschap, dat Zeeland voor de agrarische politiek niets voelt. Het lijk van den in de vorige week verdronkene W. Hordijk is Woensdagmiddag in het Spui even voorbij Nieuw-Beierland ge vonden. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bulten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Mijnheer de Redacteur Mag ik een plaatsje in uw veel gelezen blad. Ten eerste aangaande den uitslag der aan besteding van de galerij in de Ned. Herv. Kerk der gemeente Nieuwe Tonge. In uw blad van Woensdag j.l. las ik de inschrijving, en wel deze: J. Holleman Az. voor de som van f 690,99, I. Mosselman voor f584, moet zijn f684 en J. A. Robër f573. De begrooting van T. H. Robër was f550. Dat zijn zoon om die be grooting heen zou draaijen is te begrijpen. Maar nu komt de mooiste zaak nog achter aan en wel dezeI. Mosselman was inschrij ver voor f684 en nu heeft J. A. Robër 't maken der galerij weer overgegeven aan Mosselman voor zijn cijfer en dat is f563. Nu kan iederen inwoner der gemeente Nieuwe Tonge, en ook ieder weldenkend mensch zal wel zeggen inschrijven voor f 684 en overnemen van J. A. Robër voor f 563 dus f684—f563 is f113 verschil en nu dat zoo maar in eens overstappen. Nu als nu iederen inwoner der gemeente Nieuwe Tonge denkt zoo als ik er over gedacht heb kan je na gaan wat er nu zal gebeuren met 't maken der galerij. Ik denk er niet 't minste van. Niet dat ik 't werk niet heb, in geen geval, want daar zou T. H. Robër wel voor zorgen. Want die zag liever dat ik met mijn huisgezin van honger omkwam, alsdat ik nu met timmeren voor mijn gezin de kost kan verdienen. Nu Mijnheer de Redacteur dankende voor de plaatsruimte teeken ik J. HOLLEMAN Az., Timmerman, Nieuwe Tonge. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te JJmuiden binnengekomen de visschsloep „Al batros" st. J. de Waard f 3600. Met Ingang van 16 Mei 1917 is op de adreskaarten, behoorende bij postpakketten bestemd voor het binnenland, soort en hoe veelheid der in de pakketten gesloten goe deren, door den afzender te vermelden. Bij voorkeur zijn die opgaven te stellen in de ruimte onder het opschrift Stempelaf drukken. Op nader te bepalen dag en uur in de week van 20-26 Mei 1917 aan de kaai te Middelharnis nabij het Stoombootsplein van eene groote partij dennenhout geschikt voor brandhout en ruim 300 bossen eiken mutserd. Deurwaarder GROENENDIJK. SOMMELSDIJK. GeborenJan, z.v. T. v. d. Doel en N. Noordijk. OndertroudJ. v. d. Tak 20 j. (van Middel harnis) en H. Blok 20 j. Gehuwd B. de Korte 24 j. (van Middelhar nis) en E. Troost 21 j. BRIELLE. GeborenJohannes z. v. C. H. Krommen hoek en A. Fucks. Ondertrouwd Mr. A. C. v. d. Blink en A. J. Lodder. A. S J. Dekker en M. H. Slok. GehuwdJ. H. Kleijn en J. Lebruln. C. Vroombout en C. G. Sjouge. OverledenEen levenloos aangegeven kind van 't mannelijk geslacht van J. v. Eijsden en E. v. d. Voo. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 20 Mei 1917. Ned Hervormde Kerk. Sommelsdijk, V.m. 9.30 en 's av 6 uurDs, WeBtrik. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6.30 uur (Doop) Os Pop. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 10,30 en 's nam. 3 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, Ooltgenplaat, Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 en 's'av. 6 uur Ds. Kruijt. Herklngen, Dirksland, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Van As. Melissant,? Stellendam, Goedereede, v.m. 10 uur en 's. nam. 6 uur Ds. de Gids. Ouddorp, Brielle, Oostvoorne. Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, nj»miw-Hi*i oet. Hel'evoefsluis, Zuidla-d, v Simonshaven, Nleuwenhcorn, Oudenhoorn vm 9.30 Ds. Teenstra. Spijkenisse. v.in. 9.30 en nam. 6 uur ds. J. J. v. d. Wall Hekelingen. Geervliet, v.m 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvllet, Abhenbroek, vm. 9.30 Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m. 9.30 Ds Baar. Vierpolders, Vier.olders (Evanp.) Nieuwesluis, vm. 9.30 en 's av. 6 uur den heer Schalekamp. Gerefo "meerde Kerk. Middelharnis, v.m. 930 Leesdienst en 's av. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad .aan 't Haringvliet, v.m. 10.30 Ds. G. v. Ve'- zen van Middelharnis, en 'sav. 6 uur Lees dienst Den Bommel, v.m. 9.30, (Bidstond nood der tij den) nam 2, en 'sav. 5.30 uur de heer de Vries van Rotterdam. Ooltgenspiaat, v.m. 9 (Bed. H. A.) en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, v.m. 10 en nam. 6 30 uur Ds. de Bruijn. Stellendam, Ouddorp, v.m. 10 uur en nam. 3 uur de heer Punt van Middelburg (Bidstond nood dertijden) Brielle, Rockanje, Tinte, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Gravendijk van Brielle (Bed. HA.) Nteuw-Helvoet 's av. 5 uur Ds. G. Verlj (Gemeen schappelijke dienst Helievoetsluis. v.m. 9.30 Ds. G. Verij (Gemeensch. dienst. Biddag nood der tijden). Zuidland, Spijkenisse, v.m. 9.30 en 'sav. 5.30 uur Leesdienst. Abbenbroek, v.m. Leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol Gereformeerde Gemeente 9, en 's nam. 2 en 's av. 6 uur Dirksland, v.m. Leesdienst. Doopsgezinde Kerk Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. HELLEVOETSLUIS. Geslaagd voor het examen onderwijzeres Mej. C. C. J. Ran alhier. NIEUWENHOORN. Geslaagd voor het exa men onderwijzeres, Mej. J. p. Boutkan alhier. MIDDELHARNIS. Zondagavond zes uur zal in de Geref. Kerk volgens de wensch van deputaten der Synode met 't oog op de el lende onzes tijd^ een ure des gebeds gehou den worden. MIDDELHARNIS. 16 Mei. Op de veiling werd heden besteed voor peen f 2.40—2.60 per 50 kg., sla per kist van 10 stuks 35—45 c. De meeste peen werd niet gegund. BRIELLE, 15 Mei. (Bericht van de Briel- sche Groenten- en Fruitveiling.) De prijzen waren kropsla f 0.70—3 per 100 kropradijs f 1.60—3 per 100 bos; postelein f 0.50—1.05, spinazie 4—18 per ben idem 47—61 per kin id. f 2.30-6 per 100 kilo; peen 7—19 per 100 bosbloemkool f 6—14 per 100, rabar ber f 2.80—7.20, witte asperges 25—42, blauwe dito 18—27, selderij f 1.70 per bos: kropsla, exp. f 4—4.80, spinazie dito f 14,50 per 100 kilo; witte asperges dito 76—80, blauwe dito 50 c. per kilo. BRIELLE, 16 Mei. Veilingsbericht der Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Deprfj- zen waren voor: kropsla f 2.70per 100krop; radijs f 1.50—2.10 per 100 bospostelein f 0.32—0.38, spinazie f 0.05—0.17 per ben dito f 0,24—0,30 per kin en dito f 0.90—3.40 per 100 K.G.peen f 15.80—19 per 100 bos, bloemkool f 517 per 100rebarber f 4.20- 5.80 per 100 bos, witte asperges f 013-0.61 blauwe dito f 0.23—0,35 per bos. Voor ex port: sla f 4.30—5.60, peen f 26—26.20, spi nazie f 14—14.10, witte asperges f 0.80-0,81, per K.G., blauwe dito f 0.50-54, per K.G., rabarber f 0,15 per K.G. E1ERENVE1LING „V. P. N." BRIELLE. Op de j.l. Donderdag gehouden Eieren- veiling werden aangevoerd totaal 19378 eieren. De prijzen bedroegen per lOOstuks Kippeneieren f 7.88 f 8.39 Eendeneieren „8. Ganzeneieren —90 Kalkoeneieren -- Uitbetaald werd voor Kippeneieren f 7.86 en voor Eendeneieren f 8.63 per 100 stuks. Heden overleed tot onze diepe droef heid na eene korte ongesteldheid onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, Wed. B. VAN GRONINGEN- JORDAAN 12533 en Kinderen. MIDDELHARNIS, 16 Mei 1917. Uit aller naam, van de fijnste soort op heele en halve fiesschen. SQMATOSE - SANGUINOSE - LEVE- TOGEN - HAEMATOGEN - SANATOGEN vloeibaar en in poedervorm. Pinkpiilen, Nierpilien, Beechamspillen, Koorts- pillen, Staalpillen, Hoestpillen, Urbanuspillen, Schröderspillen, Zwitscherschepillen, Maag- pillen, Rabarberpillen, Kongopillen, Kiespijn- pillen, Teerpillen, Grootendorstpillen, Capsu les, Tabletten en Pastilles in groote verscheidenheid. Natuurlijke en Kunstmatige LITHO KLEIDOZEPILLEN ter verwijdering van galsteen. voor klein en groot een aanbevelenswaardig hoestmiddel. enz. enz. Verkrijgbaar in de Drogisterij der Maatschap Waarv.uit ReservesI De Bank j Hypotheek- geeft uit ken van koers vanl Inlichting* Mr. A. Zf\ te Dirksla Bleek Enersan Bij Apol bij (zie advertenj laDg 6 72 Planken, schuifhekk nenpui en Briefadr denoordpl Dagelljksch versch Rundvleesch verkrijg baar. Vlugge en nette bediening. Alles wordt aan huis bezorgd. Probeer mijn overheerlijke Spiertjes rookvleesch. Alles van eigen ge slacht vee. 10778 Beleefd aanbevelend. n I w EH m M O H es O 1 1 -1 10802

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4