Zaterdag 7 April 1917. 82sU! Jaargang N°. 2274. voor de Znidliollaiidsclie en Zeeiiwselie Eilanden. Antirevolutionair Orgaan Derde Blad. IN HOC SIGNO VINCES EN. LAND- EN TUINBOUW. UST DE PERS. RECHTZAKEN. VERKOOPINGEN. 60EKBE00RDEELING. PRIJSRAADSEL, Dsae Courant vessohgnt elkea Woensdag es gaterdag. Abonnementsprijs per drie manden p. p. 50 öest by Toornitbetaling. Buitenland by Toornitbetaling 4,50 par jaar. Afzonderlijke nummers 5 Cant. UITGEVERS W. BOEKHOVEN Zonen, SOMMELSDUK. Adrertentiën 10 Cent per regel en lj% Boekaankondiging 5 Cent per regel en «/8 Reclames SO par regel, taal. Sie&atasHTTagea en Dienstaanbiedingen 50 Cent per plaatsing. Qroote letters en vignetten werden berekend naar de plaatsruimte die ag bsslasa, Adrertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 10 aar. i voor is, is 3, om 'uiten costi- elke ver- zeer ooral om is nden. n, tot esloot com- n een over lames Oud- M. v. 3 felufoaia ïsterconaaa. K®, 8. Alle sfefefeeti voor öe I^etSaetiebest eis» Advertentlën en verdere Administratis franco toe te geraden aas de tJffgrevesg Vervalsching en bedrog moesten straf baar zgn. Om de knoeierij met veevoeder afdoende te kunnen bestrijden, zou het gewenscht zijn, dat de opsporingsdienst, daartoe ingesteld, controle kan uitoefenen, zooals die in ver schillende gemeenten geschiedt op de levensmiddelen. Bij deze controle op de waren, welke bij winkeliers, meelhande- /-N laars, molenaars en op de beurzen ten ver- koop worden aangeboden of worden aan- of Ingevoerd, kan de zichtbaar vervaischte waar in beslag worden genomen en vernie tigd. Aldus het verslag van den Opsporingsdienst. Dat geldt ook vervolgt het voor de meststoffen en andere stoffen, b.v. de vee- poeders. Verschillende onderzoekingen heb ben geleerd, dat de handel in allerlei stoffen van inferieure kwaliteit soms een buitenge wonen omvang aanneemt. Zelfs worden hier voor verschillende praktijken gebruikt, die men in het dagelijksche leven eenvoudig als bedrog of oplichting zou betitelen. Helaas is de levering van vervaischte waar niet straf baar, daar artikel 330 van het Wetboek van Strafrecht alleen spreekt van eet- of drink waren en geneesmiddelen, terwijl de artike len 326 en 322, handelende over bedrog en oplichting, zoodanig zijn gesteld, dat ook hiervan in de meeste gevallen geen steun is te verwachten. Twee pogingen tot vervol ging, aangewend bij de bevoegde rechter lijke autoriteiten, hebben dan ook helaas geen succes gehad. Veel ware echter reeds gewon- nen, indien aan bedoeld artikel 330 eendus- 'Xf danige uitbreiding werd gegeven, dat dit ook gold voor veevoeder en meststoffen. C. B. Bevroren en zoet geworden aardappels. Wat te doen met min of meer bevroren en met zoet geworden aardappelen, zooals we dezen ouderwetschen winter, die velen heeft verrast, in groote massa's hebben? Daar is al heel wat over geschreven maar lang niet alle raadgevingen waren betrouw baar. De Rijkslandbouwleeraar De Gier gaf in een lang artikel aan, hoe daarmee te han delen. Aardappelen, die totaal bevroren zijn, wor den bij het ontdooien geheel slap; zij zijn van buiten doornat en bij eenigen druk spuit er het water uit. Deze in korten tijd ge heel verrot. Die alleen buitenom bevroren zijn, worden ook wel van buiten nat, doch niet slap. De oogen zijn dood gevroren en als poters heb ben ze dus geen waarde meer. Als men een hoop aardappelen van het dek ontdoet en de vorst is er uitgetrokken, dan zijn alle aardappelen, waarin ijs gevormd is die dus meer of minder bevroren waren, van buiten nat. Het is zaak deze zoo gauw mo gelijk uit te rapen. Men kan ze koken voor veevoeder, fijn stampen en met zout inkuilen of laten drogen, als men vergunning kan be komen om ze naar een drogerij te vervoeren. De aardappelen, die van buiten geheel droog zijn gebleven kunnen bewaard worden even goed en even lang of er niets mee ge beurd was. Zij zijn echter ongeschikt om terstond gegeten te worden. Zij zijn zoet ge worden. Er zit suiker in en daardoor krijgen zij dien walgelijk zoeten smaak. Is die nare zoetigheid dan niet weg te krij gen? Ja zeker, als ge maar eenigen tijd geduld hebt. Ais de temperatuur zachter is, worden de aardappelen ook weer warmer, ze gaan weer ademhalen of m. a. w. de stofwisseling wordt weder normaal en na eenige weken is de suikervoorraad verteerd en de zoetheid der aardappelen verdwenen. Brengt men zoete aardappelen in een warmen stal of ka mer, dan is wellicht na drie weken de smaak weer geheel normaal. Zoete aardappelen worden vanzelf weer goed, en wel eerder naarmate ze warmer liggen. Voedert ze dus niet aan het vee, verkoopt ze niet voor een veel te lagen prijs aan de drogerijen of aan slimme handelaajs, die best weten, dat ze weer goed worden en erover eenige weken een zoet winstje van opstrij ken. De natte er uit en de rest kalm bewaren C. B. Laat men eens zoeken Dat de veevoederprijzen hoog zijn, is als gevolg van de abnormale tijdsomstandighe den een niet bevreemdend verschijnsel, maar wat' wel mag bevreemden, isdat er nog maar steeds artikelen in „vrij verkeer" zijn en dat daarvoor de veehouder, die door de distributie onvoldoende In zijn behoefte wordt voorzien, buitensporige prijzen moet beta len. Waarom wordt het toegestaan, dat de handelaar den boer vrijelijk plukt, misbruik makende van den nood, terwijl de boer zelf in alle opzichten wordt beperkt en aan banden gelegd Waarom legt de Regeering ook geen beslag op de in het binnenland geprodu ceerde artikelen Meermalen is van boerenzijde in de laatste maanden die vraag gedaan en drin gend verzocht wat niet alleen in zijn, doch ook in 't belang van 't algemeen zou zijn dat aile artikelen in het distributiesysteem zouden worden opgenomen. Het Bijkantoor van het Centraal Bureau gaf vóór een paar weken een heel lijstje met niet minder dan 13 voedermiddefen, welke nog buiten de dis tributie vallen. Van sommige artikelen worden weliswaar geringe hoeveelheden aangevoerd, maar dit kan geen bezwaar zijn ze te dis- tribueeren, daar den laatsten tijd het „ge- lijkswaardigheidsbeginsel" wordt toegepast, dat wil zeggenverschillende artikelen wor den gelijk gesteld, zoodat men in plaats van het eene, als dat ontbreekt of in kleiner hoeveelheid voorradig is het andere moet ontvangen. De „Veldpost" wijst in haar nummer van 10 Maart ook op het raadselachtige, dat er nog afvalproducten der meelfabricage in vrij verkeer zijn. Raadselachtig is het eigen lijk niet, want ieder weet, hoe de handelaars aan de voorraden gekomen zijndoor meer te bestellen voor hun klanten, dan dezen behoefden en dat meerdere achter te houden. De landbouwers hebben zelf schuld aan dien toestand. Als zij bestellen, zooveel zij noo- dig hadden, niet meer, en dan het toegeken de percentage ook opeischten, dan voorkwa men zij, dat de handelaar overschotten be hield, waarvoor hij andere boeren en boertjes, die verlegen zitten, schromelijke prijzen laat betalen. Men moest eens in ernst op onderzoek gaan, zegt „De Veldpost", dan zou men nog wel pakhuizen met grint, ze melen en gries kunnen vinden, dat niet in vrij verkeer mocht zijn, maar dagelijks op deze wijze voor enorme prijzen verhandeld wordt De Redactie zou dergelijke pakhuizen wel kennen Maar besluit de Redactie wanneer in sommige bureaux voor de distributie van voedermiddelen menschen zitten, die kortte voren nog dour een der proefstations wer den gesignaleerd als fabrikanten van veel te hoog in prijs zijnde koeken (om maar weer niets anders te zeggen) dan houdt men zijn hart vast voor de belangen van den land bouwer, die in zulke handen gelegd zijn. C. B Stijgende zorg. 't Wordt nu gaande moeilijker. En zelfs de meest luchthartige onder ons volk, die tot nog toe onbezorgd zijn beker aan de lippen bracht en zijn vermaak najoeg, zal nu toch wel eens een neep voelen, als de vraag opkomt, waar ook voor ons het einde zal zijn. De broodkaarttijd is van 7 op 9 dagen gebracht, d. w. z. wij moeten met dezelfde hoeveelheid brood twee dagen langer doen. Hoe lang dit duren zal Of 't nog erger worden kan? Ongetwijfeld, alles hangt af van de vraag, hoe onze graanschepen de reis door veie gevaren heen, maken zullen. Komen ze behouden binnen, dan is er weer eenige voorraad, maar nu het graan in Noord- Amerika snel mindert; nu bv. Argentinië al 'n uitvoer verbod heeft uitgevaardigd en onze eigen kleine oogst nog beginnen moet te groeien, nu rekene men er maar op, dat de broodvermindering vooreerst wel groote r, maar niet kleiner worden kan. Ook de meest onbezorgde zal nu zektr wel toegeven, dat de grootst mogelijke zuinigheid gebiedende eisch is en de minister moest o. i. voor feesten, maaltijden enz. nu ook maar direct Ingrijpende maatregelen nemen. Alle eten telt nu mee. Alles moet zuinig worden gebruikt. Dat geldt eveneens voor de brandstof. 't Kunstlicht kunnen we straks bij langer dagen en 'tbegia van den zomertijd groo- tendeels missen. Maar 'teten wil men toch 's middags liefst gekookt nuttigen. Dat komt op brandstof aan, vloeibare of vaste en van beide zijn eveneens de hoeveelheden zeer beperkt; petroleum dreigt straks zelfs geheel aan den handel te ontbreken Het wordt een bange tijd. Vergelijken we ons echter met vele andere volken, wat hebben we dan nog niet een reden tot grooten dank aan GodLaat die toch onder ons nimmer ontbreken. Wij eten nog, hebben nog dekking en ligging en niet één onzer is nog door den oorlog geveld.) Maar toch is er nu ook de keerzij. De zorg klopt niet langer aan de deur maar trad bij ons binnen. Laat dan nu ten minste alle zondige zorgeloosheid uitgeban- nen worden IFr. Dagblad. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 3 April. De 19-jarige bouwknecht J. H. K. te Melis- sant had op 19 Januari een hoeveelheid koren een mengsel van tarwe en mais, weggeno men, ten nadeeie van zijn toenmaliger. baas. Tien dagen gevangenisstraf werd geëischt ter zake van diefstal. De 42-jarige werkman D. L. K. te Dirks- land had op 6 Februari een hoeveelheid levend hout weggenomen, ten nadeeie van de ge meente Dirksland. Ter zake van diefstal werd een week gevangenissiraf tegen htm geëischt. De rechtbank hervatte de behandeling van de zaken tegen den 34-jarigen A. J. D. v. d. W. en den 28-jarigen C. B., beiden veldar- beider te den Bommel, die ieder bij een von nis van het kantongèrecht te Sommelsdijk beide vonnissen dd. 17 Januari ter zake van strooperij van uien tot een maand ge vangenisstraf veroordeeld en tegen het von nis in appel gekomen waren. Bekl. bleven bij hun reeds onlangs afgelegde verklaring, dat zij het z.g. lezen van uien als geoorloofd hadden beschouwd. Uit de verklaringen van den burgemeester van den Bommel, een rijksveldwachter en een derden getuige bleek dat een vast gebruik hetwelk arbeiders het lezen van uien veroor loven zou, niet bestond. Sommige boeren lie ten het toe, andere niet. Het O. M. persisteerde bij het reeds geno men requlstoir, bevestiging van de vonnissen van het kantongerecht. Mr. van Haeringen bleef bij zijn reeds vroe ger uitgesproken meening, dat bekl. te goe der trouw waren geweest en het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening niet had be staan. De rechtbank heeft heden veroordeeld Juffr. H. J. v. d. M. ter zake van het op zettelijk verkoopen van goederen tegen boo garen prijs dan door den minister van land bouw, nijverheid en handel is toegelaten ie Hekelingen, tot 12 gulden boete, subs. 6 da gen hechtenis. P. L. K., 18 jaar varensgezel te Brielle, wegens heling van een vuurpijl, voorwaarde lijk tot 14 dagen gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Faillissementen In Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF tSCo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 13 Maart, in Neder land uitgesproken 13 faillissementen tegen 21 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 31 Maart 1917 209 faillissementen tegenover 258 over Jiet- zelfde tijdperk van het vorige jaar. Op Dinsdag 10 April 1917 in het Café Vreeswijk, Inzet, en op Dinsdag 17 April 1917 in het Café L. van Kempen, Veiling, telkens des namiddags 6 uur te Ooltgensplaat, van a. een Huis met Erf aan den Kruispolder te Ooltgensplaat, kad. Sectie C, nrs. 382 en 383, groot 8.66 A., verhuurd aan den heer J. A. van Nieuwenhoyzen voor f83,20 per jaar. b. een Huis met Erf aan den Galatheeschen dijk te Ooltgensplaat, kad. Sectie B. nr. 656, 1185 en 1186, groot 7.06 A, verhuurd aan den heer J. A. van Nieuwenhuyzen voornoemd voor f83,20 per jaar. c. een Tuin aan het Boomgaardpad te Oolt gensplaat, kad. sectie A, nr. 626, groot 2.08 A. gedeeltelijk verhuurd en in eigen gebruik. d. een nieuw gebouwd Woonhuis met Schilderswinkel in het Weespad te Ooltgens plaat, kad. Sectie A, nr. 627, groot 4.30 A., verhuurd aan den heer G. van Nimwegen voor f3,25 per week. e. een Woonhuis met Erf, gelegen aan het Marktveld te Ooltgensplaat, kad. sectie A nr. 830, groot 62 c.A., verhuurd aan den heer C. v. d. Nulle en Mej. Wed. J. van Noord voor f2,20 der week. een nieuw gebouwd Huis met Schuur- huis aan den Kerkring te Ooltgensplaat, kad. Sectie A, nr. 1005, groot 5.20 A., bewoond d jor den heer C. Lokus, te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. g. een Landbouwschuur aan den Kerkring te Ooltgensplaat, kad. sectie A, nr. 1556, groot 8.04 A., in gebruik bij den heer C. Lokus te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Ten verzoeke van den heer L. Dorsman te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 11 April 1917, des morgens half 12 uur, in het te veilen pand, bij afslag in het openbaar verkoopenhet recht van erf pacht, voor.onbepaaiden]tijd op 4Aren,|61 Cen tiaren Rijksgrond te Heenvliet aan de Nieu- wesluis, bij het Kanaal door Voorne, met den daarop aanwezigen Opstal bestaande in: Het sedert jaren goed beklante Koffiehuis, genaamd „de Vrede" met 4 woningen in de onmiddellijke nabijheid van het ttoombooten- hoofd. Notaris K. P. J. G. BEL te Heenvliet. Op Woensdag 11 April 1917 des v.m. 10 uur ten verzoeke van, en aan de bouwschuur van dhr. Anth. v. Weel te Zuidzijde gemeente den BommelPaarden, hit, veerkarren, veer- karros, landbouwwerktuigen en gereedschap pen enz. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 12 April bij afslag, des middags om 12 uur, in het Hotel „De]Nymph" te Brielle, openbare verkooping van hetWoon- huis met Erf, aan d« Voorstraat te Brielle. Notaris M. HEIJ te Brielle. inschrijving naar de huur voor één of voor drie jaren van 9-45-40 Hectaren (20 gem. 176 R. V. Maat) Dijkweiland en gorsweiland, zijnde de Diederiksche Zeedijk met gorzen, kad. Gem. Melissant, Sectie A nos. 477 tot en met 480 en 719 ten verzoeke van den Heer D. Joppe Cz. Men kan inschrijven naar de massa of naar den Dijk en naar het Gors afzonderlijk. In schrijvingsbiljetten uiterlijk 12 April 1917 in te leveren ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 12 April 1917, 's morgens 10 uur ten huize van den Heer L. v. Marion Lz. aan den Haasdijk van 4 Paarden, 16 stuks uitmuntend Rundvee, voorts, 1 Tentwagen, Karos op veeren, 2 Boerenwagens enz. Notaris L. P. v. d. BLINK te Brielle. Zaterdag 14 April, des avonds] 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek, verhuring bij inschrijving: A. ten verzoeke van den heer D. K. Lod der, voor 10 jaar, ingaande 11 Nov. 1917 van 0.7S.80 H.A. of 1 Gemet 182 Roeden V. M. bouwland te Ouddorp in den polder Oude Nieuwland, thans in pacht bij Joh. den Bont en Pieter Tanis Wzn. B. ten verzoeke van den heer P. Voogd Jzn. te Rotterdam. Voor 8 jaar, ingaande 11 Nov. 1918 van a 0.95.20 H.A. of 2 G. 22 R. V. M. bouw- en boschland en water te Oud dorp in het West Nieuwland, thans in pacht bij Jan Voogd Mzn. b. 0.8520 H.A. of 1 G. 256V2 R. V. M. bouwland onder het Haailoos in het Oudeland te Ouddorp, thans in pacht bij C. Pijl Czn. C. ten verzoeke van Mejuffrouw Grietje Lodder Jd. te Ouddorp, voor 8 jaar, ingaande 11 Nov. 1918 van 2 meeden bouwland in den Piaspolder onder Goedereede, alsa de 7e meed vanaf het slootje, groot 0.48.30 H.A. of 1 G. 15 R. V. M. thans in pacht bij C. Sandifort H.Jz., b. de 8e meed vanaf het slootje, groot 0.46.30 H.A. of 1 G. 21/, R. V. M. thans in pacht bij D. Mierop. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 18 April 1917, 's morgens 10 uur aan de Bouwhoeve van den Heer Abr, Stolk Wz. aan het Voornsche Kanaal, ver kooping van 2 Paarden, 33 stuks uitmuntend Rundvee, 2 Boerenwagens enz. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Donderdag 19 April 1917, bij inzet en op Donderdag 26 April 1917 bij afslag, telkens des avonds 672 uur in het Hotel Meijer te Middelharnisvan 18 huizen met erven aan den Waterweg, 6 huizen met erf aan de Nieuwe pad en 1 huis aan den Oost- dijk te Middelharnis. Ten verzoeke van de Erven van den Heer T. Schilperoord te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 19 April 1917, 's morgens 10 uur, ten huize van den HeerH. Touw Az. aan den Zulddijk, verkoop van 4 Paarden, 30 stuks uitmuntend Hoornvee, 8 Schapen met lammeren, 1 Jachtwagen, Tilbury, enz. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Vrijdag 20 April 1917, des morgens half 9 uur precies, aan de woning „Land-, Bouw- en Veeiust", van den Heer A. Baren- drecht Czn. te Geervliet, openbare verkoo ping van9 Werkpaarden, waarvan 3 met veulen, 26 Melk of Kalfkoeien, 1 2-paards treemolen met recht stroo Dorschmachine enz. Notaris K. P. J. G. BEL te Heenvliet, Op Woensdag [25 April 1917, 's morgens 10 uur, aan de Bouwhoeve van den Heer C. Stehouwer aan den Graspolderschendijk, ver- kooping van 10 Paarden, 37 stuks uitmuntend Onderstaande nieuwe uitgaven zijn geregeld voorhanden in den Boekhandel van W. Boekhoven,Zonen Sommelsdijk. De opvoedipg der rijpere jeugd door Dr. Bavinck. Prijs f 3.25 ing. f 3.90 geb. Uitgave J. H. KOK. Wat de „Paedagogische beginselen* voor de schooljaren zijn, wil dit werk voor de vol gende jaren wezen. En gelijk niemand, vooral geen onderwijzer tot eigen schade en tot schade der kinderen het eerste werk laat lig gen, zoo moet hét ook, met dit werk zijn. Dit boek moet het handboek worden voor onze predikanten, onderwijzers kerkeraadsle- den, ja voor ieder onzer in de opvoeding der grootere kinderen. Men krijgt leiding voor knapenvergadering en jongelingsvereeniglng (lees vooral wat over de leiders dier ver- eenlgingen gezegd wordt)maar het doet ons ook zien hoe onze normaal- en vakscholen en H. B. S. moeten ingericht zijn. Zoo ge uw kinderen waarlijk lief hebt, zult ge u dit werk spoedig aanschaffen en we zullen met elkaar trachten er naar te handelen. Lezing van dit werktal de actie op onze dorpen en in geheel ons district ten goede komen. De positie van Nederland door Dr. A. Kuijper. Prijs f 0,20. Uitgave J. H. KOK. Dit is een artikel, hetwelk Dr. Kuijper in het Nr. van 23 December van 't Dultsche week blad „Die Woche" schreef. De redactie van dat weekblad toch wenschte uit de neutrale landen stemmen te doen opgaan, die de po sitie aangaven, waarin men daar ten opzichte van den oorlog verkeerde. Het is een boekje dat om zijn pittige en pakkende uiteenzetting gretig door de trouwe volgelingen van onzen leider zal worden gelezen. Toch hopen we ook dat de jongeren, die door Telegraaf en andere geesten op een dwaalspoor waren ge leld, zich dit werkje aanschaffen. Het zal uit- stekend kunnen werken. Ziezoo, vriendjes, lang heb je dezen keer moeten wachten, dikwijls de courant nage keken of het er nog niet in stond, en telkens werd je teleurgesteld. Doch nu zullen we je niet langer nieuwsgierig houden doch zeggen wie de gelukkige zijn. De oplossing van ons Prijsraadsel No 3 was: PAUS LEO. Tal van oplossingen werden ons toegezon den, waaronder ook enkelen die er speciaal werk van gemaakt hebben. Hunne moeite laten wij dan ook niet on beloond, en zenden hun dan ook extra prij zen. Moge dit een aansporing zijn voor die gene, die zulks niet deden, om hun werk zoo mooi mogelijk te maken. De Hoofdprijs: Een keurige Portret-Album viel ten deel aan Mej. N. de Vries Simons- haven. 2de prijsErnst Schril, „Uit Rusland step pen" aan Pietertje Vingerling Bd, Nieuwstraat 204, Zuldland. 3de prijsJoseph Hocking „Het vertrapte Kruis" aan Jaantje van Loon, Kranendijk, Den Bommel. 4de prijs: Gerdes „de Verloren Schuldbe kentenis" aan A. Sneep Hd. Nieuwe Tonge. 5de prijsGerdes „de Jonge Pottenkoop- man" aan Dina Langendoen Jd. Duinweg Rockanje. 6de prijs: Penning „In het Granaatvuus" aan Hendrika Bouman Pd. Nieuw-Beijerlar.d. 7de prijs: J. Veltman„De VlaamscheStoe- lematter" aan H. Yaalburg Lz. Den Bommel. 8ste prijs: Decoster „de Bijbel in het Smidshuis" aan Willie Noordermeer p/a Mei. Wed. C. Jongejan, Strijpschendijk Tinte bij Brielle. 9de prijsBunjan „de Heilige Oorlog" aan Jacob Hollaar Az. Sommelsdijk. 10de prijs: Penning „In het Granaatvuur" aan Kaatje Padmos Md. Molenblok, Ouddorp. 11de prijs: Gebonden jaargang Zondags blad van ons blad aan Jannetje Langestraat Simonshaven. 12de prijs: Gerdes „Het Geheim van den Geus" aan Mej. J. C. Keijzerwaard, Noord einde, Spijkenisse. 13de prijs: Gerdes „de Zoon van den Geneesheer" aan Jasperina de Korte, Som melsdijk. 14de prijs: Gerdes „Jan van Diemen" aan Joh. Hermans, Den Bommel,

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 5