officieel gedeelte. plaatselijk nieuws burgerlijke stand. kerk en school GEMEENTERAAD. UITSLAG AANBESTEDING. 1^ «ys UITSLAG VERKOOPINGEN. w ra dige omstandigheden, nu een crisis nadert op liet oorlogsterrein. Een bericht uit Berlijn deelt mede, dat de Rijkskanselier gisteren, Donderdag een rede heeft gehouden over de Buitenlandsche poli tiek. Ongetwijfeld houdt die rede met de zoo even genoemde kwestie verband. Er gaan den Iaatsten tijd weer vredesge- ruchten, naast berichten over een voorgeno men offensief tegen Rusland. Beide geruch ten zijn niet onwaarschijnlijk omdat Duitsch- land trachten zal Kerinsky, de uiterste linker zijde in de tegenwoordige Russ. regeering, te plaatsen tegen Miljoekoff, die in het kabi net de oorlogspartij vertegenwoordigt. Om aldus óf Rusland tot een afzonderlijken vrede te brengen, óf te bevorderen dat de toestand in Rusland zoo wordt, dat zij voor de En tente-doeleinden eerder een last dan een hulp is. Ook hier is afwachten het eenige wat wij kunnen doen. V Het Engelsche transportschiij Tyndareus, met een regiment infanterieaan boord, is den 9den Febr. bij Kaap Agulhas (de Z. kaap van Afrika) op een mijn geloopen. Twee te hulp gezonden stoombooten hebben de troepen van boord gehaaldlater is het schip zwaar beschadigd te Simonstad ten Z. v. Kaapstad, binnengeloopen. Toen de Tyndareus, op een mijn liep stond er een zware storm. Het schip begon dade lijk aan den boeg te zinken waarbij de schroe ven uit het water werden opgeheven. Ter stond werd het sein „verzamelen" geblazen en den mannen gelast in de reddingsbooten plaats te nemen hetgeen met de meeste orde geschiedde nadat de namen van de mannen waren afgeroepen hief het heeie battaljon een lied aan. Twee stoomschepen werden aan stond ter redding gezonden. Ze bereikten de plek een half uur daarna. In dien tusschen- tijd toonden de troepen ofschoon ze den dood voor oogen hadden, zich standvastig, dapper «n gedisciplineerd. Dank zij de toewijding en de volharding van den kapitein, de scheepsofficieren en de machinisten is het schip gered. De troepen werden overgebracht op stoombooten en naar Simonsstad gebracht, waar later ook de Tyn dareus onder eigen stoom terugkeerde, met 2 ruimen vol water en een derde lek. De koning heeft zijn bewondering betuigd voor het gedrag van alle opvarenden, die de roemrijke traditie van de Birkenhead hebben hoog gehouden. Verkrjjgbaarstelling regeerlngsgoederen. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk maakt bekend, dat in den loop van de vol gende week van 2 tot 7 April 1917 verkrijg baar zal zijn Op bon no. 6 Rijst tot een gewicht van Vi K.e. Sommelsdijk, 30 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. Heden arriveerde in deze gemeente regeerings-havermout. Het 7-jarig zoontje van J. V. alhier trok heden een ketel kokende thee over zijn lich aampje. Voor de knaap die ernstig werd ge brand, is medische hulp ingeroepen. M1DDELHARNIS. Door den winkelier den heer J. Vroegindeweij zijn ondershands van den heer A. Dijkers twee woonhuizen ge kocht staande op het Zandpad. De dochter van L. v. d. Berg had 't ongeluk te vallen waardoor zij zich zoo ern stig aan haar arm bezeerde dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Op de vergadering van den kolenbond gehouden Woensdagavond heeft door de le den stemming plaats gehad. Voor een bestuur gekozen zijnJ. Vroegindeweij, J. Timmers, J. v. d. Meide., G. v. Ek., C. Alblas, J. L. Vink., J. Boeter., L. Vroegindeweij, I. v. der Slik, J. J. de Bakker., G. van der Koolj., A. struik Sr. H. v. d. Wende J. H.Deijs. Er moet nog een,herstemming plaats hebben tusschen, A. Kerkhoven en Joh. Mosselman. DEN BOMMEL. Nogmaals wordt herinnerd dat de secretarie des namiddags gesloten is. Een sehip met regeerings-kolen is hier gearriveerd. Aanvrage daarvoor bij de bo venstaande brandstoffencommissie. Door den Burgemeester is eene brand stoffencommissie benoemd bestaand uit de heeren, B. Jongeling, W. J. Rosmolen, J. P. Mast en L. Raap en heeft als voorzitter aan gewezen eerstgenoemde. NIEUWE TONÖE. Woensdagavond zijn alhier kolen gearriveerd. Donderdagmorgen werd de wagon geopend, maar door de groote menigte moesten er velen met een leege zak naar huis terug. STELLENDAM. Dinsdagmorgen vond de landbouwer M. v. Oostenbrugge een paard dat des nachts geworpen had, dood in den stal. Het dier had een waarde van f 1000 en was laag verzekerd. Tengevolge van het openkrabben van een puistje kreeg W. G. alhier bloedvergif tiging zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. BRIELLE. Woensdagmiddag had de open bare bevordering plaats van de leerlingen aan de Ambachtsschool voor Brielle e. o. Een groot aantal belanghebbenden (ouders) en belangstellenden waren tegenwoordig. De heer v. Leeuwen voorzitter der School opende deze samenkomst en heette de aan wezigen welkom. Enkele leerlingen kregen een terechtwijzing om beter de studie te vol gen, en Spr. hoopte dat de leerlingen die de school gingen verlaten een goede positie mochten veroveren en de school nimmer te vergeten. Hierna ging de voorz. over om de leerlingen bekend te maken waarop zij met belangstelling zitten te wachten, namelijk de bevordering. Timmerlieden. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A. Uerritse, N. Helvoet. M. v. d. Ham, Brielle. P. Stabij, Abbenbroek. A. Talie, Oostvoorne. Voorwaardelijk bevorderd 2 leerlingen. Smeden. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Blokland, Brielle. L. Dijkgraaf, idem. T. Engelsnoer, idem. W, v. d. Ham, Idem. J. 't Hart, Vierpolders. J. Landheer, Hellevoetsluis. W. W. Postena, Brielle. N. Reijtenbach, idem. C. v. Soest, N. Helvoet. J. J. Cornelisse, Char- lois. N. Mol, Hellevoetsluis. P. Schipper, Brielle. C. H. Schutte, idem. J. Vermeer, Hoog vliet. T. Zeilstra, Hellevoetsluis, Voorw. bevorderd 3 leerlingen. Niet bevorderd 3 leerlingen. Huisschilders. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: M. A. v. Soest, Rockanje. A. Talie, Oost voorne. Timmerlieden. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse K. Dekker, Spijkenisse. G. O. Dogterom, Vierpolders. B. v. Dijk, Zwartewaal. L. v. d. Hoek, Brielle. A. Janssen, idem. S. J. P. v. Lummel, Zuidiand. H. J. Meiborg, Rhoon. A. de Reus, idem. H. Spoor, Brielle. L. C. G. Visser, Spijkenisse. J. j. v. d. Voorde, idem. Smeden. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: L. J. v. Bodegom, Spijkenisse. C. Brand, Hel levoetsluis. L. C. Hokke, idem. H. Konijnen- dijk, Brielle. J. Maliepaard, Geervliet. J. Mos, Hellevoetsluis. J. Sans, Hellevoetsluis. C. Ver- maat, Nieuwenhoorn. A. v. d. Vlugt, Brielle. Niet bevorderd 3 leerlingen. Huisschilders. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: L. J. v. Adrlghem, Brielle. L. J. Hokke, Hel levoetsluis. P. Langeveld. Brielle. Diploma's Smeden. C. Blaak, Oudenhoorn. A. v. Bodegom, Spij kenisse. L. v. Dintel, Oudenhoorn. A. Driehuis, Brielle. J. Driehuis, idem. P. 't Hart idem. D. Hofsman, Hellevoetsluis. J. F. Jansen Brielle A. Keersemaker, N. Helvoet. PI. Keijzerwaard, Oudenhoorn. H. Kivlts, Brielle, C. Landheer, Hellevoetsluis. A. Sonne, Poorlugaal. A. War- naar idem. Diploma's Timmerlieden. A. J. v. Kogelenberg, Brielle. A. Oprei, Ro zenburg. I. J. v. d. Veer, Zwartewaal. Chr. v. d. Berg, Brielle. A. Duifhuizen, Zwartewaal. 3 leerlingen in het smeden hebben geen diploma gehad. De leerlingen die de school verlieten, kre gen hun gereedschap mede. De heerMarkes nam afscheid van de leerlingen die de school verlieten, omdat hij ook deze inrichting ging veriaten, daar hij elders is benoemd als di recteur eener school. Verslag van de Veraeniging't „Groene Kruis" alhier. Maandagavond 1.1. werd de jaarvergadering van bovengenoemde vereenlging gehouden in 't Hotel „De Doelen" alhier. Buiten 't Bestuur waren maar slechts en kele leden voor de openbare vergadering opgekomen. Na 't voorlezen van de notulen, die werden gekeurd, bleek dat de rekening van 't afgeloopen jaar door een commissie was nagezien en in orde bevonden. Bij monde van den heer van Leenen werd tot goedkeu ring geadviseerd en dienovereenkomstig ge sloten. Daarna deelde de Voorzitter mede, dat door den Kerkeraad der N. H. Kerk, in plaats van het bestuurslid Ds. Erdman, die binnenkort onze gemeente gaat verlaten was benoemd Ds. Bremer, die als nieuw bestuurslid door den Voorzitter werd welkom geheeten. Uit 't jaarverslag bleek dat in 1916 een kalm verloop had gehad, 520 bezoeken waren door de wijkverpleegster aan zieken gebracht en daarbij 655 artikelen voor gebruik uitge reikt, 20 bezoeken waren gebracht aan niet- leden. De financien moesten echter ongun stig genoemd worden daar de uitga ven tengevolge van duurdere prijzen van benoodigde artikelen stijgende is. Aan con tributie werd ontvangen f 785,75 tegen f 728,05 van 't vorige jaar 1915. Uit de rekening van den penningmeester, nemen wij over dat 't saldo van f 79,55 verminderde totf 16,45. Een bedrag van f360,105 moest worden geleend, zoodat 't verschil ten nadeele der vereeni- ging dit jaar is f423,205. Aan vuur en licht werd f108 meer dan 't vorige jaar uitgege ven, 't onderhoud van gebouw en meubelen koste f80 meer. Ontvangst was f3263,335, uitgegeven f3248,885. Alhier doen zich wederom eenige ge vallen van Diphteritus voor. Op de toelating-exames voor de Rijks normaallessen gehouden op 21—24 dezer te Spijkenisse zijn geslaagd tot de 1ste klasse der Normaalschool onze stadsgenootenj. Kruit en J. H. J. Mudde. Ten overstaan van Notaris v. d. Blink te Brielle had alhier in 't hotel de Nymph den 28ste dezer een veiling plaats van twee bijna nieuwe woningen, staande in de Hof- laan wijk 5 No. 155b. Hoogste bieder was T. van Knape alhier voor f4400 de massa. NIEUW HELVOET. Zaterdag 31 Maart wordt in het café Tivoli, des avonds 7 ure een openbare vergadering gehouden om te komen tot oprlehten van coöperatieve ver- eeniging. Sprekerdhr. R. v. Sluis voorzitter van den Bond van Arbeiderscoöperaties. On derwerp Waarom Arbeiderscoöperatie De beweging gaat uit van de afd. Helleveetsluis en Nieuwenhoorn der S. D. A. P. en de Rijks- werkliedenbond te Hellevoetsluis. Vrijdag 31 Maart 1917 te 9V2ureiseen raadsvergadering gehouden. Verslag komt in het volgende nummer. De agande bevatte de volgende de punten. 1 Ingekomen stuk ken. 2 Beëindiging verstrekkink van goedkoo- pe brandstoffen. 3 Regeling distributiekosten. 4 Onderhoud Moriaanscheweg. 5 Af- en over schrijvingen 1916. 6 Reclames Hoofdomslag. 7 Voorkomende zaken. SPIJKENISSE. Maandagavond vergaderde de A. R. kiesv. alhier. De voorzitter opende op de gebruikelijk wijze, waarna de Heer C. W. Heijsen improviseerde over „Evenre dige Vertegenwoordiging." Hierop volgde eene aangename bespreking. Ook werd nog gesproken om te adresseerende aan den Raad dezer gemeente over een rookverbod van kinderen, sluiten van herbergen onder kerk tijd, en te komen tot een verbod van per sonen beneden de 16 jaar van drankgelegen heden. Daarna werd de verg. gesloten. VIERPOLDERS. Zaterdag 31 Maart zal hoogstwaarschijnlijk 300 pond visch (schol en schellevisch) bij K. v. Pelt verkocht wor den. De prijs zal lager zijn als de vorige week. Om 5 uur zal inen beginnen metver- koopen. Zaterdag is begraven P. de Man, in leven president kerkvoogd en secretarls-penningm. v. h. Burgerl. Armbestuur. Behalve door fami lieleden, werd 't lijk grafwaarts gevolgd door de leden van het gemeente bestuur armbe stuur en kerkbestuur. Bij de groeve werd 't woord gevoerd door den Burgemeester en den predikant. Beiden prezen den overledene als een kundig ijverig werker die noode ge mist kon worden. Door den oudsten zoonwer- den allen bedankt voor de eer, de doode be wezen. 2 kransen dekten de baar, 1 van de besturen, en 1 van de kinderen. Woensdagavond is J. Poldervaart Wdr. met de fiets te water geraakt. Nat en bloe dend is ze huiswaarts gegaan, terwijl de fiets later door een harer broers uit 't water opgehaald is, Vergadering van den gemeenteraad van DEN BOMMEL op Woensdag 28 Maart 1917 n.m. 3 uur. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alie leden, behalve de heer A. van Weel, wegens ziekte. Na opening met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveran derd goedgekeurd. Verbouwing openbare scholen. De Voorzitter deeit mede den uitslag der juist gehouden aanbesteding, waaruit blijkt, dat de laagste inschrijvers zijn A. van Chas- seles te Dordrecht, voor school no. 1 f 19950, en voor school 2 f 13750 en j. P. C. van Zielst te Alblasserdam voor mobilair aan beide scholen f2660, alzoo een totaal van f 36360. Da begrooting van eenige weken ge leden was f30442.90. Volgens schrijven van Ged. Staten is daar voor zooveel rijkssubsidie te ontvangen, dat voor de gemeente te betalen blijft f36360: f22662) X f4736 of ongeveer f7600. De heer Moulijn ter vergadering aanwezig, motiveert de overschrijding der begrooting, rapporteert omtrent de gegoedheid der laagste inschrijvers. De heer Jongeling oordeelt hoewel de aan nemingssom tegenvalt, dat het voor de ge meente nog de meest voordeelige weg is haar te gunnen, aangezien reparatie zonder subsidie de gemeente meer kost, terwijl men thans er voor jaren af is. Ook de heer Knoop oordeelt in den zelfden geest. De Voorzitter zegt, dat het aflezen der bil jetten zoolang duurde, dat B. en W. niet voor een prae-advles hebben kunnen vergaderen, waarom van hun geen voorstel inkomt. Hierop wordt met 6 stemmen vóór en niemand te gen besloten den verbouw der scholen te gunnen aan de laagste hierboven genoemde inschrijvers. Zonder hoofd, stemming en zonder discus sie worden B. en W. gemachtigd tot het doen der noodige af- en oversehrijvigen. Voor kennisgeving worden aangenomen de volgende stukken a. het K. B. van 9 Maart 1917 no. 22 goed keurende de nieuwe verordening op den hoofd, omslag; b. mededeeling omtrent uitkeering rijkssub sidie in de eerste 3 kwartalen van 1917 c. mededeeling betreffende voorschot on- derwijssubsidie Dokterswoning. Naar aanleiding van door den deskundige T. Mosselman op verzoek uitgebracht rap port omtrent de voor het onderhoud van dat gebouw noodzakelijke herstellingen tot een bedrag van f 185, worden B. en W. ge machtigd, deze werkzaamheden over de be- grootingsposten te doen verrichten. Rondvraag. De heer Jongeling informeert naar de ver harding der Wilhelminastraat, waaromtrent de Voorzitter inlichtingen geeft; De heer Jacobs bespreekt de sluiting der secretarie de3 namiddags, waartoe de Voor zitter zegt gedwongen te zijn, wegens de zoo toenemende drukte om althans des mid dags eenige uren rustig te kunnen doorwer ken, wat thans beslist noodzakelijk is. Even min is hij voor dienstzaken aan huis te spreken. De heer Knoop vraagt voor de derde maal wat de gemeente voor de fairbanken over heeft en zou willen f800 per stuk of f1600. Na eenige discussie blijkt f 1500 eene meer derheid in den raad te zullen vinden, wan neer de fairbankbesturen daartoe het voorstel doen. Aangezien .ze Maart en Juni 1920 op geruimd moeten zijn en de straat in behoor lijke orde moet worden gebracht is dat voor de concessionarissen het voordeeligste. Ook moet niet vergeten worden, dat de concessie van de eene fairbank reeds nu ingetrokken kan worden, aangezien de concessionair reeds overleden is. Hierop wordt de vergadering gesloten. Openbare vergadering van den Raad der gemeente BRIELLE op Woensdag 28 Maart 1917, des n.m. 2'/a uur ten Raadhuize. Aanwezig 10 leden. Afwezig wegens ziekte de heer M. L. Vee- nenbos. De voorz. den heer N. J. C. S. H. Lette opent de vergadering en verzoekt den Secr. de notulen der vorige vergadering voor te lezen welke onveranderd worden goedgekeurd. De voorz. deelt mede dat er ingekomen is het verslag van de Commissie van het Fonds Brielle Ellemeet. Wordt goedgekeurd. Een verzoek ingekomen van de oud-con- cierge de heer A. M. de Graaff om de jaar- lijksche gratificatie te mogen ontvangen. B, en W. stellen voor hetzelfde bedrag als vorige jaren te geven. Hiertoe wordt besloten. Van den heer Ewold thans te 's Hage een verzoek om tegemoetkoming in de kosten van verhuizing daar hij niet benoemd is als concierge van de Rijks H. B. School. B. en W. stellen voor een tegemoetko ming te geven van f 50. De heer v. d. Knoop zegt dat de heer Ewold alléén de dupe is geworden van niet benoemd te worden en vraagt naar de kos ten die genoemde hier heeft gehad, daar deze wel hooger zijn, als f 50. De voorz. zegt de opgaven bedragen f 100. De heer Zaaijer zegt, de heer Ewold wist toch zeker dat dit voor de deur stond. De voorz. antwoord ontkennend. De heer v. d. Knoop stelt voor om f 75 vergoeding te geven. Dit voorstel wordt met 5 stemmen tegen verworpen. Tegen stemden de heeren Her mans, v. Rees, Overbeeke, Mr. Egtir, Mol, en voor de heeren v. d. Knoop, Zaaijer, v. d. Wallen en de vootzltter. Ingekomen een verzoek van de kerkeraad der Ned. Herv. Gem. om de café te sluiten des Zondags van 11 tot 2 en van 6 tot 10 uur. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. De heer v. Rees zegt dat 'f ergelijk is dat wanneer de kerkbezoekers uit de kerk komen en dat men dan menschen uit de herberg zien komen dikwijls onder de' invloed. De heer dr. de Snoo is 't met de heer v. Rees niet eens en zegt verder we zijn in een vrij land dus er moet geen dwang tus schen en dat wil de kerkeraad. De heer v. Rees antwoord de heer dr. de Snoo dat het geen dwang is van de kerke raad maar alleen 't café bezoek op Zondag tegen te gaan. De heer de Snoo zegt dan had het request beter geformuleerd moeten zijn. Zonder Hoofdelijke stemming wordt afwij zend beschikt op dit request. Een verzoek van den heer A. Maokus om ontslag als direcieur van de avondteeken- school. De voorz. zegt B. en W. stellen dit ont slag eervol te verleenen tegen 1 Juli a.s. Wordt met algemeene stemmen goedgevon den, Een verzoek van de heer A. de Man Pz. te Tinte daar hij een stuk land heeft gekocht van Notaris v. d. Blink om een uitweg in de plantage te mogen hebben ter groote van 3 M. Hierover wordt door den heer v. d. Knoop contra de heer Mol veel gediscuceerd. Ten slotte wordt besloten afwijzend te beschikken op 't verzoek. Een verzoek van den heer P. Kleiwegt Kz. te Rozenburg om de erfpacht aan de ander over te geven daarbij zijn huizen kan verkoo- pen. Inkomsterr van B. en W. gesteld tot de volgende vergadering. Kasopname gemeente-ontvanger. Boeken en kas worden in orde bevonden door B. en W. In kas was f 3982.23\ Instructie, Veearts, Keurmeester. Na eenige discussie wordt besloten dit punt van de agenda aan te houden tot de volgende vergadering. Een request in zake de rooilijnen door het bestuur van de^Chr. School. De voorz. legt het adres toe en zegt, dat in April 1916 het bestuur een stuk grond aan de Hoflaan heeft gekocht om daar een nieuwe school op te bouwen en 11 Mei d.a.v. is door den Raad de Rooylaan vast gesteld, zoodat de bouw van de school niet kan doorgaan. Spr. stelt namens B. en W. voor dit perceel af te wijken van de rooylaan. Hiertoe wordt besloten. Salaris regeling distributiebureau levens middelen. De voorz. stelt namens B. en W. voor om de directeur de heer Mol f 20 en een klerk f 6 per week salaris te geven. De heer Zaaijer zegt dat het Levensmid delenbureau veel geld kost en dat er niet genoeg levensmiddelen aankomen. Hij gelooft dat er van het bureau geen kracht genoeg uitgaat. De voorz. zegt dat er op 't bureau hard gewerkt wordt, maar er niet genoeg afge zonden wordt. De heer Zaaijer zegt dat te Oostvoorne winkeliers zijn die twee balen havermout krijgen en hier maar 70 pond. De voorz. zegt dat Brielle buiten andere gemeenten veel meer krijgt, en zegt verder dat men hier ondankbaar is. Goedgekeurd wordt de salarissen zooals B. en W. voorstellen. Regeling, jaarwedden, onderwijzend perso neel. De voorz. zegt dat de begrooting door Ged. Staten is goedgekeurd, zoodat deze te vrede is met de regeling. B. en W. stellen nu voor om verbetering in jaarwedde te brengen ingaande 1 januari j.I. en dan de toeslag te laten vervallen. B. en W. stellen voor het aanvangsalaris voor een onderwijzer(es) te brengen van f 600 op f 700 en van de hoofden der school op f 1300 met 5 dienstjaren. Van 5 tot 10 j. f 1400, van 15 tot 20 j. f 1450 en daarboven f 1500. Onderwijzer(es) van 3 tot 6 j. f750, van 6 tot 9 j. f 800, van 9 tot 12 j. f 850, van 12 tot 15 j. f 900, meer dan 15 jaar f 950. De verordening blijft verder gehandhaafd. Personeel bewaarschool. Het hoofd aanvang tot 5 j. f 700 van 5 tot 10 j. f 750 van 10 tot 15 j. en meer f800 van 15 en meer f 850. Helpsters tot 5 j. f 125, 5 tot 10 j. f 150,10 tot 15 j. f 175, meer dan 15 j. f 200. Plaatsvervangend hoofd f 50 meer. De heer v. d. Wallen zegt, dat het Bestuur der Bewaarschool in deze saralisregeling niet gekend is. Verleden jaar is het Bestuur met een voorstel gekomen en had nu met een ander willen komen. De Voorz. zegt dan heeft U deze regeling niet gelezen. De heer v. d. Wallen zegt geen tijdjgehad te hebben en stelt voor, om voor 't bestuur der bewaarschool een betere re geling te treffen. De Voorz. zegt dit toe. Zonder hoofdelijke stemming worden de saralisregelingen goed gekeurd. Af- en Overschrijving begrooting 1916. B. en W. stellen voor f 1605,55 voor af- en overschrijving'16. Dit wordt goedgekeurd. Hierna gaat de vergadering in Comité. DEN BOMMEL. De aanbesteding der openbare scholen op 28 Maart 1917 was als volgt «8 3 O <5 in m io 8 8 CO 8 O CO O o 0 lq 5 U r QOq in oj 5 o O) °o in o a in S es) M inoo v—T-< £3 CM OOOO CN r-H O Q O) X S10 O) O IO LD CO CN CN CM LD CN co* R S"S o F. 2 M •OSq o ca O ca r) .e c/f O S3 5 °rV iï -5 m 3 C ifoZ° 5 „c Q 05 C 5 QJ ÏT* <D T3 "O O JZ w <u qOS V.O. O O) ca ca v* ca S X "t: 5 x: cö a> o" 7: co aj - co c w •a ca w. CT3 U -O O MO 43 o C C/3 O "55 c <u •«- JCS S N 5* C *Z O L- SC On -a gO-a vj .os X3 »C a -ae CL <u a> Van onwaarde waren de biljetten van: J. Both te Den Bommel. J. de Later te Oude Tonge. Fase te Oude Tonge. J Mos selman te Nieuwe Tonge. P. Snijder te Oude Tonge. SOMMELSDIJK. Uitslag van de op Woensdag in het Ho tel Spee, alhier gehouden inzet van de z.g. „Witte Schuur" op den hoek van den Wes telijken Achterweg en Krakeelstraat met mest putplaats, kippenhok en steenen afdak. Ingezet door C. Lodder voor f 3610.—. Uitslag inzet 5 huizen met erven aan de Oudelandschen dijk. Woning bewoond door M. Kievit, ingezet door Schellevis Hzn. voor f 1275. Woning bewoond door M. Groenendijk. ingezet door C. Lodder f 1220. Woning bewoond door wed. J. Knape, ingezet door Kr. Kievit voor f 1300. Woning bewoond door C. Hoogzand, ingezet door A. Hoogzand voor f 1030. Woning bewoond door L. Korteweg, ingezet door A. Hoogzand voor f 1010. NIEUWE TONGE. Bij den gehouden afslag van een burger woning en twee arbeiderwoningen staande aan den Molendijk alhier, ten verzoeke van de Erven van Mej. De wed. W. van Eeste ren. Het burgerhuis afgemijnd door L. van Eesteren voor f 3400. De twee arbeiderswo ningen afgemijnd door S. Admiraal voor f2700. SOMMELSDIJK. Geboren: Martha d.v. P. Kieviet en A. v. d. Baan Annechien, d.v. P. Boumaen A. Bos Arie z.v. J. v. d. Polder en W. den Heier. OndertrouwdE. van Barel 25 j. en C. M. Cloostermans 22 j. (Belden van de Belgische nationaliteit); D. Schol 22 j. enC.deLeeuw 23 j. GetrouwdG. Zoon 28 j. en S. v. d. Berg 28 jaar. Overleden(te Middelharnis) Lena Diepen horst 6 maanden, d.v. P. Diepenhorst en A. F. Donkersloot. HELLEVOETSLUIS. Bevallen: E. J. de Werker- Roest, d.K- M. Llngbeek- Schutte, d. ;J. Mooidijk-Assen- berg, d. Overleden W. J. Dodemond echtg. van A. H. Lieshout, 77 jr. Officieel Qedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 1 April [1917. Ned Hervormde Kerk. Sommelsdfik, v.m. 9.30 en 's av. 6 uurDs. Westrik Middelharnis,? Stad aan '1 Haringvliet,? Den Bommel,? Ooltgenpiaat, n.m. 2 uur (Doopb.) Ds. Langhout van Den Bommel. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m. 930 (Bev. nieuwe leden) en (Doopsb.) en 's av. 6 uur Ds. Kruijt. Herklngen, Dirksland, v.m. 9 uur Ds. Hoogendijk van Stel lendam. Mellssant, Stellendam, Qoedereede, Ouddorp Brielle, v.m. 10 uur (Bed. H. ADs,Bremer en 's n.m. 5 uur Ds. Knotneris. Oostvoorne, v.m. 9.30 uur Ds. Poldervaart. Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, hileuw-Helvoet, v.m. 9.30 Ds. de Kat-Angelino. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en nam. 4 Ds. Timmer. Zuidiand, Simonshaven, Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 Ds. de Voogd v. d. Straaten. Oudenhoorn, vin. 9.30 Ds. Teenstra. Spijkenisse, 's av. 6 uur Ds. J. J. v. d. Wall. Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, vm. 9.30 Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m 9.30 uur Ds. Baar. Vierpolders, v.m. 9.30 Ds. J. Borger. Vierpolders (Evanj.) n.m. 2 uur de heer Scha lenkamp van Nieuwersluis 's av. 6.30 Leesdienst Nieuwesluis, (Evang.) v.m. 9 30 en 's av. 6 uur de heer Schalekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 (Bev. nieuwe leden) en 's av. 6 uur Ds. Q van Velzen. Stad aan 't Haringvliet,? Den Bommel,? Ooitgensplaat, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Lewdlenst. Mellssant, voorm. en nam. Ds. de Bruijn. Stellendam, Ouddorp, Brielle, v.m 10 en n m. 5 uur Ds Gravendiik. Rockanje, Tinte, v.m. 9.30 en 's n.m. 2 uur Lessdienst J Nleuw-Helvoet, v.m. 9.30 uur Leesdienst. en n.m. 4 uur Ds. VerriJ, Hellevoetsluis, v.m. 9.30 uur Ds. Verrljen n.m 4 uur Leesdienst. Zuidiand, Spijkenisse, v.m. 9.30 uur's av. 6 uur Ds.deJonge. Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9, nam. 2 en 's av. 6 uur Lessdienst. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. HELLEVOETSLUIS. Tot de Rijksnormaal lessen te Spijkkenisse zijn toegelaten E. L. van Knaape en E. Smit. NIEUW HELVOET. Tot de Rijksnormaal lessen zijn toegelaten J. Elshout. A. Everhard en A. M. de Pijper. SPIJKENISSE. Ds. G. H. de Jonge zal 22 April afscheid nemen van de Geref. Kerk. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Gorinchem, IJ. B. Kalma fe Oudshoorn; A. de Kat Angelino te Nieuw- Helvoet en A. C. v. Wijngaarden te Almelo. Te Monnikendam ds. M. G. Gerritsen, te Pur- merlandds. C. D. van Noppen, te Nieuwe Pekela en dr. L. Th. Wieten te Zwaag West einde. Tweetal: Te Kommerzijl: M. P. Pel van Eestrum en C. W. de Vries te Kielwindeweer. BeroepenTe Noordwijk-Binnen, W. W. van Haatten te Zundert. Te De Meern (U.) ds. B. Osinga, te Klundert; te Den Burg. (Texel) ds. J. A. Steenbeek, te Foudgum en Raardte Zutphen, ds. C. J. van Paassen, te Delfzijl; te Mastenbroek, ds. D. Plantinga, te Hoogeveen, Te Heilouw, J. H. L. Dijkmans, te Etten (N. Br.). Aangenomen: Naar Koudekerk (Z.-H), C. D. Israël Jr., te Ommerennaar Halle (bij Zei- hem), de heer F. H. Plooij, cand.* te Amster dam. Naar Katwijk ds. P. Glas, te Oude Schild op Texel. Bedankt: Voor Montfoort, P. Kuilman t® Lunteren. Voor Tholen, P. de Looze te Bar- neveid. GERF. KERKEN. '1 weetal: Te Grijpskerke, C. A. van Nood te Lopik en J. SijbemateZierikzeejteDuurs- woude, N. D. van Leeuwen te Murmerwou- en J. G. R. van Maurik te Hantum. Beroepen: Te Koudekerk a. d. RijnY.van der Zee te Westergeest (Fr.); te Terwispel U. Buwalda te Schouwerzijl; te Koudekerke (Z.), J. H. Jonker te Voorburgte Zweeloo. C. J. H. v. Diemen te Nieuwleuzen. Te Gen-

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4