M. VERHEUL, Tindarts Bigsisborg fioi Tan dei Doel te MUM. LEB VeWeMeiapzlln - Ilüstraat 28 - ROTTERDAM C. loerman, Hellevaotsluis, Telefoon Nd.24 Waarschuwing! Waardevolle mededeeling voor iedereen! Groote M32, HUIGEN, TITAANVERF GLANSVERF Heeren- en Dameskleermakerij van Een gunstig en vertrouwend voorwoord en inleiding onzer nieuwe Prijscourant 1917. J» BOES v/h. A- BOER) Pakjes ALEX MEIJER's Koffie en Thee s-krtt Pakjes Koffie Rood merk een extra kwaliteit. Pakjes Premie Koffie en Thee d™^sa'svaItiE Schoonmaakartikelen, LA0E ™'JZBN' eaeSvkelendte,t A. WATERMAN - VOORSTRAAT - MIDDELHARNIS. j Boerenleenbank „Ouddorp" - VROEGTIJDIG KOOPEN, GEEFT GELDBESPARING. - BELANGRIJKE MEDEDEELIK6 VOOR WIELRIJDERS. Knip deze advertentie uit en bewaar ze zorgvuldig. Wtd J. L AHMSfSOHu SOIOOLSDUK. Opgedekt 1738. Lezers van de Maas- en Scheldebode Eikeahontea Slaapkamer* Ameublement. 120S1 Kantoor-Ameublement, KRACHTVOEDERHANDEL, ROTTERDAM Is voortaan de le Ponderda^ der maand te spreken in plaats van Hotel MEIJER te MIDDELHARNIS, TELEFOON 10745, N. LEZER. De Bank leent gelden aan leden tegen 3% 'sjaars. neemt gelden op tegen 'sjaars, ook van met-laden. Voorschotten kunnen dagelijks wor- aangevraagd b|j een der leden van hot bestuur. Kantooruren: 5 en 19 April des nam. van 6—8 uur, in het Logement Ak ershoek te Ouddorp. 10175 De Kassier, S, VAN «®STBN»ItUGGE Heden ontvangen de NIEUWSTE STOFFEN voor het aan staande seizoen Moderne kleuren en dessins. Wollen kwaliteiten, voor Heeren-Costunms. Dames- en Meigjesmantel-cos- tnums. Dames- en üLIndermantels. Voor goed passende modellen wordt ten allen tijde gega randeerd. Modeplaten en stalen worden gaarne op zicht gezonden. Vo ksbeddenmagazijn, KIPSTRAAT 28 ROTTERDAM. Ook per 5 Ons te krJjgeib ffSSf BELGISCH WERKPAARD Sftïoa-AmeaMea9®aten. Modern-Mshonia, see, f 176,—, f ise. Kiken- of Notenhout met rilnohe of xacuqMtte m i m.~, t m. HuiskaiweT-A®®B.blemfiHte Buffet lée,~ TaM.I.120.-B Spiegel. f s 200.— f Ensfsnstoelon J PS, BEUBELFABMKAMT EN STOFFEERDER, slang a®, is, Teiat ®m, rottfrham. Compleet t 1,75, f 150, t ISO. f ISO. Am. Bureau 1 105, Draaistoel 88, Tafel .J 80, BO heeft voor directe levering aan te bieden PALMPIT.TENMEEL, Qedr. BOSTEL, VARKENSVOER met VLEESCHMEEL merk M.V.R. HOENDERMEEL (Ochtendvoer) VLEESCHMEEL en VISCHMEEL. Levering uitsluitend aan H. H. Veehouders, voor eigen gebruik. Prijsopgave worden gaarne verstrekt door den heer C. ALBLAS te M1DDELHARNIS. Koffie los verkrijgbaar In soorten. Choeolaadpoeder, Tabak, Sigaren Kruidenierswaren. 10067 Aanbevelend, 10458 's Zij ##/o Wijn, Gedistilleerd, Likeuren, Limonade. Bier, Spuitwater, Kwast, Kogeifleschjoï Bessensap, diverse soorten mineraalwater, Rijnwijnen, Slaolie, Wijnazijn Gemberbier Rcode en Witte Bessenwijn, Frambozen, Appel, Kruisbessen en Meiwijn, Ananas en andere vrachten in blik, Tafelzuar, Jams, Gember, Kan de Cologne, en nog veie andere artikelen worden In goede kwaliteiten tot billijken prijs geleverd door de 10666 worden attent gemaakt om hun BEDDEN, DEKENS, MATRASSEN, LEDIKANTEN en aanverwante artikelen, te koopen in het bekende 12200 Door groote voorraad verkoop ik alles nog voor de oude prijzen2-persoons bedden vanaf 5,50. Kapokbedden vanaf f 7,50 tot 30,—. Veerenbedden vanaf 25,— tot f60,— Houten Ledikanten vanaf f 7,50. Bovendien een prachtig cadeau en op vertoon dezer advertentie 5 korting. Let op het juiste adres bij het koopen aan onze algemeen bekende Rijwielfabriek en Verzendhuis. Verder ver meen ik het geachte Publiek en afnemers genoegzaam te hebben ingelicht en laat hierbij mijn prijzen en condities voor 1917 volgen Wij verzenden door geheel Europa, naar alle Werelddeelen, niet franco, Rembours station met vrij zicht, een prachtige Hee ren Rijwiel met bandrem geheel Compleet voor den spotprijs van f 46.75. Dit rijwiel is zwart gelakt zonder bies zwarte wielen met banden zonder garantie. Frame 2 jaar gegarandeerd. Een Engelsch Rijwiel luxe monteering met 2 remmen kogel vrijwiel, halve nikkelen velgen met goud gebiest, doorloopende spatborden, Nederlandsch fabrikaat fnet braxet spieën, soliede af werking, zeer licht loopend, voor iedereen te gebruiken, bijzonder aan te bevelen voor verre reizen. Geheel compleet voor den prijs van f 59.75. Dit rijwiel is gegarandeerd voor 2 jaar en 1 jaar op de banden. Ver der noteer ik een eerste klas No. 1 A Rijwiel met patent dubbelklokkenla- ger geheel stofvrije naven, roestvrije spa ken, kogel 5/8 vrijwiel, half nikkelen vel gen met bies, 2 roller remmen, onzicht bare verbindingen, doorloopend spatbord, zwaar en sterk gebouwd, doch zeer licht loopend, 5 jaar schriftelijke garantie op het rijwiel, 1 jaar op de banden, prima eerste klas afwerking en fabrikaat, wordt met de meeste zorg door eerste klas be kwame vaklieden gemonteerd, zoodat de berijder niet de minste reparatie door af werking of kwaliteit te leur gesteld zal worden, en is een sieraad voor den berijder,, wordt door de voornaamste personen der Maatschappij al jaren bereden en aanbe volen. Dit rijwiel kost als boven omschre ven geheel compleet slechts f 69.90. Van deze rijwielen verkochten wij in 1905 per jaar 200 stuks, in 1906 480 stuks, in 1907 550 stuks, in 1908 763 stuks. Kortom tot 1916 is mijn omzet vermeerdert tot een getal van 8000 stuks per jaar. En zien wij onzen omzet en bestellingen nog dagelijks toenemen. Verder noteeren wij No. 2B een transport of werkmans rijwiel, hetzelfde rijwiel als No. IA. doch niet met luxe monteering, dit rijwiel is zwaar gebouwd doch ook zeer licht loo pend, en is zeer geschikt voor dagelijksch gebruik, in slecht weer en- slechte wegen en is gemonteerd als volgtwielen zwart gelakt met bies, stuur met bandrem, ijzer- sterke banden, dit rijwiel is met stofvrije naven gegarandeerd voor 500 kilogarantie verleenen wij op dit rijwiel 5 jaar, op de banden 1 jaar en kost ais boven omschre ven zonder vrijwiel f 63.50, met vrijwiel f 66, indien zware transport bagagedrager fcr op gevestigd moet zjjn f 1,50 hooger. Een prachtvol Race rijwiel zeer geschikt voor renbaan, waarmede duizende prijzen en bekroningen zijn behaald, zwart gelakt of in kleuren naar verkiezing, prijs geheel compleet f 59.50. Verder vestigen wij de aandacht op het rijwiel No. IA. alsook op het rijwiel No. 2B. Deze rijwielen zijn voor ieder onmis baar. Het is een sieraad voor den berijder, onmisbaar voor een slager of postbeambte, ook zeer aan te bevelen voor werklieden, kortom het is een vliegmachine op de renbaan. Het rijwiel No. IA alsook No. 2B doorkruisen de geheele wereld, de slechtste wegen volgen zij het liefst. Deze beide soorten zijn zeer aan te bevelen. Dames ry wielen In alle soorten ais bo ven omschreven f 6 per stuk hooger. Ieder rijwiel wordt geheel compleet ge leverd met bel, tasch, sleutel, pomp enz. „Verzendingen naar alle werelddeelen op rembours, niet franco voor verpakking. Op ieder rijwiel wordt 75 ct. in rekening gebracht. Indien om een Heerenrijwiel een lederen kettingkast wordt verlangd, dan kost het f 2.95 meer." Verder vesligen wij de aandacht op on zen grooten voorraad binnen- en buiten banden. Door onze contracten met ver schillende fabrikanten en grooten omzet, leveren wij altijd versche banden in alle maten en keuze, en hebben wij altijd groote partijen in voorraad en noteeren wij ais volgt: Buitenbanden per stuk vanaf f 3.25. Bui tenbanden in alle maten van prima kwa liteit f4.60. Buitenbanden 1 jaar garantie f5,60 zeer licht loopend zeer geschikt voor verre reizen. Transport buitenbanden met zware rug zeer geschikt voor werklieden, slagers en bakkers prijs f6.95 onverslijt baar. 12 Maanden garantie en in alle ma ten voorradig. Hielbanden in alle soorten als boven omschreven per stuk f 1.40 hoo ger. Binnenbanden in alle maten per stuk f3.40. Binnenbanden prima met 1 jaar garantie f4.50. Transport binnenbanden 15 Maanden garantie f 5.50 onverslijtbaar. 1 Stel voor en achter assen geheel com pleet 45 ct. 1 Vooras met moeren com pleet 20 ct. 1 Achteras met moeren com pleet 25 ct. 1 Stel F en S assen compleet 65 ct. Trapassen in alle maten 60 ct. Re- paratlepotten voor trapassen 30 ctf per stuk in alle maten. 1 Bagagedrager met riem voor op het achterwiel 45 ct. 1 dito zeer zwaar f 1.10. 1 Bagagedrager stoeltje voor op het voor wiel (afneembaar) 75 ct. 1 Zware dicht slaande zeer sterk 90 ct. 1 Heele zware transport voor slagers dubbele bevesti ging op het wiel f 1.50. Bellen per stuk 25 ct. Groot soort 30 ct. Spaken bel 75 ct. Groote bel welke op het voorwiel loopt zwaar geluid 85 ct. Koekoek bel groot model 50 ct. Brander? per stuk 5 ct., dubbele bran ders 15 ct. deze beide soorten passen op iedere lantaarn. Solar of Wilhelmina bran ders 20 ct. Bouten en moeren in alle ma ten 3 ct. per stuk. Bandafnemers per stel 3 stuk 10 ct. Broekkappen voor Jagers of Landbouwers, Rijksambtenaren of Rijks politie f 1.45 per paar. Goedkoope soorten 65 ct. per paar. Broekveeren per paar 2 ct. Groot model Engelsche per paar 5 ct. Broekveeren met slot 8 ct. per paar. Co- nistangen per stuk 25 ct. beter soort groot model 50 ct. Expenders per stuk com pleet 16 ct. Heeren frame, zwart gelakt, dubbel ge- biest met zadelpen en spatborden per stuk f 16.50. 1 dito Heeren frame stalen getrok ken buizen 5 jaar gegarandeerd f 18.50. Dames frames in beide soorten f 1.25 per stuk hooger. Pal freewheels per stuk f 1.50. Engelsche kogelfreewheel in alle maten prima eerste soort f 3.25. Handvatten, ge woon soort, per paar 15 ct. Celluloid handvatten, zeer sterk, per paar 30 ct. Jasbeschermers per paar 90 ct. Dito jas- beschermers, groot soort, met knoopen prima per paar f 1.35. Netjes voor Dames Rijwielen per stel 45 ct., netjes van gummi per stel 50 ct. Damesnetjes van wol, dubbel gevlochten, houden hun kleur, in alle kleuren verkrijg- baar. Met die laatste netjes versiert men het Rijwiel als nieuw en kost f 1.35 per stel. Kettingkasten Celluloid, zwart doorschij nend, per stuk f 1.75. Wasdoek gesloten kettingkasten f 1.90. Imit. lederen gesloten kettingkasten in alle maten, ook voor Heeren Rijwielen, per stuk f 2.95. Halve stalen ketttingkasten voor Heeren Rijwie len 95 ct. Kettingen in alle maten per stuk f 1.25. 1 ketting, 3 maal gehard staal, onverslijt baar, in alle maten f 1.95. Kettingen voor transport- of werkmans-rljwielen, per stuk f2.35, beter soort bestaan niet. Ketting spanners per paar 6 ct. Kogels, in alle maten gesorteerddeze bestelt men in vertrouwen en wordt de minst mogelijke prijs berekend. Lak, per klein busje 15 ct. per groote bus 25 ct.is zeer glanzend en droogt binnen 1 uur op. Lantaarn glazen per stuk in alle maten 4 ct. Lampenhaken voor balhoofd 10 ct. Lampenhaken voor vooras bevestigd 10 ct. Model Solar lampenhaak 45 et. per stuk. Goedkooper soort 35 ct. per stuk. Kaars lantaarns, imit. Rieman, vernikkeld, licht sterkte 80 meter, zeer aan te bevelen, f3.50. Goedkoope kaarslantaarns per stuk f 1.80. Carbidlamp, nikkel, groot model, 3.50. Goedkoope Carbidlamp f2.50. Car bidlamp (nikkel op koper), eerste klas, nog beter als model Solar, 4 jaar gega randeerd, per stuk f 6.50. Olielampen prima soort f 1.80. Goedkoop soort f0.95. Naven Imit B S A per stel voor en achternaaf f 1.95. Beter soort naven prima gehard staal per stel f 2.85. Nippel plaat jes 5 stuks voor een cent. Oliespuiten 10 ct. per stuk. Oliepotjes per stuk 6 ct. Handpompen per stuk met slang 35 ct. Zware groote handpompen met slang 85 ct. Voetpompen per stuk met slang 75 ct. Zware voetpompen zeer aan te bevelen met slang f 1.10. Zeer zware voetpompen voor werkplaatsen of café's of hotels per stuk f2.90. Pompslang voor handpomp met schroeven 20 ct. Voor voetpomp met schroeven compleet 40 ct. Onverslijtbare pompslang 75 ct. pompklemmen, geschikt voor dagelijksch gebruik. Pompklemmen per paar best soort 15 st. Goedkoope per paar 10 ct. Pedalen van ijzer per paar 90 ct. Peda len van staal, best vernikkeld f 1.35. Pe dalen met gummi per paar f 2.25. Pedalen, extra sterk, van Amerikaansch rubber, per paar f 3. Engelsche velgrem per stuk f 1.50. Bandrem, compleet f 1.25. Draad- remmen f0.95. Trekremmen per stuk 65 ct. met koord of riem. Remblokjes van prima ruber 20 ct. Reinblokje» van gummie 15 ct. Rem blokjes van kurk 10 ct. Remblokjes van hout 5 ct. Sturen per stuk Engelsch Mo del fl.50. Sturen met Expender fl.80. Deze beide soorten passen op ieder rij wiel. Sturen met dubbele remmen per stuk f 5.75. Sturen met roller dubbel rem men prima eerste klas f6.75. Spaken met nippels per stel 1 ct. Spatborden per com pleet stel 45 ct. Spatborden zwaar soort geheel compleet per stel 65 ct. Dames spatborden per stel 15 ct. en hooger. Door loopende spatborden als boven omschre ven 10 ct. per stel en hooger. Spatbordboudjes per stuk klein of groot 2 ct. Rijwielstanders driepoot per stuk 60 ct. Rijwielstanders met rolletjes verschuif baar f 1.80. Gewone Rijwielsleutel 10 ct. Sleutel veretelbaar 35 ct. imit van Duil sleutel zeer geschikt voor dagelijksch ge bruik 95 ct. met garantie. Vasaiine per doos 10 ct. Velgen zwart per stuk f 1.50. Velgen nikkel met bies per stuk f 1.90 in alle maten voorradig. Ventielslang per meter prima kwaliteit 55 ct. Ventiels com pleet per stuk 35 ct. Zwarte wielen per stel, 2 stuks, com pleet f5.75. Nikkel wielen per stel, com pleet f6.90. Zadels, gewoon model, van leer f2.80. Best zadel met kruiveer, nik kel of zwart f 3.25. Gezondheidszadel, zeer gemakkelijk voor iedereen f4.10. Motor- zadel, zeer zwaar f 6.90. Zadelveeren leg- veeren per stuk 20 ct. Neusveeren 30 ct. Krulveeren, rond, per stuk 15 ct. Zadel dekken, pluche, 50 ct. Zadeldekken van vilt, 1 laag dik 20 ct. Zadeldekken, 2 la gen vilt, 40 ct. Zadeldekken, 3 lagen vilt, 60 ct. Motor zadeldekken per stuk 85 ct. Alle bovenstaande goederen zijn in groote getallen bij ons in voorraad, mocht het een of het ander door besteller gewenscht niet in deze prijslijst voorkomen, gelieve deze dan toch zonder noteering van prijs aan ons fabriek te bestellen, wij rekenen hiervoor den minsten prijs, ieder Parti-' culier krijgt Handelaars en fabrieksprijs. Wij leveren ieder aan matigen prijs, ons streven is: groote omzet met kleine winst. Een bestelling zal U genoegzaam over tuigen van mijn kwaliteit, zie bovenstaande prijscourant met aandacht na en overhan digt ze aan Uw kennissen, vrienden en familieleden dat hun ook eindelijk het ware en goede, tevens het goedkoope adres bekend worde. Huis van vertrou wen, matige prijzen. Rijwielhandelaren die een rijwielzaak zouden willen beginnen, vraagt dan eerst prijs ten onze kantore, overal waar wij nog niet vertegenwoordigd zijn stellen wij nog wederverkoopers of agenten aan tegen een geldelijke borgstorting of de eerste zending k contant. Aangezien door den oorlogstoestand en het uitvoerverbod de prijzen enorm zijn gestegen,handhaaf ik mijn oude prijzendoch is bovenstaand alles vrijblijvend, bij het aankoopen van 2 rij wielen worden reiskosten 25 uur in den omtrek van Nijmegen vergoed. Bij het koopen van 1 rijwiel wor den halve reiskosten vergoed, dan kan een ieder onzen grooten voorraad bezichtigen, welke ontelbaar is, prijzen zijn vast en zeer laag gesteld k contant zonder korting, «SS** Gelieve bestellingen per brief of briefkaart duidelijk mogelijk te doen en tot welk station geleverd moet worden. Alle bestellingen te richten aan ons Hoofdkantoor, Directie Rijwielfabriek en verzendhuis, de Sleutel van het geluk. TELEFOON 684. Gelieve bij bestelling zuiver te vermel den GROOTE MARKT 32, NIJMEGEN. Opruiming van 5000 Electrische zak lantaarns, prijs per stuk 40, 50, 80,110 en 150 ct. iets extra's voor f 1.65 per stuk. Batterijen 4 uur branden 28 ct. Bat terijen 6 uur branden 40 ct. Levering aan de Gemeente Nijmegen en verschillende Legers en Rijkspolitie. 50 ets. de K.G. 62 ets. de K.G. kèxes: DORSMAN, Voorstraat 38, Ooltgnnaiolaat. 10142 AL wie een vertrouwd IIA wil koopen wende zich tot rrfealSaa. v. MOORSEL, Rotterdam, Walenburgerweg 88. Telefoon 9087. Steeds paarden in voorraad. Geachte Wielrijders en afnemers. Hierbij veroorloof ik mij in het belang van U en een ieder en aan al mijne af nemers om U mijne nieuwe prijscourant voor 1917 te doen toekomen, en is het voor U en voor iedereen van het grootste be lang deze zorgvuldig te bewaren. Want zij heeft voor iedereen groote waarde en gelieve deze met aandacht na te lezen. Eenige vertrouwelijke mededeelingen aan Sportliefhebbers. Leest onderstaande prijzen met aandacht na, en oordeelt zelf. Alhoewel door den oorlog en het uit voerverbod alle artikelen van Rijwielen en onderdeden enorm zijn gestegen in prijs, zelfs voor geld niet meer te krijgen zijn, handhaaf ik mijne oude prijzen nog, dus nog geen verhooging van oorlogsprijzen. Daar de voorraad in mijn fabriek en magazijn de grootste is van geheel Ne derland, zelfs ontelbaar, zoodat ik mijne geachte afnemers in het jaar 1917 nog ge noegzaam kan bedienen. Voor al eerst mijn prijzen te laten volgen bedank ik mijne geachte afnemers voor hunne aan mij ver eerde bestellingen en bijzonder voor hun vertrouwen in mij geschonken door hunne bestellingen en verzendingen in 1916 aan mij gedaan. Ondanks den oorlog heb ik mijn omzet met J/s 2ien vermeerderen, en ziet men nog dagelijks groote bestellingen en verzendingen onze Fabriek verlaten. Door den grooten omzet heb ik de kwa liteit iets verbeterd, hoewel ze haast on verbeterlijk was, want dit bewijst de vele bestellingen en omzet in 1916. Ook mocht ik in 1916 vereerd worden met groote be stellingen van banden enz. aan de gemeente Nijmegen als ook van verschillende Legers en Rijkspolitie. Duizenden getuigschriften liggen ter inzage van Heeren Geestelijken, Postbodes en Rijkspolitie. Ook gij, geachte Werklieden, zoekt in deze dure tijden goede en goedkoope adressen' op en koopt in mijn magazijn, hier wordt uw laatst» zweetdroppel niet gevergd. Wij verkoopen aan matige prijzen. Hee ren Slagers en Bakkers spreken hun lof uit over de stichting en opkomst van zoo een welvarende Rijwielfabriek hier te lande. Mijn fabrikaat overtreft verre die van het buitenland. U hebt hier aanspraak op garantie volgens de wet. Deze wordt aan ieder schriftelijk gegeven. Een bestelling als proef zal U genoegzaam overtuigen van mijne kwaliteit en ik twijfel er niet aan of U zult aan uwe kennissen vrienden en familieleden enz. het ook mededeelen. Alhoewel de voorraad zeer groot is raad ik toch mijn geachte afnemers ten zeerste aan om hunne bestellingen zoo spoedig mogelijk te doen om hen met de levering of prijzen niet te leur te stellen. Mijn streven isgroote omzet met kleine winst. Het is voor ieder te begrijpen, dat er beter 50 Rijwielen per week kunnen ver kocht worden met «en winst van f 2.— per stuk dan 1 Rijwiel per week raet f50 winst. Dit laatste, wat helaas zooveel voorkomt en toch wil het Publiek het maar niet begrijpen, terwijl ze zich zelf be- nadeelen. U koopt bij ons uit de eerste hand tegen handelaars- en fabrieksprijs zonder tus- schenpersonen. Handel moet vrij zijn waar hij zijn inkoopen doet. Hiertoe kan ik dan ook niemand verplichten, maar deze overtuiging hebben duizenden mijner af nemers ervaren dat zg ruim 1/3 besparen

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 8