PLAATSELIJK NIEUWS VISS0HERU. POSTERIJEN. VERK00PIN0EN. UITSLAG AANBESTEDING. publiek duidelijk zichtbare wijze ter plaatse van dien verkoop op te hangen. Artikel 8. 1. Onverminderd de straffen, door de Dis- tributiewet 1916 op de overtreding dezer bepalingen gesteld, is het gemeentebestuur bevoegd den verkooper, die de in verband met den verkoop van regeeringsgoederen op hem rustende verplichtingen niet nakomt, uit te sluiten voor tijdelijk of voor goed van de verkrijging ten verkoop van regeeringsgoe deren. 2. Onverminderd de straffen, door de Dis- tributiewet 1916 op de overtreding dezer bepalingen gesteld, is het gemeentebestuur bevoegd een belanghebbende als bedoeld in art. 3 voor tijdelijk of voor goed uit te slui ten van de verkrijging van bons en de nog in zijn bezit zijnde bons voor den koop van regeeringsgoederen gedeeltelijk of geheel ongeldig te verklaren en daarvan de terug gave te vorderen, bijaldien de belanghebben de zich schuldig maakt aan frauduleuze han delingen ten opzichte regeeringsgoed, of regeeringsgoed gebruikt op eene wijze, welke uitdruklceiijkste verboden is. Artikel 9. Het is verboden lo. regeeringsgoed te koopen of te ver- koopen anders dan tegen eenen bon, welke daarvooi op het tijdstip van de levering gel dig is en tot hooger gewicht dan in de in art. 5 bedoelde bekendmaking staat vermeld 2o. bons voor regeeringsgoederen op eenige wijze te vervreemden. Artikel 10. Het is aan verkoopers van regeeringsgoe deren verboden: bons aan het gemeentebe stuur te verantwoorden, waarvoor niet de bepaalde hoeveelheid regeeringsgoed werd verkocht. SLOTBEPALING. Deze bepalingen treden in werking na hare afkondiging op de wijze, als voorgeschreven door de plaatselijke verordening, bedoeld in art. 172 der Gemeentewet, mits te voren goedgekeurd door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel. Zijnde deze bepalingen door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel den 28 Februari 1917 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. OPENBARE KENNISGEVING. Levering granen. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk brengt ter kennis van landbouwers, dat zij hunne tarwe, gerst en rogge vóór 24 Maart a.s. zullen hebben af te leveren aan de Naain- looze Vennootschap van Stolk's Commissie handel te Rotterdam, indien en voor zoover zij daartoe verplicht zijn. Sommelsdijk, 6 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. De provinciale broodcom missie voor Zuid-Holland maakt bekend, dat bij de N. V. Van Stolk's Commisssiehandel te Rotterdam uitsluitend voor door deProv. Broodcommissie erkende zaalgraanhandelaren en voor landbouwers veikrijgbaar zijn: diverse door den Rijkslandüouwieeraar voor Zuid-Holland voor den zaai goedgekeurde partijen Wiihelminatarwe tegen prijzen van f 18,— tot f 21,50 per 100 K.ü. De erkende zaalgraanhandelaren zullen de Wiihelminatarwe uitsluitend voor den zaai mogen verkoopen en moeten voor 31 Maart a.s. aan voornoemde Commissie rnededeeien, aan wie zij de door hen betrokken tarwe hebben afgeleverd. De landbouwers, die rechtstreeks Wiihel minatarwe mochten willen betrekken, zullen een door den Burgemeester hunner gemeente voor „Gezien" geteekende verklaring moeten overleggen aangevende hoeveel H. A. zij met tarwe willen bezaaien of overzaaien. Na storting van een bedrag ad. f21.50 per 100 K. G. en 2 administatiekosten ten kantore van voornoemde N. V. zullen koopers onder overlegging van het door de N. V. afgegeven bewijs van ontvangst dier gelden de Wilheiminatarwe bij haar kunnen laten halen. Hetgeen eventueel mocht blijken teveel betaald te zijn, zal worden geremitteerd. Tegen A. H. is procesverbaal opge maakt wegens overtreding van de Vissche- rijwet. Met ingang van deze week zullen de regeeringsvarkeiis niet meer alhier geslacht worden, maar zuilen er geslachte en gezou ten varkens ontvangen worden. In deze gemeente zijn weder regee- ringserwten gearriveerd. De stoker bij de R. T. M., P. Blok had dezer dagen te Ooltgensplaat het ongeluk met zijn been bekneld te raken tusschen een van de buffers der tram. Ernstig verwond werd hij naar Dr. Hers vervoerd, die het eerste verband legde, waarna hij per tram naar Middelharnis vertranspor- teerd werd en verder per brancard naar Dr. Cleijndert, die hem verder onder behande ling nam. De keuring voor de militieplichtigen der lichting 1918 zal voor deze gemeente plaats hebben op Dinsdag 10 April a.s. v.m. 9 uur te Middelharnis. 95 het leeuwen aandeel. Behandeld werden 't census- en 't huismanskiesrecht en kwamen vanzelf ter sprake de namen van Thorbecke, Groen, Tak van Poortvliet, en van Houten, die bij deze kiesrechtregelingen een grooten rol gespeeld hebben voordat de Evenredige Vertegenwoordiging aan de orde kwam. Over deze; over kieskringenlijsten candidatenstemplicht werd nu uitvoerig ge handeld en op een schoolbord de werking van een en ander uitgeteekend en uitgebeeld in namen en cijfers. Hoe zal een toekomstig stembiljet eruit zien? Hoe zal een kiezer moeten 3temmenHoe zal de kiesv. als leid ster der kiezers moeten optredenWat zul len de gevolgen zijn der E. V. vooralle par tijen Al deze vragen werden heidei en flink beantwoord. Geen wonder, dat de aanwezigen o'>k hem door een warm applaus dankzegden waarna nog gelegenheid was om vragen te stellen, waarvan gebruik gemaakt werd. Slechts een zaak was er, die niet aange naam stemde; beide sprekers vermoedden, dat de rechtsgelijkheid nu op 't papier noch- thans lang zou uitblijven. De oorlog de Staatsschuld de zware belastingen toch alneenze geloofden niet dat de volle subsidies er spoedig zouden zijn. De vergad. werd door ds. Pop met dank zegging gesloten, en alle aanwezigen gingen weg, voldaan met de gedachte a. s. jaar moeten de statenleden weer eens op't appel, 't versterkt den band met de kiezers. 't Zoontje van Abr. Jongejan werd zoo danig met een pan tegen zijn hoofd geslagen dat hij bloedend werd verwond. Geneeskun dig hulp was noodzakelijk. Van T. Vroegindeweij viel een kind in een diepe kreek, j. v. Strien Jr. die daar juist voorbij kwam had 't geluk 't kind van een anders wissen dood te redden. De collecte in de Ned. Herv. Kerk ge houden ten bate van een door ziekte ver armd huisgezin heeft opgebracht f 104 gulden. Woensdagavond 7 uur zal er een alge- meene vergadering worden gehouden van 't ziekenfonds, Middelharnis en Sommelsdijk in de zaal van den heer Brinkman alhier. Agenda: 1. Opening der vergadering, 2. lezing der notulen, 3. rekening en verant woording over het 13e boekjaar, 4. jaarver slag, 5. rapport der Commissie van toezicht, 6. verkiezing van twee bestuursleden, aftre dend A. van Es en J. Vroegindeweij Cz., 7. Verkiezing van een lid, Commissie van Toe zicht afir. L. Vroegindeweij Wz., 8. Mede- deeling van het bestuur, 9. Vaststelling be zoldiging boden, 10 idem. Penningmeester, 11. Benoeming der finantieele Commissie voor 1918, 12. rondvraag en sluiting. Van den landbouwer J. B. stond een wagen aan de kaaikant welke op een gege ven oogenblik door onbekende oorzaak in de kaai liep, na vee! moeite gelukte het deze weder op de kant te krijgen en liep dit in cident met eenige materieele schade af. DEN BOMMEL. A.s. Woensdag zal eene raadsvergadering worden gehouden met de volgende onderwerpen: Opening; VaststellingnotulenIngekomen stukken en mededeeliugenBesluit school- verbouwing, aanbesteding en geldleening; Overname en verharding Wilhelminastraat en geldleening; Scheidheining bij het brand- spuithuis; Bijdiage grindweg Middelharnis— Ooltgensplaat; Kohier Hondenbelasting 1917 Commissie hooid. omslag 1917D.versen (eventueel)Rondvraag. A.s. Vrijdagmiddag of avond zal in de zaal van de Wed. Lokker eene spreekster optreden om onze meisjes en vrouwen te ieeren zien de bereiding van verschillende spijzen, die men ook kan proeven om daar naar te beoordeelen in hoever men zijne huishouding in deze tijden kan bezuinigen. We vernemen, dat deze cursus overal veel succes heeft en hooren, dat ook hier vele dames daarvan zullen proflteeien. Moge dan ook de zaal vol zijn. OOLTGENSPLAAT. Hedenmorgen ontstond een begin van brand in de militaire wacht aan de Voorstraat. Door het krachtdadig op treden was men den brand spoedig meester. Woensdagavond 6,30 uur zal de Afd. Ooltgensplaat van de Z.-H. Vereen. Het Groene Kruis in het Café Hobbel haar jaarvergadering houden. DIRKSLAND. Tegen twee winkeliers is proces-verbaal opgemaakt wegens het ver koopen van een half pond suiker boven den maximum prijs van 14 cent. GOEDEREEDE. Voor de tweede maal is alhier regeeringszeep gearriveerd. BRIELLE.* Gedeputeerde Staten hebben, naar aanleiding van de voorziening van de Gezondheidscommissie alhier, inzake de niet- onbewoonbaarverklaring door den gemeen teraad van een achttal woningen, die wonin gen alsnog onbewoonbaar verklaard. Vrijdagavond te 6 uur werd in het café van den heer Arkenbout een vergadering belegd, om te trachten een afdeeling van het groene kruis op te richten. De zaal was flink bezet, tegenwoordig wa ren Dr. Slis, Dr. Van der Meulen die het een en ander toe lichten. Alle aanwezigen traden direct toe ais lid, pl.m. te samen 70 in getal, waarna een bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren, W. Scheij grond Az. Voorz. W. Scheijgrond Bz. 2de Voorz. P. Luijendijk Jr. Secretaris, H. van der Linde 2de Secretaris, j. Rijkee Penningmeester, Pi. de Koning, Pi. Schuddebeurs, leden. RANTSOENEERING van LEVENSMIDDELEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sommelsdijk; Gezien hun beschikking, d.d. 12 Februari 1917, c Brengen ter openbare kennis: a. in verband met art. 3, 2e lid, van dat besluit le. dat hoofden van gezinnen hun wen- schen betreffende de door hen, en de voor hun gezinsleden gewenschte bons aan het gemeentebestuur zullen kunnen kenbaar ma ken op de volgende wijze: Een ieder kan zich op a.s. Donderdag 8 Maart 1917, 's vbormiddags tusschen 9 en 12 uur ten gemeentehuize aanmelden; 2e. dat de bons zullen worden uitgereikt op de volgende wijze: Kaarten met 20daar aan bevestigde bons worden alsdan dadelijk afgegeven b. in verband met art. 4, 2e lid van dat besluit dat te gelijker tijd zullen worden uitge reikt voor ieder lid van het gezin een kaart met bons geldig voor de verschiliende te ver krijgen regeeringsgoederen (kinderen beneden den leeftijd van 1 jaar blijven buiten be schouwing) c. in verband met art. 5 van dat besluit: dat aan het einde van iedere week door openbare kennisgeving op de gebruikelijke plaats, ten aanzien van ieder regeeringsgoed dat gerantsoeneerd wordt, het volgnummer van den bon zal worden bekend gemaakt tegen overgifte waarvan in den loop van de volgende week het regeeringsgoed tot de in die openbare kennisgeving vermelde hoeveel heid zal kunnen worden gekocht; d. in verband met art. 6 van dat besluit dat de verkooper van regeeringsgoederen verplicht is de door hem in ontvangst ge nomen bons in te leveren bij het gemeente lijk distributiebureau, uiterlijk den vierden dag na afloop van de week van geldigheid dier bons. De bons moeten voor elk artikel af zonderlijk worden ingeleverd, in enveloppen, waarop de naam van den winkelier en het aantal bons moeten zijn vermeld. Sommelsdijk, 3 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Verkrijgbaarstelling regeeringsgoederen. De BURGEMEESTER der gemeente Som melsdijk maakt bekend, dat in het tijdvak van 9 tot en met 17 Maart 1917 verkrijgbaar zal zijnop bon No. 1 Rijst tot een gewicht van een halve K.G. ^Sommelsdijk, 3 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sommelsdijk doen te weten, dat door hun college in zijne vergadering van 12 Fe bruari 1917 zijn vastgesteld de volgende Distributiebepalingen voor Regeeringsgoederen. Artikel 1. 1. De hiernavolgende bepalingen zijn van toepassing op de distributie van de regee ringsgoederen, ten opzichte waarvan rantsoe neering is of wordt voorgeschreven, tenzij is gebleken dat van zeke* regeeringsgoed be langrijk minder wordt gebruikt, dan door den Minister van Landbouw, Nqverheid en Han del wordt toegestaan, van welke niet-toepas- selijkheid door het gemeentebestuur terstond openbare aankondiging geschiedt. 2. Bij de inwerkingtreding dezer bepalingen treden buiten werking de van gemeentewege vastgestelde distributiebepalingen, welke betrekking hebben op de in het 1ste lid van dit artikel bedoelde regeeringsgoederen, voor zoover zij met de onderwerpelijke bepalingen niet in overstemming zijn. Artikel^. De aankoop van de in art. 1 bedoelde re geeringsgoederen kan uitsluitend plaats vin den tegen overgifte van bons als in deze regeling bedoeld, en met inachtneming van de ter zake gestelde bepalingen. Artikel 3. 1. Ten behoeve van iederen belan ghebben- de met uitzondering van kinderen beneden den leeftijd van één jaar die in aanmer king komt voor het betrekken van regeerings goederen uit de hoeveelheid, welke ingevolge het bepaalde in art, 1 der Distributiewet 1916 door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ter beschikking van het gemeente bestuur wordt gesteld, verstrekt het gemeente bestuur bons als bedoeld in art. 2 en wel voor die regeeringsgoederen welke de belang hebbende zal wenschen te betrekken. Aan iederen belanghebbende wordt de gelegenheid gegeven aan het gemeentebestuur bekend te maken, voor welke der in art. 1 bedoelde regeeringsgoederen hij in het bezit van bons wenscht te worden gesteld. 2. De wijze, waarop aan belanghebbenden gelegenheid zal worden gegeven van hunne wenschen, in het voorgaande lid bedoeld, te doen blijken, zoowel als de wijze, waarop hun^de bons zullen worden verstrekt, wordt geregeld in de kennisgeving behoorende bij deze bepalingen. Artikel 4. 1. Op de bons staat de naam en het ge wicht van het regeeringsgoed, dat tegen overgifte van de bons kan worden gekocht, niet vermeld. 2. Voor de verschillende regeeringsgoederen worden te gelijker tijd zooveel bons verstrekt als in meergenoemde kennisgeving nader zal worden vastgesteld. De aan iederen ingezetene te zelfder tijd te vertrekken bons, geldig voor de verschillende regeeringsgoederen zijn door loopend genummerd. 3. De kaarten met bons worden uitgereikt overeenkomstig het bij deze bepalingen be hoorende model. De bon zullen steeds door loopend worden genummerd. Artikel 5. Aan het einde van iedere week wordt op de jwijze, in de bij deze bepalingen behoo rende kennisgeving vast te stellen, ten aan zien van ieder regeeringsgoed het volgnum mer van den bon bekend gemaakt tegen overgifte waarvan in den loop van de vol gende week het regeeringsgoed zal kunnen worden gekocht, zoomede tot welk gewicht. Artikel 6. De verkooper van regeeringsgoederen is verplicht de door hem in ontvangst genomen bons in te leveren ter plaatse, in de bij deze bepalingen behoorende kennisgeving aan te wijzen uiterlijk den vierden dag na afloop van de week van geldigheid dier bonsten aanzien van die inlevering zal de verkooper de voorschriften in acht nemen, te dezer zake in die kennisgeving gegeven. Artikel 7. Zij, die regeeringsgoederen ten verkoop in het klein in voorraad hebben, zijn verplicht de daarvoor ingevolge de Distributiewet 1916 geldende maximumprijzen op een voor het MIDDELHARNIS. 't Was Vrijdagavond een leerzame en aangename ure. Onze twee Sta tenleden Warnaer en Bouman traden voor onze plaats. Kiesv. opde eerste om te spr. over Art. 80 en 192de laatste meer om ons in de Evenred. Vertegenw. een blik te doen werpen, èn op de historie van 't kiesrecht en de kiesrechtwetgeving. De heer W. vertolkte ons duidelijk wat in de toekomst Art. 80 voor 't Nationale leven wezen kon en wat de gevolgen voor 't Par tijwezen zouden zijn, maar liet beknoptelijk voorafgaan de politieke worsteling in 1913, de Kabinetsformatie; het Socialistisch Con gres om geen portefeuilles te aanvaarden dhr. Bos die bedankte; en ten slotte mr. Cort v. d. Linden, als de man van den wels- wil met zijn extra-parlement kabinet en de opzegging van 't Bestand, waarvan art. 80 en 192 de gevolgen waren. Over dit laatste art. dat van 't onderwijs, sprak de heer W. met zeer groote warmte en innig gevoel voor 't goed recht der Chr. School voor welke kloeke woorden hij den dank der Vergad. inoogstte en een zeer oprecht applaus. De hr. Bouman begon zijn kieswethistorie met 't begin der vorige eeuw en liet ons zien de verschillende wijzigingen welke de kieswet in den loop der jaren onderging; natuurlijk kregen de jaren 48 en 87 en 92 en ROCKANJE. Den avond, waarop de heer Eringa, theol. student te Amsterdam, een lezing zou houden in het Mil. Tehuis, werd door den Voorz. geopend met gebed en ge meenschappelijk zingen van een psalmvers. Daarop gaf de Voorz. het woord aan den heer Eringa. Ter afwisseling in het eentonige leven der militairen, zei deze, wilde hij gaarne in 't kort iets vertellen over den „Godsdienst der Ger manen". De eerste getuigenissen van de Germanen hebben we van de Romeinen, toen deze Noord-Europa langzamerhand veroverden. Tacitus beschrijft hun als zedelijk hoogstaand, en houdt zijn verwijfde en onzedelijke tijd- genooten, hun dapperheid, soberheid, kuisch- heid en trouw ter navolging voor. Er bestond weinig verband tusschen hun zeden en godsdienst. Ze leefden naar ge woonten en menschelijke raadgevingen, niet naar Goddelijke wetten. Van een God lief hebben boven alles en Hem te dienen, wisten ze niet. De eenige invloed die hun goden op hen uitoefenden is, dat ze de dragers zijn van hun idealen en lafheid en ontrouw door de goden gestraft wordt. Toch is er ook in het hart der Germanen een vonk van de oorspronkelijke Godskennis overgebleven, een „gevoel van het goddelijke", Bij lien was ook een zoeken en tasten naar de waarheid. Overal rondom zich zag hij goddelijke krachten werken, die zijn hart met eerbied vervulden en hun deden vragen naar de groote oorzaak van dit alles. Maar de ge dachte dat één eenig God, Schepper en Onderhouder van alles is, bleef hun vreemd. Hij dacht zich de geheele naluur bevolkt met levende wezens. In het kleine werkten de Alfen Kabouters, Dwergen en Gru en, dit zijn de elementaire natuurkrachtenevenals ze zagen hoe onder de handen der menschen een huis langzamerhand gebouwd en vol eindigd wordt, zoo dachten ze zich ook overal in de natuur kleine, onzichtbare werk meesters, die de wonderlijke natuurwerken tot stand brachten. In 't groot geschiedt dit door het volk der Jötuus, de reuzen, die wer ken met geweldige natuurkrachtensneeuw, hagel, storm, aardbeving enz., die hem voort durend bedreigen. Daarom roept hij tegen die hooge natuurmachten de hulp der goede Goden in, die strijd voeren met de Reuzen, door middel van zomerwarmte en zachte winden. Winnen de Reuzen, dan heerscht de barre winter; winnen de Goden, dan is het lente en zomer. Op de vorming hunner godsdien stige voorstellingen hebben verschillende omstandigheden invloed uitgeoefend. De Germanen, vooral de Noren, woonden in een land met een groteske natuur, een ruw klimaat, een land met geweldige natuur verschijnselen, eigen krijgshaftig gemoed, zoodat het geen wonder is, dat strijd een groote rol speelt in zijn godsdienstige voor stellingen. Door strijd heeft tot resultaat gehad de schepping der wereld. Strijd voeren nog steeds de Goden (Asen) en de Reuzen (Jötuus). En in het Walhalla, de hemel waarneen de dappere krijger bij zijn dood door de Walkyriën gebracht wordt, is een der grootste genoegens,, dat Goden en de gelijkzaügen er worstel- en vechtpar tijen houden, maar omdat het in den hemel is genezen alle wonden tegen den avond weer en gaan de tegenpartijders vreedzaam hun drinkgelagen houden. £oo werdén eigen lijk de Goden voorgesteld als groote men schen, wel machtig, vooral door hun t'oover- kracht, maar niet almachtig. De goden zijn ontstaan in den tijd en de dood van god Baldr heeft hen er voor ge waarschuwd dat ook de dood hen kan treffen. De Germaan stelde op hen geen onbepaald vertrouwen. Wel offert hij den goden gere geld, maar ten slotte vertrouwt hij meer op zijn sterken arm en scherp zwaard dan op de hulp van Odhin. Hij weet dat tegen het Noodlot niets bestand is. Alles is onzeker en wisselvallig. Niets is bestendig. Na vreugde komt spoedig leed. Slechts de dood komt zeker. In het kinderlijk hart van den Ger maan vinden we een zwaarmoedigheid die ontroert. En niet met doffe berusting onder gaat hij den dood, maar met onverschrokken moed gaat hij hem tegemoet. De dood moge zeker komen, als een lafaard zal hij hem niet vindenTranen zijn onmannelijk. Roem is meer dan het leven. Zoo vind de Germaan geen stem bij zijn goden in de wisselvalligheden van het leven. Hij zocht die dan bij zichzelf en tracht zich te harden tegen smart en verdriet. De vrede die alle verstand te boven gaat, en de rust die te vinden is in God, kende hij niet. Is het wonder, dat het Christendom toen het hier kwam en vertelde van een almachtig God die alles bestuurt en in Zijn hand houdt, en van Christus den rots der eeuwen, een gemakkelijke overwinning had Tot de militairen zei spreker nog deze persoonlijke bemoediging. Het was in dezen tijd voor hen vol beproevingen. En nu kon den zij deze op drieërlei wijze opnemen, of steeds in opstand, of lijdelijk altes verdra gen en ook het aannemen uit Gods hand, en waarbij aandoende de geestelijke wapenrus ting. Dit laatste kon spr. hen van harte aan bevelen. gg. Er volgden eenige vragen op deze boeiende en leerrijke lezing. Toen dankte de Voorz de heer Eringa hartelijk voor de aangename avond, de militairen zoo vrijwillig bereidt. De spreker bracht aan 't einde met ernstige woorden God den Heere den dank toe, die Hem in de eigenlijken zin, in de eerste plaats toekomt. De genoeglijke feestavond van een der dansclubs eindigde de e week in een groote vechtpartij. Zeker een waardig slot. Is het niet zeer noodig, een einde te maken aan zulke mindersoortige pretjes, waardoor de rust in ons goede dorp wordt verstoord. De reciteerclub, waarvan we een paar weken geleden spraken, hield Woensdag haar eerste ledenvergadering. Tot Voorzitter werd benoemd de heer Smit, onderwijzer aan de bijzondere school. Ze telt 9 leden en draagt de naamoefe ning kweekt kunst. Elk die instemt met doel en grondslag der vereeniging en 16 jaar is geweest, wordt toegelaten. Vrijdag 9 Maart hoopt de Geref. Jon- gelingsvereen. vergadering te houden van de Bondsring „Voorne en Putten". Onderwerp „Levenskeuze" door J. v. d. Linde. Vrij on derwerp door A. Vermaat. Aan deze verga dering zal een bestuursvergadering verbon den worden. HELLEVOETSLU1S. J. Geluk ontvanger der bel. te Hellevoetstuis is in gelijke betrekking benoemd te Ede. SP1JKENISSE. Nog nooit werd in onze ha ven zooveel visch gevangen als vorige week met de zoogenaamde werpzak. Op een dag werd ruim 1000 pond, naar ruwe schatting, gegooid. Menige huismoeder ziet verlangend uit naar de uitreiking der bon-boekjes tot ver krijging der onderscheidene Regeeringsarti- kelen. Niet om de boekjes zelf maar omdat reeds enkele weken in het gemeentelijk pak huis erwten, boonen, zeep, enz. zijn opge slagen, die niet eerder onder de winkeliers verdeeld worden, vooraleer de zaak met de boekjes geregeld is. We kunnen evenwel ver zekeren dat hiermede van gemeentewege de noodige spoed wordt gemaakt. VIERPOLDERS. In de raadsvergadering van Donderdag 1 Maart is tot Directeur van het levensmiddelenbedrijf aangesteld J. Klem, al hier. Een commissie van toezicht is benoemd, bestaande uit Th. Poldervaart, P. Luyendijk en A. Boutkan. GOEDEREEDE. Door de Noordzeevis- schers werden wederom strooimijnen gezien. Meldden wij de vorige week van een goed begin, daar door de Noordzeevisschers ruim f 400 per vaartuig aan versche visch werd besomd, nu werd door Gebs. 't Man netje voor f 600 verkocht. STELLENDAM. Over de afgeloopen maand werden aan het telegraaf en telefoonkantoor alhier behandeld 135 telegrammen, 144 ge- sprekken, 18 telefoonoproepberichten. Donderdag 8 Maart 1917 v.m. 10'/" uur in het hotel „Hobbel" te Ooltgensplaat" vei ling, Donderdag 15 Maart 1917 v.m. lO'/a uur in het hotel „Moelker" te Ooltgensplaat af slag van Diverse onroerende goederen „ge legen onder de gemeenten Ooltgensplaat, den Bommel, Stad aan 't Haringvliet en Oude- Tonge, ten verzoeke van de Erven van wij len den WelEd. Gestr. Heer Mr. A. I. C. van Weel. Notaris VAN ISPELEN. Verhuring bij inschrijving naar de Bene ficie van eene bouwhoeve met landerijen c.s. in den poldei den Ouden-Oostmoer, gemeente Middelharnis, groot 33.48.82 heet. (72 gent. 276 roeden Voornsche Maat), ten verzoeke van den Heer Jaques Braber te Middelharnis voor 10 jaren direct ingaande voor f36.—per 0.45.92 heet. of Voornsche geniet. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kan tore van Notaris van Buuren te Middelharnis vóór of op 9 Maart 1917. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 9 Maart 1917, des v.m. 11 uur te Ouddorp aan de Oudelandsche Langeweg in den polder het Oudeland op de hofstede- van Mej. de weduwe Klaas Meijer Jbz. van 5 paarden, 14 stuks hoornvee, landbouwge reedschappen enz. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 12 Maart bij afslag, des 's middags 12 uur, openbare verkooping in het Hotel Nymph te Brielle van het perceel Dijktuin groot p.m. 30 Roeden aan den Rot- tendijk te Vierpoiders. Notaris L. P. VAN DEN BLINK, Brielle. Op Maandag 12 Maart bij afslag, 's middags 12 uur in het Hotel de Nymph te Brielle, openbare verkooping van een Bouwmans woning met Schuur, Tuin, Boomgaard en Weiland, gemeente Abbenbroek, aan den Haasdijk, groot 6-35-00 in vier perceelen. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Maandag 12 Maart 1916 des v. m. ten 10 uur aan de hofstede van Mej. de wed. M. C. Mooijaart onder Middelharnis nabij Stad a/t Haringvliet publiek te verkoopen 9 paar den, 28 runderen, 3 varkens, 50 kippen, nieuwe veerwagen, tilburi, 3 boerenwagens, klikker, lste klas Deeringszelfbinder, nieuwe wied- machine, cultivator, sproeimachine, 2 melot- teploegen, 2 portugalpioegen, rolblok, hekel machine, stroosnijder, ijzeren en houten sleep, tevens een windmolen en verder bouw-deel en melkgereedschappen voederbieten, klaveft. - en withooi, stroo, pulp, mestput, zakken, bind touw, enz. alsmede eenige meubilaire goe deren. Koopen boven f 10 per 1 Nov. 1917, mits bekende soüede borgen stellende of een be wijs van gegoedheid afgegeven door een no taris. Notaris AKKERMAN. Op Maandag 12 Maart bij veiling en op Maandag 19 Maart bij afslag beide dagen des middags 12 uur openbare verkooping van een huis met schuur, erf, tuin boomgaard, en weiland, groot 85 Roeden, 90 ellen aan den Middeldijk te Rockanje. Notaris L. P. v. d. BLINK Brielle. Dinsdag 13 Maart 1917 's nam. vijf uur te Stellendam, in het Logement van Troost ver huring bij inschrijving voor het seizoen 1917 van verschillende perc. hoverijiand onder Stellendam, in den Adriana-, Eendrachts- en Halspolder. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 14 Maart 1917, des voor middags half tien uur aan de z.g. „Witte Schuur" op den hoek van den Krakeelstraat en den Westelijken Achterweg te Sommels dijk, paarden, hoornvee, landbouwwerktuigen schuurgereedschappen, hooi, slroo, mest enz. ;V* ten verzoeke van den heer M. J. van Driel te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 15 Maart 1917, bij inzet en op Donderdag 22 Maart 1917, bij afslag telkens des namiddags 12 uur ter herberge i van den heer J. va i Paasschen te Nieuwe Tonge. 3.64.74 Hectaren (7 Gem., 283 Roeden Voornsche Maat) bouwland, in den polder Klinkerland gemeente Herkingen, in de on- middelijke nabijheid van Battenoord, in 5 perceelen en combinatiën, verhuurd tot blootschoof 1918. Ten verzoeke van Mej. N. M. Houtaar te Voorburg. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 16 Maart 1917 des voorm. 10 uur te Goedereede aan de Molenstraat, bij de landbouwschuur van dhr. T. Lodder Czn. van 8 paarden, 10 runderen, 3 boerenwagens, 2 karren, veerwagen, karos op veeren, een- paards dorschmachine, merk „Idiaal", maai- machine, wanmolen met zeven, windmolen, zaadzeil, ajuinzaadzeil, 2 wielploegen, staart- ploeg, verschillende eggen, burrierolblok, zeeuwsche sleeper, 2 mestputten, kanthooi, een groote partij geperst slaghooi, rieken, vor ken enz. ten verzoeke van dhr. T. Lodder Czn. Notarissen AKKERMAN en VAN DEN BERG. Op Woensdag 21 Maart 1917 's morgens 10 uur te Meiissant, op de hofstede van en ten verzoeke van den Heer Jac. Sieling, van 8 werkpaarden, 3 jarige paarden, 30 stuks rundvee, 7 schapen met lammeren, rijtuigen, machinerieën en landbouw- en melkgereed schappen. Notaris VAN DER SLUYS. BRIELLE. Den 2den Maart 1.1. had hier een aanbe steding plaats van een woonhuis op't Maar land, als volgt werd ingeschreven D. tf. Bout, Brielle f 25.200 P. Zoetemeijer, Tinte 25.140 W. de Man, Vierpoiders 25.120 J. v. Toledo, Oostvoorne 25.100 C. Zoetemeijer, Alphen a/d Rijn 25.000 A. Zoetemeijer, Brielle 24950 C. Zoelder, Brielle 24.779 C. Kortebout, Brielle 24.777 J. E. Blok, Brielle., 24.770 W. Boutkam, Nieuwenhoorn 22.097 W. van Lien, Nieuwenhoorn 22.088 J. A. M. de Ruijter, Brielle 22.000 A. Rodenburg, Rotterdam, 21.840 H. Visser, Heerjansdam 20.850 Behalve het Schilderwerk en gasleiding, tot heden nog niet gegunt.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2