Advertenties. 1 PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD. VfSSCHERIJ. RECHTZAKEN. VEFKOOPINGEN. UITSLAG VERKOÖPINGEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. 50-JARIGE ECHTVEREENIGING JAN JOHANNES s Lieven Groenendijk Wkiecsbusveiilfiifop I JAN TAMS JOB TROOST, Pieter Borgdorff Hz. JAN flinke DIENSTBODE, ARBEIDER Smidsknecht of Halfwas, Timmermansknecht DIENSTBODE bekwame BOUWKNECHT AREND LUIJENDIJK i: JANNETJE KROON Woor de vele bewijzen van deel- neming, ondervonden bij bet over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer Weduwnaar vau Jannktje Koster, betuigen wij onzen harteiljken dank, Uit aller naam, 12122 J. C. TROOST. Sou melsdijk, 23 Febr. 1917. Woor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden tijdens zijn ziekte en het overlyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- ea Grootvader de Heer betuigen wij ouztu iiai ttlijktn dank, 12131 Uit aller naam, £"*\ndergeteekenden betuigen hunnen ^hartelyben dank aan Familie, Vrienden en Bekenden voor de vele-TN blijken van belangstelling en deelne- ming tijdens zijn ernstige ziekte en overlijden van hun geliefden Zoon ondervonden. 12130 T. J. HAMEETEMAN. J HAMEETEMAN—K«ese. S ellendam, 23 Februari 1917. Met Mei a.s. GEVRAAGD een bij A. J. DIJKERS, te Middelharnis. Tegen MAART a.s. gevraagd een bij Gebr. HEESTERMANS, Den Bom mel. 12083 Terstond of met Mei a.s. gevraagd een 12135 hekend met boerenwerk en hoefbeslag bij Jb. DE GRAAFF te P i e r s h i 1. Terstond gevraagd een bekwame bij D. ROODZAND, Mr. Timmerman, Dirksland. 12114 Tegen 1 Mei as. gevraagd een zin delijke 12133 of IMenstmeisje bij de Wed. S. MIJS nabij Station Dirksland. Adres van aanmelding J. MIJS Melis sant of W. v. d. LINDE Straatdijk Dirksland. Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een P.G. op bet Oostelijk gedeelte van Overflakkee, hetzij ongeh. als Jong- knecht aan huis, hetzij geh. woning b.d. hofstee beschikbaar. Brieven onder letter D. bureau van dit blad. 12090 levensmiddelen te krijgen. Nu heeft de poli tie dit wachten voor 's morgen zes uur ver boden. Maar het is toch zeer hard, om 6 uur 's morgens te staan wachten, terwijl de ther mometer 20 graden onder nul Fahrenheit aan wijst." De correspondent zag eens een stoet van meer dan 1200 spoorwegarbeiders te Kos- loff, in de provincie Tamboff, die wachtten op een uitdeeling van meel. Kosloff was tien dagen zonder meel geweest, ofschoon een half dozijn van de grootste Russische meel fabrieken in de onmiddelijke nabijheid ston den! SOMMELSDIJK. Met dochtertje van A. v. d. M. had het ongeluk haar hand te bran den, waardoor geneeskundige hulp noodza kelijk was. Het bijna 4-jarig zoontje van A. Brink man dronk dezer dagen uit een flesch met azijn-extract. Woensdagmorgen is het kind aan de ge volgen overleden. In deze gemeente is 1500 K.Q. rijst ge arriveerd. Door opzegging van de woning zullen de 5 vluchtelingen (Belgische) vertoevende aan den Langeweg alhier, deze gemeente ver laten en zich begeven naar het vluchtoord Nunspeet. Tegen J. M. of N. M. is proces-verbaal opgemaakt wegens niet aangifte voor de militie lichting 1918 van eerst genoemde. Het aantal adspirant kiezers dat zich dit jaar voor plaatsing op de kiezerslijst aan- raelde is zeer gering. Door 3 werden hunne belasting biljetten overgelegd en door 3 aangifte-biljetten. Door het afbreken van een stuk ijs zak ten dezer dagen een elftal jongens tegelijk door het ijs. Zij wisten zich echter allen te redden. MIDDELHARNIS. Den heer J. Geldhof alhier is benoemd tot bestuurslid van de Coöpera tieve broodbakker^ de „Voiharding" te Dirksland. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ter inlij ving bij den landstorm zijn alhier opgeroepen 3 personen t.w. J. Melaard 4e Regt. Vest. Art. Klaaswaal. M. de Wachter 4e Regt. Vest. Art. Zwartewaal. C. Maliepaard 4e Regt. Vest. Art. Klaaswaal. Alhier is een «iet onbelangrijke hoe veelheid Regeeringszeep gearriveerd die tegen inwissc':r?; van een bon, van het gemeente huis vc;,.,ijgbaar wordt gesteld. DEN BOMMEL. Aangezien in verschillende gemeenten, waaronder ook deze gemeente, vergunningsbew^zen zijn afgegeven om meer te mogen zaaien, dan het gemiddelde in 1913, 1914 en 1915, zal de Minister'eeae controle uitoefenen en de betreffende straf bepalingen krachtig toepassen, wat voor de landbouwers ernstige gevolgen kan hebben, zoodat het geraden is niet meer te zaaien dan het gemiddelde in de 3 genoemde jaren, welke bedragen volgens de couranten be richten tot slechts 70% zullen worden toe gestaan. Ter gemeente-secretarie zijn aanvragen te bekomen voor het zaaien van verschillende zaden, cichorei, peen, koolrapen, knollen, kool enz. Ook daarvoor wordt als basis ge nomen het gemiddelde in 1913, 1914 en 1911. Gelukkig is de vorst voorbij, zoodat de dreigende steenkolennood eenigzins getem perd wordt en de in de scholen aanwezige veorraden nog niet behoeven te worden aangesproken. Totdat er weer steenkolen in voldoende hoeveelheden zijn aangevoerd, die echter nog op zich laten wachten, blijft er Woensdagmiddag school en vervalt de Za terdagmorgen schooltijd, waardoor ook de catechisatien in de Zuidzijde in plaats van 2 uur niet vroeger dan 3 uur kunnen worden gehouden. STELLENDAM. Dinsdag ging de vlsschers- vloot, voor 't eerst weer uit. De vangst was nogal goed. Woensdag en Donderdag kon den de vaartuigen de haven echter niet uit, doordien door den Oostenwind de haven en de rivier vol drqfijs waren gekomen. Een dochtertje van Dhr. Mulder had het ongeluk te vallen en haar pols te breken. GOEDEREEDE. Door het Rijk is aan deze gemeente een buitengewone onderwijs-sub- sidie toegekend van f 1000. Het Primitief Kohier der Hondenbelas ting zal gedurende 5 maanden, ter secretarie voer een ieder ter inzage liggen. Benoemd tot Gedeputeerde van de Pro vinciale grintweg van Ouddorp tot Sommels- dijk, den Heer F. den Eerzamen Fz. en den Heer A. j. Charbon. De schaarste van petroleum en steen kolen doet zich ook ia deze gemeente sterk gevoelen. De ontvangen regeeringsart., zeep en rijst, verkrflgbaar tegen bons, op het secre tarie, waren spoedig afgehaald en geleverd. OUDDORP. Het alhier bestaande mannen koor wenscht op Dinsdag 27 Febr. des avonds te half acht zijn eerste uitvoering te geven in de oude Chr. School. Het koortje heeft een 16-tal mooie liederen geleerd, waarvan het zingen door een vijftal samenspraken en een paar voordrachten zal worden afgewis seld. Toegangsbewijzen zijn op de zelfde plaats en voor het zelfde bedrag als bij de gemengde zangvereenigingen vanaf Zaterdag te verkrijgen. BRIELLE. Gisternacht zijn inbrekers aan het werk geweest en wel in het kantoor der Kalksteenfabriek. De brandkast werd door het raam in den tuin gebracht, den kant van den wal op en daar gistermorgen bij den sloot gevonden, waar men bezig schijnt ge weest te zijn om er aan de achterzijde een gat in te boren. Die pogingen zijn echter mislukt. Er wordt niets vermist. Den 19den Februari laatstleden had de openbare vergadering plaats in 't gebouwtje van |de vereeniging „Dorcas" van de Chris telijke school- en het suppletiefonds alhier. De vergadering werd ten 71/» uur met ge bed geopend door de voorz. van de school commissie dhr. I. K. Deur. De secretaris gaf verslag van de loop der zaken, over 't ver schenen jaar 1916. Daarna gaf de penningmeester verslag van de financien. Waarbij uit kwam dat de school met een flink salda 't jaarboekje gesloten heeft. Daar de noodzakelijkheid meer en meer zich doet gevoelen een nieuwe school te moeten stichten, werd daaromtrent een en ander mede gedeeld, maar besluiten werden wegens de dure omstandigheden in de bouw vakken niet genomen. Hierna volgde 't ver slag van het suppletiefonds, waarvan loco voorz. was de heer H. Sjouke, daar de Sec retaris niet aanwezig was, werd de penning Raadsvergadering VIERPOLDERS ge houden 17 Febr. 1917. Voorz. Burgemeester Mr, P. A. v. d. Blink. Alle leden zijn aanwezig. De Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: 1. Verslag v. d. Commissie tot wering van Schoolverzuim, waaruit bleek dat in 1916 2 vaders voor de Comm. zijn geweest. De 3 leden moeten aftreden en worden herbe noemd voor 3 jaar W. Schijgrond Bz. C. A. de Vries en M. v. d. Lugt Melsert. 2. Een verzoek van de onderwijzers om salarisverhooging en snellere opklimming. Dit wordt met algemeene stemmen afgewezen, wegens de geldelijke toestand der gemeente. Wel wordt duurtetoeslag voor 1918 toegezegd, evenals dit jaar, als de dure tijd aan blijft houden. 3. Een schrijven van den secr.-penningm. v/h Burgerl. Armbest. P. de Man, waarin hij bedankt voor zijne salarisverhooging van f 50 en zijne benoeming aanneemt. 4. Een verzoek van C. J. den Broeder, of de gemeente voor hem wil betalen den in koop van pensioen (10 jaar lang f 20.) 't Wordt afgewezen. 5. Verslag van B. en W. over kasopname. Alles was in orde, meester dhr. F. van Rij verzocht verslag uit te brengen, uit dat verslag blijkt dat 't ook met die vereeniging wat 't financieel betreft ook iets vooruit is gegaan, daar zij aan pl.m. 30 kinderen ondersteuning gaf, en nog iets meerder in kas had als 't vorige jaar. De ontvangsten van dit fonst waren f 204,77s de uitgaven 131,40 alzoo saldo in kas f77,37" Daarna eindigde de penningmeester met de woorden dat hij hoopte de vergadering alles goed uiteen gezet te hebben en sprak den wensch uit dat we als een man deze zaak helpen en blijven steunen op dat die ouders die hun kinderen op de Christelijke school willen laten onderwijzen en niet de financien er voor hebben om die niet terug te houden van dit onderwijs, stelle de Almachtige ons in deze drukkende tijden in staat milde offers daarvoor te kunnen geven opdat het Chris telijk onderwijs gegeven aan de kinderen nog mogen trekken tot uitbreiding van zijn ko- ningkrijk. Daarna werd nog overgegaan tot 't stemmen van een bestuurslid en werd her kozen dhr. H. Sjouke van de schoolcommissie, en als bestuurslid van 't suppletiefonds. Her kozen 'dhr. J. D. van Rij. Daarna niets meer te verhandelen sluit Ds. M. Gravendijk met dank gebed de vergadering. Aan deze gemeente is een buitengewoon onderwijssubsidie uit 's Rijkskas verleend van f 1000. Sinds een paar dagen is de Vlaa-ding- sche stoomboot maatschappij bezig 't ijs te breken om de diensten weer te hervatten, tot heden zijn ze nog niet geslaagd tot Vlaar- dingen maar hopen Zaterdag de dienst weer voor goed te hervatten. T1NTE. Vrijdag 2 Maart vergadering van het Ondersteuningsfonds „Eendracht maakt Macht" 's avonds 7 uur in de zaal van W. Lugtenburg. Onderwerp verhooging uitkee- ring ziekengeld. HËLLEVOETSLUIS. Dinsdagavond is er een conferentie gehouden van den gemeen teraad met den Directeur der gasfabriek (geen openbare zitting) ter bespreking van het con tract dat de gemeente met de gasfabriek heeft. Zonder gasprijsverhooging zal waar schijnlijk het gasverbruik niet voldoende ver minderen. Een paar leden zullen naar het Kolendistributiebureau verdere inlichtingen gaan inwinnen. Vrijdagavond heeft nogmaals een^bespreking plaats gehad. In de eerstvol gende raadszitting zal deze zaak officieel aan de orde komen. Ondanks den dooi is het Kanaal door Voorne en Putten nog steeds niet bevaar baar; pogingen zijn gedaam om door een Ijsbreker het Kanaal open te laten maken van de zijde van den Waterstaat is hiertegen echter bezwaar gemaakt, daar de beschoeiin gen van het Kanaal daardoor te veel zouden lijden. Aan de rekening-courant van de „Groo- te Zieken- en Begrafenisbus" alhier over 1916 is het volgende ontleend Het. saido der vorige rekening was f 500,27, aan contributie is ontvangen f 1812,17, aan huishuur f 445,22, aan interest f 396,15, aan bijdrage voor de „Kleine Bus" in de huis huur f 93.78 en van de Rijkspostspaarbank is afgenomen f 600, zoodat het totaal der ontvangsten is f 3817,59, (6 weken is geen contributie betaald behoeven te worden.) De uitgaven betreffen: Aan geldelijke uit- keering f 410, de lijkwagen f 18,30, genees- en verloskundige hulp f 1107,50, jaarwedde boekhouder en bode f 162,50, assurantiën f 21,50, grondlasten f 50.86, aankoop van een certificaat N. W. S. 2l/i f 598,21, subsidie Wijkverpleging en Vacantie kolonies f 30, vergoeding voor Ziekenhuis en verbandmid delen f 120,08, aan P. J. Telman f 5 en aan B. Klop f 12, werkzaamheden aan het huis f 1106.74, diverse onkosten f 66,88. Totale uitgaven f 3700,57. Goed slot is derhalve f 147,02. De bus bezat op 31 Dec. 1916 een huis (aangekocht voor f 10700 en verhuurd voor f 425)15 certificaten N. W. S. van f 1000 a 2% en 1 obligatieleening 1914 ad. f500 a 5 tot een bedrag van f 9000 en belegd op de Rijkspostspaarbank een bedrag van f 560,72. Aantal leden 31 Dec. 1916, 319. De volgende bijzonderheden van de Kleine Zieken- en Begrafenisbus Inkomsten f 5607.7Q5. Uitgaven f 4646,36. Goed slot f 959,42". Dit laatste bedroeg over 1915 r 1208,62s, aan contributie f 3764,97" en aan interest f 634,19. Bij overlijden is met inbegrip van de kosten voor den lijkwagen uitbetaald f 1386,60; aan den dokter voor genees- en verloskundige hulp f 2364,56", aan den boekhouder f 175; aan den bode f 217,68; aan subsidie Wijkverpleging aan Vacantiekolonies f 35, voor tegemoetkoming aan de leden f 185,92. Hierbij zij opgemerkt dat in het vorige jaar de bepaiing is gemaakt dat de reiskosten tot zeker bedrag worden vergoed, als de leden elders naar een spe cialiteit moeten en dat voor verblijf in een ziekeninrichting in een andere gemeente des- verlangd f 1 per dag, tot een maximum van f 60 per jaar beschikbaar wordt gesteld. Zoo komt voor het eerst voor een post verband middelen tot een bedrag van f 55,59", tot nogtoe moesten die door de leden persoon lijk betaald worden. Het eigendom der bus bestaat uit f 20000, nominaal belegd op het grootboek, 8 obligatie's 100. N. W. S. h 2'li f 2250 nominaal belegd op een Staats schuldboekje a 3 en een obligatieleening 1914 ad. f 500 5 Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1916. 660. Er werden in 1916 in geschreven 30, geroyeerd 41, waarvan over- leden 13 leden. 6. Tot leden van 't stembureau gedurende 1917 worden benoemd P. Luijendijk, A. Bout kan en PI. Schuddebeurs. 7. Eene gemeenteverordening zal in 't le ven worden geroepen, omtrent 't gewicht van het brood. 8. Verder wordt lang en breed -gepraat over de levensmiddelendistributie. De Burg. had gaarne iemand tot hulp maar geen der heeren wist een geschikte persoon te noemen. Dit wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. GOEDEREEDE. Sinds eenige weken waren de garnalen-visschers, vanwege de strenge vorst genoodzaakt rust te nemen, doch kon den Dinsdag weder ter vischvangst. Arrondfssements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 20 Februari. De 38-jarige koopman A. S. te Nieuwersluis had op 30 October 166 hectoloter klei-aard- appelen, z.g. eigenheimers, die hij te Geervliet gekocht had, door vier personen per wagen doen vervoeren van een punt binnen de ge meente Geervliet, naar een vaartuig liggende in de haven van Heenvliet. Zulks in strijd met art. 8, eerste lid van de Distributiewet. Bekl. verklaarde J. Kranendonk, van wie hij de aardappelen gekocht had, te hebben verzocht ze aan het vaartuig van den beurt schipper C. van Strien te Heenvliet te laten bezorgen. Op zijn beurt had Kranendonk toen daartoe last gegeven aan zijn twee zoons en een knecht. Beki. zou in den waan verkeerd hebben, dat het vervoer den 30sten October nog juist, dien dag voor 't laatst, geoorloofd was. Ter zake van het aan zijn schuld te wijten hebben, dat eenig voorschrift van de Distri butiewet niet wordt nagekomen, eischte het O. M. f 300 boete, subs. 14 dagen hechtenis. C. L., wegens het opzettelijk verkoopen van waren tegen hoogeren prijs dan door den minister van landbouw, nijverheid en handel is vastgesteld en toegelaten, te Den Bommel, tot f 20 boete. subs. 10 dagen hech tenis. Vrijgesproken werdJ. K., 34 jaar, koop man te Stad aan 't Haringvliet, beklaagd geweest van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op Dinsdag 27 Febr. afslag, telkens des nam. te 3 uur te Nieuwe Tonge, ter herberge van J. v. Paaschen van2 huizen met erf en grond te Nieuwe Tonge aan den Molen dijk en een huis met tuin te Battenoord ge meente Nieuwe Tonge ten verzoeke van me vrouw de wed. D. de Wilde en kinderen. Notari3 VAN DER SLUIS. NIEUWE TONGE. Afloop der gehouden veiling van drie woonhuizen met erf van Mevr. de Wed. D. de Wilde le perceel ingezet door Joh. vaa Alphen op f I960.—. 2e perceel ingezet door J. Muije op f 604.—. 3e perceel ingezet door M.Guil- jam op f 1400.—. Vervolgens gehouden veiling van de Ettlng van den Buitendijk van den polder Klinker- land met gorsweiland en watering te Herkin- gen ten verzoeke van den Heer B. Rosmolen groot ruim 38 gem. ingezet door J. Muije op f 120 per gemet. SOMMELSDIJK. Geboren: Willem z. v. J. Vis van Heemst en A. G. Zaaijer. Geertruida, Josephina, Adri- ana, d. v. A. J. Bouwer en M. A. Kern. Getrouwd: J. H. Dijkers 28 j. en E. A. Kor- vink 27 j. Overleden: Lieven Groenendijk. 74 j. weduwnaar van J. v. d. Doel. HELLEV OETSLUIS. Bevallen: M. Dijkers-van Gelderen d.L. Lingbeek-Meurs, z.P. Driece-Klink, d.M. H. Klop-Goosens, z.M. de Werker-Rolan- dus, d. OverledenG. M. Koerts, jm. 9 mnd.A. Vink, wed. A. Barendrecht, 79 jr. NIEUW HELVOET. GeborenLeo, z. v. K. v. d. Starre en J. v. NoortCornelis, z. v. J. M. v. Orselen en P. de Snaijer; Pieter, z. v. Pabbo en J. v. Rij. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 25 Febr. 1917 Ned Hervormde Kerk. Soinmelsdijk, v.m. 9.30 en 's nam. 2 uur Ds. Westrik. Middelharnis, 9.30 en 'sav. 6 uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9 en 's nam. 2 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. Langhout. Ooltgenplaat, Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Herkingen, Dirksiand, n.m. 2 u. Ds. de Gidts van Goedereede. Melissant, Stellendam, Ooedereede, v.m. 9.30 Ds. F. de Gidts. Ouddorp Brielle, v.m. 10 uur Ds. Knotneres, jenj's av. 6 uur Ds. Erdman. Oostvoorne, Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 Ds. de Kat-Angelino. Heilevoetsliiis, v.m. 9.30 en ram. 4 Ds. Timmer. Zuidland, Simonshaven v.m. 9.30 uur Ds. Feenstra van Oudenhoorn. Nieuwenhoom, v.m. 9.30 Ds. de Voogd v. d.Straaten. Oudenhoorn, Spijkenisse, Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. J. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, Zwartewaal, Viercolders, voorm. 9,30 uur Ds. J. Borger. Vierpolders (Evang.) v.m. 9.30 uur Leesdienst, 's av. 6 30 uur de heer Van Drunetl van Oost voorne. Nieuwesluis, (Evang.) v.m. 9 30 en 's av. 6 uur de heer Schalekamp. Gereformeerde Kerk. Brielle, v.m. 10 en n m. 5 uur Leesdienst. Kockanje, Tinte, v.m. 9.30 en 's n.m. 2 uur Ds. Gravendijk van Brielle. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 en n.m. 4 uur Leesdienst. Hellevoetsluis, v m. 9.30 en n.m. 4 uur Leesdienst. Zuidland, Spijkenisse, Abbenbroek, Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds.Q van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9.30 en 's nam. 2 uur Ds. Verrij van Hellevoetsluis. Den Bommel, v.m. 9.30, 's nam. 2 en 's 5.30 uur, de heer de Vries van Zierikzee. Ooilgensplaat. v.m. 9 30 (Bed. H. A.) en 'sav. 6 uur Ds. Dekker. Meiissant, voorm. en nam. Ds. de Bruijn. Stellendam, Oud dorp, Gereformeerde Gemeente Dirksland, v.m. 9, nam. 2 en'sav. 6 uur Leesdienst* Dinsdag 27 Febr.Bi 'dag Ds. Kersten van lerseke. Doopsgezinde Kerk Ouddorp, Ds. k. W. Rossing. SOMMELSDIJK. Kerkvoogden der Herv. Kerk alhier maken bekenddat de rekening dezer administratie over 1916 en de begroo ting voor 1917 gedurende acht dagen ter inzage voor stemgerechtigde lidmaten is nedergelegd in de Kerkekamer van des voorm. 9—12 ure. MIDDELHARNIS. Dinsdagavond 27 Febr. om half zeven zal in de Zondagsschool op treden Ds. Boone van St. Filipsland. DEN BOMMEL. Aan de Chr. School alhier is benoemd tot onderwijzeres, in plaats van mej. T. Bolier, die eervol ontslag heeft ge vraagd, mej. C. G. Goote van Puttershoek. TINTE. „Maak front" deze alarmkreet vind men in een circulaire die hier te Tinte werd rondgebracht, waarin tevens een oproep ge daan wordt, aan alle voorstanders der Open bare School te Oosvoorne, tot bijwoning van een vergadering op 23 Febr. waar als spre ker op zal treden den Heer KL de Vries. Deze zal daar trachten de gevaren der O. School, die haar van de op te richten Chris telijke Schooi omringen, te bezweren. Dat arme troebelkipd wordt ook te Oostvoorne in haar zoete slaap gestoord. SIMONSHAVEN. Wegens gebrek aan pe troleum, is het herhalingsonderwij8 gestaakt. De Driebergen. Het stoomschip Driebergen had, toen het getorpedeerd werd, een lading steenkool aan boord en was, na lossing daarvan, bestemd om te Baltimore graan voor de Nederland- sche regeering te halen. Ministerie van Financiën. Bij Koninkl. Besl. van gisteren is aan mr. dr. A. van Gijn met ingang van heden eer vol ontslag verleend als minister van finan ciën, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige door hem den lande bewezen diensten en is benoemd tot minister van fi nanciën prof. mr. M. W. F. Treub. Prof. Treub is hedenochtend door de Ko ningin beëedigd. CENTR. VEILING voor GOEREE en OVERFLAKKEE. Veilingbericht van Donderdag 22 Febr. Aanvoer 134.544 K.ü. uien. Prijzen voor overzee f 5.85 tot f 6.55, over land f 8.10 tot f 8.50 per 50 Kg. Kleine uien overzee f 7.70 tot f 7.80, overland f 7.60 tot f 7.80. 241.600 peen. Prijs f 3.10 per 50 K.G. (in December afgekeurde peen voor de groentedrogerij.) 7000 K.ü. knollen f 2.60 per 100 K.G. E1ERENVEIL1NG „V. P. N." BRIELLE. Op de j.l. Donderdag gehouden Eieren- veiling werden aangevoerd totaal 11797 eieren. De prijzen bedroegen per 100 stuks Kippeneieren f 8.35 f 8.89 Eendeneieren 11.55 Ganzeneieren Kalkoeneieren Uitbetaald werd voor Kippeneieren f 8.37 en voor Eendeneieren f 11.20 per 100 stuks. *j| Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders :g EN it op Donderdag 8 Maart a.s. hunne te herdenken. 12134 Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 1867 - OUDE TONGE, Febr. -1917 ïTeTiTeTiTÏTi TVTTTÏTÏTT Heden overleed na een kortstondig en smartelijk lijden ons innig geliefd Zoontje en Broertje 12127 in den jeugdigen leeftijd van bijna 4 jaren. Uit aller naam A. BRINKMAN. W. J. BRINKMAN-DALEBOUT Sommelsdijk, 21 Februari 1917. Hedenmiddag omstreeks 4 uur, over- Q leed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk, doch geduldig lijden, onzea geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader 12126 Weduwnaar van jacomina v. D. Doel. in den ouderdom van bijna 75 jaren. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende. NEELTJE v. D. NIEUWENDIJK— Groenendijk. GEERIT v. d. NIEUWENDIJK. PIETER GROENENDIJK. MAATJE GROENENDIJK-Knöps. Sommelsdijk. 22 Februari 1917. ^?&Sa^<sactEËfóSSË!BKtlEEHUEEBK(B9MBKa Heden overleed, na een kortstondig Jijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 81 jaren. Uit aller naam, Wed. M. C. VAN NIEROP- 12124 Braber. Stad aan 't Haringvliet, 21 Febr. 1917. Algemeene Kennisgeving. Hedenmorgen overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig lijden zacht en kalm onze innig geliefde Echtgenoot Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer in den ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam, Wed. JAN TANIS, 12123 en Familie. OUDDORP, 20 Februari 1917. Wed. P. BORGDORFF—Trommel. Den Bommel, 22 Februari 1917. (9

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4