Advertentien. PLAATSELIJK ÜIEOWS GEMEENTERAAD. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. BflIELSCHE 8. W. H. ESSEUNK, Groenten enFruitveiling' ter zake „berijden van een rijwiel zonder licht", F. C. S. en J. v. N. te Stad aan 't Haring vliet, S. H. Sommelsdijk,, P. A. v. d. B. te Oude Tonge, D. M. te Dirksland, C. T. en J. v. Z. te Nieuwe Tonge, S. v. E. te Oolt- gensplaat Achthuizen allen tot 1 boete van f 3, subs. 3 dagen. J. K. te Stad aan 't Ha ringvliet tot een boete van f 5 subs. 5 dagen. ter zake „overtreding der leerplichtwet", G. B. te Ouddorp, T. H., J. v. d. B., B. v. d. D., W. H., J. W. en J. v. R. te Sommels dijk, C. v. d. H., J. C. v. P., P. W., E. v. D. te Dirksland, L. D. v. W. te Oude Tonge, L. H. te Nieuwe Tonge, KI. M. en M. S. te Melissant, H. D. en J. M. te Herkingen, alle bij verstek tot een boete van f 8, subs. 8d. ter zake „overtreding der leerplichtwet", L. de L., J. v. d. P., L. Tr. te Sommels dijk, L. K., A. H., F. v. P., P. J. S. S., W. M. te Oude Tonge, J. M. te Ouddorp, allen tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam Zitting van Dinsdag 5 December, De 51-jarige koopman R. R. te Zuidland had in den nacht van 19 op 20 October uit een weide onder Geervliet een paard weggeno men. Bekl. verklaarde het in dronkenschap te hebben gedaanhij had evenwel niet zonder overleg gehandeld, want hij was er meteen halster op uit gegaan om het paard weg te voeren. Hij had het paard meegenomen naar Gouda en het daar voor f 400 verkocht. Ofschoon hij intusschen nuchter geworden en tot bezinning gekomen was, had bekl. zich met het geld naar Rotterdam begeven, had een goud horloge met gouden ketting gekocht voor f 72 en was met de rest van het geld aan den rol gegaan. Bij zijn aanhouding waren, met het gouden horloge en ketting, nog 9 bankbiljetten van f 25 en dén van f 10 op hem gèvonden. Thans was bekl. gedetineerd in het Huis van Bewaring alhier. Ter zake van diefstal van vee uit de wei de werd zes maanden gevangenisstraf tegen hem geëischt. Mr. F. A. Davidson pleitte clementie. Uitspraak 12 dezer. De niet-verschenen juffrouw A. M. de M., 71 jaar, zonder beroep te Hellevoetsluis, had zich op 5 October boos gemaakt op den petroleum-koopman C. Buurmeester, omdat deze wat al te hard aan de schel had ge trokken. Zij had hem de deur opengemaakt en hem tegelijk met een der handen een f er- men slag in het gelaat gegeven. Het kletste, zeiden de getuigen. Het O. M. eischte wegens mishandeling f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. De 18-jarige veldarbeider W. S. te Dirks land zou op 11 October een juffrouw, die twist met zijn moeder gehad had, herhaal delijk tegen het lichaam geslagen en getrapt hebben waardoor de juffrouw pijnlijk getrof fen was. Ter zake van mishandeling werd tien da gen gevangenisstraf tegen hem geëischt. Op 3 October zou de 29-jarige R. T., huis vrouw van E. C. L. te Hellevoetsluis, twee andere juffrouwen verschillende scheldwoor den toegevoegd hebben. De oorzaak was een burenruzie om kleinigheden geweest. Het O. M. eischte wegens eenvoudige be- leedlging, tweemaal gepleegd, f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. J. T., 45 jaar, te Stad aan 't Haringvliet, wegens mishandeling van een ambtenaar, tot twee maanden gevangenisstraf. A. L., 19 jaar, bakkersknecht en H. F., 20 jaar, veldarbeider, beiden te Oude Tonge, wegens strooperij door twee vereenigde per sonen, ieder tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. J. W., 27 jaar, huisvrouw van S. v. d. V., zonder beroep te Stad aan 't Haringvliet, wegens mishandeling, tot f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis. A. W. de V. te Geervliet, wegens eenvou dige beleediging, tot f 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis. M. J. C. B., huisvrouw van G. A. J., zonder beroep te Hellevoetsluis, wegens mishande ling, tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvan VANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 20 faillissementen tegen 33 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Over het gansche kalenderjaar deze week Inbegrepen, 985 tegenover 1313 in denzelfden tijd van het vorige jaar. SOMMELSDIJK. De indienststelling van de militieplichtigen der lichting 1917, welke bepaald was op 20 December a.s. is nader bepaald op 5 Januari 1917. De uitbetaalde vergoedingen over de maand October zijn door den heer Min. v. Oorlog goedgekeurd tot een bedrag van f899.95. Het uitgekeerde en goedgekeurde bedrag beloopt thans in totaal f29102,90. De gemeentebegrooting dienst 1917 is van H.H. Ged. Staten goedgekenfd terugont vangen. STAD AAN T HARINGVLIET*. Onze vroe gere dorpsgenoot de Heer A. Vroegindeweij slaagde de vorige week voor 't examen in 't boekhouden gehouden door de Ver. van Leeraren op 20-21 en 22 Nov. Doordat de wagen van den landbouwers A. te dicht aan de kaaikant stond, zakte zij bezijden uit, en tuimelde de kaai in, bij ge deelten heeft men ze daarna uit het water gehaald. De zoon van den brievenbesteller Abr. Keijzer is tot gelijke functie benoemd ten behoeve van een gedeelte van Middelharnis nabij deze gemeentegelegen. DEN BOMMEL. De heer J. C. Borgdorff heeft niet alleen in handen van den President der Arrondissements Rechtbank den eed af gelegd als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, maar ook in die van den Burgemees ter als lid van het college van zetters van de directe belastingen, om 1 Januari beide benoemingen te aanvaarden. Tegen een tweetal personen is proces-ver baal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Van de landstormjaarklasse 1917 zijn alhier drie personen ingeschreven. Zij die van de ontvanger regeeringshaver- mout, gort, bruine boonen en erwten wen- schen te gebruiken, hebben zich daartoe aan te melden bij den gemeenteveldwachter, even-, eens voor de bestellingen van regeeringsvisch, die van uitstekende kwaliteit blijkt te zijn. Nadat de dijkring het oude arrestanten- lokaal dichtgestopt heeft en het dus geheel zonder licht en lucht kwam en een nieuwe achterwege bleef in verband met nieuwe raadhuisplan zijn thans 2 nieuwe arrestanten- bewaarplaatsen verrezen achter het brand spuithuis in de Voorstraat, welke meer aan de eischen beantwoorden. Waarde gemeente 2 jaren zonder arrestantenbewaarplaats is geweest blijkt dus, dat het hier niet onrustig is. OOLTGENSPLAAT. Woensdag werden de kinderen der bewaarschool als naar gewoonte onthaald, op koek, marsepijn en chocolade alsmede een stoffelijk aandenken welke door Sint Nicolaas werd uitgedeeld, waarna de kinderen vergenoegd huiswaarts keerden. NIEUWE TONGE. Woensdagmorgen had de landbouwer P. van A. het ongeluk toen hij zich op een tilte in de schuur begaf waarschijnlijk door een duizeling bevangen van de tilte te vallen waarmede hij zich nogal ernstig bezeerde. OUDE TONGE. Bij publicatie is ter alge- meene kennis gebracht, dat gedurende deze buitengewone tijdsomstandigheden, dringen de gevallen uitgezonden de gemeente secre tarie zal zijn geopend v. m. 9 12 uur. Tot Ambtenaar ter Secretarie alhier is benoemd, de heer D. Verweij, gemeente ont vanger alhier. Het kantoor van den gemeente Ontvanger zal zijn geopend wekelijks op Woensdag en Vrijdag v. m. 9 12 uur. Bij publicatie is bekent gemaakt,'dat aan alle leveranciers van consumptiemelk een toeslag zal worden verleend. De prijzen van het gas zijn voor deze gemeente bepaald als volgt: Indien per maand niet meer wordt verbruikt als 75% van het totaal aantal M3 ten vori- gen jare per maand. Lichtgas 14 centen per M!. Muntgas 14 Kookgas 126 Motorgas 11 Wanneer meer dan 9 uur de 75% wordt verstookt stijgt de prijs van Licht-Munt-en Kookgas met 6 centen per Ms van motorgas met 90%. DIRKSLAND. Tot beperking van Gasver bruik mag vanaf Donderdag 7 dezer 's avonds na 8 uur (Zaterdag uitgezonderd) in de win kels geen gas gebezigd worden. HERKINGEN. Hoogstwaarschijnlijk door het niet in orde staan der trap viel Maan dagavond de vrouw van P. K. van den zolder. Hevig ontsteld van schrik en met veel pijn werd zij met meer dan eene kneu zing aangetroffen. Scheen het alsof alhier een ware kolen- nood heerschte zoo kan thans worden mee gedeeld 1.1. week een kleine lading 300 H. L. voor den heer H. Munters is aangekomen. Deze week zijn door den Heer Burge meester en anderen eenige drijfjachten ge houden onder deze gemeente waarbij ditmaal niet veel moet zijn buitgemaakt. Ook van elders zijn de opgaven daarvan zeer kleinte noemen. STELLENDAM. Door de firma Van der Vlis en Paalvast te Vlaardingen, wordt alhier een garnalenzouterij opgericht. GOEDEREEDE. De melk is alhier wederom met één cent per liter verhoogd en kost nu 12 cents per liter. Op het aanplakbord staat met groote letters: Circus van Bever komt. Dus toch Kermis, niet tegenstaande de huidige om standigheden. OUDDORP. De militielichting 1917, welke in hst tijdvak van 16—20 Dec. in werkelijken dienst was opgeroepen, is uitgesteld tot 3—6 Jan. Voor de gemeente Ouddorp geld het 5 Jan. 1917. BRIELLE. 1 Dec. 1.1. woei van gemeentege bouwen en kerktoren onze Vaderlansche drie kleur, ter gedachtenis aan het verdrijven der Franschen uit Brielle op 1 Dec. 1813. Merk waardig, dat te 5 uur de maan precies de zelfde stand had, volgens onze historius, den heer Been als op dien gedenkwaardigen 1 Dec. 1813, zoodat men zich op het marktplein een goed denkbeeld kan vormen van het ge beurde op dien dag. Bij de 1 Dec. gehouden herstemming voor de Provinciale staten zijn van de 5279 stemmen er 3201 uitgebracht, van onwaar de 63. De heer A. W. Heijkoop (S. D. A. P.) verkreeg 1429, de Heer A. Roodhuijzen (U L.) 1609 stemmen. Alzoo gekozen de heer A. Roodhuijzen. Het stedelijk museum is gedurende de maand November bezocht door 45 personen. Als bezuiniging zal men er alhier toe overgaan een verplichte vervroegde winkel sluiting in te voeren. Onze stadgenoot de heer F. van den Berg slaagde te 's Gravenhage voor het di ploma 3e stuurman. Aan het verslag van de Leeszaal der Vereeniging „Volkhuis" te Goes uitgebracht op de Jaarvergadering van 1 Dec. 1916 ont- leenen wij het volgende: De Vereeniging ontving van Mr. de Witt Hamer, kantonrech ter te Brielle, een 50 tal boeken ten geschenke. NIEUW HELVOET. Zaterdag 9 Dec. 1916 n/m 4 uur zal eene openbare raadsvergadering gehouden worden. ZUIDLAND. Als een bizonderheid kan wor den gemeld dat de thans overleden heer N- P. Levie alhier thans op 67 jarigen leeftijd, overleden de eenige Joodsche boer in Neder land was. Vergist hier onzen berichtgever zich niet (Red.) Thans mag door de Bakker alhier ook geen mekkenhrood meer gebakken worden. ZWARTEWAAL. Daartoe uitgenoodigdtrad a alhier op een bestuurslid van een kolenbond' uit een naburige gemeente, teneinde ook hier tot een oprichting van zoo'n Bond te geraken. Bedoelde Spreker zette het bestaan en de werkwijze van een dergelijke Bond uiteen, waarna door de aanwezigen voor deze ge meente een voorioopig bestuur werd samen gesteld uit de Heeren: W. Brobbel, H. van der Plas. Rb. Sluiniet, B. Voogt en N. K. Vrij. VIERPOLDERS. Maandagavond is in 't Christelijk Militair Tehuis in 't belang van de Zending opgetreden de Heer T. Stok, agent v. d. Ned. Zendings vereen, met lichtbeelden Van half 5 tot half 7 was eene voorstelling voor ktnderen en 's avonds voor grooten. Bij de kleintjes ging het over Java, opland- bouw- en godsdienstig gebied. Van 6 tot half 8 heeft de spreker 't gehad over 't Mohame- danisme. De beelden waren 3cherp en de toelichting was belangwekkend. Met groote aandacht werd de heer Stok dan ook gevolgd. Ondanks 't ongunstige weer was de zaal goed gevuld. Beide keeren is met gebed geopend en dankzegging gesloten. Het jongmensch M. Hoogenboom heeft met St. Nicolaas te Brielle een klap om zijn ooren gehad van een Sinterklaaslooper, zijn gezicht zwol op. 't Schijnt daar weer een zondige boel geweest te zijn. Onze vroegere dorpsgenoot Jacob Pol dervaart thans woonachtig te Rotteidam, heeft een stuk ijzer op zijn been gehad, zoodat dit op 2 plaatsen gebroken is. VERGADERING van den Raad der Gemeente ZWARTEWAAL, op Woensdag 29 November 1916 voorm. 11 Vs uur. Tegenwoordig zijn de Voorz. en alle leden. Verhandeld is- het geen volgt le. Ingekomen stukken: a. Missive van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, dato 23/28 October 1916 G. S. N„ 127, met enkele aanmerkingen terugzen dende een besluit tot wijziging van de ge meente-begrooting voor 1916. Aan de gemaakte bezwaren wordt tegemoet gekomen waarna de wijziging opnieuw zal worden ingezonden. b. idem van den zelfden datum G. S. N0 52 berichtende, dat het Rijkssubsidie ex art. 53 der Lageronderwijswet over 1916 niet verhoogd kan worden. c. idem, dato 24/28 October 1916 G. S. N0 43 goedgekeurd terugzendende het suppletoir kohier voor den hoofd, omslag, dienst 1916. d. idem dato 16/19 October 1916, goedge keurd terugzendende het suppletoir kohier voor den Hondenbelasting dienst 1916. e. idem, dato 23 October 1916 G. S. N0 42/2 tot wijziging van de jaarwedden van Burgemeester Secretaris Ontvanger en Wet houders en tot vaststelling van hunne pen sioensgrondslagen. f. idem, dato 13/16 November 1916 G. S. N0 31, goedgekeurd terugzendende een ver ordening op het levensmiddelen bedrijf in deze gemeente. g. besluit van Gedeputeerde Staten dato 25/28 September 1916 tot vaststelling van de gemeenterekening over 1916. h. schrijven van den heer D. Luijendijk, alhier, dato 12 October 1916 mededeeld ont slag als raadslid te nemen. De sub b. h. ge noemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl het sub h. genoemde stuk ter uitschrijving eener verkiezing aan B. en W. wordt ter hand gesteld. i. missive van Gedeputeerde Staten, dato 20/24 November 1916 verschillende wijzigin gen aangevende die in de gemeentebegroo ting moeten gebracht worden, aleer deze voor goedkeuring vatbaar is. Na langdurige besprekingen wordt goedgevonden dat de Secretaris in den Haag nadere inlichtingen zal trachten te verkrijgen, die voor het aan brengen van wijzigingen noodig zijn. 2e. Wordt besloten onderhands te verhuren aan T. Goudswaart te Zwartewaal, voorden tijd van 6 jaren ingaande 1 Januari 1917 het perceel grond kadaster N 407 tegen eene pacht van f250 per jaar. 3e. Wordt besloten tot publieke verhuring van de perceelen kadaster Nos. 430,959 en 475 gedeeltelijk 1226 en 309 en het Groote Spui kadastraal bekend gemeente Heenvliet Sectie B. N0 1815. Na eenige besprekingen over regeerings- brood wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraadsvergadering te STELLEN DAM op Woensdag 6 December des nam. 3 ure. Aanwezig 4 leden. Afwezig de Heeren Nag- tegaal, Holieman (beiden met kennisgeving) en Keijzer. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering door den Voor zitter leest de Secretaris de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd en getee- kend. Aan de orde is de benoeming van een on derwijzer met verplichte hoofdakte. Voor deze betrekking heeft zich slechts één sollicitant aangemeld, nl. de Heer J. J. Bliek te Zuidzande. De Voorzitter deelt mede dat de door den sollicitant gegeven, proefles goed was, als ook de ingewonnen inlichtingen, zoodat ge noemde Heer Bliek ter benoeming wordt voorgeteld, en wordt benoemd met algemeene stemmen tegen 1 Januari a.s. Op een vraag van één der leden of di wrl zal gaan met ingang van 1 Januari, antwoordt de Voor zitter bevestigend aangezien de heer Bliek aan een school is waar één onderwijzer over is. Vervolgens is aan de orde de benoeming van een gewoon onderwijzer. Op de voor dracht zijn geplaatst de heeren Straks te Utrecht no. 1, Dekker te Poortvliet no. 2 en Krijger te Zierikzee no. 3. De Voorzitter leest voor het rapport uit gebracht door het hoofd der school, en deelt tevens mede dat no. 3 intusschen is benoemd te Dirksland. Alsnu wordt tot stemming overgegaan en blijkt te zijn benoemd no. 1 der voordracht, dhr. Straks te Utrecht, met 3 stemmen, no. 2 kreeg 1 stem. Vervolgens wordt, ingevolge desbetreffende ingekomen stukken besloten aan de Wed. van Es eervol ontslag te verleenen als school- schoonmaakster en in haar plaats te benoe men mej. K. van Es. Ten slotte heeft Van Seters nog een vraag betreffende het verstrekken van goedkoop brood. Uit de notulen merkt van S. op dat met 1 Januari a.s. het verstrekken van goed koop brood zal ophouden. Dit komt hem vreemd voor, aangezien slechts enkele we ken geleden door den Raad werd besloten f600 hiervoor beschikbaar te stellen. De Voorzitter deelde toen mede dat er iedere maand f25 voor noodig was, zoodat van Seters meende dat er wel tot in 1918 genoeg geld voor beschikbaar was. De Voorzitter antwoordt dat dit dan door van Seters en ook andere leden die dezelfde meening als van Seters zijn toegedaan, ver keerd begrepen is. Hij had duidelijk gezegd dat tot Januari f 75 noodig was. De rest zou dan dienen tot dekking der tekorten. Ook Roon verklaart het met van Seters eens te zijn, waarop de voorzitter nogmaals opmerkt dat dit een misverstand is, buiten zijn schuld. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Brand Nieuwe Markt Rotterdam. De 4 jarige Leendert Klip, (zie gemengd nieuws eerste blad) die Woensdagavond met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis is gebracht is daar in den afgeloopen nacht overleden. Dit is het derde slachtoffer van den brand op de Nieuwe Markt alhier. De toestand van Catharina Klip, een meisje van 8 maanden, en van den 75-jarigen U. A. Organist, die eveneens in het ziekenhuis op genomen werden, isniet ongunstigvoorioopig bestaat er geen gevaar voor hun leven. SOMMELSDIJK. GeborenJohannes, z. v. J. v. d. Poel en H. van Buuren. OndertrouwdMaarten van Delft, 36 jaren (van Middelharnis) en Catharina van den Doel, 29 jaren. Johannes Jordaan, 25 jaren, (van 's-Gravenzande) en Neeltje Jacoba van der Sluis, oud 23 jaren. NIEUWE TONGE, GeborenJohannis, z. v. J. Verweij en K. van Heemst. Adrianus Cornelis, z. v. A. Kie vit en J. Nieuwenhuize. Hester, d. v. W. Koert en E. Dekker. Adrianus, z. v. P. Wes- dorp en J. M. Haanenberg. Gerrit z. v. C. Schilperoort en F. Klink. GehuwdH. B. Lader, 32 jaar en C. Cam- phens 24 jaar. J. de Jong 42 j. en E. Dorst 41 jaar. OverledenJ. M. de Baan oud 75 jaren wed. van Marinus Dorst. J P. Holster oud 4 maanden. Arendje Dubbeld oud 32 jaren ge huwd met Marinus johannis van Driel. ZWARTEWAAL. GeborenRobertas Pieter z. v. P. J. M. Heijndijk overleden en Hendrika Sluimer. Lena Arentje d. v. J. Breen en Dirkje Adriana van Hulst. Cornelis z. v. C. Voogt en Pie- tertje Kraak. Pieter z. v. J. Schoordijk en Anthonia Christiana van der Zee. Cornelia, Lourence, Arendje d. v. G. Suiker en Nelia Magdalena Snoeij. OndertrouwdFrederlk, Pieter, Jacob, Stam 30 j. en Catharina Petronella de Regt 22 j. GetrouwdLeendert Moerman oud 26 jaren, en Johanna Cornelia van der Pijl oud 25 jaar. Pieter Fioris van der Pijl oud 29 jaren en Cornelia Bevaart oud 42 jaar. ABBENBROEK. GeborenLuberta, d. v. A. J. Zandijk en H. F. Mol. Geertrui Maria, d. v. A. Ouwen- dijk en P. Zandijk. Geertruida Cornelia, d. v. S. J. van Putten en C. Poldervaart. OndertrouwdA. van Lint en L. H. Wolters. GetrouwdC. Zevenbergen en N. J. Bree- derland. A. van Lint en L. H. Wolters. VIERPOLDERS. GeborenNelia Adriana, d. v. L. Lobs en A. v. Santen. Marines Arie, z. v. Jacob Rot tier, wonende te Hellevoetsluis en Anna den Bakker. GehuwdMaarten Briggeman en Marie Vrij. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 8 Dec. 1916. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk. 's av. 6 uur Ds. Langhout van den Bommel (Advent) (extra collecte). Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ü3. Pop. (Voorb. H.A.) Stad aan 't Haringvliet 's v.m. 9 en nam. 2 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, v.m. 9.30 uur Ds. Langhout. Ooltgenplaat, 's av. tj uur Ds. Krult van Nieuwe Tonge. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 uur Ds. Kruijt. Herkingen, Dirksland, v.m. 9 uur Ds. v.d.Kooij van Ouddorp. Melissant, Goedereede, v.m. 9.30 (collecte) en 'sav. 5.30 uur Ds. F. de Gidts. Stellendam, Ouddorp, Brielle, Oostvoorne, Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, Nteuw-Helvoet, v.m. 9.30 uur Ds. de Kat—An- gelino. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Timmer. Zuidland, v.m. en 'sav. Ds. B. C. Koolhaas. Simonshaven, Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 Ds. de Voogd van der Straaten Oudenhoorn. Spijkenisse, Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. J. IJzerman. Heenvliet, Abhenbroek, Zwartewaal, v.m. 9.30 Ds. Baar. Vierpolders, v.m. 9.30 Ds. J. Borger (Oogstpredi- katie). Vierpolders (Evang.) v.m 9.30 Leesdienst en 's av. 6.30 uur Ds. J. IJzerman van Geervliet. Nieuwesluis, (Evang.) v.m. 9.30 en 'sav. 6 uur de heer Schalekamp. Gereformeerde Kerk Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. G van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en av. 6 uur Ds. Van Lummel van Zuidland. Den Bommel,? Ooltgensplaat. v.m. 9 (Bed. H.A.) en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, v. m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. De Bruijn. Stellendam, Ouddorp, Brielle, Rockanje, Tinte, v.m 9 30 en 's av. 6 uur Leesdienst. Nieuw-Helvcet, v.m. 9.30 Leesdienst en 's av. 5.30 Ds. Verrij. Hellevoetsluis. v.m. 9.30 Ds. Verrij en 's av. 5 uur Leesdienst. Zuidland, v tn. en n.m. Ds. van Lummel. Spijkenisse, Abbenbroek, Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur Ds. Mol. Gemfornieerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9 en 'sn.m. 2 en 'sav. 6 uur Leesdienst. Doopsgezinde Kerk, Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. MIDDELHARNIS. Door den Kerkeraad der Ned Herv. Kerk zijn herkozen als ouder ling A. Dijkers en als Diaken J. Boeter. OOLTGENSPLAAT. Ds. Lans heeft de gewone Woensdagavondbeurt aangevangen en zal voortaan iedere week plaats hebben ten 67j uur. Bij de gehouden verkiezing voor 2 Ouderlingen en 1 Diaken, werden de aftre dende H.H. Jn. Korteweg, Dl. Korteweg en W. Ras herkozen. Donderdagavond werd door Kerkvoog den en Notabelen tot Kerkvoogd gekozen, dhr. H. van Nieuwenhuizen. OUDE TONGE*. Ds. M. B. Verkerk die een beroep ontving naar de gemeente Pols broek en Vist heeft dat beroep aangenomen. NIEUWE TONGE Door de Cathichisanten is hier onderling gelden bij een gebracht tot aankoop van een orgel in de Konsistorika- mer om de zang bij de Cathichisatie te be geleiden. STELLENDAM. Tot onderwijzer aan de O. L. School alhier is benoemd de heer W. Straks te Utrecht, tot onderwijzer met ver plichte hoofdakte de heer J. J. Bliek te Zuid zande. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer J. Human, tot diaken de heer C. v. Driel. GOEDEREEDE. Heden Donderdag 7 uren nam. werden door het kiescollege benoemd tot Ouderling J. Roos en tot diaken in de plaats van den heer L. Knape, aftredend, en die niet meer in aanmerking wenschte te komen, den heer F. den Eerzamen Fzn. BRIELLE. Onze stadgenoot de heer A. Pols onderwijzer aan de Chr. School te Tinte, ontving een benoeming als onderwijzer aan de Chr. School voor L. O. en U. L. O. te Doorn. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid- Holland heeft de Stemming voor gemachtig den van hetkiescollege gehouden op 21 Oct 1915 vernietigd. De synodale commissie heeft dit besluit gehandhaafd, zoodat Donderdag 14 Dec. 's morgens van 9totl uur en's avonds van 6 tot 9 uur een nieuwe stemming plaats heeft tusschen de zetfde candidaten van 21 Oct 1915. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Rotterdam B. J. C. Rijnders te Doorn. Te Kwadijk toez., P. Glas te Ou- deschild. Te Monnikendam G. B. Westen- burg te Zunderdorp. kangenomenNaar Groede, M. A. J. de Zwaan te Batenburg. Naar Nunen c.a. (N. Br.) Th. A. Eekman Jr. te Zeist aalmoeze nier vanwege de Belg. Synode. Naar Mon ster G. Lans te Ooltgensplaat. Bedankt: Voor Ommelanderwijk (Gr.) A. M. v. d. Most van Spijk te Opwierda, Voor Vriezenveen: G. Venema te Koudum. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Waarder (bij Woerden) J. H. Telkamp te Ter Aar en H. v. d. Zanden te Harmeien. Te Nieuw-Weerdinge, R. B. Aal- berts te Baambrugge en M. Post te Gees. Te Purmerend dr. C. N. Impeta te Avereest en H. P. H. Ingwersen te Berlikum. BeroepenTe Drogeham (A). M. Post te Geest. Te Heerjansdam en 's Gravenmoer, W. H. den Houting Jr. cand. te Rotterdam. Te 's Graveland J. H. Telkamp te Ter Aar. AangenomenNaar Klundert D. Sikkel te Leidschendam. Bedankt: Voor Hattem dr. C. N. Impeta, te Avereest. Voor Vijfhuizen (gem. Haarlem- lemmermeer) S. G. de Graaf te Oosterzee. Voor Leeuwarden (3de pred). D. Hogenbirk Jzn. te Charloos (Rotterdam). CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Rijnsburg, N. Bijdemast te Maarssen en K. Zuidersma te Nieuwe Pekela. AangenomenNaar Maassluis R. E. Sluiter te Murmerwoude. VEILINGBERICHT BRIELEE. We moeten de groentenveiling noodge dwongen achterwege laten, doordien we met het Veilingkantoor geen aansluiting konden krijgen. EIERENVEILING „V. P. N." BRIELLE. Op de j.l. Donderdag gehouden Eieren- veiling werden aangevoerd totaal 2227 eieren. De prijzen bedroegen per 100 stuks Kippeneieren f 13.23 f 14.65 Eendeneieren 12.80 Ganzeneieren Kalkoeneieren Uitbetaald werd voor Kippeneieren f 13.34 en voor Eendeneieren f 12.42 per 100 stuks. In den leeftijd van bijna 62 jaren ontsliep heden in volle geloofsvertrou wen op zijnen Heere en Zaligmaker onze innig geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Weleerw. Heer Predikant bij de Geref. Kerk te Stad aan 't Haringvliet. Stad aan 't Haringvliet. A. M. ESSELINK-filippo. Alteveer (bij Hoogeveen). J. W. ESSELINK. F. ESSELINK-KALMA. Haarlemmermeer. D. ESSELINK. M. ESSELINK—van arkel. Middelharnis. C. ESSELINK. A. A. ESSELINK-van Dis. Groningen. G. ESSELINK. M. KALMA (Verloofde). Delfzijl. G. W. H. ESSELINK. Stad aan 't Haringvliet. A. M. ESSELINK. Haarlemmermeer. P. J. ESSELINK. en Kleinkinderen. Stad aan 't Haringvliet, 0 Dec. 1916. De teraardebestelling zal D. V. plaats hebben te Stad aan 't Haringvliet op Maandag 11 December a.s. 's namid dags 1 Va uur. 10966

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 4