II© Oorlog. BUITENLAND. OFFICIEEL BEDEELTE. PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD. INGEZONDEN STOKKEN. V8SS0HE RIJ. POSTERIJEN. VERK00PINGEN. aan hare betuiging van leedwezen de mede- deeling toegevoegd, dat de Fransche minister van marine in het geval aanleiding heeft gevonden om aan den commandant van het betrokken patrouille-vaartuig een terechtwij zing wegens diens optreden toe te dienen. N. R. Ct. Zilverbons. De minister van financiën brengt in herin nering, dat de gelegenheid tot inwisseling van zilverbons 4 f 1, en f 2.50 van den ouden vorm (dus alleen de zilverbons waarop de handteekening van den minister Bertling voor komt) nog slechts openstaat tot 1 Januari 1917. Het publiek wordt er derhalve met nadruk op gewezen, dat het, ter voorkoming van geldelijk nadeel, noodig is, de zooeven be doelde zllverbons vóór of uiterlijk op 30 De cember in te wisselen. Dit geldt dus niet voor de zilverbons, waarop de handteekenlngen „Treub" of „Ant. van Gijn" voorkomen. Deze blijven gangbaar. De vorenbedoelde inwisseling kan uitslui tend geschieden bij het agentschap van het ministerie van financiën te Amsterdam (Korte Spinhuissteeg no. 3). De bons kunnen ook per post aan boven staand adres worden gezonden, met duidelijke opgave van naam en adres van den inzender. (St.ct.) De Kediri in den grond geschoten. Reuter seint van Las Palmas, dd. 30 No vember aan de N. R. Ct. De alhier aangekomen Nederlandsche mail boot Rindjani rapporteert, dat ze vanmiddag 2 uur de Nederlandsche vrachtboot Kediri had gezien, die door de bemanning was ver laten, met een groote Duitsche duikboot langszij. Een andere kleinere duikboot kwam langszij van de Rindjani, aan welk schip na ondczoek van de papieren, werd toegestaan haar reis voort te zetten. Bericht werd, dat de geheelc bemanning van de Kediri was geland. Toen de Kidiri het laatst werd gezien, werd ze door de duikboot met granaten be schoten en was ze zinkende. (De Kediri een vrachtschip van den Rotterd. Lloyd, was groot 3781 ton bruto en 2388 ton netto. Het schip in 1901 gebouwd bij Blohm Voss te Hamburg, was op weg van Oost-Indië naar Rotterdamhet was den 9den October van Batavia en den lOden November van Kaapstad vertrokken.) DE TOESTAND. Yoor Roemenië is het, terwijl wij dit schrij ven misschien al beslist. Dit land is voor de Entente een moeilijk heid, een strop, een blok aan het been als nooit tevoren. Roemenië zou den weg ontsluiten voor het Oost-Europeesche Rijk. Maar eilare, inplaats van hulp te verleenen, heeft dit Balkanrijk thans zelf hulplegers noodig. En instedevan een steun, is het een blok aan het been van de Entente geworden. De Centralen zijn thans reeds tot direct hij de hoofdstad genaderd. Ten Zuid-Westen van Boekarest z%n de Donautroepen van Mackenzen reeds over den Argus getrokken en de buitenste fortengor del tot op 6 K.M. genaderd. Aan gevange nen heeft, voor zooveel de telling tot nu toe mogelijk was, de le December ons 51 offi cieren en 6115 man opgeleverd, en een krijgs buit 100 gevulde munitiewagens alsmede vele troepenvaartuigen. De tegenstand die het Roemeensche leger in Noordelijk Walachije nog biedt is ook al op niets uitgeloopen. Uit het Duitsche hoofd kwartier wordt gemeld „De gevechten in Walachije ontwikkelden zich tot een grooten slag. De legervleugel die uit de gebergten ten Z.O. van Campolung kwam, won al vechtende in de woudbergen aan beide zijden van den Damnovita-sector terrein. In den Argus-sector, ten Z. O. van Pitesto, werd het eerste Roemeensche leger, dat stand hield om te strijden, door de Duit sche en O. H. troepen na een hardnekkige worsteling verslagen," Wel hebben de Russen een afleidings-of- fensief in de Karpathen en Galicië onderno men en In het eerste gebied zelfs voordeden behaald, maar den opmarsch van de Centra len stuiten, kon toch niet worden bereikt. Een bericht van gisteravond meldde zelfs dat de slag aan de Argus ten N.W. van Boe karest door het negende leger is gewonnen. De Keizer heeft bevolen, dat 4 Dec. ter eere daarvan in Pruisen en EIzas-Lotharingen de kerkklokken zullen worden geluid. Hoe ver die overwinning zich uitstrekt is nog niet zeker, maar schijnt te bedoelen dat de Roemeensche tegenstand is gebroken en nu naar Boekarest kan worden opgerukt. In Griekenland is het thans ook treurig gesteld. Het loopt op een schrikkelijken strijd uit. Twintig gewapende Kretensers versterkten zich in het huis van Venizelos, dat zij wei gerden te verlaten. Van af het dak beschoten zij een ieder, die naderde. De Min. van Oor log gaf bevel tot het in werking stellen der mitrailleurs. Toen de mitralleurs in stelling waren gebracht, verzocht hij den Kretenzers zich te onderwerpen, hetgeen dezen na eenig beraad deden. Zij werden onder sterk geleide naar het Parlementsgebouw gebracht, dat tij delijk als militaire gevangenis dienst doet. De Fransche marine-fuseliers hadden groote moeite om de Kretensers tegen de menigte te beschermen, welke zich sedert den aan vang van het beleg om het huls van Veni zelos bevond. Om vier uur scheen de orde hersteld. Het geweervuur in de straten hield op. Krachtige patrouilles bewaken de stad. Daaruit valt wel op te maken dat de Ko ning meer troepen tot steun heeft, dan de Engelsche bladen ons zouden willen doen gelooven. Het is zelfs op een formeelen oorlog uit geloopen. Generaal Callaris deelt mede dat29Griek- sche militairen onder wie 3 officieren, ge dood en 54 gewond werden in het gevecht op 1 December. Voorts werden 47 Fransche zeelieden, w.o. 2 officieren gedood en 97 ge wond. De Grieken maakten zelf reeds 35 Fransche zeelieden gevangen. Duitschlands draadlooze telegrafie. Toen Engeland dadelijk bij den aanvang Van den oorlog de telegraafkabel voor Duitsch- land afsneed, moesten de Duitschers het met de draadlooze telegrafie stellen. Duitschland had toen twee stations voor verre afstanden, te Nauen en te EUvese, maar beide waren met de proefnemingen niet klaar. Daardoor konden er in de eerste maanden van den oorlog met^vele tusschenpoozen slechts enkele honderden woorden aan de Amerikaansche stations te Sayville en Tuckerton worden overgeseind. Zoo werd aan de Duitschers in Zuidwest- en Oost-Afrika en Kameroen ten minste nog eenig bericht van het oorlogs- tooneel in Europa gebracht Van hen kon echter geen tijding worden ontvangen. Met grooten ijver werd nu echter gewerkt aan het verbeteren van de stations. In de wintermaanden van 1914 konden reeds eenige handelstelegrammen worden verzonden. De winter van 1915 zag reeds een aanmerke lijke toeneming van het verkeer. In het voor jaar van 1916 gelukte het ook een verbin ding met Spanje te verkrijgen, waardoor de Duitschers die in Kameroen hadden gevoch ten en in Spanje geïnterneerd waren, met hun vaderland in verbinding konden komen. Deze lijn is nu zoo goed, dat ze aan alle eischen voldoet. De winter van 1916 ziet nu een aanzien lijke vermeerdering van het verkeer met Amerika. In October 11. zijn bv. ruim 300.000 woorden met de Amerikaansche stations ge wisseld. Dat aantal kan zoo noodig nog aan zienlijk worden verhoogd. Deze toeneming is te danken aan een aan tal verbeteringen en vindingen, tijdens den oorlog verkregen. En er worden nog meer verbeteringen aan de Duitsche stations aan gebracht. Ze staan onder beheer van den admiralen staf. De Amerikaansche correspondenten behoe ven hun telegrammen niet meer aan de be werking van den Engeischen censor toe te vertrouwen. De officieele Duitsche oorlogs berichten, de verslagen van redevoeringen van Duitsche staatslieden en belangrijke be richten kunnen nu terzelfder tijd in de groote Amerikaansche bladen verschijnen als in de Duitsche, zonder dat de Engelsche censor er het potlood door kan halen. Uit de Veree- nigde Staten worden de telegrammen dade lijk naar heel Zuid-Amerika en Oost-Azie doorgeseind. AANGIFTE ter INSCHRIJVING VOOR DE MILITIE. De BURGEMEESTER der Gemeente Som- melsdijk brengt ter kennis van wie het aan gaat, inzonderheid van de in het jaar 1898 geboren mannelijke personen, dat bij deMi- litiewet (Staatsblad 1912, No, 21) het vol gende is bepaald: (Zie verder aanplakbord). TIJD VAN AANGIFTE. Voor het doen van de aangifte ter inschrij ving, die moet plaats hebben tusschen 1 en 31 Januari a.s., zal meer bepaald gelegenheid worden gegeven ter Gemeentesecretarie op Donderdag, den 11 JANUARI 1916, des voor middags van 9 tot 1 "uur. Men wordt dringend verzocht, zich zoo mo gelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aangifte ter Gemeentesecretarie te vervoegen. Sommelsdijk, den 4 December 1916. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. Voor den landstorm jaar klasse 1917 zijn alhier 8persoaen ingeschreven. De besmettelijke ziekte diphtheritus ge- lieerscht hebbende in huis bewoond doorH. Jordaan, is geweken. By eenige winkeliers in deze gemeente is regeeringsrijst verkrijgbaar. Gedurende de geheele suikerbieten cam pagne werden aan de kaai alhier aangevoerd ruim 9.000.000 K.G. suikerbieten. Bij Koninklijk besluit van 18 Nov. is aan I. Geelhoed, Secretaris dezer gemeente, toestemming verleend om tot 1 November 1918 te Middelharnis te wonen. MIDDELHARNIS. Door een persoon is al hier op de Westdijk een stuk geel keper van eenige ellen gevonden, 't Welk door hem bij de politie is gedeponeerd. Van den landbouwer J. Slis uit Sommels dijk werd Zaterdagmorgen alhier een wagen geladen met pulp in de Kaai gereden. Een en ander veroorzaakte veel moeite eer het op den kant was. De vrouw van schipper A. v. d. Heu vel had 't ongeluk een pot met kokende kof fie over haar arm te krijgen waardoor zij dit lichaamsdeel ernstig brandde. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen 2 personen wegens het baldadig vernietigen van de potjes aan de telegraafpalen. De Suikerbieten-campagne kan hier als geëindigd worden beschouwd er zijn rnim 7.000.000 kilo's aangebracht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Doordat L. M. te dicht bij de kachel zat, verschroeide hij zijn goed, zoodat het weldra vlam vatte en men zich genoodzaakt zag hem dadelijk uit zijn benarde positie te verlossen, ten einde erger te voorkomen. Doordat een hoop suikerbieten in el kander stortte raakte v. R. er geheel onder bedolven, zoodat hij door spoedig toegescho ten hulp uit een groote benauwdheid werd verlost en direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Onderhands is verkocht een viertal woningen van A. C. Korvink aan Johs. Knoop beiden alhier waaronder het z. g. n. bordes. Het schoonmaken der riool in de nieuwe Stad is aangenomen door Joh. van Rossum en C. v. d. Sluijs. DEN BOMMEL. Zij die na opheffing van het schorsingsbesluit van 7 dagen hun brood kaarten op bakker Holleman wenschen over te doen schrijven, kunnen zich a.s. Vrijdag morgen 9 uur ter secretarie aanmelden. Tot ouderling en diaken in de Geref. Kerk zijn met groote meerderheid herkozen de heeren G. Borgdorff en K. Buth. Blijkens gedane rekening der orgelcom missie sloot de rekening van den aankoop van een kerkpijporgel met een nadeelig sal do van f 400 't welk getracht wordt te dekken door contributie en een busje in de kerk. Het gas is met 1 December in Oost- Flakkee met D/a cent per M3 verhoogd, ter wijl indien men meer gebruikt dan het 3/4 van hetgeen men in gelijke maanden in 't vorig jaar gebruikt per M3 6 cent extra wordt be rekend. OOLTGENSPLAAT.» Bij Kon. besluit van 2 dezer is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Ooltgensplaat, Ch. Akkerman, can- didaat-notaris te Qud-Beijerland. Door den gemeenteveldwachter L. Jor daan is tegen een inwoner dezer gemeente genaamd J. v. P. procesverbaal opgemaakt wegens mishandeling. Zaterdagmorgen viel de weduwe A. K. in de volle kaai, het personeel van beurt schipper Waling mocht het genoegen sma ken de vrouw op het droge te brengen. Zaterdagmorgen werd een koe van den landbouwer A. K. W. tijdens het vervoer plotseling dol, en wist zijn geleider te ont snappen, in woeste vaart holde hij de voor straat op en geraakte tusschen een span paar den verward, wat natuurlijk heel wat op schudding veroorzaakte, daar gelukkig spoe dig voldoende hulp aanwezig was, werd het dier geboeid en brullend naar den stal ver voerd. NIEUWE TONGE. Met ingang van 1 Dec. is de gasprijs gebracht van 12l/2 op 14 cent voor 75°/o van het gebruik van het vorig jaar de meerdere meters is bepaalt op 20 cent per meter. DIRKSLAND. Zaterdagavond omstreeks half zeven had de 80 jarige W. B. door de duis ternis misleid het ongeluk de haven in te loopen. Gelukkig had de man nog de tegen woordigheid van geest om hulp te roepen die dan ook spoedig opdaagde zoodat de oude heer er met den schrik en een nat pak af kwam. Vrijdag 8 dezer zal het jaarlijksche straatschuren moeten geschieden, dat voor drie uur 's middags moet zijn afgeloopen. STELLENDAM. Bij het gemeentebestuur is in gekomen een verzoek met bijlagen van den Heer Lourens de Goede smid alhier om vergunning tot 't plaatsen van een motor in de bergplaats op 't perceel kadastraal bekend Sectie B no. 1335. Bewaren tegen dit ver zoek kunnen worden in gebracht op Vrijdag 8 Decb. a.s. v. m. ten 11.30 ure. De keuring van den Landstorm jaarkla's- se 1908 zal voor deze gemeente plaats heb ben te Ouddorp op Donderdag 14 December a. s. des voormiddags ter li1/» uur. B. en W. der gemeente Stellendam bren gen ter openbare kennis dat het verzoek van den Heer H. v. Oostenbrugge wagenmaker alhier, tot het mogen plaatsen van een mo tor op 't perceel had bekend sectie B. no 1419 door hen is ingewilligd. Naar wij vernemen is onze vroegere dorpsgenoote Mej. A. M. Both geslaagd voor verpleegster. HELLEVOETSLUIS. Aan de weduwe van H. J. Meesters, (machinist bij de Rotterd. Tramwegmaatschappij, op 29 September 1916 te Rhoon verongelukt) is door het bestuur der Rijksverzekeringsbank eene ongevallen rente toegekend van f9,70 per week. NIEUW HELVOET. Door het Rijksdistribu- tiebureau voor brandstoffen is aan dhr. A. van den Ban, steenkolenhandelaar alhier, om bijzondere redenen vergunning verleend zijn aanwezige voorraad te verkoopen tegen de oude prijzen d. w. z. tegen den prijs, vóór dat de maximumprijs door den Minister was vastgesteld. ZUIDLAND. Jl. Zaterdag had het 11-jarig zoontje van den landbouwer L. de Hoog het ongeluk terwijl hij met een karos naar het veer reed, met. zijn rechterbeen tusschen de spaken van het voorwiel te komen, met het gevolg, dat het been geheel ontveld werd en een gapende wonde ontstond. Na eerst nog naar het veer gereden te zijn heeft men hem daar de eerste hulp verleend en is toen onder een deken thuisgebracht moeten worden, waarna direct geneeskundige hulp werd in geroepen. Zijn toestand is op het oogenblik bevredigend. De landbouwersknecht A. van Rij alhier ontving jl. Vrijdag zulk een klap van een paard tegen het linkerbeen, dat direct ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen, ook zijn toestand is bevredigend. Bij de verleden Vrijdag gehouden her stemming tusschen de heer Roodhuizen en Heijkoop voor de Pr$v. Staten hebben zich trouw aan het advies alle Anti-Rev. als één man zich van stemming onthouden, niette genstaande het verleidelijke berichtje onder plaatselijk nieuws van Brielle de vorige week. Eere aan hunne toewijding. OUDENHOORN. L.l. Zaterdag werd ook den bakkers in deze gemeente aangezegd, dat zij geen z.g.n. mekken meer mochten bakken. Daar er nog al velen zijn, die hier van gebruik maakten, zal dit yoor de bakkers een schadepost zijn. Zij, die zelve een bak oven hebben, mogen zelf ook bakken. Nu valt het voor, dat in de nieuwe boerderijen geen ovens zijn. De landbouwers zijn dus nu verplicht om een broodkaart te nemen en bruin brood te gaan eten. Dit geeft wel eenigszins een scheeve verhouding, daar zij, die van hun eigen gewas zoodoende niet kunnen of mogen eten, hun eigen koren aan de regeering moeten leveren en zelve bruin brood moeten eten. SPJJKENISSE. De secretarie zal in den vervolge voor ieder belanghebbende toegan kelijk zijn van 9—12 u. v.m. As. Zaterdag is ten huize van Dr. A. Both de gelegenheid opengesteld zich koste loos te laten inenten of herinenten. De uitslag der stemming wes yoor onze plaats Heykoop 126, Roodhuizen 84, Gemeenteraadsvergadering der ge meente HELLEVOETSLUIS op Zater dag 2 December 1916, des n.m. 2 uur. De Voorz. zegt dat deze spoedeischende vergadering is belegd, in verband met een Min. schrijven, om het gasverbruik in de ge meente te beperken, benevens de verwarming der lokalen waar dit zonder onoverkomelijk bezwaar kan geschieden. Door B. en W. is eene verordening samengesteld tot beperking van het gasverbruik voor winkelverlichting en verwarming, als volgt: Art. 1. Het is verboden, behalve a. Zaterdags; b. van 1—5 Dec. en van 20—24 Dec.; c. op 31 Dec. tot verlichting of verwarming van winkels en kramen (inbe grepen kapperswinkels) gas te bezigen vóór 6 uur 's morgens en nd 8 uur 's avonds. Art. 2. De bepaling van art. 1 is niet toe passelijk op een drogistwinkel. Art. 3. B. en W. zijn bevoegd eene al of niet voorwaardelijke ontheffing van dit ver bod te verleenen. Art. 4. Overtredingen worden gestraft met ten hoogste 7 dagen hechtenis of f 25 boete. Art. 5. De inwerkingtreding dezer veror dening te bepalen op den dag harer afkon diging. Door eenige leden werden bezwaren ge maakt tegen de niet opneming van café's, men achtte dit onbillijk en een meten met twee maten. De Voorz. wijst op de moei lijkheid daarvan en stelt er prijs op, dat deze verordening wordt aangenomen, daar ze vóór 7 Dec. in werking moet treden. Als het nood zakelijk blijkt, kunnen later wijzigingen wor den voorgesteld. De verordening wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting. (De verordening is nog op 2 Dec. afge kondigd, zoodat ze op dien datum in werking is getreden. Verslaggever). De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Een uwer drie-starren ir. de Maas en Schel- debode van Zaterdag 2 dezer lezende, be treffende „Grintweg Flakkee" verzoek ik u vriendelijk, ook naar aanleiding daarvan, mij een kleine ruimte in uw blad af te staan, om over het onderhoud van de wegen op ons eiland, iets in 't openbaar te zeggen. Dat onderhoud dan Mijnheer de Redacteur, zult u mij toegeven, is over 't algemeen treu rig; vooral onder den rook van enkele, laat ik maar liever zeggen alle gemeenten. Het is bedroevend om aan te zien hoe en vooral bij een nat najaar, de reizigers moeten bag geren, om naar en van de tramstations te komenniets, totaal niets, wordt gedaan om den modder af te scheppen en te verwijderen, alleen na afloop van den peêntijd, wordt er wat losse grint over gesmeten 'en daarmede uit. Wegwerkers zijn dan ook met een kaarsje te zoeken. Ik vraag mij af, moet deze toestand zóó blijven voortduren en moeten wij elk jaar voor de zelfde feiten blijven staan Waarom, zoo vraag ik mij steeds af, zijn in andere streken breedere en beharde wegen te vinden en waarom op Flakkee nietHet vervoer en 't verkeer van den tegenwoordigen tijd, eischt beslist, voor mensch en dier verbetering. De kosten, zoo zullen de autoriteiten mij tegenwerpen, zijn groot, zeker, dit is ook zoo, doch zonder geld of kosten krijgt men niets gedaan; laat men desnoods dan een weggeld heffen, zooals elders, doch geeft dan toch dat rijke en welvarende Flakkee, harde hoofdwegen; nu liggen zij daar als toonbeeld van een arme, uitgemergelde streek. Schrille tegenstelling Goed met keibeslag ingewalste wegen, kosten veel geld van aanleg, dit is niet tegen te spreken, doch het jaarlijksch onderhoud zal veel en veel minder zijn dan behoorlijk begrinte wegen. In een minimum van tijd is de grint doorgezakt en ingereden en bij dat al blijven de wegen, vooral bij regen, steeds slecht. Resumeerende komen wij tot de ervaring dat een verbetering van de hoofdwegen, hoe dan ook, op Flakkee, urgent is, voor de be trokken lichamen een mooi arbeidsveld ten algemeenen nutte. Als ik mij niet vergig, had Napoleon des tijds plannen 'n straatweg aan te leggen van Ooltgensplaat naar Ouddorp zijn deze voornemens, ruim 100 jaren geleden door één man bijna ten uitvoer gelegd, nü door Rijk, Provincie of Gemeenten, niet te verwe- zelijken al of niet met heffing van een weggeld I U dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend, DIXI. Sommelsdijk 4 Dec. 1916. STELLENDAM. De vorige week werden door he garnalenvisschers gevangen 150—300 K.G. garnalen per vaartuig, die werden ver handeld tegen 40 cents per K.G. GOEDEREEDE. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf, scheurde het garnalennet van J. Ta- nis zoodanig, dat hij op dien dag ("Zaterdag) slechts 11 Kilo garnalen ving. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op het postkantoor alhier zijn over de vorige maand behandeld 90 telegrammen, 19 oproepingen en 219 gesprekken. NIEUWE TONGE. Op het hulptelegraaf kantoor alhier werden gedurende de maand November behandeld: 138 telegrammen, 706 telefoongesprekken, 17 oproepingsberichten. Totaal 861. STELLENDAM. Over de afgeloopen maand werden aan het Telegraaf- en Telefoonkan toor alhier behandeld 285 telegrammen, 367 gesprekken, 33 telefoonoproepberichten. To taal 685 handelingen. Op Woensdag 6 Dec. 1916 in het Logement Geluk te Oude Tonge Inzet, en op Woens dag 13 Dec. in het Logement Waare te Oude Tonge, Afslag telkens des nam. 2 uur van a. Een kapitale BOUHOEVE met LANDE RIJEN in den Heerenpolder, te Oude Tonge groot 28.56.36 H.A. b. 10.13.40 H. A. BOUWLAND in den An na Wilhelminapolder te den Bommel. c. 1.20.14 H.A. DIJKWEILAND van den Krammerdijk te den Bommel. Alles is thans in gebruik bij den Heer P. van Schouwen te Oude Tonge. Notarissen P. A. VAN BUUREN te Mid delharnis en E. SUERMONDT te Rotterdam. Op Woensdag 6 December bij veiling en op Woensdag 13 Desember bij afslag beide dagen des voorm. 11 uur in het hotel „de Nymph" te Briele openbare verkooping van 45 bund. 35 roeden 77 ellen uitmuntend Wei en Bouwlanden onder Nieuwenhoorn en Vier- polders en wel gemeente Nieuwenhoorn 17- 58-20 Bouwland en 6-27-50 weiland aan el kander gelegen in de Klapmutshoek langs den Penscherdijk vanaf den Groenenweg tot de woning van dhr. A. H. van der Poel Pol der Nieuwe Goote. Verhuurd tot over 1917 aan den heer L. Blok Wz. 6-91-30 Bouwland in den Sluishoek en 5-76-90 weiland in den Werfhoek tegenover elkander gelegen aan de Groeneweg 1-55-40 weiland aan het Zwar- tewegje in den Steenhoek alles verhuurd tot over 1917 aan dhr. A. v. d. Hoede Cz. 3-49 70 weiland in Kouwenoord aan den Mooldijk verhuurd aan dhr. C. Roeloffs tot over 1917. Polder Nieuwenhoorn. In de gemeente Oudenhoorn 2-32-30 Bouw land aan den Voorweg tot over 1917 verhuurd aan den heer H. Nóorderraeer Jz. Gemeente Vier- polders 1-57-37 Bouwland In denTusschen- weg verhuurd tot over 1923 aan dhr. van der Lugt Melsert. Notarissen M. N. BEET, Haarlem en L. P. VAN DER BLINK te Brielle. Op Zaterdag 9 Dec. 1916 's nam. 2 uur aan de Kaai te Ooltgensplaat. Verkoop van Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 9 Dec. inzet en Zaterdag 16 Dec. afslag telkens des avonds 6 uur in het Lo gement van Akershoek te Ouddorp. le. Ten verzoeke van den heer K. Breen Dzn. c.s. te Ouddorp, vana. 4.42.40 H.A. of 7 G. 137 R. V. M. geestland te Ouddorp, in den polder het Oudeland, aan den Noord- weg bij het hek van de Middelduinen, kad. Sectie D. no. 92, in 6 perc. en in combinatie dadelijk te aanvaarden; b. 1.54.30 H.A. of 3 G. 108 R. V. M. geestland, liggende alsvoor aan den Nieuwe weg, ten Z. van het pere. sub. a kad. Sectie D no. 88 verhuurd aan den heer P. Breen Jzn. tot 25 Dec. 1918 h f 40 per jaar in 2 perc. en in combinatie; 2e. ten verzoeke van dhr. J. Breen Pzn.te Ouddorp van: a. 19.10 aren of 125 R. V.M. tuingrond te Ouddorp aan den Kelderweg, kad. Sectie E no 639, bij continnatie mon deling verhuurd aan de wed. C. van Huizen 4 f 10 per jaar; b. 4.96.80 H.A. of 10 G. 24572 R. V. M. geestland te Ouddorp aan den Kelderweg ten westen van het perceel tuingrond, kad. Sectie E nos. 631, 636 en 1722 geheel en 1721 gedeeltelijk in 3 perc. en in combinatie dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 11 Dec. 1916 bij Inzet en Maandag 18 Dec. 1616 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommels dijk van Het perceel tiun of boomgaard land aan de Wildemanskreek, in den polder het Oude land te Sommelsdijk, kadaster Sectie B no. 816, groot 9 aren 90 centiaren (74 roeden S.d. maat). Direct te aanvaarden. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 11 Dec. 1916, inzet, en op Maandag 18 Dec. 1916 afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommels dijk van Het hecht en sterk, geheel opnieuw ver bouwde woonhuis met erf en ruimen tuin aan het Marktveld te Sommelsdijk, plaatse lijk geteekend A. 39 groot ongeveer 4 aren 50 centiaren. Thans Onverhuurd en direct te aanvaarden. Ten verzoeke van de Heeren P. C. Appel te Middelharnis en C. van Oorschot te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 13 December 1916, 'snam. 31/» uur, in het logement van T. H. Holleman te Nieuwe, veiling Woensdag 20 December 1916 'snam. 3'/j uur, in het logement van T. H. Holleman te Nieuwe Tonge, afslag van 1 H.A. 47 A. 20 cA. of 3 gem. 62 R. V. M. land, thans weiland a/d Noordland- schendijk in het Noordland te Oude Tonge, ten verzoeke van Mejuflr. de Wed. C. Over- dorp te Nieuwe Tonge, in 2 koopen. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 15 December 1916 's nam. 2 uur, te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel, veiling van 19-70-49 H.A. 42 Gem. 272 R. V. M. Bouw en Weiland en watering te Dirksland in polder Dirksland naast en tegenover de hofstede Neerijnen en aan het z.g.n. Philipsslootje, kad. Sectie B. nommers 524, 526 tot en met 529, 650, 651, 652, 658, 660 tot en met 663, 666, 821, 822,1643,1891, 1892 en 1893, in 19 perceelen en in combi natiën, Verhuurd tot blootschoof 1917 aan den Heer M. v. Eek MCzn. te Dirksland. Notaris VAN DER SLUIJS. Zaterdag 16 December, 's avond 7 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek. Verhuring bij inschrijving voor den tijd van tien jaar a. 2.20.70 H.A. of 4 G. 241 R. V. M. wei land, de Oude Spui, in den polder het Oude land onder Ouddorp, Sectie D no. 504, in gaande dadelijk. b. 1.67.70 H.A. of 3 G. 195 R. V.M.bouw land, de Stuisblok, in den polder het Oude- Nieuwland onder Ouddorp, Sectie B no. 79, ingaande 11 November 1917, ten verzoeke van den heer D. H. de Boer. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 20 December, te beginnen 's mor gen acht uur te Goedereede, yan hout op stam onder de gemeenten Goedereede en Ouddorp, ten verzoeke van diversen. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 20 Dec. 1916's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel, veiling van: Een huis met schuurtje, tuin, erf en grond te Dirksland aan den Kerkring, kad. Sectie B nommer 1305, groot 3 Aren 99 centiaren, in één perceel, ten verzoeke van den heer J. W. Witvliet te Dirksland. Notaris VAN DER SLUIJS. Verhuring bij inschrijving naar de benefi cie van diverse perceelen Bouwland aan den Molenweg en aan den Kruis- of Vroonweg in den polder het Oudeland, gemeente Mid delharnis, voor den tijd van 5 jaren, direct ingaande, tegens de jaarlijksche huurprijs van f 75,— per 0,4292 H.A. (Voornsch gemet), Alles breeder bij biljetten omschreven. Onder- teekende inschrijvingsbiljetten moeten wor den ingeleverd ten kantore van Notaris Van Buuren te Middelharnis, vóór of op 20 Dec. a.s. Ten verzoeke van den Heer D. de Haas te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 21 December 1916 des na middags 3 uur in het logement van wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge, veilingen Donderdag 28 December 1916 des namiddags 3 uur in het logement van „wed. G Kanters Zn." te Oude Tonge, Afslag van 15 H.A. 25 A. 96 c. A. best bouwland met zoet wa terput, in den Lodewijkspolder te Oude Ton ge, te huur bij den Heer G. C. van Schouwen in 8 koopen. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 22 Dec. 1916, 's nam. 2 uur, te Dirksland ter herberge van J. Gaanderse afslag van 19-70-49 H.A. (42 Gem. 272 R. V. M.) Bouw en Weiland en watering, te Dirksland in polder Dirksland naast en tegen over de hofstede „Neerijnen" en aanhet z.g. Philipsslootje kad. Sectie B nommers 524, 526 tot en met 529, 650, 651, 652, 658, 660 tot en met 663, 666, 821, 822, 1643, 1891, 1892 en 1893 en 1894, in 19 perceelen en in combinatiën. Verhuurd tot blootschoof 1917 aan den heer M. v. Eek MCzn te Dirksland. Notaris VAN DER SLUIJS. Vrijdag 22 December inzet en Vrijdag 29 December afslag, telkens des v. m. 10 uur (na aankomst van de tram) in het Logement van Mej. de wed. Knops te Stellendam van A. 66 24. 20 H. A. of 144 gemeten 72 V» Roeden V. M. Bouwland te Stellendam, zijn de Kavels 1. 3. 4. 7. 8 en 24 van den Een- drachtspolder en Kavel 15 van den Halspol-

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2