BINNENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD. INGEZONDEN STOKKEN, ViSSCHERU. RECHTZAKEN. VERKOOPINGEN. GEME! KERI Een gedeelte van de Paaubio werd door de Italianen veroverd; 530 gevangen en eenig materiaal was de buit. Tusschen Seber en Verteibo, oostelijk van Görz, maakten zij 161 Oostenrijkers gevangen. Op het Karstplateau ging de Italiaansche infanterie, na door welgemikte schoten ver warring te hebben gebracht in de vijandelijke versterkingen, tot den aanval over. Zij trok bijna over de geheele linie vooruit. Een gedeelte front tusschen de Wippach en heuvel 208 en de zeer sterke heuvels ron dom die hoogte werden na een gevecht ge nomen. 6805 gevangenen waaronder 60 off. vielen in hun handeu. De Oostenrijkers deden direct een krach- tigen tegenaanval waardoor het grootste ge deelte der stelling heroverd werd en 2700 Italianen krijgsgevangen geraakten. Nova Vas bleef in Itallaansch bezit. De Italianen melden een krachtigen Oos- tenrijkschen aanval op het Italiaansche Tren- tine-front, die evenwel werd afgeslagen. Bij zondere wijziging bracht de slag nog niet. V De admiraal van de Fransche vloot, die op wacht ligt voor Griekenland, heeft de Regee ring van dit land een ultimatum aangeboden om ter wille van de veiligheid der gealli eerde vloot de heele Grieksche zeemacht op de Averoff, Lemnos en Kilkly na, benevens den spoorweg Piraeus—Larisst onderde hoede der Geallieerden te stellen. De Grieksche Minister van Marine zal de vloot uitleveren. Het vervoer van artillerie-munitie naar het binnenland, de bewegingen van Grieksche schepen en de bedrijvigheid der reservisten- bonden hadden de Geallieerden doen vreezen voor wanordelijkheden bij de ankerplaats hunner vloot en voor de veiligheid hunner troepen. Het ultimatum vraagt eveneens de ontwapening van de Kilkisj, Averoff en Lem nos, mitsgaders de ontmanteling der kust- forten, het stellen van twee forten onder ge zag van den vlootvoogd der Entente en de kustforten van verdedigings-materiaal ont bloot worden. Het Helleensche Rijk bezit dus nu zoowat niets meer ter verdediging als ook deze eischen worden ingewilligd. Een groot deel van de legermacht heeft zich bij de revolu tionairen aangesloten. Een ander deel zit in gevangenkampen der Geallieerden bij Salo- niki, terwijl nog een troepenmacht in Duitsch- land „te gast" is. Nu moeten de Grieksche oorlogschepen ook nog onder beslag komen van den vloot voogd der Entente en de vlootmacht der Entente en de kustforten van verdedigings materiaal ontbloot worden. Met Griekenland is het uit, zegt de N.R.Ct. De vloot uitgeleverd en ontwapend. De kust forten ontmanteld of overgegeven, de belang rijkste spoorweg afgestaan aan vreemdelin gen ten behoeve van vreemd krijgsbedrijf. Het leger gedemobiliseerd op buitenlandsche lastgeving en voor een deel in oproer tegen de Regeering. Telegraaf en telefoon in han den van buitenlanders. Griekenland heeft als onafhankelijke Staat feitelijk opgehouden te bestaan. Het is door zijn groote vrienden. de „garante" mogendheden, doodbeschermd. De Blommersdijk. De Dultsche regeering verklaart, dat in dien de Blommerdijk wederrechtelijk getor pedeerd is, de Duitsche regeering gaarne vergoeding zal toekennen, zonder de zaak voor het prijsgerecht te brengen. De zwarte lijst. In De Toekomst lezen wij dat de N. O. T. het volgend schrijven heeft rondgezonden.' „Wij meenen in het belang van den Ned. handel, er den importeurs opmerkzaam op te moeten maken, dat het ons gebleken is, dat het in het voornemen van de Britsche regeering ligt, om ieder op de „Statutory List" te plaatsen, die van overzee aangevoerde goederen verkoopt of levert aan firma's, welke reeds op deze lijst staan. „Een volledige „Statutory List" zal naar wij vernemen, spoedig voor het publiek ver krijgbaar gesteld worden" Het blad teekent hierbij aan „Uit bovenstaand afschrift van een schrij ven der N. O. T. aan een ons bekende firma blijkt onweerlegbaar, dat Engeland onzen handel steeds meer de duimschroeven begint aan te zetten. Was het eerst alleen aan En- gelschen verboden, met op de „Statutory List" of Zwarte lijst geplaatste firma's zaken te doen, thans dreigt de Engelsche regeering ieder, die van overzee aangevoerde goede ren verkoopt of levert aan deze firma's, met haar banvloek. Voortaan mogen dus ook Ned. kooplieden op hoog bevel van de En gelsche regeering geen zaken meer doen met landgenooten, die het den beschermer van vrijheid en recht behaagt heeft op de Zwarte Lijst te plaatsen. Het Engelsche schrikbewind in Nederland begi nt steeds driester op te treden 1" SOMMELSD1JK. De militieplichtige der lichting 1916 C. J. J. Smit is uit den dienst ontslagen wegens lichaamsgebreken. MIDDELHARNIS. Terwijl de dochter van A. Schellius Zaterdag bezig was met 't sui kerbieten snijden, had zij 't ongeluk in haar hand te snijden waardoor zij zich ernstig verwondde en geneeskundige hulp noodzake lijk was. 't Dochtertje van C. Boeter alhier had 't ongeluk te vallen, waardoor het een diepe hoofdwonde bekwam. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. DEN BOMMEL. De keuringsraad heeft de landstormplichtigen C. Berkhof, M. Holleman en N. Osseweijer voor den dienst geschikt geacht en heeft P. Borgdorff en W. Schou- wenaar ongeschikt bevonden. Mej. C. K. had het ongeluk in de kelder te vallen, waardoor zij zich zoo ernstig be zeerde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. OOLTGENSPLAATDe H.H. W. J. Donker sloot Lz. en H. P. Waling hebben hunne be noeming tot zetter bij de belastingen aange nomen. Vrijdag jl. viel de landbouwersknecht D. Kameraad van een voer riet, dadelijk in geroepen geneeskundige hulp constateerde dat een der armen zwaar gekneusd was en werd dadelijk een gipsverband gelegd. NIEUWE TONGE. Door den Raad dezer gemeente is met algemeene stemmen behou dens goedkeuring van H.H. Gedep. Staten besloten, om het aangeboden geschenk be staande in een lijkkoets met toebehooren en f 1000 in contanten te aanvaarden. DIRKSLAND. Bij de keuring voor den Landstorm zijn ongeschikt bevonden W. Vuik, L. Bakker en J. van Gulik. HERKJNÜEN. Bij de laatstelijk plaats gehad hebbende keuring van den landstorm is van uit deze gemeente Jan van Wageningen voor den militairen dienst geschikt bevonden. Tot zetters voor 's Rijks Directe Belas tingen zijn in deze gemeente herbenoemd de heeren L. y. d. Velde Lz. Jnr. en H. Noordijk. Door het bestuur der afd. van het Groene Kruis alhier is tegen Vrijdag 20 Oct. a.s. des avonds te 6','3 uur een algemeene ledenver gadering uitgeschreven waartoe de leden bij publicatie in de O. L. School zijn uitgenoo- digd. De dienstplichtige P. Snijders, de laatste van de 10 die van hier voor lichting 1916 zijn plichten gaat vervullen is tegen 4 Nov. a.s. opgeroepen zich te laten inlijven bij het regiment huzaren. Bij J. S. alhier ontstond 1.1. Maandag een begin van brand in een achter de wo ning staand schuurtje door vlam vatten van eenige krullen. Met behulp van ieenige buren trachtte men met emmers water den brand te blusschen wat met vereende krachten hun dan ook gelukte. Dit jaar zijn als Bestuursleden van de Afd. het Groene Kruis alhier aan de beurt van aftreden de heeren L. en Corn. v. d. Velde. STELLENDAM. Bij de gehouden-keuring van den Landstorm jaarklasse 1909 zijn alle Landstormplichtigen uit deze gemeente goed gekeurd. Maandagmorgen spoelde aan den 2den dam ten Oosten der haven een grijze mijn aan. Maandagmiddag werd ze door een toi- pedoboot in het water gesleept en vervol gens tot zinken gebracht. Op de gorzen ten Oosten der haven is Maandagmorgen aangespoeld het in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een man, gekleed in blauwe bloek met roode bie zen, donker gestreept overhemd en halve laarzen, alles ongemerkt. In één der laarzen bevonden zich 4 Engelsche geldstukjes. Het lijk is, na onderzoek, op de plaats waar het aanspoelde begraven. GOEDEREEDE. Uitslag keuring landstorm A. Grinwis gesch. W. Heerschap T. v. d. Houten ongesch. B. v. d. Laan C. Troost K. v. d. Wende. Vrijdagavond is alhier een mijn aange spoeld, die Zaterdag door militairen onscha delijk werd gemaakt. Zondagnamiddag steeg het zeewater zoo hoog, dat de uiterwaarden langs de hav>.n van dijk tot dijk blank stonden. OUDDORP. Als zeldzaamheid kan worden gemeld, dat bij onzen nachtwaker J. Heer schap alhier nog dagelijks rijpe aardbeien worden geplukt. L.l. week werd door de in garnizoen liggende Genietroepen alhier een mijn gesig naleerd, halverwege de kust Ouddorp-Goeree. Ze is Zaterdag tot ontploffing gebracht. De landstormlichting 1909 welke j.l. Za terdag is gekeurd, zijn er van de "15 perso nen 7 afgekeurd. Maandag is wederom aan het strand al hier een vat machineolie aangespoeld. Naar men verneemt is J. Bosland mili cien liggende in het hospitaal te Hellevoet- sluis vöor de militie afgekeurd. BRIELLE. Zondagsavonds heeft Briellehet twijfelachtig genoegen bezocht te worden door een tiental jongelui uit de omgeving, die flink den beest uithangen. Ze kiezen het Zuid-Einde als terrein van werkzaamheden en laten geen enkel meisje, dat passeert met rust. Zelfs als een dame onder geleide van een heer passeert kunnen de belhamels het niet laten de dame allerlei vuile praat naar het hoofd te gooien, ja zelfs durven ze wel een onder mannelijk geleide loopende dame op de schouders te kloppen onder uiting van platte taal. 't Wordt meer dan tijd, dat onze Brielsche politie zich eens hiermede bemoeit. Woensdagmiddag 2.30 wordt een mili tairen wedloop gehouden door militairen van de stelling Monden v/d Maas en Ha ringvliet, aanvangend paal 17 en eindpunt't Wachtschip. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur wer den we opgeschrikt door een geweldigen knal, ontstaan door het laten springen van een mijn, die aangedreven was onder Stec- nen Baak. NIEUW HELVOET. Vrijdagavond 13 Oc tober vergaderde de Antirevolutionaire Kies- vereeniging ter bespreking der voorstellen voor de Deputatenvergadering. Als afgevaar digde werd aangewezen dhr. D. L. de Goede. Het aantal bestuursleden werd van 3 op 5 gebracht. HELLEVOETSLUIS. De officier van admi nistratie le klasse, W. Obbes, intendant der Zeemacht in de Directie Hellevoetsluis, wordt 21 November 1916, ter beschikking gesteld voor Oost-Indië, en per particuliere gelegen heid vertrekken. De kommies te water G. Uitterlinden, a/b van het recherche vaartuig II, le afd. te Oostmahorn is met ingang van 1 Nov. 1916 geplaatst a/b van het motorrecherche vaar tuig „Zeehond" alhier. SPIJKENISSE. Voor de betrekking van lan taarnopsteker heeft zich slechts een persoon opgegeven n.l. A. v. d. Meijde, die ook als zoodanig benoemd is. Op de Vrijdagavond gehouden verga dering der A. R. Kiesv. ter bespreking van de komende Reorganisatie der A. R. partij, werden tot afgevaardigden benoemd de Hee ren P. Geldhelder (primus), C. W. Leijsen (sec.) Tengevolge van den hoogen waterstand liep de polder Nieuw-Mongerland onderwa ter. Dit was betrekkelijk onverwacht zoodat vele landbouwers met moeite hun vee moes ten redden. Algem. Vergadering van de afdeeling ZWARTEWAAL der Z.H. Vereeni- ging „Het groene Kruis" op Donder dag 12 Oct. 1916 des n.m. 7 uur. De Voorzitter opent de vergadering met de aanwezige 18 leden een hartelijk welkom toe te roepen, spreekt over het aanbevelens waardige om ook langs dezen weg elkander het leven te veraangenamen. Notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorz. deelt mede dat wegens het ver trek van den Weledele Heer Van Drie! die tot Burgemeester werd benoemd van de gem. Nieuw Helvoet, den heer P. H. Hoftijzer tot tijdelijk Secretaris fungeerde, waarvoor de Voorz. dhr. Hoftijzer in 't bijzonder dankt voor zijn nauwgezette werkzaamheden. Uit dit jaarverslag blijkt een voordecligsaldo. Ontvangsten 202,49','j Uitgaven 96,45 Saldo 106,04r/, Door twee leden, door den Voorz. aange wezen, worden boeken en rekeningen van den Penningmeester nagezien en in orde bevonden. Wordt medegedeeld, dat een lid gekozen moet worden in de facature van den Weled. heer van Driel en dhr. C. J. de Ruiter, die weder herkiesbaar is. Voor eerstgenoemde wordt met meerderheid van stemmen geko zen dhr. I. J. van der Hoeve, welke niet aan wezig was, en in kennis gesteld zal worden, en herkozen met bijna algem. stemmen dhr. C. j. de Ruiter, die zich die benoeming liet welgevallen. Wordt gevraagd of iemand zich wenscht op te geven als afgevaardigde voor een te houden vergadering van de Z. H. Vereeniging „Het Groene Krui3 te houden te Rotterdam, den 27 Oct. a.s. Daar niemand zich opgeeft, meldt de Voorz. dat die gelegenheid open blijft tot genoemde datum, en acht hem als dan door de Vereeni ging afgevaardigd. Voorts werden eenige vragen gedaan welke de Voorz. zeer welwillend en duidelijk be antwoord. Niets meer aan du orde zijnde wordt met een woord van dank door den Voorz. den Weledele heer P. Nieuwdorp de vergadering gesloten. VIERPOLDERS. Vrijdagavond 8 uur is de schildwacht Van Baars, op post staande aan den Mosterdijk bij W. Scheijgrond Wzn. door 2 schavuiten (waarschijnlijk van een kermis wagen) mishandeld. Nadat hem gevraagd was om tabak, sigaren en geld, is hij met een plank zóódanig op zijn hoofd geslagen, dat hij bewusteloos neerviel. Bij 't aflossen van de wacht gevonden is hij naar 't hospi taal vervoerd, alwaar hij 's nachts om 3 uur bij kennis is gekomen. Voortaan zullen hier 3 soldaten op wacht staan. Donderdagavond is bij H. Arkenbout vergadering geweest van de „Geitenfokver- eeniging". Een Saanenbok is aangekocht en zal bij M. Steijl gestationeerd worden.'tDek- geld zal voor de leden 35 cent bedragen. Buitenstaanders zullen geen gebruik van het dier mogen maken, ook niet tegen verhoogd tarief. Is deze maatregel wel in de richting, waarin de Vereeniging zich beweegt? VERGADERING van den Raad der Gemeente BRIELLE op Maandag 16 October des namiddags. Agenda. Mededeelingen. Benoeming onderwijzend personeel. personeel Herhalingsonderwijs. Stembureau. Vasttelling schoolgeld kohier 3e kv. 1916. Wijziging Heffingsverordening H.O. Aanwezig de heeren Mr. Hermans, Veenen- bos, Van Rees, Overbeeke, Zaaijer, Mr. Egter van Wissekerke, Mol en de Voorzitter. Afwezig de heeren de Snoo, met kennis geving, v. d. Knoop en v. d. Wallen. Tijdens de Vergadering komen de h.h. v. d. Wallen en v. d. Knoop binnen. De voorz. verzoekt de Secretaris de notu len van de vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. De voorz. deelt mede dat B. en W. kas opname bij den gemeente-ontvanger hebben gedaan en dat boeken en kas in orde zijn bevonden en dat er in kas is f 3441,41. Een brief ingekomen van den heer P. v. d. Pijl havenmeester om eervol ontslag op 1 Januari 1917. De voorz. deelt mede dat B. en W. voorstellen het ontslag tegen dien datum te verleenen. Van de Afd. Voorne van de Holl. Mij. van Landbouw een schrijven om een schoollokaal voor het geven van Landbouw-onderwijs deze winter. De voorz. zegt dat B. en W. voor stellen afwijzend op dit verzoek te beschik ken, daar niet een leerling uit deze gemeente de cursus zal bijwonen. De heer Overbeeke zegt dat het een alge meen belang is dat er onderwijs in den Landbouw wordt gegeven, vooral ook dat we hier de veiling hebben. Dhr. Mr. Egter van Wissekerke is hel met dhr Overbeeke eens. De voorz. bestrijd dit daar er 2 leerlingen uit Oostvoorne en 3 uit Vierpolders de cursus zullen bijwonen, zoodat de cursus maar ge houden moet worden in een der beide ge noemde plaatsen. Ook is er geen lokaal voor de cursus geschikt, dient voor keuringslokaal en daar moet alles blijven zooals dit is, want de instrumenten kunnen niet eiken keer op geborgen worden, zoodat de voorz. het voor stel van dhr. Overbeeke in rondvraag brengt maar afgestemd wordt met drie voor en zes tegen. Een verzoek van het Bestuur der Ambachts school om de subsidie tot f 500 te verhoo- gen. Daar het verzoek te laat is ingekomen stelt de voorz. voor genoemd verzoek te stellen in handen van B. en W. voor advies. Ingekomen een schrijven van het Burger lijk Armbestuur dat de heer Laurense,perio diek moet aftreden. De voorz. stelt voor om thans tot de benoeming over te gaan. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren P. R. Laurense (aftr.) en J. van der Meulen. Met acht stemmen wordt de heer Laurense her benoemd. De voorz. vraagt aan dhr. Laurense of hij de benoeming aanneemt, waarop deze bevestigend antwoord. De verordening op! de Vleeschkeuring is teruggekomen van Ged. Staten om een kleine wijziging aan te brengen. De voorz. deelt mede dat B. en W. met overlég met de Ge zondheidscommissie de wijziging te doen aanbrengen. Benoeming onderwijzend personeel. Op de voordracht voor onderwijzer aan de Openbare lagere school No. 1 zijn ge plaatst; 1. B. Schipper, Hekelingen, 2. H. J. Moens, Hellevoetsluis, 3. C.. J. Kok, Poortu- gaal, 4. C. J. Mol, Nieuw-Helvoet, met alge meene stemmen wordt de heer B. Schipper benoemd. Op de voordracht van onderwijzeres aan de openbare lagere school No. 2 zijn geplaatst de dames; No. 1. J. M. Troost, Oostvoorne, 2. M. H. Goedegebuure, idem, 3. J. T. Sauer, Nieuwenhoorn, 4. A. L. Koornneef, Spijke- nisse, met 8 stemmen wordt benoemd Mej. Troost van Oostvoorne, Mej. Koornneef te Spijkenisse verkreeg een stem. Benoeming Personeel herhalingsonderwijs. Benoemd worden dhrn. Van Dis, De Klerk en Suskind en Mej. Hoek voor het handwer ken onderwijs. Het schoolgeld-Kohier over 't3e Kwartaal 1910 wordt vastgesteld ten bedrage van f 3634,75. Hierna gaat de Raad in besloten vergade ring ter behandeling van de „Wijziging Hef fingsverordening H.O. Na dat de Vergadering weder geopend is stelt de Voorz. namens B. en W. voor om de aftrek voor eerste levensbehoefte te bren gen van f 300 op f 400. De heer Zaaijer zag de aftrek nog met f 100 meer verhoogd, zoodat dan de aftrek zou worden f 500. Vooral, zegt de heer Zaaijer daar door de tegenwoordige Rijksin komstenbelasting de Hoofdelijke Omslag hoo- ger is geworden. De Voorz. zegt dat het voorstel van den heer Zaaijer het eerst in stemming zal ge bracht worden. Dit voorstel wordt verworpen met 4 voor en 6 tegen. (We kunnen maar niet begrijpen dat er nog leden tegen het voorstel waren, daar te Oostvoorne de aftrek is gesteld op f 450. Dus geachte burgers, ge ziet hoe ge door de Kapitalisten behandeld wordt n den Raad, laten we ze er in 1917 uit zien te krijgen, die heeren tegenstemmers. Verslaggever). Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aan genomen 'zoodat dus in 1917 de aftrek wordt f 400,- Benoeming Stembureau. De heeren Mr. Hermans en Overbeeke zullen zitting nemen in het stembureau, de overige leden plaats vervangers. De Voorz. deelt nog mede dat de Burgemeesters uit de omtrek te Spijke nisse hebben vergaderd naar aanleiding van de distrubutiewét en dat er is besloten dat elke gemeente zai bijdragen in de kosten naar het zielenaantal. De Voorz. deelt nu nog mede dat B. en W. voorstellen om het overgeschoten bedrag ver kregen door het ontstaan van de vacature van den agent Roth ender de beide agenten van politie te verdeelen voor de diensten tij dens de vacature gedaan. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Verder werd nog gediscuseerd over de steilen ligging der Maarlandsche brug over de Voorstraat. Wat door B. en W. zal on derzocht worden. Hierna sluiting. Gemeenteraad te HELLEVOETSLUIS op Vrijdag 13 October 1916 des avonds 77t ure. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle raadsleden. Dhr. G. de Klerk legt in banden van den Voorzitter allereerst de vereischte eeden af, waarna de Voorz. dhr. de Klerk gelukwenscht met den uitslag der verkiezing, en waar hij geen vreemdeling in den Raad is, hem met vol vertrouwen hier ziet terug- keeren. De heer de Klerk dankt voor de toegesproken woorden, keert met genoegen in den Raad terug, vraagt opnieuw de mede werking van hem met wie hij vroeger samen zitting had en eveneens van hen, die hij hier voor het eerst ziet, en hoopt dat verschil van inzicht geen beletsel za! zijn in het be lang der gemeente samen te werken en hoopt met Gods hulp de eeden gestand tc doen, zoo even door hem afgelegd. De Notulen van drie vergaderingen wordt gelezen. Dhr. Schlosser, merkt op, dat in de notulen geen melding is gemaakt, dat hij intrekking der voordracht voor een onderwijzer aan M. U. L. O. school had gevraagd. De Voorz. en eenige raadsleden spreken uit, dat liet be doelde wél in de notulen voorkwameen 2e opmerking, dat bij het adres van dhr. ten Hoope hij niet gezegd had, tegen en detail inschrijven te zijn doch tegen in massa in schrijven. De secretaris verbetert dit. Aan de orde wordt gesteld benoeming van een onderwijzeres aan de le Openb. Lagere School. Voordrachtde dames van Lien, Breedvelt en de BaanMet algemeene stemmen wordt benoemd mej. P. v. Lien, thans onderwijze res aan de 2e Openb. Lagere School. De Voorzitter biedt den Raad de Gemeentebe- grooting voor 1917, benevens die der Ar men instellingen. Volgens de gebruikelijke wijze verdeelt de Voorz. de Raad in 2 sectie'a en benoemd in de le Sectie, dehh. Kerbert, van Lien, Smit en de Klerk en in de 2e Sectie de hh. De Boo, Prins v. d. Wiele en Schlos ser. Voor die der Armeninstellingen de hh. Smit en de Klerk. Het voorschot van*f 5000 voor de door de Gemeente aangekochte grond is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, onder opmerking, dat voortaan eerst de Gezondheids-commissie moet worden ge hoord. Benoeming van een lid in de Com missie tot wering van schoolverzuim. B. en W. stellen voor dhr. E. R. Schultz. Dhr. Schultz wordt als zoodanig gekozen. Eene af- en overschrijving 1916 wordt goed gekeurd. Mededeeling is ontvangen van Ge deputeerde Staten, dat voor deze gemeente vóór 1918 op geen forenzen-belasting zal worden aangedrongen. Naar aanleiding daar van vraagt dhr. Schlosser wat B. en W. den ken te doen uit billijkheids-oogpunt. Er is eene verplichting tegenover de inwoners, nl. te zorgen voor voldoende woningen. De on billijkheid dient weggenomen te worden, de 50 te bouwen woningen zijn nauwelijks vol doende voor eigen inwoners, voor de men- schen van buiten 200, is dan nog niets gedaan. De Voorz. kan nog geen posities antwoord geven, met het oog op verschillende omstandigheden kunnen B. en W. thans nog geen voorstel doen, doch zullen het ernstig overwegen. Procesverbaal van kasopname bij den Gemeente-Ontvanger wordt voorgelezen, in kas was f 5403,845. De Raad gaat hierna over in geheime zitting ter behandeling van reclames H. Omslag. Vergadering van den Raad der Gemeente ZWARTEWAAL, op Woensdag 11 Oc tober 1916, voormiddags lO'/i uur. Tegenwoordig zijn de Heeren J. W. Boers, Voorzitter, A. Stolk, Wethouder, I. Vrij, M. van der Graaf en B. Kastelein. De notulen van de vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Verhandeld is hetgeen volgt; 1. Bij monde van den Heer Vrij brengt de commissie tot het nazien der gemeente-be grooting voor 1917 verslag uit van haar on derzoek. Hierna worden de verschillende pos ten gelezen, waarna de begrooting wordt vastgesteld in uitgaaf en in ontvang op f 12878,22. 2. Wordt vastgesteld eene wijziging van de gemeente-begrooting voor 1916 in ver band met de lage raming van enkele posten. 3. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt een bedrijfsverordening vast gesteld, noodzakelijk geworden door de in werkingtreding van de dlstributiewet. Tege lijker tijd wordt eene verdeeling van de kos ten tusschen de gemeenten van dit eiland goedgekeurd, waardoor deze gemeente 659/28981 van de geheele kosten zal moeten betalen. 4. Het salaris van den te benoemen direc teur van het levensmiddelenbedrijf wordt op f 15 per maand vastgesteld. 5. Hierna wordt het suppletoir kohier Hoof- delen omslag, dienst 1916, vastgesteld. 6. Evenzoo wordt vastgesteld het supple toir kohier Hondenbelasting. 7. Wordt mededeeling gedaan dat de hee ren P, de Kievit en O. van der Hoek herbe noemd tot leden van het College van Zetters voor deze gemeente. Waarna de vergadering wordt gesloten. De 'cople van Ingezonden Slukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bulten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Wil oo3 s.v.p. een kiein plaatsje in uw geëerd blad voor het volgende afstaan. Bij voorbaat dank 1 in de „Vooruit" van 23 Sept. j.l. welks blad ons pas heden in handen kwam, wor den wij vrijwel in een nevelig daglicht ge steld, aangezien wij door den een of ande ren steller wierden aangewreven enorme ki lometers met de motorfietsen te hebben ver slonden, om onze kameraad Campfens, Mili tair aan den vuurtoren te Ouddorp te gaan bezoeken. Wij wisten den weg niet goed heet het, omdat wij, verschillende plaatsen hadden bezocht alvorens wij het doel hadden bereikt. Hebben wij soms gewag gemaakt de weg niet goed te weten dan is steller beslist in het ootje genomen en hebben wij daarvan niets uitgelaten, hoe kan hij dan zoo 'n reisroute beschrijven, of hij zou een blauwen bril moeten hebben opgezet, om onze gangen nauwkeurig te kunnen bespie den. Maar nog gekker onzin wordt er uit gekraamd daar dien steller heeft uitgerekend dat wij 14'/i Liter benzine zou hebben ver bruikt; is dat nu eene rekening volgens Bartjens of eige creatie 1 Is dit laatste het geval dan komt hij beslist een zetel toe in de Rekenkamer, want als het juist op 'n halve Liter wordt uitgerekend, dan hebben wij on tegensprekelijk met 'n knappen kop te doen. Dat zulke stellers eerst eens beter informeeren alvorens iets klakkeloos neer te schrijven, dan zou de stand van zaken beter tot zijn recht komen en daardoor meerder eer inwinnen, wat nu volstrekt het geval niet is. Hoogachtend, HEESTERMANS. JACOBS. OOLTGENSPLAAT DEfT BOMMEL J 11 0ct' 1916' MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen gekomen de vischsloepen Paul Kruger st. L. Koster f 4800. Albatros st. J. de Waard f 4300. STELLENDAM. In de afgeloopen week werd door de garnalenvisschers slechts 100 kg. per vaartuig gevangen, die aan de pelle rijen werden geleverd k 18 cents per kg. Door de Noordzeevisschers werd niet gevischt. GOEDEREEDE. Door het stormachtige weder werd de vorige week door de Noord zeevisschers niet gevischt. KANTONGERECHT TE SOMMELSDjJK. Strafzitting van 13 Oct. 1916. Het Openb. Min. eischte tegen: D. G. 37 jaar, veldarbeider te Ooltgens- plaat Leerplichtwet, (tweemaal.) 2Xf2boete subs. 2X2 dagen hechtenis. C. G. 44 jaar Schoenmaker te Melissant. Alsvoren. 2Xf3 boete, subs. 2X3 dagen hechtenis. Joh. P. 45 jaar, landbouwer te Oude Ton- ge, op 4 Sept. 1916 nm. 2 uur eenige hem toebehoorende koeien op een andermans klaverland laten loopen. f3 boete subs. 3 da gen hechtenis Anth. Sch. 21 jaar, landbouwer onder Mid- delharnis, op 6 Sept 1916 als bestuurdervan een rijwiel, rijden zonder licht, f3 boete subs. 3 dagen hechtenis. C. L. 43 jaar, Gorswachtef te Ooltgens- plaat, op 17 Aug. 1916 nm. 3l/i uur, zonder vergunning of consent op het hoofd der slik- jTIK ken met de hand bot te rapen, f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. A. SI. 27 jaar, winkelbediende te Middel- harnis. Op 31 Aug. 1916 nm. 4 uur met een handkar over de Iclinkersfraat der Voorstraat te rijden, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis C. van W. en A. de G., de vorige malen aangehouden wegens het ontkennen meteen ankerkuil te hebben gevischt. Na het hooren van verbalisanten werd ge- eischt tegen C. van W. f25 boete subs. 25 dagen hechtenis, tegen A. de G. f5 boete subs. 5 dagen hechtenis met verbeurdverkla- reng van het in beslag genomen vischtuig. T. H. 40 jaar, schoenmaken teSommels- dijk, Leerplichtwet, f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. J. B. te Ouddorp Leerplichtwet. De Schoolopziener had voor deze beklaag de een zware straf gevraagd, omreden het huisgezin van bedelarij enz. leefde endeva- der het vorige jaar drie maanden gevange nisstraf wegens diefstal had ondergaan, zoo dat hier onwil in spel was. Het Openb. Min. eischte dan ook f8 boete subs. 8 dagen hechtenis. Na het Requisitoir vroeg beklaagde hoe hij het moest aanleggen, als hij zulke zware boeten opliep om afstand van zijne kinderen te kunnen teekenen, waarop de Edel Achtb. Heer Ambt. van het Openb. Min zeide Ja wel om een ander je kinderen te laten onderhouden. JT, J D v. A, C W, J K, H v. E, J B, J V, P D. Kn., H v. d. O, J Tr, Joh. d G, J K, Jb. B Z, Joh. Br., J Fr., J C, H K, B v. d. D, C H, J SI., Jb. V, H v. H,J d. R, J v. Z, Th. Fr., W T, G K, T E R, M d. J. Allen verstek Arrondissements Rechtbank te Rotterdam Zitting van Zaterdag 14 October. De 36-jarige arbeider J. van R. te Geervliet, had op 1 Juni uit een kan melk, het eigen dom van den landbouwer en veehouder P. We veis, ongeveer 3Vj liter melk weggenomen. Eisch, ter zake van diefstal, drie weken gevangenisstraf. Hi 15 20 RV.M. bouwland Oude Tonge, na! Sectie C no. 17' 30 cA. of 5 Gem nolder Noordiand A. no. 1011 ten cob Snijder te Notaris VAN Op Vrijdag dags 2 uur, in Den Bommel, Ina Op Vrijdag dags 2 uur, in ker te Den Bom dern, naar de eis pitale Bouwwoni van brongasverlr Bommel, gemeen' B nrs. 231—237,: en 431, samen gr te aanvaarden. In diverse perc Ten verzoeke Den Bommel. Notaris VAN E Zaterdag 28 O Zaterdag 4 Ni avonds 7 uur in te Ouddorp, van ten 256'/ï R- V. gerling" te Goe kad. Sectie B. n cember 1918 aai cobszoon te Oud perceelen en in den heer Corns, dorp c.s. Notaris VAN Maandag 6 No te Stellendam ii verhuring bij ins zes jaar ingaand in huur en eindi de gorzen, slikke ten de trambaai lendam onder d één perceel, ten van het Provinci te Middelharnis. Woensdag 15 10',/j uur (na aai dorp bij de bouws Breen Pauluszoi een merrieveulei den heer Johs. E BERG. Vrijdag 20 October 1916 's avonds 6 uur, in het Logement van Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge; veiling Vrijdag 27 October 1916 's avonds 6 uur, in het logement van Wed. G. Kanters <£Zn. te Oude Tonge afslag, van Ongeveer 84 A. 70 c.A. of 1 Gem. 2531/» De Hoofdcomr veniiage waarscfi Antoine Jean Er genoote die er h bileerde kamers eenigen tijd zonj (Overneming dag- en weekbl ^^Politieblad.) Stichting. U it R. Ct." het vol£ Zondagochtend heeft de gewoonl worden, nooit die slechts aan| ik gelegenheid de gaven. Met he ter hadden diak telijk verzocht, bij de gemeenti Toen het ooj aangebroken, hf dé gemeente vc zegd, dat het c{ gaderd onder v Hij heeft daarrf de snippers var worpen. Den toegevoegd Aan het eint ouderling Van en de gemeenti te gelukkig gen een predikant, -'flkverzocht, den Heeren zegeti zoek de aanwq ben voldaan. Op school, blinde kaart Kru opziener in de die plaats?" De jongen De schoolopzii de kruin van zi beetje te helper Daar gaat h antwoordt: „Krf „Mis", zegt opziener draait „Ik bedoel Gésneuveld. Waalsche geme komen, dat zijd mededeelden a; wond, in een U De jongeman lijks 20 jaar aan de Technil den Delfschen Warme Smolj ben de ambter liseerd, die var stuk spek had als een band de man was smolten was ej droop. Galgenhumor cheur vond voel waarop zich or gebroken brand stolen op de gij bleek met 4 voren te zijn <S Co. Daar de van hun gadin; baar het beste den recherchei Schoenen va inf. van het proef genomen zien van zole? vaardigd zijn SOMMELSD derwijs aan de jongens zich a. MIDDELHAF gehouden

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2