Flinke bijverdienste. Ovaalronde lüll IpÈlegsrij en looierij W. VOLWERK, ijverige, vertrouwde ipten. C.J. VAN PERNIS. SPIJKENISSE. Tl I ~mrüTmmr Advertentien, mwmmmwmmmm PLAATSELIJK NIEUWS RECHTZAKEN VISSCHERIi. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN. 125-Jarige Echtverseniging DIENSTBODE, net Dagmeisje, zindelijke Dienstbode 6 Blaasbalgen Gamaten Guano Ortt Dr zegt Wat WiTTEKOOL te koop Spinazie en Andijvie Wielaard, Middelharnis. BESCHUIT. Wedervsrkoopers iEIÖSFEliELEli!! i m, Matheus de Korte en tf| Kommer^eSehilperoord j üÉÉÉMii 40-JARIGH ECHTVERENIGING Terstond of met November GE VRAAGD een zindelijke tegen hoog loon en vrij van melken. AdresGebr. VIS VAN HEEMST, onder SOMMELSDÏJK.10787 Wordt GEVRAAGD om terstond in dienst te treden een niet jonger als 16 jaar. 10794 Hotel DE BRUIN, DIRKSLAND. Tegen 1 November a.s. een gevraagd bij C. ESSELINK, Kaai, Mid delharnis. 10788 bestelt Uwe Melklijsten bij W. BOEK HOVEN, Sommelsdijk. Doelmatiger en practischer ingericht als eenige andere. Bij getallen hóoge korting. TE KOOP zoo goed als nieuw bij A. W. KNöPS, Mr. Smid, te DIRKSLAND. 10802 TABAK EN SAG-AREN. Kruidenierswaren, Koffie, Thee, Chocolaad en Suikerwerken, Wij nen enz. 10587 HOIEMAAÏ 62 - - HELLEVOETSLUIS. Met diet oog dat er in 1917 geen vol doende Kunstmest zal geleverd kunnen worden nog veel minder als in 1916. kan ondergeteekende nog aanbieden zoolang de voorraad strekt met een gehalte van 5 X 12 X 2 voor den prijs van f 20 per 100 K.G. franco op den wagen, bruto voor netto oplosbaar in mineraal, voor de 2 pCt. kali wordt niet rechtstreeks inge staan. Wordt aanbevolen om in het na jaar uit te strooien. Te bestellen bij L. KEIJZER, Stad aan 't Haringvliet. 10795 TE KOOP AANGEBODEN beste van 4—8 jaar oud. Adres: C. v. OORSCHOT, Som melsdijk. 10805 Voor het verspreiden van prijscouranten en den verkoop onzer Groente- Bloem en L@ssdbouwz»den zoeken wij Mooie bijverdienste voor hen die in de wintermaanden over eenigen vrijen tijd beschikken. Voorwaarden en alle gewenschte inlichtingen ver krijgbaar bij STRUIK Co, Zaad- handet, KNKHUISEN. 10801 VOOR SPOTPRIJS te koop een ruim met nikkel bewerkt, die zeer zuinig in 't gebruik is. Geheel compleet mat kool- en hout- bak, tegelplaat enz. Adresmotte »Haard" aan het Bu reau van dit Blad. ,;eizjks versch varkensvleesch. Geclurenda de Zomermaanden alles in de ijskast. Fijne vleeschwaren en worstsoorten. Alles machinaal gesneden. 10462 ^borenhnia nabjj dejSchiekadeJ| Brieven, binnenland: voor een gewicht van niet meer dan 20 gram 5 cent," boven 20 tot cn niet 100 gram 10 cent en voorts voor elk meerder gewicht van 100 gram of. ge deelte van 100 gram, 5 cent daarbóven. Brieven, locaal verkeervoor een ge wicht van niet meer dan 20 gram 3 cent, boven 20 tot en met 100 gram 6 cent, en voorts voor elk meerder gewicht van 100 gram of een gedeelte van 100 gram, 3 cent daarboven. Gedrukte stukken1 cent per 50 gram of gedeelte van 50 gram. Quitantiën, wissels, enz.De invordering van gelden op quitantiën, wisselbrieven, as signation en ander handelspapier, waarvan het bedrag voortik stuk de som van f 500 niet te boven gaat, kan geschieden tegen vooruitbetaling van een recht van 5 cent- voor elk afzonderlijk in te vorderen bedrag niet hooger dan f 1, van 7 Va cent voor elk bedrag tuss'chen fl en f25 en van 15 cent voor elk bedrag van f25 en hooger. Bij de uitbetaling is bovendien wegens het bedrag, ingevorderd door eenzelfde postkan toor, het recht verschuldigd, dat is vastge steld voor een postwissel van gelijk bedrag. FormulierenDe prijs van adreskaarten en douaneverklaringen is nader bepaald op Va cent per stuk. De prijs der arbeidslijsten is vastgesteld op 7, resp. 8 cent, naar gelang de aange hechte briefkaartformulieren zijn voorzien van zegelopdrukken van 2 of van 3 cent. SOMMELSDÏJK. Op de j.l. Dinsdag gehou den keuring voor de landstormpliclitigen der jaarklasse 1909, heeft de keuringsraad de volgende uitspraken gedaan Berg van den Arend Geschikt Jan Ongeschikt Boom Hugo Geschikt Bruin de Teunis Doel van den Pieter Ongeschikt Erkel van Jacob Sluis van der Maarten Geschikt Velde van der Eliza Wouter Ongeschikt Zaaijer Stoffel geschikt Jan Sijbrands is niet voor de keuring ver schenen. De commies 1. Risseeuw is met ingang van 1 Nov. a.s. overgeplaatst naar Rotter dam (Scheepvaartdienst.) Het woonhuis aan den Binnenweg, be woond door C. Volwerk, is onderhands ver kocht aan M. v/d Broek. De militie-plichtigen der lichting 1916 J. Breeman, C. van 't Hof en A. J. Schaaf, zullen in werkelijken dienst worden gesteld dp 4 Nov. a.s. te Rotterdam. Tegen den 15-jarigen zoon van J. M. is procesverbaal opgemaakt wegens belee- digen en mishandelen van N. K. dienstbode van j. de R. alhier MIDDELHARNIS. Tot zetters van de be lasting alhier zijn herbenoemd de heeren L. Korvink en J. J. Nipius. Met de burgemeester en de meikslijters had Donderdagavond een vergadering plaats waarin werd besloten dat de melk voor 10 cent per Liter verkocht moet worden en2'/a cent per L. toeslag van gemeentewege. STAD 'T AAN HARINGVLIET. De heeren J. Koert en Koppenaal, hebben hunne be- noernig tot zetter voor 's Rijks directe be lastingen voor deze gemeente aangenomen. Heden Dinsdag had de keuring plaats van de Landstormpliclitigen jaarklasse 1909. Van de vijf personen die er aan waren on derworpen is er een afgekeurd, n.l. M. van Damme. J. D. had het ongeluk door een der luiken' van een schip te zakken, zoodat hij in 't ruim viel, en zijn hand ernstig bezeer de liep dit ongeval nog al goed af. De wed. J. v. D. had het ongeluk over een dorpel stappend haar been te breeken, wat op haar leeftijd van 83 jaar zeer treu rig genoemd moet worden. Met ingang van 16dezer is K. de Leeuw ontslag verleend als waarnemend omroeper. Ds. G. W. H. Esselink heeft ontslag gevraagd, als penningmeester van het groene kruis. J. M. had het ongeluk uit tc glijden cn in de sloot te valicn, doch zelf nog legen den kant opkruipende wist hij er met den schrik en een nat pak af te komen. OOLTGENSPLAAT. Bij dc Woensdag ge houden keuring voor den landstorm jaarkl. 1909 zijn ongeschikt verklaard B. 'Marcus, J. Kemp en H. van Nimwegen Hz. Als afgevaardigde naar de Deputaten- vergadering op 2 Nov. a.s. is gekozen dhr. W. J. Donkersloot Lz. en tot plaatsverv. Ds Dekker. NIEUWE TONGE. Maandagmiddag was een knechtje van den schipper behulpzaam om het meubilair van Ds. Kruijt uit de mo tor te dragen. Terwijl hij met 2 schilderijen over de loopplank ging kwam er een ruk wind, zoodat hij met de schilderijen in de kaai terecht kwam. Hij werd echter spoedig gered. Hoewel de schilderijen niet stuk waren zijn zij toch bedorven. De gehouden keuring van de jaarklasse 1909 zijn er van de 4, 2 afgekeurd. DIRKSLAND. *Door het bestuur der coöp broodbakkerij „Volharding" alhier is het brood met 1 cent per Kilo-opgeslagen. Terwijl de voerman eenige bieten die van de wagen vielen wilde oprapen, zou het zoontje van den arbeider P. Bruggeman op den wagen zittende de leidsels vasthouden. Zooals vaak gebeurt sloegen de paarden met het staan over de leidsels, zoodat de jongen in moeite geraakte. De paarden werden wat wild en verwonden den jongen zoodanig dat hij met een gebroken been huiswaarts moest worden gebracht. De uien zijn heden weer duurder, de kleiperen (zoogenaamde weidragers) zijn nog heel wat duurder, en worden hier verkocht tegen f 16 per mud. HERRINGEN. De woningen in eigendom aan den Heer J. Warnaer thans te Amersfoort zijn deze week onderhandsch verkocht aan den Heer J. Noordijk timmerman alhier. De miliciens R. v. Ostende en A. Oor beek lichting 1916 zijn beiden als garnizoens plaats aangewezen 's Gravenhage terwijl P. Hoogerwerf is geplaatst bij de bereden korp sen te Roozendaal. De landbouwer D. W. alhier de moeite niet nemende ergens anders te draaien zou dit maar op de dreef doen met het gevolg hij met paard en wagen in de sloot terecht kwam. Nabij werkende personen inmiddels ter hulp ingeroepen slaagden met hem ge- zamelijk zoowel 't een als 't ander op het droge te brengen. Met de bietencompagnie vlot het in deze gemeente niet. Door hevige winden die in deze buitenhaven de schippers zeer tegen zijn, zijn slechts nog maar enkele schepen geladen vertrokken. Voor Heeren schippers in de eerste plaats .een grootc schadepost. De heer J. R. alhier had dc vorige week een 2 jarig jongetje naar het land meegenomen en'kwa.m tot de onaangename ontdekking dat het ventje in de sloot wa3 geraakt. In tijds zijn afwezigheid bemerkende schoot hij het spoedig te huip hoewel de kleine zoo flink was om er bijna zich zelf uit te redden. STELLENDAM. J.i. Maandag is de visch- bom (vischmeelfabriek) uit Rotterdam weer van hier vertrokken. Naar we vernemen is die fabriek het werken verboden. Dinsdagmiddag iag aan het eind der haven de blazer S. L. 7 vastgemeerd. De bemanning ging aan den wal om het vaar tuig verder de haven binnen te trekken, om reden men door den tegenwind niet kort zei len. Eensklaps braken de touwen en 'ging het vaartuig zonder iemand aan boord de haven weer uit. Met een flinke vaart, en zoo recht ais of er een flinke stuurman aan het roer stond, zeilde de blazer het Haringvliet op. De bemanning van het voortvluchtige schip ging dadelijk aan boord van de juist binnenkomende S. L. 34, schipper j. v. Dam en de S. L. 7 achterna. Dicht bij de zand plaat gelukte het den blazer te naderen, waarna de S. L. 7 door haar eigen beman ning werd binnengebracht. Bij het gemeentebestuur is de volgende opgave ingekomen van de in deze gemeente aanwezige varkens bedoeld bij de desbetref fende publicatie van den Heer minister van Landbouw 8 Biggen beneden 6 weken. 5 Fokvarkens. 160 Loopvarkens. '17 mestvarkens beneden 50 K.G. 14 mestvarkens boven 50 K.G. Enkele meikverkoopers hebben den melk prijs bepaald op 12 ets. per L. Dus weer een verhooging van 2 et. per Liter. GOEDEREEDE. Den arbeider D. H. had 't ongeluk met zijn rechterhand in eendorsch- machine beklemd te geraken. Hij ontvelde daarbij drie vingers zoodanig dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Gisteren iag een veulen van 6 maanden oud, eigenaar den heer V. alhier, dood op stal. De landstormplichtige W. Troost, jaar klasse 1910, zal 18 Oct. te Rotterdam bij de Vest.-Art. worden ingelijfd. OUDDORP. De nieuwe ciclioreifabriek telt thans 101 ledennaar men zegt worden er geen leden meer toegelaten.! Onze dorpsgenoot P. Meijer Azn. lich ting 1916 is voor de militie afgekeurd. BRIELLE.* In de gisterenavond te Nieu- wenhoorn gehouden vergadering van de li berale kiesvereenigingen te Hellevoetsluis, Nieuw-Helvoet, Nieuwenhoorn en Ouden hoorn, is als candidaat voor de prov. Sta ten in het district Brielle, ter voorziening in de vacature van wijlen dhr. S. C. Korteweg, die tot 1919 zitting had, gekozen dhr. A. Roodhuijzen, te 's-Gravenhage, lid der Twee de Kamer voor dit district. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een der bakkers Jalhier wegens overtrcd.ng der maximumprijzen eii fraudeleuze hande lingen met broodkaarten. Op het politie-bureau is als gevonden gedeponeerd en aldaar terug te bekomen een datnesparaplue. Woensdag 18 Oct. a.s. zal alhier gele genheid zijn voor kostelooze inenting. Aan melden in den spreekkamer van dokter v. d. Meulen tot 1 uur n.m. Eenige kisten margarine, van diefstal afkomstig .zijn in beslag genomen door den inspecteur van politie. Te laat voor het vorig nummer ver namen we, dat terwijl de werklieden in het schaftlokaal waren er brand uitbrak in de zalmschuur aan het Havenhoofd. Doordat het ongeluk spoedig^ontdekt was, kon men het brandje spoedig blusschen en is er slechts geringe schade. Was het eenige uren later geweest, dan waren de werklieden naar huis geweest en zou dus het geval ernstiger heb ben kunnen worden. ROCKANJE. Dc A. R. kiesvereeniging heeft haar zedelijke eischen van den Gemeente raad aldus geformuleerd le. Bevordering van zoo mogelijk alge- hccle Zondagsrust 2e. Herstel van dc nationale feesten, nu de kermis is afgeschaftdeze moeten niet op erkende Chr. feestdagen gegeven wor den; gedurende óe feesten moeten dc her bergen, tegen vergoeding, gesloten blijven. 3e. Vermindering der vergunningen, of 't minimum bij de wet bepaaldvervroegde sluiting der herbergen. 4e. Scherper toezichta. op de publieke eerbaarheidb. op 't stroopen, snoekstrik- ken, enz. der jeugd. 5e. Proportioneele vertegenwoordiging van de partijen in den Gemeenteraad en hier ge lijk recht voor alle partijen bij benoemingen. HELLEVOETSLUIS. In Casino was Woens dag en Donderdag te zien de miniatuurstad „Kunst" vervaardigd door dhr. H. Jansen te Alkmaar. Dat het werkelijk iets kunstigst is, moet elk aanschouwer bevestigen. Tqgen Vrijdagavond 7l/2 uur, is een Raadsvergaderidg uitgeschreven, daarin zal o.a. plaats hebben benoeming van een on derwijzer aan de O. L. Schooi. ZU1DLAND. Het varken van J. Bevaart stierf Donderdag aan de zoo gevreesde vlekziekte. Het varken was gelukkig verzekerd, echter niet ingëend. Er wordt hier tot 7'/2 gulden voor de ajuin geboden men verwacht echter nog hoo ger prijzen. We denken echter aan het be kende spreukje„wie het uiterste uit de kan wil hebben, enz. Donderdagavond vergaderde de Anti Rev. Kiesvereeniging alhier ter bespreking var. de reorganisatie van het program en de statuten der Anti Rev. partij en het kiezen van afgevaardigden naar de a.s. Deputaten- vergadering. Gisteren liep een jaarling van den land bouwer Slings over een voetbrugje voor de woning van den arbeider W. de Hoog en zakte er door. Met veel moeite werd het beest na geruimen tijd uit zijn benarde po sitie en ten slotte uit de sloot verlost. Donderdagmiddag is het laatste vlas en wel van den Heer Hage eindelijk binnen gekomen. Neemt men den tijd van het jaar in aanmerking, dan hebben de vlasboeren het nog al vrij goed getroffen. In den beginne was het wel wat sukkelen en was er nogal eenige schade door de vele regens, alleen laatstgen. persoon heeft geen noemenswaar dige schade geleden. Er is zoodoende voor den werkman voor den a.s. winter weer volop werk in 't gezicht. SPIJKENISSE. Door de bemiddeling van den Burgemeester zijn pogingen aangewend om deze week Regeeringsaardappelen be schikbaar te stellen tegen 5 c. per K.G. VIERPOLDERS. Van Maandag op Dinsdag is een schaap van D. v. d. Linde te water geraakt en door een hond den kop afgebeten. Woensdagmorgen is J. Lobs door eene dorschmachine deerlijk gewond. Zijn arm kwam te dicht bij het kamrad, dat niet be- 'dekt was. Voorloopig door een hospitaalsol daat geholpen, is hij later door Dr. Vermeu len te Brieie verbonden, die hem zei, dat hij minstens een p^ar weken niet mocht werken. -- De Coöperatief gekochte eierkolen vin den nogal aftrek. Enkele wagons zijn nu weer leeg. Ze komen op f 1,55 7'/a c. voor 't thuis brengen. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 10 October. K. de 'L., nachtwaker en doodgraver te Stad aan 't Haringvliet, wegens diefstal van een bezem met steel, tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. C. O 18 jaar, veidarbeider te Oude Tonge, wegens mishandeling, tot drie weken ge vangenisstraf. Strafzitting van Donderdag 12 October. N. J,. 40 jaar, werkman te Hellevoetsluis wegens mishandeling, tot 10 boete subs. 10 dagen hecht. L. R. wegens eenvoudige beleediging' te Middelharnis, tot drie weken gevangenisstraf. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnen gekomen de vischsloep Oran je Nassau st. J. de Korte met 14 last haring aan boord bevond zich J. v. d. Tak met een gebroken been. SOMMELSDÏJK. Geboren; Cornelia, d.v. A. Taaie en P. van der Vlugt. Gebouwd Jan Kootte, 20 j. en Klaartje Troost 19 j. Overleden: Leendert van Antwerpen 18d. z.v. J. vztn Antwerpen en J. C. Kranse. STELLENDAM. Geboren: Adrianus z.v. fAdrianus Troost en J. Zwartkainp, Jan Cornells, 'z.v. P. M. Riemens en P. Roon. Ondertrouwd Gerrit Jansen 25 j. en Jozina Grootenboer 22 j. OUDDORP. Geboren: Kiaas z.v. F. de Jongen J. West- dijk, Jannetje d.v. FI. Westhoeve en K. West- dijk, Josijntje, Lisabeth d.v. J. Sandifort en L. Aleman, Jannetje d.v. C. Bakelaar en J. Klein. Gehuwd Jacob Akershoek jm. 26 j. en R. v. d. Bok jd. 23 j., Aart van Huizen jm. 20 j. eii T, Moerkerk jd. 18 j. Berend Boerwinkel jm. 30 j. en J. de Jong jd. 18 j. Cornells Grinwis jm 31 j. en G. Visser jd. 23 j. OverledenB. Boshoven 70 j. echt. van N. Karei, P. Bosloper 74 j. jm. z.v. J. Bos- looper cn M. Nuij. NIEUW HELVOET. Geboren: Anna, Cornelia, d.v. J. Heindijk en A. K. Schipper, Neeltje, d.v. A. Zeven bergen en J. v. d, Meer, Leenfje d.v. H. Ze venbergen en L. v. d. jagt, Goris. Jacobus, z.v. H. v. d. Meer en T. Oudenaarde, Maar ten, z.v. H. v, Beesten en M. P. Vermaat, Cornelia, d.v. Jb. Langevcld en C. v.jHartings- veld, Theresia, Johaiina, d.v. M. J. D. Wild schut en M. v. Dam, Anna d.v. C. j. Knoot en C. Hetrewijnen, Jan z.v. H. Lok en Ja Snijder, Ev rhardus, Marinus, z. v. E. L. Ha zelaar en H. C. Tol, Doezina, d.v. P. v. Fofj felen en J. den Bakker, Nelly d.v. L. J. J. Duzee en E. Walkluter. Ondertrouwd G. v. Dongen en J.C. Kemper. Gehuwd; C. Poldervaart en J. A. Beekers. OverledenW. Groeneveld oud 18 j. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 15, Oef. 1916. Ned, Hervormde Kerk. ScimmelacHjk, v.m. 9.30 en's av. 6 uur Ds. Weslrik. Middetharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur (Doopsb. Ds. Pop. Stad aan 'i Haringvliet 's v.m. 9 en nam. 2 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, Ooügenplaat, v. m. 9 uur Ds. Lans. Oude Tonge, 's av. 6.30 Ds. Verkerk. Nieuwe Tonge, v.m. 9 30 Ds. Verkerk van O. Tonge. (Bevestiging Dr. Kruijt) nam. 2 uur intrede. Herkingen, 'sav. 6 uur Ds. Dekker van Melissant. Dlrksland, v.m. 9 en 's av. 6 uur D3. Benes van Delft (Dankzegging voor de oogst). Melissant, Stellendam, v. m. en av. Ds. Hoogendijlc. Qoedereede, v.m. 9.30 Ds. de Gidts. Ouddorp, v.m. 9 en n.m. 2 uur Ds. A. v. d. Kooij, Brielle, Oostvoorne, v.m. 9.30 Ds. Poldervaart. Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, v.m. 9.30 Ds. Witkop. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 uur Ds. A. de Kat—An- gelino. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 'sav. 6 uur Ds. Tim mer. Zuidland, v.m. 9.30 en nam. 2 uur Ds. Koolhaas. Simonsliaven, Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 Ds. de Voogd van der Straaten Oudenhoorn, v.m. 9 30 Ds.^Feenstra. Spijkenisse, v.m. 9-30 Ds. F.ggink van Velzen en 's av. 6 uur Ds. J. J. v. d. Wall. voorb. H. A. Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. J. IJzerman. Heenv>iet, Abbenbroek, v. ni. 9.30 Ds. Robol. Zwartewaal, v.m. 9.30 Ds, Baar. Vierrolders, v.m 9.30 Ds. J. Borger. Vierpolders (Evang.) v.m. 9.30 en 'sav.615.1 eesd. Nieuwesluis, (Evang.) Gere formeerde Kerk. Middelharnis, y.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en av. 5.30 Lees- dienst. Den Bommel, v.m. 9. 's nam. 2 en 's av. 5.30 uur Ds. Van Nes van Den Haag (collecte). Oollgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, Stellendam, v.m, Leesdienst en 's av. de heer De Vries van Zierikzee. Ouddorp, v.m, en 's av. de heer Pint van Mid- burg. Brielle, Rockanje, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Leesdienst. Tinte, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 Leesdienst. en 's av. 5.30 uur Ds. Verrij. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 Ds. Verrij en 's av. 5 uur Leesdienst. Zuidland, v.in. 9 en nam. 2 uur Ds. C. W. J. van Spijkenisse, vm. 9.30 en 's av. 6 uur Ds.de Bruijn van Melissant. Abbenbroek, v.m. 9.30 Leesdiens.. Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol.| Gereformeerde Gemeente, Dlrksland, v.m. 9, nam. 2 en's av. 6 uur Leesdienst. Herkingen, v.m. nam. en 's av. Ds, Hubrechtsche van 's Gravenpolder. Jhiopaf/ezindt Kerk, utddorp, Da. K. W. Rossing, MIDDELHARNIS. In de Ncd. Herv. Kerk zijn als Notabelen aan dc beurt van aftreding de heeren J. H. Brinkman en K. Ruiter. OOLTGENSPLAAT. Naar men verneemt zijn bij testamentaire beschikking wijlen Mr. A. J. C. van Weel de volgende Corperatiën gelegateerd. R.K. Armbestuur f 1000. Diaco nie Herv. Kerk f 1000. Zuid-Hollandsche ver- eeniging Het Groene kruis alhier f 2000. De gemeente Ooltgensplaat f 2500. Hervormde Kerk alhier f 3000. ROCKANJE. In ons vorig bericht is een kleine fout ingeslopen. We bedeelden er op te wijzen dat de kerk van Rockanje de eeni ge op ons eiland is waar nu nog geen Die naar des Woords in de Geref. kerk wordt gevonden. We verzekeren den heer A. Lie- vaart, dat 't geenszins onze bedoeling was, iemand te beleedigen, en het woord „boertje" waaraan hij zich waarschijnlijk stootte, niet beleedigend door ons werd bedoeld. Wil hij liever een „ongepromoveerde" ons ook goed. Zijn schrijven doet dan elk weldenkende echter wel zien, hoe hoognoodig deze ge meente een predikant behoeft. EIERENVE1LING „V. P. N." BRIELLE. Op de j.l. Donderdag gehouden Eieren- veiling werden aangevoerd totaal 5483 eieren. De prijzen bedroegen per 100 stuks Kippeneieren f 10.50 f 10.35 Eendeneieren 9.75 Ganzeneieren Kalkoeneieren Uitbetaald werd voor Kippeneieren f 10.27 en voor Eendeneieren f9,46 per 100 stuks. :g Dinsdag 17 October a.s. hopen onze Geliefde Ouders •i hunne te herdenken. 10808 Hunne dankbare Kinderen. Oude Tonge, October 1916. se- «e- m- JS6- se- ■ÏK -9K Veertig jaren zijn vervlogen jg Niet zonder leed en vreugd daar heen Door de gunst des Allerhoogen -Sg Geen van beiden nog alleen Stormen mochten u omringen Maar Gods trouwe Vaderhand Deed zijn dierbre zegeningen Blijven, aan zijn woord gestand. 1876 1916 Zoo de Heere wil zullen onze ge liefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders LEENDERT VAN DER VALK EN ANNA P1ETERSE Donderdag 19 October hunne herdenken. Dat zij nog vele jaren gelukkig mogen leven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. IJMUIDEN, October 1916. 10792 Me- HANDEL IN gevraagd. groote en kleine partijen. Levering kan per tram geschieden. HOLLEMAN EN ZONEN 10809 Conservenfabriek Den Bommel. MACHINALE BESCHUITBAKKERIJ Verlangd aan bovenstaand adres je beschuit. gevraagd op alle plaatsen. Flinke provisie 10596 zeer mooie sollede meubelen, als Tafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Schilderijen, Theetafels, Buffetten, Stijlameublemen ten In leer en peluch. Boekenkasten. Tweepersoons onbeslapen veerenbed- stellen, Kapokmatrassen, Slaapkamer meubelen enz. alles spot goedkoop. Rugbekleede leerstoelen vanaf 17.50 Stljlfinnenkast 20.—. Stijltafels ƒ9.50 Spiegels 5.50 en 7.50 enz.

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 4