i éts Dl. P.B. ÖFFRli Ticdarts Bipsbuig PUIJVBLDB, Advertentiën. cement-betonwerken spaaHanIT" pi1 I LAND- EN TUINBOUW. VOOR HUIS EN HOF. iEiEliO NIEUWS. BoMüï - Melissant. H.H JagersH van C. i SCHELVEN, MiMaMs BEHHl v. d. HULST WESSELS Hel Meftdrenvooralle tata- ia Ziifirroksa DATID BASTOSS J. BOTH - Dirksland. J. BOETER, MlÉfflS „KIDDEIHAMIS CD SOIMELSDUI" C* KOLFF A.Cz. HEERENKLEED1NB, Opening Voorjaar- en Zomerseizoen -Voorjaar- en Zomerseizoen- Wielaard, Middelharnis. li. MEES k Z00NEN P. WIELHÖUWER, Drogist. 2 procent. EMSER PASTILLES ASPIRINE TABLETTEN Eerslu DSÜDERDAG der rad li liet Hotel MEIJER te weta. UOOPE MEUBELEN'!! P. DE VOS te Groedereedo Noordhollandsch Landbouwcredlet. T ft dc drankDoor de laatste stoomtram naar Oosterhout is Zaterdag nabij den Driesprong Jo&. HJIDHBS LWz- Te koop centimes Cal 16 15 ssailï. koperen raad 15 20 maal te herladen f 2.de 100 en Slag hoedje» voor dezelve 8.50 per 1000. Verder uitgebreide collectie Wapenen, Jachtgeweren centraal 15 vanaf f 19.—, bij 10134 l 8. YAM DOORM, Oppert 144 ROTTERDAM - tot het verkru- i oen van vele eie- ren voedert men - de kippen ter inzage. 9534 OPPERT 119, ROTTERDAM. is van ouds bekend bij CEMENTEN HEININGEN. Levering van prima PORTLAND CEMENT, Mosid- en T&iïflarfi», (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 25, ROTTERDAM. Spreekureneiken werkdag 1—-3. Voor on- en minvermogenden 940. van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De Bank neemt gelden op tegen 36/io pCt. rente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- enterug- betaling van gelden op Maandag, Dins dag, Woensdag en Donderdag van 9—12, benevens Maandagavond van 6—7 uur, ten kantore van den The saurier-Boekhouder, - - groote keuze. 9448 Dagelijks versch varkeasvleesch. Gedurende de Zomermaanden alles in de ijskast. Fijne vleeschwaren en worstsoorten. Alles machinaal gesneden, 10462 Kassier» en Makelaars in Assurantiën, westdijk. Siiilraat Hl HoMn bovenhuis nabjj de Schiekade. mm: RENTE VAN BELDEN DEPOSITO met dén dag opzegging ft pCt. net 10 dagen opzegging ft1/* pCt. Voorlangereu teraxjn tot nader overeen ta konen voorwaarden. Bewaring va> Waarden, folgena bepalingen, die gratis verkrfjg- iaaï sgn. is voortaan de 10458 MfliBMDDMMS. vertegenwoordigt soliede BINNKNLANDSCME Brand-, Hagel- en Levensverzekering maatschappijen. premiën sjfn voet en matig, 6e oliekoiten laag. 9592 Er m h i t:H f. i Er is geen enkele reden denkbaar, waarom wie buiten de Herv. kerk staat, zich daar nu dadelijk, en dan op dien toon, in mengen moet. Ik zeg er zelf ook niets van 'kWil slechts twee opmerkingen maken. De „gereformeerden" mogen zich wel eens herinneren, hoe dr. Kuyper, nog in 1886; in zijn brochure „Het conflict gekomen" II bl. 11, onder 't opschrift „Accoord", den weg van een „Modus-Vivendi", van een minne lijke schikking aanwees, ja zelfs tot zekere hoogte aanpréés. En in de tweede plaats, dat ik ben uit de school van Groen van Prinsterer, die zijn gansche leven lang de scheiding en scheuring tusschen de gereformeerden in en buiten de Herv. kerk tijdelijk heeft genoemd en ze alleen saam begreep onder de idee „geretor- meerde gezindheid", zoodat ik mij verheug en verblijd en God dank, voor elke poging, die aangewend wordt, om waarheid en leugen in de Herv. kerk van elkander te scheiden. Dat wekt bij mij géén spot. Dat heeft mijn hartelijke sympathie al moeten overigens de kerkelijke heeren maar uitmaken of iets mogelijk en wensche- lijk is, ja dan neenUITKIJK. Het Fonds voor den Landbouw. Het Wetsontwerp, waarbij de veehouder zal worden verplicht voor een deel bij te dragen in de kosten der bestrijding van het mond- en klauwzeer, geeft als van zelf aan leiding tot de vraag, of dit denkbeeld geheel nieuw is, èf reeds vroeger is gedacht aan het vormen van een fonds ter' bestrijding van veeziekten. Daarom willen we, als ant woord op die vraag, een uittreksel geven van een zeer belangwekkend opstel, dat we vinden over het „Fonds voo'r den Landbouw" in het onlangs verschenen No. 1 van de ver slagen en mededeelingeu over 1916 van de Directie v. d. Landbouw. Tijdens de Republiek der Vereenigde Ne derlanden, Statenbond met een minimum eenheid als zij was, kon er van algemeene maatregelen tot bestrijding van veeziekten geen sprake zijn. Hoewel reeds destijds werd ingezien, dat de runderpest uit het buiten land hierheen was overgebracht, gingen de jaren, waarin zij zich binnen onze landpalen vertoonde, voorbij zonder dat er een ernstige poging werd gedaan, om de ziekte te keeren hoogstens werden er eenige maatregelen van beperkten omvang genomen. Het gevolg hier van was, dat de ziekte telkens eenige jaren voortwoedde. Nadat echter de oude Republiek in 1798 was opgegaan jn den eenheidsstaat, met zijn algemeene wetten en zijn algemeene regee ring, stonden de zaken anders. Toen de run derpest in 1799 opnieuw ons land bedreigde, achtte men den tijd aangebroken om de ziekte krachtig te bestrijden. Bij de overtuiging ten aanzien van het overbrengen der ziekte uit het buitenland, voegde zich de wetenschap, dat het slachten van het besmette vee elders het meest doeltreffend was gebleken, om verdere verbreiding te voorkomen, zoodat besloten werd een proef in deze richting te nemen. De wet, gearresteerd bij Publicatie van het Uitvoerend Bewind van 26 December 1799, legde aan de veehouders de verplichting op, het besmet verklaarde vee terstond te slach ten. Een dergelijke opoffering kon niet van de veehouders worden gevorderd zonder hen behoorlijk schadeloos te stellen en teneinde hierin te voorzien, werd tegelijkertijd een fonds opgericht. Dit fonds zou worden ge vormd uit de opbrengst van een voor een maal (in Maart 1800) te heffen belasting, welke voor een rund boven de twee jaren twee stuivers, en voor elk jonger rund één stuiver zou bedragen, terwijl kalveren, nog geen drie maanden oud, niet medegerekend zouden worden. Het beheer van het fonds werd opgedra gen aan den Agent van Nationale Oeconomie, belast met de behartiging der landbouwbe langen. Steeds zou f 100.000 in kas moeten worden gehouden ten einde die, zoo noodig, onmiddellijk te kunnen gebruiken bij de be strijding der runderpest. In de veronderstelling, dat minstens twee millioen stuks rundvee in de Republiek aan wezig was, had men de opbrengst van bo vengenoemde belasting op f 175.000 geraamd. Het bleek, dat de schatting te hoog was, de belasting met de boeten bracht f77.333 op en werd geheven van 650.132 stuks rundvee boven en 252.394 stuks beneden 2 jaar, of totaal 902.526 stuks rundvee. De jaren 1799— 1802 eischten slechts geringe schadeloosstel lingen wegens het afmaken van vee. Bij publicatie van 30 Mei 1806 werd dit fonds tot voorkoming en stuiting van run derpest uitgebreid tot een fonds voor den landbouw. Uit de renten van dit fonds zou niet alleen schadevergoeding worden uitge keerd voor vee, dat door de rundveepest was verloren gegaan, maar ook de Commis- siën van Landbouw en verschillende met name genoemde zaken van landbouwbelang, worden bekostigd. Om het fonds te vergroo- ten, werd voor de jaren 1807 en 1808 op nieuw een belasting gelegd op het vee, en thans mede op paarden en schapen. De hef fing op de runderen werd tot de helft terug gebracht. In 1809 werd bepaald, dat de be lasting bij voortduring zou worden geheven, gedurende de jaren 1809, 1810 en 1811 en dat er een billijke vergoeding zou wor den toegestaan aan die veehouders, welke bij het heerschen van epidemische veeziek ten hun runderen, paarden of schapen op last van de daartoe bevoegde macht moeten doo- den of reeds gestorven dieren moeten be graven zonder hetgeen daaraan van waarde is te mogen behouden. Een en ander werd afhankelijk gemaakt van de uitgebreidheid der epizoötie, zoodat men tot dien kraehti- gen maatregel alleen wilde overgaan, wan neer de ziekte zich nog slechts sporadisch vertoonde. Na het herstel van Nederlands onafhanke lijkheid, werd, naar aanleiding van een ge val van runderpest, hetwelk door vreemde krijgstroepen in ons land was gebracht, het Fonds tot voorkoming en stuiting"van run derpest, opnieuw ingesteld, en wel bij Sou- verein Besluit van 7 Maart 1814. Over de jaren 1814 tot en met 1820 werd een, met vroeger overeenkomende, jaarlijksche heffing voorschreven, namelijk van twee stuivers voor elk rund van meer dan twee jaren, voor ieder paard boven de drie jaren en voor elk achttal schapen, van èén stuiver voor elk rund of paard beneden den genoemden leef tijd; ook ditmaal werden kalveren van nog geen drie maanden, veulens beneden het jaar en lammeren tot twee maanden oud van de belasting uitgezonderd. De opbrengt uit deze belasting zou uitsluitend voor den landbouw worden bestemd, en inzonderheid dienen tot het verleenen van schadevergoeding voor op last gedoode dieren en tot dekking van ver dere onkosten, welke tot stuiting van run derpest worden vereischt. Wordt vervolgd). Een nieuwe vinding voor de Inmaak. In een vorig artikel wezen we nog eens op het groote nut van een steriliseertoestel, vooral in dezen tijd, nu de huisvrouw er op bedacht moet zijn om zooveel mogelijk pro visiekast en provisiekelder voor de volgende maanden te voorzien. Nadat we dat artikel schreven, kwam ons onder oogen een opstel in het „Hbl.", waarin melding wordt gemaakt van een Duitsche vinding orri groenten en vruchten te conserveeren. Een vinding, die, als ze werkelijk blijkt te voldoen, van niet geringe beteekenis zal zijn, omdat ze heel eenvoudig is en een groote besparing kan geven. Veel is er nu reeds ingemaakt zoo hopen we althans maar nog heel wat pro- dukten kunnen in de volgende weken wor den verduurzaamd. Daarom willen we aan bedoeld .artikel den hoofdinhoud ontleenen, welke de' schrijfster op haar beurt heeft over genomen uit Haas- Hof und Garten, een blad, dat zij naar zij schrijft nog nooit op een onbetrouwbaarheid heeft betrapt, zoodat zij bijna veilig meent te mogen aan nemen, dat het waar is, wat het van de nieuwe inniaak-methode vertelt. Deze bijvoe ging is misschien niet overbodig, want de vinding zal menigeen te eenvoudig toeschij nen en doen vragen„Maar zou men dit dan niet eerder gevonden hebben De nieuwe methode bestaat nl. in het bui tensluiten van bederfveroorzakende kiemen door watten. Watten worden in de wetenschap als bac- teriënfilters gebruikt; daarvoor is zij uiter mate geschikt; vooral de gist- en schimmel planten blijven er gaarne op achter, omdat ze daarin een geschikten groeibodem vinden. Maar zooals men weet, zijn ook alle toebe reidende groenten en vruchten uitnemend geschikt om begroeid te worden met die plantjes. Dat weet elke huisvrouw, want hoe dikwijls is haar inmaak niet met die groene woekeringen overdekt, wanneer deze eenigen tijd is bewaard. Gewoonlijk kan men de schimmel er wel afscheppen en is de rest toch goed bruikbaar, maar frisch is het niet, en iedere huisvrouw zal er graag wat moeite voor over hebben om die schimmels niet meer te zien, die haar bovendien verlies van inmaak bezorgen. Met de gistplantjes is het veel erger ge steld, want die bederven de inmaak boven dien afscheppen helpt hier niet meerde geheele inhoud van de flesch moet wegge gooid worden, als de inmaak is gaan gisten. Volgens bovengenoemd blad kan men dit voorkomen, en wel op zeer eenvoudige wijze Gebruikmakend van de eigenschap van wat ten, die geen schimmel en gist doorlaten, heeft men de flesschen dus slechts met een laagje watten af te sluiten. Bij de in Duitschland genomen proef ging men aldus te werkEen hoeveelheid kwetsen was tot compote gekookt.Men had de vruchten niet door langdurig koken veef van hun.sap ontnomen, zooals dat bij het steriliseeren van kwetsenmoes gebeurt, maar men had slechts zóó lang gekookt, dat het moes klaar was om te worden genuttigd. De compote werd bewaard in geglazuurde kruiken met wijden hals en een inhoud van vijf. a zes liter. Die kruiken werden heet ge maakt en terv/ijl ze nog heet waren, werd de compote er in gegoten, Eerst werd een stuk linnen om den hals gespannen, daarop volgde een stuk papier, daarop een laag watten en daarop weer papier, zoodat de watten dus tusschen twee papieren inlag. Geen salicylwatten, maar gewone, zuivere verbandwatten werden gebruikt. Het is goed om ook de papieren van te voren in den oven goed heet te laten worden. Het vullen en sluiten moet zeer vlug in zijn werk gaan, opdat er voor afkoeling geen tijd is. De kruiken, die den vorigen herfst en winter in den kelder hadden gestaan, wer den een voor een in dit voorjaar gebruikt. De inhoud was niet te onderscheiden van versch gékookte compote. Gegist was er niets en in de kruiken was van schiitiinel geen spoor te vinden. De watten hadden dus haar naam als bac- teriënfilters hoog gehouden. Ze werden wel niet bacteriologisch onderzocht, maar met het bloote oog waren er duidelijk schimmel woekeringen op te zien. Een doodeenvoudige methode dus en niet duur. C. B. De draad des doods. Te Sas van Gent is een vrouw door den electrischen draad gedood. Drenkelingen. Bij 't fort Honswijk is een landstormer bij 't zwemmen in de nabijheid der sterkte verdronken. Te Deume is het l'/j-jarig dochtertje van een landbouwer in een waterkuip gevallen en verdronken. Door eigen onvoorzichtigheid viel een 20- jarige jonge man te Rotterdam aan de Park haven te water en verdronk. Het 2I/2-jarig meisje van een schipper van Veendam is te 't Waar (Gr.) te water geraakt en verdronken. Dat was me 'n vangstGelezen in 'n Am- sterdamsch blad „Een zakkenrolster.—Als verdacht van zak kenrollerij van f 70 ten nadeele van een be woner der Gerard Doustraat, is aan het bu reau gebracht een 444 jarige vrouw". Ze wist zich te redden, een Rotterdamsche familie. Ze zou te Doorn eenige weken in pension gaan, doch alles was bezet. Men wist echter raad. In het Vosschenbosch werd een mooi plekje uitgekozen en daar verrijst nu binnen 10 dagen een woning voorzien van huis-, woon-, logeer-, eetkamer, keuken en serre. Ontvlucht. Uit Wlereckerschans bij Bode graven zijn twee Duitsche officieren ontvlucht die op dat fort geïnterneerd waren. De laatste rit is gedaan door de paarden tram van Sloterdijk op Amsterdamongeveer 40 jaren was 't geleden dat daar 't eerste paardje voor de tram draafde en thans is de laatste knol en de laatste tram verdwenen om plaats te maken voor de electrische. 'n Droevig einde had 't leven van 'n 92-jarige man te Herwijnen (Gld.)achter zijn woning struikelde de grijsaard, viel in den sloot en overleed weldra aan de gevolgen. onder Tetcringen, zekere Pieterse overreden die op de rails lag te slapen. De man was in stukken gereden en bijna onkenbaar. Men vermoedt, dat dronkenschap niet vreemd aan dit geval is. De man was ongehuwd. Doodgeschoten. Zondagmiddag is in de Waal-kazerne te Nijmegen een soldaat die weigerde zijn eten uit de keuken te halen door een sergeant doodgeschoten. Blijkbaar moet 't niet de bedoeling van den sergeant geweest zijn den man dood te schieten, maar om hem te dwingen aan zijn bevel gevolg te geven. Van andere zijde wordt gemeld, dat de soldaat C. Smit uit Roosteren, Zondagmiddag te laat op de zaal kwam voor het eten. De dienstdoende sergeant verlangde toen datS. zijn eten zelf uit de keuken ging halen. Deze weigerde, waarop een vrij hoogloopende woor denwisseling ontstond waarbij S. den serge ant een slag tegen het hoofd gaf. De sergeant loste daarop een revolverschot, naar gezegd wordt met de bedoeling om den onwilligen soldaat te dwingen zijn bevel op te volgen. Hij dacht dan ook niet op den soldaat zelf maar in de lucht te schieten. De sergeant bevindt zich thans in de ziekenzaal, daar hij zeer onder den indruk van het gebeurde is. Een fraai natuurverschijnsel. Men schrijft aan de N. R. Ct. Woensdagavond kort na zonsondergang kon de beschouwer van den Noordwestelijken hemel een fraai natuurverschijnsel zien, dat zich wellicht, als de weersgesteldheid zich in de bovenlucht niet wijzigt zal herhalen. In elk geval is de moeite om er eens op te letten niet groot, al mocht zij vergeefs zijn. De lucht was helder, maar allengs vertoonde zich de bovenlucht aan de zijde waar de zon, was ondergegaan als, een, zeer hoog zilverachtig glanzend floers en een rossige lichtkolom verhief zich breed als de zon, helder en duidelijk afteekenend tegen den zilveren glans van het, ijle floers tot een hoogte van ruim 30 graden. De kolom verplaatste zich langzaam Noor delijker (naar rechts) volgende de beweging van de zon, en zij stond vericaal jop den horizont. Zij moet dus tot de halo-verschijn selen hebben behoord, doch behalve de op merkelijke witte glans van het floers waren geen licht-bogen of by-zonnen zichtbaar. De stand van de lichtkolom bewijst dat het geen zodiacaal licht was, en Noorderlicht werd althans hier niet gezien. Het verschijnsel hield geruimen tijd aan, zelfs drie kwartier na zonsondergang was het nog waar te nemen. Hier binnen de stad was het zichtbaar o.a. op den Noordsingel en zeer fraai van het Noorder-eiland Maaskade. Doch ongetwijfeld zal overal waar voldoende ruimte naar het N. W. was, de lichtzuil duidelijk te zien zijn geweest. Van uit Zeeland werd eveneens bericht ontvangen van het verschijnsel, o.a. van uit Oost-Kapelle op Walcheren. Met lucifers gespeeld. Een driejarig kindje is overleden tengevolge van brandwonden, die het Maandag in de ouderlijke woning te Rot terdam heeft opgeloopen, toen het, tijdens de afwezigheid van den vader en terwijl de moeder aan de deur boodschappen aannam, mei een brandenden lucifer onder een bed zocht, waardoor de kleeten van het kind in brand geraakten. In het bed, dat eveneens vlam vatte, lagen een 2-jarig broertje en een zusje van 9 maanden, die mazelen hebben. Deze beide kinderen kon men ongedeerd redden. (N. Rr C.) Konijnen. Dat de duinen dit jaar overvloe dig van konijnen voorzien zijn, blijkt wel hieruit, dat tusschen Haarlem en Zandvoort dé dieren bij menigten over de tramrails Ioo- pen. Menigeen raapt des morgens bij den eersten dienst naar Zandvoort der E. S. M. nog al eens zoo'n langoortje op. Dat is beter dan het dure vleesch, zegt de „Opr. H. Ct." Kloppartij tusschen dames en heeren. Eenige dames en heeren, die in een hotel te Laren (N. H.) reeds woorden gewisseld hadden over een gereserveerde plaats, kregen het bij hun vertrek op het station van de Gooisehe stoomtram dusdanig te kwaad, dat 't in een finale kloppartij ontaardde. De politie moest de 2 partijen scheiden en proces-verbaal op maken 1 Noodlanding. Door een defect aan den motor is 10 minuten gaans van Leidén om 12 uur een noodlanding gedaan door een vliegmachine, waarin gezeten waren de lui tenant-vliegenier van Oosten en deaspirant- luit.-vliegenier Colette. De inzittenden hebben geen letsel bekomen. Smokkelwaar? Te Dieren is aan het sta tion van den Staatspoor door een commies van de belastingen een rnand en een tweetal koffers gevisiteerd, wegende 180 K. G. De inhoud bleek te bestaan uit stuiverszeep en was als bagage bevracht naar Gendringen. Bij aankomst aldaar werd alles, door de inmiddels per telefoon gewaarschuwde auto riteiten in beslag genomen. De eigenaar was niet aanwezig en had het blijkbaar raadzaam gevonden zijn „bagage" in den steek te laten. Dynamietongeluk. Zekere K. ging Woens dag naar de Maas in de buurt van Roosteren om aldaar met dynamiet te visschen. Het schijnt dat de dynamietpatroon te vroeg ont ploft is, want K. werd aan den Maasoever gevonden met afgeslagen handen en een diepe borstwonde. Bovendien waren zijn beide oogen uitgerukt. In hopeloozen toestand is K. vader van zes kinderen, naar het hospi taal te HeeTlen vervoerd. (Tel.) Branden. Bij Oldenzaal zijn Woensdag middag afgebrand het woonhuis en het café van den heer H. Oude-Brunnink. Alles was verzekerd. Te Krommenie brak Woensdagmiddag ten gevolge van een ontploffing, brand uit in de kwikmalerij der Nederlandschelinoleum- fabriek, waarbij een der arbeiders vrij ernstige brandwonden bekwam. Dank zij de inrichting der fabriek bleef de brand beperkt tot dit gedeel te, zoodat de in allerijl aangerukte motorspuit niet behoefde te werken, alduurde het een paar uur, voordat de stoomspuit der fabriek den brand had gebluscht. Gelukkig kan het bedrijf met zijn talrijke arbeiders voortgaan de schade is echter vrij groot. Woensdagavond tegen 10 uur bemerkten voorbijgangers, dat uit het perceel Korte- Nieuwendijk no. 40 te Amsterdam, waarin gevestigd is Leeuwin's Volksbeddenfabriek, rookwolken naar buiten drongen. De brand weer werd gewaarschuwd en toen deze ter plaatse verscheen, bleek dat het magazijn in het achterhuis reeds geheel in brand stond. Met een aantal 3langen op de Vechtwaterlei ding was men het vuur spoedig meester. Het achterhuis was echter geheel uitgebrand. Een oogenblik waren de vlammen zelfs bo ven het dak uitgekomen. De winkel leed vooral door het water. De bewoners van het bovenhuis zoowel als de winkelier waren afwezig. Zoo'n ondeugd! 'n Jongeheer, 'n echte fat, zóó afgeloopen van de modeplaat, zegt men weieens, liep langs heeren straten, 't Jasje keurig van snit, de allernieuwste das, kousen boven alle beschrijving prachtig! Om die goed te laten uitkomen, had hij zijn pantalon hoog opgeslagen. Een kwajongen trok hem bij de mouwen vroeg „Iemand gestorven mijnheer?" „Natuurlijk niet, deugniet." „Hond of kat dood, mijnheer?" vroeg de ondeugd weer met een onschuldig gezicht. „Waarom vraag je toch zulke dingen, kwa jongen „Wel, omdat u uw broek halfstok draagt." In den lommerd bestolen. In de gemeen telijke bank van leening te Amsterdam liet 'n bezoekster 'n etui, inhoudende goudenen zilveren sieraden liggen; bij terugkeer was 't voorwerp spoorloos verdwenen. koopt en verkoopt alle soorten Werk- en Drachtige Paarden. 9400 Beleefd aanbevelend. co Wra®.$4 onze Staaleollectle Wwtdm 292, MIM»ELHARNI$. Gevestigd sedert 18W. SUB. Ondanks de lage prezen worde» tmmkosten vergoed vanaf f 5,,— aan koop aaar verhouding, bij f 10, geheel. Groote sorteering in GOUD- en ZIL VERWERKEN, HORLOGES, KLOK KEN - PENDULES - WEKKERS enz. Reparatiën aan alle Gouden- en Zil verwerken en aan uurwerken tegen - scherp concurreerende prijzen. - 9510 BELEEFD AANBEVOLEN. Fabrikant van 7999 Speciaal adres voor ÊEWAPENÜ EN ONBEWAPEND BETON als DRINK- en VOEDERBAKKEN, RIOOLBUIZEN in verschillende maten, PUTTEN met en «onder bodem, KRÜINSTUKKEN, HALZEN, TEGELS, DRAINEER-EINDSTUKEENenx, ens. Boste adres voor het maken en plaatsen van tegen concurreerende prijsen. Vraagt Prijsopgave. 10141 TTOBTOOK am.0590 MiddelhamU. Wat is meest het gebrek bij het koopen van heerenkleeding Dat de verkooper geea vakman is. Een vakman ziet direct waar het niet past, waar het moet verholpen worden. Wie daarom iets behoeft in COSTUUMS OVERJASSEN - DEMIE-SAISONS - JEK KERS of JONGENSPAKJES, gaat naar - Westdijk B. VAN DEN BERG Middelharnis. Bij deze heb ik de eer het geachte publiek van Goedeieede en Overflakkee te berichten dat mijne stalen voor gereed zijn. Ruime voorraad van alle daarop betrekking hebbende goederen. Voor gemaakte goederen GEEN BETER ADRES. 10181 Aanbevelend, BRHTH Manufacturen en Confectie uu iii; straatpuk, dirksland Saldhlwli no. tL zeer mooie sollede meubelen, als Tafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Schilderijen, Theetafels, Buffetten, Stfjlameublemen- ten in leer en peluch. Boekenkasten. Tweepersoons enbeslapen veerenbed- stellen, Kapokmatrassen, Slaapkamer meubelen enz. alles spot goedkoop. Rugbekleede leerstoelen vanaf 17.50 Stpinnenkast 20.-. Stijltafels ƒ9.50 Spiegels 5.50 en 7.50 enz, gboi De pol Depositorente voor bedragen met 8 opzegging - 25 CENT PER BUISJE. - 30 CENT PER BUISJE - Verkrijgbaar bij 10461 MIDDELHARNIS. BANKETBAKKER Bericht een groote zending gesorteerde vruchten ontvangen te hebben waaronder geconfijte en dito confituren van den oogst 1916, vraagt mijne Fruit- en Confituurtaarten voor de zomer, frisch en aangenaam van smaak alles op bestelling. Versch, een spoedige en nette bediening. Thuis bezorgd of met de tram verzonden. Beleefd aanbevelend. Agentschap ROTTERDAM, Leuvehaven 107. KAPITAAL f 3.000.060.— waarvan geplaatst en volgestort f 2.000.000. RESERVE f 317.587.42. Saldo depositorekening onder 31 December 1915 f 1.824.770.72s. dagen £@47 is makelij beesten Er Zondag te gaai «oo'n poort kend De voorni Moe zaak Diei gaan een eii Ortb gexam treden en i om brengt Hooyl kerkei li nag in hier beo het levi dan het achtei Puttei het gemet op Z diens! schap dier. denl Oostv Sis Plaat satie. spreit een b flinke aan We dat dat den Ari uw het gewei Oo een 1

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2