GEMEENTERAAD INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. VERKOOPINGEN. UITSLAG VERKOOPINGEN. STAD AAN 'T HARINULJET. Dinsdag Had P. Korteweg het ongeluk zich zoodanig te verwonden aan een pomp, dat geneeskundi eg hulp moest worden ingeroepen. Tot plaatsvervangen telefoonkantoor houder is benoemd A. J. Donkersloot alhier. De ingezetenen in deze gemeente ver- koopen hunne varkens nit vrees voor aantas ting der ziekte nie weer heerscht. Dagelijks kan menkooplieden zien die de dieren ver voeren. OOLTGtNSPLAAT. De beide weegbruggen ten dienste der gemeente zijn goedgekeurd. B. en W. dezer gemeente brengen ter kennis der ingezetenen dat op Donderdag 27 Juli 's middags 2 uur gelegenheid zal bestaan ten gemeentehuize zich te laten in enten of herinenten. De 2de zitting van den Militieraad zal voor deze gemeente gehouden worden ten gemeentehuize te Dlrksland op Donderdag 3 Augustus 's morgens 10 unr. Uitslag keuring landstorm (jaarklasse 1910) J. v. Drongelen geschikt, F. Jansen, geschikt, L. Neels geschikt, W. v. Dam on geschikt, H. Faasse geschikt, H. Kieviet geschikt, W. v. Veen geschikt, C. J. intveld ongeschikt D. de Vos geschikt, A. Vervloet ongeschikt. OUDE TONGE. Het primitief kohier van den Hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1916 ligt gedurende 5 maanden, van den 17 Juli 1916 tot en met den 17 December d.a.v. voor een ieder ter gemeentesecretarie ter in zage. Militieplichtigen der lichting 1917 kunnen hunne wenschen met betrekking tot de inlij ving alsnog vóór 1 Aug. e k. kenbaar maken bij den Burgemeester der gemeente waar zij voor de militie zijn ingeschreven. De 2e zitting van den militieraad voor de ingeschrevenen voor de militie, lichting 1917, dezer gemeente zal plaats hebben le Dirksland in een der lokalen derO.L. School op Donderdag, den 3 Augustus a.s., des v.m. 10 uur. Bij de op 19 dezer gehouden kenring van landstormplichtigen der jaarklasse 1910, waaraan zich 13 personen hebben onderwor pen, zijn er 10 voor den dienst geschikt bevon den. De heer Th. van Vugt, landbouwer alhier is Woensdagnacht plotseling tengevolge van een beroerte, overleden. Het verzoek van A. Markensteijn-Kanters om vergunning tót verkoop van sterken drank in het klein, is door B. en W. dezer gemeente afgewezen op grond, dat het maximum-aantal bedoeld in art. 4 der Drankwet is bereikt. Tegen B. V. en M. V., beiden wonende alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het Binnenvisscherij regle ment. Vrijdag 14 Juli j.l. is bij de waterkeerende werken in de haven alhier een aanvang ge maakt met het heien. Wegens gebrek aan materialen kan daarmede echter voorloopig niet worden doorgegaan. De bakkers in deze gemeente hebben de broodprijzen met 1 cent per K.G. ver hoogd. Met de vernieuwing van het dak der Ned. Herv. kerk alhier, waarvoor bij de in gezetenen gelden zijn verzameld, is thans een aanvang gemaakt. Door de geringe aanvoer ter markt te ijmuiden, zal deze week alhier van gemeente wege geen schol of schelvisch worden ge distribueerd. NIEUWE TONGE. Voor de landstorm jaar klasse 1910 waren er 8 ingeschreven welke alle zijn goedgekeurd. Donderdag hebben de schoolkinderen onder toezicht van het onderwijzend perso neel een reisje gemaakt naar den Haag en Scheveningen. DIRKSLAND. Bij de Donderdag gehouden keuring voor de landstorm zijn afgekeurd B. van Dongen en J. Buth Dz. Het woonhuis van de Wed. P. Hoede- man aan den Molendijk heeft in veiling op gebracht f 1820. Ook hier vertoond zich weder de vlek ziekte onder de varkens. Enkele dezer beesten zijn daardoor reeds verkocht of geslacht geworden. HERKINGEN. Ingeschrevenen voor de Mi litie der lichting 1917 moeten, indien deze nog bijzondere wenschen hebben ten aan zien hunner inlijving, deze voor 1 Aug. a.s. bij den Burgemeester bekend maken. Voor de Landstorm lichting 1910 waar voor reeds keuring heeft plaats gehad komen hier geen personen voor. Ook niet der lich ting 1916 waarvan een deel reeds met 1 Augustus wordt ingedeeld. Hooge prijzen worden nu reeds gebo den voor de alhier staande veldgewassen. O.a. biedt men f 3.00 voor de H.L. paarde- peen waarvan het loof zelfs wordt opge kocht 1 cent per K. G. Hoewel niet velen, komen toch alhier deze week nog gevallen van varkensziekte voor. Zelfs ook weer een geval met doode- lijken afloop. Over het algemeen wordt voor de dieren een hoogen prijs besteed. MELISSANT. Door C. Bakker werd deze week op het slik onder deze gemeente een zeehond gevangen waarvoor hem een Rijks- premie is uitgekeerd. Op 1 Augustus a,s. zal de Landsiorm- plichtige L. Wielaard jaarklasse 1916 te 's Gravenhage bij den landstorm worden in gelijfd. Op de hofstede van den landbouwer P. D. Sieling wordt een gebouw in orde ge maakt voor huisvesting van Belgische geïn terneerden die hier veldarbeid zullen komen verrichten. De gemeenterekening over 1915 ligt gedurende 14 dagen ter Secretarie ter in zage. Aan A. v. Es, gewezen doodgraver en schoonhouder der begraafplaats is een pen sioen verleend respectievelijk van f 27 en f 16 's jaars. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. M. Roojj hoofdambtenaar ter Secretarie der ge meente Rotterdam, is bevorderd tot hoofd ambtenaar 1 klasse. GOEDEREEDE. De landstormplichtige lich ting 1911 zijn allen ingelijfd bij de vesting art. te Zwartewaal. OUDDORP. Van de Gebr. Mijer alhier is In den Kroningspolder onder Stellendam een tv» Jarige vaars in de weide doodgevonden. Voor de cursus voor kraamvrouwenver- pleging hebben zich 15 dames alhier aange meld, Alhier wordt het loof van de kleine uien opgekocht en gedroogd in de cichorei- fabriek voor consumptie. Alhier wordt druk werk gemaakt met het plukken en leveren van sjalotten, reeds zijn honderden baaltjes afgeleverd. De prijs is op heden UV» h 12 cent de K.G. Enkele dagen geleden had den landbou wer C. A. van deze gemeente wederom een ongeluk. Met een ploeg op de wielkar te leggen bemerkte het paard, dat hij onbeheerd stond, en ging aan den haal. De geleider vond het dier staande bij het duinhek terug met achterlating van de kar. Gelukkig geen persoonlijke of materieele schade. Door de Noordzeevisschers alhier werd verleden week van 70 tot f 160 besomd. Onze dorpsgenoot A. Reders, lichtwach- ter op de kunstlichttoren alhier, wordt over geplaatst met 1 Aug. naar Hoek v. Holland. HELLEVOETSLUIS. Aan dhr N. Cornelisse, Commissaris der gemeente en Rijkspolitie al hier, is verlof verleend te Nieuw Helvoet te wonen, tot zoolang als er in de gemeente eene woning voor hem beschikbaar komt. NOTULEN der /ergadering van DEN BOMMEL op Maandag 17 Juli 1916 des nam. 6 uur. Aanwezig de Heeren Knoop, Mijs, Van Weel, Jacobs en Borgdorff. Afwezig met ken nisgeving de heeren Rosmolen wegens over komen kwetsuur en Jongeling wegens ziekte. Na opening door den Burgemeester-Voor zitter, met gebed, worden de notulen der beide vorige vergaderingen gelezen en onver anderd goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen de volgende ingekomen stukken a. proces-verbaal der laatstgehouden kas opname b. bericht van Ged. Staten tot goedkeu ring van het schoolgeldkohier; c. bericht van Ged. Staten tot goedkeu ring van het kohier H. O.; d. bericht van Ged. Staten tot goedkeu ring van een 30-jarige annuïteitsgeld- leening. Havenuitdieping. Naar aanleiding van een van den Burge- gemeester van Stad aan 't Haringvliet ont vangen schrijven om gezamenlijk een bagger machine te laten komen en heeft peiling van de haven plaats gehad, waaruit bleek, dat verschillende ondiepten de haven in minder goede conditie doet verkeeren, waarvan de kosten van uitdiepen naar verschillende diep ten en breedten, worden geraamd op f5870, f 4560 en f 2100, waarbij de nog komende kosten van een waterstaatsbeambte voor het noodige staatstoezicht. De deskundige Smits ter vergadering aanwezig, licht aan de hand van eene schetsteekening altes uitvoe rig toe, waaruit overtuigend de wenschelijk- heid, hoewel nog niet de besliste noodzake lijkheid bleek om tot uitbaggering over te gaan. Het denkbeeld van den heer Knoop om met een beugel te baggeren, verwierf niemands b'ijval. Na eenige discussie, waar aan allen deelnamen, wordt zonder hoofd stemming besloten het baggeren nog wat uit te stellen, en te wachten tot de kosten van steenkolen en machinepersoiieel wat goed- kooper zijn. Havenkadeglooiing. Naar aanleiding van een schrijven van den Dijkring en na mondelinge toelichting van den hoofd-opziehter van den Dijkring, den heer Smits, wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten overeenkomstig dat schrijven de kosten van het vroeger beharde gedeelte van den Molendijk langs de haven, waarvan sedert 1911 eene eeuwigdurende rente van f 300 per jaar moet worden betaald, af te koopen voor f 600, wat voor de gemeente voordeeliger uitkomt. Aangezien de Dijkring bezwaar maakt, dat suikerbieten geworpen worden boven de basalttegels wordt eveneens zonder hoofd, stemming besloten dc bestaande vlaklaag van leien met 2 M. te vcrhoogen, waarvan de kosten worden geraamd op f 700. Geldleening. Zonder discussie en zonder hoofd, stemm. met het oog op de hiergenoemde kosten van f 1300, wordt besloten daarom eene annuï- teitsgeldleening van ten hoogste 10 jaren aan te gaan en de uitvoering aan B. en W. over te laten. Zonder discussie en zonder hoofd, stemm. wordt mede na voorlezing van een aanbieding der „Hanzebank" besloten om den verbouw van het Raadhuis eene geldleening van ten hoogste f 5000 aan te gaan met de Mij. voor de Gemeentecrediet tegen de 30-jarige annuï teit van 6.32 °/o of een rentekoers van onge veer 43/i Vereeniging van gemeenten. Aangezien de Vereen, van kleine Gemeen ten, waarvan de gemeente lid is, ontbonden wordt om over te gaan in de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, wordt zonder hoofd, stemm. besloten het lidmaatschap naar de nieuwe Vereeniging over te brengen. Subsidie Art. 53 L. O. Wet. Zonder hoofd, stemm. en zonder discussie wordt besloten aan H. M, de Koningin eene subsidie aanvrage te richten ingevolge Art. 53 der L. O. Wet. Hoofdelijken Omslag. Tot lid voor het met B. en W. behandelen van eventueele reclames tegen den Hoofd. Omslag wordt met algemeene stemmen aan gewezen de heer Knoop. Mede naar aanleiding van reeds vroeger in beginsel genomen besluit wordt zonder hcofd. stemm. en na weinige gedachtenwisseling aangezien de verordeningen vooraf bij de leden thuis waren gezonden, vastgesteld een nieuwe verordening op de heffing van den Hoofd. O. met nieuwe heffingstabel en een nieuwe invorderingsverordening als hieraan gehecht; de aftrek wordt nu f 400 f 40 voor ieder hunner beneden 15 jaar. Veld wachters jaarwedde. Door Ged. Staten was in Prov. Blad no. 58 van 1916 en in hunne missieven van 30 Mei, 17 Juni jl. aangedrongen tot verhooging van de jaarwedden der veldwachters tot een door hen bepaald minimum, hetwelk nog nader aangedikt werd door het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politiebond. Aangezien de tegenwoordige veldwachter wegens gemis heeft van vrij vuur en licht en om andere redenen ongeveer f 200 min der salaris heeft dan zijn voorganger en voor de benoeming reeds in de bedoeling lag meer te geven, wanneer de veldwachter zou bljjken mee te vallen in plichtsbetrachting, wordt mede met het oog op bovengenoemde brieven na zeer geringe discussie en zonder hoofd, stemming besloten zijn salaris van 1 Juli 1916 met f 50 per jaar te verhoogen. Duurtetoeslag. Door het onderwijzerspersoneel is verzocht om duurtetoeslag, vergezeld van eene memo rie van toelichting waarvan afschrift door de onderwijzers met persoonlijk bezoek bij alle raadsleden zijn bezorgd, zoodat voorlezing thans achterwege kan blijven. De Voorzitter deelt mede, wat verschillende andere gemeenten op 't eiland doen, zegt dat B. en W. in beginsel er voor zijn om, indien de raad besluit een duurtetoeslag te verleenen, ook de gemeentewerkman, tele foonhouder en andere ambtenaren of beamb ten daar in te betrekken en leest de trakte menten van alle ambtenaren en onderwijzers voor. Na eenige gedachtenwisseling waarin alle leden met elkaar overeenstemmen wordt zonder hoofd, stemm. besloten het verzoek niet in te willigen. Af- en overschrijving. Zonder discussie en zonder hoofd, stemm. wordt goedgevonden eene af- en overschrij ving op den dienst 1916. Distributieregeling. Het idee van den Voorzitter om eene post op de begrooting te plaatsen voor distribu tie van verschillende regeeringslevensmid- delen vindt geen bijval. Gemeenterekening 1915. De gemeenterekening 1915 wordt tevens aangeboden. Dokterswoning. Uit den Raad wordt een aanklacht naar Burgemeester en Wethouders gericht, dat zij te veel laten werken aan het doktershuis, waardoor de begrooting overschreden wordt en welke dingen zooals het maken van een luchtkoker uit den kelder overbodig worden geacht. De Voorzitter zegt dat de geneesheer onophoudelijk met zijne verzoeken komt, welke niet geheel ongegrond zijn, dat een kelder toch lucht dient te hebben, en dat het keukendak zeer inregende. Na nog eenige besprekingen wordt met het oog op de be grooting zonder hoofd, stemming besloten, dat er nu niets meer aan het huis op kosten der gemeente mag verwerkt worden. Hierop wordt de vergadering te half 9 uur gesloten. (Ongecorrigeerd.) VERGADERING van den Raad der Ge meente OOLTGENSPLAAT op Woensdag 19 Juli ten 3 uur. Voorzitter Ed.Achtb. Heer J. G. v. Putten. Present alle leden, behalve J. A. Slis. De Voorz. opent de Vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Verzoek van A. Klem om gedeeltelijke afschrijving Hoofdelijken Omslag wegens vertrek naar Oude Tonge. Wordt goedgevonden. Een verzoek van L. van den Tol en A. de Lint om een half jaar af schrijving voor een hond welke is opgeruimd. Wordt goedgevonden. Een verzoek van L. Jordaan om bijdrage in den onderhoud van zijn rijwiel. B. en W. stellen voor hier niet op in te gaan, alle leden verklaren zich ook tegen vergoeding. Een schrijven van dhr. Generaal-Majoor te Willemstad de politieverordening te wijzigen, daar het voortaan verboden is, zich te be vinden binnen het gebied hetwelk door schild wachten wordt afgezet, aangezien er mis schien moeilijkheden door ontstaan, zal verzocht worden, de positie-commandant te machtigen naar goeddunken te handelen. Thans wordt door den Voorzitter het ver slag van den toestand der gemeente aange boden. Verder is ingekomen een verzoek van de Reserve Luitenant Simons om een plan te maken de gevel van het Gemeentehuis te restaureeren. dhr. W. J. Donkersloot,zou zich hiermede wel kunnen vereenigen, maar kan dhr. Simons zijn kunde niet beoordeelen, en noemt vervolgens eenige namen die op dit gebied specialiteit zijn. De Voorzitter kan dhr. Donkersloot echter gerust stellen, door een verklaring waar dhr. Simons zijn oplei ding genoot. Het plan zal niets kosten dan de te maken kosten, daar voornoemde Heer zich verder wil bekwamen op dit gebied. Het zal slechts een voorloopig plan zijn, welk toch nog niet direct is uit te voeren. Alle leden kunnen zich hiermede vereenigen, hoe wel dhr. Wagner er niet zooveel voorvoelt. Hierna worden f 50 toegestaan voor dc on vermijdelijke kosten. Hierna wordt dc gemeente-rekening van het Groot Armbestuur en die van de Bewaar school gesteld in handen van de H. H. Johs. Donkersloot, P. J. Hobbel en W. J. Donker sloot. Vervolgens is aan de orde vaststelling Kaai- en Havengelden. Als nieuw artikel wordt toegevoegdwie langer dan 14 dagen in de Kaai blijft met zijn vaartuig moet opnieuw betalen. Het geldt echter niet voor schippers die blijven over winteren. Verschillende artikelen worden van 14 op 15 ct. per ton gebracht, van 6 op 8 en van 5 op 10 ct. per ton, verschillende artikelen als bloem, tarwe, vlas, steenkolen, turf enz. worden op verzoek van dhr. W. J. Donkersloot geschrapt. Ook spreken de H. H. Waling en Donkersloot hun meening uit dat het weer op schade zal uitloopen voor een zekere groep van menschen, de Voorzitter zegt het ook liever niet te doen, maar de financiën moeten natuurlijk versterkt worden, dhr. W. J. Donkersloot zag liever dat van wege het Rijk eens nieuwe belastingwetten werden voorgesteld, waarbij de gemeente meer voordeel zou hebben, want de gemeente kan moeilijk iets anders meer gaan belasten. Deze verordening treedt in werking 1 Januari 1917. Verder wordt de heffing op Kaai- en Havengelden weder onveranderd vastgesteld met ingang van 1 Januari 1917. Thans komt de Voorzitter met een duur tetoeslag. B. en W. stellen voor Burgemees ter, Secretaris en Gemeente-ontvanger er buiten te houden. Na vele besprekingen om zoo billijk mogelijk te zijn en tevens rekening te houden met de gemeentekas wordt beslo ten de 2 Hoofden der School ieder f 50, de 3 gehuwde Onderwijzers ieder f 50, de Veld wachter-havenmeester f 40, de beide fair- bankwegers ieder f 20, de Gemeentereiniger f 25, de Grintwerker f 25, de Nachtwacht f 20, de Telephoonhouder f 15 te geven. Op de vraag van den Voorzitter of iemand het woord verlangd, brengt dhr. Wagner in 't midden de klok op oude tijd terug te brengen, daar dit In 't landbouwbedrijf veel moeilijkheden en schade aanbrengt. De Voorz. zegt dat dit niet kan daar het ook zeer veel moeilijkheden met zich brengt, en is over tuigd dat met eenige goede wil het land bouwbedrijf zich wel kan aanpassen. dhr. Hobbel vraagt of het paadje in de Boomgaard achter den wal niet begrint kan worden, het is soms onbegaanbaar. De Voor zitter zegt dat het niet ligt op den weg van de gemeente, doch van het Departement van Oorlog. Thans komt weer dhr. W. J. Donkersloot voor de zooveelste maal vragen verandering te brengen In het ophalen van beer, kan daar nu geen verandering fn gebracht worden, 's Avonds om half zes is toch de ongunstig ste lijd, we moeten het veranderen, al moet het dan meer kosten. Alle leden zijn dezelfde meening toegedaan, de Voorzitter Jwil ook doen wat hij kan, moeilijkheden zullen blij ven bestaan. Ten slotte wordt het algemeen goedgevonden het eens te probeeren 's mor gens tusschen 4 en 6 uur en vervolgens den tijd te wijzigen naarmate het 's morgens langer donker is. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Ge meente HERKINGEN gehouden op Vrijdag 1.1. 14 Juli des v.m. 10 uur. Aanwezig alle leden met den Voorz. den EdelAchtbaren heer Burg. Mr. C. Zaaijer. Deze opent de verg. en doet door den secr. voorlezing der notulen der vorige verg. welke onveranderd worden goedgekeurd en getee- kend. Volgt daarna: Ingekomen stukken le. Een missive van H. H. Ged. Staten goedgekeurd terugzendende eene wijziging in de Gem. Begr. 1916. 2e. Idem eene waarbij het kohier van den H. Omslag dienst 1916 wordt goedgekeurd. 3e. Twee proces-verbalen van boeken en kasopname ten huize van den Gem. Ontv. Witvliet gedaan door B. en W. bijgestaan door den secr. respectievelijk op 20 April en 7 Juli waaruit is gebleken dat deze in orde was bevonden sluitende inet aanwezige kas saldo's groot f 1287,77 V? en f 825,54. Ook werden daarbij gelijkelijk de Armenkassen opgenomen met saldo's van f 549,83'/2 en f 431,53. Vervolgens wordt op diens verzoek aan L. v. d. Doel wegens vertrek uit de gemeente 9 maanden ontheffing van den H. Omslag verleend over den Dienst 1916 ten bedrage van f 2.26'/j. Verder wordt op voorstel van B. en W. aan mej. C. J. C. Worrell alhier een locaal der O. L. School ten gebruike gegeven voor het houden van een particulieren cursus in de nuttige handwerken onder voorwaarde van vergoeding van f 20 's jaars voor vuur en licht en dat zij zelve zorg draagt voor be hoorlijke schoonhouding van het lokaal. Wordt in behandeling genomen een schrij ven van het Best. der alhier bestaande Land- bouwvereeniging „De Eendracht" houdende verzoek wederom te verkrijgen 25 jaar con- sessie tot exploitatie hunner fairbank B. en W. stellen voor hun verzoek toe te staan met dien verstande inplaats van f 5 een recogni tie te betalen van f 25 's jaars ingaande bij het eindigen der eerste concessie. Voorts wordt in verband met de aangelegde fietspad de legger van wegen en voetpaden in deze gemeente volgens verordening ge wijzigd. Komt aan de orde een voorstel van B. en W. om aan het Onderwijzend Personeel der O. L. School over 1916 een duurtetoeslag te verleenen van f 50 voor gehuwden en f 25 voor ongehuwden. De Raad spreekt zich daarbij algemeen uit elk afzonderlijk te behandelen. Gevolg daar van is dat aan A. van Overbeeke f 25 en J. M. Cenze f 50 per jaar en met ingang van 1 April wordt toegekend. Zijn verder nog ingekomen twee verzoe ken om alsnog als ambtenaren der gemeente duurtetoeslag te verkrijgen n.l. van v. Rumpht als karreman en doodgraver en van Mej. Eel- derink—Scheffer, als verloskundige, waarop afwijzend wordt beschikt. Wordt voorlezing gedaan van een circulaire van Ged. Staten om de jaarwedde van den veldwachter met 1 Januari 1917 aan een zeker minimum maatstaf te regelen. Conform het voorstel van B. en W. wordt diens salaris met f 60 verhoogd en gebracht op f 525 met vrije woning en bovenkleeding. Terwijl de Armenrekening 1915 onder voor zitting van het oudste lid Mans wordt ge daan verlaten B. en W. de zaal. Goedgekeurd met een batig saldo groot f 1249,08'' wordt dit aan B. en W. bij het binnenkomen der verg. meegedeeld. Daarna wordt de Gem. Rek. dienst 1915 in onderzoek genomen en de bescheiden nage zien door L. v. d. Velde en A. Mans. Na be handeling wordt de Rek. voorloopig vast gesteld met een saldo f 538.28. Ten slotte wordt met algemeene stemmen besloten de op den Molendijk staande pomp en waterbak op te ruimen. Volgen voorts nog eenige af- en overschrij vingen op enkele posten der Begr. 1916 ten bedrage van f 410 wegens bestrating der ge meente veroorzaakt. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorz. de Vergadering. WAAR EEN WIL IS, IS EEN WEO. Eenprachtige illustratie van dit spreekwoord biedt het volgende voorval. Een der vrienden van „Vacantie Buiten" wenscht evenals het vorige jaar een bleekneusje voor ten min ste drie weken gastvrij te herbergen. Hem wordt onder vriendelijke dankzegging! voor zijn aanbieding gevraagd, of hij in de plaats zijner inwoning niet nog één van onze bleek neuzen kan plaatsen. Hij antwoordt: „ikzal mijn best doen Na een paar dagen komt het bericht: „Voor zes plaats gevonden". Eenige dagen later: „Zend mij er nog vier". Weer een paar dagen daarna: „Er is groote bereidwilligheid bij allen, die ik er over spreek ik heb weer voor nog vier plaatsen gevonden". Ziedaar, wat het warme woord-van èèn per soon vermag. Veertien zwakke kinderen van Christelijke volksscholen, wier ouders een verblijf buiten niet kunnen bekostigen, in èen en dezelfde gemeente geplaatst, omdat Iemand zich er voor wil intr'esseeren. Verleden jaar hadden we soortgelijke erva ring. Een predikant ging zijn dorpsgemeente rond, en op zijn aanbevelend woord werd voor meer dan twintig kinderen in deze ge meente plaats gevonden. Kunt ge U niet de blijdschap der ouders voorstellen, wanneer wij hun kunnen melden „wij hebben een plaatsje voor uw kind"? Mogen wij U vragen: Wilt U ons ook niet een handje helpen, zooals onze vrienden deden, waarvan wij hierboven spraken Het aantal aanvragen is zoo enorm groot. Er wachten er nog honderden. Hebt gij zelf geen gelegenheid Uw huis gastvrij voor ten minste drie weken voor een onzer kleinen open te stellen, och, vraagt dan eens aan Uw vrien den of kennissen. 't Is nu de tijd voor de uitzending, Juli en Aug. zijn de beste maanden. Verblijdt ons spoedig met uwe aanbiedingen. Onze Secre taris, de heer G. Muis, Bureau „Vacantie Buiten". Van oidenbarneveldtstraat 18, Am sterdam, zat U gaarne alle gewen3chte inlich tingen verschaffen. Het Bestuur van Vacantie Buiten". J. Th. R. SCHREUDER, Voorzitter. H. A. SCHOLTZ, Vice-Voorzitter. G. MUIS, le Secretaris. J. KLOPPER, 2e Secretaris. - J. v. D. SLUIS, le Penningmeester. K. v. D. BERG, 2e Penningmeester. Dr. W. J. KOLKERT Jr., Alg. Adjunct. FAILLISSEMENTEN. OpgehevenD. C. Blrkhoff, grof- en hoef smid Stellendam. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvan VAN DER GRAAF <S Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 18 faillissementen tegen 29 faillissementen In dezelfde week van het vorige jaar. Over het gansche kalenderjaar deze week inbegrepen, 618 tegenover 768 in denzelfden tijd van het vorige jaar. Op Woensdag 26 Juli 1916's avonds 7 uur, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, AFSLAG van Een WOON- en WINKELHUIS met daar achter gelegen ARBEIDERSWONING, ERF en GROND, te Dirksland, aan den Molendijk en uitkomend aan den Secretarieweg, kad. Sectie B Nos. 1231, 1232 en 1233 tez. groot 98 centiaren, ten verzoeke van de Wed. P. Hoedeman. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 27 Juli 1916, AFSLAG, des namiddags 3 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van a. 8.21.50 H.A. (19 gemeten 87 Roeden Rijnl. maat) bouwland, rietland en watering onder den buitendijk en langs den Heeren- weg in den polder de Westplaat onder Som- melsdijk, kadaster Sectie A. Nos. 359-360- 361-357-358-242 en 90. b. 5.34.50 H.A. (11 Geireten 192 Roeden Voornsche maat) bouwland aan den Groe nenweg in den polder Duivenwaard onder Nieuwe Tonge, kadaster Sectie A Nos. 114- 115-116-117. c. 2.42.10 H.A. (5 Gemeten 294 Roeden Zeeuwsche maat) bouwland onder den On- waardschen dijk in den poldeï Onwaard on der Melissant, kadaster Sectie D Nos. 159 en 160. d. 3.70.60 H.A. (8 Gemeten en 213 Roeden Rijnl. maat) bouwland onder den Havendijk in den polder de Oostplaat onder Middelhar nis kadaster Sectie A Nos. 517 en 388. e. 69.80 Aren (1 Gemet 156 Roeden Voorn sche maat) boomgaard aan den Sfeenenweg in den polder het Oudeland onder Middel harnis benevens woonhuis met erf en grond aan de Voorstraat No. 9' te Middelharnis met het daarachter gelegen pakhuis en erf met stal kadaster Sectie B Nos. 729 en 1159. In perceelen en combinatiën breeder bij biljetten en notitien omschreven. Ten verzoeke van den Heer S. C. Korte weg te 's-Gravenhage. Notarissen Mr. A. MIJS en L. VAN DER SLUYS. 10473 Op Maandag 31 Juli 1616, 's avonds 7 uur, te Stellendam, ter herberge van Mej. de Wed. J. G. Knöps, AFSLAG; van EEN WOONHUIS met TUIN; ERF en GROND, te Stellendam, aan den achterweg, kad. Sectie B. no. 1572 groot 01 Are 97 centiaren, benevens het eeuwigdurend recht van erfpacht van een perceel GROND daar naast. Ten versoeke van den Ed.Achtb. Heer J. L. Bosschieter te Rijnsburg. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 28 Jufi, 's namiddags 5 uur (nieuwe tijd) te Stellendam, in het Logement van Troost van 21 perceelen TARWE, HAVER en ERWTEN in den Adriana- en Eendrachts- polder onder Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 29 Juli inzet, en Zaterdag 5 Aug. afslag, telkens des avonds 7 uur (nieuwe tijd) in het Logement van Akershoek te Ouddorp van3.52.90 H.A. of 7 G. 205R. V. M. bouwland te Goedereede in den polder Oud- Westerloo, kad. Sectie B. nos. 257 en 258, verhuurd tot 1 September 1919 aan den heer J. C. Lodder te Ouddorp, 5 f 230.58 's jaars in twee perceelen en in combinatie, ten ver zoeke van Vrouwe L. C. J. M. Cogels dou airière Ch. L. du Bois de Vroijlande te Ant werpen. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 1 Augustus 1916, des avonds 7 uur, in het Hotel Meijer te Middelharnis: inzet, en op Dinsdag 8 Augustus 1916, des avonds 7 uur, in het Hotel Meijer te Mid delharnis afslag van een huis met erf aan de Zuidzijde van den Oostdijk te Middelhar nis, ten verzoeke van Mej. J. Polak, aldaar; en een huis met erf aldaar ten verzoeke van den Heer Jacobus v. d. Hoek te Ijmuiden. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 4 Augustus 's v.m. 9 uur (nieuwe tijd) te Stellendam in het Logement van Troost, van 67 perceelen tarwe, haver en erwten in den Adriana- Eendrachts-Hals-en Woutrinapolder onder Stellendam, en inden polder het West-Nieuwland en het Oudeland onder Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Middelharnis. De uitslag van de gehouden veikooping van landerijen van den heer S. C. Korteweg, welke Donderdag alhier heeft plaats gehad zijn ingezet als volgt: Koop 1, 3 gem. 246 roeden door P. van der Sluis Sommelsdijk per gem. 1030, of f 3935. Koop 2, 7 gem. 6 roeden door M. Born Sommelsdijk, per gem. f 760 of f5335. Koop 3, 8 gem. 135 roeden, L. Eduard Som melsdijk, per gein. f 700 of f 5915. Koop 4, 3 gem. 51 roeden, door W. Vrijenhoek Rot terdam per gem. f 735, of f 2330. Koop 5, 3 gem. 279 roeden door W. Vrijenh oek Rotter damper gem. f 770, of f 3026. Koop6,4 gem, 162 roeden, W. Vrijenhoek Rotterdam, per gem. f 790 of f 3587. Koop 7, 3 gem. 153 roeden, D. de Haas Middelharnis per gem. f 610 of f 2141. Koop 8, 2 gem. 141 roeden, J. Vroegindeweij Middelharnis per gem. f750 of f 1853. Koop 9, 4 gem. 63 roeden, C. Kolff Middelharnis per gem. 1275 of 5368. Koop 10, 4 gem. 150 roeden, C. Kolff Middelharnis pe gem. 1250 of 5625. Koop U, 1 gem. 156 roe'

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 4