S Spekslagerij en Rookerij BoereÉeÉÉ „Dirkslani". TITAANVERF 6LANSVERF 3É& Gemengd Kippenvoer H.H Jagers!! Een zaak van vertrouwen 2 C. S. MARTIJN, Firma TL VMenM Advertentiën. JAC. VAN DIJK, T WITTERMANS DRAINEERBUIZEN Volksbeddenmagazijn ,,De Adelaar" KIPSTRAAT 84, ROTTERDAM, Hotel en Restaurant van RENNE88E Etogftati 126, BGTTXBEAK PENNEKRASSEN. GEMENGD NIEUWS. SNOEPTAFELS. P. C. L. H. BOSSCHART J. Wielaard, Middelharnis. EMSER PASTILLES ASPIRINE TABLETTEN P, WIELH0UWER, Drogist LAI a Mijn ouwetje moest dat toch. versch varkensvleesch. Gteiïurénde de Zomermaanden alles tn de jjskast. Fijne vleeschwaren en worstsoorten. Alles machinaal gesneden. 10462 Ook per 5 Ons te krijgen. Adres: DORSMAN, Voorstraat 38, Ooltgensplaat. 10142 BOEREILEEKBAXK „OUDDORP," De Bank leent gelden aan leden tegen 6% 's jaars. Zij neemt gelden op tegen S1/! 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagd bjj een der leden van het bestuur. Kantooruren: Donderdagen 6 en 20 Juli 's nam, van 6,30—7,30 uur, ten huize van den Kassier 9492 J. BREEN Ph., Oaddorp. ran C. i SCHELVEN, lidilelMs Te koop Huiaen centraal Cal 16 15 n»3S. koperen rand 15 20 maal te herladen f t.~ de 100 en Slag- hoedjes voor dezelve3,50per 1000. j[) Verder uitgebreide collectie Wapenen, Jachtgeweren centraal 15 vanaf f 10.—, bij 10134 L B. Til Dl», Opperl 1H 80TIEBDAÏ Hoofisteei 36, Rotterflam. Telefoon 5144. doen ieder ander fabrikaat verhuizen Het draineeren geschied met de groot ste zorg, daarvoor sta ik u borg. 10021 L. NELISSE Az. Nieuwe Tonge. K. OAMPHENS. Ooltgensplaat (Langstraat). A. VERHOEVEN, Stellendam. Set beate in de atad voor Logies. Voor Dinesren speciaal ingericht Hunt nit door lags prijien ette en dadelijke bediening. Let yoorsl op Hoogf traat 126. vlugge 10373, Deze C Abonn< Buiten] Afzond nul en geenei waarde, juist, omdat U voor de R, K. niet in 't vuur behoeft. U i et spoken en schimmen, maar de politiek re kent met de realiteit, de werkelijkheid; cn die is. dat noch op uw Hervormde kiesv. te Ouddorp, noch op de Flakkeesche Cen trale, Roomsche Candidaturen ter sprake komen. Eo nu moge U seggen: de Lands- politiek der Anti's is toch samenwerking met Rome en wedarrijdsche steun van Sta ten- en Kamenetelsgewi maar daar helpen en doen de Christelijk-Historischen ook aan mee. In Rotterdam hielpen de mannen van Gerriteon (Cbr. Hist.) ook mr. Hoogenweghe (R. K.) Hetiij U dus antirev. is, hetzij Christelijk- hi8torisch, overal ontmoet ge van Zeeland tot Friesland dia Roms-Dordt-Coalitie. Zou U dan maar ons Latd niet uittrek ken en in 't Buitenland gaan zoeken naar een dorp of district, waar soo'n Coalitie niet is? Want in Nederland is JJ een een ling, een einspanner! Ligt 't em Foms daarin, dat alleen in Ouddorp. 't achterste hoekje van Nederland zoo'n rare Rechtsche Kiesvereen. bestaat Is die isolatie van de politieke centra de ooi zaak, dat U daar zoo'n »Herv.t Kiesv. met anti papistische vreeze kunt oprichten? Want in andere dorpen in Holland zult U dat wel laten, of U wordt daar èn door Anti s èn door Chr. Hist, niet voor politisk-toerekenbaar verklaard. ïfe Of haat U de doleerenden En de Doops gezinden? En moeten ze daarom eruit? We willen over deze menschen geen goed of kwaad zeggenae zulien wel net eender zijn als U en de uwen; met deugden en ondeugden; maar dat hun politieke ideeën van minder allooi zouden zijn dan de Uwe, dat tarten wij U te bewijzen. Maar als hun politieke ideeën heusch niet bekrompener zijn dan van U maar zelfs veel ruimer, veel milder, veel nobeler dan de U we, omdat de doleerenden U viel willen ontvangen tot saam werking; maar U beslist hen negeert, dan vraag ik U; wéArom miskent U menschen die U willen erkennen, met U willen saamwerken tot victorie van Rechts. Kan dat negeeren uit principes verklaard worden bij een V.D.M. bij een Dienaar des Goddelijken Woords Dan worde U Eerwaarde liever Voorzitter van een voetbalclub: daar stoot men uit principe. Dat stooten en afstooten hoort daarbij. Maar 't Apostolisch Woord over de verdraagzaamheid luidt anders dan zulk ongemotiveerd exclusivisme (ongeoorloofde uitsluiting.) Op gansch Flakkee zult U van uw cre- diet inboeten. Uw predikatiën, hoe ook met liefde voor Gods Woord bestudeerd en voorgedragen, zullen missen in elke Gemeente haar prikkels, omdat het Hervormde element, dat U hoort, ook weet, hoe U zich inpo- liticis stelt tegenover mannen, die met U op politiek terrein een zelfden God en Christus belijden. Die wreede uitsluiting voelt iedere Hervormdewant een Hervormde is ook een mensch, die medegevoel heeft voor onschuldig weggetrapten. Eu daarom! reformeer uw Kiesvereeni- eing. Laat de »doIeerendea« en Doopsgezinden toe door wijziging in Uw Statuut. Kom met uw Kiesv. dan naar onze Cen trale en zij zal U als >een verloren zoon« met open armen ontvangen; 't wisselkleed en de gouden ring en 't gemeste kalf is klaar. En zoo nietzet dan in de Eilanden- bode uw standpunt uit een; we zullen Uw artikelen bestudeereaea in onze Maas onze meenmg er naast plaatsen. Zoo komt de zaak in orde. di. door den strijd enter moeniogen zal de waarheid te voorschijn treden. 't Is nu de stille tijd. De tijd van pro paganda en rustige gedachtewisseling. In Juni 1917 hebben we elkaar weer als medestrijders noodig. Dan zou de kwestie moeten zijn opgelost, opdat er een vlak veld zij tusschen Ouddorp en de Partij. Zoo mag 't niet blijven. Moge dan onze oprechte bedoeling om tot eenheid te komen, worden gewaardeerd en U de wijcheid geschonken worden om 't Flakkeesche Volk te overtuigen, dat de »Herv,« Kiesv te Ouddorp cc n absolute nood zakelijkheid is voor t welzijn van 't or ganisme onzer antirev. partij of onontbeer lijk voor 't welslagen eener Reehtsche actie in dagen van Raads-, Staten- en Kamer verkiezing. Voor t absolute buigen we. Nood breekt wet. Wijs dus den „nood' aan. Bewijs 't absoute, Uwe verdediging met belangstelling te gemoet ziende, verblijven wij van U, Wel eerwaarde Heer I Uw dienaar en medestrijder, J. v. d. WAAL, Middelharnis. 7 Juli '16. 't Ouwetje Op mijn rondzwervingen door Zeeland, daar heb ik 'm leeren kennen, 't ouwetje Daar heb ik hem bezig gezien daar heb ik hem gesproken. Ge hoort het woord „smid" enoogenblik- kelijk rijst in uw gedachten op een robuste figuur, met ontblootte, gespierde armen, die den voorhamer hanteert, als was hij een rietje. Dan rijst er voor u een stevig-gebouwde, breede figuur met 'n trouwhartig gezicht (waarom dat laatste ik weet het niet I) met 'n paar, heldere kijkers, die ook al vertrou wen geven! Stel nu als 't u belieft mijn „ouwetje" zóó niet voor. Want als ge dan het origineel ziet, loopt ge weg van teleurstelling en dan laat ge hem alleen staan, alleen op de wereld... Alleen op de wereld Dat kunt ge u niet voorstellen, nietwaar? Gij, die uw betrekkingen hebt, die gij lief- hebt en waarvan ge wederliefde ondervindt, ge kunt u, zelfs bij geen geringe benadering, voorstellen, wat het wil zeggen, alleen door het leven te moeten gaan, alleen te moeten vertoeven in deze, helaas ondankbare wereld Ik hoorde zijn hamertje kloppen en Ik zag een ouwe, misschien, (het kwam mij al thans voor) een verouderd man. Ik bemerk te een half van de pokken geschonden ge zicht, een paar fletse oogen, alsof ze moe waren te kijken door het wijde wereldruim. Op zijn hoofd een oude vale pet (hoeveel maanden wat belieft u hoeveel jaren was die al oud In tijden was zijn broek niet gewasschen, want hij was vet, om soep van te koken, zouden de kwajongens van het dorp je zeggen. Met menschen, die ik kende, sprak ik eens over het smidje? En (wilt ge het mij vergeven 't is een gebrek van me, maar ik kan het niet helpenik ben nieuwsgierig) mijn nieuwsgierigheid was weer gaande ge maakt. Dacht ik aan 'n type, om stof te hebben voor een schets? Ik weet het niet, maar ook ik geloof het niet. 't Was louter nieuwsgierigheid, die mij heen dreef naar het smidje. Ik zocht wat werk uit den hoek ('n kleinig heidje maar natuurlijk, nl. een slot verma ken, en ik stapte zijn werkplaatsje binnen. Zijn „atelier" was ingericht in de voorkamer, of liever in het voorportaal van zijn schamele woning. Met de modernste werktuigen verrichte hij weliswaar zijn kunstig werk niet, dat had ik spoedig wel in de gaten. Toevallig had hij, toen ik binnentrad, zijn hoofd ontbloot. Ik zag een totaal kaal hoofd, met hier en daar 'n piekje, als overtuigend bewijs, dat er iets had „opgestaan." Ik durf u niet verzekeren, dat het reeds lang geleden was. Maar wat doet dat feitelijk ter zake. Jan, zoo heet m'n „ouwetje" (zoo hee-ie „werkelijk", hoorbleek erg gesloten te zijn. Ik dacht, waarempel, eerst, dat ik niets uit em krijgen zou. Je hebt op de wereld nl. twee soorten van menschen, menschen, die d'r hart op de tong hebben en menschen die zoo gesloten zijn als een bus. Laat u maar niet wijsmaken, dat daartusschen nog iets is, want dat is niet waar. Er zijn maar twee uitersten, los van tong en gesloten. De lezer moet maar uitma ken, met welke van de twee genoemde hij hét houdt. Ik voor mij weet het wel. Mijn smid was „gesloten". Langzamerhand kreeg ik er wat „uit". Ach, 't was de oude geschiedenis, die al tijd terugkeert, in variaties wel-is-waar, hier erger dan daar, maar waarin altijd dezelfde feiten aan ten grondslag liggen. Men spreekt in het Alcoholisme van „de- genciatle". Hier had ik er een sterk-sprekend voor beeld van. De familie van mijn smid was in den loop der jaren „gedegenereerd." Zijn grootvader was alcoholist, zijn vader was het ook. Hij vertelde het mij, mij, jong-broekje, hij, de vier en zestiger. Zoo naïf zoo kinderlijk naïf dat hij steeds bang was van zijn vader, om dat die hem sloeg, en zijn broeder sloeg en zijn zusje sloeg, dat leed aan tuberculose Hij hing een beeld voor mij op, een schil derij, prachtig, inprachtig voor 'h drankbe strijder, als drankbevechter, maar zoo ont zettend, zoo vreeselijk voor hem als mee voelend mensch. In een aanval van „delirium tremens" (hij zei dit mij natuurlijk zoo niet), maar ik be greep, dat het dat was, had zijn oom, broer van zijn vader, zich om het leven gebracht. Zijn moeder was van verdriet gestorven, van verdriet, 't nameloos lijden, dat ze had door te maken, had haar reeds vroeg verouderd. Tot, ten slotte, zij geen stand meer kon hou den, den strijd opgaf en heenging Zijn twintigjarige broer ging het pad van zijn vader op en zat spoedig in de gevange nis, om na zijn invrijheidstelling nog vlug ger er in weer te keeren, wat meermalen ge beurde, tot hü ten slotte levenslang werd veroordeeld omdat hij een diefstal met moord had gepleegd in de nabije stad. Misschien wel, omdat hij in de gevange nis geen „spatje" kon krijgen, óf om welke reden dan ook, in ieder geval, hij verhing zich Zijn vader was in zeer „kennelijken staat" op den kronkelenden landweg gezien. Den anderen morgen vond men zijn lijk in de breede sloot Intusschen was onze smid getrouwd. Hij zorgde liefderijk voor zijn zuster. Maar het was te laat. Hij was niet in staat dat magere gelaat voller te makenhij kon geen leven brengen in die treurigei.oogen, die bij tusschenpoozen eens konden glinsteren 't Was te laatVersterkende middelen ze hielpen hier niet meer.De tering was een te-ver stadium ingetreden En zij moesten haar grafwaarts dragen Nu was hij alleen overgebleven, als een ling van de familie, de familie van Satan Alcohol. Nog was de maat niet vol Eenige jaren later, kon hij zijn vrouw naar het kerkhof brengen. Kinderen had-ie niet. En nu stond hij moederziel alleen, alleen in deze ondankbare, zelfzuchtige wereld De drankbestrijding is een consequent uit vloeisel van de christelijke godsdienst. Denkt ge dat ge zonder den laatsten iets kunt aan vangen Mijn „ouwetje" had de drankellende ge zien, en aan den lijve de gevolgen van on dervonden. Dat had hem gemaakt tot drank bestrijder, hij dronk geen druppel. Maar dat liet hij in eigen kracht Toen hij dan ook zijn zuster de oogen had toegedrukt en daarna zijn vrouw, die alles voor hem geweest was, was zijn kracht ge broken. En de mensschen zeiden het al voor uit, hij gaat het pad van zijn vader en heel zijn familie op. En zij hadden gelijk. Zij zeiden het al vooruit (o, die menschen zijn zoo slimhij vindt den dood in de ge vangenis of hij stikt in de jenever (vergeef me die minder-mooie uitdrukking: ik praat de menschen na). Maar zij hadden geen ge lijk I Goddank neen, zij hadden geen gelijk. God greep hem ter rechter tijd. En mijn oudje werd geen dronkaard. Hij is 'n rare, wordt er gezegd. Maar ik zeg het niemand na. Want ze hebben niet geleden, wat hij heeft meegemaakt. Hij is nu vier-en-zestig, en hij heeft nooit geen vreugde gekend. Van zijn jeugd af aan, was het ver driet Nu leeft hij zijn eenzelvig leven. Zoo weinig mogelijk bemoeit hij zich met menschen. Ge kunt het verkeerd noemen en ge hebt gelijk. Maar ge moet ook u zijn leven eens indenken. En dan moet ge oor- deelen. Zoo leeft hij alieen, eenzelvig. Zoo nu en dan komt een buurvrouw eens werken als het al te erg wordt. Zij wil geen geld er voor hebben. Maar hij geeft haar altijd een kwar tje Voor de rest wordt hij zooveel mo gelijk op het dorp geschuwd. Ondeugende kinderen krijgen vermaningen te hooren en ais ze niet helpen, de waarschuwingik zal Jan de smid eens halen 1 En dat helpt wel. Maar hem kan het niet schelen, hij zoekt de menschen niet. Hij wacht, tot God hem roept De hand, de rimpelige, bevende, zwarte hand heb ik hem gedrukt, toen ik heenging. Ik had het er wel voor over om mijn han den te wasschan, want heilig had ik me voor genomen, het u over te vertellen, sober, maar waar. Misschien kent ge ook van die typen (want o, er zijn er zooveelin uw nabijheid en misschien wordt ge door deze regelen eenig- zins milder tegenover hen gestemd, want vergeet niet, dat hun leven dikwijls geen le ven was! Toon u dan geen zelfzuchtig,on barmhartig mensch I Want uw voorganger was dat ook niet I Y.H. K. Een driftkop. Te Besoijen heeft Dinsdag avond de mandenmaker J. A. drie revolver schoten gelost op zijn huisbaas, die hem kwam vragen om zijn achterstallige huishuur te voldoen. De marechaussee heeft hem in ver zekerde bewaring gesteld. Stijlbloempjes. Uit een hoofdartikel van „Het Volk": Het is de taal van het bewust bedrog, van de allervuilste volksmisleiding, welke alleen gebruikt kan worden door de hyéna's, welke in tijden van beroering onlusten uitlokken om in troebel water te visschen. Die bloeddorstige hyéna's, elk met 'n hen- geilat in de scherpgenagelde poot, rustig zit tend bij een troebel vijvertje 't ware zeker een kiekje waard, zegt ons Fr. Dagbl. Boefjes. Door de polite te Woensel zijn niet minder dan elf jongens van 10 jaar aan gehouden, die kaas uit de goederenloods van de Staatsspoorwegen hadden gestolen. Twee er van zijn reeds recidivisten. Goedkoope maaltijden. De gezondheids commissie te Winterswijk heeft besloten in verband met de dure tijden door een deskun dige eenige recepten voor goede en goed koope maaltijden te doen samenstellen, die dan van tijd tot tijd in de plaatselijke bladen van het district gepubliceerd zullen worden. Een groene courant. Het Nieuwsblad van Friesland verscheen Zaterdag geheel in het groen. Dit geschiedde wegens de papier- schaarschte. Wie weet welke kleurige cou ranten ons nog te wachten staan Enorme schade. Ten gevolge van het voort durende regenweer is het water te Meppel zoodanig gestegen, dat de omliggende landen onder water staan. Het afgemaaide drijft weg en het niet afgemaaide verliest heel wat van de waarde. De pachters die tegen zeer hooge prijzen hebben gehuurd, hebben een enorme schade. Stukken land voor f200 gehuurd, worden thans door de huurders voor f 100 en minder ter overname aangeboden, zonder gegadigden te kunnen vinden. Zjjne Majesteit het Kind. De kinderen der openb. lagere school te Purmerland (N.H.) hebben den raad dier gemeente verzocht tot hoofd te benoemen den onderwijzer die de school thans waarneemt, doch de hoofdacte nog moet halen. Dure rossen. Op een onlangs in Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden openbare verkooping van een landbouwersplan brachten 18 paarden de som op van ruim f23000. Smokkeltrucs. Te Lobith kwam onlangs een gewone steenkolenaak aan, die er heel gewoon en onschuldig uitzag. Nu gebruiken de kommiezen aan de grens een sondeerijzer dat is een lange ijzeren staaf waarmede in normale tijdsomstandigheden de steenkolen wagens bij invoer worden gepeild om te onderzoeken of er smokkelwaar onder in den wagen of het schip zit. Thans doet die staaf dienst om de ten uitvoer bestemde goederen te peilen. Toen dan ook deze slaaf op iets hards stiet, zonder dat de bodem van het schip geraakt was, ontstond twijfel, welke bij een nader ingesteld onderzoek oversloeg in ver bazing, want in de aak was heel netjes een vloer gemetseld van cement, waaronder een aantal blokken tin een schuilplaats had ge vonden, tot het door die nieuwsgierige kom miezen werd ondekt, zeer tot schade van den schipper, die behalve de koopsom, zich een winstje van ongeveer f1000 zag ontglipt. Smartelijke dood. Een koopman teSchore dronk dezer dagen bij vergissing uit een flesch met azijn essence. Thans is de man na hevig lijden aan de gevolgen daarvan overleden. Door een trein gedood. Op 't Baanvak Castricum—Uitgeest is een losse arbeiderdoor een trein gegrepen en gedood. Gestikt. Donderdag 1.1. vonden twee arbei ders der mijn „Willem en Sophia" te Spek- holzerheide den verstikkingsdood op een kolenpost, waar te voren de kolenlaag met dynamiet was losgeschoten, doordien zij te kort na de explosie op de post terugkeerden om den uitslag van de schoten te contro leeren. Een der verongelukten was een Belgisch geïnterneerd militair die in die mijn werkzaam was. De vuurtoren te Urk. Op den vuurtoren te Urk, welks draailicht nu bijna een jaar geleden door een stilstaand vervangen werd, brandde Dinsdagavond voor het eerst het nieuwe pharolinelicht, dat een sterkte heeft van 40.000 kaarsen, ruim twintigmaal zoo sterk als het vroegere, dat in tegenovergestelde richting draaide. Het zal voor de scheepvaart en de visscherij op de Zuiderzee een heele aanwinst zijn. Een militair-oplichter. Te Zeist werd voor ongeveer veertien dagen bij een rijwielhan delaar een rijwiel gehuurd door een militair op vertoon van een gedrukte order, waarbij het rijwiel werd gehuurd voor de compagnie voor den tijd van 14 dagen. Thans blijkt, dat die order is nagemaakt, terwijl de militair tot nu toe onbekend bleef. Door de tram gedood. Te Oude-Pekela Is het zevenjarig zoontje van den werkman D. onder de stoomtram geraakt en doodgereden. Dinsdagnamiddag is op den Weurtschen weg bij Nijmegen een 8-jarig kind door de stoomtram overreden. Het werd dood opge nomen. Hoe genoegelijk rolt het leven. In de gemeente Finsterwol met 3000 inwo ners, onder wie zeer vele veldarbeiders, die geen gemeentebelasting betalen, la volgena het kohier van den hoofdelijke» omslag over dit jaar het belastbaar Inkomen ongeveer f 100,000 hooger dan in 1915. Het aantal aan- geslagenen bedraagt 273. De 20 hoogstaan geslagenen hebben samen een inkomen van rond f 200.000. (N. v. d. D.) De buffetjuffrouw-melkmeid. Bij gebrek aan mannen moet de Engelsche boervrouwen- hulp aanemen en niet altijd van de beste. „Punch" teekent een boer en een nieuwe melk ster uit de stad van beroep buffetjuffrouw. Ze staan in den stal voor den kop van een koe. De boer: „Laat me nu eens zien of je die koe kan melken. Het meisje (naar de hoorns wijzende) „Welke hefboom is voor de melk, en welke voor de room"? Schranderheid. Een derwisch ontmoette in de woestijn twee kooplieden, die te voet reisden. „Ge hebt uw kameel verloren", zei hij tot hen. „Ja, dat hebben we". „He et dier is blind aan zijn rechteroog". „Juist". „En lam aan den linkerachterpoot." „Precies „En het heeft een van de voortanden ver loren." „Ja I alles waar I Hebt gij het beest ge vonden „Het was beladenlinks met ko ren en rechts met honing", ging de derwisch voort, zonder antwoord te geven. „Ja, riepen de reizigers ongeduldig; en zeg nu maar gauw waar ge hem gezien of verstopt hebt." „Ik heb uw kameel nooit gezien of iets van hem gehoord, behalve wat gij me nu gezegd hebt." „Maak dat je grootje wijsriep een van reizigers. Geef nu maar vlug de juweelen terug, die het dier ook op z'n rug droeg." „Van de juweelen weet ik niets af", ant woordde de derwisch, „en waar het dier op 't oogenblik is, kan ik ook niet zeggen, maar 'k weet wel welken weg het gegaan is." Nu was hun geduld ten einde. Zoo'n ge slepen dief hield hen nog voor den gek toe. Zij grepen hem, namen hem gebonden mee en brachten hem naar de dichts bijzQnde oase, waar de kadi (rechter) het vonnis zou moeten vellen. De derwisch zei hun dat zij beter deden met verder naar hem te luisteren en het dier te gaan zoeken op den weg dien hij hun zou wijzenwant nu liep 't al verder en nu kregen ze het denkelijk nooit terug. Maar zij hadden nu genoeg van zijn leu gens gehoord en namen hem mee. Voor den rechter moest hij zich verant woorden. En toen zei hij „Ik heb lang genoeg geleefd om te leeren goed uit mijn oogen te kijken. Welnu ik zag het spoor van den kameel zonder menschenvoet er naast. Het dier moest dus weggeloopen zijn. Ik zag dat het onderweg van 't gras ge geten had maar alleen aan de linkerzij. Het moest dus aan 't rechteroog blind zijn. Ik zag dat het spoor van den linkerachterpoot dieper indrukte dan de drie andere. Ik zag dat midden in eiken beet een paar gras sprietjes onbeschadigd gebleven waren. Het moest dus een tand te weinig hebben. Ik zag dat mieren koorenkorrels wegsleepten en hier en daar bijen honig van den grond zogen. Het moest dus uit zijn lading ge- morscht hebben. Gij houdt mij voor een dief; nu houdt gij mij misschien voor een toovenaar. Ik ben alleen maar iemand, die kijkt waar hij loopt en tracht te begrijpen wat hij ziet." Het beste en goedkoopste adres voor cents artikelen is bij Botersloot 141 ROTTERDAM, Telef. 11774. Alles tegen concuireerende prijzen. Van ouds bekend voor prima dagelijks versch gebrande OSLtM^OOTWiN f 1.20 de 5 pond. (50 p. f 11.75). Speciaal adres voor alle soorten DHOP, PJKf*UIVT en alles wat tot de snoeptafel behoort. 1000 stuks telgoed f 2.80. v/h L. P. SCHAAP. HAND en TRAP NAAIMACHINES en LEDERWALSEN k contant en op conditie. 9535 REPAREEREN, INRUILEN, enz. MAURITSSTRAAT 133b, nab(J den Binnenwe ROTTERDAM. (Agent L. VINK, SOMMELSDUK). De Bank leent gelden aan leden tegen 47» Vo '8 Jaars. Zfl neemt gelden op tegen 3 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dageiqks worden aan gevraagd b| een der leden van het bestuur. Kantooruren Donderdag- en Zaterdag avond van 6—8 uur. 8750 Kassier t JOH. HOLLEMAN. Dirksland. 50 ets. de K.O. 62 ets. de K.G. - TOT HET VERKRU- GEN VaN VELE EIE REN VOEDERT MEN - DE KIPPEN - - 25 CENT PER BUISJE. - - 30 CENT PER BUISJE - Verkrijgbaar bij 10461 WESTDUK. MIDDELHARNIS. Nog een klein partijtje SESAM SCHILFERS voorhanden. Vel.fom Hl-,?. Door heel Nederland worden gevoerd door 9539 is het koopen van een BEDDENGOED, gaat daarom in dien u iets noodig hebt en ovei- tuigd wil zijn van een degelijk en soiiedde behandeling naar het: le Beddenwinkel vanaf de Stadhulssteeg, Dat te het goedkoopste en soliedste adres voor Dekens, Bedden, Matrassen enz. 2-persoons Bedden vanaf f 4.50, Ledikanten vanaf f 2.50, ReclamastelKapok matras, schuine Peluw en 2 Kussens, goed gevuld met prima Kapok 22 gulden. 2-persoons houten Ledikanten f 7.50, Veeren Bedden met gezuiverde Veeren en gewaste t|ken vanaf 20 {gulden, Kapokbedden vanaf f 7.50. Aan koopers van Bedden boven f 10r— een DEKEN cadeau en op vertoon deter advertentie Loop niet verkeerd, het te uw eigen belang. nog een EXTRA CADEAU. 9748

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2