OFFICIÉÉL GEDEELTE. PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD INGEZONDEN STUKKEN. POSTERIJEN. VISSCHERIJ. RECHTZAKEN. VERK0QPINGEN. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND KERK EN SCHOOL LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. VERKIEZING voor de PROVINCIALE STATEN. De BURGEMEESTER der Gemeente Som- melsdijk brengt hiermede ter openbare ken nis, dat op Dinsdag, den 6 Juni aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van twee le den van de provinciale staten van Zuid-Hol land, in het Kiesdistrict Middelharnis, waar toe deze gemeente behoort; dat op dien dag, van des voormiddags ne gen tot des namiddags vier uren, ter secre tarie bij den Burgemeester der Gemeente Mid delharnis (hoofdplaats van het Kiesdistrict) kunnen worden ingeleverd OPGAVEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en ar tikel 8 der provinciale wet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den can- didaat en onderteekend zijn door ten minste het vereischte aantal kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschie den persoonlijk door één of meer der perso nen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de opgaven boven ver meld, zijn ter Secretarie dezer Gemeente kos teloos verkrijgbaar van den 23 Mei 1916 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herin nering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt Hij, die eene opgave, als bedoelt in arti kel 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkie zing, waarvoor de inlevering geschiedt, ter wijl zonder die handteekeningen geen vol doend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste'drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die we tende dat hij niet bevoegd is tot deelne ming aan de verkiezing, eene voor die ver kiezing ter inlevering bestemde opgave, be doeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Sommelsdijk, den 13 Mei 1916. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. Door den heer Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland is goedgevonden, dat Pieter Knöps. ingeschrevene der militie-lichting 1917, in plaats van 'te Middelharnis op 29 Mei a.s. te Herveld (Gelderland) voor den Keuringsraad zal verschijnen. De Flakkeesche stoom- wasch-bad-en strijkinrichting alhier is stopgezet wegens het niet meer verkrijgen van zeep enz. Naar wij van bevoegde z(jde verder ver nemen heeft de 'waschinrichting weder vol doende materialen van regeeringswege los gekregen om de werkzaamheden te hervat ten. Mej. M. F. had het ongeluk, door eigen onvoorzichtigheid in aanraking te komen met, een stoomfiets waardoor zij een harer han den zoodanig kneusde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Maandag jl. verschafte den hond van D. J. alhier zich toegang tot het kippenhok van den molenaar P. aan den Langeweg. Een twaalftal jonge kippen bracht hij ter dood waarna hij ook twee duiven van P. in een nabijzijnd hok dood beet. Door een voorbijganger werd dit opge merkt, die terstond kennis gaf, waarna de hond door een der huisgenooten werd ver wijderd. OUDE TONGE. Tegen J. P., koopman al hier, is proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van art. 23 van het Motor- en Rijwielreglement. Tot lid der plaatselijke schoolcommissie is herbenoemd de heer G. C. van Schouwen alhier. Aan de gehuwde onderwijzers alhier, is een duurtetoeslag van f 100,— en van f 50,— per jaar toegekend. In verband met de buitengewone tijds omstandigheden, zal ook dit jaar de kermis niet doorgaan; de vrije paardenmarkt zal echter wel worden gehouden. Naar wij vernemen is de heer Akker mans, alhier benoemd tot controleur der con- tröle-fokvereeniging in plaats van den heer A. S. de Gast. De landstormplichtige der jaarklasse 1911, W. Arends, behoorende tot het eerste gedeelte genietroepen, is opgeroepen om 31 Mei a.s. in werkelijken dienst te treden, ter wijl de landstormplichtigen der jaarklasse 1911, behoorende tot het 4e regiment vest. art., 11 Juli a.s. in vVerkeljjken dienst zullen moeten komen. In verband met den ingevoerden zomer tijd, is door den burgemeester vergund, dat des Zaterdagavonds de herbergen eerst te half elf ure worden geslóten. NIEUWE TONGE. Vrijdagavond waren eenige meisjes onderling het fietsrijden aan het leeren. Daarbij had de dochter van P. N. het ongeluk over de fiets heen te slaan en zoodanig in een sloot terecht te komen dat haar schouder werd gekneusd. DIRKSLAND. Tot Directrice van het „Zie- kengasthuis te Gorinchem is op de voordracht No. 2 geplaatst Mej. J. Kleinod alhier. HERKINGEN. Ten behoeve van den jonge heer W. S. alhier is dezer dagen een invalie- dewagentje aangekocht zoodat deze zich ter ontspanning meermalen op pad kan begeven. Op heden Woensdag 17 Mei zullen van hier de dienstplichtigen Kath. Droge en Chr. v. d. Veer zich naar hun bestemming bege ven teneinde te worden ingelijfd bij de Nat. Militie. Donderdagavond 1.1. werd alhier onder toezicht aan het klein landbouwersbedrijf de alhier aangekomen Chilisalpeter verdeeld wat een heele drukte aan de haven te zien gaf. De heer R. v. Ostende molenaarsknecht alhier behaalde te Dirksland bij de aldaar gehouden huisvlijttentoonstelling de derde prijs met de door hem ingezonden m iniatuur windkorenmolen. Het kohier van den hoofd, omslag, dienst 1916 voor deze gemeente ligt gedurende 5 maanden voor een ieder ter gemeentesecre tarie ter inzage. De leider van den hengst eigenaar de heer v. d. Meide behulpzaam bij de Gebr. Keijzer met het in de wei brengen van jonge paar den kreeg daarbij een slag voor de borst zoodat hij terneerstortte. Hoewel bijgekomen en zich naar huis begeven werd aldaar ge neeskundige hulp ingeroepen en ribbebreuk geconstateerd. De burg. dezer gemeente heeft doen publiceeren de gewijzigde kiezerslijst zooals deze thans luidt tot 15 Mei van het volgend jaar van kracht zal zijn. De herziene lijst van inkwartiering dezer gemeente alwaar zulks behoort aangeplakt ligt vanaf 10 tot 23 Mei a.s. ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter inzage. y Belanghebbenden zij gemeld ter beko ming van een jachtacte men zich ter gemeente secretarie heeft aan te melden voor 1 Juni ter verkrijging van een blanco verzoekschrift daartoe. STELLENDAM. Jl. Zondag viel een zoqntje van J. L. L. in de sloot bij de Nieuwe weg. Gelukkig was zijn vader dichtbij, wien het gelukte het knaapje te redden. Jl. Vrijdagmorgen werd door schipper P. Spuij, schipper op de blazerschuit S. L. 39, alhier bij den Burgemeester-Strandvon der aangebracht een pakket Engelsche brie ven, portretten en kwitantiën door hem op- gevischt. Het pakket was bestemd voor Australië. Maandagavond sloeg een jongen een ander zoodanig met de klomp op het hoofd dat geneeskundige hulp moest wórden inge roepen. GOEDEREEDE. De beproeving der brand- bluschmiddelen zal plaats hebben Zaterdag 20 Mei a.s. des namiddags ten 6 ure. De keuringsraad voor de Nat. Militie lichting 1917 zal zitting houden 3 Juni a.s. des voorin. 9'/i uur in het gemeentehuis alhier. Van het geweid van den heer D. Breen geraakte Vrijdagavond een koe in de haven. Doordat het laag water was, waren er nogal enkele manschappen noodig het op den wal te brengen. HELLEVOETSLUIS. Maandagmorgen had bakker D. Landheer het ongeluk met zijn broodwagen in aanraking te komen met de stoomtram op. den Koedijk. Hij zelf kwam met den schrik vrij, zijn wagen werd deerlijk gehavend, doch de hit, hoewel zij er het leven afbracht, bevond zich in zoodanigen toestand, dat zij eenige uren later moest worden afgemaakt. Het publiek wordt er aan herinnerd, dat zij die nog in het bezit zijn van ronde nikkelen stuivers, deze uiterlijk in de maand Juni bij de Ontvangkantoren der Directe Be lastingen kunnen inwisselen; na Juni bestaat daartoe geene gelegenheid meer en zal ook niet meer gegeven worden. Een ieder zij dus gewaarschuwd. VERVOLG VERSLAG van de Openbare Gemeenteraadsvergadering te Stellen dam op Donderdag 11 Mei 1916. (Zie vorig nummer). Na de geheime zitting ging de Raad weder tot Openbare Vergadering over en deelde de Voorzitter mede dat het dienstjaar 1915 ver moedelijk sluit met een nadeelig saldo van f 1200. Om dit te voorkomen meent de Voorz. dat een hoogere H. O. geheven moet worden, en stelt daarom voor het percentage te brengen van 2.6 op 3 Dit voorstel wordt met - 4 2 stemmen die der heeren Nagtegaal en Rhoon aangenomen. Vervolgens wenscht de Voorzitter een kleine verandering aan te brengen in het gemeentehuis ter vergrooting van de Secre tarie. De kosten hiervan worden geraamd op f 160,-. Biemond vond het beter maar een nieuwe te stichten. Alsnu brengt de Voorzitter zijn voorstel in stemming, doch de stemmen staken. Voor stemmen de heeren Holleman, Kievit en Keijzer, tegen de heeren Biemond Nagtegaal en Roon. Daarna machtigt de raad B. en W. tot het aangaan van een tijdelijke geldleening, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld. Ten slotte wordt eenparig besloten, waar zich ook na herhaalde oproeping geen solli citanten hebben aangemeld voor lste onder wijzer, de jaarwedde met f 50 te verhoogen en nogmaals sollicitanten op te roepen. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorz. de vergadering. DE LANDBOUW ONDERLINGE. Afdeeling „Overflakkee". Het aantal leden bedroeg op 1 Februari: 1914 192; 1915 192; 1916 198. Het aantal ongevallen bedroeg in die maand 1914 5 duur 5, 9, 11, 12, en 12 dagen 1915 11 7,12,13,13,13,26,27,35,39, 41 en 51 1916 9 4,7,11,11,13,16,22,26 en 43 de uitkeering bedroeg aan Dagloon Geneesk. hulp 1914' f 29,96 f 22,— 1915 f 185,91'/a f 155, 1916 f 124,57 nog niet bekend A. W. KEIJZER, Secretaris. Melissant, 15 Mei 1916. Middelharnis. De brievenbesteller den heer Gemmik te Haarlem is alhier geplaatst als leerling Conducteur der brievenmalen, met ingang van 16 Mei. Middelharnis. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen Oranje Nassau st. D. Koster f 2980. Albatros st. J. de Waard f 2400. STELLENDAM.* In de afgeloopen week hebben de garnalenvisschers van 400 tot 600 K.G. per vaartuig gevangen, hoofdzakelijk zijn deze aan de pellerijen geleverd tegen 16 cent per kilo. Goedereede. De vorige weck werd door de NoordzeeVisschers niets verdiend. Er werd slechts een z.g.n. bakzoodje gevangen. OUDDORP, 13 Mei. Wegens het storm achtige weder in 'de eerste dagen der week waardoor alle vaartuigen uit zee moesten terugkeeren en in verband met de stilte in de naweek de vangst a. h. w. nihil was, werd alhier per vaartuig slechts van f 25—50 be- somd. De garnaienvangsten beliepen 3-4 manden daags welke deels naar Stellendam tot den prijs van 16 ct. per kg. en overigens naar Londen is verhandeld tot den prijs van f 2.10—3 p. m. van 30 kg. Mosselhandel was stil. Faillissementen In Nederland. Volgens mededeelingyan VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor' den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 21 faillissementen tegen 24 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Over het gansche kalenderjaar deze week inbegrepen, 410 tegenover 534 in denzelfden tijd van het vorige jaar. Op Vrijdag 21 Mei 1916, 's avonds 7 uur, te Sommelsdijk, in het Hotel Spee veiling en Op Vrijdag 19 Mei 1916, 's avonds 7 uur, te Sommelsdijk, in het Hotel Spee, afslagvan Een pakhuis met daarachter gelegen schuur, erf en grond, te Sommelsdijk, aan den Ring en uitkomend aan den Achterweg, kad. Sectie B nommer 1546 groot 03 Aren 01 Centiaren. Eigendom van en in gebruik bij den HeerJ. B. Hollen. Notaris VAN DER SLUYS. Twee stuivers voor 13 cent. Niet alleen koper, maar o ok nikkel wordt door de Duit- schers gaarne gekocht. Aan de grens zijn on ze nikkelen st uiverstu'kjes zeer in trekvoor twee stuks b etalen de heeren 13 cent Zwakke magen. In de gemeente De Rijp (N. H.) eene gemeente met bngeveer 1500 inwoners (hierbij zijn dus ook de kleine kin deren gerekend) zijn door geneesheeren reeds meer dan honderd verklaringen afgegeven aan menschen wier maag geen bruinbrood kan verdragen. Naar gemeld .wordt, zal nu op aanwijzing van den Minister van Landbouw door de Ge zondheidscommissie een onderzoek naar de daar blijkbaar zoo algemeen voorkomende maagkwaal worden ingesteld. Verschrikkelijke dood. Te Blijham is'n 9- jarig jongetje in een korenmolen door de kamraderen gegrepen en vermorzeld. Na twee jaren. Te Amsterdam is een stoom schip aari gekomen met 'n lading z.g.n. Archangel-balken uit Rusland de eerste lading sedert 't begin van den oorlog. De balken waren in 'n Noordsche haven overgeladen uit 'n Duitsch schip dat juist enkele dagen voor den oorlog 't hout had verscheept. Vliegmachine vernield. Men seint uit Breda: Vrijdagnamiddag omstreeks 6 uur is op een weiland bij Breda luitenant Coblijn met zijn tweedekker neergekomen. De machine werd totaal vernield. De aviateur bekwam geluk kig geen enkele verwonding. Stopgezét. Te Oude Pekelo. (Gr.) dreigt groote werkeloosheid in de cartonindustrie, wegens gebrek aan de benoodigde kalk, die niet meer kan worden geleverd wegens een uitvoerverbod in Duitschland. De fabriek „Wilhelmina" is reeds stopge zet, anderen werken met minder personeel. Er is hoogstens voor 4 weken nog genoeg. Een milde hand. Een schipper van een IJslandschen stoomtreiler had te IJmuiden een portefeuille verloren met f 2935, welk bedrag hij des morgens op het kantoor der reederij gebeurd had. Een jongen, aldus 't „N. v. d. D. vond de portefeuille en bracht ze bij den eigenaar, die een belooning schonk neen niet van een kwartje zooals wel gebeurt doch van honderd gulden. Ernstige verwonding. Zaterdagavond kreeg de 27-jarige vrouw M. T. herkomstig uit. Zierikzee op haar kamer, gelegen op de tweede verdieping van pand 24 in de Wijde Broedersteeg alhier, een bezoek van den lossen werkman A. van O. uit Oss, die zich sedert een paar dagen hier ter stede ophoudt. Nauwelijks vijf minuten was hij op de ka mer dezer vrouw, of er onstond tusschen bei den twist over negen centen. De losse werkman haalde zijn knipmes te voorschijn en stak dit de vrouw met kracht in den buik. Daarop liep hij de trap af, op straat geko men zagen een paar burgers en een politieagent dat hij een geopend knipmes met bloed be vlekt dicht deed. Dit gaf tot zijn arrestatie en overbrenging naar het politiebureau in de Lange Torenstraat aanleiding, waar hq bekende, de vrouw in drift gestoken te hebben De man verkeerde onder den invloed van gebruikten drank. De hoogst ernstig verwonde vrouw vond nog de kracht naar het politiebureau in de Lange Torenstraat te loopen waar men voor- loopig hulp verleende. Zij is dadelijk naar het ziekenhuis vervoerd waar men voor haar leven vreest. Zondagsluiting. Te Baarn hebben de ge zamenlijke brood- en banketbakkers besloten van 1 Juni af hun zaken op Zondag te slui ten en op dien dag geen bestellingen uit te voeren. Vervoer van vee. Zaterdag in den loop van den dag zijn aan het Maasstation te Rotterdam uit omliggende gemeenten onge veer 2500 runderen aangevoerd, met bestem ming naar Duitschland. Het vervoer van deze dieren per spoor is van dien aard geweest, dat er onder het vervoer enkelen doodge trapt zijn, terwijl anderen uit nood gekalfd hebben. Ook aan het station D. P. hebben zich dergelijke tooneelen onder groote massa's aangevoerd vee voorgedaan, terwijl het ver voer door de stad in koppels van honderden heel wat ergernis verwekt heeft. Waar door den grooten toevoer alle stallen bezet zijn, zijn honderden koeien tijdelijk in weiden nabij Beukelsdijk en omgeving gedreven. Overreden. Te Oostzaan is het 3-jarig zoontje van den arbeider D. v. B. door een mötor van een dorschmachine overreden en een half uur daarna overleden. Smikkelen. Rijksambtenaren hebben Inde heide bij Gennep een bende smokkelaars belrapt. Zij hebben 8 personen geverbaliseerd en 545 K.G. levensmiddelen, enz. in beslag genomen. Zaterdagnacht arresteerde de politie drie bekenden, die bij het eilandje Brienen Boord tegenover het Kralingsche Veer, twee vaten reuzel in een veerbootje trachtten te smokkelen. 't Gebeurde in een der Achterhoeksche grensplaatsen. Een gezelschap smokkelaars, onder wie iemand met een houten been, werd aangehouden en opgebracht Nadat de waren veilig geborgen waren, werden de daders ook aan den lijve onderzocht. De beurt kwam ook aan den éénbeënige. Hij legde vol moed zijn kunstbeen af, dat een der beambten toch wel wat zwaar voorkwam. Bij onderzoek bleek, dat in het holle ge deelte 7 pond worst geborgen was. Een kras paar. G. Streuding en zijn vrouw zijn in Dec. a.s. 62 jaar gehuwd. Ze wonen op de heide te Onstwedderbroek (Gr.) een zaam en alleen, werken nog den heelen dag, hebben nog nooit een dokter gehad en zijn beiden 90 jaar oud Over boord. Van de Katwijksche haring- logger „Tina" is de stuurman op zee over boord geslagen. Het schip keerde deswege naar IJmuiden terug. Militair verzet. Van het garnizoen te Half weg zijn drie militairen in arrest gesteld, die zich voor den krijgsraad moeten verant woorden, omdat -zij bij het strafexerceeren verzet pleegden tegen den dienstdoende» sergeant, die door één hunner zelfs met de kolf van zijn karabijn werd geslagen terwijl de beide anderen hem hun karabijnen naar het hoofd wierpen. Bij de pogingen, om zich van een hunner meester te maken, kwam de geheele afdee ling uit een 30 man bestaande in verzet, en zagen luitenant en sergeant zich genoodzaakt hunne pogingen op te geven en zich op het Sectorpark in veiligheid te stellen. Het drama te Biggekerke. Betreffende het drama te Biggekerke afgespeeld, waarvan de sergeant-majoor J. Zonruiter het slachtoffer werd, wordt nog het volgende vernomen Een soldaat werd op het compagniesbu reau geroepen en daar werd hem medege deeld dat een sergeant een rapport tegen hem had opgemaakt. Daar de soldaat dit rapport geheel ongerechtvaardigd achtte, ont stak hij in woede en gaf den sergeant een klap in het aangezicht, waarop hij werd ge arresteerd. Later wist hij te ontkomen en zich met zijn geweer wapenende ging hij naar het compagniesbureau, schoot door de ruiten op den sergeant, maar raakte onge lukkig den sergeant-majoor, die onmiddellijk een lijk was. De sergeant-majoor was gehuwd en woonde te Bergen-op-Zoom. De dader is, naar men verneemt, uit Dordrecht afkomstig en eveneens gehuwd. Hij werd naar Vlis- singen overgebracht. Brand. Zaterdagavond is te Haskerhorne door onbekende oorzaakeen groote boer derij afgebrand, die eerst Vrijdag was be trokken. De inboedel kort gered worden. Kanonnen aangespoeld. Het bergingsvaar tuig Stier heeft te Terschelliug twee kanon nen van IO'/ï c.M. aangebracht, afkomstig van den gestranden Engelschen torpedoboot- jager Medusa. Door een auto overreden. Zondagnacht is te Tilburg op de Bosschen weg zekere F. C., wonende te Berkel, door een militaire auto overreden. Hij werd zoodanig verwond, dat hij gisteren is overleden. Overleden. Te Wemeldinge is Maandag de werkman M. de V. door een neervallend hijsch toestel getroffen en aan de bekomen inwendige verwondingen overleden. De ju stitie uit Middelburg is naar Wemeldinge vertrokken ten einde een onderzoek ter plaatse in te stellen. SOMMELSDIJK. Overleden: Mattheus de Graaf, 70 jaren, weduwnaar van Rachel van Eek. ZU1DLAND. GeborenFrancina Cornelia, d. v. P. van Gijzen en J. v. Bodegom. Marinus, z. v. C. van der Werf en W. de Bonte. Willem, z. v. J. Lugtenburg en D. van Bodegom. .GetrouwdJacobus Aalbers en Lena Kra nenburg. Adrianus Teunis Tol en Trijntje van Eijsden. Jan Elias de Lijster en Anna Helena Zoeteman. OverledenIzaak Zaeteman, oud 23 jaren. Maartje van den Engel, oud 2 jaren. HELLEVOETSLUIS. Bevallen J. v. d. Aa—Boer, z.J. C. "de Vries—van Erp, d.M. Pits—Scherpenisse, d.F. S. T. Versteegh—Langenberg, z.W. F. den Broeder—van 't Hart, z.G. M. Koerts— Huijsse, z. GehuwdL. R. v. Dillen, j.m. 28 j. en A. A. Hopman j.d. 27 j.C. Noordermeer, wedr. 36 j. en A. v. Harten, j.d. 35 j. L. Noorduin j.m. 30 j. en C. Hoefsmit j.d. 20 j.C. Wit- berg, wedr., 39 j. en J. C. Botterop, geschei den 41 j.H. Fossen, j.m. 32 j. en K. v. d. Broek j.d. 32 j. OverledenA. Hofman, wed. v. J. v. d. Broek, 79 j.R. Eeftink j.m. 31 j.G. J. Struijk, wedn. van M. C. Tijvelijn, 87 j. MIDDELHARNIS. De sluitingscollecte in het Evangeliesatie-gebouw heeft Zondag op gebracht de som van f 87. STELLENDAM. Thans is door den Kerke- raad der Ned. Herv. Kerk alhier besloten de diensten te houden 's morgens 10 uur en 's avonds half 7. (Vroeger half 10 en 6 uur), dus geen oude tijd en geen zomertijd, doch juist in 't midden. NED. HERV. KERK. Zestal:Te Delft (vac.-G.H. Beelcenkamp). S. van Dorp te Bodegraven, D. E. J. Hup- kes te Wanswerd, P. Kuylman te Lunteren, P. de Looze te Barneveld, B. van der Wal te Hoevelaken en P. Zant te Ede (G.). Viertal: Te Groningen (vac.-G.Hulsman), J. J. Creutsberg te Blokzijl, J. C. B. van Her werden te Brummen, Dr. O. Norel Jzn. te Burg (op Texel) en M.J. A. de Vrijer te Odijk. Drietal: Tc Amsterdam (vac.-C. J. Lam- merink), H. G. W. Briedé te Franeker, Dr. F. J. Los te Koudekerk a. d. Rijn en W.J. Ros- cam Abbing te Leiden. Tc Amsterdam (vac.-wijlcn J. M. Snethlage), Dr. J. W. F. Gobius du Sart G.Jzn. te Woudrichem, H. Kwint te Utrecht en E. H. Nolke teHattem. Beroepen. Te Zuilichem, J. A. van Boven te Ede (G.). Te Wezep, F. Kijftenbelt te Leerdam. Te Zuid-Beijerland (toez.) J. Hoekstra te Burum. Te Hazerswoude, J. J. C. Karres te Oudemirdum. Te Hille- gersberg, H. H. van Ameide te teNoordwijk aan Zee. Te .Noordwijkerhout, L. D. Poot, cand. te 's-Gravenhage. Te Bleiswijk, W. J. Lokhorst, cand. te Alphen a.d. Rijn. AangenomenNaar Boxmeer, E. L. Smit, cand. te Katwijk aan Zee. Naar Heukelum, J. Kat te Urk. Naar Asperen, D. Bax te te Hierden. Naar Midlum, J-. J, v. Schaick cand. te Kampen. Bedankt: Voor Amstelveen, N. G. Veld hoen te Alphen a. d. Rijn. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Rijswijk (Z.-H.), J. Thijs te Hattem en C. J. Wielenga te Hazerswoude. Te Axel (vac.-Chr. Bruins), H. Ph. Ingwer- sen te Berlikum (Fr.) en A. Thielen te Vijf huizen (Haarlemmermeer). Beroepen: Te Terneuzen (2de beroep), S. Groeneveld te Oenkerk. Te Heerjansdam, M. Gravendijk, cand. te Rotterdam. Aangenomen: NaarTwijzel, K. Winkelman, cand. te Loenen a. d. Vecht. BedanktVoor Langeslag, voor St. Pan- cras en Heerhugowaard en voor Ouddorp, K. Winkelman, cand. te Loenen a. d. Vecht. Voor Elburg, Joh. S. Langen te Gouda. Voor Grijpskerke (Z.), R. Haitsma te Hindeloopen, Voor Oosthem c. a., W. Weener te Vianen. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Amersfoort. L. de Bruyne te Zaamslag en N. Bijdemast te Maarssen. Beroepen: Te Dordrecht, H. Visser te Leeuwarden. Troepenverplaatsingen. Zwitsersche bladen maken gewag van groote troepenverplaatsingen in Italië. Sterke contingenten zijn naar het front gebracht en in Venetië worden talrijke reserves gereed gehouden. Ook verluidt dat weer nieuwe lichtingen eerlang zullen worden opgeroe pen. De bladen besluiten daaruit, dat een nieuw offensief in aantocht is: Deze mede- deelingen worden indirect bevestigd door het feit, dat in de laatste dagen opmerkelijk weinig spoorweg-materiaal aan de Zwitser sche grenzen wordt gezien. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 15 Mei. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 394 vette runderen, 184 vette kalveren, 177 schapen of lammeren, 871 varkens. Prijzen per '/2 kilo koeien en ossen 57*/» ct. tot 65172I/2ct., kalveren 50 ct. tot 60—70 ct. varkens 40/43 ct. tot 44/42 ct., lichte var kens 25 tot 32 ct. De aanvoer van koeien en ossen was be hoorlijk en de handel was langzaam. Wegens den grooten uitvoer, werden er heden abnor maal hooge prijzen besteed, tot zelfs f 1.50 per kg. Vette kalveren waren flink aangevoerd. De handel was afloopend en er was niet veel kooplust. De prijzen waren rededelijk. Voor een enkel best kalf werd nog wel 27a ct. boven noteering besteed. Schapen en lammeren met onbeduidenden aanvoer en zonder handel. De aanvoer van varkens was goed. De handel was langzaam en de prijzen kwamen vrijwel overeen met die der vorige week, met afloopende markt. GRANEN, enzMEEL en OLIEEN. AMSTERDAM, 15 Mei; Binnenlandschc Granen. Tarwe f 14.25—14.75Haver f 17.25 Bruineboonen f 28—30Karwij f 45gele mosterd f 90. ROTTERDAM, 15 Mei. Meel. Sedert dc tweedebruinbroodperiode is bloem uit den aard der zaak verlaten. De lang niet onbe- langiijke partijen bloem zitten in vaste han den, zoodat de benoodigden al zijn er niet veel, flinke prijzen moeten betalen. ROTTERDAM, 15 Mei. Binnenlandsche Granen. Tarwe met ruim aanbod, prijshou dend verkocht per 100 kg. f 18.5019. Gerst met tamelijk aanbod, alleen bij klei nere partijen te plaatsen van f 18.75—19. Haver eveneens met tamelijk aanbod, flau wer gestemd. Per 100 kg. van f 17.25—17.50. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 16 Mei. Aangevoerd Vee. 89 Paarden, 1 Veulen, 2 Ezels, 2111 ma gere Runderen, 869 veile Runderen, 222 veile Kal veren, 961 nuchtere Kalveren, 0 Graskalveren, 15 Schapen of Lammeren, 0 Varkens, 203 Biggen, 2 Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van f 0.57Mot f 0.65 a 0.72s. Stieren 0.47 0.51 i 0.55. Kalveren 0.45 0.57 a 0.70. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien t 200 a 400. Kalfkoeien f 220 a 430 Stieren 160 460. Pinken 100 150 Graskalveren 0— 0— Vaarzen 150 200 Paarden 400 500. Slachtp. 200 300 Biggen 12 20.—. Fok nuchtere Kalveren van f 18.— tot f 36.—. Slacht 19.— 20.—. Biggen per week 1.60 2.—. Handel: vet redelijk. Boter. Aangevoerd: 72 achtste vaten. 9 zestiende 158 stukken a halve Kg. Prijzen: le. kwal. 63, 2e. kwal. 61, 3e. kwal. Voor stukken werd besteed a halve Kg. 80 a 85 cl. Eieren. Aangevoerd 38866 stuks. Kippeneieren f 6.30 a 6.65 per 100 stuks Eendeneieren 650 6.70 Ganzeneieren 13— 16.— Kalkoeneieren 8.— 9— Mr. C. Hollenian Grand Rapids. Met dank uw postwissel voor abonnement ontvangen. Adrn.

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2