officieel gedeelte. Bericht. plaatselijk nieuws gemeenteraad posterijen. visscherij. verk00pingen. uitslag aanbesteding. boekaankondiging burgï i ker Evenals vele uitgevers van verschil lende dag - en weekbladen reeds deden, hebben wij ook besloten, de betaling der abonnementen op ons blad voort aan te doen plaats hebben bij den aan vang van het loopende kwartaal, niet meer aan het einde daarvan. Onze quitantiën voor het le kwartaal 1916 (Maart, April, Mei) geven wij af op 1 Mei a.s.; die voor het 2e kwartaal (Juni, Juli en Augustus) op 1 Juli, en die voor het 3e kwartaal (September, October en November) op 1 September. Aan onze abonne's JwitenFlakkee, bij wien we per halfjaar beschikken, zul len we voor het le halfjaar (1 Maart tot 30 Aug.) op 1 Juli en voor het 2e halfjaar (1 Sept. tot 28 Febr.) op 1 Sept. kwitantie afgeven, zoodat 1 September a.s. deze verandering geheel is inge voerd. Onze abonne's worden beleefd, doch dringend verzocht van deze verande ring goede nota te nemen. Sommelsdijk. Maart 1916. «OMMELSDQK. De KnistormpUchtigen Met het oog op de gewichtvolle tijdsom dan door fiankaanvallen van die deuken uit den vijand dwingen de tusschengelegen vooruitspringende stellingen te ontruimen, de Franschen uit de gewichtige stellingen tusschen Malancourt en Béthincourt terug te dringen. De lezer, die al die gevechten niet op de kaart heeft nagegaan, zal wellicht in korte woorden een antwoord wenschen op de vraag wat is nu eigenlijk het resultaat van dit alles? Het resultaat is dit, dat de Duitschers, sedert hun offensief tegen Verdun begon, het Fransche front ten Westen van de Maas over een breedte van ruim 10 kilometer en tot een diepte van 4 tot 8 kilometer hebben weten terug te dringen." Aangezien de gevechten nog maar in 't begin zijn, moeten wij voorshands ons oor deel opschorten." Ook wij willen hopen daar de volgende keer meer van te kunnen zeggen. Van de overige fronten weinig nieuws. Alleen kan nog worden gemeld dat een Fransche duikboot in de Adriatische zee een Oostenrijksch transportschip torpedeerde. KOHIER VAN DEN HOOFDEL1JKEN OMSLAO. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat een afschrift van het primitief kohier van den Hoofdelijken Omslag voor het dienstjaar 1916, gedurende vijf maanden, van den 11 April 1916 tot en met den 10 September 1916, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Sommelsdijk, den 10 April 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, BOUMAN. Is. GEELHOED. OPENBARE KENNISGEVING. LANDSTORM. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk. Gelet op een circulaire van den heer Com missaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, d.de. 7 April 1916 A no. 1374 (2e afd); Maakt bekend: dat de opkomst in werkelijken dienst van de landstormplichtigen der jaarklasse 1911 is bepaald op de volgende datums. Zfl, die bestemd zijn voor: a. het eerste gedeelte der Genie, alsmede de wielrijders, voor Drenthe op 17 en voorde overige provinciën op 20 April e.k. b. het eerste gedeelte der infanterie, het tweede gedeelte der genie, alsmede den autodienst, voor Drenthe op 31, voor Groningen op 29 en 30 en voor de ove rige provinciën op 39 en 31 Mei e.k.; c. het tweede gedeelte der infanterie, als mede de vesting-artillerie, voor Drenthe op 12 en voor de overige provinciën op 10 en 11 juli e.k. Onder infanterie zijn begrepen administra tie-troepen, hospitaalsoldaten en ziekendragers Aan het eerste gedeelde der infanterie zul len worden toegewezen de landstormplichti gen, wier geslachtsnamen beginnen met een der letters van A tot en met L en aan het laatste gedeelte van dit wapen zij, wier geslachtsnamen aanvangen met een der let ters van M tot en met Z, terwijl aan het eerste en aan het laatste gedeelte der genie de toewijzing zal geschieden in de volgorde, waarin de landstormplichtigen zijn vermeld in het keuringsregister, met dien verstande, dat voor het eerste gedeelte worden bestemd degenen, die in bedoeld register het eerst, voor het laatste gedeelte zij, die in dat re gister het laatst zijn vermeld. Aan iederen landstormplichtige zal, voor zoover diens adres bij den Burgemeester be kend is, een oproepingsbrief worden bezorgd, uitgereikt of toegezonden. Sommelsdijk, 8 April 1916. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Geleidelijk zullen wij gedurende eenige kwartalt n vroeger disponeeren dan tot nu toe geschiedde, waardoor deze overgang voor onze abonne's ongevoelig zal zijn. De Uitgever, dezer gemeente jaarklasse 1911, A. P. van Es, H. G. Faasse, A. de Gans, C. A. van Putten, J. Smit en B. Verweij, zullen in wer kelijken dienst worden gesteld op Dinsdag 11 juli a.s. v.m. II1/» uur te Rotterdam. Vrijdagmorgen werd eene, vermoedelijk reeds geruimen tijd in het riet aan het Ha ringvliet liggende mijn vanwege de marine autoriteiten te Hellevoetsluis tot explosie ge bracht. MIDDELHARNIS. Zaterdag viel 't zoontie van A. Jongejan in de haven. Daar spoedig hulp kwam opdagen, had men hem weldra op 't drooge. Door den heer J. Verhage is het woon- en winkelhuis staande op de Westdijk on derhands gekocht van den heer Abr. Ver maas voor f 2000. DEN BOMMEL. De landstormplichtigen der jaarklasse 1911, A. Brijs, J. M. Hendrikse, A. Holleman, B. C. Jongeling, J. H. v. d. Meijde, A. Meijer, H. Terhoeve, P. Troost, L. v. Pelt en C. v. d. Welle zijn opgeroepen om op 11 Juli a.s. in werkelijken dienst te verschijnen. OUDE TONGE. Bij Koninklijk besluit van 7 dezer is benoemd tot dijkgraaf van het waterschap De Dijkring Flakkee, P. van Schou wen, alhier. NIEUWE TONGE. Zaterdag werd de vrouw van L. v. d. O. omstreeks 9 ure 's avonds door een beroerte getroffen en eenige uren later was zij overleden, de man met elf kinderen achter latende. DIRKSLAND. In Memorlan. J.l. Woensdag in den vroegen morgen, kwam het droeve bericht dat onzen vriend en col lega HERBERT KNöPS door den dood ons was ontvallen. Kort was zijn ziekte, slechts enkele dagen, en op bijna 33 jarigen leeftijd nam de on verbiddelijke dood hem van ons. Voor zijn ouders en familie een verplette rende slag, voor hen die hem van nabij ken den een onvergetelijk verlies. Sedert Mei 1909 in dienst der R. T. M. als Lijnw. Cond. „Afdeellng Flakkee" heeft hij zich doen kennen als een man, altijd dezelfde en steeds vol ijver en juist daardoor als zoo iemand wordt weggenomen, plotseling, op't onverwachts, dan is dat voor ons juist zoo onvergetelijk. Zien wij hem niet meer in zijn arbeid, da- gelijksch zullen er aanrakingspunten komen waardoor zijn nagedachtenis bij ons in dank bare herinnering zal voortleven. Ingezonden. O. en S. HERKINGEN. Door den Burg. dezer ge meente is tegen Vrijdag 14 April e.k. des voorm. 9.30 uur eene Openbare Vergadering van den Raad belegd. De reeds om zijn kwaadaardigheid overal bekenden hond van D. de Bruine alhier, is 1.1. week, nadat hij zijn meester eenige verwondingen had toegebracht, door den gemeente veldwachter doodgeschoten. L.l. week ontstond bij den heer A. W. Keijzer onder deze gemeente een begin Van brand wat evenwel tijdig door het in de nabijheid werkend personeel kon worden ge- bluscht. GOEDEREEDE. Maandagochtend lag van den landbouwer D. Lodder een koe dood in den stal. Vergadering van den Raad der gemeente SOMMELSDIJK, op Vrijdag 7 April 1016 des n.m. ten 3.30 ure. Voorz. den EdelAchtb. Heer Burgemeester. Tegenwoordig alle leden behalve de H.H. Born, Mijs, van der Meide en Slis. De Voorz. opende de vergadering met ge bed. De notulen der vorige openbare vergade ring door den Sec. gelezen zijnde, werden onveranderd vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. a. Missive van H. H. Ged. Staten, waarbij goedgekeurd terug ontvangen is, het Raads besluit van 9 Maart 1.1. tot het instellen van een wekelijksche veemarkt. Voorz. Het komt mij voor, al is het dat dit besluit geen effect heeft gemaakt, dat het toch terwille van de bijna historisch gewor den geschiedenis, door andere besluiten al- zoo geworden, dat een en ander thans inde openbare raadsvergadering, in verband met de gelezen notulen behoord te worden gere leveerd. Zooals de Heeren dan uit de notulen heb ben kunnen hooren, had ik mij 9 Maart 1.1. reeds tot den Minister gewend, om als er eventueel een wekelijksche veemarkt zou gehouden worden, hem te verzoeken, in ver band daarmede, den invoer van vee in Flak kee te verbieden. Het officieele heb ik 10 Maart den Minis ter telegrafisch bericht. Toen heb ik onmid- delijk den Districtveearts opgebeld, voor de markt te Sommelsdijk, opdat we daardoor een oplossing zouden krijgen, om van het overtollige kalfvee af te komen. Hij heeft toen dadelijk zijn medewerking toegezegd, om bij den Minister een besluit te lokken, waardoor de invoer van vee in Flakkee verboden zou zijn. 11 Maart d.a.v. verscheen het besluit reeds in de Staatscou rant dat met ingang van 12 Maart de invoer van vee verboden werd. Maandag 13 Maart ontving ik van den Commissaris der Koningin de mededeeling dat de markt niet zou kunnen doorgaan, we gens ingekomen bezwaarschriften. Ged. Staten meenden dit te moeten onder zoeken, en zou den volgenden dag een be sluit nemen, omdat zij dit nog niet had kun nen doen. Vervolgens heb ik den Commissaris der Koningin getelegrafeerd het advies van den Districtveearts, en dat juist de Minister in verband met deze markt, den invoer van vee in Flakkee had verboden, zoodat wij nu meen den, dat dezerzijds er geen bezwaar tegen was, en om dat nog kracht bij te zetten, heb ik oogenblikkelijk aan de Districtveearts ge telegrafeerd, en medegedeeld dat Ged. Sta ten geen bezwaar hadden tegen het instellen van een wekelijksche veemarkt, welk ook zijn best zou doen. De gevolgen waren van dien aard, dat ik Dinsdag 14 Maart des n.m. om half 5 of ik zou wel kunnen zeggen 5 uur kwam er een telegram„Raadsbesluit goedgekeurdbrief volgt", maar toen waren we er nog niet, want nog geen half uur daarna kwam er een telegram van den Minister van Landbouw, (welke Zaterdags meewerkte om Flakkee af te sluiten), dat hij de markten in het vervolg voor Flakkee verboden had, Nu was de mogelijkheid er nog om de markt toch te doen doorgaan, om dat de Burgemeester het recht heeft, om wanneer bizondere gevallen aanwezig zijn, van die bepaling af te wijke^, zoodat er toch markt gehouden zou kunnen worden. Daar er echter ondertusschen Mond- en Klauwzeer uitgebroken is, meenden we goed te doen deze zaak te laten rusten, omdat we niet wilden, dat de besmetting zich zou ver breiden. Deze opmerking meende ik te moeten maken. b. Missive van H.H. Ged. Staten, waarbij goedgekeurd teruggezonden wordt het Raad- beslit van 17 Febr. tot Wijziging der Be grooting. c. Procesverbaal Boeken en Kas van den Gemeenteontvanger op 20 Maart j.l. In Kas f 242,17. d. Missive van het Burgerlijk Armbestuur waarbij machtiging wordt gevraagd tot Wij ziging der Begrooting Dienst 1915 en 1916. Behoudens een kleine opmerking van B. en W. werd besloten deze machtiging te ver- leenen. e. Verzoek van P. Bouma en Jac. Slis, om afschrijving der Hondenbelasting. Goedge keurd. Een schrijven van de Nederlandsche Automobielclub, waarin zoowel in als buiten de gemeente wordt aangedrongen, op het doen wegruimen van belemmeringen die het snelverkeer met automobielen in den weg staan. Bijlage 2 bevat mededeeling dat onder voor waarde dat ook de Gemeente een gedeelte der kosten draagt enz. zij ook voor dat doel bedrag(en) beschikbaar stelt. Beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen. g. Verzoek van M. van der Bij om eervol ontslag als 3e helpster aan de Bewaarschool met ingang van 1 Mei a.s. Vanmorgen kwam het verzoek van T. J. van der Baan mede om eervol ontslag als 4e helpster met ingang van 1 Juni a.s. Voorz. Omdat het nu bezwaarlijk is om met 1 Mei als dan het tractement als 4e help ster door te laten gaan, en 1 Juni alsdan weer een nieuwe komt, die dan waarschijnlijk weer een heele tijd 4e helpster blijft, dan zouden we u daaromtrent wilien voorstellen, om met ingang van 1 Juni de beide meisjes tegelijk evenveel te betalen, en van 1 Mei tot 1 Juni aan een hunner het salaris van 4e helpster wordt uitgekeerd. Juffrouw van der Vlies het Hoofd der Be waarschool heeft weer zoo gelukkig geweest, dat zij daarvoor twee meisjes heeft kunnen vinden, en wel Keetje Palingdood, en het jongste zusje van M. van der Bij, zoodat we voorstellen om deze in hun plaats te benoe men, terwijl alsdan aan de andere op den gevraagden datum eervol ontslag zal worden verleend. Een en ander werd hoofdelijke stemming goedgevonden. 2. Benoeming leden Stembureau voor de a.s. Statenverkiezing. Bij eerste stemming werd gekozen dhr. G. Joppe Dz. Verder na stemming en nog eens stemming en herstemming werd dhr. Tim merman gekozen. Voor 4e lid werd na stemming, nieuwe vrije stemming en herstemming geen meer derheid verkregen. Bij de laatste verkregen de H.H. Van Beek en Slis ieder 3 stemmen, omdat dhr. Van Beek zich van stemming moest onthouden. Daarna werd bij loting gekozen dhr. Slis. Het volgende punt der agenda betreffende het uitgeven van grond in erfpacht, wenschte de Voorz. in Comité-Generaal te behandelen, waarom de openbare vergadering werd ge sloten. i Openbare vergadering van den Raad der gemeente DEN BOMMEL op 4 April n.m. 2'/i uur. Aanwezig alle leden. Voorz., de burgemeester-secretaris. Na opening met formuliergebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen de volgende missives van Ged. Staten: a. betreffende goedkeuring kohier honden belasting. b. betreffende goedkeuring der gewijzigde salarisverordening onderwijzend personeel. c. betreffende de aan B. en W. gerichte missive, houdende advies aan de kroon tot regeling van het grindwegcontract. Verbouwing gemeentehuis. Ter tafel komt een door den architect ge maakte teekening met begrooting betreffende verbouwing van het voorgedeelte van het gemeentehuis en van de veldwachterswoning, welk plan door den architect ter vergadering aanwezig, wordt toegelicht en bij de verschil lende vragen der raadsleden beantwoordt, waaruit blijkt, dat het oude gebouw zoo niet langer duren kan, terwijl verbouwing per jaar minder kost dan geregeld onderhoud en den veldwachter toch een eenigszins behoor lijkewoning toekomt, vooral waar deze nieuwe minder salaris heeft. Na eenige gedachten- wisseling wordt met algemeene stemmen be sloten, tot het doen uitvoeren van het werk volgens voorgelegde teekening en daarvoor een publieke aanbesteding te houden terwijl voor delging der kosten eene geldleening zal worden aangegaan voor zoolang mogelijke termijn, indien mogelijk voor 30 jaren of lan ger en de gunning en uitvoering geheel aan B. en W. over te laten, mits de aannemings som der begrooting niet al te veel overschrijdt, in welk geval de Raad de gunning zich 8 dagen voorbehoudt. Commissie tot wering van schoolverzuim te Zuidzijde. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim te Zuid-zijde worden met al gemeene stemmen benoemd de heeren A. Stolk, D. Mijs, J. Kardux, J. M. Segers enj. den Braber. Gratificatiën. Met algemeene stemmen wordt na eenige gedachtenwisseling besloten den rijksveld wachter K. Bareman eene gratificatie te ge ven voor het surveilleeren als gemeente-veld wachter tijdens de vacature en eveneens aan P. Bakelaar als fungeerend-bode in die va cature, terwijl voor het tijdelijk havenmees terschap hij de gebruikelijke 5 pet. haven geld mag houden. Politieverordening. Aangezien de Gezondheidscommissie eenige bedenkingen heeft tegen de in de vorige vergadering op advies van den geneesheer voorgestelde aanvulling der politieverorde ning en daarvoor noodig acht de aanstelling van een schoolarts, wordt zonder hoofd, stemming besloten de politieverordening dienomtrent maar ongewijzigd te laten. Af- en overschrijving. Zonder hoofd, stemming wordt goedge vonden eene af- en overschrijving op den dienst 1915. Scheidingen schoolterreinen. Ondanks de noodige vernieuwingen der schoolterreinen, wordt in verband met de hangende plannen tot schoolverbouwlng besloten, alleen in de Zuidzijde voor tijdelijken aard een heining van schroten te zetten en met de rest te wachten tot de schoolverbouwing tot stand komt. Slootdemping. In verband met de voorgenomen demping van een gedeelte sloot bij de 1 O. L. School wordt zonder hoofd, stemming besloten B. en W. te machtigen tot algeheele rioleering der sloot aan den Oostdijk over te gaan als de eigenaars der aangrenzende gronden de geheele sloot aan de gemeente overdraagt voor publieken weg en de noodige afschei ding, mits niet verder dan den meest Zuide lijken grens der sloot, zelf bekostigen. Op die wijze wordt volgens den Voorz. voorde toekomst daar een breedere verkeersweg ge schapen. Rondvraag. De heer Borgdorff zou willen overgaan om als tot vernieuwing der straten wordt over gegaan den afrit bij Bakker minder hellend te maken, ten einde daar ongelukken te voor komen, waarop de Voorz. en enkele leden aanvoeren, dat daaraan weinig te doen is. Nader verklaart de Voorz. dat een opgaaf is gedaan tot overstating van den geheelen dijk en de kaai met bijievering van 600 M. nieuwe waalsteen wat f21,80 zou kosten, doch waaromtrent hij eenigszins beschroomd is een voorstel te doen, omdat de straat hoe wel op sommige punten niet best toch ge makkelijk nog wat jaren kan wachten, vooral als men nagaat dat het meerendeel der bur gerij vaak door modderpoelen moeten baden Ook verschillende leden bepleiten uitstel en wordt zonder hoofd, stemmen besloten slechts herstel op de noodige plaatsen te doen ge schieden. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad, N1EUW-HELVOET, 6 April 1915, v.m. 10 uur. Voorzitter de Burgemeester. Dhr. v. d. Ban met kennisgeving afwezig. De notulen der vorige vergadering worden na lezing, alzoo vastgesteld. Aan de orde: Ingekomen stukkèn. Voorgelezen wordt het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Alles in orde bevonden. Een verzoek van Rijnsteenfabrikanten te Woerden, de bouwverordening zoo te wijzi gen, dat de door haar aanbevolen steensoort ook mag gebezigd worden. Bedoelde steen soort is kleiner van maat. Hierover wordt door Voorz. en de H.H. Kramer, v. d. Schilt, Langerveld en van Hartingsveldt langgedis- cusseerd. De verordening geeft aan een maat van 16 en 22 c.M. de bedoelde steensoort is van 17 c.M. Nu meenden sommigen, dat de verordening die steensoort verbiedt, anderen betwisten zulks. Voorz. stelt voor in de bouw verordening eene wijziging te brengen en in de volgende vergadering te behandelen. Al- zoo besloten. Een reclame H. Omslag wordt voor ken nisgeving aangenomen, en aan L. Boonstra wordt ontheffing verleend wegens vertrek naar elders. Een schrijven van Ged. Staten, waarin te kennen wordt gegeven, dat de wijziging in de opcenten voor de personeele belasting voor het deel der 6e klasse, niet evenredig is aan het deel, dat de 7e klasse behoort, de Minister geeft een schaal van in afwijking met, die van den Raad, de Minister wil wel het voorgestelde goedkeuren, indien er bij zondere redenen aanwezig mochten zijn. Vol gens de H.H. Kramer en van Hartingsveldt bestaat de afwijking daarin, dat de wonin gen aan de Westdijk (7e kl.) in veelminder conditie zijn dan de woningen in de kom (6e kl.), ze zijn minder in waarde. Voorz. stelt voor het ontwerp te handha ven, zooals het door den Raad is vastgesteld, omdat afwijking in het nadeel der gemeente- financiën ismocht de Minister aan de door hem gegeven schaal vasthouden, dan B. en W. te machtigen, om het ontwerp in dien geest te wijzigen. Alzoo wordt besloten. Aan de orde komt benoeming gemeente geneesheer. Dr. Kerbert, die benoemd was, heeft bedankt. Nu is weer eene oproeping gedaan, met hetzelfde resultaat, 1 sollicitant Dr. Wesselink van Hellevoetsluis. Burg. en Weth. stellen voor geen genoegen te nemen met deze toestand, de raad heeft de macht en het recht een geneesheer te benoemen. Dhr. KramerDat recht hebben wij volgens de Wet, maar die gelegenheid wordt ons door den medischen kring ontnomen, wel niet of ficieel, maar zij zegtDr. Wesselink, gij kunt en moet solliciteeren, later Dr. Kerbert en vervolgens Dr. Slis van Nieuwenhoorn, elk op zijn beurt. Daaruit vloeit voort, dat ten slotte ook door hen het salaris zal worden bepaaldde medische kring had eene instruc tie gemaakt, maar door den Inspecteur is die gewijzigd, omdat in de eerste de rechten van de gemeente te zeer miskend werden. Wij kunnen vanzelf niet buiten een geneesheer, want wij moeten laten vaccineeren. Dhr. v. d. Schilt: Wij kunnen niet beter doen dan toegeven. Dhr. Kramer: Zoudt ge zelf voor uw per soon toegeven, zoo niet, dan zou ik zeggen, zendt de kinderen naar Rotterdam om te la ten vaccineeren, als het toch geld moet kos ten, dan maar op deze manier. Dan kan een iegelijk een dokter nemen, die hij wil. Dhr. v. d. SchiltAls men vroeger niet zoo beknibbeld had op het salaris, zouden wij nu niet in moeilijkheden zitten. Dhr. Kramer: Laten wij dan Dr. Wesse link maar benoemen. Dhr. v. Hartingsveldt: Voor één jaar of tij delijk. Dhr. Kramer: Voor één jaar tegelijk, dan bedankt Dr. Wesselink. Voorz. stelt voor Dr. Wesselink te benoe men voor den tijd van drie jaar op een sa laris van f 150 of per verrichting, in te gaan met 1 April. Met 5 van de 7 stemmen, wordt alzoo be sloten. Indien de benoemde bedankt worden B. en W. gemachtigd, de zaak tot een einde te brengen. Ingekomen een adres van eenige ingeze tenen, om van gemeentewege steenkolen be schikbaar te stellen tegen verminderden prijs. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken, met het oog op de financiën en omdat de zomer in aantocht is. Met algemeene stem men aangenomen, echter doet dhr. de Pijper alsnog een voorstel, om aan menschen, die het beslist noodzakelijk noodig hebben, eenige tegemoetkoming te geven, en de regeling daarvan aan B. en W. over te laten. Met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Ontheffing H. Omslag wordt verleend aan P. J. de Vries, wegens vertrek. Verzoek eervol ontslag van Mej. Boonsma tegen 1 Mei. Dhr. Kramer: De tijd is eigenlijk 24 Mei, ik stel voor het te verleenen op 24 Mei of zooveel vroeger als het kan gegeven worden. Alzoo besloten. De Burg. wordt hierna met alg. stemmen benoemd tot ambtenaar van den Burgerl. Stand. Dhr. Kramer stelt voor den aftrek voor noodzakelijk levensonderheid op den H. Om slag te brengen van f300 op f375. De Voorz. stelt voor dit in den loop des jaars te behandelen. Alzoo wordt besloten. Nu gaat de Raad over in comité. Na heropening der openbare zitting wordt op eenige reclames H. Omslag afwijzend be schikt. Het kohier van den H. Omslag voor 1916 wordt vastgesteld op f 10,500, eveneens het kohier der Hondenbelasting. Het vermenigvuldigingscijfer is bepaald op f 1 voor H. Omslag. Benoemd wordt hierna tot onderwijzeres aan de school Westdijk Mej. A. Warnaar met 4 stemmen, tegen 2 op Mej. Leering. Aan de orde is benoeming voor het stem bureau 1916. Dhr. Kramer stelt voor een rooster aan te aan te leggen, of dat elk op zijn beurt, dit kan waarnemen. Dit voorstel wordt aange nomen. Bij de rondvraag vraagt dhr. v. d. Schilt of het verboden kan worden paarden naar de weide te brengen per fiets, hij vindt het zeer gevaarlijk. De Voorz. zegt, dat die macht op het oogen- blik berust bij den militairen commandant, men zou het aan deze kunnen vragen. Hier na wordt de vergadering gesloten. OUDE TONGE.* Bij Kon. Besluit van 3 dezer is tot Directeur van het post en te legraafkantoor alhier benoemd de heer H. F. van Beukering, thans commies der pos terijen en telegrafie. STELLENDAM. Over de maand Maart werden aan het telegraaf- en telefoonkantoor alhier behandeld146 binnenlandsche en 40 buitenlandsche telegrammen, 234 gesprekken en 18 telefoon oproepberichten. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnengekomen de vischsloep Theo dora Emmerentia st. Abr. Jongejan f3290. Paul Kruger st. L. Koster f 1800, Oranje Nas sau st. D. Koster f1630. STELLENDAM, 10 April. In deafgeloopen week werd door de garnalenvisschers gemid deld 500 K. G. per vaartuig gevangen. Be halve een 60 tal manden die op eigen reke ning naar het buitenland werd gezonden, werd alles aan de pellerijen geleverd tegen 20 cents per K.G. GOEDEREEDE. Door den Noordzeevis- scher C. Lokker werd de vorige week in een getij voor ruim f 200 aan versche visch ge vangen. Door de Noordzeevisschers werden de vorige week zeer veel strooimijnen waarge nomen. Het visschen op de Noordzee is tegenwoor dig geen prettige broodwinning. Door de Noordzeevisschers werd de vorige week tot f320 per vaartuig aan ver sche visch besomd. OUDDORP, 8 April. In de afgeloopen week werden door garnalenvisschers 10 k 12 man den per schuit bevischt, welke deels tegen 18 c. per kilo naar Stellendam zijn verhan deld en overigens naar Engeland tegen f 4,50 per mand. De mosselhandel was nogal be duidend. Van hier werden plm. 160 balen mosselen naar Ierseke en Rotterdam verhan deld tot den prijs van f 1.60 per baal. De uit komsten der zeevisscherij waren nog al be duidend. Veel kleine visch alsmede flinke schol, schar, enz. werd gevangen, terwijl van 6 tot 50 tongen per schuit werden gevangen De besommingen beliepen van f80 tot f150 per schuit. Op Woensdag 12 April 1916 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel veiling; en op Woensdag 19 April 1916 's avonds 6 uur te Dirksland ter herberge van J. Gaan- derse afslag; van Een nieuw gebouwd huis, een nieuw ge bouwde steenen landbouwschuur en percee- len toekomstige bouwgrond daarachter, te Dirksland, aan en nabij de Tramdreef in per- ceelen en in combinatie. Breeder bij biljet omschreven. Toebehoorende aan den heer C. van Don gen te Dirksland. Notaris VANDERSLUYS. OOLTGENSPLAAT. Uitslag aanbesteding woonhuis voor dhr. A. van Rossum. Metselwerk. J. van Ree f 1590*. W. v. d. Welle f1724. A. Oosters f 1645. K. v. Ree Jz f 1750. S. v. Nieuwaal f 1730. A. J. Smeets f 1695. Timmerwerk. J. Korteweg f 2905*. L. Dorsman Jz. f 3025. H. C. de Ruiter f 3467. J. Mooiaart f 3490. J. Both f 3449. A. Buis f 3449. Schilderwerk. P. v. Kempen f 2.90*. W. Ras. f 412. L. Dorsman Lz. f 449. G. v. Nimwegen f 520. R. Bruggeman f 475. Sm ids werk. C. C. Birkhoff f 247*. A. Risseeuw f 27.890. v. d. Sluis f 297. Gegund. Begrooting Timmerwerk f 2250. Metselwerk f 1575. Schilderwerk f 425. Smidswerk f 260. f 4510. Wij vernemen dat de uitgever J. H. Kok te Kampen weder een zéér belangrijke uit gave in bewerking heeft. Onder leiding en toezicht van Prof. Dr. A. Noordtzij te Utrecht, zal er een Nederlandsche vertaling en bewerking verschijnen van het bekende werk van den Engelschen Archae- oloog Rev. John Urquhart: The New Biblical Guide. Een uitgebreid boekwerk, van acht deelen, dat de nieuwere ontdekkingen en op gravingen van het Oosten in toepassing brengt als een doorloopende Bijbelverklaring. Het werk zal rijk geïllustreerd worden. standigheden, eveneens bij dj een nieuwe 1917, onder Heere komt. De Redactie Groningen en terwijl de Heei achterzijde dei heeft. Aan de den tekst zal steed. Geboren: A A. Looij. Philji en Flippma H en E. M. Tichr en Maatje Slir Getrouwd: weduwnaar va harnis) en Piei duwe van Balt jaren en Krijnt OverledenJ Marinus van d nelia den Eng Mattheus Gou: GeborenJo P. Kornet. Ga Pollemans. Ne< Groenendijk, 1 A. Visser. Mar maat en C. d.v. M. Verke z.v. D. Broedei M. L. Peulema Adriana, d.v. grieta, d.v. L. ternella, d.v. 1 Lambertus, z.vj Overleden: O GeborenRe D. Kerp; Hem Kievit; Corneli DamElizabe Troost; Cornel gierseJacoba Johanna, d. v, Maria, d. v. C nardus, z. v. F mon, z. v. W. trus Maria, z. Margaretha, d. Anthony, z. v. Ondertrouwc M. de Vos j.d Overleden van C. Hokke; genoot van M, J4 j. echtgeno; t-'^iida Johann; »an der Made bens. Ni GeborenJo Hanenberg; C Tieleman en z. v. J. A. Bre drik Louis, z. Margaretha, d Pieter, z. v. B Maria, d. v. J. nella v. d. To Ondertrouw^ A. Kalle jd. 2 K. de Gast, j« GehuwdZ Gast j.d. 24 Jong jd. 28 j. Overleden Blonk 80 j. g Geboren1 JClink, Cornel w^cob Simon, v liet, Martijni Orgers, Hend en A. Koese, L. C. Bilkens Overleden Polie en J. v. W. Troost er d. v. J. Keijz Overleden vit en C. Kli MIDDELHH bij de Ned. 28 Mei zijn i DEN BOM ds. Lans van met eene pr ds. J. G. R. de zijne intri gem. te Dei over Lukas uw woord z-, loop, waarv; voogdij, den den Bevestig waarop de hem nogmaa en de beste meente zijn zong. Waar ook plaatsen bel was het kerl ders te kunr het kerkgeb staanplaats i Waar dez gereformeen van den talc voor deze g NIEUWE leerlingen c hier, zal pla Op de res aan de men voor d stede, C. F te Zierikzee HERKING kinderen de verminderde zoeken moi secretarie v De kw school te JV hier heeft het schrifte ging zijner

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2