Bericht. Advertintien, Reclames Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN. V1SSCHERIJ. VERKQOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. DOCHTER. tg 50-jarige Eclityereenipg E 50-jarige Echtreraiging E De bron van alle kracht. Evenals vele uitgevers van verschil lende dag- en weekbladen reeds deden, hebben wij ook besloten, de betaling der abonnementen op ons blad voort aan te doen plaats hebben bij den aan vang van het loopende kwartaal, niet meer aan het einde daarvan. Geleidelijk zullen wij gedurende eenige kwartalen vroeger dtsponeeren dan tot nu toe geschiedde, waardoor deze overgang voor onze abonne's ongevoelig zal zijn. Onze quiiantiën voor het le kwartaal 1916 (Maart, April, Mei) geven wij af op 1 Mei a.s.; die voor het 2e kwartaal (Juni, Juli en Augustus) op 1 Juli, en die voor het 3e kwartaal (September, October en November) op 1 September. Aan onze abonne's &wi<e»Flakkee, bij wien we per halfjaar beschikken, zul len we voor het le halfjaar (1 Maart tot 30 Aug.) op 1 Juli en voor het 2e halfjaar (1 Sept. tot 28 Febr.) op 1 Sept. kwitantie afgeven, zoodat 4 September a.s. deze verandering geheel is inge voerd. Onze abonne's worden beleefd, doch drmgend verzocht van deze verande ring goede nota te nemen. De Uitgever. Sommelsdijk, Maart 1916. Door 's Heeren goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een E STRUIJK. J. M. STRUIJK-KIK. Middelharnis. 10132 J P- TANIS J* 20 cent per Regel. Voedsel is de bron van alle kracht. Wan neer een zwakke zijn krachten wil herwinnen is er slechts één middeleten. De bittere ironie van het lot wil echter vaak, dat juist degenen, die het meest voedsel noodig heb ben, het minst voedsel kunnen verdragen. Het voedsel, dat zij tot zich nemen, vormt schadelijke bijproducten bij de vertering, de spijsverteringsorganen zijn zwakmen moet eten, men wil eten, maar men kan niet eten. Voor al deze zwakken bestaat één middel om toch het zoo noodige voedingsmateriaal op te nemen. Dit middel is Sanatogen, dat het zuiverste, natuurlijk eiwit gebonden aan phosphor bevat. Sanatogen wordt altijd ver dragen, geeft krachtige versterking en wekt in hooge mate den eetlust op, terwijl het bijdraagt tot de betere vertering van het andere gewone voedsel. Deze eigenschappen van Sanatogen zijn door meer dan 21.000 nredici schriftelijk erkend. Niemand minder dan de beroemde Ber- lijnsche kliniker prof. dr. E. von Leyden schrijft: „Ik heb Sanatogen in mijn kliniek en in mijn particuliere praktijk vaak en gaarne voorgeschreven en ben met de resultaten buitengewoon tevreden." Sanatogen is in verpakkingen vanaf één gulden bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. 29 p. f 0.60, Doorregen lappen p. p.f 0.55, Vette lappen p. p. f 0.5272, Carbonade p. p. f 0.57'/2, Versch vet spek p. p. f 0.527s, Versch door regen spek p. p.f 0 5272, Gezouten of gerookt doorregen spek p. p. f 0.55, Gezouten of ge rookt mager spek p. p. f 0.57 7j, Reuzel p.p. f 0.55, Kluiven p. p. f 0.15, Gehakt p. p. f 0.577,. De spekslagers mogen hun spek voor geen hoog, r prijzen verkoopen en niet meer dan 5 K.G. te gelijk. M1DDELHARNIS. Alhier doen zich onder de kinderen gevallen van windpokken voor. Door schipper J. Dupree is de levering van de benoodigde grint aangenomen voor f 2.27 de Kub. Meter. Aan de vrachtrijders KI. en Adr. Vroegindeweij is het verrijden van grint naar de verschillende wegen gegund. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De burge meester dezer gemeente maakt bekend dat het Inschrijvingsregister voor de militie jaar- klasse 1917 met het daaruit opgemaakte al- phabetisch register, gedurende acht dagen ter visie ligt. B. en W. dezer gemeente maken bekend dat het kohier van den hoofdelijken omslag is vastgesteld en voor belanghebbenden ge durende vijf maanden ter visie ligt. Maandagmiddag had de kleine van B. A. het ongeluk in de sloot te vallen. Spoe dig toegeschoten hulp verloste den drenkeling uit zijn benarde positie. DEN BOMMEL. De heer G. J. Geluk is door den heer Commissaris der Koningin benoemd als gemeente-veldwachter, is thans ook benoemd tot havenmeester en gemeente bode. Burgemeester en Wethouders hebben J. Brijs vergunning tot het bouwen van een varkenshok en A. J. Holleman tot het bouwen van een bergplaats voor zijn groenten gege ven. Het grintrijden is thans gegund aan J. Melissant alhier. Het hoogste inschrijvings bedrag ging dat van verleden jaar nog 70% te boven, toen was het f 2.90 nu f 3.88 per M3. Zij die recht meenen te hebben op broederdienst melden zich alsnog ten spoedig ste ter gemeente-secretarie, v.m. tusschen 9—12 uur. Verslag van de Vergadering der Coöpe" rative Boerenleenbank te Den Bom mel op Vrijdag 24 Maart 1916 om 57a uur in het café van Mej. de wed. Lokker. Aanwezig 46 leden. De vergadering wordt geopend door den heer A. van Weel, in de plaats van den voor zitter dhr. I. J. Bom welke de vergadering wegens ziekte niet kon bijwonen. De notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Bij monde van den heer A. Zuydijk wordt namens de financieële commissie tot het na zien der rekening, verslag uitgebracht en verklaart alles in orde te hebben bevonden waarvoor door den voorzitter wordt dank gezegd. De kassier den heer H. C. vanRos- sum legt thans de rekening en balans over 1915 over welke hier volgt ONTVANGSTEN. Inhoud der kas op 31 Dec. 1914 Ontvangen spaargelden Terugbetaalde voorschotten Ontvangen in loopende rekening van de Centrale Bank Van medeleden Afschrijving op Brandkast Verlies vorige jaar Ontvangen rentevoorschot provisie en kosten rente loopende reke ning Buitengewone ontvangt Totaal 9046.33 79371.12 22165.— 18412.23 4738.47 10.- 33.38 2220.74 0.20 323.37 86.56 136407.40 UITGAVEN. Terugbetaalde spaargelden 31711.67 Gegeven voorschotten „11910.— Uitgegeven in loopende rekening aan de Centr. Bank 86978.37 Uitgegeven rente voor spaar gelden 1801.96 Uitgegeven rente in loopende rekening 381.46 Uitgegeven aan provisie en kos ten loopende rekening 40.77 Salaris Kassier 150.— Buitengewone uitgaven 111.25 Verlies vorige jaar 33.38 Inhoud der kas op 31 Dec. 1915 3268.54 Totaal136407.40 VORDERINGEN. Inhoud der kas op 31 Dec. 1915 3268.54 Uitstaande voorschotten 36190.— Te goed in loopende rekening van de Centrale Bank 34911.69 Aandeelen Centrale Bank 80.— Meubilair 10.— Totaal74460.23 SCHULDEN. De saldo's der spaargelden 72646.75 Reservefonds 1668.05 Het saldo of de winst van dit jaar 145.43 Totaal. .ƒ74460.23 De Heer J. C. Borgdorff w rdt als bestuurs lid herkozen en de Heer C. Breure als lid van den Raad van Toezicht, beiden met bij na algemeene stemmen welke zich hunne herbenoeming laten welgevallen. De Voorz. stelt namens het Bestuur voor het salaris van den Kassier op f 175,— te brengen. Dhr. Van Gent wilde er echter f 200,— van maken. Na stemming wordt met meerderheid van stemmen het voorstel van het Bestuur aangenomen. Nog brengt de Voorz. namens het Bestuur den kassier dhr. H. C. van Rossum hulde, voor de voortref felijke behartiging van de belangen der Bank. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de vergadering. OOLTGENSPLAAT. Kort verslag van de afdeeling Ooltgensplaat der Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" op Woens dag 22 Maart ten half zeven. De Edelachtbare Heer J. G. van Putten, waarnemend voorzitter, wegens ziekte van Dr. Hers, verklaart de vergadering geopend heet de leden welkom, en roept de clemen tie der vergadering in, daar ZEd. geheel on verwacht het voorzitterschap moet aanvaar den. 1. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. 2. De Secretaris-penningmeester brengt verslag uit over 1915 waaruit blijkt dat 2 gewone vergaderingen werden gehouden. 19 leden moest de vereeniging missen, 'tzij door den dood of vertrek naar elders. 20 nieuwe leden traden toe zoodat het leden tal thans 361 bedraagt. 140 maal verplegings- middelen gebruikt. 2510 bezoeken werden gebracht bij 225 patiënten. De vereeniging begon met 51 leden en klom in 12 jaar tot het getal 361 zoo even genoemd. Hulde werd gebracht aan zuster de Jonge voor haar werkzaamheden. Het bestuur bleek zich niet vergist te hebben in deze keuze, de Secretalis sloot zijn verslag met de hoop dat deze vereeniging waarvan reeds zoo- velen profiteerden haar machtige en zegen rijke invloed zal doen gelden tot in lengte van jaren. Met dank aan dhr. de Ruiter werd dit jaarverslag vastgesteld. 3. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleken de ont vangsten te zijn f 1090.73, de uitgaven f 901.4872 alzoo een batig saldo van f 189.2472. De voorz. geeft eenige toelichting waarom de toestand der kas dit jaar gunstig is. Dhr. H.H. C. Braber Kz., Stassen en van Rossum, belast met het nazien der rekening, verklaren deze in orde te hebben bevonden. 4. Bij de rondvraag stelt dhr. Verkerk als nieuw lid voor W. Beijer, en dhr. B. Dors man stelt L. Neels voor. Voor de volgende jaarrekening worden be noemd de H.H. L. Kloet, H. Faasse en Anth. Mijs. Met een woord van dank aan de leden en de wensch dat een volgende.vergadering gehouden mag worden onder gunstiger om standigheden voor land en volk, sluit de voorzitter de vergadering. OUDE TONGE.* Voor het arts-examen aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde de heer C. Kruijt alhier. DIRKSLAND. De Coöperatieve Boerenleen bank „Dirksland" gevestigd alhier hield óp Zaterdag 25 Maart eene algemeene Vergade ring. Uit de rekening en balans ovër 1915 bleek dat aan spaargelden werd ontvangen f 55683.39 en terugbetaald f 29296.49. Aan voorschotten werd uitgegeven f 20925 en te rugbetaald f 15515. In loopende rekening werd geheel ontvan gen f 93361.80 en uitgegeven f 118419.18. Het verlies bedroeg, tengevolge van aan koop van eene brandkast f 193.62. De rente van spaargelden bleef 3 De rente van voorschotten 472 Het salaris van den kas sier werd met f 25 verhoogd en alzoo ge bracht op f 225. Het aftredend Bestuurslid J. van Kempen werd herkozen, zoomede het altredend lid van den Raad van Toezicht J. Bosschieter. Als plaatsvervangende Bestuursleden werden ge kozen Adr. van der Sluijs Dz. en C. Kardux. Door C. Zoon is bij het Gemeebtebe- stuur aanvrage gedaan tot oprichten van een Slagerij in de Nieuwstraat. De broodbakkers hebben de prijs van brood met 1 cent per Kilogr. verhoogd, en gebracht op 18 cent. HERKINGEN. Door heeren Bakkers is alhier tengevolge van de verhoogde graanprijzen het brood met 2 cent per kilogram verhoogd en bedraagt thans 18 cent per Kilo. Gisteren vierde onder groote belang stelling het echtpaar L. Kaashoek enechtge- noote hun 60-jarig Huwelijksfeest. Respectie velijk 85 en 83 jaren oud zijn deze voorzoo ver ons bekend de oudsten uit het eiland die in den echt nog gezamenlijk van het leven genieten. Niemand der hunnen werd hun door den dood ontnomen en konden al hun kin deren mede van dit zoo te waardeeren voor recht genieten. Ook zij zelve mogen van al hun zintuigen nog ten volle verklaren daar van gebruik te kunnen maken. Van harte hoopen we dat deze ouden van dagen nog enkele jaren voor elkander moge gespaard blijven. Door het Bestuur van de Dijkring is gepubliceerd dat o.a. ook het veek voor het seizoen 1916—1917 van den dijk en polder Oud-Herkingen en Klinkerland bij inschrijving zal worden verkocht. Van de gelegenheid welke, aan huur ders of pachters van niet meer dan 2 H.A. grond is geboden, om daarvoor kunstmest te bekomen door aangifte te doen bij de com missie daartoe ingesteld, is alhier ruimschoots gebruik gemaakt. Thans ontbreken in de O. L. School al hier vanwege het „Roodvonk" twee leerkrach ten een onderwijzer en onderwijzeres en zijn mede ook door ontbrekende kinderen enkele lesuren der nuttige handwerken voorloopig opgeheven. STELLENDAM. Verslag vergadering B. Z. O. D. Maandag 20 Maart j.l. hield de vereeni ging „Bijstand zij ons doel" alhier, haar al gemeene vergadering. Voorzitter de heer Holleman. De voorz. opent de vergadering waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van den heer A. Verhoeve, waarin deze bedankt als do nateur. Volgt het verslag van den penning meester, dhr. H. van Eesteren. Inkomsten. Saldo 1914 f 1063.40 Contributie van leden f 326.83 Contributie van donateurs f 20.— Bijgeschreven rente f 15.66 Totaal f 1425.89 Uitgaven. Uitkeering bij ziekte f 151.93 Bodeloon f 25.— Drukwerk f 10.25 Totaal f 187.18 Alzoo een batig saldo van f 1238.71 ^Vervolgens brengt de Secretaris dhr. M. Touw verslag uit, 't geen voor de vereeni ging zeer gunstig is. De voorz. dankt hierna voor de geleverde verslagen. Volgt: Verkiezing 4 bestuursleden. Aftredendde heeren H. van Eesteren, P. D. Holleman en M. Touw. Vertrokken de heer Bosschieter. De aftredende leden wer den herkozen en in de vacature Bosschie ter wordt gekozen de heer M. v. d. Vlugt. Allen verklaren hun benoeming aan te nemen. In de plaats van den heer P. van Soest die zich niet herkiesbaar stelt, wordt tot com missaris gekozen de heer M. Troost Lz. die zijn benoeming aanneemt. De voorzitter wenscht hem hiermede geluk. Ten slotte wordt in den breede besproken de oprich ting van een begrafenisfonds. Hiertoe zal echter voorloopig niet worden overgegaan. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de voorz. de vergadering. Alle vorderingen ten laste van Rijk, Provincie en Gemeente over het dienstjaar 1915 behooren te worden ingediend vóór of op den Iaatsten Juli 1916. A.s. Vrijdag 31 Maart zal er gelegen heid zijn tot kostelooze inenting en herinen ting des morgens 9 ure ten Gemeentehuize. Belanghebbenden wordt medegedeeld dat het Inschrijvingsregister en Alphabetisch Register voor de lichting 1917, gedurende 8 dagen van 22 tot 29 Maart ter gemeentesec retarie ter lezing ligt. Een openbare gemeenteraadsvergadering is belegd tegen a.s. Woensdag 29 Maart n.m. 6 ure. GOEDEREEDE. Als een zeldzaamheid zij gemeld dat de vorige week een troep witte zwanen over deze gemeente vlogen. Zaterdag 25 Maart werd in het hotel de Gouden leeuw de blazerschuit O. D. 13 verkocht. Ze werd door A. v. S. W. Ingezet op f 560, en liep er bij afslag op af. Ouddorp. Uit de 41 sollicitanten voor ge meenteveldwachter alhier is benoemd J. A. Moerland, thans agent van politie te Rotter dam. De cople van Ingezonden Stukken, die ntet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur t Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn het volgende in „de Maas- en Scheldebode" op te nemen Woensdag 22 Maart was de laatste huis- vlijtavond van dezen winter der afdeeling Dirksland van den Volksbond tegen drank misbruik. Met genoegen kunnen we op de huisvlijt- avonden terug zien. Vele aardige voorwerpen zijn vervaardigd en steeds heerschte er een gezellige geest onder de deelneemsters aan den cursus. Besloten is nu eene tenstoonstelling te houden van de gemaakte huisvlijtartikelen. Bovendien is er voor ieder, ook voor niet- leden gelegenheid iets in te zenden. Hoe meer voorwerpen we ontvangen, ook van hen die elders wonen, hoe liever het be stuur 'tzijn zal. Plaats en datum der tentoonstelling zul len nog nader worden bekend gemaakt. Hoogst waarschijnlijk zal de tentoonstelling gehou den worden einde April of begin Mei. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, namens het be stuur der afdeeling, de Secretaresse, M. P. KOENRAAD De Landbouw Onderlinge Afdeeling „OVERFLAKKEE". Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1914, 187 leden. 1 Januari 1915, 189 leden. 1 Januari 1916, 194 leden. let aantal ongevallen bedroeg in Januari 1914, 7, duur, 8, 12, 15,16,17 24 en 26 dagen. 1915, 4, duur, 4, 13, 33 en 52 dagen. 1916, 4, duur, 5, 10, 10 en 38 dagen. Hiervoor werd uitgekeerd in: 1914, dagloon 177.77, Geneesheer f 80.21* 1915, dagloon f50.47. Geneesheer f47.70. 1916, dagloon f29.40. Nog onbekend. A. W. KEIJZER, Secretaris. Melissant, 25 Maart 1916. STELLENDAM. Alhier zijn in de afgeloo- pen week aangevoerd 18000 K.G. garnalen welke met uitzondering van enkele manden aan de pellerijen zijn geleverd. Een dag is de visscherij gestaakt door storing in het goederen vervoer. 70 vaten bliek zijn nog aangevoerd door eenige visschers uit Goeree en Moerdijk. Goedereede. Door de Noordzeevisschers werd de vorige week tot f 120 aan versche visch besom d. Op Woensdag den 29 Maart 1916 des n.m. 5 ure te Ooltgensplaat aan de kaai van een groote partij sparren en palen. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 31 Maart 1916 's nam. 4 uur te Oude Tonge ter herberge van J. Waare afslag; van 4.31.70 H. A. (9 gem. 120 R. V. maat) kost baar bouwland, te Oude Tonge, in den pol der het Oudeland, kad. Sectie C. nom. 171 178 en 179. Tot blootschoof 1917 verhuurd aan K. Bruinse, J. Les en M. Zweerus. In zes per- ceelen en in combinatiën. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 31 Maart 1916 'sv.m. 10 uur, te Herkingen aan de St. Elizabethstraat van 3 melkkoeien, 4 vaarzen, waarvan 2 kalfvaar- zen, 2 loopvarkens en karn- en melkgereed- schappen enz. ten verzoeke van den heerR. Bruggeman Lz. Notaris VAN DER SLUYS Op Woensdag 5 April 1916 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel veiling; en op Woensdag 12 April 1916 's avonds 6 uur te Dirksland ter herberge van J. Gaan- derse afslag; van Een nieuw gebouwd huis, een nieuw ge bouwde steenen landbouwschuur en percee- len toekomstige bouwgrond daarachter, te Dirksland, aan en nabij de Tramdreef in per- ceelen en in combinatie. Breeder bij biljet omschreven. Toebehoorende aan den heer C. van Don gen te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Waar het spek blijft. Te Deventer is ont dekt dat in een kelder was opgeslagen een partij versch spek groot 6500 Klg., welke ver moedelijk afkomstig is van regeeringsvarkens. De burgemeester is door den minister van landbouw gemachtigd deze partij in bezit te nemen en welke nu waarschijnlijk van gemeen tewege zal^worden gedistribueerd. Moeder en zoon. Telkens en telkens miste men koper uit 'n koperslagerij te Vlissingen; thans is 'n jongeman gearresteerd die er werkte en steeds 'n stuk koper meenam, dat zijn moeder wist te verkoopen die zoonlief bovendien nog bedroog door een lagere opbrengst op te geven dan zij werkelijk van den opkooper had ontvangen. OUDDORP. Geboren: Elizabeth d. v. E. Verhage en Kr. Tanis; Lijntje Cornelia d. v. K. Masten broek en K. VlietlandFrederik z. v. M. Witte en H. KareiLeendert z. v. L. Sluij- ter en A. J. VoortmanHendrik z. v. J. v. d. Sluis en J. Bosland Kaatje d. v. D. Grinwis en H. Klepper; Lienes z. v. P. Grinwis en J. Hoek; Grietje d. v. K. Verduijn en N. Verhage. OverledenJob de Ruiter 62 j. echtgen. van W. den Engelschman; Cornelia 2 mnd. d. v. KI. Tanis en J. Tanis; M. v. Dam 75 j. wed. van H. v. d. LindeAbraham 2 m. z. v. A. Hoek en K. Meijer; K. Kastelijn 71 j. wedn. van KI. Meijer; K. Grinwis 22 j. z. v. C. Grinwis en A. Sperling. HELLEVOETSLUIS. BevallenA. Nijboer-Smit z.A. Renirie- Wandemaker d.C. de Groot-Postma d.G. Polderwaart-de Bruin d.A. K. Rooseboom- Last d.M. C. Roos-Haak, d.J. Das-van Dijk z. OndertrouwdW. J. Bronsveld jm. 28 j. en U. C. Tol jd. 20 j.C. Witberg wedn. 38 j. en J. C. Botterop, gesch. 41 j. Overleden C. de Haan, jm. 23 j.J. Schmahl wedn. van D. Rietdijk, 85 j. Beroepen: Te Enter, M. B. Parlevliet te Sleen. Te Spijk (Gron.) E. J. Wientjes te Barneveld. Te Bleiswijk, A. M. van den Berg te Landsmeer. Schettens c.a., M. P. Pelte Eestrum. Te Zuilichem, R. J. Schoemaker te Heemse. Te Waarder (bij Woerden), Dr. C. Kr. Impeta te Avereest. Bedankt: Voor Terneuzen, S. Groeneveld Oenkerk. Voor Numansdorp, J. B. Jansen Zevenhuizen (Z.-H) GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Lisse, M. Koomans te Korn- horn. BedanktVoor Dirksland G. H. Kersten te Ierseke. Voor Nieuw-Beijerland en voor Hoedekenskerke, H. Roelofsen te Zeist. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Kampen H. Hoogendoorn te Zaandam en M. Koomans te Kornhorn. Bedankt: Voor Barendrecht, (als leerend ouderling) J. van Vliet, voorganger te Boskoop. Voor Dordrecht en voor Sliedreeht, L. H. van der Meiden te Enschedé Voor Maas sluis, A. M. Berkhoff te Zwolle. Middelharnis. Dinsdagavond 4 April hoopt in de Zondagschool om 6.30 ure op te tre den Ds. Paauwe van 's Hage. Hellevoetsluls. Mej. J. S. de Smit, alhier slaagde te Rotterdam voor het examen nut tige handwerken. NED. HERV. KERK. Tweetal: Te Vriezenzeen (vac. L. Okken) C. Vlasblom te St. Pancrasen J.M. Lammers te Rhenen. Beroepen: Te Varik, J. G. Keij te Driel (bij Arnhem). Te Bleiswijk G. J. Koolhaas te Kamperveen. Te Hazerswoude, W. Lod der te Ijlst. Te Tolen (2de pred. pl.) F. Kijftenbelt te Leerdam. Te Oene (bij Epe) S. Ronner te Waddinxveen. Te Sebalde- buren, O. Jellema, cand. te Groningen. Aangenomen: Naar 's-Gravenhage (vac. wijlen D. J. Karres) A. B. te Winkel te Arnhem. BedanktVoor Harmeien, J. H. F. Remme te Oud-Beijerland. Voor Waspik H. Ewoldt te Aalburg. Voor Barneveld (vac. L. van Mastricht), F. F. J. van de Plassche Izn. te Den Ham. GEREF. KERKEN. Zestal: Te Arnhem (vac. wijlen H. Hoek stra) Dr. G. Ch. Aalders te Ermeloo, R. E. van Arkel te Soest, W. H. Gispen te Zwolle Dr. A. Kuyper Jr. te Rotterdam, C. W. E. Ploos van Amstel te Delft en J. C. Rullmann te Utrecht. Tweetal: Te Scharnegoutum, N. Postema te Beilen en K. van der Veen te Gasselter- nijeveen. MIDDELHARNIS.* De herbergier W. Z. alhier, die gisterenavond tengevolge van een (vermoedelijk) hartgebrek plotseling onwel werd, is hedenmorgen, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, overleden. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 27 Maart. Binnenlandsche granen Tarwe wederom met ruim aanbod hooger verkocht. Per 100 kg. van f 16.25 tot f 16.50, voor een extra puik partijtje iets meer betaald. Gerst met klein aanbod hooger betaald. Winter en zomer per 100 kg. f 17.50 totf 18, Chevalier niet getoond. Haver met tamelijken aanbod iets hooger betaald. Per 100 kg. van f 15.50 tot f 16, zaai daarboven betaald. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 27 Maart. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f4.— h 4.30, bonte f4.~ 5 4.35, eigenheimers f3.30 a 3.50; Spuische dito f 3.30 'd 3.60, poters f 2.60 a f 3.20, bra- vo's f 3.40 k 3.70, Red Star f 3.— h 3.40 per heet. Met veel aanvoer en tamelijke vraag. Ajuin. Aanvoer 3000 mud. Prijs f 14 h 15 per 60 kilo in prima waar. Handel redelijk. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERZEN. ROTTERDAM, 27 Maart. Vlas. In de af- geloopen week was in het land niet veel vraag en er werden slechts enkele partijen verkocht. Heden aan de markt bestond de aanvoer uitblauw Hollandsch halfschoon 75 steen, dito schoon 6456 steen, geel Hol landsch schoon 3297 steen, Groningsch schoon 2480 steen, dito halfschoon 1000 steen, Zeeuwsch schoon 1435 steen. Doordat er ge ruchten gingen over verhooging van uit- voerpremie, werd er weinig handel gedre ven en namen koopers zoowel als verkoo- pers een afwachtende houding aan. L ij n z a a d. De aanvoer was zeer klein, waarvoor geen animo bestond. Zoo de Heere wil en zij leven lü hopen onze geliefde Ouders St tg JACOMIJNTJE WESTHOEVEN Kd. |C op Woensdag 5 April a.s. hun |p tj| te herdenken. fjt ►g Namens hunne dankbare kinderen, be- |r* tg huwd- klein- en achterkleinkinderen. ;f§ K. TANIS Pz. gt Ouddorp, April 1916. 10124 Zoo de Heere wil en zij leven, tf| hopen onze geliefde Ouders en Groot- gt ouders gb ti DIMMEN VOOGD W* JANNETJE v. d. LINDE op 31 Maart a.s. hunne te herdenken. Dat ze nog vele jaren gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare kinderen en klein kinderen. Ouddorp, KI. VOOGD. J. VOOGD-Spee en kinderen. Ouddorp, J. SPEE-Voogd 10125 K. J. SPEE en kinderen. Melissant, G. keijzer-Voogd A. w. keijzer. en kinderen. Rotterdam. M.BLANKSMA-Voogd P. G. BLANKSMA en kinderen. Hoogeveen, j. lodder-voogd. T. lodder. Lisse A. v. d'. GEVEL-voogd J. v. d. GEVEL en kinderen. Sommelsdijk, B. C. JOPPE-Voogd M. JOPPE en kinderen. Ouddorp, 28 Maart 1916.

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2