heeft zich thees gevestigd t 1 LANIBOUWCREIIET, J. H. H. Landbouwers Sesam Schilfers BIJENTEELT. PENNEKRASSEN. GEMENGD NIEUWS. Advertentiên P. c. L. H. BOSSCHAJtT J. Both - Dirksland. fhms m 43 Kipstraat, Rotterdam 9810 MQHALLOa JJt ,tïï 3ÏÏV2IIHQS 'uJOQ URA *f H.H Jagers Noordhollandsch Hoofdkantoor: ALKMAAR, SAFEJ3EP0SIT. VoorradigPrik keldraad, Heining- draad, Windassen, krammen enz, bij 0, VIS JzM Sommelsrifjk. BORRSMLEEMBAMS „OüBfiöRP." DEMENT-BETONWERKEN DAMES-EN KINDERH0EDEN ROUW-TROUW-AA NEEM- EN KEUVELNGEDEN. A. v. d. SCHENK, EMSER PASTILLES ASPIRINE TABLETTEN P. WSELHOUWER, Drogist, V. v. Puij velde, I B 276, MiËÊfflS. F. T. SCHELVEN, Olie lOlH. TITAAN VERF GLANSVERF 98 NVViacraW9H3I<3 psjnq.»»* Te koop Hölsen centraal Cal 16 15 asM. koperen rand 15 20 maal te herladen a f de 100 en Slag hoedjes voor deielve a 3.<>ö per 1000. Verder uitgebreide collectie Wapenen Jachtgeweren centraal 15 vanai f 10.—. bij 8983 L Q. YAM BOQRM, Oppert 144 ROTTERDAM KapitaalDrie Millioen Gulden, waarvan geplaatst en volgestort f2.000.000.—. Deposito rente 2Va De Baak leeni geiden aan [eden iegee Vo 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 3\'t 3 jaars, ook van niet-ledea. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagd bij een der leden van het bestuur. KantoorurenDonderdagen 2, '16 en 30 Maart 'snam. van 5,30—7,30 uur, soa huize van den Kassier 9492 J. BREfêtë P*., Oaddorp. T. SGHILPEROORD soliede Meubelen Kasten Tafels KaMnetteii Leflitantuii WascMafels Portretlijslen jtSechelsche Stroomal- stoelen. CEMENTEN BEIKINIGEK. «vering van prima PORTLAND CEMENT, tegen eoaenrreerende prijzen, BANKETBAKKER, Beveelt zich beleefd aan voor aller lei feesten het leveren van alle soorten GROOTE TAARTEN, GEBAKJES en alle soorten KLEINGEBAK zoo noo dig thuis bezorgt of met den tram verzonden. Beleefd aanbevolen. C. y. SCHELVEN, Middeinamis Ook per 5 Ons te krijgen. Adres: DORSMAN, Voorstraat 38, Üoltgensplaat. 8992 omstandigheden, om nog langen tijd met land- en tuinbouw; met vee- en bloemen teelt aan de spits te blijven. Welnu waar 't nu voor velen duide lijk is dat nog vele duitenden handen op het land werk kunnen vinden, daar sien we werkelijk de no dzaak er niet van in, dat cns vol< als volk zich in de richting van den iudustrie-taat bewegen gaat. De Zuidertee kan er buiten blijven. Dat is iets voor ons nakroost ook al zou men nu al met den afsluitdijk be ginnen. Maar er is nrimo véél woeste grond*. Waar voorheen niets te begiunen was doch die thans door de toepassing van de wetenschap op de laanbouw goede oogsten leveren kat.. En wat niet precies «woest* is kan nog zooveel verbeterd worden, enkel reeds door regeling van de i waterafvoer I Duisendeii hectaren in Friesland en westelijk Overijsel gelijk ook op andere plaatsen, zouden het daardoor alleeu re ds tot een dubbelen oogst kuunen brengen. Waar dan nóg iets bijkomt. Ook in de industrie kan verandering ko men maar zooals 't cü is drijft en dringt bijna elke tak van nijverheid naar het groot bedrijfMot als gevolg de scherpe toepas- sing der tegenstelling tusschea kapitaal en arbeid. In den landbouw staat het anders. Jal te groote versnippering van den bo dem wreekt zich ook hter. Maar de erva ring leert toch dat een behoorlijk klein bedrijf, dat floreert met 'n minimum aan kapitaal en 'n maximum aan arb-iuskracht daar zeer bekend isdat zelfs de landbouw zien in die richting meer en meer schijnt te outw.akelen zoodra van alle roofbouw moet af ge tien en alleen 'n zeer intensieve bebouwing looneiid is. Hier laat ik t voorshands bij. Al kon er ook over andere bronnen van volkswelvaart nog veel worden gesegd; al zou ik ook over emigrantie nog heel wat filosofeeren willen Dit weinige is genoeg, om te doen be grijpen. waarom ik de stelling dat Neder land onafwendbaar 'n industrieland worden moet, niet onderschrijven kan. UITKIJK. Bordeauxiche Pap en Bjjen. Reeds het vorige jaar is er door de heeren Prof. Ritzema Bos en L. v. Giesbergen, resp. Dir. v. h. Instituut voor Phytopathologle en leeraar voor Bijenteelt, een waarschuwing gericht tot de Bessenhouders en Bijenhouders om toch vooral voorzichtigheid te betrachten met bespuiting van bessenstruiken met Bor- deauxsche pap, gemengd met Parijsch groen, ter bestrijding van verschillende rupsen. Die waarschuwing wordt nu door hen herhaald. Het is n.l. gebleken, dat er soms tengevolge dier bespuitingen ook wel tengevolge van de bestuiving met insectenpoeder schade aan |de bijenhouderij wordt toegebracht, door dat de bijen van de aangewende vergiftige middelen opnemen. Zulk een [schade werd in ons land slechts enkele malen geconstateerd en wet uitsluitend na .behandeling van kruis bessen vóór of gedurende den bloei. Bij de zwarte, roode en witte bessen werd het ver schijnsel niet waargenomenbij deze en ook bij tde ooftboomen is de bouw der bloemen zóódanig, dat de bijen bij J het opnemen van honig en stuifmeel niet "vergiftigd worden. 't Is dus zaak, dat de ooftteler en bijen houder trachten na te gaan, welke omstan digheden en besproeiingsmiddelen in boom gaarden en bessentuinen Ivoor de bijenteelt gevaar kunnen opleveren. Meent men aange richte schade te ontdekken, dan berichte men dit aan een der genoemde heeren met opgaaf van den tijd wanneer, en de middelen, waar mee gespoten is; alsook van de soort der bespoten struiken, 't Onderzoek kan dan Iee- ren, onder welke omstandigheden bespuitin gen wel, onder welke ze geen gevaar voor de bijenhouderij opleveren. Nu reeds moet worden geraden aan -de fruitkweekersBespuit uw kruisbessenstrui- ken, als 't eenigszins anders kan, niet voor de bloeitijd over is I En aan de bijenhouders Wanneer gij met uw bijen komt in een streek waar met Bordeauxsche [pap of met Parijsch groen wordt gespoten zorgt dan voor een goed beschutte drinkplaats voor de bijen. Mengt, ten einde deze dieren te leeren spoe dig de drinkgelegenheid te vinden gedurende de eerste dagen wat honig door het drink water. En laat op dat drinkwater wat stroot jes, schijfjes kurk, veenmos of oude raten drijven, opdat de bijen daarop kunnen gaan zitten en geen gevaar loopen te verdrinken. Wanneer men de bijen een goede drinkgele genheid verschaft, wordt het gevaar wegge nomen, dat zij in droge tijden heur dorst zouden gaan lesschen met vergifthoudende vloeistoffen. Bijen en Bevruchting. Uit een lezing over dit onderwerp van den bijenteelt-leeraar, de hr. v. Giersbergen, doen wij de volgende greep. „Wij hebben" „met onze intensieve cultu res en vroegbloeiende gewassen een wanver houding geschapen ten aanzien van het aantal bestuivers". Een Duitscher heeft gezegtDe Landbouw is het kapitaal van den Staat en de sleutel tot dat kapitaal is de Bijenteelt." Dit wordt in sommige streken van Ame rika ook begrepen. Daar zijn farms, dieniet te huur zijn, dan onder voorwaarden dat er bijen zullen gehouden worden. Bij de cultuur en de verandering van teelt is geen rekening gehouden met de noodza kelijkheid van bestuiving. Door het rooien van vele bosschen zijn behalve de vogelstand ook de wilde bijen achteruitgegaan. De vogels tracht men weer te vermeerderen door nestkastjes te plaatsen en wel met goed gevolg. Zoo moet men ook het evenwicht tusschen cultuur en bijen trach ten te herstellen. Dat kan het voordeeligst door de bijenteelt te beoefenen, daar de ho ningbij als verzamelaarster van honig ook direct nut oplevert. Thans zijn er bij de toeneming der cultu res en de ontginningen niet genoeg bijen om allen bloei te bestuiven. De eerste, die het nut der insecten voor de bestuiving aantoonde, was Darwin. Spre ker haalde de proef aan, door Darwin geno men met 100 bedekte en 100 onbedekte witte klaverplanten, die tot resultaat had, dat de eerste geen en de laatste de normale hoe veelheid kiembaar zaad leverden. Naderhand is nog op allerlei wijzen ge bleken, dat de teelt van sommige gewassen slecht gelukt zonder bestuiving, vooral door bijen. Dr. Giltay te Wageningen heeft door tal van proeven op koolzaad bewezen, dat niet alleen bestuiving noodig is, maar dat kruis bestuiving, d.l. dat bloemen worden bestoven met stuifmeel van een andere plant, de meeste en beste zaden geeft. Ook het doorgroeien of doorbloeien van gtullen, waarover men te Andijk te klagen had, moet, blijkens proeven door den Hr. Visser landbouwleeraar te Schagen, worden toegeschreven aan gebrek aan bestuiving door insecten. Ook bij vruchtboomen is gebleken, dat kruisbestuiving noodig is. Zoo was een ker sensoort, de Basterddikke in Zuid Limburg onvruchtbaar, omdat er geen andere variëteit in de nabijheid groeide; men schreef het ge brek eerst toe aan den toestand van den grond maar of men dien al rijkelijk bemestte, het hielp niet; eerst toen de Rijkstuinbouwieeraar Sprenger op sommige takken kunstmatig kruisbestuiving bewerkte droegen die takken rijkelijk. C. B. Haar afgod 1 Hij was gevallen haar afgodGevallen was hij en zijn val was ontzaggelijk groot. Ver ward was hij geraakt in de strikken van de moderne cultuur, die hem hadden vastge houden, alsof hij er nooit weer uit kon raken In haar trillende vingers hield zij het be wijs, haar zooeven gebracht. Oud-moedertje, ze begrijpt niet, waarom haar dat verdriet nog moet overkomen, dat haar eenige jongen afdwaalt van de paden, hem van der jeugd-af ingeprent als de eenige weg tot behoud Maar in haar op komt langzamerhand de zelfbeschuldiging, dat zij, hoe ongerijmd het ook moge klinken, heeft medegewerkt aan zijn val Want, hoewel zij het nooit wilde bekennen en de opmerkingen der naaste familie daar over bruut van de hand wees, was hij altijd haar afgod geweest. Alles, wat hij deed, was goed. Nooit nog'had ze hem zuur aange keken. En als ze hem eens bestrafte, dan waren haar stem en haar gelaatsuitdrukking zoo weinig in overeenstemming met den ernst van het oogenblik, dat uitwerking vol komen achterwege bleef. In alles liet zij hem zijn gang gaan, onverschillig wat het was. Zij had het wel eens opgemerkt, dat hij dikwijls onverschillig deed en sprak. Maar zij schreef het toe aan zijn vroolijke, opge wekte natuur en was bijna overtuigd, dat het zaad, door haar uitgestrooid, was ont kiemd en goede vruchten had opgeleverd. En nu dezen brief, die alle hoop den bodem insloeg Het scheen haar toe te zijn, te laat, on herroepelijk te laat... Het bestormde haar ziel, het maakte haar wanhopig eerst. Daarbij kwam dan de zelf beschuldiging, die haar smart nog intenser maakte Niets anders wist zij te doen, dan de handen te vouwen en te gaan tot haar Vader ir, de Hemelen met boete en met smeekgebed voor haar afgedwaalden zoon Den heelen dag was zij zenuwachtig ge weest. Er kwam geen zier werk uit haar handen. Lachend had haar dochter gezegd: „Nou, als Herman vandaag ook zooveel last van de zenuwen heeft, dan komt hij er vast niet I" Gelukkig bleek die veronderstelling te zijn geweest onjuist. Want 's avonds bracht de post een tele gram, waarop enkel het woordje„Geslaagd" stond en den anderen dag bracht de trein den gelukkigen examinandus zelf in den kring der zijnen. „Zenuwachtig geweest?" vroeg zus. „Heelemaal nietHoe kom je er bij vroeg Herman lachend. „Nou mijnheer", plechtigde ze, terwijl ze wees op de handteekening ónder de acte, „als dat beverige schrift niet door de zenuwen gekomen is, dan weet ik het niet, want je kunt wel mooier schrijven, zeg." „Nou, ja, op zoo'n oogenblik ben je de wereld te rijk", verontschuldigde hij. „Maar overigens heelemaal geen last hoor. 't Ging best". Hij was dan geslaagd voor onderwijzer. Spoedig zou hij wel een plaats hebben, 't Was nog niet in den tijd, dat er een overcompleet van onderwijzers was, zooals tegenwoordig, waarbij men soms jaren kan wachten op een betrekking of ten slotte, ten einde raad, wat misschien verreweg het beste is, van het onderwijs afziet en wat anders aanpakt, om toch „met God en met eere", door de wereld te komen. Neen, toen was het nog zoo niet. Natuurlijk zou hij gaan bij het Christelijk Onderwijs. Hij was altijd op de Christelijke school geweest, zijn opleiding voor onder wijzer echter had hij genoten op een Rijks normaalschool, omdat er anders geen gele genheid was. Misschien waren daar de kiemen wel ver stikt Dus: hij ging bij het Christelijk onder wijs en zag zich weldra geplaatst aan een nieuwe school In een bloeiende gemeente in 's lands centrum. Enkele jaren verliepen er. Hij had zijn belijdenis afgelegd en had het er uitstekend naar zijn zin. Maar langzamerhand dwaalde hij afDe nabije groote stad palmde hem in. Hij zocht en vond conversatie met de openbare onder wijzers der zelfde gemeente. Tenslotte ver raste 'n collega van de christelijke school hem op zijn kamer met liberale dagbladen en vroeg hem schertsende, nog niets ver moedend „Wei, amice" ga jij je toeleggen op de politiek." „Weineen", antwoordde hij luchthartig, maar in weerwil van zich-zeif toch eenigs zins gedwongen, „maar dit zijn tegenwoor dig mijn lijfbladen." En het verwondering- uitdrukkende gelaat van z'n collega ziend, vervolgde hij„Ja, ik ben van gedachten veranderd. Vermoedelijk ga ik spoedig het onderwijs verlaten." „Ga je dan bij het openbaar?" vraagt zijn vriend, die begint te begrijpen. „Neen, ik ga er heelemaal van af. Ik ga naar een kantoor in Rotterdam." „Z o o o o", klinkt het langgerekt. Dan barst hij opeens los, er uitratelend de woorden, luchtend zijn opgekropt gemoed aan een vriend, van wien hij zeer goed weet, dat deze meent, wat-ie zegt: „Geloof je nu waarlijk aan al dien onzin Geloof je nu waarlijk in den Bijbel, aan een God en een Jezus? Kan jij met je vlug ver stand daar nu bij, als je ziet al de wanver houdingen in de wereld Als je ziet, dat de menschen, die zich christelijk believen te noemen, zoo ónchristelijk handelen, dat je d'r soms van walgt? Geloof jij nu waar achtig in een uitverkiezing? Kun jij je nu indenken, dat er een God is, die zegt, en van eeuwigheid heeft hij dat bepaalt: Die wordt behouden en gene gaat verloren Ge loof gij „Herman, hou op ik..." „Ja, ik weet het wel. Ik behoef het je niet te vragen. Jij gelooft het wel terdege. Nou, misschien ben je een gelukkig mensch, ik weet het niet. Maar dèt weet ik welik heb met dien onzin gebroken. Ik kan toch wel door het leven komen. Als misschien alle menschen zoo waren als jij, ja dan Z'n collega moest even glimlachen en zei „Maar Herman, nu spreek je toch tegen beter weten in. Je weet toch even goed van een zondeval als ik. Je weet toch wel, dat we allen zondig zijn, dat we ieder oogenblik van den dag zondigen, waarvoor Goddank vergeving is te verkrijgen. Je weet toch welLaten we er niet verder over spre ken", vervolgde de ander heftig. „Die legen des zijn mooi, om aan kinderen te vertellen, maar laten we nu toch alsjebelieft eens wijzer zijn om aan dien onzin te gelooven." De ander stond op en zei, terwijl in zijn stem smart klonk: „Ik ga heen, op zoo'n manier valt toch niet met je te redeneeren. 'k Zal God bidden, dat Hij je van de dwaalweg bekeert en dat je weer terugkeert." Geroert drukt hij hem de hand, die on stuimig wordt aanvaard. „Vaarwel, God zij je genadig", zegt hij „Vaarwel." Herman staat alleen op zijn kamer en staart naar buiten, naar de ondergaande zon, naar de pracht der Schepping, getuigend iederen dag van het Godsbestaan Dan keert hij zich om en zegt hardop „Het moet!" Vlug schrijft hij een brief naar zijn moeder. Hij voelt, dat hij haar smart aandoet, maar, „ik moet toch ook oprecht zijn," denkt hij. Oud-moedertje weet nu, dat haar afgod heeft gebroken met Jaet oudedat haar jon gen, in wien zij geen kwaad kon zien, is afgedwaald' op breede, breede wegen Zij kan niet anders doen, dan de handen vouwen, opzien naar boven en bidden, bid den voor den afgedwaalde H. K. Dat was me ook een gladakkerNolleken een boerenjongen, moest voor het eerst naar de markt een koppel kiekens gaan verkoopen. „Onthoud nu goed," sprak de moeder, wat 'k je zal zeggen. Als je op de markt komt, dan zullen ze eerst wel aan je vragen, wie je bent. Dan moet je zeggen't Oudste zoontje van boer Wannes Zal je 't goed ont houden „Ja, moeder." „Dan zal mes vragen, wat je in je mandje heb. Dan moet je zeggen: Een koppel kie kens. Begrepen? „Ja, moeder." „En dan zullen ze gaan bieden, maar dan moet je zeggendat 's te weinig, ééns zoo veel. Weet je het nu goed „Ja, moeder. Eerst moet ik zeggen't Oudste zoontje van boer Wannes, dan een koppel kiekens en dandat 's te weinig, ééns zoo veel." „Je hebt het goed onthouden, hoor, en ga nu maar gauw naar de markt". Op de markt aangekomen, behoefde hij niet lang te wachten. Twee heeren kwamen naar hem toe en zeiden „Wel jongen, wat heb je in je mandje „'t Oudste zoontje van boer Wannes, me neer." „WatWie sta je hier voor den gek te houden „Een koppel kiekens, meneer." Toen werd één der heeren boos, en zei „Denk er om, jongen, of ik zal je een dozijn oorvegen geven." „Dat 's te weinig. Eéns zoo veel", zei Nol- leken. „Helsche machines". Onlangs zijn onder de gemeente Reuver eenige helsche machines gevonden, bommen, voorzien van een wekker, welke door eenige personen bij hun vlucht, toen ze door kommiezen werden achtervolgd, in den steek werden gelaten. Zaterdag zijn twee verdachten aangehouden, van wie een, een Franschman, werkmeester bij deOranje- Nassau, op vrije voeten werd gelaten. Tegen den ingenieur L., een Belg, sedert een jaar ongeveer met vrouw en kind te Heerlen, die reeds in den oorlog is geweest en eenigen tijd in Engeland had doorgebracht, werd een bevel tot gevangenneming uitgevaard. L. was bij de Oranje-Nassaumijn in betrekking. Zon dag is L., verdacht van het in gevaar bren gen van de veiligheid van den staat, naar het Huis van Bewaring te Maastricht over gebracht. (Limb. Koerier.) Een vliegongeluk. Gisterochtend vertrok ken van Soesterberg met opdracht naar Herpt bij Heusden te Stevenen, de plaats waar het Duitsche vliegtuig verplicht werd een nood landing te doen, de vlieger-luitenants van Wolffsen Palthe en Roeper Bosch, ieder in hun eigen toestel gezeten. Op het terrein is luitenant Palthe bij het landen in een sloot gereden, tengevolge waarvan het toestel de L. A. 16, over den kop sloeg en geheel ver nield werd. De bestuurder kwam er betrek kelijk goed af: luitenant Palthe kreeg een snede over het gelaat. Een smokkelaar gedood. Gisterennacht werd door de grenswacht nabij Strijbeek aan geroepen de kalverkoopman Jan Heeren, uit Prinsenhage. Aan het bevel om te blijven stilstaan, gaf hij echter geen gehoor, waarop, nadat hij nogmaals was aangeroepen, door de militairen een schot op hem werd gelost. Hij werd getroffen en was spoedig een lijk. (Dbld. v. N.-Br.). Door den trein overreden. De 36-jarige machinist bij de Staatsspoorwegen, B. J. Spy- ker, werd gistermorgen toen hij van het Cen traalstation te Amsterdam langs de spoor baan huiswaarts keerde, nabij het station Muiderpoort door een trein aangereden. Een voet werd hem afgereden, de andere ernstig gekwetst. S. is naar het station Muiderpoort overgebracht en vandaar naar het O. L. V.- Gasthuis vervoerd. Zijn toestand is zeer zorg wekkend. Een voet afgereden. De arbeider-remmer der Staatsspoor F. M., gestationneerd te Maas tricht, had Zaterdagmiddag het ongeluk aan het station te Sittard te struikelen over een voorwerp wat op het perron lag. Hij geraakte onder een in beweging zijnden trein met het ongelukkig gevolg, dat hem de linkervoet boven den enkel werd afgereden. Na voor- loopig te zijn verbonden, werd de man per trein naar Maastricht en vervolgens per bran card naar het hospitaal Calvariënberg over gebracht. Een eigenaardige begrafenisstoet. Giste ren werd te Texel de vrouw van een vee houder begraven, waarbij zich het eigenaar dige geval voordeed, dat de lijkbaar werd gedragen door 12 personen, die allen den zelfden naam yan de overledene droegen, die Eelman heette. Een ongeluk op den Electrischen Spoor weg Amsterdam—Haarlem. Omstreeks haif negen gisterenavond heeft op de vrije baan van de Electrischc Spoorweg Maatschappij tusschen Halfweg en Sloten een botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto en een mo torwagen van de E. S. M. De vrachtauto van Blaauwhoedenveem uit Rotterdam op weg naar laatstgenoemde plaats, was door het hekwerk gereden en zoo op de spoorwegbaan gekomen, door de Haar- lemsche tram van de zijde van Haarlem ko mende, aangereden, zonder dat de bestuurder wist, dat de vrachtauto op de rails stond. De bestuurder van de auto had ook geen moeite gedaan om den wagenbestuurder te waarschuwen. De botsing tusschen tram en auto was zeer hevig. Een der zijwanden van de tram wagen werd ingedrukt en twee dames uit Amsterdam werden aan het been gewond, zij zijn per tram naar Amsterdam en daarna per auto naar het Binnengasthuis gebracht. Ook de vrachtauto is zwaar beschadigd. v/h L. P. SCHAAP. HAND en TRAP NAAIMACHINES en LEDERWALSEN k contant en op conditie. 9535 REPAREEREN, INRUILEN, enz. MAURITSSTRAAT133b, nabij den Binnenweg «trrrasraasAM. (Agent L. VINK, SOMMELSD1JK). Goedkoop en solied adres voor Gouden en Zilverwerken. Horloges, Pendules, Klok ken enz. Groote sorteering Verlovingsringen. Graveeren gratis. Reparatiën spoedig en billijk. Alle artikelen zijn ook voorradig bij B. BOTH, Straatdijk. 9510 vroeger assistent der firma SPETTER Co., Volksapotheek Jonkerfransstr. - ROTTERDAM, - N.V. DE SALAMANDER - Tel. 11699 Geneesmiddelen - Gummiwaren - - Verbandstoffen - Prijscourant en Inlichtingen gratis. - NERGENS FILIALEN. - *eïefoffiw S3:»? Voordam C 11. Telefoon 73. Agentschappen: HOORN, Kaasmarkt 16. LEIDEN, Kort Rapenburg, hoek Breestraat. 's-GRAVENHAGE, Molenstraat 45. DELFT, Koornmarkt 99. ROTTERDAM, Leuvehaven 107. De VENNOOTSCHAP verleent Credieten neemt gelden in deposito, belast zich met den aan- en verkoop van effecten en cou pons, sluit beleeningen en prolongatiën en verricht verder alle werkzaamheden, tot het Kassiersvak behoorende. Staat op 31 December 1915. Loopende Credieten 6.268.084.01 '/j Deposito's1.824.770.72'/, Reserve302.187.42 De Vice-Voorzitter De Directie, van Commissarissen, J. F. MOENS. Jhr. Mr. P. VAN FOREEST. Mr. M. MOENS, MEUBELHANDEL- WESTDUK 262 MIDDEL HARNIS. Overtuigd uzelven van mijne groote voor raad 9738 als, Noten-, Mahonie-, Eiken- en geschilderde verder groote keuze Stoelen en Fauteuils, Kinderwagens, Promenadewagens Sportkarren Kinderstoelen Spiegels Schilderijen in alle grootten en prijzen. Bestellingen worden in den kortst mogelijken tijd franco geleverd. Uit den muil van den leeuw ont vangen eene partij Fabrikant van 7999 Speciaal adres voor Ü£WAPEND EN ONGEWAPEND BETON als DRINK- en VOEDERBAKKEN, RIOOLBUIZEN in verschillende mates, PUTTEN met en zonder bodem, KRÜINSTUKKEN, HALZEN, TEGELS. DRAINEER-EINDSTUKEEN, enz. ens. Seste adres voor bat makes en plaatsen van Vraagt Prijsopgave. 8991 JtW- Ondergeteekende geeft beleefd kennis van de ontvangst der NIEUWSTE MODELLEN Verder ruim gesorteerd in g694 Onder beleefde aanbeveling, TRECHTER, DIRKSLAND. - 25 CENT PER BUISJE. - 30 CENT PER BUISJE - Verkrijgbaar bij WESTDUK. MIDDELHARNIS. bevatten hooger gehalte doch zijn lager In prijs dan S. W. C. Schilfers. Prijs per 100 K. G. f 17,50 franco station, VERKRUGBAAR 10022 EN 50 ets. de K.G. 62 ets. de K.G.

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2