V. v. Puij velde, J. GOEBWE HELEN'!! f! H.H Jagers!! Portie!- eo UK- DATUM- ZAKSTEMPBLS E TIT A AN VERF GLANSVERF lUtaK „OflllfflSlM". Roomthermometers in verschillende uitvoeringen. Twi v Advertentiên. l: M - I. 11. I F. VESSEL, Kipstraat 105 over bet staiuis, Rotterdam Tel. at 10481. Sesam Schilfers A. v. d. SCHENK., GEUR. HAZELZET - Opticiens, Zatei Dri Hotel en Restaurant van RENNESSL Hoogstraat 126, BOTTÏBDAM. PENNEKRASSEN. GEMENGD NIEUWS. M&\l B 276, Miiiais, ffiiöttHiHarflis CEMENT-BETONWERKEN OPENING WINTERSEIZOEN. EMSER PASTILLES P. WIELH0UWER, Drogist ONTVANGEN Cf! Sinonslraat Merili P. PE VOS is Goedersede Belgisch of Luxe Paard SIGAREN Dames en Heeren-Horloges van DAMES- KINDER- en KEUVELH0EDEN Goud, Zilver, Diamanten en Horioges, Barometers van f 3.50. - Dag en avondbrillen voor eiken leeftijd ook op voorschrift. 0FFII C. Y. SCHELVEN, MiËeltaiS P, y. SCHELVEN, (Me Toep. BANKETBAKKER, Beveelt zich beleefd aan voor aller lei feesten het leveren van alle soorten GROOTE TAARTEN, GEBAKJES en alle soorten KLEINGEBAK zoo noo dig thuis bezorgt of met den tram verzonden. Beleefd aanbevolen. M. BREEMAM MZ, ASPIRINE TABLETTEN bovenhuis nabij de Schiekade. vertegenwoordigt soliede BINNENLANDSCHF Hrand-, Hagel- en Levensverzekering maatschappijen, sap* De premiën zijn vaat en matig, de volttknatp.n laac 9592 AL WIE EEN 9249 wil koopen of een wil aanschaffen, wende zich tot Te koop Halzen centraal Cal 16 15 ïhM, koperen rand 15 a 20 maal te herladen k f t.de 100 en Slag- hoedje» voor deselve a 3.50 per 1000. Verder uitgebreide collectie Wapenen, Jachtgeweren centraal 15 vanaf f 10.—, bij 8983 L YAM 200HM, Oppert 144 ROTTERDAM ALLE MATEN en SOORTEN per 7i en l/i kistjes in diverse mer- ken en prijzen. '3oud- en Zilverwerken. alleen de bekende goede merken. 9589 Beleefd Aanbevelend, Ook per 5 Ons te krijgen. Adres: DORSMAN, Voorstraat 38, Ooltgensplaat. 8992 dro»tei-,B!oea-es Boomkweekerj) De Bank leent gelden aan leden tegen 4 Vi 'sjaars. Zij neemt gelden op ook van niet- leden, tegen 3'/4 'sjaars. Voorschotten kunnen dagelijks aan gevraagd worden bij één der bestuurs leden. KantoorurenDinsdag- en Vrijdag avond van 6—8 uur. 9984 FassierA. VAN RQSSUM, te OoltpspM Bouw® - Melissant. Voor het koopen van 9587 I heeft men een vertrouwd adres noodig. Koopt uitsluitend bij Klpsfraat 84a Tclcf. 46»0, Rotterdam 9734 Wed J. L ARMSTB0H5 SOMMELSDIJS. Opgericht 1738. Prijscouranten op aanvraag gratis en franco. Het beste in de stad voor Logies. Voor Dineeren speciaal ingericht. Mant uit door lage prijsenvlugge ette en lindeüjke bediening. 9155 Let vooral op Hoogstraat 126. De GEI vincle ZL opbrengst van mooie ronde knollen. Zij is steeds best van deugd en geel op schotel. Er kan echter nog wel eens een zieke knol in voorkomen. Zola, een vroege, Is een kruising van Malta en Botergele. Zij levert vrij goed, is heel vroeg en alszoodanig aan te bevelen, evenals Bonne, een kruising van Eureka en Muis. Heeft Zola mooi, dekkend loof, dat van Bonne is steiler. Deze wordt hier en daar met zeer goed gevolg verbouwd. Dedje, een kruising van Eureka en Erica, wordt ook al hier en daar verbouwd met zeer gunstige resultaten, 't Is een aardappel die de Munstersche vervangen kan. Hinke, een kruising van Richters Imperator en Franschen, is een beste eetaardappel, die hier vooral ingang vindt. Deze heeft mooi, dekkend loof, en verder alle eigenschappen van een uitmuntenden eetaardappel. B.ntje, een kruising van Munstersche en Franschen, geeft een prachtig gewas. De op brengst is ook uitstekend. Dit is een aard appel, die voor de toekomst wel wat belooft. Pieter, een kruising van Eureka en Muis, levert een beste eetaardappel. Op het land is het een mooi gewas. Zij is geel op schotel en steeds best van deugd. Nieuwe Eigenheimer, een kruising van Ei genheimer en Hallumergele, levert een mooi gewas. Het is een beste aardappelzij levert best en heeft dit voor bij de oude Eigenhei mer, dat ze niet zoo spoedig rot. Suameerder Munstersche en Nieuwe Mun stersche, beide kruisingen van Munstersche en Hallumergele, worden ook al hier en daar verbouwd, vooral in het zuiden van onze provincie, 't Zijn beiden beste eetaardappels. Jelke, een kruising van Eureka en Muis, heeft mooi, dekkend loof en mooi gewas. Zij levert zeer veel en is best van deugd Een beste eetaardappel. Harke, een kruising van Eureka en Bre- merroode, levert een sterk gewas. De knol is rood, zij levert best, en de deugd is uit muntend. Lieuwe, een kruising van Eureka en Muis, levert een mooi gewas. De knol is evenals die van Bintje langwerpig. De deugd is steeds best. Douwe Jan, een kruising van Richters Im perator en Hallemergele, levert een mooi gewas. Het loof is nog al steil, de opbrengst is uitstekend. Nieuwe Richters is van dezelfde als Dou- wes Jan. Deze levert een hooge opbrengst. De knol is van zeer goede hoedanigheid. Op het veld laat ze zich goed aanzien. Onze buitenlandsche Handel in Vee en Vleesch In 1915, Het weekblad „In- en Uitvoer" geeft een overzicht van onzen vee- en vleeschuitvoer in 1915. Uiteraard is het vol cijfers, waar mee we onze lezers niet lastig zullen vallen. Wij wilien slechts in het licht stellen van welke beteekenis die uitvoer was in verge lijking met normale jaren. Als we lezen. dat Nederland per 1000 inwoners 348 runderen en 216 varkens telt tegen Denemarken 730 en 578 stuks, dan lijkt het ons zeer vreemd dat ons land, wat vee en vleesch betreft, een uitvoerland is. Duitschland heeft per 1000 inwoners 354 varkens, wij nog niet s/3 deel en toch gaan er jaarlijks groote hoeveelhe den varkensvleesch naar onze Duitsche na buren. Dat zit 'm natuurlijk hier in, dat wij in Vergelijking met Duitschland en Engeland weinig vleesch eten. De Engelschen gebrui ken per hoofd en per jaar 54 K.Q., de Duit- schers 52 K.G., de Hollanders slechts 33 K.G. De uitvoer van vee was in 1915 tenge volge der uitvoerverboden veel kleiner dan gewoonlijk. In gewone jaren gaat ons vee grootendeels over de Belgische grens, 't zij naar België of Frankrijk, terwijl in '15 bijna alle slachtvee naar Duitschland gezonden werd. De uitvoer van fokvee was ongeveer normaalook hier echter hetzelfde verschijn sel, dat bijna alles over onze Oostelijke gren zen ging. Vooral naar Oost Pruisen is veel fokvee gezonden, daar de veestapel in deze provincie, tengevolge van het tijdelijk bezet zijn door de Russen veel heeft geleden. Onze invoer van vleesch werd beïnvloed door twee feiten, die afwijkingen waren van den gewonen gang van zaken. Terwijl in 1915 uit Argentinië 1.4 millioen K.G. vleesch werd aangevoerd, was dit in 1915 maar een half millioen, dus ruim een derde deel van den gewonen aanvoer. De hooge prijzen, ten gevolge van de groote vraag, èn de hooge vrachtprijzen waren daarvan de oorzaken. Het tweede feit was de veel grootere invoer van spek, als gevolg van de Regeeringsbe- moeiïng om de bevolking van goedkoop spek te voorzien. Die spekaanvoer was juist 3 maal zoo groot als in 1913 en bijkans 8 maal zoo groot als in 1914. Wij spraken boven over den uitvoer van vee. Daar deze veel geringer was dan in normalen tijd, is het verklaarbaar, dat de uitvoer van vleesch grooter was, zoowel van rund- als van varkens- en schapevleesch. Te zamen genomen, is de uitvoer van vee en vleesch in '15 grooter geweest dan in nor male jaren. „In en Uitvoer" heeft het vee omgerekend in vleesch en komt dan met zijn becijfering tot een netto-uitvoer (dat is de uitvoer verminderd met den invoer) van alle vleeschsoorten te zamen (dus van runderen, paarden, varkens, schapen en lammeren), van 97'/ii millioen K.G. In 1913 was de netto uitvoer 81 '/a milli oen K.G, in 1914 niet minder dan 132 mil lioen K.G. In 1914 is dus onze vleeschuitvoer beslist veel te groot geweest, in 1915 ook nog boven den normalen. Wij noemden daar in onze samenvatting van alle vleeschsoorten ook paardenvleesch. Ons volk eet betrekkelijk veel paardenvleesch wel 2Vs K. G. per hoofd en per jaar, maar in het vorige jaar is er haast geen „paarden- bief" en nagelhout verorberd. Terwijl gewoon lijk per jaar 18 20000 paarden uit Engeland hier worden ingevoerd, waren het er nu slechts totaal 9 stuks Het overzicht van onzen vleeschuitvoer in 1915 geeft ons te ziendat van het rund- vleesch ongeveer 2/s ging naar Duitschland van het varkensvleesch zelf 11 twaalfde. Nu is het mogelijk, dat een gedeelte van dezen uitvoer b.v. naar Luxemburg gegaan is maar vast staatdat Engeland veel minder vleesch in 1915 van ons ontvangen heeft dan in an dere jaren. Inzonderheid bij schape- en var kensvleesch is het verschil groot: in 1913 kreeg Engeland van ons 6.6 millioen K. G. schapevleesch, in 1915maar2.6millioen K.G. in het jaar vó?r den oorlog ruim 25 millioen varkensvleesch, in 1915: 7J/j millioen, der halve nog geen derde gedeelte. Dit kwam natuurlijk, omdat deDuitschers beter betaalden. Of we hiermee echter wijs hebben gehan deld, zal eerst na den oorlog blijken. Ook het weekblad „In- en Uitvoer" meent, dat het beter zou zijn geweest, indien wij even als Denemarken een regeling hadden getrof fen, waardoor in dezen tijd ongeveer dezelfde hoeveelheden vleesch en andere artikelen, als boter, kaas en eieren naar Engeland was ge zonden als vóór den oorlog. Te vreezen is toch zegt het blad dat wij daardoor eenigzins bij de Engelschen minder in de gratie zijn gekomen en dat tot onze expor teurs van vleesch enz. na den oorlog gezegd wordt: Gij hebt ons bijna niet geleverd toen wij uw waren noodig hadden, thans wen- schen wij ze niet meer. C. B. 't Stugge typ' van den stoer en Zeeuw In de dagen, toen ze, naar de getuigenis in de N. Haagsche Courant onlangs „mekaar kregen". Niet, dat ze mekaar nog niet hadden, o, ja, maar stiekum, begrijp-ie. 't Was nog maar „scharrelen", 'n Enkel ingewijde was d'r wel, maar de overgroote meerderheid van de wereld zagen ze leven in de overtuiging, dat elk een leven op zich-zelf leidde. Tot het eindelijk bekend werd, dat de roman d'r ont knooping naderde, dat ze mekaar kregen Lang hadden ze met elkaar „gescharreld", omdat ze mekaar niet konden missen. Liever hadden ze elkaar een trap gegeven, en als het kón, nog een trap na, omdat hun wen- schen betrekkelijk niet met elkaar overeen stemden, zooals ze tenminste beweerden. Intusschen was het zeker, dat hun grond beginsels rustten op één en hetzelfde funda ment. Maar nu, nu was het hooge „ja-woord" d'r uit. Omstandigheden, nietwaar? Enfin, enfin. Ze konden mekaar niet missen. D'r moest iemand worden uit den weg geruimd en alle mogelijke middelen moesten daarvoor worden te baat genomen. Elk voor zich alleen kon het niet. Toen herinnerden zij zich, dat ze mekaar zoo dikwijls lieve woordjes hadden toegefluisterd, al was het dan met een schijn heilig gezicht. Dus, dan maar een verbintenis aangaan. Op slot van zaken waren zij toch ook niet afkeerig van een vrij huwelijk I In de residentie-stad was er iets, dat hun een doorn in het oog was. Dat iets was te aristo cratisch te conservatiefte rechts Zoodoende gingen zij dan een verbintenis aan, zonder uiterlijke praal of pracht, maar met een hoop woorden, speeches, toasten en alles wat er bij een huwelijk zoo al gebeurd. Dusin de dagen, toen ze mekaar kregen, of om niet-romantisch te spreken, in de dagen toen Liberaal en Sociaal; Concentratie en S.D.A.P. zich met elkaar verbroederden en als één man optrokken om het bolwerk, de Eerste Kamer, ten onderst boven te gooien; links te maken, om het daarna geheel te doen verdwijnen Maar een huwelijk kan toch niet geheim blijven, nietwaar? Dat komt in de „krant", in den burgerlijken stand. Zoodoende kwam de „wereld" er achter, en kon de tegenpartij maatregelen nemen. Coalitie, op uw post! Waakzaam Steeds wakker! Alle hens was aan dek! Alle man toog aan den arbeid Nog maar enkele maanden resten Op uw post I 'n Stugge typ' van den Zeeuwschen boer. In de dagen van de „Kiezerskweek" dus. Toen een kennis van mij den boer op gingHij bezat nl. het weinig-begeerenswaardig baantje van wijkcommissarisWelke eigenschappen je dan al zoo moet bezitten je moet, prima, hebben engelengeduld. Want je geduld wordt op de proef gesteld. Je wordt twee- soms driemaal terug gezonden, omdat de heer des huizes „niet thuis is of belet heeft". Ten tweede je moet kunnen praten als Brugman en je niet spoedig uit het veld laten slaan. Ten derde: je moet teleurstellingen kunnen verdragen. En die zijn legio! Zooals er zoo veel teleurstellingen zijn in het leven, die den mensch echter stalen, Ten vierdeje moet je volkje kennen, waarmee je moet omgaan, vooral in Zeeland. Je moet niet komen als een wildvreemde, want dan voorspel ik je, dat je fiasco lijdt, vast en zeker. Iedere streek heeft d'r eigenaardigheden. En nog veel, veel meer eigenschappen moet je hebben. De kennis van mij er dus op uit, naar een boertje, dat als godsdienstig bekend stond, geregeld ter kerk kwam, maar politiek nu eenmaal onzin vond. Een mooi baantje Hij was d'r bekend. Hij wordt vriendelijk ontvangen en hem wordt thee voorgezet, zonder suiker, maar met een echte, eigen gebakken, Zeeuwsche babbelaar er bij, naar 's lands gewoonte. Dan begint hij over de politiek. Het boertje zet zijn pet recht, stopt zijn pijp nog eens vol Dobbelmann, neemt een scheurkalender blaadje, dat toevallig op tafel ligt, rolt het behendig op, om het over de lamp aan te steken en het als lucifer te gebruiken. Moeder de vrouw stopt ijverig kousen, de dochter, een flinke, boerendeern, herstelt een zware pilow broek en de zoon des huizes heeft het voorbeeld van zijn vader gevolgd. Ziezoo, amice, zet-je schrap 1 Je bent nog niet gelukkig. Ze hebben je aan hooren komen, al was je op je houten klompen. Vast krijg-je den wind van voren. Boertje is tégen politiek en daarmee basta. Je hebt hem als vijand, in den goeden zin natuurlijk. Maar dat is niet erg; je weet tenminste, waar vandaan de wind komt. Maar boertje heeft drie medestanders in het vertrek, die geen woord spreken, al door maar luisteren. Van hen kun-je geen sympathie voor je streven verwachten, amice. Ze zullen je mede lijdend aankijken, met een zielig, geringschat tend medelijden, die zal vallen als een koud waterstraal op je warm, in-opwinding-ge- raakt gemoed. Maar dat alles hoef ik je niet te voorspellen. Je kent de menschen even goed als ik. Stoere, trouwe, werkzame men schen, maar stug maar conservatief Wil je dit boertje op de kiezerslijst plaatsen Nu, 'k wensch je geluk. Maar ik zie hem er nog niet op! Je hebt nog veertien dagen tijd, geloof ik Nou' misschien gelukt het dan nog wel. Maar reken er dan op, dat je drie, vier, misschien nog wel vijfmaal terug moet komen, eer het zoover is. En als er in die veertien dagen soms een vergadering gehouden wordt van aanbelang, niet een vergadering, waar huishoudelijke zaken alleen worden afgehan deld, want dan is je kans verkeken, maat, neen, maar een vergadering, waar beginse len worden besproken, ga hem dan halen en neem hem dan mee er heen en spreek met hem er over, na afloop. En misschien gaat ie dan 14 Febr. naar het gemeentehuis en laat zich inschrijven. Altijd warm moet je hem houden; altijd voeling met hem hebben, denk-er aanl En ais het eenmaal zoover is, dat de storm loop tegen de Eerste Kamer aan den gang is wek hem dan op te gaan stemmenga hem dan halen, want heel groot is de kans, dat, al is hij nu kiezer, hij het de moeite niet waard vindt, zijn blokje zwart te gaan maken, altijd maar komende met het stereotype „politiek is toch maar onzin", Zoo zijn er, Gereformeerden van den echten stempel, godsdienstig genomen natuurlijk, streng-orthodoxen, die politiek niet de moeite waard vinden om er over te sprekendie niet beseffen, dat het hun heilige plicht is, dat ook zij op dat gebied hebben te vervullen een roeping! Ja, zoo zijn er! H. K. Een goed voorbeeld. Zondagavond in een wagen van lijn 2 in den Haag. Een luitenantje met een brandende sigaret tusschen de lippen neemt plaats in den wagen. De conducteur maakt hem erop attent, dat men in de tram niet rooken mag. De luitenant sputtert tegen nog een paar trekjes, dan zou de sigaret op zijn. De conducteur laat hem in 's hemels naam dan maar begaan. De sigaret is op. Nu haalt de luitenant een tweede sigaret te voorschijn en steekt die aan. De conducteur aarzelt even, dan evenwel is het uit met zijn geduld en hij beveelt den luitenant onder goedkeurend gemompel van het in de tram aanwezige Zondagavondpubliek de sigaret weg te gooien of plaats te nemen op het balcon. De luitenant moet nu wel gehoorza men en gaat op het balcon, waar een onder officier staat, zijn sigaret oprooken. Deze officier, die niet eenmaal de kunst verstaat te gehoorzamen aan een zoo eenvoudig voorschrift als dit, dat er in de tram niet mag worden gerookt, zal een schitterend be velvoerder zijn! En 't geval van dezen offi cier in uniform te midden van ons Zondag avondpubliek is wel zeer illustratief voor het gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel dat in ons volk woekert ook daar waar ieder het recht heeft een bijzonder levendig verant woordelijkheidsbesef te verwachten. Daarom vonden wij dit kleine incident de vermelding zeer waard. Nieuwe Crt. Meisje te water. Dinsdagnamiddag tegen 6 uur geraakte nabij de Engelenburgstraat een 12-jarig meisje spelende in de Loosduin- sche Vaart. Van een schuit kon men haar redding bewerkstelligen. Echter had ze reeds het bewustzijn verloren. Door den Eerste-hulp- dienst werd de drenkelinge naar het Gemeente ziekenhuis overgebracht. Het meisje werd gered door den 17-ja- rigen Jan Stroe, wonende Veenkade 138 die zich daartoe gekleed te water begaf en die ook reeds vroeger met gevaar voor eigen leven een dergelijke redding verrichte. Blinde passagiers. Er worden door Duit- schers, die in het buitenland vertoeven, nog steeds pogingen gedaan om naar hun vaderland terug te keeren. Een staaltje daarvan heeft men meegemaakt aan boord van het s.s. „Ko ningin der Nederlanden" van de Maatschappij „Nederland", dat Zondag alhier aankwam. Toen het stoomschip in het Kanaal was, werd een der kolenbunkers geopend, die op Las Palmas was gevuld. De schrik van het machinekamerpersoneel was groot toen het daar twee mannen vond. Ze werden uit het steenkolenruim te voorschijn gehaald en voor den kapitein gebracht. Het bleek, dat het twee Duitschers waren, een stoker en een matroos van een Duitsch schip, dat gedurende den oorlog op Las Palmas lag. Met behulp van de Spaansche kolenwerkers waren de beide mannen aan boord van het schip gekomen en hadden ze zich in de bunkers weten te verstoppen. De Spaansche kolenwerkers had den hun ook een voorraad' levensmiddelen beloofd, maar te vergeefs hadden zij uitgezien naar de vervulling van die belofte. Ze hadden twee scheepsbeschuiten bij zich en daar had den beide mannen een week op geteerd. Het was dus te begrijpen, dat de beide schepe lingen uitgeput waren van honger en dorst. Ze werden door de bemanning dadelijk van het noodige voorzien. Met hun ontdekking was echter ook aan hun plan, naar het Duitsche vaderland te ko men, de bodem ingeslagen. Bij Dungeness kwamen Engelsche zee-officieren aan boord en was de gezagvoerder van de Hollandsche mailboot verplicht mededeeling te doen van zijn ontdekking. De twee Duitschers werden door de Engelsche'Jantjes van boord gehaald en zullen nu hun vaderland niet weer zien vóór het einde van den oorlog. („Hbld") bevatten hooger gehalte doch zijn lager in prijs dan S. W. C. Schilfers. Prijs per 100 K. G. f 17,— franco station. VERKRIJGBAAR 8962 EN Fabrikant van 7999 Speciaal adres voor &EWAPEND EN ONGEWAPEND BETON als DRINK- en VOEDERBAKKEN, RIOOLBUIZEN in verschillende maten, PUTTEN met en «onder bodem, KRUINSTUKKEN, HALZEN, TEGELS, DRaINEER-EINDSTUKKEN, ens. ens. Beste adres voor het maken en plaatsen van CEMENTEN HEININGEN, -vering van prima PORTLAND CEMENT, tegen concurreerende prijsen. Vraagt Prijsopgave, 8991 Al wie een vertrouwd Belgisch werkpaard of drachtige merrie wil KOOPEN, wende zich tot A. v. MOOHSEL, Walenburger- weg 88, TeJ. 9087, Rotterdam. 9713 ONTVANGEN een mooie collectie STALEN in JAPONSTOffEN, MANUFACTU REN, JAEGER BORSTROKKEN, PANTA LONS, SJAALS, DOEKEN, BOEZELAARS, GAREN, BAND en SAJETTEN. Beleefd aanbevelend, MARKTPLEIN 28, OOLTGENSPLAAT 25 CENT PER BUISJE. 30 CENT PER BUISJE - Verkrijgbaar bij WESTDfJK. MIDDELHARNIS. ruime sorteering AMERIKAANSCHE VLOER- AANVEGERS, vanaf f 7.25 en hooger, verder ruime keuze in GEËMA1LL. HUISHOUDELIJ KE ARTIKELEN, HAARDEN KACHELS en FORNUIZEN :-: Aan hetzelfde adres te koop een TENTWAGENTJE op Collings patentassen, zeer geschikt voor hit of ponny. F. NIEU WLAND SMEDERIJ DIRKSLAND zeer mooie soliede meubelen, alsTafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Schilderijen, Theetafels, Buffetten, Stijlameublemen ten in leer en peluch. Boekenkasten. Tweepersoons onbeslapen veerenbed- stellen, Kapokmatrassen, Slaapkamer- meubelen enz. alles spot goedkoop. Rugbekleede leerstoelen vanaf 17.50 Stijlllnnenkast 20.—. Stijltafels 9.50 Spiegels 5.50 en 7.50 enz. T' efooa S3A9 Hoogachtend, 9496 TRECHTER, DIRKSLAND. worden in goede kwaliteiten tot billijken prijs geleverd door de 9398 IfIBBI 50 ets. de K.G. 62 ets. de K.G. Byieveld, Mltldelhariila. BIEDT AANAlle soorten Appel-, Peren-, Pruimen-, Morellen-, Persik- en Druiven- boomen in vele soorten en vormen. Zwarte, roode en witte bessen. 9077 Vele soorten Sier- en Bloemheesters, Stam-, Klim- en Struikrosen. Haagplantsoen, vaste Bloemplanten ens. ens. Aanleg van Boomgaard, Sier- dn Vruch- tentuinen. Voor hergroei wordt ingestaan, au s. koopt en verkoopt alle soorten Werk- en Drachtige Paarden. 9400 Beleefd aanbevelend. a Reparatiën spoedig en billijk. Inkoop tegen de Hoogste waarde. Wijn, Gedistilleerd, Likeuren, Limonade, Bier, Spuitwater, Kwast, Kogelfleschjes Bessensap, diverse soorten mineraalwater, Rijnwijnen, Slaolie, Wijnazijn Gemberbier Roode en Witte Bessenwijn, Frambozen, Appel, Kruisbessen en Meiwijn, Ananas en andere vruchten in blik, Tafelzuur, Jams, Gember, Eau de Cologne, en nog vele andere artikelen Dit De BURGI van Sommei den Raad dit van 17 Febr. verordening Verordenin 50, 118, 1191 voor de gen op 25 Septen dening van 1. Artil volgt „Zonder vj houders is le. de st(j te bereiden 2e. den berijden 3e. den OJ zijde in te r berijden." 2. Art. „Voor het waarvoor v zullen geslo volgenden daarenboven 12 uur en De Buig^ te stellen voor elk g(j heffing verb 3. Art. „Gedurem 118 bedoeld gesloten be| ;eoorloofd onderd a. de led huis wonet houder der b. vreem behoorlijk stemde reg c. person volstrekt Op den ien de houi aanzeggen, weigeren van die wel 4. In valt het c snede van en 122 wo: Deze v« treft de 119 in wei diging. Zijnde teerde Sta ericht, va (2e Afd.) deeld. En is het behoo. Burgemi Gelet den 7en Noodigi Holland, tingen zij den 15en blijken, biljet of der Rijks kan word VAN DE kiesbaar mer der De aars kohieren gaat, den De bed hebbende gebouw Zuid-Hol 1°. den plaa 2°. de get 3°. bije en is de dief 's-Gra Bij d.l gehoude lid van Bylandt, bracht, dem.) 4< (chr.-hif (soc.-de]| Snoeck A

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 2