gemengd nieuws burgerlijke stand. officieel gedeelte. plaatselijk nieuws uitslag aanbesteding. uitslag verk00pingen. Storm en hoog water. KERK en SCHOOL. POSTERIJEN. RECHTZAKEN. beleediging tot f i boete, subs, een dag hechtenis. A. v. d. M., varkenskoopman, wegens een voudige beleediging te Sommeisdijk, tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Vernietigd werd een vonnis van het kan tongerecht te Sommeisdijk, dd. 10 December, waarbij de 70-jarige landbouwer E. de L. te Oude Tonge, beklaagd geweest van overtre ding van art. 20a van de verordening op de volksgezondheid der gemeente Oude-Tonge, van rechtsvervolging was ontslagen. Opnieuw rechtdoende, veroordeelde de rechtbank bekl. tot f 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Vernietigd werd een vonnis van hetzelfde kantongerecht en van denzelfden datum, waarbij de 71-jarige A. S. te Oude Tonge, beklaagd geweest van gelijke overtreding, eveneens van rechtsvervolging was ontslagen. Opnieuw rechtdoende, veroordeelde de recht bank bekl. tot f 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvan VANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgelsopen week in Nederland uitgespro ken 19 faillissementen tegen 33 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Over het gansche kalenderjaar, deze week inbegrepen, 132 tegenover 165 in denzelfden tijd van het vorige jaar. Brand op zee. De stoomboot Geusau, van den veerdienst Kampen—Urk Enkhuizen, kap. H. de Groot, heeft hedenmorgen tusschen Urk en Enkhuizen het motorschip Speculant aangetroffen, dat in vlammen stond en reeds bijna was uitgebrand. Het schip lag voor twee ankers en was geladen geweest met olie. De bemanning van de Geusau bluschte het vuur, maar vond van de opvarenden geen spoor. Men vermoedt, dat de bemanning van de Speculant zich met een sloep heeft ge red. Het uitgebrande vaartuig is te Enkhuizen binnengebracht, N. R. Ct. Zeventien lentes zullen zich verbinden aan 70 zomers (I), m, a. w.te Stadskanaal zal een knaap van 17 jaar met een rijk weeuwtje van 70 huwen. Haar blond goud. Zij lag met haar kopje geleund aan zijn [borst En voelde zich rijker dan menige vorst, Hij speelde met z'n ving'ren door 't goud blonde haar O, prozahij dacht meer aan goud dan [aan haar (Haagsche Post). Ook 'n manier om van iemand af te ko men bezigde 'n smokkelaar te Aaltende grenswacht deed n.l. 'n inval in zijn woning waarop sinjeur de smokkelaar de schoor steen stopte en de pijp van de brandende kachel opende, zoodat de bezoekers hun naam in de rook wel konden schrijven en genoodzaakt waren heen te gaan. De slimme censor. De speurzin en 't ver nuft van den brievencensor is toch vaak verbijsterend. Zoo was er eens in Engeland een jong vrijwilliger, die voor hij naar Frankrijk ver trok zijn ouders beloofde te zullen schrijven waar hij in de loopgraven lag. Daartoe nam hij een stuk papier mee, pre cies even groot als 't kaartje van Frankrijk in zijn schoolatlas. De plaats, waar hij vocht zou hij aangeven met een speldeprik. Maar toen de eerste brief kwam, zaten er wel honderd speldeprikken in en onderaan stond met vreemde hand „De censor is niet zoo'n stomme uil als u denkt." Uit Buiksloot: De waterstand was hier hedenavond on geveer half elf 50 centimeter boven A. P. Het water is nog steeds stijgende en de zee gelijk. Over de noodbrug, die naar de kerk gelegd is, slaat het water voortdurend heen. De Buiksloterstraatweg is door de Publieke Werken van Amsterdam afgesloten. Een nader bericht meldt: De toestand wordt voortdurend erger. De laatste bewoners van Ransdorp en Zunder- dorp zijn thans gevluchter is daar niemand meer aanwezig. De militairen van het land stormdepót aan de overzijde van het IJ zijn om 10 uur uitgerukt en met alle macht aan het werk gegaan om bij den Buiksloterstraat weg, die onder Amsterdamsch gebied ligt, dijkjes te leggen, ten einde zooveel mogelijk te trachten het water te keeren. De huisjes achter het Tolhuis staan reeds in het wa ter. In de Oranjesluizen was de waterstand om half elf 1.41 meter boven A.P. De vloed duurt tot 1 uur. Bij Andijk is de steenglooing bij den z.g. Bakkershoek weer geheel vernield. Bij den z.g. Kathoek liggen alle zeilen weer gereed. De polder bij Wervershoof is weer onder- geloopen. Uit Werkendam Op verschillende plaatsen in den Biesbosch zijn de reeds ver gevorderde werken ter herstelling van de dijkbreuken, ontstaan door den Januanstorm, geheel weggeslagen. Vele polders zijn weer ondergestroomd. Uit Purmerend. Hedennacht is de kistdam bij de fabriek Holiandia doorgebroken. Met een verschil van waterstand van on geveer 1.20 meter stroomt het water met woeste vaart Purmerend binnen, van halftwaaf tot halftwee is beproefd den kistdam te be houden, maar hoe krachtig men ook werkte, het water was niet te keeren. De noodklokken luiden, tamboers en mili taire signaalblazers gaan de stad door. De burgemeester heeft onmiddellijk laten aanzeggen, dat alle inwoners naar boven moeten verhuizen en hunne goederen in vei ligheid moeten brengen. Uit Waalwijk: Tengevolge van den storm is het water weer buiten de oevers getreden, zoodat alle polders in de gemeenten Waalwijk, Bezoyen, Sprang en Capelle onder water staan. Ook de wegen staan geheel blank, zoodat de ver binding tusschen het Land van Heusden en Altena en de Langstraat geheel is gebroken. gewassen en de laatste 4 uur nog 6 c.M., zoodat ze om 12 uur 's middags een hoogte bereikt heeft van 3.53 M. Een gedeelte van het Stadspark, uiterwaarden en buurtwegen staan onder water. Uit Gorinchem. Alle uiterwaarden en kribben langs de ri vier staan weer onder water. Aan de Water poort teekende de peilschaal hedenmorgen acht uur 2 50 M. N.A.P. SOMMELSDIJK. Geboren Gerrit z. v. Lourus Edewaard en Jannetje Cornelia Admiraal-Breur, Lidia, Aria d. v. Gerrit van Heemst en Cornelia van Beek, Lena d. v. Jan Spee en Jannetje Koster. OndertrouwdJan Driesse, oud 24 jaren (Middelharnis) en Wouterina Korteweg, oud 22 jaren. HERKINGEN. Geboren Neeltje Maria d. van A. Rietdijk en van Neeltje Grootenboer, Leendert z. v. Jan van der Wende en van Johanna Lena v. d. Velde, Abra d. v. Jakob Melissant en van Johanna Lena Aupperlee. Overleden Willempje van der Velde wed. van W. Kardux oud 84 jaar, Martijntje Nöor- dijk wed. van H. de Klerk oud 80 jaar. Ondertrouwd Hendrik Francois van Over- beeke jm. 25 jaar van Heerlen en Dingena ScherpenisselJSelmonde doch sedert de laatste weken alhier. NIEUW HELVOET. GeborenAagje d. v. C. de Bruijn en A. v. Harlingsveldt, Johanna d. v. H. Kooijmans en K. Bruining, Alida Anthonia d. v. H. de Vries en T. v. Lien, Jacobus, z. v. J. W. de Pijper en J. Klok, Gerrit z. v. E. de Boom en H- v. d. Endt. Officieel Gedeelle. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 20 Februari 1916, Ned, Hervormde Kerk. Sommeisdijk, v.m. 9.30 en nam. 2 uur (Doopsbe- diening Ds. Westrik Middelharnis, v.m. 9.34 en 's av 6 uur Ds. Remme van Oud-Beijerland (extra collecte). Middelharnis, (Evangelisatie), geen dienst. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen.-» Den Bommel, nam. 2 uur Ds. Lans vanOoltgensplaat Ooltgensplaat, v.m. 9,30 uur Ds. Lans. Oude Tonge, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. Verkerk Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 uur en dhr. Oss van Amsterdam en nam. 2 .uur Ds. Remme van Oud-Beijerland. Herkingen, nam. Ds. de Gidts van Goedereede. Dirksland, v.m. 9 en 's av. 6 uur dhr. Smit van Delft. Melissant, geen opgaaf ontvangen. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, v.m. 9.30 uur Ds. F. de Gidts. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. A v. d. Kooij. Hellevoetsluls, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Kerk, Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur Ds. Esseiink. Den Bommel, vim. 9 nam. 2 en 's av. 5.30 uur Ds. Mol van Zwartewaal. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker Melissant, v.m. 9.30. en 's 6 uur dhr. Punt van Middelburg. Stellendam, v.m leeskerij en 'sav Ds. van Lum mel van Zuldland. Ouddorp, v.m. en nam. Ds van Lummel van Zuidland. Hellevoetsluls, v.m. 9.30 uur Leeskerk en 's av. 5 uur Ds. Elzenga van Grootegast. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 uur tDs Elzenga van Elzenga en 's av. 5.30 uur Leeskerk. Gereformeerde Gemeente. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Herkingen, Leeskerk. Dirksland, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 6 uur Lees kerk. Melissant, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk, Ouddorp, voorm. 9 uur Ds. K. W. Rossing. NIEUWE TONGE. Door stemgerechtigde lidmaten in de Ned. Herv. Kerk alhier is tot Notabel benoemd T. Holleman Cz. en her benoemd P. v. d. Houten en moet een her stemming plaats hebben tusschen A. van Alphen Pz. en B. van den Broek. De gehouden verkooping van ongeveer 300 zitplaatsen in de Kerk heeft de colossale som opgebracht van tien duizend vierenveer tig gulden. Zegge f 10.044. Het verkoopen daarvan had in geen 30 jaar plaats gehad. HERKINGEN. De vergadering van stem gerechtigden der N. H. Kerk ter verkiezing van een notabel heeft wegens onvoltalligheid niet kunnen doorgaan en is mitsdien verdaagd tot nader te bepalen datum. Zij die nog iets hebben te voldoen aan de Ned. Herv. Kerk alhier, worden beleefd verzocht dit nog deze week te doen bij den boekhouder C. Witvliet alhier, waarna het boekjaar zal kunnen worden afgesloten. STELLENDAM. De watersnood-collecte, ge houden in de Geref. Kerk bracht ruim f 17.— op. Onze vroegere dorpsgenoot de heerM. Stoutjesdijk is benoemd tot hoofd der O. L. School te Schelluinen (bij Gorinchem). NED. HERV. KERK. Drietal: Te Feijenoord (vac.-S. Monsma), C. B. Holland te Raamsdonk W. Bieshaarte Zetten en K. J. v. d. Berg te Putten o. d. Veluwe. (verb. ber.). Te Fijenoord (vac.-S. Monsma), K. J. v. d. Berg te Putten o. d. Veluwe, W. Bieshaar te Zetten en S. van Dorp te Bodegraven. Tweetal: Te Zuilichem en Nieuwaal P. Kruit te Gouderak en D. Th Kech te Berg ambacht. Beroepen: Te Oene (bij Epe), A. I. W. van Ingen te Gameren. Te Gorinchem (vac.- J. J. C. van Toorenenbergen Azn.), M. Jon- gebreur te Veenendaal. Te Boertange (toez.), Th. H. Tonsbeek, cand. te Roswinkel Bedankt: Voor Asperen, L. C. W.Ekering te Woubrugge. Voor Delft (vac.-G. H. Bee kenkamp), K. J. v. d. Berg te Putten op de Veluwe. Voor Vriezenveen (vac.-L. Okken), K. Hielkema te Kampen. Voor Polsbroek, J. G. Dekking te Montfoort. Voor Hoornaar A. M. den Oudsten te Monster. Voor Dirksland, A. H. J. G. van Voorthuizen te Zegveld (bij Woerden). GEREF. KERKEN. schuren der straten, aangezien het tegen woordige artikel vele moeielijkheden veroor zaakt. Dan zou de verandering alzoo worden, dat eens in de week, des Donderdags, alle straten voor gebouwen en schuren enz. moeten wor den geveegd en éénmaal in de maand ge schuurd. Aldus besloten. Aangezien door den voorz. een stuk land groot 2 H.A. 20 A. en 44 cA. is afgemijnd, zooals in besloten vergadering met den Raad was overlegd, stellen B. en W. den Raad voor, dit aan te koopen en wel voor de som van f 12.255.—, om dit te bestemmen [voor bouwgrond. Wordt goedgevonden. Naar aanleiding van deze koop wordt met algemeene stemmen besloten een geldleening aan te gaan van 14.000.—r welk bedrag met alle onkosten wel noodig zal zijn. Deze leening zal zooveel mogelijk bij par ticulieren worden aangegaan tegen 4l/2 °/o met de eerste twee jaren geen aflossing, van 1918 tot 1931 ieder jaar f 800 en van 1932 tot 1935 f 700. Komt mede in verband met den aankoop ter tafel een teekening van het stratenplan, welke zeer mooi uitgewerkt, door den voorz. aan de leden wordt uitgelegd. Daaruit blijkt dat het land gelegen is tusschen het bosch pad en tramlijn, waar nog wel eenige grond zal moeten worden aangekocht van de tram maatschappij, maar dit is van later zorg en nog niet te bepalen. Daarna worden eenige wijzigen aangebracht in de begrootingen van 1915 en '16. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat eenige strookjes grond, waarvoor door Van der Talk afstand is geteekend, weder verpacht dienen te worden en aangezien dit land voor het oogenblik meerdere waarde heeft, wil Zoon daarvoor inplaats van f 5 voor ieder f 10 geven. Voorts is er nog een strookje grond der gemeente dat alsdan in plaats f 3, f 6 moet opbrengen, waarmee de pachter VanZuuren in kennis zal worden gesteld, die binnen veer tien dagen moet kennis geven van het al, dan niet aannemen. De heer Warnaer vraagt, of deze verhoo ging plaats vindt bij eindigen der pacht of tusschentijds, waarop de voorz. mededeelt de huur van Van Zuuren eindigt. Ten slotte stelde de heer Warnaer voor bij Art. 26 der Politieverordening, betreffende het ophokken of mesten van varkens waar dit door B. en W. wordt verboden, belang hebbenden beroep te geven op den Raad en de Artt. 2, 8, 14 en 15 der Bouwverorde ning te wijzigen, die schriftelijk aan den Voorzitter worden overhandigd om deze wij zigingen allereerst in B. en W. te behande len, waarna in een volgende vergadering de voorstellen in behandeling kunnen worden genomen. De heer Warnaer zeide vervolgens dit voorstel te hebben gedaan na raadpleging van een deskundige die verklaart wegens de ge durige stijging in prijs der houtsoorten, een arbeiderswoning wel een f 300,— goedkooper zal worden. En hoewel B. en W., aldus de heer War naer, vroeger hebben verklaard de Bouw verordening van Sommeisdijk en Dirksland bijna gelijkluidend waren, verklaar ik, wan neer deze met elkander worden [vergele ken, de verordening van Sommeisdijk veel milder Is dan van Dirksland, vandaar de concurrentie in de nabijheid van het dorp door de naburige gemeente Sommeisdijk in het bouwen, waardoor deze gemeente anders niet dan schade ondervindt, en daar de ge meente door aankooping van bouwgrond zelf exploitante wordt, is verandering van de Bouwverordening noodzakelijk geworden. De Voorz. deelt allereerst mede, nooit door B. en W. is gezegd geworden de Verorde ning van Sommeisdijk en Dirksland haast hetzelfde is; wel zoover dit landbouwstel- lingen betreft en daaraan bij de vergelijking gedacht te hebben en beloofd de heer War naer in de eerstvolgende vergadering van B. en W. de voorstellen in behandeling te zullen nemen. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. OPENBARE KENNISGEVING. Aanbesteding grintleverantie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente Sommeisdijk, brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat het aanbeste den van de levering van 500 M3 goed gewasschen, niet al te fijne onderhoudsgrint, onder dezelfde bepalingen als vervat in hunne publicatie, dd. 10 dezer, nader is bepaald op Vrijdag 25 Februari a.s., des voormiddags ten lll/j uur, ten gemeentehuize. Sommeisdijk, 18 Februari 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOUMAN, Burgemeester. Iz. GEELHOED, Secretaris, MIDDELHARNIS*. Dinsdag kreeg 't hoofd der Chr. School een verzoek uit 's Graven- hage van een Goddank in gezondheid toene mend patient, een bekende op 't Eiland in politieke zaken, om op den Partijdag de kin deren te tracteeren op zijn kosten. Tijd en omstandigheden waren oorzaak, dat deze trak tatie niet op den Partijdag plaats had, maar een dag daarna, j.l. Donderdag dus. Onnoodig te vertellen dat 't gejuich der kin deren niet van de lucht waswarme chocola sinaasappelen, banket enz. 't was een prach tige Partijdag, die Woensdagmaar de Don derdagochtend was voor de Chr. School ook fijn. Hartelijk dank, onze broeder, voor uw milde traktatie. Moge u maar spoedig geheel herstellen en dan zullen we u in de school brengen en tot de kinderen 't zeggen. Deze man heeft als een dankoffer voor aanvankelijk herstel u dat alles gegeven. We hopen u spoedig de hand te drukken. Is 't niet op Flakkee, dan in den Haag. Woensdagavond kwam de stoomboot wegens het ruwe weder om 8 uur in de kaai, en is Donderdag niet naar Rotterdam ver trokken. Wegens defect aan de locomotief is de tram richting Ouddorp Donderdag de reis om 8.30 aan 't station schuldig ^gebleven en kwam om 11.45. DEN BOMMEL. Aan den heer C. Witvliet is met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend als gemeente-veldwachter. OOLTGENSPLAAT. Door de gemeente politie is procesverbaal opgemaakt tegen een inwoner dezer gemeente daar hij een privaat emmer gevuld met beer in de wateren der gemeenie uitstortte, en bovendien deze on overdekt vervoerde. In het 2e halfjaar 1915 kwamen 10 per sonen in aanmerking om ouderdomsrente te trekken. Vergadering der Vereeniging „Steunt Elkander" op Donderdag 17 Februari ten 6V2 ure in 't Hotel Hobbel. De voorzitter opend de vergadering, bied zijn verontschuldigingen aan voor late ver schijning ter vergadering, heet verder de leden welkom, en hoopt dat dezelfde geest en harmonie dezen avond mogen heerschen zooals we dat altijd gewoon zijn, en her denkt met leedwezen het afsterven van dhr. A. Hobbel welke van het begin der oprich ting begunstiger is geweest. 1. De Secretaris dhr. W. J. Donkersloot leest de notulen en worden onveranderd vastgesteld. 2. De Secretaris leest verslag over 1915 waaruit blijkt dat 1 begunstiger is overleden, 1 bedankt, 2 begunstigers verlieten de ver eeniging wegens vertrek, alzoo zijn er 24 begunstigers en 7 Donateurs. Het ledental bedroeg 68. In de plaats van C. Huisman was gekozen D. Huisman. Tot bode M. Kor teweg en J. Rommelse. 82 uitkeeringen had den plaats, tegen 49 het vorig jaar. Na voorlezing werd het jaarverslag vast gesteld. 3. De voorzitter deelt mede dat de pen ningmeester dhr. J. G. vanwege drukke ambtsbezigheden niet tegenwoordig kan zijn, waarna dhr. A. van Rossuin bereid wordt gevonden het verslag van den penning meester uit te brengen. Goed slot over 1914 f 918.9672. 7 Donateurs f 17.50. Inleggeld f 0.50. 24 Begunstigers f 24. Contributie van 67 leden f 348.40. Rente f 31.88. Contributie f 140. Samen f 1343.1472. Uitgaven 13 leden uit Achthuizen presen tiegeld f 3.52. Bode f 15. Bode Achthuizen f 10. Porto's 0.82 ct. Firma Breur en Zonen f 5. 82 uitkeeringen samen f 293.99. Goed slot over 1915. Inkomsten f 1343,1472 Uitgaven f 293,99 Blijft f 1049,1572 Dhr. J. v. d. Bolsum verklaart de rekening te hebben nagezien, en in orde bevonden. Met dank aan den penningmeester wordt deze vastgesteld. Met het nazien der rekening voor 1916 worden benoemd de H.H. A. Mijs, W. Ras en D. van der Stelt. 4. Bestuursverkiezing. De voorzitter deelt mede ondanks alle pogingen het niet is mogen gelukken dhr. J. G. van Putten te bewegen om zich weder verkiesbaar te stellen en betreurt dit ten zeerste en zeer zeker de leden zullen hem noode zien heen gaan als penningmeester, een woord van dank mogen we hem niet onthouden. Bij herstemming wordt met 32 stemmen gekozen dhr. S. de Ruiter, tegen 9 stemmen op dhr. C. Huisman. Vacature W. J. Donkersloot. Bij eerste stemming werd gekozen dhr. W. J. Donkersloot met 38 van de 41 uitge brachte stemmen. Vacature A. van Rossum. Werd gekozen dhr. A. van Rossum met 36 van de 41 uitgebrachte stemmen. Vacature J. van Nimwegen. Gekozen dhr. J. van Nimwegen met 25 stemmen, de voorzitter filiciteert de herkozen leden, maar niet minder 'de leden. RondvraagDhr. L. Donkersloot zou wen- schen in 't vervolg alle onduidelijke biljetten of welke niet als ernstig gemeend kunnen worden beschouwd voortaan niet af te lezen. De voorzitter geeft te kennen reeds meer malen hierop te hebben gewezen, en hoopt in 't vervolg op den ernst der leden. Nadat dhr. C. Huisman verklaart de functie van bestuurslid te zullen waarnemen, als dhr. D. Huisman, binnen niet te ver verwijdeid tijd stip wordt opgeroepen om zijn landstorm plichten te vervullen, spreekt de voorzitter zijn dank uit voor het aangenaam samenzijn, de leden nogmaals erop wijzende zooveel mogelijk leden te winnen opdat de vereeni ging groele en bloeie tot in de lengte van jaren. DIRKSLAND. Wie nog in het bezit is van oude zilverb. van f 1, f 2.50 en f 5 kunnen ze tot 31 Dec. 1916 inwisselen bij het agent schap van het Ministerie van Financieën te Amsterdam. Er worden hier Sollicitanten gevraagd voor Gem. reiniger, (karreman) op een vast salaris van f 600, plus eenige bijverdienste. Men kan zich wenden tot den Gemeenteraad op gezegeld adres. HERKINGEN. De jongeheer R. v. Putten, werkzaam op de korenmolen van den Heer Nijpjes alhier heeft n.l. de molen in minia tuur vervaard en is alzoo geregeld als zoo danig werkzaam te zien. Aardig is het te zien hoe alles in het klein daarbij is aange bracht. Ja zelfs meer dan aan de werkelijke molen is door hem vervaardigd. De galerij die daaraan ontbreekt is niet achterwege ge bleven. Genie is dan ook gebleken in staat te zijn het noodige geduld daartoe te oefenen. De huisjes der erven T. Bestman deze week alhier ten verkoop aangeboden zijn ingezet door J. Kalle. Perceel 1 op f 400 en door C. Bruggeman perceel 2 op f420. STELLENDAM. Woensdagavond kwam de op de Hinderribben gestrande logger Sch. 379 bij hoogen vloed vlot. Door het onstui mige weder strandde het vaartuig echter op nieuw, nu op het strand onder Rockanje. Donderdag is alhier de 81-jarige wed. H., die voor enkele weken haar been brak, overleden. Rijksverzekeringsbank. Vorige week be krachtigde de Centrale Raad van Beroep te Utrecht, de uitspraak van den Raad van Be roep te Rotterdam, waarbij het thuis pellen van garnalen als niet verzekeringsplichtig werd verklaard. Een en ander naar aanlei ding van het in beroep gaan door de R. V. B. tegen die uitspraak. GOEDEREEDE. De keuring voor de Land- stormplichtigen, jaarklasse 1911 zal plaats hebben te Dirksland, 4 Maart a.s. v.m. half elf. De den vorige week op den zandbank Noord-Hinder geslagen logger SCH. 379, is Donderdagochtend met den stormvloed vlot geslagen, doch wederom gestrand te Roc kanje. Het hooi en stroo dat alhier in een schip is geladen voor het Noord-Holl. vee, is ver kocht en het batig saldo zal aan het Water snoodfonds worden verzonden. Donderdagochtend werd het zeewater tot 3.12 M. boven N. A. P. opgezweept. De ui terwaarden langs de haven stonden van dijk tot dijk. Aan het strand alhier Is een mijn aan gespoeld. Ze wordt door soldaten bewaakt. OUDDORP. Aan het strand alhier zijn plan ken en balken aangespoeld, wellicht afkom stig van een deklast dat door den storm Is weggeslagen. HELLEVOETSLU1S. Mej. W. van der Linde afkomstig van hier, wordt met 1 Maart a.s. bevorderd tot hoofdverpleegster in het krank- zinnigengesticht„BIoemendaal"te Loosduinen. Aan den penningmeester der algemeene commissie voor den Watersnood is f 15 ge zonden, gecollecteerd bij de kinderen der Zon dagschool van de Ned. Herv. Gemeente en aangevuld door het daaraan verbonden per soneel. Een voorbeeld ter navolging. NIEUW HELVOET. Door den hevigen storm wind werd Woensdagmiddag de broodkar van bakker Nagtegaal van de Westdijk geslingerd Verscheidene brooden konden niet meer worden afgeleverd, zoodat deze voor zijne klanten opnieuw versch brood moest bakken. DIRKSLAND. Onbestelbare stukken over de eerste helft der maand Februari 1 Letter A. Den Haag, Valkenboschlaan 90. 2 A. Witvliet Rotterdam, Akkerdijkstraat. 3 Mej. Rica Zoon Scheveningen. OOLTGENSPLAAT. Uitslag aanbesteding schilderwerk van 12 woningen voor dhr. Joh. Korteweg P. van Kempen Lz. f 890 W. Ras 720 G. van Nimwegen 490 L. Dorsman Lz. 483 MIDDELHARNIS. Uitslag verkooping van landerijen, in het Hotel Meijer. De koopen werden als volgt afgemijnd: Koop 1 tot en met 12, door W. van Kem pen f 855 per 72 H- A. totaal f 45,703Koop 13 tot en met 16 door A. Wagner f 872 per 72 H.A. totaal f 16.243Koop 17 tot en met 19 door G. C. van Schouwen f 705 per ge- met, totaal 10,225; Koop 20 tot en met 23 door J. van der Velde 845 per gemet totaal f 11.185; Koop 24 en 25 door K. van der Ham 833 per gemet totaal f 4640Koop 26 tot en met 29 door S. Dorst f 930 per ge met totaal f 9254; Koop 30 door A. Klap muts f 1105 per gemet totaal f 3812. Een stuk tuingrond 2 gem. 10272 roede door J. P. de Wilde voor f 7610. Een stuk tuingrond 223 roeden door A. Holleman voor f 2400. Totaal f 111,072, KANTONGERECHT TE SOMMELSDJJK. Strafzitting van 17 Februari 1916. Veroordeeld ter zake overtreding der jachtwet. M. M. te Ouddorp bij verstek tot een boete van f 10 subs. 20 dagen met verbeurd verklaring van de in beslag genomen strik ken en opbrengst verkocht wild. Veroordeeld ter zake overtreding spoor wegwet. J. P. de W. te Nieuwe Tonge bij verstek tot een boete van f 2 subs. 2 dagen. W. de B. te Poortugaal bij verstek tot een boete van f 2 subs. 2 dagen. J. L. te Ooltgensplaat bij verstek tot een boete van f 2 subs. 2 dagen. Veroordeeld ter zake overtreding pol. ver ordening te Oude Tonge. A. de V. te Deurne bij verstek tot een boete van f 2 subs. 2 dagen. Veroordeeld ter zake overtreding pol. verordening te Dirksland. P. K. te Dirksland tot een boete van f 3 sub. 3 dagen. Veroordeeld ter zake overtreding der wa penwet. G. J. W. te Middelharnis tot een boete van f5 subs. 5 dagen met verbeurdverkla ring van den revolver. Veroordeeling ter zake overtreding van de keur van de Gemeene uitwatering van Dirksland. C. O. te Goudswaard tot een boete van f 1 subs. 1 dag. Veroordeeld ter zake overtreding van de pol. verordening te Dirksland. J. Gr. te Dirksland bij verstek tot f 1 boete subs. 1 dag. Veroordeeld ter zake verwekken van rumoer waardoor de nachtrust kan worden verstoord. H. B. te Ouddorp tot een boete van f 5 subs. 5 dagen. Veroordeeld ter zake overtreding der leerplichtwet. J. N., en J. v. N., beiden te Ooltgensplaat. G. B., J. B., W. Br., P. v. d. L., allen te Ouddorp. J. v. Gr., te Middelharnis. P. v. B., te Dirksland. A. M., te Melissant. H. v. d. O., te Dirksland. A. C. v. d. Sp., en P. d. Pr., te Melissant. J. Gr., te Dirksland. C. G., en Abr. v. d. KL, beiden te Melissant. H. v. H., en W. H., beiden te Sommeisdijk. K. B., KI. de R., J. M. P. K., allen te Ooltgensplaat. J. L., te Den Bommel. T. H. P., te Melissant. A. Men J. J., beiden te Den Bommel. Allen veroordeeld tot een boete van f 8 subs. 5 dagen. Veroordeeld ter zake Openbare Dronken schap. C. B. M., te Amsterdam bij verstek tot een boete van f 5 subs. 3 dagen. Veroordeeld ter zake overtreding der leer plichtwet. M. C., te Ouddorp tot 2 boeten van f 5 subs. 3 dagen hechtenis. L. H., te Middelharnis tot een boete van f 5 subs. 3 dagen hechtenis. G. C. O., te Melissant tot een boete van f 4 subs. 3 dagen. J. v. d. V., te Herkingen tot een boete van f 6 subs. 3 dagen. M. W., en J. H., beiden te Den Bommel tot een boete van f 6 subs. 3 dagen. I. R., te Sommeisdijk tot een boete van f 10 subs. 10 dagen. P. B., en J. v. H., beiden te Melissant tot een boete van f 10 subs. 10 dagen. H. v. E., Middelharnis tot een boete van f 10 subs. 10 dagen. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 15 Februari» J. J. V., 40 jaar, huisvrouw van H., zonder beroep te Nieuwenhoorn, wegens eenvoudige Uit Maastricht: De Maas is in de laatste 24 uren 149 c.M. Tweetal: Te Werkendam (A), K. Bakker te De Krim en J. Sybema te Zierlkzee.

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 4