Advsriêntisa. GEMEENTERAAD POSTERIJEN. VISSCHERKJ. VERK00PINGEN. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN FRANZ MAASSEN, P. Bruin waardoor de wagen kantelde. De heer A. de Bruin uit Luik stond er naast toen het ongeluk gebeurde, zoodat hij er bijna onderlag. Van de schrik viel de Bruin in een flanwte, wat hem in Luik nog nooit overkomen was en daar werden de bommen nog al met wagens vol op hem gegooid. Dinsdagavond was er er een heel op loopje op 't dorp. Het gold een dronken ke rel welke door de Rijkspolitie opgeborgen werd. Onbegrijpelijk is het, dat de burgerij zich met zoo iemand inlaat; dat kan men toch beter aan de Rijkspolitie over laten. Op de kaai zijn alhier aangevoerd en op de beide weegbruggen gezamenlijk ge wogen 13.952.000 K.G. suikerbieten. Donderdag 23 Dec. is een gezellig school feestje gegeven in de R. K. School, tereere van het 25-jarig Priesterschap van de Wel- Eerw. heer J. P. Westerhof, de kinderen wer den op 't een en ander getracteerd. Nieuwe Tonge.* Woensdagmiddag is er, vermoedelijk door het te warm stoken van de vuren, brand uitgebroken in de cichoreifabriek De Onderneming te Nieuwe Tonge. Door het krachtige optreden der brandweer, geholpen door het personeel der fabriek, is het vuur beperkt tot het middengedeelte der gebouwen. De droogzolders, de vuren en de toren zijn verbrand, en een vrij belangrijk aantal kilo's gedroogde en nog te drogen cichorei werd een prooi der vlammen. Ook de aangrenzende woning, bewoond door den heer C. van den Boogerd, is geheel afgebrand. De fabriek is verzekerd. DIRKSLAND. De heer C. Vis alhier heeft te Utrecht met gunstig gevolg het examen afgelegd, voor Vak-onderwijzer in hand- en tuinbouwkunde. Woensdag 5 Januari n.m. 1.30 zal aan den Havendijk een partij nieuw hout worden verkocht. Herkingen. Aan de publieke aanplakplaats alhier is aangebracht de nieuwe opgemaakte en reeds goedgekeurde verordening op liet begrafenisrecht. Van algemeen belang is het daarvan nota te gaan nemen. Bij de alhier plaats gehad hebbende in schrijving naar de landerijen van het Diac.- Bestuur der N. H. Kerk, d. w. z. wat betreft de nog resteerende huur van H. G. Brugge- man, is huurder geworden de Heer Jn. Hui- zer voor f 428.62 den hoop. De beide van hier vertrokken millitie- plichtigen lichting 1916 E. Doornheim en L. Kardux zijn beiden te 's-Gravenhage in gar nizoen gebracht. Alhier doet zich opnieuw een geval van Roodvonk voor bij den landweersoldaat J.G. Noordijk. Hiervan is kennis gegeven al waar zulks behoort en het vcreischte merk- teeken aan de woning aangebracht. LI. week schrok het paard van den land bouwer C. D.G. alhier van een voorbijgaande fiets welke voorzien was van een brandende lantaarn, met het gevolg dat deze met wagen en paard van den dijk geraakte en met veel moeite de inzittende vrouwelijke personen door de raampjes moesten worden verlost. De Heer C. D. G. zelve, zijn tegenwoordig heid van geest behoudende, hield het paard in bedwang en kwam daardoor grootere on heilen voor. Hierbij bekwam deze een tame lijk ernstige beenwond waarvoor geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. MELISSANT. Van den landbouwer J. A. Struijk alhier zijn de vorige week 1 stier en 3 koeien in het rundvee-stamboek opge nomen. Door de gemeente is een perceeltje grond, liggende ten oosten van de Oud-Geref. Kerk aan den Molendijk alhier, gehuurd, dat zal moeten dienen voor publieke doorgang. STELLENDAM. De keuring van den land storm, jaarklasse 1916, zal voor deze gemeente plaats hebben te Dirksland op Dinsdag 25 Jan. 1916, v.m. ten ÏO3/» uur. Donderdag zakte een paard van den landbouwer A. Kreeft op den weg inéén, vermoedelijk door een beroerte getroffen. Direct werd de veearts er bij geroepen en inmiddels werd het paard per wagen naar stal gebracht. Onze voormalige Burgemeester Bos- schieter is thans ook benoemd tot Secretaris en Ambtenaar van den Burg. St. der Gem. Rynsburg. GOEDEREEDE. Tot het inschrijven voor de Nat. Mil. lichting '17 zal de geheele maand Januari gelegenheid zijn ter secretarie. Doch meer bepaaldelijk op Woensdag 12 Jan. des v.m. van 11—12 uur. De 8-jarige A. Menheer viel van den hooitas en brak een arm zoodat het armpje door den geneesheer moest worden gezet. Eerst Maandag 27 Dec. werden de laat ste suikerbieten scheep gedragen. OUDDORP. Alhier heerscht nog een groote bedrijvigheid met sardine-vangst. In groote hoeveelheden worden deze onder de wal ge" vangen en in vaten verscheept. Het uitschot wordt gaarne door de landbouwers opge kocht dienende als bemesting. ZUIDLAND. Maandagmiddag te ongeveer vier uur brak er een hevige brand uit in de kapitale hofstede van den heer Lammersein den Bieningerwaardsche polder alhier be woond door den heer M. P. Hage. In een oogwenk stond alles in lichte laaije. Door den feilen wind kon ook het huis niet wor den gespaard. Gelukkig kon het vee nog in tijds gered worden behalve een koe met twee kalveren en vier pinken die in de vlammen omkwamen. Van het huisraad werd totaal niets gered. De bewoners waren tijdig af wezig bij hun ouders te St. Maartensdijk. Naar vermoed wordt is de oorzaak het spelen van kinderen met lucifers. HELLEVOETSLUIS. Bij Kon. Besluit van 15 December 1915 is aan B. Goud wed. D. Sanderse, kommies te water 2e klasse bij 's Rijks belastingen een pensioen verleend van f232. Benoemd tot particulier klerk ter In spectie der Directe Belastingen, alhier A. van Soest voorheen volontair ter gemeentesecre tarie te Nleuw-Helvoet. Een slager alhier Is gedurende een week uitgesloten van het betrekken van regeerlngs- varkens door het niet opvolgen der voor schriften. Bij Kon. Besluit is aan G. Kraijenbrink kommies te water 2e klasse alhier toegekend de bronzen eerepenning en een loffelijk ge tuigschrift voor menschlievend hulpbetoon wegens de door hem met levensgevaar ver richte redding van een drenkeling uit het Noordzeekanaal te IJmuiden op 27 Septem- er 1915. Verslag van het verhandelde in den ge meenteraad te Middelharnis op Vrij dag 24 Dec. 1915 des namiddags om half drie. Aanwezig met den Voorzitter 10 leden. Afwezig de heer J. v. d. Koogh met kennis geving. De voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secretaris de notulen voor te lezen waarna dezelfde onveranderd wordt goedgekeurd. Aan de orde is ingekomen stukken a. Een schrijven van B. en W. van Som- melsdijk dat benoemd is tot lid van de gascommissie den heer S. Knöps en tot plaatsvervangend lid de heer J. Timmerman. b. Procesverbaal van de boeken en kas van den gemeenteontvanger, hetwelk in orde is bevonden. c Een schrijven van den heer J. J. Slis, dat hij door bijzondere omstandigheden zijn benoeming tot lid van de gascommissie niet aan kan nemen. De Voorzitter stelt voor deze stukken aan te nemen, 't welk wordt goedgekeurd. Daarna stelt de Voorzitter den raad voor om over te gaan tot stemming van een regent van 't weeshuis wegens periodieke aftreding van J. L. Vink op de lijst van aanbeveling zijn geplaatst J. L. Vink en B. Tiggelman. Tot stemopnemers worden benoemd de heer Schilperoord en Bom. Na gehouden stemming zijn uitgebracht op den heer J, L. Vink 8, T. Schilperoord 1, en B. Tiggelman 1, zoodat benoemd is de heer J. L. Vink. Hierna deelt de Voorzitter mede dat Ged. Staten bezwaren maken be treffende de kosten pensioen gemeenteamb tenaren, daar op de begrooting f 1000 ge plaatst wordt, moet dit worden f 650. Nadat door den Voorzitter dit nog nader aan den raad wordt toegelicht en dat hier geen andere weg open staat dan het voorstel van Ged. Staten te aanvaarden. Daar het toch niet baat al ging men in hooger beroep, stellen B. en W. den raad voor deze f 300 te vullen op den Hoofdelijken Omslag. De heeren Born en Schilperoord zeggen er wel op tegen te zijn dit bij den Hoofdelijken Omslag te doen, doch daar er niets anders overblijft dan dit te doen, omreden er geen andere weg openstaat, vragen zij hoe hoog den Hoofdelijken Omslag nu voor de ge meente komt. En deeld de voorzitter mede, dat dit nu zal worden f 10850. Na goed keuring dezer wijziging zijn de punten van de agenda verhandeld. En nu vraagt de Voorzitter of een der leden nog iets te zeggen heeft. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente STAD AAN 'T HA RINGVLIET op 23 December 1915, des middags twee uur. Present met den Voorzitter alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen van enkele laatst gehouden verga deringen gelezen en onveranderd goedge keurd. Aan de ordeIngekomen Stukken. Een aantal ingekomen stukken inzake geld- leening, subsidiën, verordeningen enz. wor den alle voor kennisgeving aangenomen. Benoeming plaatsvervangend telefoonkan toorhouder. Aangezien den tegenwoordigen titulaires ontslag is verleend, wordt tot stemming over gegaan tot vervulling in de ontstane vacature. Na opening der stembriefjes blijkt gekozen te zijn Mejuflr. Kamp. Daarna doet de Voorzitter mededeeling, dat aan de gemeente-geneesheer Gnirrep ver lof is verleend vanaf 18 Dec. tot 1 Maart 1916. Deze mededeeling houdt verband met de verlofaanvrage, die de Raad aan den heer Minister van Oorlog heeft gericht, met het oog op de enkele voorkomende gevallen van diphtheritis toen ter tijd. Toetreding Vereeniging van klein stedelijke en plattelandsgemeenten. Na kennisname van een ingekomen schrij ven, verzoek houdende tot toetreding aan bovengenoemde vereeniging, wordt besloten voorloopig hiermede te wachten. De Voorzitter brengt vervolgens ter sprake de opheffing van het gemeenschappelijk grindwegcontract tusschen de vijf gemeenten, alsmede het verzoek van Burgemeesters en Secretarissen-vereeniging om adhaesie te beruigen aan een adres door voornoemde vereeniging gericht aan de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij, tot het treffen van een betere regeling voor tramvervoer enz. Besloten wordt dit verzoek in te willigen. Een verzoek om het getal vergunningen in deze gemeente te verminderen, of althans geen nieuwe meer toe te staan, wordt voor kennisgeving aangenomen. Ten slotte vraagt de heer Braber Bzn., eenige inlichtingen over den nachtwacht. Enkele klachten waren den heer Braber ter oore gekomen, dat de nachtwacht de ronde des nachts niet meer deed. De Voorz. deelt hierop mede, dat door hem reeds daarover naar den betrokken per soon is geschreven, en gewaarschuwd dat, zoo bleek, dat hij zijn plicht in het vervolg niet deed, zijn ontslag onmiddellijk zou vol gen. Nadat over dit onderwerp nog eenige be spreking volgde, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Verslag van het verhandelde in Open bare Raadsvergadering der gemeente HERKINGEN, gehouden op Vrijdag 24 Dec. des nam. ten 3 ure. De Voorz. den EdelAchtb. Heer Burge meester Mr. C. Zaaijer, opent op de hem gewone wijze de vergadering, waarna door den Secretaris de notulen der vorige verga dering worden gelezen, goedgekeurd en ge- teekend. Daarna wordt mededeeling gedaan der na volgende ingekomen stukken. a. Missive van H.H. Staten, waarbij goed gekeurd wordt teruggezonden de Gem. Begr. 1916 met nog eenige wenken tot kleine ver anderingen, waaraan gevolg zal worden ge geven. b. Idem eene van voornoemd college waarbij wordt medegedeeld dat deze gemeente voor het jaar 1916 eene buitengewone sub sidie zal genieten van f800. Hierbij wordt door den voorz. opgemerkt, dat door vermindering van het getal leerlin gen de onderwijzer Sense thans suminair wordt geacht en voor hem slechts een jaar wedde wordt ontvangen groot f260, zoodat daardoor de subsidie verminderd met f240. Oogenschijnlljk boven verwachting is het in werkelijkheid hoegenaamd gelijk aan het vorige jaar, c. Idem van genoemd college toezendende de nieuwe en nu dan ook goedgekeurde ver ordening op het begrafenisrecht, zoodat dan (alzoo de Voorz.) eindelijk eens zal kunnen worden overgegaan zorg te dragen dat de nieuwe begraafplaats in gebruik kan worden genomen en de oude gesloten. Dit laatste als antwoord op een desbetreffende vraag van den Heer Keijzer. Voor en aleer daartoe echter wordt overgegaan, moet in een open bare vergadering een definitief besluit wor den genomen. d. Een schrijven van een beschikking van den Min. van Binnenlandsche Zaken, waarbij is bepaald dat ingevolge art. 70 der Pen- sioenswet geen subsidie aan deze gemeente zal worden verleend. e. Missive van H.H. Ged. Staten, inhou dende mededeeling eener extractstaat dat in verband met art. 48 der Lager Onderwijs wet over het jaar 1913 niets te veel, doch ook niets te weinig is genoten. Idem eene thans volledig goedgekeurde weer veranderde Gem. Begr. 1916. g. Kennisgeving van het nieuw benoemde Hoofd der O. L. School den Heer. M. v. d. Vliet, dat hij met 1 Jan. in de gelegenheid is gesteld zijne betrekking alhier alsdan te zul len aanvaarden en in functie te treden. h. Missive van H.H. Ged. Staten goedge keurd terugzendende de wijzingen der Gem. Begr. 1915 waartoe in de vorige vergadering werd besloten. i. Verzoek van den Heer P. J. Oosterbeek, thans te Papendrecht om restitutie van zijn aanslag in den H. Omslag ten bedrage van Vu is f 1.95 wat door den Raad wordt toe gestaan. j. Missive van H.H. Ged. Staten, gevende den Raad in overweging het initiatief te nemen tot verhooging der salarissen van gemeente-ambtenaren. De voorz. zegt elk der leden een circulaire te hebben gezonden en behoeft dit als belanghebbende niet nog nader aan te bevelen en zal daartoe een afwachtende houding aannemen of daartoe door een of meer raadsleden stappen zullen worden gedaan. k. Missive van den Heer Jb. v. d. Velde, waarbij hij ontslag neemt als Weth. Dan wordt overgegaan tot de benoeming van een Weth. in de vacature Jb. v. d. Velde. Met gesloten briefjes daartoe overgegaan, bleken te zijn uitgebracht op M. Lokker 3 en op L. v. d. Velde en A. Mans elk een stem. Op de vraag van den voorz. of de Heer Lokker reeds nu ter vergadering deze benoeming kan aanvaarden, wordt toestemmend geant woord. Daarop feliciteerd de voorz. den Heer M. Lokker met zijne benoeming en herdenkt daarna ook de Heer v. d. Velde, dankende hem voor datgene wat hij zoowel als raads lid alsook als weth. voor de gemeente ge daan heeft. Wordt nog voorgesteld door B. en W. aan den Heer A. v. Overbeeke een toelage op zijn tractement te verleenen, groot f25, daar deze als Hoofd der school gedurende een maand is werkzaam geweest. Idem om den Heer J. v. Helden, Brigadier titulair Rijksveldwachter, evenals vorige jaren een gratificatie te geven a f 10, wat evenals het voorgaande door den Raad wordt goedgevonden. Vervolgens wordt het stembureau voor voorkomende verkiezingen saamgesteld uit de navolgende heerentot plaatsvervangend voorz. den Heer J. den Boer, tot eerste lid den Heer M. Lokker, 2de lid J. v. Kempen en tot 4de lid L. v. d. Velde, terwijl alle leden tot pl.verv. voorz. en tot pl.verv. leden worden benoemd. Ten slotte worden nog énkele wijzigingen aangebracht in $e Gem. Begr. 1916 ten be drage van 75 gld. in ontvang en uitgaaf. Aan het eind der agenda gekomen, vraagt de voorz. of mogeiijk door een of meer leden in het belang der gemeente iets is op of aan te merken.1 Als om strijd vragen Keijzer en v.d. Velde het woord, waarbij de laatste als jongere in jaren, het gaarne ziet gegeven aan de eerste. De Heer Keijzer 'vraagt dan waartoe de z.g.n. stoofpad zoo wordt opgeknapt. Met het oog op de nieuwe begraafplaats of voor de dorsch- machine Deze laatste moet het aldaar erg onaangenaam hebben gemaakt. De voorz. zegt de Heer dén Boer heeft gerapporteerd dat dien toestand daar niet kan blijven be staan en heeft het Burg. Arm. Bestuur be sloten die zaak met den pachter v. d. Velde nader te regelen, daar hel land voor bouw land is verhuurd, waarmede de Heer Keijzer voorloopig zich voelt voldaan. De Heer v. d. Velde. Naar aanleiding van de voorgestelde verhoogingen der salarissen van gem.-ambtenaren zou ik willen vragen of er bij B. en W. ook genegenheid zou bestaan in overweging te nemen het salaris van de schoolschoonmaakster eenigszins te verhoogen om reden deze zelf de daarvoor benoodigde materialen moet aanschaffen en waar deze in den tegenwoordigen tijd ook duurder zijn moet dit natuurlijk ten koste van haar salaris wat niet billijk zou zijn. Voorz. Eerstens is daaromtrent bij B. en W. geen verzoek ingekomen en wat de duurte betreft, geld dit ook voor andere gemeentebetrekkingen. v. d. V. Dat geen verzoek is ingekomen, is wegens onbekendheid en is mij daartoe gevraagd er in den Raad over te spreken en doe dat te meer daar zij een weduwe is. En wat de vergelijking met andere gemeente ambtenaren betreft, dit gaat niet op daar zij zich zeiven van materialen moet voorzien en de anderen die van de gemeente krijgen. Voorz. Ik wil het met de weth. wel eens nader overwegen. Niets meer te verhandelen sluit de voorz. de vergadering. Gemeenteraadsvergadering te STELLEN DAM, op Woensdag 29 Dec. 1915, 's avonds half zeven. Aanwezig 6 leden. Afwezig de 1ste wet houder Meijer. Voorz. de 2e wethouder Holleman. Alvorens de vergadering te openen, neemt de heer Holleman 't woord. Hij zegt dat hij thans geroepen is als Voorzitter op te treden, daar de Burgemeester naar elders vertrokken is en de le wethouder ziek is. Hij spreekt den wensch uit dat Meijer spoedig zal genezen en roept daar hij thans voor 't eerst de vergadering leidt, de hulp van den raad in. Daarna opent de voorz. de vergadering op de gebruikelijke wijze en de secretaris leest de notulen, welke worden goedgekeurd en geteekend. Ingekomen stukken. Een schrijven van den heer J. L. Bosschie- ter, inhoudende verzoek om ontslag als Amb tenaar van den Burgelijken Stand, als Lid der Commissie tot Wering van Schoolver zuim en als Lid der Schattingscommissie. Op voorstel der weth. wordt hem van deze betrekkingen eervol ontslag verleend. Het Dag. Bestuur stelt voor de vacatures van een lid der Comm. tot Wering van Schoolverzuim en als lid der Schattingscom» missie te laten bestaan tot een andere bur gemeester is aangesteld. Alleen een ambte naar van den Burgelijken Stand moet geko zen worden, aangezien er volgens de wet drie ambtenaren moeten zijn en nu slechts één, n.l. de le weth. Meijer. Als nu één ge kozen wordt kan er nog één vacature open blijven tot een andere Burgemeester hier is. Hiertoe wordt besloten. Verder is ingekomen een verzoek van P. D. Holleman alhier om ontheffing van Hon denbelasting en een van I. Holleman te Geer vliet van gedeeltelijke terugbetaling van H. Omslag wegens vertrek. Beide verzoeken worden ingewilligd. Op een verzoek van den Z.-Hola'.ndschen Bond van Ambtenaren om verhooging van de jaarwedde van Burgemeester, Gemeente ontvanger en Secretaris, wordt op voorstel der Weth. afwijzend beschikt. Uit het ingekomen proces-verbaal der Kasopname bij den Gemeente-ontvanger op 28 Dec. blijkt dat in kas was en moest zijn f2088.50. Nog is ingekomen een missive van Ged. Staten, inhoudende mededeeling dat de be grooting voor 1916 niet kan worden goed gekeurd, alvorens eenige, in het schrijven genoemde wijzigingen zijn aangebracht. Het Dag. Bestuur stelt voor zulks te doen, 't welk de raad goedkeurd. Tevens wordt besloten indien de begroo ting nogmaals terugkomt (daar, zooals in het vorig raadsverslag gemeld werd, nog een verschilletje bestaat van 700 gulden) eenige raadsleden Iqs te laten op Ged. Sta ten, om te trachten het zaakje in orde te maken. Na een korte bespreking of de te kiezen ambtenaar van den Burg. Stand zich „los" of „vast" zal mogen noemen, deelt de voorz. mede dat op de aanbeveling zijn geplaatst no. 1, P. v. d. Broek, (Gemeente-secretaris), no. 2, P. D. Holleman.. Na gehouden stem ming blijkt te zijn gekozen P. D. Holleman met 5 stemmen. De andere stem viel ten deel aan P. Roon. Daarna gaat de Raad over in geheime zitting, waarna de vergadering wordt ge sloten. Dirksland. Tot kantoorbediende aan het Post en Telegraafkantoor is met 1 Januari benoemd L. Goedegebuur van Ouddorp. Middelharnis. Dinsdag 4 Januari vertrekken de alhier in de kaai liggende sloepen weder zeewaarts ter versche vischvangst. Op Dinsdag 4 Januari 1916 des namiddags ten half twee ure te Stellendam aan de Kaai van een partij nieuw gezaagd timmerhout, als planken, schroten, latten, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 5 Januari 1916 des namid dags ten half twee ure te Dirksland aan de Haven van een partij nieuw gezaagd tim merhout, ais planken, schroten, latten, bad- ding enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 6 Januari 1916 des namid dags ten 1 ure te Melissant aan den Molen dijk van een partij nieuw gezaagd timmer hout, als planken, schroten, latten, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 8 Januari 1916, des avonds zes uur te Ouddorp in het Logement van Akers- hoek. Verhuring bij inschrijving, ten verzoeke van den heer Jacob Heerschap te Rotterdam voor den tijd van vijf jaar, ingaande dade lijk van 43 aren 3 centiaren of 281 R, V.M. bouwland te Ouddorp in den polder het Oudeland aan Witjesweg. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 12 Januari 1916 's voorm. half tien uur, in de Plantage „De Dolfijn" in polder Onwaard nabij de haven van Dirks land van een partij wilgen- en populieren boomen, benevens een partij elzen schaar hout, in 40 hoopen, ten verzoeke van den heer C. Vis. Notaris VAN DER SLUIS. Donderdag 13 Januari inzet en Donderdag 20 Januari afslag, telkens des middags 2 uur te Goedereede in het Logement de Gou den Leeuw, van 1.16.10 H. A. of 2 G. 158'/2 R. V. M. bouwland te Goedereede in den polder Nieuw Westerloo kadaster sectie B. nos. 498 en 500 verhuurd tot blootschoof 1917 aan A. L. en J. van Wijk f71.64 's jaars, in twee perceelen en in combinatie, ten verzoeke van de weduwe en erven van den heer G. van Saarloos. Notaris VAN DEN BERG. Op nader te bepalen dagen in de maand Januari 1916: Veiling en Afslag van ruim 59 Hectaren (ongeveer 122 gemeten) BOUW-, WEI- en TUINLAND in de gemeenten Den Bommel, Oude Tonge, en Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUR EN. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvanVANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 12 faillissementen tegen 13 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Over het gansche kalenderjaar, deze week inbegrepen, 1349 tegenover 1472 in denzelfden tijd van het vorige jaar. SOMMELSD1JK. GeborenGeertje, d. v. Marinus van Lente en Leentje Vroegindewei. MIDDELHARNIS. CeborenWilhelm Leonard, z. v. Wilhelm Snijders en Elizabet Metzger. Sara, d. v. Leendert Peeman en Hilletje Mosselman. HELLEVOETSLUIS. GeborenJ. Looij—Volwerk z. M. Kervers— Hartoch z. GehuwdG. Laeijendecker jm. 25 j. en T. Neerhoff jd. 21 j. Overleden: J. W. Eckhardt jm. 3'/» mnd Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 2 Januari 1916. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk. v.m 9.30 uur Ds. Westrik. Middelharnis, 's av. 6 uur Ds. Westrik van Som melsdijk. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. 9.30 en 's av. 6 uur dhr. J. Vroegindeweij van Middelharnis. Stad aan 't Haringvliel, geen opgaaf. Den Bommel, n m. 2 uur Ds. Verkerk van Oude Tonge. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 uur Ds. Lans. Oude Tonge, v.m. 9.30 uur Ds Verkerk. Nieuwe Tonge geen opgaaf. Herkingen, v.m Ds. Addink. Dirksland, 's av. 6 uur Ds. Addink van Herkingen. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, v.m. en 's av. Ds. Hoogendijk. Goedereede, v.m. 9.30 uur Ds. F. de Gldts Ouddorp, v.m. Leeskerk, nam. Ds. A. van der Kooij. Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nleuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en 'a av. 5.30 uur Ds. Esselink. Den Bommel, geen opgaaf. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, v.m. en 's av. den Heer Verhoog, Theol. cand. te Kampen. Ouddorp, v.m. en n.m. Leeskerk. Maandag 3 Januari 's av. 6 uur den Heer A. J. Verhage Theol. cand. te Zevenhuizen Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nleuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Gemeente. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Dirksland, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 6 uur Ds. Over- duin van Ierseke. Melissant, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9 uur Ds. K. W. Rossing. Sommelsdijk. Door de dames A. Born en M. Kastelein is voor de Zending bijeenge bracht de som van f40.60Vj. Stad aan 't Haringvliet. Donderdag 6 Januari a.s. hoopt in de Geref. kerk alhier op te treden Ds. S. Oudkerk van Kralingen en zulks in het belang van de Zending onder de Joden. Tot ouderling in de Ned. Herv. Gemeente is herkozen F. v. d. Valktot diaken H. v. d. Gijze in plaats van G. v. Rossum die zich niet herkiesbaar stelde. Tot ouderling in de Geref. kerk is her kozen A. van Ginnekentot diaken gekozen A. v. Biert. Herkingen. Onder de gewone belangstelling waarin het zich telken jare mag verheugen werd Dinsdagavond 1.1. in het Ned. Herv. kerkgebouw het kerstfeest gevierd met de leerlingen der Zondagschool. Allerlei versna peringen werden daarbij uitgereikt. Eenige kleedingstukken werden aan mindergegoeden meegegeven terwijl dit jaar behalve heel mooie boekjes geen geschenken van galan terieën konden worden verleend. De kinder schaar keerde na afloop tot groote blijdschap van ouders en onderwijzers dankbaar huis waarts. Zondagvoorm. e.k. zal in de Ned. Herv. kerk de bevestiging plaats hebben van den heer C. H. Eelderink en J. Kalle als benoemd ouderling en diaken. Dirksland. Ds. van Dorp van Bodegraven heeft bedankt voor het beroep bij de Herv. kerk alhier. Stellendam. Gekozen tot ouderling in de Geref. kerk de heer M. v. Seters Lz. Goedereede. De heeren W. Redert en F. den Eerzamen Jz. hebben hunne benoeming als Ouderling en Diaken aangenomen. De „Ellewoutsdijk op een mijn geloopen. Men seintVolgens een draadloos tele gram zou het Nederlandsche s.s. „Ellewouts dijk" in de Noordzee bij het lichtschip „Gal loper" op een mijn zijn geloopen. De bemanning is aan boord van de „Bata vier III. Het schip meet bruto 2200 en netto 1412 ton. BEURS DIRKSLAND. Tarwe f 12 A f 12.10 per 100 kilo haver f 12.40 A f 12.60 per 100 kilo Erwten f21 A f21.50 per H. L. Ajuin met nogal vraag k f5,50 per 60 kilo koepeen f2 per 60 kilo aardappelen met goede vraag f 2.75 per 70 kilo BEURS VAN OUDDORP. Uien f5.60 per 60 kilo Erwten 20 A f21 zoowel schokkers als kroonerwten. Tarwe niet aangeboden Aardappels Eigenheimers f2.30 A 2.50 Blauwe f3 alles per H. L. van 70 kilo Meekrap f30 doch moeilijk verhan delbaar. Cichorei f20 voor directe levering. 1 Erzatz Battl. 4 Kompagnie, Infantrie 67. Schötmar, (Lippe), 1 Jan. 1916. p. f. Aan vrienden en begunsti gers een gelukkig/ Nieuwjaar toegewenscht. R. SMIT, Beurtschipper op Dordrecht. Middelharnis, 1 Jan. 1916. J. DE WACHTER Beurtschipper Middelharnis. p. f. J. P. TIMMERS. Zv Agent der Zwolsche Paarden- en Veever zekering Maatschappij te Zwolle. Middelharnis, 1 Jan. 1916. p. f. Gelukkig Nieuwjaar toegewenscht aan vrienden, bekenden en begunstigers. P. VAN HOUTE. A. T. J. VAN HOUTE-WESDORP. Stad aan 't Haringvliet, 1 Jan. 1916. A. KOPPENAAL, Koopman en Commissionair. Stad aan 't Haringvliet, 1 Jan. 1916. P4t

Maas- en Scheldebode | 1916 | | pagina 6