me Hani 1 I Advertenties. OFFICIÉÉL GEDEELTE PLAATSELIJK NIEUWS INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. VISSCHERSJ. VERK00P1NGEN. GEMENGD NIEUWS. KERK EN SCHOOL LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Doe FOEI CORRESPONDENTIE. Teunis van der Sluijs Dirkje van der Waardt flinke BAKKERSKNECHT een nette DIENSTBODE, nette DIENSTBODE, een VOORMAN. drie beste slachtvarkens NOG V( 9696 is 's ie Sp-ei HAJLj E. CREZEE Jd. '0- tegen 8 Januari een 9709 bij A. E. D. RIBBE, Hellevoetsluis. Gevraagd tegen 1 Januari voor dag en nacht. 9707 Adres Mevrouw COOLHAAS, Mo- riaanscheweg C 217, Nieuw-Helvoet. Mevr Dr. NICOLAï, Den Bommel, verlangt met Febr. of Maart a.s. eene P. G., v. g. g. v. liefst kunnende koken. Loon naar bekwaamheid Waschvrij. Zich persoonlijk aan te melden, na voorafgaand bericht. 9692 Tegen 1 MAART a s. GEVRAAGD Wed. D. KARDUX, SommelsdijK. Te koop aangeboden wicht van 150 tot 180 K.G. Ook per stuk. W. VAN ES, Dirksland. 9685 Aangrijpend was de korte prediking. En toen gingen langzamerhand de kameraden weg. Alleen drie bleven staan. Want ach, hun broeder was heengegaan. Ook hij lag in de groeve. Wat hadden ze dikwijls als soldaten blijmoedig met hun vieren liederen gezongen En nu was het kwartet verbroken. „Naar huis" was hij gegaan. In Sions zaal' geruste. D44r, waar geen tranen meer zijnwaar geen dood meer is! De drie vrienden besloten, alleen overge bleven, een lied te zingen. En zij zongen het lied van het„Hemelsch Sion", zes verzen achtereen, waarvan het eerste, vertaald, luidt: Hemelsch Sion, heerlijk zalig Eden! Waar in Mesechs land het hart naar haakt Waar zij rusten, die den strijd volsfreden Waar 't geloof de voorproef reeds van smaakt Nauwelijks was de laatste toon van het lied weggestorven, en wendden de mannen zich van de groeve af om hun legerplaats op te zoeken, toen zij opeens den keizer zagen staan. Blijkbaar was hij ongemerkt uit het nabijzijnde bosch gekomen. Vol ver bazing en schrik stelden zij zich in de houding. Maar de keizer zeide aangedaan „Hebt dank! En zingt nog eens datschoone lied voor mij". En het drietal zong opnieuw hartelijk en vol vuur het lied van het He melsch Huis. De oogen van den keizer vul den zich met tranen. En toen het lied was uitgezongen, zeide hij„Kameradenhoe eenig schoon is dit lied. Als het vrede is, kom ik in uw dorpje u in uw huizen op zoeken". Hartelijk drukte hij hun de hand, en zoo ging een ieder zijns weegs. Maar is het wonder, dat de drie soldaten dit oogen- blk niet kunnen vergeten OPENBARE KENNISGEVING. Schuren der Straten. Burgemeester en Wethouders van de ge meente Sommelsdijk, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Vrijdag 17 Decem ber a.s. de straten en goten binnen deze gemeente moeten worden geschuurd en dus de bij art. 70 van de Politie-verordening de zer gemeente bedoelde personen, ieder voor zooveel hem betreft, worden uitgenoodigd, hieraan gevolg te gevenzullende deze werk zaamheden moeten zijn volbracht voor des middags 12 uur. Ingeval van nalatigheid zal proces-verbaal worden opgemaakt. Sommelsdijk, 14 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOUMAN, Burgemeester. GEELHOED, Secretaris. JACHT. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland. Gezien het besluit van Gedeputeerde Sta ten dier provinzie dd. 30 November 1915, n°. 150; Gelet op art. 11 der Wet van 13Juni 1857 Staatsblad n°. 87) Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij'^ovengenoemd besluit van Gedepu teerde Staten de jacht op klein wild, met uitzondering van die op houtsnippen, in dat gedeelte dezer provincie, waar zij open is, wordt gesloten op Vrijdag 31 December e.k. met zonsondergang, blijvende in evengenoemd gedeelte het schieten van houtsnippen en het in art. 15, sub litt. g dier wet bedoeld jachtbedrijf, van het vangen van houtsnippen met laat-, war- of valflouwen, toegelaten tot en met 31 Januari 1916. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Pro vinciaal Blad en in de Nedcrlandsche Staats courant worden geplaatst. 's-Gravenhage, 3 December 1915. De Commissaris der Koningin voornoemd, SWEERTS. SOMMELSDIJK. De landstormplichtige C. v. d. Nieuwendijk, jaarklasse 1913, is wegens lichaamsgebreken afgekeurd. Het schuren der straten zal in deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 17 De cember a.s. Maandagmiddag werd aan een tot nog toe onbekend persoon gratis logies verstrekt ender den toren. Openbare dronkenschap was de oorzaak. Door den Burgemeester is proces-ver baal opgemaakt tegen den 18-jarigen J. S. die op heeterdaad betrapt werd bij diefstal van peren. MIDDELHARNIS. Door den heer J. Geldhof, alhier is een derden prijs behaald op de Nijmeegsche tentoonstelling van den Ned. Bond van Kanaries- en Vogelvrienden voor het inzenden van opgezette vogels. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot onder wijzer aan één der Openb. L. Scholen te Rotterdam, is benoemd de heer U. C. Wes- tenbrugge. Bij de gehouden aanbesteding van het riet, staande op de gorzen aan den buiten dijk, is dit aan H. Dubbeldam te Schelluinen verkocht voor f 1820. Goldt eenige weken voorheen de ajuin f 9 4 f 10, nu is de prijs f 6. De aardappe len prijzen f 2.75. Het vernieuwen der straat en het ver richten van bijkomende werken is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer W. Wandel te Nieuwerkerk. DEN BOMMEL. Pas is de nieuwe veror dening om het pulpmorsen tegen te gaan in werking getreden of een voerman heeft reeds een bekeuring. Het gevolg is reeds, dat nu niet meer die groote vrachten geladen wor den, waardoor de straten en wegen zoo ver ontreinigd worden. Met het oog op het onderhoud der wegen hebben Burg. en Weth. een 100 per sonen aangeschreven om hunne heggen weg te doen of op te korten tot een meter hoogte, zulks op die plaatsen, waar ze de zon en wind beletten de wegen te droogen. Burg. en Weth. dezer gemeente maken bekend dat op 14 Januari a.s. gelegenheid zal worden gegeven tot aangifte der militie, lichting 1917. OOLTGENSPLAAT. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend Vrijdag 17 Decem ber a.s. alle straten, pleinen, goten enz. ge schuurd moeten worden, ieder is verplicht het gedeelte voor zijn woning in orde te brengen. Alle jongelieden geboren in 1897 zullen zich tusschen 1 en 31 Januari a.s. moeten laten inschrijven voor de Nationale militie, meer bepaald zal hiervoor op de gemeentese cretarie zitting worden gehouden Donderdag 6 Januari a.s. avonds van tot 77» uur. Herkingen. B. en W. hebben op de daartoe gebruikelijke manier bekend gemaakt dat a.s. Woensdag, dus heden 15 Dec., de straten voor de woningen moeten zijn schoonge- schuurd. Bij eventueele weigering of nalatig heid wordt boete opgelegd. Deze week zullen van hier weder 2 personen ter indeeling bij de Nat. Militie vertrekken, te weten E. Doornhein en L. Kardux, terwijl jongelingen voor de lichting 1917 worden verzocht zich ter secretarie aan te melden. Van de bij inschrijving uit te diepen slooten en greppels der gorsen polder Die- derik zijn aan de arbeiders alhier ook enkele portie's ten deel gevallen, zoodat met open weer de werkzaamheden voor dezen winter voor de werkende stand vrijwel zijn ver zekerd. Voorzoover ons bekend is 1.1. week ten huize van haar zoon, de Wed. A. Markus, als oudste ingezetene onzer gemeente in den ouderdom van 86 jaar overleden. Thans kan als oudste worden aangemerkt de Wed. W. Kardux. STELLENDAM. Zaterdag scheurden tijdens stormweder bij de haven van het vracht scheepje „Onderneming" schipper E. Klink de fok. De in de nabijheid zijnde sleepboot Cornelia IV bracht het vaartuig in de haven. Jl. Zaterdag kwam een luchtbalion zon der mand over het Goereesche Gat in de rich ting van de haven. Ze werd door de beman ning van het s.s. Sphinx neergeschoten en opgeborgen. GOEDEREEDE. Volgens mededeeling van het loodswezen zal zonder nadere aankondi ging het mistsein van de Hoornsche hoofden in het Goereesche Gat gewijzigd worden. Alsdan zal de automatische klok iedere 5 seconden één slag geven. Zaterdagnamiddag is een luchtballon, komende uit zee, in het Goereesche Gat gedaald. De ballon, even boven water zwe vende, is ten slotte op Scheelhoek door de stoomloodsboot neergeschoten en met be hulp van de stoomboot Sphinx geborgen. Hellevoetsluis. Vrijdagmiddag 4 uur kwam in de Koopvaardij haven binnen het hydro grafisch opnemingsvaartuig„Raaf",derMarine, binnengebracht door den korporaal kwartier meester de Beer. De vlet was door het ruwe weer omge slagen en daardoor konden officieren en onderofficieren, die zich aan het strand van Rockanje bevonden niet aan beord komen. De commandant arriveerde 4.15 per rijwiel. Het opleidingschip en dienstdoend wachtschip „Van Galen" is naar wij ver nemen verkocht en wordt in Januari a.s. buiten dienst gesteld. Nieuw-Helvoet. Zaterdagmorgen concen treerde zich een windhoos boven de school aan den Westdijk. waardoor een kind licht werd gewetst en aanzienlijke schade aan het gebouw aangericht. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Den Heer Redacteur van de „Maas- en Scheldebode." Mijnheer I Uw correspondent te Hellevoetsluis is zoo vriendelijk het bericht betreffende de indie ning van een voorstel bij de gemeenteraad, door vier Raadsleden, bedoelende wijziging der pl. belastingverordening, van eenige aanvullende opmerkingen te voorzien. Naar aanleiding van het onder 1) opge merkte diene dat het m. i. zéér duidelijk is dat de bedoeling is gebruik te maken van de Kohieren der Rijksinkomstenbelasting over het vorig jaar. Dat kan niet anders omdat het Rijksbe lastingjaar in dit geval loopt van 1 Mei 30 April. Uw correspondent noemt de maatstaf niet zoo zuiver in dat geval. Ik meen, héél wat zuiverder dan mi, waar de leden van den Raad, belanghebbenden dus, schatten. De practijk zal dus zijn, dat bij aanneming van het voorstel de belastingbetalers, in 1916 aangeslagen, zullen moeten betalen voor de inkomsten van een vorig jaar. Als hiertegen overwegende bezwaren zijn aan te voeren uw correspondent voert ze niet aan, be weert slechts dan is nóg niets verloren. Dan brenge de gemeente haar belastingjaar óók op 1 Mei 30 April. Hiertegen zijn geen wettelijke bezwaren en er vóór pleiten ver schillende argumenten. Intusschen met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, SCHLOSSER. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Strafzitting van 10 Dec. 1915. Veroordeeld ter zake „overtreding der Boterwet". D. K. te Middelharnis en D. H. te Stad a/t Haringvliet ieder tot 1 boete van f 2 subs. 1 dag. J. C. de R. te Ooltgensplaat bij ver stek tot een boete van f 3 subs. 2 dagen. ter zake „overtreding der muntwet". L. P. te Melissant tot 1 boete van f2 subs. 2 dagen. ter zake „geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier". L. R. te den Bommel tot 1 boete van f 5 subs. 3 dagen, en tot een schadevergoeding van f 12.50. ter zake als bestuurder van een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen". P. V. te Middelharnis tot 1 boete van f 5 subs. 3 dagenen tot eene schadevergoeding van f 3.30. ter zake „vee laten loopen op bezaaiden grond". C. Br. te den Bommel tot 1 boete van f5 subs. 5 dagen. A. W. te Ooltgensplaat tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. J. K. te den Bommel tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. K. M. te Oud dorp tot 1 boete van f 2 subs. 2 dagen. ter zake „kustvisscherij uitoefenen zonder voorzien te zijn van een consent." J. H. te den Bommel bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „binnenvisscherij uitoefenen zon der akte schriftelijke vergunning". A. v. D. te Stellendam tot 1 boete van f8 subs. 5 dagen met verbeurdverklaring van vischtuig en boolzak. ter zake „visscben met een kruisnet waar van de maaswijdte kleiner dan 20 m.M. A. C. v. d. M. te Herkingen tot 1 boete van f 1 subs 1 dag, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen kruisnet. ter zake „rijden zonder licht". J. R. te Middelharnis bij verstek tot 1 boete van f 8 subs. 5 dagen. ter zake „overtreding der drankwet". J. H. te Ooltgensplaat tot 1 boete van f20 subs. .10 dagen. ter zake „overtreding der leerplichtwet". A. H. te Oude Tonge, W. W. te Oude Tonge, J. B. te Ouddorp, H. v. E. te Middelharnis R. P. te Oude Tonge, L. H. te Nieuwe Tonge, J. S. te Dirksland, J. H. te Melissant, P. N. te Melissant, A. B. te Melissant, B. G. te Melissant, allen bij verstek tot een boete van f 3 subs. 3 dagen. C. J. 't J. te Melissant met recidive tot 1 boete van f 5 subs. 3 dagen. ter zake „rijden op den spoorbaan der R. T. M." T. R. te 's Gravendeel bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „openbare dronkenschap". B. de B. te Dirksland, M. v. d. O. te Oude Tonge, Gr. B. te Oude Tonge allen bij ver stek tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. ter zake „rijden zonder licht". L. N. te Nieuwe Tonge, J. de W. te den Bommel. J. M. te Stellendam, A. L. te Oude Tonge. ter zake „rijden over den spoorbaan". Jr. B. te Stad a/t H. bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen, J. M. te 's Graven deel tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. ter zake „strooperij van grint". A. V. te den Bommel tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „strooperij van peren". J. de J. te Ouddorp tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „trekdieren onbeheerd laten zon der voorzorgen tegen het aanrichten van schade". J. v. d. D. te Oude Tonge, bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „puin en afbraak laten liggen op den openbaren weg te Oude Tonge". G. de L. te Oude Tonge bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „ankeren in het West-Hellegat tusschen den rood en zwart, horizontaal ge streepte lichtboei Hellegat-Volkerak en de stompeton no. 3. J. B. te Dordrecht bij verstek tot 1 boete van f 5 subs 5 dagen. Vrijgesproken A. j. v. M. te Oude Tonge ter zake over treding van het vereenvoudigd locaal spoor wegreglement. W. G. te Stellendam ter zake overtreding van de keur van den polder de Generale Dijkagie van Stellendam. Ontslagen van rechtsvervolging E. de L. te Oude Tonge en A. S. te Oude Tonge, ter zake „overtreding van de verordening op de volksgezondheid in de gem. Oude Tonge. STELLENDAM. 11 December. In de afge- loopen week zijn alhier aangevoerd 4200 kg. garnalen die allen aan de pellerijen zijn ge leverd. Voor de garnalenvisschers schijnen de goede vangsten voorbij te zijn. De grootste trek der garnalen van boven naar zee schijnt over te zijn, terwijl het vele rivierwater, dat met den hoogen waterstand door de zeegaten stroomt zeer nadeelig is voor de garnalenvisschers. GOEDEREEDE. De Noordzeevisschers heb ben hun bedrijf gestaakt en gaan weder op het garnalenvisschen uit. Voor de visschers die suikerbieten hebben gevaren, is dit werk weder afgeloo- pen. Allen gaan weer aan het visschen. De een garnalen, de ander sardijn en een derde met de kuil tot het vangen van bliek of voor varkensvoeder, of tot het bemesten van land of tuin. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat P. R. in een paar uur tijds voor f 100 aan sardijn heeft gevangen. Door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Brielle zal op Woensdag 15 December v.m. 11 uur in het openbaar bij inschrijving verkocht worden zonder onraad Buiten dienst gestelde goederen te Brielle. Kostelooze inlichtingen bij den Ontvanger. Kijkdagen Dinsdag 14 Dec. van 972—12 u. v.m. en 2—4 u. n.m. en op den verkoopdag van 972—1072 uur- Zaterdag 18 Dec. afslag, des avonds 7 uur te Ouddorp in het Logement |van Akers- hoek van 71 aren, 10 centiaren of 1 gemet, 165 Roeden V. M. bouwland te Ouddorp in den polder het Oude-Nieuwland, aan den Ouden-Nieuwlandschen dijk, kad. Sectie B no. 565, verhuurd tot blootschoof 1917 aan Abraham Hoek M.zoon A f 53 'sjaars, ten verzoeke Jan de Blok te Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 18 December AFSLAG, des avonds 6 uur te Ouddorp in het Lo gement van Akershoek van ongeveer 10 hectaren 78 aren 43 centiaren of 23 Gemeten 145 Roeden V.M. GEESTLAND te Ouddorp in den polder het Oude Nieuwland, aan den Dijkstelweg, genaamd „de Kriekelstee", ge deeltelijk vrij van huur en gedeeltelijk ver huurd tot Nov. 1916, in 14 perceelen en ver schillende combinatiën, ten verzoeke van de heeren Karsdorp en Hoogendijk. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 22 December te beginnen 's mor gens acht uur in den polder het Oudeland onder Ouddorp, achter de druif, van hout op stam onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede, ten verzoeke van diversen. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 22 December 1915,desavonds 7 uur, in het Hotel Spee te Sommelsdijk, Inzet en op Woensdag, 29 December 1915, des avonds 7 uur, in het Hotel Spee te Som melsdijk, Afslag: van een perceel bouwland aan den Poppehdamschenweg, In den Hooi blok, polder het Oudeland te Sommelsdijk, Sectie C nummer 147, groot 1.15.60 hectaren (2 gemeten 256 roedenSommelsdijkschemaat). Ten verzoeke vafl den heer C. C. Brug- geman te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op nader te bepalen dagen in de maand Januari 1916: Veiling en Afslag van ruim 59 Hectaren (ongeveer 122 gemeten) BOUW-, WEI- en TUINLAND in de gemeenten Den Bommel, Oude Tonge, en Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Berooving. Vrijdagavond bevond zich in een bierhuis te Leeuwarden een boer, die een royale bui had. Hij trakteerde de bezoe kers eerst op bier en ten slotte op cham pagne. Er bleek een warme vriendschap te zijn gesloten, welke echter niet van langen duur was. De boer, uit den Bildthoek af komstig, kreeg n.l. een hoogloopende ruzie met eenige bezoekers, na afloop waarvan hij tot de ontdekking kwam, dat hem zijn por tefeuille met f 17.000 was ontstolen. De boer, onder den invloed van sterken drank, liep naar het politiebureau en ging daar een verhaal doen op hetgeen hem was overkomen. De recherce trok er op uit en laat in den avond hield zij twee boerenarbeider, uit de buurt van Beetgum, aan, die met twee Leeu warder „dams" in een café buiten de stad begonnen waren met het opmaken van den rijken buit, die in beslag werd genomen. Beide aangehoudenen werden naar het po litiebureau gebracht. (L. Ct.) Russische krijgsgevangenen. Te Heerlen vervoegden zich ten politiebureele twee Rus sen, uit Duitschland gevlucht, waar zij werk zaam waren in een munitiefabriek. Gedurende twee weken hadden zij gezworven, alvorens Holland te kunnen bereiken. Het wachten moe. Voor ongeveer twee jaar besloot de gemeenteraad van Schoter- land tot vestiging van een telefoonkantoor te St. Johannisga en werd een kantoorhouder benoemd. Nog nooit is met het maken der telefoonleiding begonnen. De kantoorhouder, het wachten moe, heeft nu den Raad mede- deeld, dat hij zich niet meer voor die betrek king disponibel stelt. In den melkban. Te Haaften, Gelderland, waar Zaterdagnacht de ramen van de Herv. pastorie werden stuk geschoten is, meldt het Nieuws, Woensdagmorgen een biljet aan geplakt gevonden, waarin de melkslijters ge waarschuwd worden voor de nadeelige ge volgen, die zij zullen ondervinden wanneer zij èn aan den predikant èn aan een der kerkvoogden verder melk leverden. Schreeuwende winsten. Het jaar 1915 zal, wat betreft de oorlogswinsten, blijkbaar we der allerlei verrassingen opleveren. De stoomvaartmaatschappij „Sophie H." kondigde in de N. R. Ct. van 1 December reeds een dividend aan van 201 pCt., terwijl zij 99 pCt. op hare aandeelen terugbetaalt, dus feitelijk een dividend van 300 pCt. In hetzelfde blad kondigde de stoomboot maatschappij „Hilligersberg" een dividend aan van 40 pCt. Dat beloofd wat voor de ondernemers! Intusschen, herhaaldelijk is uitgekomen dat vele goederen vooral zoo duur wordendoor de hooge scheepsvrachten, welke nu die dividenden mogelijk maken. Er worden allerlei maximumprijzen vast gesteld. Zou er ook niet iets op gevonden kunnen worden, om maximumvrachtprijzen vast te stellen, vraagt het Centr. Sommelsdijk. Woensdagmiddag a.s. 3 uur hoopt de Ring Flakkee van den Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag in de zaal Harmonie alhier eene vergadering te houden. Leden van bovengenoemde vereenigingen verzuime niet deze vergadering bij te wonen. Door den kerkeraad der Ned. Herv. kerk alhier is tot ouderling herbenoemd de heer J. Kransse en tot diaken benoemd, in de plaats van den heer M. Peekstok die voor zijne herbenoeming bedankte, de heer Joh. van Nimwegen. Woensdagavond a.s. 6 uur hoopt inde Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Jon kers van Lienden. Middelharnis. Heden Woensdagavond hoopt de Geref. Gemeente haar geheel nieuw ge restaureerd en vergroot kerkgebouw in ge bruik te nemen. Bij die gelegenheid hoopt alsdan Ds. G. van Velsen ten 6 uur op te treden. Den Bommel. Heden Woensdagavond 67» ure verkiezing kerkeraadsleden in de consis torie der Geref. Kerk, aftreding J. C. Borg- dorff, C. Bakker en een vacature Stuyer. Candidatende artredenden en G. W. van Kempen en J. P, Verheul. Stellendam. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is herbenoemd de heer Jb. Lokker, tot diaken T. Zeedijk. Ter voorziening in één vacature voor een ouderling in de Geref. Kerk zijn tot candidaten gesteld: J. Kreeft en M. van Seters Lzn. Nieuw-Helvoet. In de Geref. Kerk is tot ouderling gekozen W. Volwerk. Oolgensplaat. Dondercag a.s. des avonds 672 uur hoopl in de Gerefermeerde Kerk alhier in |het belang der zending onder de Joden op te lreden Ds. Doeces van Nieuw- dorp. SOMMELSDIJK. De raad der gemeente zal Vrijdagmiddag 3 uur in het openbaar vergaderen. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 13 December. Vee. Aange voerd 466 vette runderen, 76 vette kalveren, 2 nuchtere kalveren, 3567 schapen en lam meren, 854 varkens. Koeien 36 'd 43 tot 52 c., vette kalveren 45 tot 5272 'd 60 c., schapen 37 tot 41 c., lam meren 41 tot 43 c., varkens 43 tot 45 a 46 c. lichte varkens 31 4 38 c. p. 72 kilo. De aanvoer van koeien en ossen was be hoorlijk. De handel was redelijk en de prij zen waren alleen voor de beste soorten iets hooger dan vorige week. Vette kalveren met gewonen aanvoer. De handel was voor de eerste soorten goed voor afwijkende soorten traag. De prijzen waren behoorlijk. De aanvoer van varkens was flink. De han del was vlug en de prijzen waren hooger dan die der vorige week. GRANEN enz. MEEL en OLIE. ROTTERDAM, 13 December. Meel. De vraag naar tarwebloem is zeer groot, de inlandsche molens hebben flink te doen en de 100,600 balen op de veiling van 7 dezer te Rotterdam brachten gemiddeld 75 c. boven den mininumprijs op en heel wat orders ble ven weder onuitgevoerd. Gelukkig is nu de hoeveelheid op 16 dezer te Amsterdam te veilen, met 27,000 balen vergroot en zijn er voor de veiling op 29 dezer te Rotterdam weder 100,000 balen aangekondigd. Het is te hopen, dat deze hoeveelheden voidoende zijn om verdere prijsopdrijving te voorkomen. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. AMSTERDAM, 13 December. Aardappelen. Prijzen Friesche borgers f2.40 a 2.50, dito blauwe f2.90 h 3.10, Zeeuwsche eigenheimers f2.25 a 2.50, dito blauwe f3.20 a 3.30, dito bonte f 3.30 a 3.50, eigenheimer poters f 2.25 a 2.60. Flakkeesche eigenheimers f2.70 a 2"80, Spuische eigenheimers f2.70 a 2.90, dito poters f2.— a 2.50. Zeeuwsche blauwe eigenheimers f 2 4 2.50 dito industrie f 2.104 2.25, dito Radstar f 2.50 4 2.60, Geldersche bravo's f 2.70 4 275, dito poters f 1.80 4 2.30. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 14 December. Aangevoerd Vee. 72 Paarden, 1 Veulens, 10 Ezel, 1315 ma gere Runderen, 735 vette Runderen, 206 vette Kal veren, 439 nuchtere Kalveren, 131 Graskalveren, 7 Schapen of Lammeren, 0 Varkens, 285 Biggen. 21 Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van f 0.36 tot f 0.43 4 0.50. Stieren 0.37 0.40 4 0.43. Kalveren 0.50 n.55 4 0.60. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien f 175 4 350. Kalfkoeien f 190 4 375 Stieren 130 400. Pinken 90 140 Graskalveren „40 „80 Vaarzen 140 190 Paarden 200 350. Siachtp. 100 175 Biggen 11.—16.—. Fok nuchtere Kalveren van f 23.— tot f 30.—. Slacht 13.18. Biggen per week 1.50 1.60 Handel: vet redelijk, mager langzaam. Boter. Aangevoerd: 22 achtste vaten. 21 zestiende 162 stukken 4 halve Kg. Prijzen: te. kwal. 64, 2e. kwal. 62, 3e. kwal. 60 Voor stukken werd besteed 4 halve Kg. 80 4 85 ct. Eieren. Aangevoerd 28076 stuks. Kippeneieren f 880 4 10.— per 100 stuks Van a alsmede, tong-, b 9591 Door plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt het Raadsverslag van Middelharnis benevens de fondsenmarkt tot een volgend nummer te doen overstaan. j Ondertrouwd 3. GROENENDIJK Ez, Q7nK EN 9705 Rhoon, Ooltgensplaat, 9 December 1915. Tot onze diepe droefheid overleed heden, onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van bijna 78 jaren. Uit aller naam, Wed. T. VAN DER SLUIJS- 9710 van Dijk. Dirksland, den 11 December 1915. Hedenavond behaagde het den Heere van leven en dood van onze zijde weg te nemen onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder 9711 (Wed. van A. MARKUS) in den ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam, Jb. MARKUS. Herkingen, 11 December 1915. GËVl$.iAGD

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2