m Advertentien. I II hi GEMEENTERAAD. VfSSQHERiJ. POSTERIJEN. VERKOOPENGEN. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL LAATSTE BERICHTEN. TELEGRAMMEN. MARKTBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. L. LABEUR AANBEVELING. Voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden bij het overlijden van onze geliefds Vader, Behuwd- en Grootvader den heer 9438 betuigen wij onzen hartelyben dank. Uit aller naam, M. LABEUR. Dirksland, 13 Sept. 1915. Ik verloor onlangs een waardevol paard, nog slechts korten tijd by de Algemeene Paarden- en Yeeverzeke- ring-Maatschapp^ te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Dir. Lint hout, verzekerd. De schadevergoeding tot 90 pCt. werd mij onmiddellijk ge remitteerd. Belanghebbenden wordt deze Maatschappij aanbevolen. 9434 D. HUIZER, Agent en verzekerde. faillis man le 25 S den Dirkt 2e, zal Octo II Noor 9437 bij DEï bij is 1 dai Stad a/'t Haringvliet, den 6 Sept. 1915 I 1 if I' ll :t: Ry «flP schade verzekerd, terwijl de oorzaak onbe kend is. Tot laat in den avond waren hon derden menschen, van hier en omstreken, op de plaats des onheils aanwezig. HERRINGEN. B. en W. dezer gemeente zullen bij publieke inschrijving aanbesteden de levering van petroleum enz. ten dienste der gemeente saizoen 1915-16. Briefjes wor den vooral niet later ingewacht dan Vrijdag morgen 17 Sept. e.k. 10 ure op secretarie. Ook in deze gemeente valt de oogst der ajuin niet tegen. Bij meer dan een is de opbrengst boven verwachting. Dat deze vrucht ook zeer groot groeien kan bleek 1.1. week bij A. W. K. alhier alwaar er eene in den tuin werd aangetroffen met een kolossaal gewicht van 6 Hectogram of onzen. Zij die dit najaar een plaats tot berging voor suikerbieten op de kaai alhier verlan gen gelieve daarvan opgaaf te doen ter se cretarie dezer gemeente onder opgaaf der gecontracteerde Hectare's voor Vrijdagmor gen e.k. 10 uur 17 Sept. STELLENDAM. Jl. Vrijdag sloeg bij de trambrug een paard op hol van den land bouwer M. van Seters. Op de wielslede waarvoor het paard gespannen was, zaten de landbouwersknecht L. B. en de postbode J. M. De laatste wist er heelhuids af te komen, doch B. bleef onder 't afspringen aan een touw haken, met het gevolg dat hij over den weg meesleepte. Vervolgens slin gerde de kar tegen een lantaarnpaal welke in drie stukken brak, waarna paard, kar en B. hals over kop van den steilen dijk dui kelden. B. schijnt er wonder boven wonder nog goed afgekomen te zijn want hoewel hij eerst met een kar naar huis inoest worden vervoerd, bleek later dat het met een zwaar gekneusd been afgeloopen was. Ook 't paard bleek niet gekwetstde wagen was echter nagenoeg vernield. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door den gemeenteveldwachter alhier pro ces verbaal opgemaakt wegens burengerucht tegen S. M., J. M., J. K., J. Cr., J. G., en C. T., allen te Ouddorp, en wegens rijden zon der licht Zaterdagavond tegen C. T. te Oud dorp en Zondagavond tegen K. v. L. alhier. GOEDEREEDE. Reeds 2 varkens zijn alhier aan de vlekziekte gestorven. Ook zijn er al eenige uit nood moeten worden geslacht. Door den visscher W. L. werd een bus opgevischt. Bij het openmaken geraaakte de natte kleederen met den inhoud in aanraking die direct in brand geraakten. De knechts moesten hem de kleeren van het lijf rukken daar water gieten de kwaal verergerde. Het bleek een bus met carbied te zijn. Door het omvallen van een ketel water, brandde de wed. T. een harer voeten zooda nig, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Raadsvergadering der Gemeente DEN BOMMEL op 10 September 1915 n.m. 2 uur. Na opening met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedge keurd. De heer Van Weel, de vorige vergadering afwezig legt thans de zuiveringseed en de eed van trouw als nieuw raadslid in handen van den Burgemeester af, waarop deze op hartelijke wijze door den Voorzitter wordt geluk gewenscht en den wensch uitspreekt, dat de vergaderingen steeds in de beste eens gezindheid en goede harmonie mogen gehou den worden, waarvoor de heer van Weel dank zegt. Aangezien de dijkring, zulke overwegende bezwaren maakt tegen verbouwing van het Raadhuis en de verplichting oplegt om ook de veldwachterswoning aanzienlijk op te hoogen, wordt na toelichting door den Voor zitter en bespreking door de heeren Jonge ling en Van Weel met algemeene stemmen besloten, om gezien de slechte toestand der veldwachterswoning tegen het voorjaar te komen met een nieuw plan om de veldwach terswoning af te breken en een nieuwe te zetten en tijdelijk de secretarie en voorgevel Raadhuis te vernieuwen. De Voorzitter deelt mede, dat L. de Jong genoegen neemt met de verhooging der huur en noodigt de raadsleden uit tof definitieve opening der Spuikade tegen a.s. Vrijdagmid dag 2.30 uur. Bij de rondvraag informeerd de heer Jon geling omtrent de door van der Sluis niet uitgevoerde werkzaamheden in 1914, waar voor reeds bonnetjes zijn afgegeven als het maken der pomp bij den dokter, waarop de Voorzitter zegt, dat het maken van het kerk hofhek, wat niet geschied is niet op de re kening stond vermeld, doch van het niet maken der pomp bij den dokter was hij on kundig. Na de bespreking wordt met algemeene stemmen besloten de niet door den dokter gebruikte ruimte in het schuurhuis niet lan ger te doen verhuren door den dokter, doch te bepalen, dat alleen de gemeente de niet gebruikte ruimte zal verhuren, aangezien de gemeente telkens voor de reparatie opduikt. Hierna wordt de vergadering gesloten. Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Ge meente HERRINGEN, gehouden op Vrijdag 10 Sept. 1.1. des voorm. 10 uur 30. Afwezig den heer A. Mans. De Voorz. den Edel Achtbaren Heer Mr. C. Zaaijer Burgemeester dezer gemeente, opent de vergadering en doet den secretaris voorlezen de notulen der beide vorige ge- houdene vergaderingen welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. Door onvoltalligheid der vorige verg. wa ren daarin geen notulen voorgelezen, van daar ditmaal dubbel den Raad ter goedkeu ring aangeboden. De Voorz. zegt allereerst te zullen over gaan tot het beeëdigen van het herkozen raadslid den heer M. Keijzer door omstan digheden de verg. van 7 Sept 1.1. verhinderd bij te wonen. Op de vraag der voorz. gebruik te maken van de gelofte of den Eed verklaart deze zich te houden aan het laatst genoemde en legt in handen van den voorz. de beide door de wet voorschreven Eeden af. Vervolgens wordt overgegaan tot Rekening en verantwoording door het Alg. Armbestuur over het dienstjaar 1914, waartoe B. en W. uitmakende voornoemd Bestuur de zaal ver laten. Als voorz. treed het oudste lid in jaren den Heer M. Lokker op en verzoekt de Hee ren van Kempen en v. d. Velde Jnr. de be- bescheiden na te zien. Na gedane rekening bleek de balans in Ontvang f 1764,55'. Uit gaaf f 763,78'. Batig saldo f 1000,77. B. en W. de zaai binnenkomende wordt medegedeeld de Rekening in orde is bevonden. Daarna wordt de Begrooting voor hét Alg. Armbestuur voor 1916 gedaan en geraamd in Ontvang en Uitgaaf op f 1800. Nog is ingekomen zegt de Voorz. een verzoek van het Hoofd der O. L. School P. J. Oosterbeek alhier om met 1 Nov. a.s. van zijne betrekking als zoodanig te worden ont heven in verband met zijne benoeming tot Hoofd der O. L. School te Papendrecht. De Voorz. stelt voor dit verzoek aan te houden tot dat een oproeping van solicitan- ten voor deze vacature zal zijn gedaan welk voorstel eenparig wordt aangenomen. Ten slotte wordt ter tafel gebracht een schrijven van den heer L. v. d. Velde Lz. metselaar alhier,inhoudende verzoek het langs zijn erf loopende eindje sloot te mogen dempen en rioleeren. De Voorz. stelt voor dit verzoek toe te staan mits ook daardoor uitloozen de rioleering St. Elizabethstraat en de in die omgeving staande waterplaats en daartoe vanwege de gemeente en voor hare rekening de noodige zinkputten aan te bren gen. Overige kosten en onderhoud zijn voor rekening van adressant. Geen der leden hier iets tegen op te merken en niemand overi gens voor een of ander het woord verlan gend wordt dit verzoek toegestaan onder genoemde voorwaarden en sluit de Voorz. de vergadering. STELLENDAM. In de afgeloopen week zijn alhier aangevoerd 23.500 K.G. garnalen waar van 100 manden naar het buitenland zijn verzonden, en de rest aan de pellerijen zijn geleverd tegen f 0.10 per kilo. GOEDEREEDE. Door de Noordzeevisschers werd de vorige week tot f 196.— per vaar tuig besom d. DEN BOMMEL. De heer A. de Ruiter hulp- bestelier te Dirksland is met ingang van 16 dezer benoemd tot besteller alhier. Vrijdag 17 September 1915, voorm. 10 uur aan de Kaai te Oude Tonge, verkoop van Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 16 September 1915 nam. 3 ure te Nieuwe Tonge voor de woning van B. Verweij aan den Ring aldaar van MEU BILAIRE en verdere ROERENDE GOEDE REN, bij publicaties nader aangeduid. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 22 September, 's namiddags 4 uur te Ouddorp, bij de bouwschuur van de Gebrs. Tanis op de Goudsmijn, van een PARTIJ AFBRAAK en NIEUW HOUT om contant geld, ten verzoeke van den heer A. de Kluiver. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag den 6 October 1915 's avonds half zeven uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling; en Op Woensdag den 13 October 1915'savonds half zeven uur, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag; van: 4.50.92 H.A. (9 Gem. 2451/2 R. Voornsche Maat), BOUWLAND en WATERING, te Melissant, in den polder Oud-Melissant nabij de hofstede van den Heer D. Soldaat, strek kende van den Westdijk van den polder Dirksland tot den Westdijk van Melissant, kad. Sectie A nommers 1092, 1096 en 1102, in 4 perceeleu en in massa. Vrij~van huur en te aanvaarden blootschoof 1915. Notaris VAN DER SLUIS. Groote fabrieksbrand. Men meldt uit Kleef d.d. 10 dezer: Hedennacht te ougeveef half drie is de biscuitfabriek „Holland" alhier door brand geheel vernield. Door de nalatigheid van de politie kwam de brandweer eerst ter plaatse nadat de brand U/2 uur had gewoed. De brandweer kon er zich dan ook slechts toe bepalen de belendende nieuwe fabrieksge bouwen te vrijwaren. Het oude gebouw werd echter in de asch gelegd. Een der firmanten de heer Van de Loeff, werd tijdens het blus- schingswerk aan de linkerhand gewond. De andere firmant, de heer van Doesburg, be vind zich op het oogenblik in Nederland. De schade wordt op 800,000 Mark geraamd. 140 arbeiders zijn als gevolg van den brand werkloos. Men vermoedt dat de brand door kortsluiting ontstaan is. Verzekering dekt de schade. Geen kermis. De gemeenteraad Terneuzen besloot de kermis niet te doen doorgaan. De diefstal van f 50,000. Men meldt uit TielIn verband met het aanhouden enz, der twee vrouwen verdacht van diefstal te 's- Gravenhage, vernemen wij het volgendeHet vorig jaar woonde te 's-Gravenhage, aan het Oranjeplein, een rijk ingezetene, oud 84 jaar, die naar anderen wisten mede te deelen in ongeoorloofde betrekking leefde met zijn huishoudster de 25-jarige Van S. Ais werkvrouw kwam daar over de vloer de te Tiel aangehouden 58-jarige Alida van B., wed. W., geboren te Tiel. Bij het overlijden van den bedoelden in gezetene werd de werkvrouw door de huis houdster (die zich meesteres over de geld middelen maakte) aanvankelijk toegezegd een lijfrente van f 5 per week, doch de zoon van de werkvrouw (een berucht persoon, die thans in preventieve hechtenis zit, verdacht van diefstal bij de firma Peek en Cloppenburg te 's-Gravenhage) nam hiermede geen genoegen en wist te bewerken, dat zijn moeder een som van f 10,000 ontving. Bij het verhoor inzake bovengenoemden diefstal van den zoon, verried deze dit „schen ken" van geld, waardoor men op het spoor kwam van een reed3 vermoeden diefstal van ruim f50,000 door de bewuste huishoudster, met medeweten der werkvrouw en haar zoon, welke laatste verkeering had met de huis houdster en van deze alles wist. Bij de in Utrecht aangehouden huishoud ster werd een groot bedrag aan effecten ge vonden. Bij de wed. W., Maandag te Tiel aangehouden (ten huize van zekeren S., waar zij verblijf hield) werd niets ontdekt. Zij be weerde, dat de haar geschonken f 10,000 wa ren gestolen door haar zoon. Nadat de vrouw op het politiebureau te Tiel door de Haagsche recherche was ver hoord, werd zij naar den Haag overgebracht. De politie hield tegelijkertijd aan een pupil van dc v/ed, W., n.l. het 13-jarige meisje van 5., dat de laatste dagen bij haar pleegmoeder verblijf hield. Het kind werd echter weder op vrije voe ten gesteld en vertrok per eigen gelegenheid naar 's-Gravenhage. Ontsnapte gevangene. Donderdag werd een gedetineerde per trein en onder strenge bewaking naar 's-Hertogenbosch vervoerd om er terecht te staan. Tusschen Boxtel en 's- Hertogenbosch vroeg de man aan zijn bege leiders even gebruik te mogen maken van de W. C., wat hem werd toegestaan. Hij bleef vrij lang en was bij aankomst van den trein te Den Boxtel nog niet terug van de W. C. Het bleek, dat hij ontsnapt was en wel door een raampje, dat hij had doorgedrukt. Aan het station stond de dievenwagen gereed om den gedetineerde verder te vervoeren, doch nu de vogel gevlogen was reed hij, alleen bevracht met de begeleiders, retour naar den stal. Van den ontsnapte is intusschen nog geen spoor ontdekt kunnen worden. (Tel.) Een oude schuit. Bij het graafwerk ten behoeve van den aanleg der lijn voor de Zeeuwsch-Vlaamsche tram is onder de ge meente Zaamslag eene oude, geheel vergane boot ontgraven. Men vermoedt, dat deze af komstig is uit den 80-jarigen oorlog, toen op last van Prins Maurits de polderdijken werden doorgebroken en het land gedurende 60 jaren onder water bleef staan. Tragisch. Op een bank in het Haagsche Bosch zijn in den afgeloopen nacht de lijken gevonden van een 20-jarigen jongeman en een 23-jarig meisje. Uit een op hem gevon den brief aan de politie valt op te maken, dat de jongeman het meisje door een schot in de hartstreek heeft gedood en daarna zelf moord gepleegd door zichzelf een revolver schot in het hart toe te brengen, omdat we- derzijdsche familie weigerde toestemming te geven tot een verloving. Verschrikkelijk. Te Aalsmeer, even buiten het dorp, in de Westpias, is Vrijdag, een treurig ongeluk gebeurd. Een schipper, die daar lag met een schip met bouwmaterialen, verdronk voor de oogen van zijn vrouw en kinderen. Een 4-jarig kind was overboord gevallen. De vader sprong het na en redde het, doch toen de vrouw het kind had aan gepakt, zonk hij van uitputting in de diepte en verdronk. Op 't geweer komt nu ook de periscoop, 't werktuigje dat onderzeeërs bezigen om zeif onzichtbaar, den vijand te bestoken. Wordt 't mechaniek, dat uitstekend moet bevallen, ingevoerd bij 't Hollandsche leger, dan kun nen onze jongens dus met 'n „spuit" werken die ook om een hoekje kan schieten. Door den heer Eradus, geweermaker van het regiment jagers, is een soort periscoop uitgevonden, welke, bevestigd aan het ge weer model 95, den schutter in staat steld, om, geheel gedekt voor vijandelijk vuur, dus zonder dat hij ook maar het geringstelichaams- deel behoeft bloot te geven en zonder op de gewone wijze gebruik te maken van de richtmiddelen, vizier en korrel, uit een loop graaf het terrein dat voor hem ligt, te over zien en waardoor hij dus tevens in de ge legenheid wordt gesteld geheel gedekt op den grond te vuren. Op de banen van Ockenburgh zijn proe ven genomen in tegenwoordigheid van den hoofdofficier en verdere officieren van het le bataljon jagers en de verkregen resultaten moeten verrassend zijn geweest. Zwaar beproefd gezin. In een gezin te Delft, waarin voor twee dagen 'n kind ge boren werd en de moeder jarig was, moest een zoontje geopereerd worden en werd 't 2lh jarig dochtertje door 'n auto gedood. Arme kleine! Te Delft is een 2-jarig meisje door een auto van den étappendienst van 't leger overreden en gedood. De draad des doods, 't electrisch web langs de Hollandsch—Belgische grens, heeft te Gemmenich een kind gedood dat aan den draad hangen bleef. Ontzettend. Hier te lande werd dezer da gen het (doodsbericht ontvangen van de 20- jarige dochter van onzen gezant bij het Ita- liaansche hof, mr. W. B. R. van Weideren baron Rengers. Uit een telegram, hetwelk de „Berliner Lokal Anzeiger" den 6den September van haren correspondent te Chiasso ontving, blijkt dat de dood onder tragische omstandigheden plaats vond. Het bericht luidt namelijk als volgtIn een der deftigste hotels te Sorrento bij Napels hebben gisteren de jonge graaf Goffredo Ga- etani dell Aquila d'Aragona en de dochter van den Nederlandschen gezant bij het Qui rinaal, baronesse van Weideren Rengers, zelf moord gepleegd. De daad, waarvan een on gelukkige liefde de oorzaak moet zijn, baar de veel opzien in de aristocratische kringen van Rome en Napels. De 29-jarige graaf Gaetani leefde geschei den van zijn vrouw, een Amerikaansche en bewoonde met zijn beide kinderen een prach tig kasteel in Piedemonte. Hij was als luite nant bij de Alpenjagers. Nog meldt het be richt, dat de vader, de grootvader en een oom van graaf Gaetani eveneens door zelf moord [een einde aan hun leven hebben ge maakt. „Tel." SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Jacob van den Tol, 26 jaren, en Adriaantje de Korte, 23 jaren. SOMMELSDIJK. Donderdagavond a.s. 's- avonds half zeven hoopt in het Zondags school gebouw op te treden Ds. Pauwe van 's-Gravenhage. MIDDELHARNIS. De collecte voor het Prov. Geref. Weeshuis te Middelharnis j.I. Zonda, gehouden in de Geref. Kerk (Zondagsschool, heeft opgebracht de som van f 40. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier is het volgend tweetal opgemaakt. Ds. Kruit van Gouderak en Ds. Lans van Oolt- gensplaat. Men meldt aan de N. R. Ct. dat op de begrootings voor binnenlandsche zaken voor de noodige gelden (f 70.000) zullen worden aangevraagd om de oprichting van een Rijks- hoogere burgerschool te Middelharnis. DIRKSLAND. Bij de Geref. Gemeente is voor een te beroepen Predikant een tweetal opgemaakt, namelijk Ds. H. Roelofs uit Zeist en G. van Reenen te Qpheusden. STELLENDAM. De heer G. Goossen 1ste onderwijzer aan de O. L. School is benoemd tot Hoofd der School te 's Heer Ambachts- kerke bij Goes. Bij de Geref Kerk alhier is beroepen Ds. Beumee te Stedum. UNIE-COLLECTE. De 7de lijst van de 37ste Jaar-Collecte voor de scholen met den Bijbel, heeft opge bracht van totaal 175 Locale Comité's de som van f 22,837.28=. R. DERKSEN, Secretaris der Unie. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bergschenhoek, O. J. van Rootselaar te Polsbioek. Te Middelharnis, P. Kruyt te Gouderak. Te Waarder (bij Woer den), S. Ronner te Waddinxveen. Te Aalst, H. Japchen te Loon op Zand. Aangenomen: Naar Nijkerkerveen, Joh. Kijne te Ierseke. Bedankt: Voor Wijk aan Zee en Duin, B. ter Haar Romeny A.Bzn. te Voorhout. Voor Rijssen, A. H. J. G. van Voorthuizen te Zeg veld (bij Woerden). Voor Oldebroek (nieuwe pred. pl.), M. Jongebreur te Venendaal. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Zuidlaren, F. W. Geerds te Oldekerk, J. D. Heersink te Nieuweroord en J. E. Rijenga te Siddeburen. Beroepen: Te Drogeham (B.), S. G. de Graaf te Oosterzee. Te Warffum, R. Haitsma te Hindeloopen. Bedankt: Voor Waardhuizen c.a., A.D. B. Kok te Scharendijke. Voor Urk, R. K. M. Hummelen te Heerenveen. Voor Meerkerk, P. van Hoven te Krimpen aan de Lek. Voor Gaast en Piaam, G. H. de Jonge teScharne- goutum. Voor Oosthem, u. M. Rennes te Dussen. AangenomenNaar 's-Gravendeel. G. M. van Rennes te Dussen. Naar Nieuwerkerk (Z.) G. Klumper te Gouda (voormalig Chr. Geref. predikant te 's-üravenmoer). CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Kampen, A. van der Heijden, Docent aan de Theol. School te 's-Graven hage. Te Sneek, B. van den Berg te Vlis- singen. GEREF. GEMEENTEN, Beroepen: Te Bruinisse, T. Overduin te Nieuw-Beijerland. De heer F. A. Determeyer heeft zijn zaak in dameshoeden en -modes van den Zuidblaak verplaatst naar de Geldesche- kade No. 17 Rotterdam, waar een ruimer localiteit hem de gelegenheid bood aan de zaak de noodige uitbreiding te geven. Het pand hier heeft een diepte van 31 M., zoo dat men achtereenvolgens vindt den winkel, den passalon en het atelier. Een breede uit stalkast geeft het publiek reeds een ruimen kijk op de nieuwste en fraaiste mo dellen en naast deze kast is een ruim portiek met wand van spiegelglas, terwijl in den hoek, bij den ingang van het magazijn nog een kleine etalage is aangebracht waarop men zoowel van buiten als uit den winkel het gezicht heeft. De stoffeering van het ma gazijn en den daarachter gelegen salon is rustig en smaakvol, terwijl des avonds alles zich baadt in overvloedig licht. Ondanks de diepfé" van het pand zijn ook bij dag alle localiteiten ruimschoots voldoende verlicht en de salon met zijn smaakvolle stoffeering en groote spiegels, met overleg geplaatst, maakt een aangenamen indruk. Bij de ope- ning Zaterdagavond werden den heer Deter meyer van verschillende zijden bloemstukken gezonden, die het magazijn en den salon een feestelijk aanzicht gaven. („Rotterd. Nieuwsblad"). De Landstorm. Een Zaterdagavond ver schenen Kon. besluit, waardoor zij, die in 1892 geboren zijn, van 1 October af tot den Laudstorm zullen behooren, beduidt dat de Regeering thans gemachtigd is de lichting 1912 van den Landstorm, d. w. z. de vrijge- loten en vrijgestelden van die lichting na 1 October onder de wapenen te roepen- Aangezien de lichting 1914 in October en de lichting 1913 in November opkomt, be staat de mogelijkheid, dat de lichting 1912 in December zal worden opgeroepen. Spoe dig zal hieromtrent wel zekerheid komen. Scheepsbrand. Reuter seint ons uit Londen „Hedenmorgen is er aan boord van het stoomschip Vaderland, van de Batavier-lijn, liggende in de Theems, een ernstige brand uitgebroken. Na eenige uren werken is de brandweer het vuur meester geworden." Hierbij zij opgemerkt, dat de Batavier-lijn geen schip heeft, dat den naam Vaderland draagt. Reuters bericht is dus onjuist, óf ten opzichte van den naam van de stoomvaart lijn óf van dien van het schip. Reuter seint nader; „Het bericht van een brand aan boord van het stoomschip Vaderland stond in een der avondbladenwe hebben er geen bevestiging van ontvangen. Maar Lloyds meldt, dat er brand is uitgebroken aan boord van de Ba- tavier V, liggende in de Theems. Het vuur is gebiuscht. De lading is beschadigd. De beide berichten doelen waarschijnlijk op hetzelfde schip." (N. R, Ct.) SCHEEPSRAMP. NEW YORK, 13 September. (Reuter.) Te Halifax (Nieuw Schotland) is dradeloos be richt ontvangen, dat het Fransche stoomschip Saint Anne, midden in den Atlantischen Oceaan, in brand staat. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 13 September. Brielsche kralen f 3.— A f 3,20, Zeeuwsche blauwe f 2.75 2.90, Bonte f 2.75 A 2.85, eigenhei mers f 2.20 a 2.40 Spuische dito f 260& f 2.70 poters f 1.40 a f 1.60. Met veel aanvoer en weinig vraag. AMSTERDAM, 13 September. Friesche blauwe f 2.75 A f 2.80, Zeeuwsche Eigen' heimers f 1.90 1 2.40, dito Blauwe f 2.70 k 2.90, dito bonte f 2.75 a 3.— eigenheimer poters f 1.60 k f 2.— Flakkeesche Eigenhei mers f 2.35 a 2.50, Spuische eigenheimers f 2.50 a 2.60. Aanvoer 10 ladingen. GRANEN enz., MEEL en OLIE. ROTTERDAM, 13 September. Binnenland sche Granen. Tarwe met minder aanbod prijshoudend verkocht. Per 100 kg. van f 11.25 tot f 12.20. Zaai. iets daarboven betaald. Gerst met tamelijk aanbod, moest lager worden afgegeven, om te kunnen verkoopen. Chevalier per 100 kg. van f 15—16. Win ter per 100 kg. van f 13.25 tot f 13.75. Zomer niet getoond. Haver eveneens met tamelijk aanbod, we derom lager verkocht, per 100 kg. van f 11.75 tot f 12.25. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 13 September. V e e. Aan gevoerd 385 vette runderen, 162 vette kal veren, 200 schapen en lammeren, 566 var kens, 2 bokken of geiten. Koeien 44 k 50 tot 56 c., ossen 44 A 50 tot 56 c., vette kalveren 45 tot 50 k 55 c., varkens 44 tot 46 A 48 c., lichte varkens 39 A 43 c. per '/j kilo. De aanvoer van koeien en ossen was be hoorlijk. De handel was stroef en de vraag prijzen waren nog steeds hoog, maar niet temin moest toch wel iets lager worden af gegeven. Vette kalveren met goeden aan voer. De handel was langzaam en de prijzen waren iets lager. In de mindere soorten ging bijna niets om. De aanvoer van schapen was weder ge ring; deze was alleen bestemd voor con sumptie in den kring Rotterdam, zoodat he den weder geen noteering wordt gegeven. Varkens met redelijken aanvoer. De han del was zeer langzaam en de prijzen waren wel iets lager. In een enkel geval werd nog Va cent boven noteering besteed, hoewel de markt over het algemeen toch afloopend was. BELFAST, 11 SEPTEMBER. Vlas. De markten in Ierland zijn nog niet geopend, daar men nog steeds bezig is met het binnenhalen van den oogst. Enkele zwin- gelmolens hebben eenige partijen van de hand gezet tot 16/- en 17/- per steen. Voor Russisch schijnt de positie der markt steeds slechter te worden. Passende soorten, hetzij beschikbaar of op verscheping, zijn bijna opgeruimd, alleen zijn nog eenige partijen snuit te bekomen, waarvoor aanmerkelijk hoogere prijzen worden verlangd. Uit Ar changel zijn in verschillende havens drie stoomschepen te wachten, n.l. een te Mon trose (is sedert reeds aangekomen), een an der stoomschip te Glasgow en het derde, het stoomschip Luga, te Belfast; jammer dat al het vlas met deze bodems aangebracht, met nog groote in den laatsten tijd aange brachte partijen, reeds verkocht of besproken zijn. De berichten aangaande den nieuwen oogst blijven bevredigend luiden. In deSla- nets-districten is het plukken afgeloopen, maar door de in den laatsten tijd door de Russische regeering opgeroepen manschap pen dreigt het rooten in sterke mate ver traagd te zullen worden. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 14 September. Aangevoerd Vee. 83 Paarden, 1 Veulen, 1 Ezel, 157 gere Runderen, 647 vette Runderen, 163 vette veren, 249 nuchtere Kalveren, 781 Graskalveren, 2 Schapen of Lammeren, 5 Varkens, 134 Biggen, 3 Bokken ot Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van f 0.43 tot f 0.50 k 0.57'. Stieren 0.36 0.41 k 0.46. Kalveren 0.45 0.55 0.60. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien 200 k 400. Kalfkoeien f 225 k 425 Stieren 170 400. Pinken 100 150 Graskalveren 150 200. Vaarzen 70 90 Paarden 300 500. Slachtp. 200 275 Fok nuchtere Kalveren van f 25.tot f 40.—. Slacht v 14.17.—. Biggen 15.— 26.—. per week 2.60 2.80. Handel: tamelijk. Boter. Aangevoerd: 53 achtste vaten. 28 zestiende 156 stukken k halve Kg. Prijzen: le. kwal. 60, 2e. kwal. 58, 3e. kwal. 56 Voor stukken werd besteed a halve Kg. 80 k 85 ct. Eieren. Aangevoerd 48722 stuks. Kippeneieren f 7.15 k 8.— per 100 stuks Eendeneieren 7.15 7.80 Ganzeneieren 0.— 0.— Kalkoeneieren -8.50 0. G. v. d. Schenk, Delfshaven en P. A. Roebeling, Den Haag. Aangezien U uw abon nement niet wenscht te betalen hebben wij U vanaf heden als wanbetaler geroyeerd. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders en Re- Ji huwdouders H ABRAHAM QUIST JS EN H CHATARINA VAN DEN HOVEN -IÜ op Vrijdag 17 September hunne 40- jarige Echtvereeniging te herdenken. 9433 Uit aller naam, H W. QUIST. Oude Tonge September 1915. ie- Cl. I m, Kal- I

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2