OFFICIÉÉL GEDEELTE. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMEENTERAAD. VISSCHERIJ. RECHTZAKEN. VERKOOPINGEN. GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. A Belangrijke spoorweg knooppunten achter Warschau sommelsdijk: OPENBARE KENNISGEVING. Landstorm. De Burgemeester van Sommelsdijk. Gelet op eene circulaire van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland d.d. 13 Augustus 1915 A no. 2338 (2e afd) Maakt bekend dat de opkomst in werkelijken dienst van de personen, die voor den landstorm zijn ingeschreven voor de jaarklasse 1915 is be paald op Dinsdag 24 Augustus a.s. Aan eiken landstormplichtige zal voor zoo ver diens adres bij den Burgemeester bekend is een oproepingsbrief worden bezorgd, uit gereikt of toegezonden. Sommelsdijk, 14 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd. BOUMAN. HERZIENING der Lijst van inkwartiering. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat op heden is aangeplakt en gedurende veer- Een schadepost. Van A. Spee is een varken aan vlekziekte gestorven. OOLTGENSPLAAT. De zoo zeer gevreesde vlekziekte onder de varkens komt in de laat ste dagen nog al veelvuldig voor. B. en W. maken bekend de vierde ter mijn voor de verstrekking van broodkaarten loopt van 24 Aug. tot 26 Sept. Zij die bij denzelfden bakker als den tegenwoordigen wenschen te blijven, behoeven daarvan geen aangifte te doen. Zij die echter van af 24 dezer van een anderen bakker Regeerings- biood wenschen te ontvangen behooren hier van voor 18 Aug. a.s. des middags 12 uur ter gemeentesecretarie kennis te geven. J. H. die deze week bezig was in het land bij L. van Nieuwenhuizen schoven tar we op te laden, welke reeds een tweetal weken in den hoop stonden vond hierin een vogelnestje, waarin zich reeds 2 eitjes be vonden. Zondagmorgen ongeveer 4 uur ontlaste zich boven deze gemeente een zwaar onwe- der, vergezeld van hagelslag, sedert men- schen heugenis niet zoo langdurig en zwaar. Ongeveer half vijf onder noodweder kondig den de torenklok, de brandhoorn der nacht wacht, alsmede de trompet en trommen der tien dagen, van den 16 Augustus tot en met den 29 Augustus aanstaande, ter Gemeente secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwar tiering en onderhoud aan krijgsvolk in aan merking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning, en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruik baar geacht wordt daarin te kunnen voor zien. Inlichtingen omtrent het indienen van be zwaren tegen de lijst zijn ter Gemeente secretarie te bekomen. Sommelsdijk, den 14 Augustus 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. POSTVERKEER tusschen NEDERLAND en BELGIË. De Burgemeester der gemeente Sommels dijk brengt ter algeineene kennis, dat tus schen Nederland en de gemeenten Brussel, Luik en Verviers en de in de naaste omge ving daarvan liggende plaatsen, alsmede de gemeenten Antwerpen, Hasselt en Welken- raedt, doch ten aanzien van deze laatste gemeenten met uitzondering van de in de naaste omgeving liggende plaatsen, voortaan mededeelingen van persoonlijken aard enkel toegelaten zijn wanneer ze per briefkaart worden gedaan. Mededeelingen van zuiver commercieelen aard kunnen door middel van brieven worden verzonden, doch die mededeelingen mogen niet meer beslaan dan twee bladzijden van een gewoon vel postpapier. Zij moeten duidelijk en goed leesbaar zijn geschreven. Dezelfde bepalingen gelden ook voor brie ven en briefkaarten, die gewisseld worden tusschen voormelde plaatsen in België en de in Nederland geïnterneerde militairen en burgers. Bovendien kunnen bedoelde mili tairen en burgers postwissels verzenden en ontvangen. Voor de Belgische militairen blijft het postverkeer kosteloos. Briefzendingen, die niet voldoen aan deze voorschriften, kunnen niet worden besteld zij zullen worden teruggezonden aan de af zenders. Sommelsdijk, 16 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. De drank. Zaterdagavond omstreeks IU/2 uur had er een woordenwis seling plaats tusschen den militair F. K. en zijn schoonvader J. B. die zoo hoog liep, dat de schoonzoon zijn schoonvader trachtte te vermoorden. J. B. zette het, nadat hij in de St. Nicolaas- dreef van tusschen de handen van zijn schoon zoon wist te ontkomen, op een loopen, het dorp in achtervolgd door zijnmet een mes gewapende schoonzoon. Gelukkig wist J. B. spoorloos te verdwij nen zoodat dit geval nog al goed afliep. Nadat F. K. wat tot kalmte gekomen was werd hij door zijn schoonmoeder, en onder luid gejuich van de toegestroomde bevol king thuisgebracht. Een huiselijke kwestie was de oorzaak. Door den onbezoldigden Rijksveldwach ter C. Vis te Dirksland, is proces-verbaal opgemaakt tegen P. B. en J. P. wonende alhier, wegens het stelen van bessen. Van L. Looij is een varken aan vlek ziekte gestorven. Door den Rijksveldwachter J. Damen is proces-verbaal opgemaakt tegen M. M. C. Wonende alhier, wegens rijden zonder licht. alhier in garnizoen liggende militairen aan dat er brand was uitgebroken, en weldra bleek dat de groote landbouwschuur van T. IJ Neels in vlammen opging, 40 voer hooi een paar Hectaren tarwe, een kalf en kippen verbrannden. Door de stortregen en de krach tige hulp der militairen was ongeveer 10 uur het gevaar geweken en bleef de brand bij deze schuur bepaald. Assurantie dekt gedeel telijk de schade. Dat het noodweer was blijkt hieruit dat een kalf van L. B. in de weide werd getroffen in de Julianastraateen schoorsteen van het dak werd geslagen, in de Langeweg 5 3 6 telegraafpalen werden vernield en op nog meerdere plaatsén echter zonder verder brand te veroorzaken. OUDE TONGE. Zaterdagmiddag reed E. T. met zijn fiets tegen 2.paarden, bespannen voor een wagen. Door het steigeren der paar den werd heel de fiets in elkaar getrapt, zelf kwam hij met den schrik vrij. Zondag werd tijdens het onweer een paard van den heer Th. van Vugt in de weide door den bliksem doodelijk getroffen. Verzekering dekt de schade. Zondag gooide L. B. met een keisteen, waardoor M. v. d. Vliet aan het voorhoofd getroffen werd, terwijl zij op de fiets reed. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Ten huize van J. K. ontstond begin van brand, door hem zelf werd het spoedig gebluscht, zoodat liet ongeval zonder schade afliep. De rekening der inkomsten en uitgaven van de gem. over het dienstjaar 1914 ligt tot 19 Aug. voor ieder ter inzage. Van de vijf gekeurde landstormplichti- gen zijn afgekeurd N. de Laat en B. J. A. Boelrijk de goed gekeurden moeten zich 24 Aug. onder de wapenen begeven. C. Snijder Pz. heeft 6 gem. land gele gen in het Noordland onder hands verkocht aan de gebr. Berk. NIEUWE TONGE. Zondagmorgen is het de gemeenteveldwachter andermaal gelukt om een vruchten dief te snappen n.l. de 16 jari gen L. B. De 4 landstormplichtigen van de jaar klasse 1915 C. v. d. Vliet, C. Knops Mz. Joh. de Jong en M. van Zielst zijn allen goedge keurd. Voor de jaarklasse 1914 is ingeschreven P. Vreeswijk en voor de jaarklasse 1913 W. v. d. Ham en J. Holleman Wz. STELLENDAM. Vrijdagmiddag"4 uur werd alhier een vliegmachine waargenomen koer sende naar het Zuiden. Om 2 uur was ze ook gezien in Noordelijke richting. GOEDEREEDE. De vorige week Zaterdag werd alhier juin geladen voor f 4.25 per 60 Kilo. In de te velde staande aardappelen, komt de ziekte in het loof voor. Ook worden er al zieke knollen in sommige tuinen aange troffen. HELLEVOETSLUIS. Van de twee landstorm plichtigen van jaarklasse 1915 is afgekeurd A. J. Tompot en goedgekeurd G. W. Rol- laard. Vrijdagmiddag maakte een Nedeiland- sche vliegmachine eenige rondvluchten boven deze gemeente. Door een motordefect was de bestuurder gedwongen op het strand te landen. Spoedig waren daar zeer vele toe schouwers verzameld, die na een klein uur wachten „den luchtman" naar boven zagen gaan. Vrijdagmorgen vertrok van hier het lo gementschip voor de leerlingen der Marine Mach. School, Hr. Ms. „Bonaire naar Dor drecht, waar 1 Sept. de lessen van genoemde school weer een aanvang zullen nemen, na een jaar te zijn afgebroken. Gemeenteraadsvergadering te STEL LENDAM, op Maandag 16 Augustus 1915. Aanwezig 5 leden. Afwezig de heeren Nag- tegaal en van Seters. Voorzitter de Burgemeester. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze is geopend, leest de Secretaris de no tulen welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. IngekomenGoedgekeurde Hoofdelijken Omslag, Hondenbelasting enz. Voorts het proces-verbaal van de kasop name van-den Gemeente-ontvanger op 30 Juni 1915. In kas moest zijn en was f 2597,28''. Allen voor kennisgeving aangenomen. Daarna wordt voorgelezen de ingekomen rekening der gemeente over't dienstjaar 1914. Deze beloopt in ontvangsten 21557,60 en in uitgaven f21994,06. Alzoo een nadeelig saldo van f436,46. Ook is ingekomen de rekening van liet Burg. Armbestuur als volgtOntvangsten f509,80' uitgaven f722,765. Nadeelig saldo f212,95. Deze rekeningen zullen worden ge steld in handen der commissie belast met liet nazien daarvan (Biemond, Keijzer en van Oostenbrugge). Daarna wordt voorgelezen de beslissing van den Raad van State, inzake het proces tusschen de gemeenten Oudenhoorn en Stel lendam. Het proces gaat er om, welke ge meente de verplegingskosten zal moeten be talen van den armlastige krankzinnige C. L. Blok van hier vertrokken naar Oudenhoorn. De beslissing luidt, dat Stellendam moet betalen. De voorz. stelt voor in verband hiermede de begrooting te wijzigen, 'tgeen wordt goedgevonden. Thans komt in bespreking een adres van het gemeentebestuur van Ouddorp aan de Ged. Staten, betreffende de regeling der bij dragen van polders en gemeenten aan de onderhoudskosten van den grintweg Oud dorp—Sommelsdijk. Ouddorp wenscht een nieuwe regeling, welke in zou houden dat iedere gemeente dat deel onderhoudt dat binnen zijn grenzen valt. Voorz. zou wei gaarne de weg overgeven aan de provincie en dan jaarlijksch een vaste bijdrage betalen. Daar door Dirksland het voorstel van Oud dorp niet wordt gesteund, behoeft het geen verdere bespreking, aangezien dan toch van verbreking van het tegenwoordige contract geen sprake kan zijn. Op een verzoek van den heer G. van Gelder om onfheffing van Hondenbelasting wordt gunstig beschikt, alsmede op een van den heer^D. Ardon, om ontheffing van Hoofdelij ken "Omslag, wegens vertrek naar elders. Daarna wordt voorgelezen een adres van de heeren P. tBiemond, J. v. Oostenbrugge en J. v. Seters, waarin wordt aangedrongen op Zondagssluiting der herbergen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. Biemond zou het voorstel liever aanhouden tot de volgende vergadering, 't geen echter met 3 2 stemmen wordt ver worpen. Aldus wordt het voorstel van b. en W. (afwijzend beschikken) direct in stemming gebracht en met 3 2 stemmen aangenomen. Keijzer, Holleman en Meijer voor, van Oos tenbrugge en Biemond tegen. Alsnu zien Biemond en Keijzer de geloofsbrieven na der nieuwgekozen en herkozen raadsleden. Daar deze in orde zijn worden de heeren Holleman, Roon en Kievit toegelaten. Daarna wordt nog besloten tot een ver hooging der begrooting, tot het aanbesteden van het lantaarnopsteken, wegens het over lijden van den vroegeren lantaarnopsteker, alsmede om het maximum der vergunningen te bepalen op 5. De staat van oninbare pos ten wordt aangehouden. Dan vraagt van Oos tenbrugge hoe het zit met het adres van de bewoners van het weitje, betreffende de erf pacht. In dezen wordt echter, zooals uit de notulen blijkt nog steeds een voorstel ver wacht. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. STELLENDAM. I11 de afgeloopen week zijn door 39 vaartuigen aangevoerd 24,000 kg. garnalen die met uitzondering van enkele manden, aan de pellerijen zijn geleverd a 10 cents per kg. GOEDEREEDE. Door den Noordzeevis- scher C. Lokker Czn. werd de vorige week f 140.— aan versche visch besomd. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. (Vacantiekamer. Strafzitting.) H. N., wegens eenvoudige beleediging te Oude Tonge, tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. H. M., wegens eenvoudige beleediging te Stellendam, tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. P. K., wegens wederspannigheid te Dirks land, tot één maand gevangenisstraf. A. v. H., 27 jaar, visscher te Goedereede, wegens wederspannigheid, tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvan VANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 34 faillissementen tegen 18 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Over het gansche kalenderjaar, deze week inbegrepen, 862 tegenover 1108 in denzelfden tijd van het vorige jaar. Woensdag 18 Augustus, 'svoormiddahs 9 uur te Stellendam, in het Logement van Troost van 83 perceelen klaver 2e slag, in den Adri- ana-, Eendrachts- en Halspolder onder Stel lendam en den Kleinen Zuiderpolder onder Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 18 Augustus 1915 des na middags 2 uur in het Hötel Meijer te Mid- delharnis vanAardappelen in den Van Pal- landtspolder. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 25 Augustus 1915, te Stel lendam, ter herberge van F. Troost veiling; en Op Woensdag 1 September 1915, te Stel lendam, ter herberge van Mejuffr. de Wed. J. G. Knöps afslag; telkens 'savonds 6'/j uur, van; Een huis met erf en grond (erf pacht tot 31 December 1975) tc Stellendam, aan den Achterweg, kadaster Sectie B. nom- mer 1424, groot 02 Aren 03 Centiaren, toe- behoorend aan D. Braber. Notaris VAN DER SLUYS. Ongewenschte elementen. Onder de Bel gische vluchtelingen, in het kamp te Uden blijken verschillende minder goede elemen ten te schuilen, schrijft de „Tel.", want dief stallen en vechtpartijen zijn er aan de orde van den dag, hoewel de politie deze laat- sten door haar actief optreden, meestal da delijk weet te onderdrukken. Donderdagmiddag evenwel kreeg eene ge huwde vrouw twist met 'n jong meisje, waar bij eerstgenoemde het meisje met een scherp voorwerp ernstige verwondingen aan 't hoofd toebracht, zoodat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Zij moet een vijftal ste ken hebben opgeloopen. De oorzaak moet worden gezocht in jaloezie. Het is hier niet „cherchez la femme", maar cherchez 1' hom- me". Het bewuste meisje en de dochter der gehuwde vrouw hadden beiden verkeering met eenzelfden jonkman, en de teedere ma ma kwam op voor de rechten van hare lie veling Vrijdagmorgen ontstond weder een wor steling tusschen een man en eene vrouw, waaraan door de politie spoedig een einde werd gemaakt door beiden in te rekenen. Ook met de diefstallen is het niet pluis. Zoo werden thans een viertal meisjes, ver dacht zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van brood en klompen, die ze elders voor geringen prijs van de hand deden, ter wijl ook een aantal bussen geconserveerde groenten verdwenen moeten zijn. Traanfabriek. In de onmiddelijke nabijheid van de vissehershaven te IJrrruiden zal door een buitenlandsche firma een fabriek voor de bereiding van vischtraan worden opge richt. Bandengebrek. Naar „Het Volk" verneemt, zullen a.s. Zaterdag 16 5 17 chauffeurs, in dienst bij Jansen's Taxi-Maatschappij te Am sterdam, met 14 dagen opzeggens worden ontslagen wegens gebrek aan autobanden. Ook bij andere taxi-onderneiningen doet zich het gebrek aan banden dermate ge voelen, dat ook daar ontslag van werkkrach ten voor de deur staat. Door den „Bond van Transportarbeiders zullen stappen gedaan worden om zoo mo gelijk een massa-ontslag in het bedrijf te voorkomen. Gesneuveld. De inneming van Warschau heeft ook nog een Maastrichtenaar het leven gekost. Hugo Opitz, van Duitsche afkomst, wonende Rechtstraat alhier, thans onderof ficier bij het Duitsche leger, „Ridder van het IJzeren Kruis", is na tweemaal aan het Wes telijk fropt te zijn gewond en hersteld, thans in Rusland gesneuveld, hier een vrouw en kind achterlatend. Hij was 33 jaar oud. Een woest motor-rijder. Bij het op tijd rijden met motorfietsen in de Kalfjeslaan, onder de gemeente Nieuwer-Amstel, reed ze kere D., uit Amsterdam, zoo woest, dat hij aan het einde der laan, bij den Amstelveen- schen Weg, den motor niet meer meester was en tegen de deur van het café „De Uit kijk" aldaar aanreed. De deur werd geheel uit hare scharnieren gerukt en de spiegel ruit daarin vermorzeld. De kellner K. geraakte tusschen de deur en de fiets bekneld, waardoor hij ernstige kneuzingen aan borst en beenen opliep. Na door Dr. Oolgoord Snyder verbonden te zijn, werd hij per'rijtuig naar zijne woning ver voerd. Ook D. kreeg eenige hoofdwonden, doch kon, na verbonden te zijn, zijn weg vervol gen. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt en de motor, die geen letsel had bekomen, in beslag genomen, („Tel.") Met de noorderzon vertrokken. Het de partement van oorlog heeft aan verschillende groote firma's hier te lande opgedragen het vervaardigen van uniformen voor'den land storm. Een dezer firma's, die te Amsterdam ge vestigd is, heeft een deel van haar werk weer overgedragen aan kleinere kleermakers firma's in verschillende steden. Zoo had zij ook een overeenkomst geslo ten met een sedert Maart te Dordrecht ge- vestigden kleermaker. De laatste had voor dit doel een pand ge huurd van de Levensverzekering Mij. Dor drecht op het Levensverzekeringsplein hoek Havenstraat, terwijl hij tevens een 15-tal naaisters in dienst had genomen, die in dat perceel werkzaam waren gesteld. Bovendien waren een 25-tal thuiswerkende kleermakers voor de vervaardiging der uniformen aange nomen. Twee te Dordrecht gevestigde agenten van groote naaimachine-fabrieken hadden een 12- taltrapnaaimachines geleverd. Alles was grootscheeps ingericht en liep oogenschijn- lijk als op rolletjes- De kleermaker maakte goede zaken en zijn personeel werd op tijd uitbetaald. Niemand had te klagen, totmen Zaterdag plotseling de tijding vernam dat de onder nemer met de Noorderzon was vertrokken. Zooals te begrijpen is wekte dit bericht groote ontsteltenis; Het geheele personeel had nog een week loon of het verschuldig de bedrag voor gemaakte en afgeleverde uniformen te goed. Volgens verklaringen van de betrokken personen moet het verschul digde arbeidsloon .in de honderden guldens beloopen. Naar men ons mededeelde, was de kleer maker Woensdag naar Amsterdam geweest, waar hij aan zijn firma de in voorraad zijnde kleedingstukken had afgeleverd en daarvoor een vrij aanzienlijk bedrag ontvangen. Sinds- dien is hij niet meer teruggezien. Zijn vrouw had de naaisters en de kleer makers, die nog geld te vorderen hadden tegen Zaterdagmorgen 11 uur ontboden, om, hun geld te ontvangen. Toen men echtei verscheen, was de zaak gesloten. De verte genwoordigers van de naaimachinefabrieker konden nog bijtijds beslag leggen op hun eigendommen. Een machine is echter verdwenen. Ondei het personeel en kleermakers, diedeverdwe- nene in dienst heeft gehad, heerscht groote verslagenheid, daar allen nog een meer of minder groot weekloon hebben te vorderen (Dordr. Ct.) Arm afgebeten. Een beer in den Die rentuin in den Haag heeft een 22-jarige juf frouw, die te dicht bij de kooi kwam, den rechterarm afgebeten; het dier verslond dit lichaamsdeel. De juffrouw is in het Gemeen teziekenhuis in Den Haag opgenomen. Van het ongeluk was alleen een beambte van den tuin getuige; hij stelde tevergeefs al les in het werk 0111 den beer te noodzaken zijn prooi los te laten. Te Emmercompascuum is Zondag de 15- jarige zoon van B. uit een praam in het ka naal geraakt en verdronken. De firma Van der F. te Rotterdam, die in het Maartensgat te Dordrecht een partij balken had liggen, vermistte er sedert eenigen tijd een achttal van. Het'is aan de Dordsche recherche mogen gelukken te Ridderkerk en te Hendrik-Ido-Ambacht vier der ontvreemde balken ter waarde van ongeveer f 1000 (de balken zijn van Amerikaansch grenenhout) op te sporen en in beslag te nemen. De dader van den diefstal de 36-jarige zandschippper J. p. van L., te Dordrecht woonachtig, is aangehouden. Tegen hem is proces-verbaa opgemaakt. (D. Ct.) Overleden jaren. Johanna Hartensveld, oud 79 GOEDEREEDE. Geboren Arentje Wendelina, d. v. W. v. Veen en d. Temminck. Teunis z .v. G. Or- gers en L. v. d. Wende levenloos van G. Orgens en L. v. d. Wende. Jacob Hendrik z. v. C. J. Kras en P. H. v.. d. Lek. Overledenc. R. Armstrong 72 j. Getrouwdp. Groenendijk van Ouddorp en A. Redert. OOLTGENSPLAAT.* Uit de generale Kas der Ned. Herv. Kerk werd voor den dienst in de Langstraat de som van f 500 als toe lage uitgekeerd. MELISSANT. Aanstaande Donderdagavond ten 6 ure hoopt Ds. Hubregtse van 's Gra venpolder voor de oud-geref-gemeente alhier op te treden. GOEDEREEDE. De collecte voor de tijde lijke Mill. Tehuizen, heeft met nagiften f 18.50 opgebracht. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Driesum, J. Kraai te Hasselt. Te Oud-Beijerland (vac.-J. H.GunningE.Bzn.), G. H. Beekenkamp te Delft. Te Aalst, U. Th. Keek te Bergambacht. Te Ouderkerk d. Amstel, L. W. C. Ekering te Woubrugge. Te Garderen, D. van Lutterveld Jzn. te Wier den. Te Nijkerk 0. d. Veluwe (vac.-wijlen J. W. Beerekamp), F. Kijftenbelt te Leerdam. Te Helium, J. Steenbeek Jr. te Lutjegast, (f>» AangenomenNaar Paesens c.a., W. G. Beerekamp, cand. te Arnhem. Naar Dinteloord en Prinseland, B. G. C. Steenbeek te Dirks land. Naar Lage Zwaluwe, H. P. Fortgenste Nieuwpoort a. d. Lek. Bedankt: Voor Oene (bij Apeldoorn), B. van der Wal te Hoevelaken. Voor Noorden, K. P. Datema te Muiden. Voor Gorinchem (vac.-J. J. C. van Toorenenbergen Azn.), M. van Grieken te Delft. Voor Waarder (bij Woerden), K. van As te Moerkapelle. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Waardhuizen c.a., A. D. C. Kok te Scharendijke. Te Epe, P. Jukkenekke J.Pzn. Kockengen. Te Krommenie, R. Haits- ma te Hindeloopen. AangenomenNaar Schoonrewoerd, M. A. van Pernis te Heerjansdam. Naar Andel, J. H. A. Bosch cand. te Almkerk, Bedankt: Voor Axel (vac.-Chr. Bruins), Haarlem (A) en Serooskerke (Walcheren), H. S. Bouma te Hoogeveen. Voor Oosthem, G. D. Schcepsma te Roodeschool. Voor Duurswoudc, R. Haitsma te Hindeloop Voor Genderen, voor Spijkenisse, voor Kroi menie, voor Zuid-Beijerland en voor Rilland- Balh. J. H. Bosch, cand. te Almkerk. CHR. GEREF KERK. AangenomenNaar Aalten, J. Tolsma, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt: Voor Vlaardingen, voor Amers foort en voor Baarn, J. Tolsma, cand. te s-Gravenhage. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Borssele, H. Roelofsen te Zeist. Aangenomen: Naar Aagtekerke, R. Kok, cand. te lerseke. Bedankt: Voor Kampen en voor Lemmer, R. Kok, cand. te lerseke. Voor Charlois J. Fraanje te Rotterdam. ROTI ook de onder hebben vrediges Anders wel er tenten niettege ten is. ROT' sche gr was de eenige uiteen j Rogg Havei nis ge't< Gerst terf 14. 100 kg. Aange Vee. 1 gere Rui veren, 3' Schapen Bokken Koeiei I Stieren Kalver Melkkoe Stieren GraskaH Paarden Fok n Slacht Bigge Hand© Boter Prijzen: Voor st Eierei Kippene Eenden Ganzen Kalkoer VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 16 Augustus. Vee. Aange voerd 360 vette runderen, 162 vette kalve ren, 2823 schapen en lammeren, 935 varkens. Koeien 44 a 52 tot 60 c., ossen 44 a 52 tot 60 c., vette kalveren 50 tot 52J/a 5 55 c., schapen 38 tot 42 c., lammeren 40 tot 45 c., varkens 44 tot 46 a 48 c., lichte varkens 38 h 42 c. per V2 kilo. De aanvoer van vette koeren en ossen was gewoon. De handel was redelijk en de /prijzen bleven nog steeds hoog. Vette kal veren met goeden aanvoer. De handel was langzaam en de prijzen waren lager. De re den hiervan was het verbod tot uitvoer, dientengevolge werd er voor export niet ge kocht. Schapen met flinken aanvoer. De handel was goed en de prijzen waren hooger. Men kocht voor het buitenland. De aanvoer van varkens was ruimer. De handel was langzaam en de prijzen waren iets lager, met afloopende markt. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 16 Augustus. Zeeuwsche eieren f 5.75 a 6., Overmaasche dito f 6.50 de 100 stuks. APELDOORN, 16 Augustus. Eieren. Aan gevoerd 200,000 stuks. Hoogste prijs f 6.75, laagste f 6. middenprijs 6.30. Stemming traag. KAMPEN, 16 Augustus. Boter. Aanvoer 216/8 en 8/16 vn. De prijzen waren als volgt bij het consortium van boterhandelaren per Va vat f 28,50 a 30,50, per Vie vat f 14,50 a 15,60; per half kilo 80 c. TIEL, 16 Augustus. Eieren. Aangevoerd 125.000 stuks, prijs f 1.45-1.65 per 26 stuks. Boter. Aanvoer 230 kg. prijs f 1.60 per kg.

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2