Tweede Blad. ÏI.I1. Jagers!! I [en Landwserseldaat Zaterdag 7 Augustus 1915, No. 2100 Twee liladen. Adverésntien. i" OFFICIEEL gedeelte. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE PERS. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN, oen-LiiaÉ ,Middil3ianiis-Sommilsdijk" Spekslagerij, J. Wielaard, Middelharnis. Koopt Uw C. VIS iz., Sommelsdijk. 8715 ring edels enz 8670 8365 fl fl fl fl fl fl fl fl fl fl fl fl fl fl •S "5 a o3 g s s a ffi r§ g fl O n3 IN HOC SKrNO WSES Dit nummer bestaat uit DRAINE E RBUIZEI Dames- en Heerenstoffen 8. BOTH, Mauiifaclureu SüaaMMslaiiL Bij den Uitgever W. BOEKHOVEN Le Sommelsdijk voorhanden Eenige windeilijlce leidingen des Heeren in en met zijn volk tot ver maning en bemoediging. Beschreven door Met een inleidend woord Va.n Du. V. van der KOüIJ, Ned. Herv. Pred. te Ouddorp. Prijs 30 Cent. 4 Fxempl. fl. Na ontvangst van postwissel franco toezending. Dagelijks versch varken.svleesch. Gedurende de Zomermaanden alles in de ijskast. Fijne vleeschwaren en worstsoorten. Alles machinaal gesneden. 9244 JJDBOUV WERKTUIGEN en GEREEDSCHAP PEN, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, RIJ- WIELEN, NAAIMACHINES enz. Mj Steeds- voorradig verschillende soor- en in genoemde Artikelen alsmede illes op het gebied van C»asver- ISchtiRg. 8661 BOERENLEENBANK „OüDDORP." De Bank leent gelden aan leden tegen 1 °/0 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 31/, s jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor- len aangevraagd bij een der leden van het bestuur. Kantooruren Donderdagen 5 en 19 Aug. 'snam. van 5,30—7,30 uur, ten huize van den Kassier 8477 J. BREEN Pz., Ouddorp. Te koop Hulzen centraal Cal 16 15 mM. koperen rand 15 a 20 maal te herladen a f 2.de 100 en Slag hoedjes voor dezelve a 3.50 per 1000. Verder uitgebreide collectie Wapenen, Jachtgeweren centraal 15 vanaf f 10.—, bij 8983 L II. YAH DOORS, 0»srt 144 HOREBMH MEES ZOONEN. Kassiers ea Makelaars in Assurantiën, BEUTI VAi SELDER A DEPOSITO met één dag opzegging IV2 met 10 dagen opzegging I3/4 pCt. foor langeren ternijn tot nader overeen ■e konen voorwaarden. He waring van Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar ign. Safe-Deposit. in gewa- plra. 15,000 11) nvea. ierk, ene- eu W. lijk. hC r-fl "2 2 •f=1 03 .9 Fh a Fh w Tl CS3 ÜC Fh r—h Fh D ja Th >4 r*ï c O —3 O «3 CS3 3 A4 O ss 1— W) a o 2 bC O FH m 10 o M .2 a <D *0 af bC '"O Cj ,0 o a 5 •-d .kh N LANDSTORM-KEURING. Jaarklasse 1915. De BURGEMEESTER der gemeente Som- melsdijk brengt ter algemeene kennis, dat de dienstplichtigen bij den landstorm der jaarklasse 1915 gelegenheid hebben zich aan een keuring te onderwerpen bij den keurings- raad, die zitting houdt op Woensdag 11 Au gustus 1915, 's voormiddags 9 uur, te Mid delharnis in Êde ambachtsschool. Het Welbegrepen eigenbelang van de land- stormplichtigen maakt het zeer wenschelijk, dat zij zich voor deze keuring aanmelden o.a. omdat zij, ingeval zij ongeschikt moch ten blijken nadat zij in werkelijken dienst zijn gekomen en alsdan weder huiswaarts worden gezonden, hiervan moeilijkheden kun nen ondervinden ten aanzien van hun maat schappelijke of studie-belangen. Onderwerpen zij zich aan een onderzoek bij den keurings- raad en blijkt daarbij voldoende van onge schiktheid, dan worden zij van den dienst plicht bij den landstorm terstond ontslagen en staan zij niet meer bloot aan de kans om als landstormplichtige in werkelijken dienst te worden geroepen. Wenscht een landstormplichtige bij een anderen keuringsraad het onderzoek te on dergaan, dan kan de Voorzitter vaneerstbe- doelden keuringsraad hem daartoe op zijn verzoek toestemming verleenen. De iandstormplichtigen van de jaarklasse 1915 zullen hoogstwaarschijnlijk woraen op geroepen om in de tweede helft van Augus tus in werkelijken dienst te komen, althans indien de voorgestelde wet tot uitbreiding van den landstorm enz. daarvoor tijdig tot stand komt. Sommelsdijk 3 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd. BOUMAN. LANDSTORM. De BURGEMEESTER der gemeente Som melsdijk brengt ter kennis van belangheb benden, dat ingevolge de wet van 11 Juni 1915 (Staatsblad no. 242 óók tot den land storm behooren de Nederlanders en de inge zetenen niet-Ncderlanders beneden den leeftijd van 40 jaren, die in 1911, in 1912, dan wel in 1913 vóór 24 Mei, den verplichten of vrij- willigen dienst bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen hebben verlaten. Met uitzondering echter van diegenen hunner 10. die ingevolge verdrag met een vreem den staat tot dienst bij den landstorm niet gehouden blijken te zijn 2„. die wegens ongeschiktheid den dienst hebben verlaten 30. die onherroepelijk zijn veroordeeld tot een zwaardere gevangenisstraf dan van zes maanden of tot een andere straf, die ontslag uit den landstormdienst medebrengt 4o- die op 17 Juni 1915 niet gevestigd waren in Nederland, in Duitschland of in België, zoolang zij zich daar niet vestigen 5„. die als officier anders dan eervol zijn ontslagen. Zij, die vermeencn op grond van het voren staande van den landstorm deel uit te maken worden uitgenoodigd zich ter gemeentesecre tarie aan te melden, ten einde aldaar desge- wenscht nadere inlichting te verkrijgen. Voor hen, die verhinderd mochten zijn om ter gemeentesecretarie te verschijnen, kan de aanmelding geschieden hetzij schriftelijk hetzij door een familielid of een ander per soon. Het is wenschelijk, dat hij, die zich om bedoelde inlichting tot de gemeentesecreta rie wendt overlegd het zakboekje, het bewijs van ontslag en andere bescheiden, betrekking hebbende op vervulden militairen dienst van belanghebbende. Bij voorkeur zal de aanmelding worden af gewacht op een werkdag tusschen 4 en 10 Augustus e.k. des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. Sommelsdijk 3 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd. BOUMAN Rijenbemesting. Dit kennen de meesten onzer boeren niet. Men verstaat er onder het geheel of gedeel telijk aanwenden van de kunstmeststoffen in de rijen van het gewas. In het buitenland wordt deze wijze van bemesting reeds veel toegepast, en ook in het Noorden van ons land kent men het. Over de grenzen lijken velen er erg mee in genomen. De uitstrooiïng geschiedt met een zaaima- chine, welke tegelijk als uitstrooier dienst doet. In de algemeene Vergadering der Gronin ger Maatsch. v. Landbouw en Nijverheid werd door den heer D. Louwes de vraag in geleid of de rijenbemesting voor onzen land bouw zou zijn aan te bevelen. Als voorheen noemde hij 1. Tegenover het breedvormige uitstrooien van den kunstmest geeft de rijenbemesting, bij gelijke oogstopbrengst, een groote be sparing aan kunstmest, dikwijls tot op de helft. 2. de jonge planten ontwikkelen zich krach tiger. 3. Het onkruid profiteert niet in de dezelf de mate van den knnstmest en wordt spoe diger ^onderdrukt. De Inleider wilde onderzocht zien, welke de resultaten en ervaringen in de provincie Groniningen met de rijenbemesting waren, en wenschte voorts aanleg van proefvelden, ten einde nauwkeurige gegevens omtrent de voordeelen der rijenbemesting te verkrijgen. Het vraagpunt werd ter beantwoording naar de Afdeelingen der Maatschappij ver zonden. C. .B 's Lands Belang. Merkwaardig is, wat een Oostenrijksch generaal dezer dagen mededeelde over de minderwaardigheid van het Oostenrijksch- Hongaarsche geschut in 't begin van den oorlog. Letterlijk zei hij er 't volgende van: „Aan de onvoldoende uitwerking van ons verouderd geschut moeten de tegen slagen van onze infanterie worden geweten daar zoowel de Russische alsook de Ser vische artillerie met modern geschut was uitgerust en in dit opzicht een overwicht had op de Oostenrijksch-Hongaarsche veld artillerie. De vijandelijke artillerie maakte zich dit voordeel ten nutte, door zich buiten het bereik van ons artillerievuur op te stellen ~en zij heeft op die wijze aan onze infan terie zware verliezen kunnen toebrengen, terwijl het aan onze artillerie niet moge lijk was uit hare stellingen den vijand te bereiken. Daaruit ontwikkelde zich een toepassing van onze artillerie, die haar in staat stelde van hare uitwerking meer voordeel te trek ken. Men bracht de artillerie in stelling, in of dicht achter de gevechtslinie ,van eigen infanterie, waaraan wel is waar het nadeel verbonden was dat zij gemakkelij ker ontdekt kon worden en het vuur van de vijandelijke artillerie naar zich toe, en derhalve ook naar de eigen infanterie, zou trekken. Als wij teruggeslagen werden, of bij een onverhoedschen vijasdelijken aan val, zou voorts het geschut gemakkelijk verloren kunnen gaan." Thans lijken de hekken verhangen. De fout is nog tijdig hersteld, maar 't zal heel wat moeite en inspanning hebben ge kost Sinds eenige maanden heeft de artillerie der „centralen" blijkbaar de overhand, gelijk uit alle berichten blijkt. Trouwens, ware 't zoo niét de generaal zou wel gezwegen heb ben Het is leerzaam ook voor ons. In hoeverre ónze artillerie gereed zou zijn voor haar taak en of zij van voldoende mu nitie is of kan worden voorzien, staat aan ons niet te beoordeelen. Wij hebben vertrouwen in onze Regee ring, Maar op wat anders wijzen we. Veronderstel eens, dat- de „rechfsche" re geering indertijd de zaken maar op haar be loop gelaten had en ons met de ouderwet- sche vogelverschrikkers had laten zitten, in plaats van 't modern snelvuur-geschut aan te schaffen Dan werden we nii in geval van oorlog, gewoon weggeblazen En aan wie dan de schuld En tochwat hebben de mannen van Rechts niet over die geschut-voorziening te hooren gekregen Zelfs soms van eigen vrienden. Maar vooral toch van Links. Wie, in 't licht geoordeeld van de gebeurte nissen van dézen tijd wie hebben 's Lands belang gezocht cn behartigd zij, die ondanks feilen tegenstand de verantwoordelijkheid niet dragen wilden tenzij ons leger behoor lijk van geschut werd voorzien, óf zij die hier fel legen te keer gingen, ja er zelfs een politiek wapen van smeed'den, om er ons cn de andere groepen van Rechts mee te treffen Wie hadden er gelijk? Fr. Dagbl. De „Hetze". „Hoever de haat iemand brengen kan", of „het hoofd eener openbare school in de war", zou de titel van een klucht, comedie of tragedie kunnen zijn. Het bedoelde hoofd is de heer Geldof, de bedoelde plaats, Huizen (niet Enkhuizen). Voor het kantongerecht verklaarde deze in het betrachten en aankweeken van ver draagzaamheid volleerde paedagoog, dat het hoofd der bijzondere school heel willekeurig met de Leerplichtwet omsprong en hierin een ongeoorloofd middel gebruikte om de openbare school leeg te pompen. Volgens de voorstelling van het hoofd dier openbare school voor 'de arrondissements rechtbank gegeven, zwierven de kinderen der bijzondere school lustig over de straat en riepen de kinderen die bij hem van school afgegaan waren hun oudmeester tergend toe Wij kunnen nu wet vrij krijgen, enz. 't Was voor hein als opvoeder om ture luursch te worden en nu op de plaats der getuigen voor de arr. rechtbank stortte hij zijn gemoed uit. Volgens de Gooi en Eem lander, stonden de autoriteiten „paf". Het „Handelsblad", heeft een nader onder zoek ingesteld en dus kan „Lieb Vaterland ruhig sein". Het heeft geinformeerd bij het hoofd der bijz. school, bij den Wethouder van Huizen en „last not least,, bij den schoolop ziener. Wat de laatste schreef, nemen we hier over Ik heb niet de minste reden om het hoofd der bijz. school te wantrouwen. Integendeel, mij is juist wel eens gebleken dat het hoofd der openb. school een verzuim als wel ge oorloofd invult, terwijl het m. i. ongeoorloofd was. Het kan wel eens zijn, dat het hoofd van een bijz. school een schoolverzuim door de vingers ziet, doch dat doen de hoofden der. openb. scholen, ook wel eens.fHdbl.29Juli '15) Den „frontmakers" zij dit ter lezing aan bevolen (De Vrije Westfries.) Bovenal vrouw. Men schrijft aan de Stand. De vrouwelijke predikant der Doopsgez, Gem. te Boven-Knijpe, Mej. A. Zernike, se dert 5. Nov. 1911 aldaar werkzaam, heeft te gen 1 Oct. a.s. eervol ontslag aangevraagd. Zij treedt dan in den echt met den kunst schilder Mankes te Beneden Knijpe. Moord in Vianen. Men seint uit Vianen Zaterdagavond heeft in een logement in een gehucht bij Lexmond een moord plaats ge had. Vier personen uit Lexmond waren aan het kaarten, toen een twist ontstond waar bij de kastelein van B. gemoeid was. Deze, een zeer ongunstig bekend staand persoon, greep onmiddelijk naar een bijl, welke ach ter het buffet lag en sloeg naar een der kaartspelers, een werkman. Deze weerde den slag af en wist na een worsteling den kas telein den bijl afhandig te maken, waarna 1 ij den kastelein zoodanig Dijlslagen op het hoofo toebracht, dat deze doodelijk ineen zonk. De verslagene is een ongeveer 40-jarige man, vroeger onderwijzer, die wegens niet nader te noemen handelingen met jeugdige kin deren ontslagen was. De justitie uit Tiel werd gewaarschuwd. De politie was onmid delijk ter plaatse en slaagde er in den dader, zekere de J. te arresteeren. De drie anderen zijn voortvluchtig. Het zoete winstje ontgaanEen daglooner te Gennep had de heele week kleine hoe veelheden meel opgekocht en bijeengegaard om dit, als het tot een voldoende kwantum was aangegroeid de grens over te brengen en zoo een zoet winstje te behalen. Toen hij eindelijk Zaterdagavond na zich met valsche bakkebaardjes en een sik ver momd te hebben, met een zak met 75 Kilo gram op weg toog, werd hij in de Heide door de douane en politie verrast en inge rekend. Het meel werd in beslag genomen. Ernstig ongeluk. Tijdens de kermisdrukte te Heilo geraakten Zondagavond te ongeveer 10 uur zekere W. Smit, winkelier te Alk maar en een logetje, een meisje uit Hoorn, die op de in beweging zijnde tram wilden stappen door het opdringen der menigte, on der de tram. Het meisje was onmiddelijk dood. Smit werd ernstig gewond naar het St. Elizabethgesticht te Alkmaar vervoerd. Wedstrijd in het vliegenvangen. In ver band met het „vliegengevaar", waartegen al gemeen gewaarschuwd wordt, heeft een bur gemeester uit een der gemeenten in het Land van Altena, een nieuwe wijze van verdel ging uitgedacht. Hij liet onder de leerlingen- van twee scholen een wedstrijd houden, wie van de kinderen in één week tijds de meeste vliegen kon vangen. Het resultaat was, dat in een school een jongen 2374 en een andere 2350 vliegen gevangen had. In een andere school werden ze gewogen en was het re sultaat 8 gram, dat ook een beduidend aan tal is. Zoo'n verdelging op groote schaal heeft zichtbaar geholpen. N. Gr. Crt. Vermist. Sedert 1 Augustus 1915 des na middags omstreeks 6 uur wordt vermist de 6-jarige Antom'e Cornelis Meerbeek wonen de 2e Hugo de Grootstraat 5, te Amsterdam, die op genoemd tijdstip aan de overzijde van het ij naar het visschen aldaar stond te kij ken en plotseling verdwenen was. Signalement: lang 1.20 M., donkerblond haar en wenkbrauwen, bruine oogen. stompe neus, kleine mond, kersroode lippen, gave tanden, kleine ooren, ovaal gezicht, gezonde kleur, afgebeten nagels, kleine voeten, klein litteeken aan het voorhoofd boven de neus kleedinglichtblauw gestreepte hes en broek, grijsgeruite Jock'eypet, zwarte rijgschoenen, zwarte kousen, defect aan de hielen, wit ka toenen hemd met korte mouwen, wit tricot onderbroek, gele gebreiden katoenen borstrok. Vermoedelijk is hem een ongeluk overkomen. Treurig. Dinsdag is te Bovencarspel het 5-jarig zoontje van den landbouwer S. ver dronken. Zes weken geleden verdronk in de zelfde sloot achter het woonhuis een jonger broertje van 3 jaar. Geen kermis De Raad der gemeente Mep- pel heeft besloten de kermis, die telkenjare aldaar in September gehouden wordt niet te doen doorgaan. Ook te Zelhem zal wegens de tijdsomstan digheden de kermis dit jaar niet worden ge houden. De moord te Amsterdam. Omtrent den moord in de Nassaustraat te Amsterdam ver nemen wij nog, dat B. bekend heeft de wed. Weinrich te hebben vermoord en ten harer nadeel eenige sieraden te hebben ontvreemd. Opgelicht. De Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij te Amsterdam is Dinsdagmorgen op brutale wijze opgelicht voor 150 balen koffie. Ingevolge een telefo nische opdracht, die van het] Blaauwhoeden veem zou komen, werden aan een onbeken den schuitenvoerder 150 balen koffie, ter waar de van ongeveer f 5000, afgegeven. Deze ba len werden op een dekschuit geladen, die door een sleepboot werd weggesleept. Bij nadere informaties kwam echter uit, dat van een dergelijke opdracht bij het Blaauwhoe- denveem niets bekend was, zoodat bleek, dat men hier met een brutale oplichting te doen had. Des avonds heeft de politie de hand gelegd op een loodschef van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij en een zoon van een bekenden opkooper van de Gelderschekade, als verdacht van deze oplichting. Een onderzoek bij de verschil lende sleepdiensten in Amsterdam heeft nog niets naders aan het licht gebracht, om trent de sleepboot in kwestie. N. R. Ct. Pseudo-priesters. Men kent allicht de twee zwart uitziende „broeders", die eenigen tijd in Amsterdam en ook elders in het land hebben rondgeloopen om gelden in te zame len voor het stichten van scholen en kerken, enz. in Turkestan, van, waar zij zeiden te komen. Zij gaven een paar halfheidensche, half-Christelijke namen op en vertoonden een profusie van passen en aanbevelingen. Met dat al is 't gebleken, dat de beide heeren de gelden die zij vrij groote hoeveelheden wis ten bijeen te krijgen, ten eigen bate aan wenden. De politie heeft het daarom raad zaam geacht de hand op hen te leggenzij zijn voorloopig in het Huis van Bewaring onder dak gebracht in afwachting van hun uitzetting als vreemdelingen zonder middel van bestaan. (N. v. d. D. Een korendief gearresteerd. Te Cuyk fN.- B.) werd iemand gearresteerd, die verdacht wordt 's nachts groote hoeveelheden koren van de velden geoogst te hebben ten eigen bate. De man werd naar' s-Hertogenbosch getransporteerd en ter beschikking der jus titie gesteld. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Strafzitting van 4 Augustus 1915. Veroordeeld ter zake „visschen met kruisnet in verbo den vischtijd" P. v. V. te Melissant tot 1 boete van f 1 subs. 1 dag. ter zake „te Dirksland tusschen 11 uur 's avonds en 5 uur 's morgens een hond laten losloopen" C. de J. te Dirksland bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. ter zake „te Dirksland, op een rijwiel ge zeten, stekende gereedschappen, niet behoor lijk verpakt, met zich voeren" Jr.Z. te Dirks land bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „te Ooltgensplaat voor publiek en dienst bestemde gemeente eigendom veront reinigen door voldoen aan natuurlijke be hoeften". J. Fr. te Stad a/'t Haringvliet bij verstek tot 1 boete van f 2 subs. 2 dagen. te zake „binnenvisscherij uitoefenen zon der schriftelijke vergunning", L. M. te Melis sant tot 1 boete van f 4 subs. 2 dagen. ter zake „te Stad a/'t Haringvliet om de hoekeu der straten rijden in draf" J. K. te Middelharnis bij verstek tot 1 boete van f2 subs. 2 dagen. ter zake „met paard en wagen rijden op klaverland zonder daartoe gerechtigd te zijn." M. Br. te Goedereede bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „rooken in een afdeeling 1 klasse van de Rott. Tramweg M. J. voor niet roo ken aangewezen" G. J. te Melissant tot 1 boete van f 5 subs. 3 dagen. ter zake „overtreding van den Keur van den polder Dirksland." A. B. te Dirksland bij verstek en J. Vr. te Dirksland bij verstek ieder tot 1 boete van f 2 subs. 2 dagen L. v. B. te Dirksland bij verstek tot 1 boete van f 2 subs. 2 dagen J. W. te Amersfoort bij verstek tot 2 boe ten van f 1 subs. 1 dag elke boete L. B. te Dirksland bij verstek tot 1 boete van f 2 subs. 2 dagen ter zake „openbare dronkenschap" A. B. te Middelharnis; P. K. te AlblasserdamC. R. te ZierikzeeJ. Fr. te Stad a/'t Haring vliet; A. v. H. te Goedereede; P. K. te Al blasserdam J. Fr. te Stad a/'t Haringvliet, allen bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „rijden zonder licht" A. H. te Nieuwe Tonge en C. v. d. Sch. te Dirksland ieder tot 1 boete van f 1 subs. 1 dag hech tenis. ter zake „rijden zonder licht" J. G. Kn. te Dirksland, J. v. D. te Ooltgensplaat, S. P. te Dirksland, C. P. te Sommelsdijk, C. H. te Dirksland en J. C. v. L. te Middelharnis allen bij verstek ieder tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen hechtenis. ter zake „met motorfiets rijden zonder licht" J. P. te Dirksland tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. ter zake „overtreding der Leerplichtwet' M. K. te Middelharnis tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. M. C. te Ouddorp tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. J. v. Z. te N. Tonge tot 1 boete van f 3 subs 2 dagen. P. J. O. te Stad a/'t H. tot 1 boete van f 4 subs. 2 dagen. T. P. te Melissant tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. C. J. L. J. te Melissant tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. ter zake „overtreding der leerplichtwet" allen bij verstek. C. v. K. te Oude Tonge, f. R. te Som melsdijk, J. M. te Ouddorp, J. N. te Oolt gensplaat, J. J. te den Bommel, J. R. te den Bonimei, J. S. te Sommelsdijk, J. W.tcSom melsdijk, C. D. te Ooltgensplaat, D. H. te Goedereede allen tot een boete van f 5 subs 3 dagen. ter zake „overtreding der leerplichtwet" allen bij verstek W. v. H. te Ouddorp en H v. E. te Middelharnis ieder tot 1 boete van f 6 subs. 3 dagen. ter zake „te Oude Tonge venten zonder vergunning" A. M. te Vledder bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. ter zake „overtreding der Arbeidswet" C K. te Middelharnis tot 4 boeten van f 0.50 subs. 1 dag elke boete. ter zake „overtreding der visscherijwet" T. H. te Sommelsdijk en C. Spr. te Som melsdijk ieder tot 1 boete van f 5 subs. 3 dagen met verbeurdverklaring van de in be slag genomen kruisnetten, met bevel tot vernieling van die vischtuigen. ter zake „geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier" A. N. H. te Ooltgensplaat bij verstek tot 1 boete van f3 subs. 3 dagen. ter zake „in den polder West-Nieuwland de Kil opvaren zonder toestemming van den havenmeester" bij verstek tot 1 boete van f 2 subs. 2 dagen J. Gr. te Ouddorp. ter zake „te Ooltgensplaat in de bebouwde kom der gemeente een nieuw varkenshok plaatsen zonder vergunning van Burgemees ter en Wethouders" J. D. te Ooltgensplaat bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen hechtenis. ter zake „overtreding der motor- en rij wiel wet" A. H. te Oude Tonge tot 1 boete van vijftig cent subs. 1 dag. ter zake „binnen verboden kring een var ken vervoeren" J. C. de W. te den Bommel tot een boete van f 2. subs. 7 dagen met verbeurdverklaring ten behoeve van 's Rijks schatkist het bedrag van f 45 bij den ge meente ontvanger te den Bommel gestort, voor het in beslag genomen en vrijgegeven varken. ter zake „geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een gevaarlijk dier" K. Vr. te Middelharnis vrijgesproken Zoowel met als zonder kraag, van de firma C. A. VERKOUTEREN te Halsteren, munten uit door hun prima kwaliteit, en worden tot concurreerende prijzen geleverd door 9288 A. VAN ROSSUM te Ooltgensplaat. H. C. VAN ROSSUM te Den Bommel. De Bank leent gelden aan leden tegen 4'/.pCt. 's jaars. Ze neemt gelden op tegen 4 pCt. 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd wor den bij een der leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Maandag- en Vrijdagavond van 6—8 uur ten huize van den kassier D.JOPPE Cz„ Sommei.sdijk. 8665 Ondergeteekende bericht zijne geachte Clientele wederom als andere jaren ontvan gen te hebben een fllinke sorteering in allerlei soort zoowel vooronderals bovengoederen. Tevens ook een groote sorteering in LINNEN- en VITRAGE GORDIJNEN, zoowel afgepast als aan stuk. En dan kan ik U wederom voorleggen een groote sorteering in gemaakte goederen van allerlei soorten COSTUMES zoowel in KINDERMATEN als de GROOTE MATEN. Beslist nieuwe modellen en kleuren. Ook nog tevens een groote keuze in allerlei soorten van WERKMANSGOEDEREN. 8733 Aanbevelend, Een Soldaat, tot den oorlog toege rust, in den waren vrede zicli verheugend door de genade des Heeren (Dezelfde schrijver van „Wat de Heere een soldaat te proeven en te smaken gaf op posf Ik Telefoo» §351. E&oiterdaua, ËtutdMaok 90. "j'Ê

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 1