Kadegeid Suikerbieten Een Lanilwgersoldaat Advertentien. RECHTZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. VISSCHERIJ. VERKOOPINGEN. UITSLAG VERKOOPING. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL DE FONDSE&MARKT. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Schippersknecht DIENSTBODE, HEFFING gevraagd bij Schipper J. te Sommelsdijk. v. d. DOEL, 9313, Tegen November a.s gevraagd een bij A. DOORNBOS, te Sommelsdijk. HET BESTUUR van het Water schap DE GEM EENE UITWATERING VaN DIRKSLAND maakt bekend, dat bij Koninklijk Besluit van den 16 Juli 1915, No. 50, het Kadegeld voor Sui kerbieten, die geladen worden van de Los- en Laadplaatsen bij het Water schap in onderhoud, is vastgesteld op TIKSCEMT8 PK» TOÜ, DIRKSLAND, 26 Juli 1915. Het Bestuur voornoemd, De Voorzitter G. BOSSCHIETER. De Secretaris 9314 J. ROOIJ. Bij den Uitgever W. BOEKHOVEN te Sommelsdijk voorhanden Eenige wondei lijke leidingen des Heeren in en met zijn volk tot ver maning en bemoediging. Beschreven door Met een inleidend woord van Ds. A. van der KOOIJ, Ned. Herv. Pred. te Ouddorp. Prijs 30 Cent. 4Fxempl. fl. Na ontvangst van postwissel franco toezending. ter hooge tilt en brak zijn linkerarm, die door den geneesheer is gezet. Van den heer D. Breen stierf Zaterdag plotseling een 1'/i-jarige vaars. De veearts, den heer de Graaf van Dirksland, consta teerde miltvuur en onder zijn toezicht werd het cadaver door verbranding vernietigd. De prijs der chalotten is van 12 tot 8 cent per kilo gedaald, voor welke prijs ze Zaterdag door schipper van Gelder werden opgekocht. ZUIDLAND. De Landb. Vereen, alhier zond gisteren het volgende telegram. Aan Zijne Excellentie den Minister van Landbouw 's Gravenhage, Excellentie Geven met verse hu digden eerbied te ken nen de ondergeteekenden uitmakende het Bestuur der plaatselijke Landbouw. Vereeni- ging „Ons Belang" te Zuidland dat zij met leedwezen vernomen hebben dat de grenzen voor den uitvoer van aar dappelen naar het buitenland reeds heden door de Regeering werd gesloten dat waar er een zeer groot aantal Hecta ren dit jaar is uitgepoot geworden en de uit komst naar het zich laat aanzien een groot quantum zal geven waardoor er veel te veel aardappelen voor de consumptie hier ten lande verwacht wordt; dat waar verleden jaar van de betere prij zen slechts de grootere en meerder gegoede boeren hebben kunnen profiteeren. Terwijl thans de kleine telers deze gelegenheid door het sluiten der grenzen zien ontnomen dat de laatstgenoemde categorie, niet ka pitaal krachtig genoeg zijnde, om hun waar zoolang op te leggen tot er meer loonende prijzen worden gegeven, zij niet in de gele genheid worden gesteld nu thans daarvoor de tijd is gekomen en door de sluiting der grenzen hun die geschikte gelegenheid weer wordt ontnomen redenen waarom zij den minister eerbiedig verzoeken de grenzen nog een enkele week voor den uitvoer van aardappelen open te houden. 't Welk doende enz. B. van Beek, Voorzitter. J. Kranendonk. J. Pijl. P. Lammerse. S. de Hoog, Secretaris. ZUIDLAND, 27 Juli 1915. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Strafzitting van 23 Juli 1915. Het O. M. eischte heden tegen Jan W. Jz. en S. D. J. allen verstek op getuigen verklaring ieder tot 50 cent boete subs. 1 dag hechtenis. W. J. R. 27 jaar, landbouwknecht te Me lissant het rijden met een span paarden over den straatdijk f 2 boete subs. 2 dagen hech tenis. KI. Vr. de vorige maal aangehouden vrij gesproken. C. K. alsvoren 4 geldboeten van f0.50 subs 4 X 1 dag hechtenis. J. P. 20 jaar werkman te Dirksland. Op 24 Mei 1915 rijden op een motor met 2 wie len zonder lichtgevende lantaarn f3. boete subs. 3 dagen hechtenis. P. J. G. 53 jaar schipper Stad a/t Haring vliet Leerplichtwet f3 boete subs. 3 dagen hechtenis. C. J. 't J. 42 jaar, arbeider te_ Melissant alles alsvoren. Th. P. 49 jaar landbouwknecht te Melis sant als voren f2 boete subs. 2 dagen hech tenis. C. v. d. Sch. 20 jaar timmerman te Dirks land op 13 Juli 1915 rijden op een rijwiel zonder licht f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Adr. H. 22 jaren veldarbeider te Nieuwe Tonge op 12 Juni 1915 ajsv.oren f.1 boete subs. 1 dag hechtenis. M. KI. 43 jaar landbouwknecht te Middel- harnis, Leerplichtwet f 3 boete subs. 3 da gen hechtenis. J. V. 21 jaar, stoker te Dirksland op 19 Juni 1915 des avonds ten 11V2 uur, rijden zonder licht en geen gehoor gegeven aan de politie om af te stappen. 2 geldboeten van f 5 subs. 2X5 dagen hechtenis. P. KI. verstek op getuigenverklaring f 3 boete subs 3 dagen hechtenis. A. N. H. verstek niet voldoende zorg be steed voor een hem toebehoorende gevaar lijke hond, zoodat deze een jongen bloedig kon verwonden op getuigen verklaring f5 boete subs 5 dagen hechtenis. A. H. 40 jaar zonder beroep wonende te Oude Tonge op 14 Juni 1615 des avonds 7 uur rijden op een motor, door een marechaus see aangehouden en niet voorzien van een rijbewijs f9.50 boete subs. 1 dag hechtenis. Jb. Gz. Pz. verstek, op getuigenverklaring f2 subs. 2 dagen hechtenis. P. H. 39 jaar, schoenmaker en C. Spr. 41 jaar werkman beiden te Sommelsdijk den 30 April 1915 des avonds om 10% tezamen en in vereeniging in verboden vischtijd vis- schen met een kruisnet f5 boete subs. 5 da gen hechtenis met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen vischtuig. C. A. de L. 36 jaar metselaar te Stellen dam alsvoren f5 boete subs. 5 dagen hech tenis met verbeurdverklaring van het in be slag genomen vischtuig. Fl. v. V. 41 jaar schilder te Melissant als voren f3 boete subs. 3 dagen hechtenis. G. J. 53 jaar molenaar te Melissant op 7 Juni 1915 gerookt in een coupé waarin niet gerookt mag worden in een rijtuig der Rott. Tramweg Mij. en brutaal te zijn tegen den hoofdconducteur f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. M. Br. verstek, op 3 Juni 1915 met een wagen rijden door klaverland op getuigen verklaring f3 boete subs. 3 dagen hechtenis. A. J. 41 jaar vischhandelaar te Stellendam zonder vergunning visschen althans uit het water halen van een fuik in water toebehoo rende aan de Rott. Tramweg Mij. fl boete subs. 1 dag hechtenis. L. M. 19 jaar koopman te Melissant op 25 Juni 1915 zonder vergunning 3 fuiken te water gelaten in vischwater toebehoorende aan de Generale Dijkage f5 boete subs. 5 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vischtuig. J. Fr. verstek op getuigenverklaring f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. P. w. v. D. komt in verzet tegen zijn von nis wegens het slachten van een paard op den openbaren weg, vrijspraak. Z. P, P. KI, D. H, W. v. H, J. J, J.R, C. D, J. v. Z, Adr. B, Joh. G. Kn, Joh. SI, Jb. W, C. R, H. v. G, J. Fr, M. C, A. v. H, C. P, Ir. R, J. M, J. N, J. D, A. M, J. K, J. C. v. L, C. H, J. Fr, allen verstek. EEN GRAPPIG DRAMA. Laatst kwamen wij door 't dorp Goeree Heel deftig difileeren. En menig meisje stapte mee, Parmantig, naast die heeren. Doch voor ons liep een officier, Met blankgeschuurde sabel. Een houding zelfbewust en fier; 'k Vertel hier heusch geen fabel. Wij liepen netjes naast elkaar, En mochten ook niet praten. Al viel het menig jongen zwaar, Zijn mondje dicht te laten. Drie, vier sergeants hielpen gedwee, De orde mee bewaren. Als een iets onbehoorlijks deê, Bracht men hem tot bedaren. Daar klinkt, vlak achter ons, een kreet, Een lachen, gieren, gillen. Het leek wel of men bezig was, Een levend mensch te villen. De luitenant liet zeer ontdaan Zijn oog gaan langs de troepen, Om, had er één iets kwaads begaan, Hem dad'lijk op te zoeken. Hij kijkt eens ronddra merkt zijn blik De oorzaak van het leven: Een meisje, door gezondheid dik, Had zich te ver begeven. Zij zag 't gevaar, helaas, te laat; En stond van angst te beven. Een jongen maakte zich gereed Om haar een zoen te geven. Opeens de stem van d' officier: „Zeg wil je dat eens laten 1" En tot het meisje„u ook hier, „Zoo tusschen de soldaten Het meisje bloost, en neemt de vlucht. De luitenant gaat schrijven. Door drie soldaten wordt gezucht. De troepen gaan weer drijven. De boozen hadden den and'ren dag Gelegenheid tot denken, Want d' ijz'ren vuist van 't dienstgezag Wou geen vergeving schenken. En heilig namen zij zich voor, Wat er ook moog' gebeuren, Zich nooit meer door een enk'le vrouw Zóó mee te laten sleuren. Eén veertien nachtenen één acht, 'k Geloof niet dat ze lachten Een klein en jeugdig Israëliet Schonk men ook nog vier nachten. Voorwaar een dure vrij-partij, Zoo mag men het wel heeten. En geen van drieën zullen zij De plaats Goeree vergeten Garnizoen Hellevoets luis. L. L. Driehonderd wachten er nog. Met verlangen zien zij uit, onze bleekneu zen, naar het bericht, dat er voor hen een plaatsje gevonden is buiten. O, de ouders zouden zoo dankbaar zijn, als hun kinderen van wie de dokter verklaart heeft, dat een verblijf buiten voor een week of drie, vier voor hen zoo zeer gewenscht zou zijn, tot sterking van hun gezondheid, een poosje van het buitenleven mochten genieten. Velen van deze ouders hebben het zoo zwaar gehad in dit oorlogsjaar. Het werk was schaarsch, de verdiensten geringhet leven duur. Van de gelijke voeding kon ook voor de kinderen vaak geen sprake zijn. Konden nu de zwak ken van gestel een poosje buiten zijn, wat zou het hun goed doen. Reeds liet het Bestuur van „Vacantie Bui ten" een dringende bede uitgaan, om plaats voor deze kleinen. Slechts een honderdtal aanbiedingen kwamen in. Driehonderd kin deren wachten er nog. Heeft niemand meer plaats in zijn huis, om een of meer dezer kleinen gastvrij te ontvangen Zouden wij zoo velen moeten teleurstellen Komt ge goede Christenen in de gezonde streken van ons land, laat de geest der barmhartigheid bij U zegevieren. Laat varen den geest der bezwaardheid over den druk der tijden. Be denkt, hoe God U nog gezegend heeft boven zoo velen en betoond Uwe dankbaarheid door mildadigheid te bewijzen aan het zwak ke kind, dat sterking van gezondheid be hoeft. Gij weet, Vacantie Bulten" zendt alleen kinderen uit, die volgens geneeskundig at test geen verborgen ziekten of kwalen heb ben. Ook kinderen, die op school ongehoor zaam of lastig zijn, komen niet vooruitzen ding in aanmerking. Honderden bij honder den verklaringen zijn in ons bezit, dat de kinderen, in vorige jaren door ons uitgezon den, zich buiten uitstekend hebben gedragen. Kinderen, van wie klachten inkomen, wor den nooit meer uitgezonden. 't Is nu de tijd, om te helpen. Het heer lijke zomerweder is daar. Laat er spoedig blijdschap mogen zijn in de harten van vele ouders en kinderen, die reeds vreezen teleur gesteld te zullen worden. Laat er blijdschap mogen zijn bij het Bestuur van „Vacantie Buiten" omdat het aan de ouders kan be richten gij hebt niet tevergeefs bij ons aan geklopt. Moge dan ons kloppen aan de deur van uw medelijdend hart ook niet te ver- geefsch zijn. Alle gewensclite inlichtingen geeft gaarne onze Secretaris, de heer G. MUIJS, Bureau „Vacantie Buiten", Van 01- denbarneveldtstraat 18, Amsterdam. Het Bestuur van „Vacantie Buiten", J. Th. R. Schreuder, Voorzitter. H. A. Scholtz, Vice-Voorzitter. G. Muijs, le Secretaris. J. Klopper, 2e j. v. d. Sluis, le Penningmeester. K. v. d. Berq, 2e Dr. W. J, Kolkert. Alg.-Adjunct. GOEDEREEDE. De vorige week werden door de Noordzeevisschers verscheidene drij vende mijnen waargenomen, somtijds totdicht bij hunne vaartuigen, wat vooral des nacht nogal gevaarlijk is en de uitkijk dubbel noo dig is. Door den zeevisscher J. Lokker werd de vorige week de hoogste besomming aan versche visch gemaakt die f218 bedroeg. Door de vele wrakken die zich op den bodem der zee bevinden, gebeurt het dik wijls dat de visschers luinite netten hetzij geheel of gedeeltelijk verliezen en daardoor hun vangst missen, doch nog meer teleur stellend is het wanneer een net zoo zwaar met visch is gevuld dat het bij het ophalen openberst en de goede vangst weder vrij in haar element terecht komt. Zoo iets over kwam c. L. de vorige week. Woensdag 28 Juli, 's voormiddags 9 uur te Stellendam, in het Logement van Troost, van onderscheidene perceelen tarwe, haver en erwten in den Adriana-, Eendrachts- en Halspolder onder Stellendam in de polders het Oudeland in het West-Nieuwland onder Ouddorp, in den polder Oud Westerloo on der Goedereede en in den polder Oud Me lissant onder Melissant. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 28 Juli 1915 's nam. 4 uur te Dirksland ter herberge van 11. v. d. Doel veiling en op Woensdag 4 Aug. 1915, 's nam. 4 uur te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel afslag van het Kraaienstein- sche gors met dijken onder Sommelsdijk aan de buitenhaven van Dirksland. Sectie A. no 4, 5, 6, 8, 302, 412 en 473 samen groot 16.62.50 Heet. (39 gem. 83 roeden Rijnland- sche maat) in 3 perceelen en in massa ten verzoeke van de erven van wijlen den Heer C. Veth. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 29 Juli 1915 's avonds 7 uur te Middelharnis in het Hotel Meijers veiling van Een woon- en winkelhuis met schuur, erf en grond, te Middelharnis aan den Westdijk en uitkomend aan het gedemp te Spui, kad. Sectie B. nom. 502 groot 0.1 Are, bewoond door A. van der Ham. Nota rissen L. VAN DER SLUYS en p. A. VAN BUUREN. Op Vrijdag 30 Juli 1915, 's avonds 6 uur, te Oude Tonge, ter herberge van M. Geluk, van Eigenheimers en Bravo aardappelen, was sende in den polder het Oudeland van Oude Tonge, ten verzoeke van de Erven van wij len den Heer M. van der Jagt. Breeder bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 5 Augustus 1915 's avonds 7 uur, te Middelharnis in het Hotel Meijer afslag van Een woon- en winkelhuis met schuur, erf en grond, te Middelharnis aan den Westdijk en uitkomend aan het gedempte Spui, kad. Sectie B. nom. 502 groot 0.1 Are, bewoond door A. van der Ham. Notarissen L. VAN DER SLUYS en P. A. VAN BUU REN. GOEDEREEDE. Twee woningen met tuin en erf gelegen in den polder den Ouden Oostdijk, hebben bij afslag f 2150 opgebracht. Stikbom gevonden. Onder Domburg is op het strand een glazen bal,' vermoedelijk een stikbom, zooals ook op Brakzand voor Schier monnikoog zijn gevonden. De territoriale be velhebber in Zeeland waarschuwt, dat deze bommen kunnen springen en men dus bij het vinden daarvan voorzichtig dient te zijn. Het s.s. Albergen. Te Vlissingen is bericht ontvangen dat men alle reden heeft te vree zen, dat het stoomschip „Albergen", behoo- rendeaan de Furness'Scheepvaart en Scheeps- bouw-agentuur te Rotterdam, geladen met steenkolen, op reis van Newport naar Rot terdam, met man en muis is vergaan, daar sedert 2 April niets meer van het schip is vernomen. Afschuwelijk. Een familie te Winterswijk had een 14-jarig dochtertje in het ziekenhuis te Arnhem liggen. Eergisteren ontving ze een ongeteekend telegraphisch bericht, dat het meisje overleden was. Alle voorbereiding voor de begrafenis werden getroffen, toen de huisdokter om nadere inlichtingen naar Arn hem telephoneerde. Het bleek toen, dat het kind gezond en wel in bed lag te spelen. Wie die laaghartige daad bedreven heeft, kan de familie niet nagaan. Aangereden en gedood. Zaterdagnamiddag is de 52-jarige signaalwachter van de Holl. fjz. Spoorweg Maatschappij A. de W., op het stationsemplacement ter hoogte van de Rijswijksche straat, te 's-Gravenhage, toen hij bezig was met het smeren van wissels op een der hoofdsporen, door den uit Delft komenden locaal trein no. 360 aangereden en gedood. Volgens ooggetuigen zou de man te laat voor den naderenden trein zijn uit geweken. De W. laat een vrouw en kinderen na Een griezelige vondst. Men meldt aan de „Msb." uit Enschede: Op het „Pot" onder de gemeente Lonne- ker vond een boer, terwijl hij bezig was de rogge te maaien, het lijk van een man, dat reeds in verren staat van ontbinding ver keerde. Op hem werd eenig geld gevonden, en men meent ook, dat hij gewond was. Men weet nog niet of men hier ook met een ont vluchten krijgsgevangene te doen heeft, die aangeschoten is en zich tot die plaats heeft weten voort te sleepen, of dat hier aan een misdaad moet gedacht worden. Een Nederlandsch soldaat gedood. Heden morgen om kwart over vijf is de Nederland- sche milicien Gijzel, van de lichting 1914, afkomstig uit Koewacht, door den electri- schen stroom van de Zeeuwsch-Vlaamsche grensafbakening gedood. De militair wilde een koperen draad, die op de electrische geleiding lag, afnemen, doch werd daarbij door den stroom bijna onmid dellijk gedood. SOMMELSDIJK. OverledenFranciscus Kern, oud 70 jaren, zoon van Peter Kern en Katharina Stijl. SOMMELSDIJK. Woensdagmiddag 1 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de huwe' lijksinzegening plaats hebben van de heer D. Gallé met Mej. H. F. Westrik. NIEUWE TONGE. Woensdag28Juli 's avonds ten 6,30 ure hoopt in de stoöf op te treden Di. Kieviet van Dirksland. GOEDEREEDE. Zondag 1 Aug. a.s. zal ten tijde der ochtendgodsdienstoefening, een Collecteworden gehouden ten bate van de tijdelijke Christelijke Militaire tehuizen. HELLEVOETSLUIS. Het volgende tweetal is door de kerkeraden der Geref. "Kerken te Hellevoetsluis en Nieuw-Helvoetgesteld Ds. S. Kamper van Oldebroek en Ds. R. Smeding van Nijmegen. Sommelsdijk, 26 Juli 1915. Men zou zoo zeggen dat het op de effec ten beurzen al goed merkbaar is wij in den komkommertijd leven, ten minste als men dit zoo noemen mag; de handel evenwel heeft zulke beperkte afmetingen aangenomen, dat slechts in weinig afdeelingen omzetten van eenige beteekenis plaats hebben; toch was in de afgeloopen week de handel in en kele aandeelen van Atnerikaansche fondsen niet onbelangrijk en wel speciaal in die waar den van ondernemingen, die kans zien oor logswinsten te maken. Hoofdzakelijk traden dezen keer de Steels op den voorgrond en waren deze Shares veelal willig gestemd op gunstige resultaten, men zegt dat enkele fa brieken, waaronder de Steeltrust en de Re public Iron, zich inrichten voor de koolteer productie, welke hoofdzakelijk in handen van Duitschland is en aldaar vèrvaardigd werden. Onder de zoogenaamde oorlogsfondsen ston den Bethlehem Steel weder vooraan en werd voor de aandeelen een koers van 200 pet. bereikt, ook American Cans waren willig gestemd, naar men zegt op groote orders voor leverantie van geweerpatronen. Koper waarden waren ditmaal iets minder gevraagd, aangezien de koperprijs eerder iets zwakker is. De Spoorwegmarkt deed het minder goed, te meer daar de aanhangige reorganisatie's, niet veel vertrouwen inboezemen en lood zwaar op gemelde afdeeling drukken, alleen kan hier van een klein lichtpuntje gesproken worden en wel, dat er kans bestaat op wet telijke toestemming voor de verhooging van vrachttarieven op de westelijke spoorwegen. Ookde oogstberichten,die thans wéér minder goed luiden, deden hun invloed ook gelden, volgens regeeringsopgaven, is de stand der wintertarwe een tiental punten bij verleden jaar ten achter, waar tegenover staat de voorjaarstarwe een grooter opbrengst zal leveren. Petroleumwaarden. In deze afdeeling was de stemming niet opgemerkt, voor Konink lijken viel aanbod te constateeren, blijkbaar op berichten dat de Standaard oil eenige verkoopplaatsen gaat inrichten op Sumatra's oostkust. Rumeensche soorten waren even eens aangeboden, als gevolg van Ce weinig bevredigende positie der industrie in Rume- nië. Perlakwaarden in den beginne flauw, doch later iets beter op vermoeden dat de Djambi-Concessie toch niet geheel mis kan gaan. Mijnwaarden, ongeanimeerd, van handel in deze afdeeling is nog maar geen sprake. Tabakken. Deze waarden bleven goed prijs houdend, doch met geen omzet van eenige beteekenis. Soekowono's werden gevraagd, in verband met de hooge prijzen voorjava- tabak. Rubberwaarden. Een niet onaardige belang stelling blijft er voor rubberaandeelen be staan en worden nog steeds voor de toe komst gekocht; naar men zegt nemen de voorraden rubber niet of weinig toe en zou misschien de vaste stemming voor gemelde aandeelen motiveeren, Scheepvaartaandeelen. In de afgeloopen week gaf deze afdeeling de grootste leven digheid te zien en mochten voornamelijk die waarden profiteeren, die zich speciaal op de vrachtvaart toeleggen. Voor Marinewaarden bestond weinig arrimo meer en werden de Bonds zoowel als de preferentie Shares, lager afgestaan. Staatsfondsen. Nationale soorten vast. Rus sische obligatiën beslist flauw. Voor aan en verkoop orders van effecten, ook op prolongatie, en voor het verzilveren van coupons, houden wij ons aanbevolen. FLAKKEESCHE BANK. LONDEN, 27 Juli. Een Particulier bericht meldt dat een Duitsche onderzeeër gisteren het Amerikaansche stoomschip „Leelanaw" met vlas van Archangel naar Belfast in den grond heeft geboord. De bemanning is gered. zen bleven vrijwel op. dezelfde hoogte. Vette kalveren met redelijken aanvoer. De handel was tamelijk goed en de prijzen bleven nog hoog. Voor z.g. dikbillen werd boven notee ring besteed. Schapen met goeden aanvoer. De handel was niet erg vlottend, omreden de buiten- landsche berichten niet zoo funstig luiden. De prijzen waren ook iets dalende. De aanvoer van varkens was behoorlijk. De handel was aanvankelijk vrij goed en de prijzen waren iets hooger. Later werd de markt een weinig terugloopend. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN ROTTERDAM, 26 Juli. Aardappelen. Brielsche kralen f 4.40 4 80, eigenheimers f 4. a 4.25; Geldersche kralen f 4.40 4.50, Spuische eigenheimers f 4. ft 4.50, dito poters f 2.50 a 3., Westlandsche schoolmeesters zand f 2.30 a 2,50 per kin. Met veel aanvoer en tamelijke vraag. ROTTERDAM, 26 Juli. De prijzen besteed aan de veiling der Tuinbouw verg. De Zuid- Holl. eilanden waren heden als volgtbloem kool f7.50—15.50, roode kool f6—8, witte f 10.30, groene sovoye kool f 3.80—7.20, gele komkommers f3—4 per 100 stuks; roode bessen f7.50—15, kruisbessen f6.408.50 morellen f 16.40, frambozen f 10—13,70, toma ten f 18—18.30 per 100 pond kroten f3—3.10, per 100 bos uien f 9.30—9.90, princesseboo- nen f 14—18.30, snijboonen f 15.50—18.40, ap pelen f 10—20, peren f 10.20—22.70 per 100 kg.; aardappelen f 1.40—1.60, poters f 1.10 75 per kin. GRANEN, MEEL EN OLIE. ROTTERDAM, 26 Juli. Buitenlandsche gra nen (Bericht van de makelaars Hagenbeek van der Schaak) Stemming kalm. Rogge per 2100 kilos. La Plata stoomend 330. Gerst per 2000 kilos. La Plata stoomend Californische disponibel f 290. Haver per 100 kilos. 47/8 kg. La Plata disp. 12.80-13.10, 38 kg. clipped disp. f 14.25,38 kg. clipped Aug,/le helft September afl. f 12.60. Boekweit per 2100 kilos. Prime State dis ponibel f 410. Mais per 2000 kilos. Amerik. mixed gezonde kwal. disp. f 218, dito afwijkend f 197-210, La Plata, oude oogst disp. f 195, dito nieuwe oogst disp. f 207, dito stoomend naar aan komst f 196-192. dito Juli/Aug., Aug./Sept. afl. f 190. Een ontzettende ramp wordt uit Amerika gemeld. Het stoomschip de Eastland, met 2500 plezierreizigers aan boord is omgeslagen en in 5 minuten ge zonken. Meer dan 1200 personen verdronken. Toen het schip begon over te hellen, wa ren er minstens 2500 personen aan boord. Zij die aan dek waren, slaagden er voor een groot deel in zich aan de kanten vast te klampen, vanwaar zij door passeerende sche pen gered werden. Maar de passagiers in de hutten, voornamelijk vrouwen en kinderen hadden geen kans om te ontkomen. Een hartverscheurend en afgrijselijk tooneel moet in de golven zijn afgespeeld. Brandweerlieden, die de lijken ophaalden vonden deze in de hutten opgestapeld als balen koopwaar, hetgeen er op wijst, dat er een gelijktijdige bestorming van de uitgangen heeft plaats gehad. Een wanhopige worsteling moet hebben plaats gehadvele vrouwen hadden het ge zicht vol krabben en gescheurde kleeren. Men kent het juiste aantal der omgekomenen nog niet. De geheele bemanning kon zich redden en werd dadelijk gevangen genomen. Een onderzoek bracht aan het licht dat de boot al meer blijk had gegeven van rank heid en dat voor deze gelegenheid de water- ballast was uitgepompt om maar meer pas sagiers te kunnen bergen.' Toen een groot deel der passagiers zich te veel naar één kant bewoog, kapsijsde de boot met het gemeld ontzettende gevolg. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 26 Juli. Vee. Aangevoerd 429 vette runderen, 146 vette kalveren, 2005 schapen en lammeren, 556 varkens. Koeien ^2 a 47 tot 52V2 c-> vette kalveren 50 tot 55 a 60 c., voor export 50 tot 52ll2c. schapen 31 tot 38 c., lammeren 39 tot 43 c varkens 44 tot 47 h 50 c., lichte varkens 39 a 44 c. per i/1 kilo. De aanvoer van vette koeien en ossen was behoorlijk. De handel was redelqk en de prij PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 27 Juli. Aangevoerd Vee. 96 Paarden, 6 Veulens, 0 Ezels, 1241 ma gere Runderen, 638 vette Runderen, 250 vette Kal veren, 380 nuchtere Kalveren, 125 Graskalveren, 1 Schapen of Lammeren, 2 Varkens, 214 Biggen, 3 Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van f 0.42 tot f 0.48 a 0.55. Stieren - 0.36 „0.41 0.46. Kalveren 0.52* 0.57* 0.62*. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien 160 a 350. Kalf koeien f 200 360 Stieren 140 420. Pinken 100 150, Graskalveren 40 70 Vaarzen 150 200 Paarden 300 500. Slachtp. 200 300 Fok nuchtere Kalveren van f 25.— tot f 38. Slacht 12.— 25.—. Biggen 16 30.—. per week 2 50 3.—. Handel: vet behoorlijk mager redelijk. Boter Aangevoerd: 50 achtste vaten. 16 zestiende 166 stukken halve Kg. Prijzen: le. kwal. 64, "e. kwal. 62, e. kwal. 60. Voor stukkenwerden besteed a halve Kg. 80 85 ct. Eieren. Aangevoerd 81050 stuks. Kippeneieren f 5.70 6.70 per 100 stuks: Eendeneieren 6.30 6.85 Ganzeneieren 8.9.50 Kalkoeneieren 00.— .00 Een Soldaat, tot den oorlog toege rust, in den waren vrede zich verheugend door de genade des Heeren (Dezelfde schrijver van „Wat de Heere een soldaat te proeven en te smaken gaf op post").

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2