artij plaatselijk nieuws. ingezonden stukken, borgdorff, visschêrü7 uitslag aanbesteding. verkgopinben. gemengd nieuws. kërt~én school. marktberichten. martij huis Franciscui IJ- Voor de vele| ming ontij van onzei^elie en Zwager, de betuigen wij 4?Sfjkeii li Wed, F| Soramelsdijkj in een gezin ij deren. Liefst i| Aanbieding® aan bet RUR1 KKS •f1 i 1 I Op het Zuidoostelijk gevechtsterrein heeft zich, nadat de verbonden legers onder op perbevel van maarschalk von Mackensen de laatste dagen aan de Bug en tusschen Bug en Weichsel een reeks Russische voor uitgeschoven stellingen hadden genomen, op dit geheele front gisteren een gevecht van grooten omvang ontwikkeld. Ten Westen van de Wieprz, in de streek ten Z.W. van Krasnostaw, zijn de Duitsche troepen door de vijandelijke linies heen gebroken. Totdusver zijn 28 Russische of ficieren en 6380 manschappen als gevan genen, in onze handenwij hebben 9 ma chinegeweren buitgemaakt. Ook ten Westen van de Boven-Weichsel is het offensief door het leger van gene ral von Woyrsch hervat." Rusland zegt in één zijner telegrammen dit veel zeggende zinnetje„Onze troepen zijn daar (bedoeld wordt tusschen de rivieren Orzyc en Lidynia) zonder een beslissende slag te leveren in den nacht van 14 Juli op de tweede verdedigingslinie teruggetrokken." Dit is dus recht tegenover Novo Qeorgiek, het hart der Russenstelling. Zeiden we dan te veel als we nieuwsgierig zijn naar dit gedeelte oorlogsterrein Van de overige fronten weinig nieuws. Alleen klonk het wel wat vreemd en zeker moedbenemend als wij het oordeel van het Engelsche blad de Daily Telegraph lazen over de Dardanellen Het blad schreef „Men zegt niets te veel, als men beweert, dat nooit tevoren een leger heeft moeten vechten, onder voorwaarden die minder kans op succes bieden. Het terrein leent zich voortreffelijk voor verdediging doch absoluut niet voor aanvallen. De Turken waren op zichzelf reeds voldoende, om een landingsleger in een wanhopige situatie te brengen. Men dient daarbij te bedenken, dat ze door Duitschers aangevoerd worden. In de lange jaren van grondige studie om trent den komenden wereldoorlog hebben de Duitschers schitterende methoden voor een snelbeslissenden aanvalsoorlog uitge werkt. Waar zulk een oorlog niet mogelijk was, hebben zij den verdedigingsoorlog tot een wonderbaarlijke hoogte opgevoerd. Dat hebben wij in Frankrijk en Vlaanderen ondervonden en dat alles hebben de Turken als goede scholieren in zich opgenomen. Het schiereiland Gallipoli, van nature een ideaal verdedigingsveld, is door Duitschers en Turken tot een enkele inderdaad onin- neembare vesting uitgebouwd. Voor ons blijft slechts de conclusie, dat de Darda- nellenactie een nagenoeg hopeloos avon tuur was en nog is." Het zou er dus wel eens een groot fiasco kunnen worden, of op z'n plat Hollands: Engeland je haalt er 'n strop. Ter zee heeft Italië het weer leelijk moeten ontgelden. Een van onze duikbooten meldt een Weensch bericht heeft vanochtend (18 juli) ten zuiden van Ragusa den Italiaanschen kruiser Giuseppa Garibaldi getorpedeerd. De kruiser zonk in een kwartier. Dit schip was gebouwd in 1899 en mat 7400 ton. Voorwaar voor de Italiaanschc marine wéér een aderlating. VERSPREIDE BERICHTEN. De Duitsche landstormbataljons in België zijn in de gelegenheid gesteld, om de uren die zij van dienst vrij zijn, te gebruiken om deel te nemen aan cursussen in talen, boek houden, stenografeeren, wiskunde, geschie denis en staathuishoudkunde. Voor elk ba taljon is een commissie, bestaande uit een jurist en drie onderwijzers, aangesteld. De cursussen zijn bij de troepen zeer populair. Uit Frankrijk zijn vier transporten invalide krijgsgevangenen in Duitschlaifd aangekomen, in het geheel 824 man, waaronder löofficie- ren. Duitschland heeft 1600 Fransche gewon- den uitgeleverd. SOMMELSDIJK. Door heeren Ged. Staten is de keur voor den polder „Westplaat Flak- kee" goedgekeurd. Tijdens het afdrukken van ons vorig nummer had de heer W. B. Sr. het ongeluk met de rechterhand in aanraking te komen met een der messen van de vouwmachine. Na geneeskundig onderzoek bleek, dat de pees van de middelvinger was afgesneden. Bij de jl. Vrijdag te Hellevoetsluis ge houden militaire oefeningen is een granaat verdwaald en op de gorzen alhier aangeko men en ontploft. Door deze explosie maakte hij een gat van ongeveer 3 M. lang, l'/2 M. breed en ruim 1 M. diep. Gelukkig kwamen er geen ongelukken voor, al hoewel 1 per soon en 40 koeien in de nabijheid bevonden. Onder het verrichten van zijn werk zaamheden had C. v. d. B. het ongeluk zijn hand open te halen, waardoor deze opzwol en hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. MIDDELHARNIS. De vorige week zijn in den Pallandpolder de te velde staande erw ten verkocht, loopende tot f293 per gemet. Bij den heer van Buuren, Notaris, zijn 11 postduiven ontvreemd, van de(n) dader(s) is niets bekend. De commissie uit Provinciale Staten in wier handen is gesteld het voorstel van Gedeputeerde Staten betreffende subsidieering van den Centralen proeftuin voor Goeree en Overflakkee vereenigt zich blijkens haar rap port met het gedane voorstel. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In deze gemeente komen vele gevallen voor der vlek ziekte onder de varkens. Reeds enkele inge zetenen vonden hun varken dood in het hok. Voorzeker een groot e schadepost. Donderdagmorgen kwam een groep soldaten over het dorp, die uit den Bommel gekomen, deze gemeente aandeden. Daarna vertrokken ze naar den steiger om naar Zuidland te gaan, dat dit weer groote nieuws gierigheid onder de bewoners verwekte is te begrijpen. DEN BOMMEL. Procesverbaal is opge maakt door de rijkspolitie tegen een twee tal personen wegens het loopen langs de trambaan en tegen een persoon wegens het rijden zonder licht. De heeren L. de Winter, F. J. Knoop, A. van Weel en M. J. Rosmolen zijn als le den der schattingscommissie voor de inkom» stenbelasting beeëdigd. Wij vernamen dat binnenkort de aanslagbiljetten van de nieuwe rijksbelasting zullen worden bezorgd. Als een bewijs hoe goed de soldaten het hier gehad hebben blijkt uit het schrij ven dat de kapitein der alhier ingekwartierd geweest zijnde soldaten aan den Heer Bur gemeester heelt gericht, 't welk o.m. luidt als volgt Hierbij heb ik de eer U Edelachtbare nog maals namens alle militairen van de Com pagnie hartelijk dank te betuigen voor de ge noten gastvrijheid in uwe gemeente met be leefd verzoek dezen dank aan de burgerij te willen overbrengen. Nu door de hooge dijk de brandspuit niet meer bij het spui kan, is een gedeelte der gemeente bij brand verstoken van water, zoodat daarin zal moeten worden voorzien hetzij door het slaan van pompen als anders zins. Naar wij vernemen zijn de kosten van reparatie der voorgevel van het gemeente huis door den opzichter thans geraamd op ruim f 900. De minister heeft thans de prijs van tarwemeel verlaagd met f 1 per 100 K. G. en gebracht op f 9 de 100 K. G. Misschien is het daardoor mogelijk, dat door den Bur gemeester de broodprijs iets verlaagd wordt mits de bakkers dan nog voldoende er aan verdienen. De regeering schat dat uit iedere 100 K. G. meel 150 brooden gebakken worden. OOLTGENSPLAAT. Maandagmiddag liep een wiel van de slede van den landbouwer H. B. waardoor het paard op hol ging, door behulpzame handen werd het echter spoe dig tot staan gebracht, de melkbussen rol den over den dijk en de inhoud ging verlo ren, behoudens eenige schade liep dit onge val zonder persoonlijke ongelukken af. De burgemeester maakt bekend dat de 3e termijn tot het verkrijgen van regeerings- brood loopt van 27 Juli tot 25 Aug. Zij die van een anderen bakker of bakkers brood wenschen te ontvangen dan zij tot heden gewoon waren, moeten hiervan ten gemeen tehuize aangifte doen voor Woensdag 21 Juli smiddags 12 fuur. NIEUWE TONGE. Zaterdagmorgen ging de dienstbode van den Heer de W. al vroeg een bad nemen in de Kerkgracht, het scheen haar echter niet te bevallen want zij kroop er zoo spoedig mogelijk uit. Maandagavond had hier een aanrijding plaats van een fietsrijder met een motorrij wiel, met eenige ontvelling aan dehand liep het nog al af. HERKINGEN. Bij de gehouden herstem ming op Vrijdag 1.1. voor een lid van den Gemeenteraad werden uitgebracht 114 geldi ge stemmen waarvan 13 voor 't meerendeel in blanco dus van onwaarde. Daarvan ver kregen M. Keijzer 51 en J. M. v. Eek 50 stemmen zoodat het aftr. lid den Heer Keij zer is herkozen. De Raad blijft daarmede onveranderd saamgesteld. Van de elf personen die dit jaar aan de keuring voor de Nat. Mill, waren onder worpen en die ook allen waren goedgekeurd is door den heer D. den Ouden herkeuring aangevraagd en daarbij voor den dienst af gekeurd. Maandag 1.1. viel achter de woning het kleindochtertje van P. S. in een diepe sloot. Een aldaar aanwezig .familielid was dermate verschrokken dat tot redden A. de G. zich genoodzaakt zag er bij te springen en het kind behouden op het droge te brengen. GOEDEREEDE. De kustvisschers rappor teerden een groote hoeveelheid glazen bollen te hebben waargenomen, welke bij nadering, door de „waterverplaatsing" afdreven. Deze bollen van bruin glas, middellijn 15 c.M,, waren in een net van touw beves tigd. De logger „G.O. 18", schipper J. van Dam, heeft er eenige aangebracht, welke door de politie, tot nader onderzoek zijn irrbeslag genomen. HELLEVOETSLUIS. Het gemengd koor „Merula" van Heenvliet, het Chr. gemengd koor „Eursum Corda" van Zuidland en het gemengd koor „Zang en Vriendschap" van Spijkenisse zullen eerstdaags een drietal kerkconcerten ten beste geven onder leiding van den heer JL. de Bruijn, muziekonderwij zer te Geervliet. Mej. H. W. de Koning van Viaardingen (sopraan) en de heer M. C. van Ballegooijen (organist) te Hellevoetsluis zul len daarbij hun medewerking verleenen. Het eerste concert zal gegeven worden in de Ned. Herv. Kerk te Spijkenisse op Don derdag 22 Juli. Het volgende in de Ned. Herv. Kerk te Abbenbroek op Zaterdag 24 Juli en het derde in de Ned. Herv. Kerk te Zuidland op Donderdag 29 Juli. Met ingang van 1 Aug. worden ver plaatst van Hellevoetsluis naar Viaardingen, de kommies te water 2e kl. A. Markusse; van Hellevoetsluis naar Arcen de kommies te water 3e. kl. K. Zeijlmaker; van Viaar dingen naar Hellevoetsluis de kommies te water 2e kl. F. Borst; van Hellevoetsluis naar Rotterdam de kommies te water le. kl. Ph. Philipsevan Hellevoetsluis naar IJmui- den de kommies te water 2e kl. B. van den Broek. Uitslag herstemming van den Gemeen teraad te Zwartewaal: L. Vrij (lib) 43 st. en C. J. de Ruijter (a. r. aftr.) 41 st. Bij de wet van 19 Juni '15 (St.bl. 280) worden met ingang van 1 Juni 1916 de na volgende gemeenten verplaatst voor de Per- soneele belasling. Hellevoetsluis van de 6e. in de 5e. kl. Nieuw-Helyoet (kom) van de 7e. in de 6e., 't overige deel blijft in de 7e. kl. Nieuwenhoom (Vlotbrug en Oostdijk) van de 8e. in de 7e lel., 't overige deel blijft 8e. kl. De cople van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven Buiten verantwoordelijkheid der Redu. tie en Uitgever. Aan de kiezers van Den Bommel, Men is in ons dorp in spanning. Het staat tusschen het Rechtsche aftredend lid Borg- dorff en den lib. candidaat Mooijaart. Zullen nu werkelijk enkele kiezers van Rechts hun beginsel ontrouw worden en daardoor ma ken, dat de Raad in meerderheid Links wordt? Heeft men in Borgdorff niet iemand, die zoo vele jaren in den Raad gezeten heeftsteeds trouw op zijn post was en zoowel als waar nemend burgemeester en als raadslid en Wet houder de belangen der Gemeente behartigd heeft Veel wordt van Borgdorff gelogen en besluiten van liberalen worden hem ver- weten, zooals de aanslagen in den Hoofd, omslag. Ook hij zelf betaalt in verhouding niets minder dan andere boeren, want iedere boer betaalt naar de grootte van zijn land. In dien dat te weinig is waarom komen de libe rale raadsleden dan daar niet tegen op en verhoogen dan de aanslagen van alle boeren. Omtrent 't Spuidijkje wordt zeer veel ge logen. Borgdorff is daar even hard vóór ge weest als de anderen, maar voelde meer voor 't voorstel van den Burgemeester om met de uitvoering te wachten tot alle voorbereidin gen v/aren tol stand gekomen-. Hij wak dus niet tegen, maar vóór de verhooging. Men ziet over 't hoofd, dat Borgdorff steeds de meest mogelijke zuinigheid voor de ge meente betracht heeft: dat blijkt 't best uit de Raadhuisverbouwing, dat nu voor goed van de baan is. Beweerd wordt, dat 't sehootgeld vermin derd zal wordenmaar weet men dan niet, dat meer dan de helft der schoolgaande kin deren geen schoolgeld betaalt; weet men dan niet, dat het bedrag aan schoolgeld nog niet het 40ste deel van de kosten van 't on derwijs bedraagt. Hoe zou men dan kunnen verlagen, al werd de Raad in zijn meerder heid Links? 't Is totaal onmogelijk en on doenlijk, om tot verlaging over te gaan. Kiezers! Iaat u toch niet verleiden door de liberale mooipraterij. Hoe was 't hier vroeger onder liberaal be wind? Toen had de gemeente geld "en er werd niets gedaan tot verbetering. Waarom toen niet de Spuika opgehoogd Waarom toen niet voor betere bestratjng: gezorgd Waarom toen niet gezorgd voor herstelling van gebouwen, waardoor wij nu in de ellen de zitten Moet nu een man, die tal van jaren als raadslid en zelfs als waarnemend burge meester getoond heeft, met kennis van za ken zijn ambt trouw en ernstig te willen waarnemen, het afleggen tegenover iemand, die op politiek gebied althans, een onbeken de is, en van wien niemand weet, wat hij als raadslid zal presteeren Van wien ieder wel weet, dat hij op niet één terrein des levens ooit iets bijzonders heeft teweeg gebracht. Daarom, in het waarachtig gemeentebe lang, stemt allen Een vijand van verdachtmaking te Den Bommel. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen gekomen de vischsloepen Albatros si. Joh. de Waard f1133 PaulKru- ger st. L. Koster f1240 Theodora Emmeren- tia st. Abr. Jongejan f 1260. GOEDEREEDE. De perceelen van de er ven van de weduwe Aren van Splunderzijn j.l. Zaterdag te Ouddorp ingezet als volgt: Perceel 1 door Krijn Troost te Goe dereede, ter somma van Perceel 2 door Johs. van Dam Tz. te Ouddorp, ter somma van Perceel 3 door Marinus Groenendijk te Ouddorp, ter somma van Perceel 4 door Cornelis Vlietland te Ouddorp, ter somma van 800.— Totaal f 3870.— f 770.— 1060.— 1240.- uur voor dc bouwschuur van dhr. G. Ver- olnie a d Noordlandschendijk, nabij de tram halte te Nieuwe Tonge, verkoop van Paar den, wagens, bouwgereedschappen enz. No- VAN 1SPELEN. Op Donderdag 22 Juli 1915 des namiddags 2 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van Tarwe te velde in den van Pallanr't?rol der te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 23 Juli 1915 des namiddags ten 6 urê ten den Bommel ter herberge vand?n heer D. Mooijaart van winterstarwe en aar dappelen in polder de Tille en polder den Bommel onder de gemeente den Bommel, ten verzoeke van den heer C. Fokker aldaar. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 24 Juli afslag des avonds 7 uur, te Ouddorp in het Logement van Akershoek van twee huizen met tuin en weg te Oud dorp in den polder den Ouden Oostdijk samen groot 17 aren 54 centiaren of 115 R. V. M. in twee koopen een perceel bouwland, liggende als vcor ter grootte van 47 aren 90 centiare of 1 G. 13 R. V. M.en een per ceel boschhakhout liggende als voor, ter grootte van 60 aren 20 centiaren ten ver zoeke van de erven van de weduwe Aren van Splunder. Nofaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 24 juli 1915 nam. 2 ure te Stad aan 't Haringvliet ter herberge van G, Smits van uitmuntend te velde staande win tertarwe en Haver in den Brienenpolder al daar, in diverse koopen bij biljetten omschre ven. Deurwaarder GROENENDIjK. Op Zaterdag 24 Juli 1915 des namiddags 2 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van Haver te velde in den van Pallandtspoi- der te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 26 Juli 1915 des namiddags 6 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van: Tarwe en Haver in den Polder het Oudeland te Middelharnis. Ten verzoeke van Mej. de Wed. H. v. d. Tol en den Heer j. C. van Oostende, beiden te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 28 Juli, 's voormiddags 9 uur te Slcllendum, in het Logement van Troost, van onderscheidene perceelen tarwe, haver en erwten in den Adriana-, Eendrachts- en Halspolder onder Stellendam in de polders het Oudeland in het West-Nieuwland onder Ouddorp, in den polder Oud Westerloo on der Goedereede en in den polder Oud Mé- lissant onder Melissant. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 28 Juli 1915 des namiddags 5V2 uur te Ooltgensplaat in het Hotel Hob bel aldaar van Eigenheimer aardappelen in den polder Galatheë onder de gemeente Ooltgensplaat ten verzoeke van den heer Johs. van der Bol aldaar. Deurwaarder GROE NENDIJK. 9301. Op Woensdag 28 Juli 1915 's nam. 4 uur te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel veiling en op Woensdag 4 Aug. 1915, 's UITSLAG aanbesteding van de verbouwing der Geref. Kerk van Middelharnis. INSCHRIJVERS. WOONPLAATS. Massa. Mètselw. Timmerw Smidsw. Verfw. P. Meijer Middelharnis 5580 C. A. T, Lambert. Oude Tonge 10970 4450 S. Kanters 10950 J. Boeter Middelharnis 4360 - C. v. Beek Sommelsdijk 1050 1. Mosselman Middelharnis - - 5384 Sommelsdijk 5410 A. v. d. Doel 5570 C. Tieleman Melissant 4524 J. Mackloet Sommelsdijk 4325 Gebr. le Comte 4625 K. v. d. Siuijs Middelharnis 1060 S. J. v. d. Broek Nieuwe Tonge 5475 1. v. d. Hoek Middelharnis 1050 K. Kroos 5423 1. Mosselman Nieuwe Tonge - 5600 P. Boeter Middelharnis 4300 H. v. d, Wende 1002.5 G. Vis v. Heemst Sommelsdijk - 948 P. C. v. Dongen Oude Tonge 950.60 A. A. C. But. Middelharnis 500* A. Dijkers 4380 A. C. v. Driel Sommelsdijk 5400 J. Mosselman Nieuwe Tonge 4550 L. Stapel Middelharnis r 5415 P. v. Velsen Melissant 1006 Wed. A.Nieuwland Middelharnis 800 685** D. v. Kampen Bloemendaal 10044 G. v. Eek Middelharnis 5435 L. Buurveld n 4657 Laagste inschrijvers 10044 4300 4450 800 948 Te zamen ƒ10498. Begrooting ƒ9993.68 ƒ3848.48 4295.20 1100 ƒ750 Alléén loodgieterswerk zonder smidswerk. Zonder gasleiding. Het werk is gegund aan den heer D. van Kampen, van Bloemendaal. Op Woensdag 21 Juli 1915, 's avonds 9 uur te Oude Tonge ter herberge van M. Ge luk van Tarwe en Haver wassende in de polders het Oudeland en het Noordlandvan Oude Tonge ten verzoeke van de Erven van wijlen den heer M. van der jacht. Notaris VAN DER SLUIJS, Woensdag 21 juli 1915 nam. 5 uur, in het koffiehuis van dhr. j. Vreeswijk te Ooltgens plaat verkooping van Rogge en Haver in den polder Oudeland te Ooltgensplaait en tarwe (Wilhelmina) in den weipolder onder den Hooidijk aldaar in diverse koopen^ bij biljetten vermeld. Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Donderdag 22 Juli 1915 's avonds 6V2uur verkoop van Tarwe en Haver in de Polders Oudeland en Noordland te Oude Tonge ten verzoeke van Mejuffrouwen M. en C; Lu- kaart te Nieuwe Tonge bij dhr. T. H. Hol- leman aldaar, Notaris VAN ISPELEN, Op Woensdag 21 Juli 1915 nam. 2 ure te Stad aan 't Haringvliet ten herberge vanG. Smits van Schokker-Erwten, te velde in den Brienenpolder aldaar in diverse koopen, bij biljetten omschreven. Deurwaarder GROE NENDIJK. Op Donderdag 22 Juli 1915 nam. 5 ure te Stellendam nabij de Haven van Scheepstui- gage en scheepsinventaris w. v. zeilen, staal draden, touwwerk, twee volledige zeekorren enz. benevens eenige meubilaire goederen. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 22 Juli 1915 des voorm. 10 nam. 4 uur te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel afslag van het Kraaienstein- sehe gors met dijken onder Sommelsdijk aan de buitenhaven van Dirksland. Sectie A. no 4, 5, 6, 8, 302, 412 en 473 samen groot 16.62.50 Heet. (41 gem. 85 roeden Sommels- dijksche maat) in 3perceelen en in massa ten verzoeke van de erven van wijlen den Heer C. Veth. Notaris VAN DtR SLUYS. Op Donderdag 29 juli 1915 's avonds 7 uur te Middelharnis in het Hotel Meijers veiling van Een woon- en winkelhuis met schuur, erf en grond, te Middelharnis aan den Westdijk en uitkomend aan het gedemp te Spui, kad. Sectie B. npm, 502 groot 0.1 Are, bewoond door A. van der Ham. Nota rissen L. VAN DER SLUYS en P. A. VAN BUUREN. Op Donderdag 5 Augustus 1915 's avonds 7 uur, te Middelharnis in het Hotel Meijer afslag van Een woon- en winkelhuis met schuur, erf en grond, te Middelharnis aan den Westdijk en uitkomend aan het gedempte Spui, kad. Sectie B, nom. 502 groot 0.1 Are, bewoond door A. van der Ham. Notarissen L. VAN DER SLUYS en P. A. VAN BUU REN. Ontvluchte krijgsgevange it Lonneker aan de „N. Ct. enen. Men meldt uit Maandagmiddag werden, eenige passen van de Nederlandsche grens, op Duitsch gebied een drieial Fransche soldaten, die uit een ge vangenenkamp nabij Munster i/W. waren gevlucht, door den Duitschen grenswacht op- getnerki en gevangengenomen. Een vierde vluchteling, een Fransch onderofficier, had meer geluk, hij wist door de bosschen in de buurtschap Broekheurne de grens te over schrijden. Deze was zeer verheugd te vernemen, dat hij zich op Nederlandsch gebied bevond. Hij vertelde, dat hij reeds in September bij Mau- b-uge was gevangengenomen. Bij de politie te Enschpcié ondergebracht, zal hij dezer-da- gen naar Rotterdam worden getransporteerd, daar het zijn verlangen is, om naar Frank rijk terug te keeren, ten einde weder aan den krijg deel te nemen. Een dief in het postkantoor. Maandag morgen had een dame een postwisselformu lier ter verzending ingevuld aan een der schrijftafels in het postkantoor te Amsterdam. Te goeder trouw of verstrooid had de dame haar portemonaie, die zij bij haar op tafel had neergelegd, daar laten liggen, terwijl zij zich met den postwissel naar een der loket ten begaf. Toen het haar te binnen schoot, dat zij haar portemonaie op de schrijftafel had laten liggen, spoedde zij zich naar de tafel terug om tot de ontdekking te komen, dat de beurs met haar inhoud, niet minder dan f 67 en een ring, verdwenen was. De dief had zich intussehen uit de voeten kunnen maken. SOMMELSDIJK. De jongedames A. A. Mijs en A. E. Mijs en den jongenheer P. Knöps, zijn lieden geslaagd voor het toelatingsexa men voor de H. B. S. resp. te Leiden, Lei den en Rotterdam. MIDDELHARNIS. De leerlingen A. Hobbel en A. van den Berg van de 7e klasse alhier zijn geslaagd voor 't toelatingsexamen voor de H. B. S. met5 jarigen cursus te Rotterdam en de jongeheer L. Oebuis is geslaagd voor het overgangsexamen van de 2e naar de 3e klasse der H. B. S. te Dordrecht. NIEUWE TONGE. Wegens schoonmaak en vernissen der Kerk zal er in 2 weken geene dienst gehouden kunnen worden. DIRKSLAND. De jongeiieeren J. Zaaier en A. de Graaft zijn beiden toegelaten tot de H. B. S. te Leiden en 's Gravenhage. Ds. Steenbeek heeft voor het beroep naar Driesem bedankt en heeft weder toe zegging van beroep ontvangen naar Dintel- oord. STELLENDAM. Geslaagd voor het toela tingsexamen voor de H. B. S. te Rotterdam, jongeheer P. Knöps, alhier. GOEDEREEDE. Onze plaatsgenoote Mej. J. C. van den Berg slaagde de vorige week voor het tweede gedeelte van het notarieel examen. De jongejuffrouw A. van den Berg slaag de voor het toelatingsexamen tot de H, B. S. te Rotterdam, HELLEVOETSLUIS. Ds. G. v. d. Zanden pred. te Renkum heeft bedankt voor het be roep van Hellevoetsluis en Nieuw Helvoet, VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 19 Juli. Vee. aangevoerd 472 vette runderen, 212 vette kalveren, 600 varkens, 2 bokken of geiten. Koeien 42 a 47 tot 53 c., vette kalveren 52'A tot 57'/2 a 62V2 c., voor export 52'/2, schapen 31 tot 39 c., lammeren 39 tot 44 c., varkens 44 tot 47 A 49"/2 c. lichte varkens 37 A 42 c. per '/2 kilo. De aanvoer van vette koeien en ossen was behoorlijk. De handel was redelijk vlug en de prijzen waren vrijwel gelijk aan die der vorige week. Vette kalveren met goeden aanvoer, De handel was bevredigend en de prijzen bleven nog hoog. Schapen met grooten aanvoer. De handel was langzaam en de prijzen waren iets la ger, dit als gevolg van den grooten aanvoer en het verbod van uitvoer van levende scha pen. Voor het buitenland werd gekocht. De aanvoer van varkens was middelmatig. De handel was tamelijk vlug en de prijzen waren weer iets hooger. BOTER KAAS, en EIEREN. ROTTERDAM 19 Juli. Zeeuwsche eieren f5.75 a 6. Overmaassche dito f6 A 6.50 de 100 stuks, APELDOORN, 19 Juli. Eieren. Aanvoer 250,000 stuks, hoogste prijs f6.60, laagste prijs f6, gemiddelde prijs f 6.20. Handel vlug. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN ROTTERDAM, 19 Juli. Aardappelen. Briel- sche kralen if 5, Geldersche kralen f480 A 5. per heet. Westlandsche schoolmeesters zand f3 po ters f 1.60 A 2.20 per kin. Met tamelijken aanvoer en vraag. AMSTERDAM. 19 Juli. Aardappelen. Prij zen Andijker bonte f 5.80 A 5.90, blauwe f5.50 A 5.80, muizen groote f5.30 a 6.kleine f3.50 A 3.80; Westlandsche muizen f5.40 ronde f5.80 Langedijker muizen groote f5.80 A 6.20, kleine f3.40 A 3.60 schoolmeesters f5.20 A 6 rijper muizen f5.20 dito Borgers f5.30 IJpolder muizen f4.40 d 5, dito bor gers f4.50 A ;5.50, Zeeuwsche eigenheimers. f5. Aanvoer 8 ladingen. WESTLAND, (Centrum), 17 Juli (Veilingen der Vereeniging Westland) Aardappelen (lan ge F 1.81 A 1.84 dito (ronde) f 1.76 djl.93per 26 kg. (aanvoer 7500 kin)roode aalbessen f 10 A 10.55, witte dito f 6.51 A 7.52 per 50 kg. (aanvoer 27,175 kg.); uien f5.51 A 5,78 per baal (aanvoer 2050 baal), PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 20 juli. Aangevoerd Vee. 97 Paarden, 3 Veulens, 0 Ezels, 1139 ma gere Runderen, 525 vetle Runderen, 298 vette Kal veren, 370 nuchtere Kalveren, 0 Graskalveren, 1 Schapen of Lammeren, 2 Varkens, 189 Biggen, 2 Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van t 0.40 tot f 0.46 A 0.52. Stieren 0.36 0.40 A 0.43. Kalveren 0.50 0.55 A 0,60. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien 160 A 350. Kalfkoeien f 220 260 Stieren 140 400. Pinken 100 150 Graskalveren 0— 0—. Vaarzen 150 200 Paarden 300 500. Slachtp. 200 300 Fok nuchtere Kalveren van f 25.— tot f 32.—. Slacht 10.— 25.—. Biggen 14.— 26—. per week 2.— 2.20. Handel: vet redelijk mager traag. Boter Aangevoerd: 54 achtste vaten. 14 zestiende 160 stukken a halve Kg. Prijzen: le. kwal. 64, ?e. kwal. 62, 3e. kwal. 60. Voor stukken werden besteed a haive Kg. 80 85 ct. Eieren. Aangevoerd 83088 stuks. Kippeneieren f 5.50 a 6.45 per 100 stuks: Eendeneieren 6.35 6.55 t Ganzeneieren 00.— —.00 Kalkoeneieren 7.50 8.50 Heden overle heid na een geduldig lijde Heiland, onz Echtgenoote, Grootmoeder, in den ouderd G. N. Stellendam G. c. Melissant j L. L. H. Li Dirksland, 18 Heden overl en kalm in ha: onze zeer geüj zuster Echtgenoot In den ouderd OUDDORP, CifOWi

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2