m i fel I MOPE Advsrtsntiea. Hl TROUWEN MEÜBELE! i I TE KOOP Spekslagerij. TITAANVERF GLANSVERF ^^Belgisch Werkpaartt OPENING. I DAVID HART0G8 JAC2. INGEZONDEN STUKKEN. A. van den Doel KI. Westhoeve A. van den Doel Kl. Westhoeve. ViSSCHERIi. VERKOOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. MAATJE. HUISHOUDSTER gevraagd, DIENSTBODE. GooiFcie WajeusM 20-22 ROTTERDAM. J. Wielaard, Middelharnis. TandartsJ.T.ORTH&Zn. Dames- en Heerer.stoffen B BOTH, Mamilactoreii StiaatdijtMslanil. Groudta- ta Zilverwerken en en Mr. P. LOKKER, Califoruië. Met dank Uw postwissel voor abonnement ontvangen. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze DOCHTER JJ. VAN NIJÜWENHUJJZEN. L. VAN NfEfIWENHüfjZRN— 9264 MIJS Ooltgensplaat. 5 Juli 1915, bij een alleenwonend persoon tusschen 30 40 jaar, P, O. Adres C. MEURS Schoenmaker Ouddorp. 9263 GEV 'A\GD tegen 1 November a~s een 9261 Adres A. C. v NI EU W EN HUIZEN MelissBDt. bovenhuis naby de Schiekade. LuucliretHfi Sieiugiog!, «b ij. es*:sta,ij.v een vierpersoons VEERHUI bij A. C. OOMENS Nieuwe Ton ge. 9? 59 Dagelijks versch varkensvleesch. Gedurende de Zomermaanden alles irt de ijskast. Fijne vleeschwaren en worstsoorten. i- lies machinaal gesneden. 9244 Adres: DORSMAN, Voorstraat 38, Ooltgensplaat. 8992 i^uit S1 HilfttPOTTKH inruime keuze, met gummiring en beugel, in de. maten van 2 Liter, vauaf <f® 2 3/k, l, l'/j en tut .7(1 A, VAN MOORSEL, Rotterdam, Walen nrgerweg 88. Telefoon 9087. met en zonder gehemelte-p'aat, vanaf f 2.— per tand, f 35.— per gebit. de. 'mm is vau ouds bekend bij - Gevestigd sedert 1840. N.B. Ondanks de lage prjjzen worde© iramkosten vergoed vanaf f5,—aan koop aaar verhouding, bjj f 10, gehee den dijk niet uitgesloten. Jammer dat de waarschuwing van den burgemeester om eerst met alles klaar te zijn door de meerderheid van den raad in den wind geslagen werd en de gemeente nu voor allerlei en ook finan- cieële moeielijkheden komt te staan. Verbeeld eens dat volgens de wet de kosten op de 4 raadsleden van Weel, Mijs, Knoop en Jon geling werden verhaald. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raads besluit tot verkoop der woning van C. van Vliet. Door den heer L. Sch. alhier is een verzoekschrift ingediend bij den heer Direc teur van het Post en Telegraafkantoor te Oude-Tonge om de brievenbus van de Kra- nendijk te verplaatsen naar het achterge deelte van dien weg meer naar de Krammer. Hierop is. goedgunstig beschikt. Het strekt vele bewoners aldaar ten gerieve. Burgemeester en Wethouders hebben M. Mooiaart opgedragen een teekening en kosten opgaaf te maken van de vernieuwing van den voorgevel van het raadhuis en van het aliernoodigste aan den voorgevel van de veldwachterswoning. Met het oog op den slechten toestand van de veldwachterswoning wordt van verandering daarvan afgezien. Het groote raadhuis plan is met het oog op de hooge kosten en 's lands toestand daardoor geheel van de baan en geslonken tot een kleine hoognoodige verbetering. Bij de in Juni .gehouden keuring der dienstplichtigen der lichting 1916 zijn slechts drie goedgekeurd waarvan nog een herkeu ring heeft aangevraagd, wel een unicum. Tot Candidaten van den gemeenteraad zijn gesteld door de Christelijke kiesvereni gingen J. C. Borgdorff en J. Buth en door de liberale kiesvereeniging J. Mooiaart en A. van Weel. Ondanks het door de Roomsch Catholieke kiesvereeniging gedane voorstel en het door de antirevolutionare kiesvereeniging aange nomen voorstel om alleen de aftredende raads leden te stellen heeft de liberale kiesvereeni ging besloten het aftredend lid Borgdorff te bestrijden, waardoor in deze gemeente stem ming noodig is. Daarop heeft toen de antirev. kiesv, besloten om nog een candidaat te stel len, ten einde niet het gevaar te loopen, dat haar aftredend lid door de verbrokkeling van de andere stemmen komt te vallen. Verslag van de excursietocht door de leerlingen van den landbouwcursus van Den Bommel naar de Wilhelminapolder nabij Goes. Ondanks het ongunstig weder hebben de leerlingen van den landbouwcursus van den Bommel met hun leeraar den Heer J. van Leeuwen, hoofd van de le O. L. School alhier op Woensdag 30 Juni j.l. een tocht gemaakt naar de Wilhelminapolder gelegen nabij Goes. Het doel van de reis was een kijkje te gaan nemen, in evengenoemde polder, voor al wat betreft de gewassen, het vee en ook de land bouwwerktuigen, ten einde hieruit eenige profijt te trekken. Door den leeraar van bo venvermelde cursus wordt n.l. getracht zijn leerlingen zoowel met de praktijk als met de theorie der landbouwkunde goed op de hoogte te brengen, hetwelk natuurlijk zeer aan te bevelen is, vanaf Ooltgensplaat werd de reis ondérnomen met de stoom noot „Koningin Wilhelmina" uit deze gemeente die door den Heer E. Mast Pz. alhier was gehuurd voor de leden van de Coöperatieve beetwortelsui kerfabriek te Dinteloord die een te Goes te houden vergadering moesten gaan bijwonen. Deze boot bracht hen tot aan het Catsche veer, waarna de tocht per fiets werd voort gezet, tot men op de plaats van bestemming was gekomen. Allereerst werd aan den Heer Hankers, Directeur van de Wilhelminapolder vergunning gevraagd Jot hetfbezichtigen van evengenoemde polder hetwelk dan door deze gaarne werdj verleend. Met medewerking van eenige aldaar werkzame personen werd thans een begin gemaakt met het bezichtigen van boerderij No 1 (in den polder staan n.l. 6 boerderijen waarvan er echter wegens den korten tijd maar 3 konden worden bezichtigd). Op deze boerderij was veel, wat nu eens bezienswaardig is. Paarden van eerste klas type, waaronder vele ingeschreven in het Stamboek. Niet zoo als hier dieren met de kop van een Belg en beenen vaneenOiden- burger, maar zeer evenredig gebouwd. Ook waren er 3 hengsten te zien, een van 7 en 2 van 3 jaar, die er werkelijk mochten zijn. Verder stieren waaronder 2 respectievelijk van 3 en 7 jaar, die aller verbazing opwekte varkens zoowel beeren als drachtige zeugen, zeugen met biggen en mestvarkens waarover we zooveel hebben gelezen, dat die alom geprezen worden, hetgeen naar hun bleek volstrekt niet ten onrechte is geweest. Bo vendien kregen we nog een vijftigtal melk koeien te zien van zeer goede kwaliteit, waar onder velen ingeschreven in het rundvee stamboek. Voorts ossen, vaarzen, schapen en lammeren, ook bij na alle van goede kwaliteit. Daarna kwam aan de orde h«t bezichtigen van de landbouwwerktuigen. Met gerustheid kan worden gezegd dat men op dit gebied ons eiland beslist voor is. De leerlingen kre gen o.a. te zien stoomdorschmachines, stoom ploegen, graanmaaiers en alle andere soorten van landbouwwerktuigen, te veel om op te noemen en bijna alle van de nieuwste con structie. Van boerderij van no. 1 ging het naar boerderij 2 en 3. Over deze laatste boer derijen valt echter niet veel bijzonders te zeggen, aangezien het er in hoofdzaak op de zelfde wijze is ingericht als op boerderij no 1. Ook goed vee, paarden, varkens enz. alsmede landbouwwerktuigen. Na de boerde rijen te hebben bezichtigd en hun geleiders hierover hun volle tevredenheid te hebben kenbaar gemaakt werd een kijkje genomen bij de veldvruchten. Zooals we weten wor den op het eiland Zuid-Beveland bijna de zelfde vruchten verbouwd als op ons eiland n.l. suikerbieten, aardappelen, uien, tarwe, haver, gerst, enz. Hierover kan echter niet met bizonder veel lof worden gesproken, maar ever het algemeen was er toch niet te klagen. net is ook al precies zoo gesteld als in den polder Den Bommel, goede en minder goede vruchten wisselen elkander af. Nadat ook dit had plaats gehad en de tijd voor vertrek naderde, werd de terugreis aanvaard. Zoowel leeraar als leerlingen' keerden met voldoening huiswaarts er ten volle van over tuigd zijnde dat dit niet alleen een prettige maar tevens een zeer nnttige reis was ge weest. Het wil ons dan ook voorkomen dat dit niet de laatste reis zal wezen welke de leerlingen van de landbouwcursus van den Bommel hebben gemaakt maar dat zij onder leiding van hun leeraar zullen trachten ook van den toestand van het landbouwbedrijf in andere streken van ons land zich op de hoogte stellen. DIRKSLAND. De Collecte voor den gewa- penden dienst heeft opgebracht f9.58. Vorige jaar was dit f5.86. HERRINGEN. Vrijdag 1.1. trof de arbeider W. B. alhier een zware slag op financieel gebied daar zijn varken dood in het hol werd aangetroffen wat in dezen tijd voorak een groote schadepost mag worden gehee-1 ten. Dezer dagen geraakte van den Heer D. Wittekoek een onbeheerd staande wagen en paard onder deze gemeente in een vrij diepe sloot. Met vereende ingeroepen krach ten werd alles op het droge gebracht, nala tende eenige materiëele schade. Andermaal doet zich alhier een geva van Diphteritus voor in dezelfde woning als reeds geconstateerd is en is in een andere woning eveneens een dergelijk geval voor gekomen welke woning ook van het ver- eischte merkteeken is voorzien. Mede doet zich ook weer een geval van Roodvonk voor. STELLENDAM. Vrijdag kreeg een 4 jarig kind van P. M. R. alhier, een klap van een veu len tegen hoofd, welk lichaamsdeel zoodanig werd gekwetst, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. OUDDORP. De stemming voor twee leden van den Gemeenteraad zal a.s. Zaterdag 10 juli plaats hebben. De candidaten zijn in volgordeA. v. d. Doel (a.r.) J. D. Lodder (lib.) A. van Vessem (lib.) en KI. Westhoeve (a.r.) De Antirev. kiesvereeniging heeft thans als hare candidaten gesteld A. v. d. Doel en KI. Westhoeve Pz. Had men gehoopt, dat deze vtrkiezing zon der strijd zoude passeeren enkel door candi- daatstelling, dif is evenwel verijdeld, doordat van vrijzinnige zijde nog een candidaat werd bijgebracht. Nu gaat het dus er om, zal de invloed van de liberale partij door deze verkiezing ster ker worden, of zullen zij hun eenig troetel kind nu door hun gevaarlijk spel ook nog moeten zien glippen? Ons dunkt daarvoor bestaat thans goede gelegenheid. Onze anti. rev. kiezers zullen ook dat wel beseffen daar om zullen zij met des te meer ijver zich aangegord voelen om hunne mannen A. v. den Doel en KI. Westhoeve Pz. in den Raad te brengen. HELLEVOETSLUlS. Van de 17 militie plichtigen uit de gemeente Nieuw Helvoet die voor den keuringsraad zijn verschenen, zijn er 5 ongeschikt verklaard. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte redactie! Een kort woord van toelichting voordat de stemming van twee leden van den Gemeente raad alhier plaats zal hebben, wilden wij gaarne onder de aandacht brengen. Er traden hier af J. C. Lodder (lib.) en Kr. Voogd (a.r.). De laatste stelde zich niet meer verkiesbaar. De a.r. Kiesvereeniging alhier besloot met meerderheid van stemmen om tegenover j. C. Lodder geen tegen candidaat te stellen, mits vanjiberale zijde ook maar een candi daat werd gesteld. Nu is het thans zoo, dat de liberalen twee candidaten hebben gesteld, n.l. J. C. Lodder en A. J. van Vessem, Burgemeester. Toen dit door de antirev. kiesvereeniging werd vernomen heeft ook zij een tweede candidaat gesteld, zoodat liare candidaten thans zijn de heeren beiden leden der A. r. kiesvereeniging. Er zal dus hier nu op Ouddorp een zuiver principieele .verkiezingsstrijd plaats hebben van Rechts tegen over Links. Wordt dit nu door de kiezers begrepen dan is de uitslag niet twijfelachtig, maar dan kunnen wij a.s. Zaterdagavond vernemen dat A. v. den Doel en Kl. Westhoeve Pz. met meerderheid van stemmen zijn gekozen. Wil men dat bereiken dan allen op post, en als een man gestemd op EEN ANTIREV. TE OUDDORP. Geachte Redactie! Verzoeke s.v.p. het volgende op te nemen. Aan de Directie der Stoomboot maatschappij „Overfl. en Goe dereede" te Middelharnis. WelEdele Heeren Reeds vroeger hebben we opgemerkt dat de kiezers voor den gemeenteraad per soneel der boot gedeeltelijk de gelegen heid onthouden is hun kiezerplicht te ver vullen. Ons dunktkan dezen wantoestand, door b.v. de boot in plaats van 8 uur, 8.10 te la ten varen, geen eind gemaakt worden In het respecteeren van de meening van anders denkenden, ligt ook grootheid der partij. Met dank voor de plaatsing. EENIGE KIEZERS. Middelharnis, 5 juli 1915. STELLENDAM In de afgeloopen week zijn alhier aangevoerd 23,500 K.G. garnalen a 10 c. per K.G. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnengekomen de vischsloep „The odora Emmerentia" st. Abr. Jongejan f 1500 Op Dondereag 15 Juli 1915 des namiddags 3'/2 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis Erwten te velde in den van Pallandtspolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 16 Juli, 1915, 's namiddags half drie uur, te Dirksland, ter herbergevan H. van den Doel, van verscheidene perceelen tarwe, haver en erwten. Breeder bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLU1JS. Zaterdag 17 Juli inzet en Zaterdag 24 Juli afslag telkens des avonds 7 uur, te Oud dorp in het Logement van Akershoek van twee huizen met tuin en weg te Ouddorp in den polder den Ouden Oostdijk samen groot 17 aren 54 centiaren of 115 R. V. M. in twee koopeneen perceel bouwland, lig gende als voor ter grootte van 47 aren 90 centiare of I O. 13 R. V. M.en een per ceel boschhakhout [liggende als voor, ter grootte van 60 aren 20 centiaren ten ver zoeke van de erven van de weduwe Aren van Splunder. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 21 Juli 1915 nam. 5 uur, in het koffiehuis van dhr. J. Vreeswijk te Ooltgens plaat verkooping van Rogge en Haver in den polder Óudeland te Ooltgensplaat en tarwe (Wilhelmina) in den weipolder onder den Hooidijk aldaar in diverse koopen bij biljetten vermeld. Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN 1SPELEN. Op Donderdag 22 Juli 1915 's nam. 4 uur te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel veiling en op Donderdag 29 Juli 1915, 's nam. 4 uur te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel afslag van het Kraaienstein- sche gors met dijken onder Sommelsdijk aan de buitenhaven van Dirksland. Sectie A. no 4, 5, 6, 8, 302, 412 en 473 samen groot 16.62.50 Heet. (41 gèm. 85 roeden Sommels- dijksche maat) iti 3 perceelen en in massa ten verzoeke van de erven van wijlen den Heer C. Veth. Notaris VAN DER SLUYS, Bezoek van H. M .de koningin. Naar wordt medegedeeld zal Rotterdam het voorrecht ge nieten, dat Hare Majesteit, onze geëerbiedig de Koningin, persoonlijk den eersten steen voor het nieuwe Raadhuis zal leggen. Deze plechtigheid is op Donderdag 15 Juli e.k. be paald. Op dienzelfden dag zal Hare Majesteit, ge volg gevend aan een uitnoodiging van Ge committeerden tot de zaken van de Neder- duitsch Hervormde Gemeente, de godsdienst oefening bijwonen, welke onder voorgang van Dr. J. R. Gallenbach zal plaats hebben ter inwefding van de Groote Kerk na de uit gevoerde restauratie. Een deurwaarder geverbaliseerd. Te Lei den werd door een deurwaarder krachtens vonnis van den kantonrechter aldaar, een woning ontruimd en naar gebruik de inboe del op den openbaren weg geplaatst. Door de politie is nu, op grond van een artikel op de straatpolitie, waarbij verboden is het plaatsen of laten verblijven van goe deren op den openbaren weg zonder ver gunning van B. en W., proces-verbaal tegen den deurwaarder opgemaakt. Met belangstel ling wordt in deze de beslissing van den rechter tegemoet gezien. Gas uit turf? Tengevolge vandenhoogen prijs en de schaarste der steenkolen zal aan de gemeentelijke gasfabriek te Akkrum een proet worden genomen met het maken van gas uit turf. Tot dit doel zal 250 ton (circa 500.000 stuks) van de zwaartste Groninger baggerturf worden aangekocht. Proefonder vindelijk is bewezen, dat de opbrengst aan gas uit turf minstens die van goede steen kool evenaart, zoo niet overtreft. (Leeuw. Ct.) Voorzorgen. In het vluchtelingenkamp te Uden is men begonnen met het vervaardigen van houten, uit elkander neembare huisjes, door de vluchtelingen zelf. Het is de bedoe ling, dat deze later naar België getranspor teerd kunnen worden om den lieden huis vesting te verleenen tot de verwoeste huizen zijn herbouwd. Voorloopig is het plan, 1000 van die huisjes te laten vervaardigen, waar voor ruim 200 wagons hout zullen worden aangevoerd, In oorlogstijd zijn de toestanden op de grenzen vaak diep droevig. Zoo deelt iemand aan „Het Vad." 't volgende mede „Op Nederlandsch grondgebied een wee- nend vrouwtje. De infanterie kapitein vraagt, wat er aan scheelt. Daarginds staat haar vader op Belgisch gebied, een oude, versleten man. Zij is hier in Holland getrouwd. Haar vader heeft geen geld, geen eten. Ze wil hem beide brengen, maar de Hollandsche schildwacht houdt haar terug en de Duit- scher haar vader. De schrijver kent de vrouw wel, zij is ge huwd met een fatsoenlijken arbeider op 't dorp, hij doet een goed woord, niet wetend of de kaptein iets voor haar vermag, 't Ge volg is, dat de schildwacht het hek van 't vlechtwerk moet open maken, de kaptein stapt naar de grenspaal. De Duitsche schild wacht aan de andere zijde. Intusschen komt de luitenant aangereden, voegt zich bij den kapitein. Onderhandelingen worden gevoerd. Er komt een Duitsch sergeant op de fiets aangereden, die zal de zaak beslissen. Hij hoort alles aan, doch waagt het ook niet, een besluit te ne men. Hij gaat het den ritmeester vragen. Na eenige minuten komt 'n luitenant op de fiets met een hond bij zich. De luitenant blijft in de neutrale zone staan, maakt halt voor de Hollandsche officieren, salueert met een geweldigen klak der laarzen tegen elkaar. Het verzoek is toegestaan. De oude man na dert het vlechtwerk, zijn dochter ook. De Duitsche luitenant pakt de drie honderd francs aan, ziet biljet voor biljet na, eer hij zeden oude overreikt. De vrouw snikt onafgebro ken dat haar eenig kind ernstig ziek is. Daar mee is alles afgeloopen. De oude man moet terug, de vrouw ook. Weenend gaat zij heen, wordt in de verte omringd door de nieuws gierigen. De Duitsche luitenant groet op dezelfde wijze, stram, de Hollandsche officieren en rijdt weg. In de verte rolt voortdurend het kanon. Geen Haarlemsche kermis. Met 25 tegen 2 stemmen besloot de Haarlemsche Raad, om dit jaar de kermis, wegens de tijdsomstan digheden, niet te doen doorgaan. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Adrianus van de Ree wo nende te Stellendam en Jannetje van der Groef, wonende alhier. Overleden: Johanna Nelis, oud zes maan den, d. v. Adrianus Nelis en Sief je van Wezel. NIEUWE TONGE. Donderdag 8 Juli 's avonds ten 6,30 ure hoopt in de stoof op te treden Ds. Kieviet van Dirksland. MIDDELHARNIS. Den heer A. Teepe heeft als secretaris Kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk wegens hoogen leeftijd zijn ontslag aangevraagd. In diens plaals benoemd den C. Kolff A.Cz. Zaterdag viel het 4-jarig zoontje van schipper J. Dupre in de haven, gelukkig werd 't onheil spoedig opgemerkt en had men het geluk het ventje van een anders wissen dood te redden. De koopman H. Krijgsman had 't on geluk toen hij met zijn fiets kwam rijden aan de lange weg, dat de vork brak en hij voorover op de weg viel, waardoor hij zich ernstig aan zijn hoofd verwonde. Naar wij vernemen is van den zoon van den Heer M., timmerman alhier, f70.— aan bankpapier ontvreemd, die geborgen wa ren in een kistje staande in de woning. Reeds zijn enkele personen door de politie gehoord. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 5 Juli. De prijzen besteed aan de veiling der Tuinb. verg. De Zuid.-Holl. eilanden", waren heden als volgt: sla 35c. f 1.75, witte komkommers f 2.90—3.70, gele dito f 2—2.60, perziken f 4.50—9, princesse- boonen 17 c., snijboonen 26—38 c. per 100 stuks aardbeien f 7.50—14.60, roode bessen f 13.60—15.30, frambozen f 20—23, tomaten f 20 per 100 pond peen f 2.10—3.70, kro ten f 3.30 per 100 bos: doperwten f 10—13, tuinboonen f 2.503, per 100 kg.aardappe len f 1.90—2.50, poters f 1.55—1.75 per kin. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 5 Juli. Vee. Aangevoerd 256 vette runderen, 204 vette kalveren, 1097 scha pen en lammeren, 656 varkens, 2 bokken of geiten. Koeien 40 a 46 tot 51 c.. ossen 40 a 46 tot 51 c., vette kalveren 50 tot 55 h 69 c., voor export 50 tot 52i/i c., schapen 32 tot 40 c., zuig-lammeren 40 tot 45 c., varkens 46 tot 48 k 49 c., lichte varkens 38 k 42 c. per 1ji kilo. Se aanvoer van vette koeien en ossen was der dan de vorige week. De handel was redelijk en de prijzen waren een weinig la ger. Vette kalveren waren behoorlijk aangevoerd. De handel was bij den aanvang flauw, maar werd later.iets levendiger. De prijzen der vo rige week konden -ook nu weder worden be dongen. Schapen en lammeren met tamelijken aan voer. De handel was redelijk, zoowel voor hier als 't buitenland, en de prijzen bleven vrijwel gelijk aan die der vorige week. De aanvoer van varkens was behoorlijk. De handel was redelijk vlug en de prijzen bleven nog hoog. In enkele gevallen werd zelfs nog een halve cent boven noteering besteed. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 29 Juni. Aangevoerd Vee. 170 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 702 ma gere Runderen, 528 vette Runderen, 230 vette Kal veren, 506 nuchtere Kalveren, 0 Graskalveren, 21 Schapen of Lammeren, 1 Varkens, 175 Biggen, 7 Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van f 0.42 tot f 0.48 0.55. Stieren 0.36 0.40 a 0.44. Kalveren 0.50 u.55 0.60. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien 180 k 340. Kalfkoeien f 250 a 340 Stieren 140 380. Pinken 100 150 Graskalveren 0— 0Vaarzen 100 200 Paarden 200 550. Slachtp. 120 200 Pok nuchtere Kalveren van I 25.— tot f 35.—. Slacht 10.— 20.—. Biggen 14.— 26—. per week 1 2.20. Handel: vet redelijk mager traag. Boter Aangevoerd 43 achtste vaten. 16 zestiende 176 stukken a halve Kg. Prijzen: le. kwal. 6U, "e. kwal. 58, se. kwal. 56. Voor stukkenwerden besteed h halve Kg. 77 k 82' ct. Eieren. Aangevoerd 80513 stuks. Kippeneieren f 5.45 k 6.40 per 100 stuks: Eendeneieren 5.65 6.60 Ganzeneieren 00.— —.00 Kaikoeneieren 7.50 8.50 (ADM.) Prachige Mahonie linnenkast gebeeld houwde deuren 28, bijpassende stoe len, leer en pleluch Tafels, Spiegels, Schilderijen, Theetafels, Compleet Leer- ameublement 56. Peluch Salonameu blement 69. Twee persoons onbe- slapen Veerenbedstellen, Matrassen, Ledikanten, Leerstoelen vanaf J 14.50 de zes, Theetafels, Boekenkasten, Uittrektafels enz. enz. alle soliede en goedkoop. Logies f 1.25 met degelijk ontbijt. Koffie 5 ct., Vanille ijs 5 ct. Broodje Kaas 7 en 10 ct. Bouillon 7 ct., Bier 7 ct. VERDER BURGERPRIJZEN. Minzaam aanbevelend, mill'EKHKUl gj &IW der firma G. A. M. WITTERMANS, B. O. Z., worden om haar prima kwaliteit steeds meer en meer gevraagd. Voor goede legging der- zelve wordt ingestaan. Het uitzetten geschiedt met een le klas WATERPASINSTRUMENT. 8898 Beleefd aanbevolen, L. NELISSEAz. -- NIEUWE TONGE. 50 ets. de K.G. 62 ets. de K.G. Ook per 5 Ons te krijgen. 1, IV 8970 AL WIE EEN VERTROUWD of DRACHTIGE MERRIE wil koopen, of andere paarden, wende zich tot 8498 Voorjaar en Zomerseizoen. Niettegenstaande de moeilijke omstandigheden bied ik u toch een prachtige collectie stalen aan in JAPON- STOFFEN enz. Verder MANUFACTUREN, DAMESBOEZELAARS, DASSEN, SAIETTEN, GAREN, BAND en MODES. 8993 Aanbevelend, 1. BUESWll 12. MiKSPLAAt. Plaatsing zonder pijn en met schrif telijke en langdurige garantie. COOLS1NGEL 20, ROTTERDAM. Ondergeteekende bericht zijne geachte Clientele wederom als andere jaren ontvan gen te hebben een fllinke sorteering in allerlei soort zoowel voor onder als bovengoederen. Tevens ook een groote sorteering in LINNEN- en VITRAGE GORDIJNEN, zoowel afgepast als aan stuk. En dan kan ik U wederom voorleggen een groote sorteering in gemaakte goederen van allerlei soorten COSTUMES zoowel in KINDERMATEN als de GROOTE MATEN. Beslist nieuwe modellen en kleuren. Ook nog tevens een groote keuze in allerlei soorten van WERKMANSGOEDEREN. 8733 Aanbevelend, Het beste adres vooralle Weetdük B 292, MIDDELHARNIS.

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2