BUILUUUE de Leeuw. Dankbetuiging ACiËIT Hei Adres Advertêatien. ClGALLAS-ïiMfil DANKBETUIGING Spekslagerij. GEMEENTERAAD. INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. POSTERIJEN. SNIPPERS. VARIA. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. LAATSTE BERICHTEN. Cornelia Leentje. Dimmen Kieviet Tevredenheidsverklating. Degelijke Dienstbode JOH. KAMP, Langstraat 140 '1BK „De Melanen' De Heer en Mej. SPARLING—Gous- waart, geven kennis van de geboorte van hun DOCHTER TROUWE Voor de vele bewijzen van belang stelling, zoo bier als van elders bij ons 40 jarig huwelijksfeest ondervon den betuigen wij onzen oprechten dank. 9252 WILLEM BRÏJGGEMAN MARIA KAATJE BRUGGEMAN- Guldemeester HERKINGEN 1915, Voor de vele blijken van belang- telling ondervonden bij hun dO-jarig huwelijksfeest, bttuigen L KNAPE en R. M. KNAPE-van Wijk hunnen hartelijken dank. 9256 GOEDEREEDE 3 Juli 1915. Rij deze betuig ik mijnen dank voor de coulante behandeliogdoordeNoord- tfoli. Levensverzekering Maatschap pij te Alkmaar. Bijkantoor Botterdam Mnaskade W Z. 151, daar slechts kor ten tijd verzekerd, onmfddelijk uit- keering volgde na het overlijden van ons geliefd dochtertje. R. TIELEMANS. Den Pommel, 28 Juli 1915. 9250 Ive onderteekende M. van Eek M C.z. f landbouwer hofstede Veerijnen polder Dirksland brengt door deze dank aan de Belgische Maatschappij van Alg. Assurantiën »A. G te Brus sel, Hoofdagent de Heer A. G. Pen ning te Dirksland, voor de spoedige en roijale betaling van het op 25 Juni j 1 door het onweer getroffen rund, waarvoor hij reeds heden de contan ten uit handen van bovengenoemdeu hoofdagent ontvi; g, zonder eenige korting hoe ook genaamd. M. VAN ECK. Dirksland, 29 Juni 1915. 9246 Voor de nauwgezette schaderege ling van mijn gestorven rund breng ik de ALGEMEENE PAARDEN- EN VEE VERZEKERING MAAT SCHAP PIJ te 's Gravenhage (DeOudeZwol- sche van 1895), Dir. Linthout, mijn welgemeeuden dank. 9253 L. KASLANDER Melissant, den 18 Juni 1915. Hoofdagent de Heer J. C. M. BOTH of hulp In de hulshouding gevraagd in een Chr. gezin, met drie kinderen. Loon f150.Mevrouw WILLE, L. v. Oostenburg 14, Voor burg. 9221 Zoo spoedig mogelijk gevraagd P. G. voor geruimen tijd werk. Adres C. VAN STIGT, Mr. Schilder Puttershoek. 9203 G;E V R A A G D een voor het bezorgen van „DE VOOR HOEDE" en het innen der abonne mentsgelden tegen flinke provisie. Br. aan „Futura", Leiden. 9233 voor Rywielen en Onderdooien en Reparatie en Gasartikelen is 9220 Dagelijks versch varkensvleesch. Gedurende de Zomermaanden alles tn de ijskast. Fijne vleeschwaren en worstsoorten. Alles machinaal gesneden. 9244 ma Kantoor Dorpstraat C 285 --HALSTEREN. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot candi- daten voor den Gemeenteraad zijn gesteld de navolgende heeren Braber J. L.z. Lieven. Joppe Jacob. Kaptein Marinus. Koppenaal Arie. De stemming zal plaats hebben 6 Juli a.s. Tot Dijkgraaf van den polder loozende door de „Oude Stad" is benoemd de heer j. Koert Mzn. alhier. De Collecte voor den Gewapenden Dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 4,14. OÜLTGENSPAAT. Met ingang van 1 Juli j. 1. zijn de prijzen door de directie der gas fabriek vastgesteld voor lichtgas 91/» ct. per M;! en kookgas 8 ct per ML De burgemeester maakt bekend dat in deze gemeente ook Regeeringsspek verkrijg baar zal zijn en wel vet spek 47'/2 ct. carbo- nade 50 ct. en lapjes 52l/a ct. Donderdagmorgen werden de brandspui ten No 1 en 2 geprobeerd, behalve een klei ne verandering, bleken ze nog in goeden staat te zijn. Dinsdag had de verkiezing plaats van 2 leden voor den gemeenteraad aftredend Mr. A. J. C. van Weel, Liberaal en F.J. Hob bel, Liberaal. Ingeleverd zijn H. P. Waling. A.-R. en P. J. Hobbel L. Derhalve geven de liberalen een zetel prijs. De raad bestaat thans uit 4 A. R. 1 R. K. 2 L. alzoo 5 Rechts en 2 Links. Van de 27 ingeschreven voor de lichting 1916 zijn 4 personen ongeschikt verklaard, J. J. Kreeft, Gerrit van Rossum, L. de Vus en Joh. de Vos. De grasverkooping van den Kleinen Adrianapolder ten behoeve der gemeente heeft opgebracht f 2129.50 zijnde ongeveer f 800 meer dan verleden jaar. NIEUWE TONGE. Bij enkele candidaatslel- ling zijn tot leden van den gemeenteraad herkozen de Heeren K. Prince enM. Vreeswijk Van de lichting voor de Nat. Mil. van 1916 zijn er 4 ongeschikt verklaart n.l. joh. Hage Corn. Koppenaal C. J. van der Mast en S. Rietveld. DlRKSLAND. De Zangvereeniging Exelsior alhier zal met medewerking van de Volkszang uit Middelharnis geleid door Directeur Vlet ter Zaterdagavond op het terrein rond de Kerk eene uitvoering geven. Begunstigers dier vereeniging hebben vrijen toegang op het terrein anderen tegen betaling van 10 cent. Voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing die Dinsdag 6 Juli zal plaats hebben zijn be halve de drie aftredende leden C. v. d. Poel„ Joh. Roodzand en C. Warnaer, Candidaat ge steld J. C. de Bonte S. D. A. P. Van de 13 ingeschrevenen voor de mi litie lichtingjj 1916, hebben 2 broederdienst, 7 zijn geschikt en 4 ongeschikt bevonden voor den dienst. De heer J. Brooshoofd heeft op de Huisvlijttentoonstelling te Middelharnis den 2den prijs verworven voor een schilderstuk. HERRINGEN. Bij de op 1.1. Dinsdag 29 Juni plaats gehad hebbende verkiezing voor leden van den Gemeente-Raad alhier zijn candi daat gesteld de Heeren J. v. Kempen (Aftr. Ant.), M. Keijzer, D. D. Kastelein en J. M. v. Eek. De stemming is bepaald op9Ju!ia.s. Met de pluk der zwarte aalbessen is alhier reeds een aanvang gemaakt. Zijn de geruchten werkelijk afgeleid van de waar heid dan kunnen de prijzen dit jaar zeker niet hoog worden genoemd. Officieel zijn nog geen prijzen vernomen. Het Bestuur van het waterschap „De Dijkring Flakkee" hoopt op 15 Juli e.k. des voormiddags 9 uur een schouw te doen plaats vinden over ettingen dammen heinin gen enz. enz. en zijn belanghebbenden daar toe bij publicatie attent gemaakt. Van de elf lotelingen alhier is dezer dagen bekend gemaakt dat deze allen voor den Militairen Dienst zijn geschikt bevon den. Herkeuringen moeten desverkiezende binnen 5 dagen ter secretarie der gemeente worden aangevraagd. Ondanks de mobilisatie die ongetwij feld meer dan eene werkkracht de landbouw heeft onttrokken zijn thans de werkzaamhe den op landbouwgebied alhier ook slap en worden de losse werklieden nauwelijksch aan den gang gehouden. Door zoel en zacht weder begunstigd keerden de kinderen der O. L. School Don- derdagavoed 1.1. dankbaar en voldaan onder luid gejuich alhier terug van hun reis naar Rotterdam en Dordrecht. Met hunne onder wijzers was o.m. ook ter geleide aanwezig de hun nu reeds meer dan bekende kinder vriend. Een en ander leverde des avond als gewoonlijk een heele drukte op het dorp. MELISSANT. Dinsdag j..l. zijn ter vervul ling van twee plaatsen in den gemeenteraad wegens periodieke aftreding van de Heeren L. Sieling en C. van der Velde candidaat gesteldvan andere zijde de Heeren C. van der Velde en L. van der Baan, vanvrijz. zij de de Heeren C. van der Velde en J. Coen- radie. De heer L. Sieling heeft voor een candidateur bedankt. De stemming zal plaats hebben op Woens dag 7 Juli a.s. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de houders van schapen de afkomende wol moeten afleveren op 6 Juli a.s. bij den heer C. Warnaer Jz. te Dirksland. STELLENDAM. Voor den gemeenteraad zijn de volgende candidate!) gesteld: P. D. Holleman (aftr. Weth), E. Kieviet; J. L. Koese, J. Meinster, J. v. Oostenbrugge (aftr.), P. Roon en J. van Seters (Aftr.) De stemming is be paald op 7 Juli a.s. van 8 5 uur. De volgende personen zijn voor den militairen dienst ongeschikt bevonden: G. Bilkens, L. D. van Eesteren, Krijn Human, K. C. Kievit, M. v. Lenten, J. Lokker, J. Roon. Door D. C. Birkhoff alhier is een posl- duif gevangen, gemerkt Schrieck. Boor. 509 2. Heden is de baggermolen weer aan 't werk gegaan in de haven, 't geen vooral den visschers welkom is, daar de haven leelijk begon te verzanden. Door de Atirevolutionare kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" alhier zijn tot candidaten voor den Gemeenteraad gesteld de heeren J. van Seters Wz. (aftr.) en J. van Oostenbrugge (aftr.) Tevens werd besloten de candidaattuur J. L. Koesse, gesteld door een groep kiezers met alle kracht te steunen. (part. corresp.) GOEDEREEDE. De heeren Johanne3 Koe- I teèuw en Leuhis van de Wende, zijn 29 dezer bij Candidaat stelling tot leden van den Ge meenteraad herkozen. f Afgekeurd van de Nat. Militie Jan Klein en jan Tanis. Van den landbouwer D. Lodder, lag Woensdagochtend een veulen dood in de weide. Maandag zijn alhier nog een klein aan tal balen Chilisalpeter per tram aangekomen. Al is de prijs zeer hoog (f 26.50 per baal) toch werd ze door de boeren met graagte aangenomen. Donderdagochtend werd onze gemeente wederom door een 150 tal soldaten bezocht, die een uur vertoefden en door eenige ge goede ingezetenen op koffie met koek en sigaren werden onthaald. HELLEVOETSLUIS. Op Didsdag 29 Juni 1.1. zijn candidaat gesteld voor den gemeen teraad (vier vacatures) de heeren D. de Boo (lib.) aftr., K. Dirk zwager (lib.) aftr., P. v. d. Does (a.r. aftr.), P. Prins (a.r.), P. J. B. H. Schlosser (s. d. a. p.), J. Smit (lib. aftr.) Van de 22 personen, die voor de keu ring van den Militieraad zijn verschenen, werden tien ongeschikt verklaard. Het ge- heele aantal militieplichtigen bedroeg 32. Voor den gemeenteraad te Nieuw-Hel- voet zijn candidaat gesteld (3 vacatures): de heeren S. Langerveld (lib. aftr.), C. v. d. Linde (lib. aftr.), L. de Pijper (lib. aftr.), W. A. Danner (S. D. A. P.). Woensdagmiddag sloeg een paard van den stalhouder J. de Pijper op hol. Het paard was gespannen voor een wagen, die in de Molenstraat stond. Het hollende paard liep zonder ongevallen naar het achterom en vandaar de Hoofdwachtstraat in, waar het door een raam van een woonhuis sprong. Het huis werd er uitgedrukt en vier ruiten verbrijzeld. Hier was zijn vaart gestuit. ^.Ê.v.Bóhnf'-lÉrmoU Het succes der Oostenrijkers in Galicië zal ongetwijfeld van groote beteekenis zijn, over het verder verloop van den oorlog. Te meer nu na Przemysl ook Lemberg is gevallen. Een der bekendste Oostenrijksche aanvoerders aan wie dit succes te danken is, is de Luitenant Veldmaarschalk von Bohm- Ermolli, die Donderdag 17 Juni stormender hand het Westelijk deel van Grodek veroverde. Vreslag van liet verhandelde in dc openbare vergadering van den Raad der gemeente OUDDORP op 1 Juli 19)5, des v.m. 91/2 ure. Present met den Edel Acht. lieer Burge meester als voorz. alle leden. Dc voorz. opent de vergadering en leest het formuliergebed voor, waarna dc notulen der vorige vergadering worden gelezen, goed gekeurd en geteekend. Komt in behandeling een briefje vanj. M. van Dam, daarin mededeclende dat hij de gemeente heeft verlaten en alzoo een half jaar ontheffing verzoekt van zijn aanslag in den Hoofd. Omslag, waartoe op voorstel van B. en W. wordt besloten. De voorz. deelt mede dat de tijd voor de sollicitatie naar de betrekking van onder wijzeres in de nuttige handwerken op een jaarwedde van f75 verstreken is, dat er 5 sollicitanten zich hadden aangemeld, met som migen er onder met akte maar niet voldoende. De voorz. meent voor tot het opmaken van een voordracht over te gaan, het voorstel van Burg. en Weth. (wat in de vorige ver gadering is verworpen) om een onderwijze res met akte handwerken te benoemen, nog maals in stemming te moeten brengen, om reden wanneer later in de Herhalingsklassen eventuëel eene onderwijzeres te kort zou ko men, de gemeente toch in onkosten komt, omdat bij het herhalingsonderwijs, eene on derwijzeres met akte moet worden aange wezen en men alsdan geen subsidie zou krijgen. De heer P. Hameeteman meent voor zoo ver hem bekend is, geen artikel in de on derwijswet staat waar de Raad verplicht wordt, een onderwijzeres met akte te moeten aan stellen en verzoekt de voorz. den Raad even tuëel het verplichtend artikel voor te willen lezen. De voorz. acht zich niet verplicht in een openbare vergadering wetten te gaan voor lezen en meent dat het bij Koninklijk besluit is bevolen een onderwijzeres met akte voor de herhalingslessen te moeten nemen. De heer Lodder meent dat hier Burg. en Weth. gewantrouwd worden en is voor eene benoeming met akte. De heer J. Mastenbroek vindt het volstrekt niet noodig voor een 30 k 40 leerlingen, daar men dan nu al in meerdere kosten zou vallen. De voorz. houdt vol dat het volstrekt noo dig is een onderwijzeres met akte te benoemen en brengt nadat nog veel discussien hierover gevoerd worden, het voorstel van Burg. en Weth. om een onderwijzeres met akte te benoemen en alsdan een nieuwe oproep te doen in stemming wat met 1 vóór, die van den heer J. Lodder en 6 tegen wordt ver worpen. Alsnu zal uit de sollilanten een voordracht door Burg. en Weth. worden opgemaakt waarna men in een volgende vergadering tot benoeming zal kunnen overgaan. Daar verder de heeren niets meer in het belang der gemeente in het midden hebben te brengen, sluit de voorz, de vergadering. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte redactie! In het nummer van 30 Juni maakt de heer Schlosser een aanmerking op het bericht, hetwelk voorkwam in het nummer van 26 Juni. De geachte heer S. vat daaruit een be doeling op, die er niet in ligt. Wanneer ik heb geschreven, dat aangezien de S. D. A. P. een candidaat stellen zou, de „Godsvrede" niet kon worden gehandhaafd heb ik daarmee niet bedoeld dat ik aan de S. D. A. P. het recht betwist, een candidaat te stellen. In 't geheel niet. Ik wilde alleen aantoonen, dat door het optreden van derden een compro mis tusschen de partijen, wier leden zitting hadden onmogelijk was. De heer S. tastte dus geheel mijn bedoeling mis. Met dank voor de plaatsing blijf ik met de meeste hoogachting, UW CORRESP. Hellevoelsluis,J Juli 1915. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. L. W., 51 jaar, loopknecht te Brielle, we gens verduistering, tot veertien dagen gevan genisstraf. G. K., 37 jaar, koopman te Zuidland, reci divist, wegens diefstal bij herhaling, tot één maand gevangenisstraf. Faillissementen iu Nederland. Volgens mededeelingvan VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 26 faillissementen tegen 30 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Over het gansche kalenderjaar, deze week inbegrepen, 666 tegenover 861 in denzelfden tijd van het vorige jaar. NIEUWE TONGE. Op liet HuIptelegraafkantoor zijn gedurende de maand juni behandeld: Telegrammen 66. Telefoongesprekken 270. Oproeping 4. To taal 340. STELLENDAM. Aan het Telegraaf- en Telefoonkantoor wer den over den maand Juni behandeld: Tele- legrammen 164. Gesprekken 253. Telefoon- oproepberichten 10. Tevredenheid is een zeldzaam gewas. Wie bij de kreupelen woont leert hinken. Waar éen niet mee wil doen, kunnen twee niet twisten. Een gerust geweten geeft goeden moed. Een driftige aard is als een dronken voer man. Tevreden zijn is niets maar tevreden blij ven, dat is de groote kunst. EEN DUUR BOEK. Toen in 1738 onze groote, wereldberoem de Boerhave stierf, vond men onder zijn na gelaten papieren ook een verzegeld stuk, dat tot opschrift droeg: „Het eenige en diepste geheim der geneeskunde". De beroemdheid van den dokter iu aan merking genomen, die zelf een hoogen leef tijd had bereikt, vermoedde men natuurlijk in dit bock de grootste geheimen en dc meest waardevolle recepten geopenbaard te zien. Dc nalatenschap van Boerhave zou onder den hamer komen en uit alle landen kwamen liefhebbers om het waardevolle boek te be machtigen. Een rijk Engclschman gelukte het ten slotte in het gelukkige bezit van het waardevolle document te komen en hij be taalde er 70.000 gulden voor Op plechtige wijze werden de zegels van het boek genomen het was leeg Alleen op de eerste bladzijde stond :„Houdt het hoofd koel, den stoelgang goed, de voeten warm, dan kunt ge spotten met alle doktoren." Tot op dezen dag zijn die woorden het geheim der geneeskunde gebleven. Er wordt echter niets vermeld van de vreugde van den Engelschman. SOMMELSDIJK. OverledenDimmen Kieviet, oud 71 jaren, weduwnaar van Johanna Jonker. NIEUWE TONE. Geboren Cornelis Marinus z. v. Huibrecht Felsbourg en Lena Timmers. Gehuwd Cornelis van den Boogert j.m. 59 jaar en Maria Hartman wed. 59 jaar. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 4 Juli 1915. Ned. Heroormde Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Westrlk. Middelharnis, v.m. 9.30en'sav. 6uurDs. Bruining. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. 9.30 en 's av. G uur dhr. J. Vroegindeweij van Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet, v.m, en n m. Ds. Polhuijs. Den Bommel, v.m. 9 30 en n.m. 2 uur Ds. Emmen nam. 2 uur (Doopsbediening) Langstraat, geen opgaaf. Oude Tonge, v.m. en 's av. Ds. Verkerk. Nieuwe Tonge, v.m. en n.m. Ds. Wentink. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Lans. Herkingen, v.m. Ds. Addink. Dirksland, v.m. 9 en n.m. 2 uur Ds. Steenbeek, nam. 2 uur (Doopsbediening.) Melissant, v.m. en nam. Ds Kroese. Stellendam, v.m. en nam. Ds. Hoogendijk. Goedereede, v.m. 9.30 en 's av. 530 uur Ds. F. de Gidts. Ouddorp, v in. en 's av. Ds. A. van der Kooij. Ilellevoetsluis, geen opgaaf. Nleuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Kerk, Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m 9.30 en 'sav 5.30 uur Ds. Esselink (Maandei. Collecte.) Den Bommel, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 5 30 uur Leeskerk. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Leeskerk. Melissant, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. Groene- wegen emm. pred. te Pernis. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, geen opgaaf. Ilellevoetsluis, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, voorm. 9 nam. 2 en 's av 6 uur Ds. Kieviet. Mellssant, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp. voorm. 9 uur Ds. K. w. Rossing. Ter Classikale vergadering te Brielle waren 30 Juni j.l. tegenwoordig 30 ouderlin gen en 27 predikanten. De praeses Ds. Brui ning opende met gebed en een welkomst groet tot de aanwezigen met deze wensch dat Gods zegen moge rusten op de werk zaamheden. De aftredende leden van het prov. kerkbestuur P. P. Couwet primus en Dr. G. A. Hulsebos als secundus werden herkozen, in 't classicaal werd gekozen in de vacature van den praeses Ds. F. de Gidts te Goede reede en als diens secundus Ds. J. W. J. Addink te Herkingen. De aftredende ouder lingen J. van der Reijden en A. van der Meer werden met hunne secundi J. C. Ver meer en D. vaii Rees herkozen, terwijl de classicale quaestor Ds. J. Polhuijs herko zen en Ds. de Gidts als secundus gekozen werd. De Synodale voorstellen vonden over 't algemeen een goede ontvangst. Zooals 1, O, III, IV, V, VI en VIII terwijl van VII art. 6 en 10 aangenomen werden tot vaststelling en IX en X verworpen. De bijzondere voor stellen van leden vonden een vrij goede ontvangst. De praeses sprak bij het eindigen van de werkzaamheden een afscheidsgroet tot de gansche vergadering en in 't bijzon der tot de eerlang vertrekkenden Ds. de Joode en Ds. Kroese, en herdacht Ds. Pries ter te I leen vliet door ziekte reeds eenigen tijd verhinderd voor zijne betrekking. Ds.de Joode sprak nog een woord van dank voor de harlijke woorden van den praeses, hem wederkeerig alles goeds van Gods hand toebiddende, waarna Ds. Wentink nog een har telijk woord sprak en verzocht den praeses toe te zingen Ps. 134 vs. 3. Met een woord van dank voor de goede wenschen verzocht de praeses Ds. Erdman te Brielle de verga dering met dank en bede te sluiten. SOMMELSDlJ|K. De heer C. A. de Bruijne van Sloterdijk is benoemd tot volontair aan de Christelijke School alhier, welke benoeming hij heeft aangenomen, en 1 JuliJ.I. in functie is getreden. MELISSANT. Ds. N. D. Kroese alhier heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Vierlingsbeek aangenomen. SOMMELSDIJK. De j.l. Dinsdag bij enkele candidaatstelling gekozen raadsleden de hee ren, W. van Beek, M. Joppe Jzn., A. A.Mijs en J. Timmerman Mzn. hebben hunne be noeming aangenomen. Dordrecht, 27 Juni 1915. 9247 Hedenavond 6.30 uur behaagde liet den HeEre van leven en dood na een ongesteldheid van slechts 18 da gen, plotseling van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, den Heer in den ouderdom van 71 jaar en 9 maanden. 9251 P. KIEVIET A. KIEVIET—Van der Baan en Kinderen SOMMELSDIJK, 30 Juni 1915. Heden overleed te Bergen op Zoom in den ouderdom van ruim 75 jaren, na een langdurig en gedul dig lijden onze innig geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder AMBACHTSVROUWE VAN OUD DORP (Z.-H.) 9229 A. F. C. M. DE BOER-Gallas. D. H. DE BOER. H. B. P. DE BOF.R. DELFZIJL, 26/6/15. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. De wijze waarop de Algemeene Paarden- en Veeverzekerlng-Maalschappij te 's-Gra- venhage (De Oude Zwoisclie van 1895), Dir. Linthout, de schade van mijn onteigend paard geregeld heeft, geeft mij aanleiding, alsook wegens hare billijke verzekeringsconditiën, deze onderneming aan te bevelen. P. VAN SCHOUWEN. Oude Tonge, den 22 Juni 1915. Agent de Heer A. C. de Lint. 9248 Eiland FLAKKEE. DUURZAAM en GOEDKOOP, dus dódrom aanbevelenswaardig is het fabrikaat der VAN Telefoon No. 4. H.H. Grondeigenaars, landbouwers en we- derverkoopers, betracht uw voordeel door spoedig bij mijne vertegenwoordigers of rechtstreeks prijzen aan te vragen. 9142

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 4