TITAANVERF Draadpalen, i i 8 8 8 i QAL1MJ KORTE HOOGSTRAAT 1 EEN FLACON HOMNG TE KOOP Hotel en Restaurant van HENNESSE BIJENTEELT. PENNEKRASSEN. GEMENGD NIEUWS. Advertentiën. GLANSVERF f. KiEUWlAKQ - DIRKSUl P. Dl 703 te Goedereeda BINNENLANDSCHE HELKF.N ROOKERS C. v. d. Melde. Dames- en Heerenstoffen Gouden- en Zilverwerken DAVID DA8T0GS JACZ. W. J. KRUIS, Het FOTOGRAFISCH ATELIER Hoogstraat 126, SQTTSBDiM* C. B. Ook per 5 Ons te krijgen. Adres; DORSMAN, Voorstraat 38, Ooltgensplaat. 8992 bij J. EEt*JlE#tëE. 8809 Oude ToDge. vertegenwoordigt soliede Brand-, Hagel- en Levensverzekering maatschappijen. Zeer aanbevolen merken »i)IOSA« «IMPERIAL CASA« »EL DIPLOMATOa »DUINBLQEMPJE8«. 8535 Aanbevelend, BINNENWEfl. no.VI MELNülJR. is van ouds bekend bij J Gevestigd sedert 1840. N.B. Ondanks de lage prijzen worden ramkosten vergoed vanaf f5,-~ aan- coop naar verhouding, bij f 10, geheel SPECIALITEIT IN Ligstoeleo, Serremeulieleii en vierkante 8671 Wasclmiaiiö iu en Badstoelen. BOERENLEENBANK „OÜDflORP." De Bank leent gelden aan leden tegen 5 's jaars. Zij neemt gelden op tegen S'/i 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagd bij een der leden van bet bestuur. Kantooruren Donderdagen 8 en 22 Juli 'snam. van 5,30—7,30 uur, ten huize van den Kassier 8477 I. BREEK Pa.. Ourfdorp. gevestigd in het Gebouw KORTE HOOGSTRAAT 1, boven het Warenhuis, Is, was en bl(jit de meest bezochte Inrichting te Rotterdam. Laat U niet misleiden, let alleec op BOVEN HET WARENHUIS. en U is verzekerd van nette bediening, levering op tijd en on- verbleekbstre Foto's. Geopend van m 9—urn. 7 ure, ooit on Zon- en Feestdagen. LIFT GRATIS ook voor Kinderwagens en Rijwielen. Het beate ia de stad voor Logiest Ycor Dineeren speciaal ingericht. Mant uit door lage prijzen 5 vlugge, «•tie en lindeljjke bediening. 9155 I.et vooral op 6loofr*traa£ S£©. Ontbreekt op Uw ontbijttafel nog van GEBBs. Koop er dan een bij 8984 beter, doch niet dan nadat het urenlang zijn invloed op het water heeft kunnen doen gel den. De duur hiervan op te noemen is on mogelijk, omdat dit voor de verschillende wijnsoorten zeer sterk varieert. -0— Hoe men mieren en korenwormen kan verdrijven. Er zijn verschillende manieren, om mieren uit kasten, waar zij door zoetig heden heengelokt zijn, te verdrijven. Zij ver mijden een kast waar asch, liefst met wat roet vermengd, neergelegd wordt, ook af treksel van noteblaren, veldkamillen of an dere bittere of sterk ruikende planten, doet mieren op de vlucht gaan. Bosjes van zulke planten of van hennep stengels inet hun groene blaadjes bedwel men en dooden ook de korenwormen op de graanzolders, vooral wanneer men eenige dagen vensters of tochtgaten sluit en dicht stopt. Het allernieuwste middel moet vol gens genomen proeven tegen korenwormen zijnbosjes goed frisch en sterk ruikend hooi. -0- Lange kiembaarheid. Wil men zaden lang kiembaar houden, wat vaak bij kostbare za den het geval Is, dan verdient het, zooals algemeen bekend is, aanbeveling, ze zoo droog mogelijk te bewaren. Om den kiern- baarheidsduur aanzienlijk te verlengen, kan men een mengsel van gips en gebrande kalk onder de zaden doorroeren. Ook verdragen zaden, op deze wijze bewaard, een hoogen warmtegraad. -0- Kunstmatig ijs. Om snel kunstmatig ijs te bereiden, neemt men een aarden pot, giete 100 gr. Zwavelzuur en 50 gram water er in en voege 30 gr. zwavelzure soda toe. In dit mengsel plaatse men een kleiner vat, (dat het water inhoudt 't welk ijs zal worden, dekke het toe en draaie alles langzaam heen en weer, opdat het koudmakend mengsel in beweging blijft. In enkele minuten zal liet water in liet kleine vat tot ijs zijn geworden Dezelfne oplossing is meermalen te gebrui ken. 0— Kalk mag met enkele andere mests'toffen niet tegelijkertijd gegeven worden. Bij com post, stalmest of beer veroorzaakt kalk te sterke ammoniakvorming. De ammoniak ver vliegt in gasvormigen toestand bij gelijktij dig voorhanden zijn van kalk en een der ge noemde meststoffen. Hetzelfde heeft plaats, als kalk met guano, zwavelzuren ammoniak en ammoniak-superphosphaat wordt aange mengd. VOOR DE KEUKEN: Bessen-compote durf ik jullie ook wel toe te vertrouwen. Je neemt hiervoor 'n pond roode aalbessen, of als je 't leuker vindt 'n half pond roode en een half pond witte. Ze worden eenige keeren gewasschen, en dan met een vork van de steeltjes gehaald, 'k Wed, dat jullie allen moeder wel eens bij dit werkje geholpen hebt, en ik een verde re uitlegging hierover gerust vóór me kan houden. Met drie ons suiker zetten we de bessen op een zacht vuurtje, en schudden ze af. en toe eens goed om. Na eenige minuten kun nen we ze al op de compote-schaal doen. Als ze afgekoeld zijn, leveren ze een heer lijk. verfrisschend schoteltje op. Opservator. Over 't geheel hebben de bijenvolken zich in de eerste helft van Juni goed ontwikkeld, zijn sterk in bevolking toegenomen en hier en daar was reeds sprake van een beteeke- nend gewin. Het schrale weer gedurende vele dagen heeft natuurlijk zoomin den imker als den boer goed gedaan, maar over 't geheel kan de eerste tot dusver tevrêe zijn en zijn des imkers vooruitzichten niet kwaad. Wie nu maar de verdecling zijner volken niet te vcc) heeft bevorderd en zijn aantal zwermen heeft weten te beperken, is ver standig geweesEHet nazwermen zooveel mo gelijk voorkomen is bevordelijk aan het ge win. Om het overtollige zwermen te beletten, moet men ruimte en koelte geven. Daar waar reeds nu honigdracht was of is, hebben volkrijke kolonieën mogelijk al wat ingezameld. Wordt de gewonnen honig uitgeslingerd, dan moet men de raten des avonds aan de beien teruggeven, opdat zij ze kunnen schoonlikken. Dit wordt door som migen ontraden, omdat men dan, naar wordt beweerd, meer last van de wasmot zou heb ben, bij niet zuivering minder. Maar geeft men de raten niet aan de bijen weer, dan houdt men een viezen, kleverigen boel en krijgt men zeker spijt niet anders gehandeld te hebben. Soms zamelen onze bijen honigdauw in deze is niet goed voor de overwintering en moet daarom worden uitgeslingerd. Voor het uitslingeren in 't algemeen zijn een paar wenken niet overbodig: allereerst deze, dat men de raampjes aan vóór- en achterkant gelijk afsnijde, zoo krijgt men niet alleen schoone ramen, maar men kan ze overal in de kasten plaatsen zonder de raten te raken. Hierop wordt dikwijls niet genoeg gelet. Verder slingere men ook de ramen uit, die veel grof werk bevattenmen kan ze dan smelten en door nieuwe vervangen. Wees altijd zindelijk bij het uitslingerende min ste onzuiverheid kan den goeden smaak van den honig wegnemen, ja zelfs geheel beder ven, Onder de boomen, die in dezen tijd door de bijen bevlogen worden, komen voor al in aanmerking de linde en de acacia. De laatste boom komt veel voor op de Hawaï- eilanden, (midden in den Qrooten Oceaan gelegen). Een bijenhouder aldaar schrijft aan Bee Bulletin: „Ik heb 14 jaar op deze eilan den geleefd en mij hoofdzakelijk met bijen- teeld bezig gehouden. Als eigenaar van een hoeve bracht ik het tot 1000 kolonieën, die elk jaar nagenoeg 150 pond honig p«r jaar leverden. De voornaamste honigplant is de Algaroba, een soort van acacia. Zij overdekt lange smalle strooken gronds aan de klist, in de schaduw van dit gewas staan de woningen. Deze eilanden zijn goed geschikt voor de bijenteeid, de temperatuur is er al tijd warm, dientengevolge legt de koningin 't gansche jaar door eieren en kunnen de werkbijen in 't vochtigste jaargetijde nog honig en pollen inzamelen. Men heeft er weinig zwermen, dewijl men 't geheele jaar door slingeren kan en ook wellicht omdat het broedzetteii slechts eenmaal onderbroken wordt. De Algaroba-honig is helder als water en kristalliseert spoedig. Als tafelhonig wordt hij niet gezocht omdat hij weinig geur heeft, maar voor de suikerbakkerij is hij geschikt, door HUGO KINGMANS. Droomeii, droomen, droomen gaande en komende Hoe lang was het reeds geleden, dat zijn vader werd thuis gebracht in den vroegen ochtend, toeu nog nauwelijks het ochtendgloren zichtbaar was Dood dood koud Ach, hij had het reeds meermalen opge merkt, dat zijn moeder had verdriet. Maar als hij haar, die hij zoo ziels lief had, om opheldering had gevraagd, was altijd een ontwijkend antwoord gegeven. Zij wilde het niet weten. Zij wilde alleen lijden; zei haar nood aan niemand, dan alleen aan haar God. Ja, de menschen wisten er wel iets van en er werd ook wel over gesproken, maar het rechte, het allerergste bleef toch verborgen. Dat leed werd alleen geleden inde binnenkamer. Voor haar eenige hield zij het zeker zorgvuldig verborgen. En hij ging de eerste jaren zoo op in zijn studie, dat hij niets bemerkte. Zijn vader was cik- wijls des avonds afwezig. Maar hij sloeg er geen acht op, omdat hij toch niet zoo bij zonder met hem sympatiseerde. Hij kon beter over weg met zijn moeder. En als de notaris des avonds niet thuis was, hield hij haar met zijn boeken gezelschap in de huiskamer. Dan werd er geen woord gesproken, omdat zij hem niet wilde storen. Maar zij voelden eikaars nabijheid. En dat was reeds genoeg. Menigmaal, als zijn werk af was, las hij haar met zijn diep- melodieuze stem iets voor uit een of ander boek, wat het genot van hun te samen zijn nog verhoogde. Toen hij echter ouder werd, meer werk kreeg, dus veel langer bij haar bleef, werd zij gestadiger onrustiger. Bij iedere ruk aan de bel schrok zij op; keek haar jongen on rustig aan, die echter kalm doorstudeerde. En als dan het dienstmeisje met de bood schap gekomen was, werd zij allengs weer kalmer Maar zóó kon het toch niet blijven. Zij voelde het: ééns moest het uitkomen! En meermalen was het haar plan geweest, wan neer hij zoo volmaakt kalm bij haar zat te werken, terwijl alles in haar vol onrust was, opdat hij toch niets zou merken, alles, zon der overdrijving, maar ook zonder achter houding, alles aan hem te vertellen. Als zij dan echter het prettige, onbezorgde jongensgezicht vóór zich zag, hield zij zich weer in, perste de lippen vast op elkaar en zweeg, haar leed alleen lijdende Toen kwam het, plots, onverwachts, voor den jongen zielschokkend, maar voor de moeder gelukkig, want, nietwaar, gedeelde smart is halve smart. Hij was reeds een uur geleden naar bed gegaan, maar zóó vervuld van zijn werk, dat hij onmogelijk den slaap kon vatten. Doodstil was het in huis. De dienstboden sliepen reeds. Maar zijn moeder waakte nog. Hij had haar zoo even nog gehoord, toen zij door de kamer liep. Zij wachtte op vader, die naar een vergadering was. O, misschien was het niet goed, maar hij hield niet van zijn vader. Vroeger, o, ja vroeger, toen was alles zoo geheel anders, toen hij paardje reed op vaders knie en stoeide en joelde. Toen hij met zijn moeder en vader speelde, alsof er geen einde aan zou komen. Hoe was dat alles veranderd! Hij had ver driet gekregen, want langzamerhand bekom merde zijn vader zich niet meer over hem. En meermalen had hij zijn moeder willen vragen naar de oorzaak. Maar nooit zou hij haar angstig gezicht vergeten op dien avond, toen zij over zijn vader spraken en hij alleen zei„Moe Zij voelde instinctmatig, dat hij inlichtin gen wilde, en in stilte bad zij om kracht van den Hooge, als zij haar jongen moest meedeelen haar groot verdriet. Maar zijn vlug verstand begreep direct, toen hij haar augstig-bleek gezicht zag, dat zij het liever niet zei en wierp liet gesprek over een anderen boeg. Aan dat alles dacht hij, toen hij lag te woelen in zijn bed. Plotseling hoort hij ge rucht aan de voordeur: liet geluid van liecschc stemmen en akelig gelach het openen van de voordeur, daarna van de huiskamerdeur, dan is er een oogenblik stilte, die echter verbroken wordt door de zware stem van zijn vader en het snikken van zijn moeder Hij springt op, vliegt naar beneden en komt nog juist bijtijds, om te verhinderen, dat zijn vader haar slaat. Hij plaatst zich tusschen hen; de opgeheven hand van zijn vader, die gansch ontnuchterd is, daalt langzaam, maar zeker zijn moeder slaakt een angstkreet Nu begrijpt hij echter alles En zoo heldhaftig als hij daar even was, zoo ge voelig is hij nu. Hij barst in snikken uit Sinds dien tijd is het gedeelde smart. Alle smeekbeden zijn te vergeefsch. De man gaat voort op den ingeslagen weg en de zaken gaan neer, vliegen achteruit. Dikwijls spreken zij er met hun beiden over. Hij heeft haar voorgesteld zijn studiën vaarwel te zeggen en naar een kantoor te gaan, om iets te ver dienen. Maar daarvan wil zij niets hooren. Die opoffering mag hij zich niet getroosten. En zoo leven zij voort; met hun beiden, zich zoo weinig bemoeiend met de buiten wereld Droomen, droomen gaande en ko mende Droomen, vaag voor den dag komende; die hen echter toch in staat stelden, met een helderen blik in het verleden te zien. Het was nu eenige dagen voor zijn eind-examen. En hij was, op aandringen van zijn moeder, heengegaan naar buiten de stad, de omgeving doorzoekend, die hem nog zóo vreemd was, omdat zij hier nog niet lang woonden. Hij lag languit in het gras aan den kant eener sloot. Het koren vóór hem begon aan den voet reeds te gelen en ginder op een bie tenveld waren de arbeiders druk aan het wieden. Hij zag echter niets. Hij had de oogen half gesloten en droomde zijn ruste- loozen droom, Maar ach! waren het maar droomen. Hel was zoo'n droeve werkelijkheidHoe lang was het nu geleden, dat zijn vader werd thuis gebracht, in den vroegen ochtend, toen nog nauwelijks het ochtendgloren zicht baar was Dood dood koud Wat hadden zij met hun beiden denvori- gen avond lang gewacht! Maar er kwam maar niets. Het werd elf uur; het werd twaalf uur; het werd één uur, maar er kwam geen notaris. 's Morgens vroeg werd thuis gebracht een lijk, door stadswerkers gevischt uit den vijver Er behoefde geen woord gesproken te worden. Ze begrepen alles. Er kón trouwens geen woord gesproken worden. Want de smart was tc hevig, en van de zijde der vreemden werd zij meelijdend geëerbiedigd. Eén kon haar maar troosten. En hoe geluk kig was het, dat zij tot dien Eénen konden gaan! Zij verlieten de stad, waar zóóveel ver driet geleden was en zetten hun leven voort, onbekend in een andere stad. Dat alles ging als visioenen het geestes oog van den jongeling voorbij, toen hij lag te mijmeren in Gods vriendelijke natuur. Hij opende de oogen en keek rond. Hij zag, hoe de arbeiders schaftuur hielden, hoe een flesch rondging en ieder een glaasje dronk. En alles van vroeger kwam hem weer levendig voor den geest. En op hetzelfde oogenblik sprong hij op, vast overtuigd, dat, wil men het alcoholisme bestrijden, men moet zijn „geheelonthouder." En uit zijn hart klom een gebed op tot God, om kracht, om te volvoeren zijn plan! De ontslagen gemeente-ambtenaar. B. en W. van Hilversum deelden den raad dier gemeente mede, dat zij zich genoodzaakt hebben gezien den heer j. G. van Schoonho ven ontslag te geven als commies ter secre tarie, daar hij ernstig te kort is geschoten in het beantwoorden van liet vertrouwen dat zij in hem hebben gesteld. Op dienzelfden grond hebben zij de benoeming van dezen ambtenaar tot waarnemend secretaris inge trokken. Omtrent het gedrag van den heer van Schoonhoven vernemen wij nog het volgende: De inmiddels ontslagen directeur der ge- meentegasfabriek te Hilversum W.J. Sligting had een borgtocht van f 10.000 gestort, welk bedrag in effecten in bewaargeving berustte op de Nederlandsclie Bank te Amsterdam. Dezer dagen nu liefde lieer Sligtiugbeslag leggen op het effecten-onderpand en toen werden er 2 stukken vermist. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat deze vermissing op de volgende wijze plaats vond. Ongeveer 2 jaar geleden, in 1913, werden 2 stukken van de bewuste effecten uitgeloot en door de Nederlandsche Bank teruggezon den. De heer Sligting gaf voor de uitgelote ef fecten andere in de plaats. De lieer Schoonhoven was destijds wegens de ziekte van den heer Mulder waarnemend secretaris. Hij zond wel bericht van ontvangst aan den heer Sligting en liet dit door den burgemeester teekenen, doch zond de effecten niet door naar de Ned. Bank. Het verzuim werd niet opgemerkt, doordat de burgemeester in die dagen juist met ver lof ging. De heer van S. beleende deze effecten en wendde de opbrengst ten eigen bate aan. Op het oogenblik zijn de effecten weder te bestemder plaatse aanwezig. Of van justiti- eele zijde zal worden ingegrepen valt nog niet met zekerheid te zeggen. De aanvoer herleeft. In de haven van Delfzijl, waar het verkeer gedurende de eerste negen maanden van den oorlog bijna geheel stil gelegen heeft, wordt het langzamerhand drukker, tengevolge van den aanvoer van gezaagd hout, waarvan in de eerstvolgende weken nog minstens 6000 stander verwacht wordt. Het wordt aangevoerd met Zweedsche en Duitsche booten. Ook in de haven van Emden begint het ver keer te herleven. Er komen aldaar weer ge regeld ertsbooten aan. Zalmvisschersstaking. Te Gorkum hebben de zalmvisschers van de „Gorinchemsche Zalmvisscherij Maatschappij", welke het ge meentelijk vischwater op de Merwede in pacht heeft, gestaakt. De visschers eischen f 2. per week toelage uit de reservekas. Kermis afgelast. De Raad der gemeente Lcmsterlaud heeft met algemccne stemmen besloten, niet het oog op de tijdsomstandig heden, dit jaar dc kermis te Lemmer niet te houden. Nog net gesnapt. Toen gisterenmiddag een rijksambtenaar op 't station te Gennep, een tot vertrek naar Duitschland gereedstaanden trein visiteerde, kwam de omvang van een zich daarin bevindende vrouw hem wel wat verdacht voor, temeer daar het uiterlijk er overigens nu niet zoo welgedaan uitzag. Hij liet haar derhalve uitstappen en visiteeren, waarbij bleek, dat ze onder haar kleeding tot zelfs in haar onderste onderkleeding -- zakjes met meel verborgen had. Toen ze zich (ontdekt zag, verklapte ze aan de amb tenaren, dat de beide andere zich bij haar in den trein bevindende vrouwen eveneens meel bij zich hadden voor een Duitsche, wier patriotisme zoo hoog geroemd wordt, een nu niet juist zeer vaderlandslievende handelwijze. Daar de trein zich juist in be weging had gezet, sprong een der ambtena ren op den trein en reed mede tot den uiter sten militairen post aan de grens, waaralle treinen voor controle moeten stilhouden. Hier liet de commies de beide vrouwen uitstap pen. Ze moesten nu met hun vracht beladen naderhand bleek dat ze 13, resp. 97a Kg. meel onder hare kleeding hadden met hem den drie kilometer langen weg naar het station te voet afleggen, waar ze aan lijfvisitatie werden onderworpen met het bovengenoemde resultaat. Ze waren geheel voor smokkelen ingericht, schrijft de Tel., en hadden langs haar lichaam op vernuftige wijze overal kleine zakjes voor berging van levensmiddelen in haar kleeren aangebracht. Het meel werd in beslag genomen en tegen haar proces-verbaal opgemaakt. Aanmerke lijk verdund, konden ze drie uur later naar hun grosze Vaterland wederkeereti. Altijd maar smokkelen van paarden. Niet tegenstaande het strenge toezicht en dëvele aanhalingen, blijft men in Noord-Limburg onvermoeid doorgaan met het smokkelen van paarden. Zoo werden de laatste dagen te Welierooi van vier paarden, die reeds de grens over waren, door de grenswacht er twee opgevangen, die zich hadden losgerukt en weer naar Nederland terugliepen. Een ander paard werd aldaar in beslag genomen, dat over Se Maas was gekomen, de geleider ontsnapte, eveneens werd daar een paard van zekeren S. uit Blittetswijk in beslag geno men en de eigenaar gearresteerd. Van een boer uit de buurtschap Knikkerdorp bij Well en van den landbouwer R. in de Heide bij Gennep werden 's nachts elk een paard ge stolen. Men meldt ons uit Groenlo Een bende smokkelaarstrachtte gisternacht, begunstigd door het donkere weer eenflin- ken slag te slaan. Reeds waren ze tot op een minuut afstands met een twaalftal paarden de Duitsche grens genaderd toen hun door de Groenlosche grenswacht het „Halt" werd toegeroepen. Dc smokkelaars vluchten in de roggevelden, doch een van hen kon worden aangehouden. De twaalf paarden, waaronder zeer mooie exemplaren werden in beslag ge nomen. Treinbotsing. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf, is er op het Damrak te Amsterdam een tramongeluk gebeurd. Een motorwagen van lijn 4 met open bijwagen stopte bij de halte-Óudebrugsteeg. De wagenvoerder van een motorwagen van lijn 5, die volgde, schijnt den voorgeschreven afstand niet be waard te hebben, of temperde de vaart van zijn wagen althans niet voldoende. Hoe het zij, de motorwagen van lijn 5 liep met gang op den hiervoor genoemden bijwagen van lijn 4, die tengevolge hiervan als 't ware ge kraakt werd tusschen de twee motorwagens. De gevolgen laten zich denkenzoowel~het achter- als liet voorbalkon van den bijwagen werden gedeeltelijk vernield, en ook het voorbalkon van den motorwagen van lijn 4 werd ernstig beschadigd. Een balkon van den bijwagen werd opwaarts gedrukt; een remstang geheel verbogen; de koperen bui zen die liet dakje boven het balkon onder steunden werden afgebroken, dat dakje zelf aan de voorzijde versplinterd. De grootste vernieling trof natuurlijk de glasruiten van bijwagen en motoiwagens. Duizenden scher ven vlogen over een groote uitgestrektheid in het rond. Tengevolge van liet ongeval zijn ook eenige, ofschoon gelukkig niet ern stige ongelukken te betreuren. Twee passa giers, een brandweerman en een burger, liepen bloedende verwondingen aan het hoofd en harden op. Zij werden in een aangrenzende apotheek verbonden. De beschadiging van den bijwagen van lijn 4 was van dien aard, dat hij dadelijk buiten dienst moest worden gesteldhij werd afgevoerd naar het rangeeriijnlje op het Beursplein. Ook de twee motorwagens moes ten aan de eindpunten uit den dienst worden genomen. DKAIIKËRBUIZKI der firma G. A. M. WITTERMANS, B. O. Z., worden om haar prima kwaliteit steeds meer en meer gevraagd. Voor goede legging der- zelve wordt ingestaan. Het uitzetten geschiedt met een le klas WATERPASINSTRUMENT. 8898 Beleefd aanbevolen, L. N E L I S S E Az. - - NIEUWE TONGE. 50 ets. de K.G. 62 ets. de K.G. I^AIAAKFGESSCHEN EU INMIAKPOTTK'V in ruime keuze, met gummiring en beugel, iu de maten van l/2, 1, 1V2 en 2 Liter, vanaf 4® et. tot S® et 8970 3SBT De premiën eyn vast en matigde poliskosten laag. 8557 NEEM PKOEF MET «IJS SIMBEï. Ondergeteekende bericht zijne geachte Clientele wederom als andere jaren ontvan gen te hebben een fllinke sorteering in allerlei soort zoowel voor onder als bovengoederen. Tevens ook een groote sorteering in "LINNEN- en VITRAGE GORDIJNEN, zoowel afgepast als aan stuk. En dan kan ik U wederom voorleggen een groote sorteering in gemaakte goederen van allerlei soorten COSTUMES zoowel iu KINDERMATEN als de GROOTE MATEN. Beslist nieuwe modellen en kiemen. Ook nog tevens een groote keuze iu allerlei soorten van WERKMANSGOEDEREN. 8733 Aanbevelend, B. BOTH, Mamtiacturcii StiaatdUKDiiKsIaud. Het beste adres vooralle «Vestdijk B 292, MIDDELiiARMS. HAUCJ 16, ROTTERDAM. Groote keuze In bekleed en onbekleed Mandenwerk, zooals WERK- en PAPIER MANDEN en WERKTAFELS. m m FOTO GVLEfilJ. J. van Gent, Sommelsdijk. A. Waterman, Middelharnis. J, W. Holleman, Dirksland. L. Moelker, Ooltgensplaat. VAI GEIT? P. D. Holleman, Stellendam, Mej. Tak—Schaddelee, Goedereede. M. M. Heestemans, Oude Ton ge. J. Kareis, Herkingen.

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2