FFICIËEL GEDEELTE. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMEENTERAAD. RECHTZAKEN. VERKOOmNGËNT GEMiNGD NIEUWS. genomen. Vijandelijke tegenaanvallen zijn mislukt. 8 officieren, 3350 man en 8 machine geweren waren onze buit. Ten Zuid-Oosten van den straatweg Marjampol—Kowno zijn de gevechten van de uit het Zuiden aangekomen Russische versterkingen opnieuw begonnen. Ten Noorden van Przemysl zijn er op nieuw 150 krijgsgevangenen gemaakt. Onze inval in de vijandelijke linie ten Zuiden van Bolimow is's nachts door Rus sische tegenaanvallen gevolgd, die allen zonder gevolg bleven. De gewonnen stel lingen zijn vast in onze hand. Onze buit is hier tot 1660 gevangenen, 8 kanonnen waarvan twee zware'— en 9 machine geweren gestegen. Het bruggehoofd van Sieniawa is giste ren weer genomen. De vijand liet meer dan 5000 gevangenen in onze handen. Nachte lijke tegenaanvallen van den vijand zijn mislukt. Ook ten Oosten van Jaroslau en ten Oosten van Przemysl leeft de strijd weer op. De troepen van generaal Von Linsingen hebben Mlyniska genomen. De aanval op Zydaczow wordt voortgezet. Uit Weenen werd het volgende telegram geseind In Zuid-Oost Galicie dringen onze troe pen van het leger van Pflanzer verder zegevierend vooruit. Na hardnekkige ge vechten zijn gisteren Tysineniee, Tluinalz en de hoogten ten Noorden van Olesza veroverd. Ten Zuiden van Czernelica wordt gestreden. Nieuwe Russische aanvallen op Zaleszczyski werden bloedig afgeslagen. Uit de Boekowina over de rijksgrens oprukkend, hebben onze troepen de Russen uit hun langs de grens voorbereide, sterke stellingen teruggeworpen. Bij de vervolging werden verscheidene plaatsen in Bessarabië bezet. Er vielen gisteren 1560 gevangenen in onze handen. Aan den boven-Dnjestr vallen de bond- genooten roet succes aan in de richting van Zydaczow, waar nog sterke Russische strijdkrachten den zuidelijken oever van den Dnjestr bezet houden. In Midden-Galicie heeft de aanval van de Oostenrijksch-Hongaarsche en Duitsche troepen tot de verovering van Sieniawa geleid en na de afweer van een krachtigen vijandelijken aanval, tot de bestorming van alle steunpunten ten noordoosten van die stad. Hierbij zijn 3500 Russen gevangen gemaakt. Overigens is de toestand onveranderd. Op het Zuidelijk front is het ook zoo lang zamerhand ernstiger geworden. Italië begint met zijn aanvalsplan nu ernst te maken. Terwijl de inval in Tirol niet vordert, be gint de actie bij de Isonzo op te schieten. Langs de zeekust zijn zij over de Isonzo ge gaan en hebben het stadje Monfalcone bezet. Monfalcone is een plaatsje ongeveer 6 K.M over de grens. Achter dit plaatsje beginnen de heuvels waar de Oostenrijksche verster kingen zijn. Aan Italiaansche zijde is het daar vlak land. Noordelijker hebben ze de grens overschre den en na een hardnekkig gevecht de 700 M. hoogen Nero-berg vermeesterd en staan nu voor de vestingwerken van Tolmino, nog vóór de Isonzo. De geheele actie is blijkbaar gericht tegen Triest en Istrie. Generaal Dankl is daar aangekomen om de verdediging te leiden. Volgens de berichten uit Amerika, moet aldaar een groote consternatie zijn ontstaan over het aftreden van Bryan en moet de oor logspartij hebben gezegevierd. We herhalen nog even wat we hierboven schreven, men moet met het Reuterbureau zeer voorzichtig zijn. En daar alle berichten betreffende de crisis in de vereenigde Staten, door Reuter zijn overgeseind, wordt voor zichtigheid in het gebruik aanbevolen. Bryan verklaarde volgens Reuter, op twee punten met Wilson van meening te verschillen. Bryan wenscht, dat de onderzee-aanvallen zullen worden onderzocht door een interna tionale commissie, volgens de verdragsbe palingen tusschen de vereenigde Staten en 30 landen gesloten, hoewel Duitschland die niet mede onderteekende. Ook handhaaft Bryan zijn standpunt, dat de Amerikanen het recht niet hebben, het land in gevaar te brengen, door te reizen in het oorlogsgebied na Duitschland's waar schuwing. Naar verluidt deelt het gansche kabinet Wilson's meening, dat arbitrage on mogelijk is, zoolang Duitschland niet bij voorbaat toezegt, de misdadige vernietiging van koopvaardijschepen te zullen staken." Als dit verloop juist is, mag met recht betwijfeld worden, of de vriendschappelijke verhoudingen tusschen Amerika en Duitsch land nog lang zullen blijven bestaan. Wij behoeven zeker niet te wijzen op de ernstige gevolgen van een dergelijke breuk. Allereerst zal in Amerika zelf een uiterst gespannen toestand ontstaan, tusschen de Engelsch-gezinde en Duitsch-gezinde bevol king vervolgens wordt het handelsvraagstuk nog veel ingewikkelder: Engeland kan dan openlijk een massa munitie krijgen, die het nu smokkelen moet en België, dat men zegt te willen helpen, wordt opnieuw het kind van de rekening, want het spreekt vanzelf dat Duitschland de levensmiddelen aanvoer zal weigeren uit een hem vijandig land. VERSPREIDE BERICHTEN. Churchill's uitlating dat de Engelschen aan de Dardanellen op een paar mijlen van de overwinning staan, doet het Engelsche week blad The Nation opmerken„Dit is waar, maar die paar mijlen vormen juist de harde noot voor de expeditie. Een generaal die voor een vesting gaat zitten, is binnen een paar physieke mijlen van zijn doel, en toch misschien niet nabij zijn werkelijk doel. Te Hamburg is Vrijdagnacht een zware brand uitgebroken in den houthandel der firma ilhelm Gulh aan den Heikkammsweg. De nd sloeg over naar de naburige steenko khuizen der firma Schroder, die even- brandden. De aangerichte schade is Nt vastgesteld, doch zeer belangrijk. <ioedt brandstichting. COLLECTE VOOR DEN OEWA PENDEN DIENST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat de jaarlijksche Collecte ten behoeve van het „fonds tot aanmoediging en ondersteuning van deu gewapenden dienst in de Nederlan den" in deze Gemeente zal worden gehou den aan de huizen der ingezetenen, op Vrij dag 18 Juni a.s. Zij achten het niet ondienstig de ingeze tenen te herinneren, dat dit Fonds niet is opgericht en wordt aangewend om datgene te doen waartoe de Staat verplicht is, maar om buitengewone belooningen uit te reiken aan hen, die bij de verschillende oorlogen voor ons Vaderland en onze Overzeesche bezittingen lijf en leven hebben veil gehad. Burgemeester en Wethouders vertrouwen, met het oog op de steeds toenemende be hoefte, dat de ingezetenen door milde offers blijken zullen geven van hunne belangstel ling in het lot der gekwetsten. Sommelsdijk den 12 Juni 1915. De Secretaris De Burgemeester. 1Z. GEELHOED. BOUMAN. KOHIER VAN HET SCHOOLGELD. VOOR HET |LAGER ONDERWIJS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente SOMMELSDIJK maken bekend, dat een afschrift van het kohier van het schoolgeld voor het lager onderwijs over het 2e kwartaal 1915, gedurende vijf maanden, van 15 Juni tot en met 14 November 1915, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Sommeldijk, 14 Juni 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOUMAN, Burgemeester. Iz. GEELHOED, Secretaris. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De BURGEMEESTER der Gemeente Som melsdijk brengt ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 29 Juni a.s., zal plaats hebben de verkiezing van vier leden van den Gemeenteraad, wegens aftre ding van de lieeren W. van BEEK, M.JOPPE jz., A. A. M1JS en J. TIMMERMAN Mz. dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Se cretarie der Gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd: OPGAVEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en ar tikel 10 der Gemeentewet, welke opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat. Formulieren voor de opgaven zijn van 15 Juni 1915 tot en met den dag der verkiezing ter Secretarie kosteloos verkrijgbaar. Op die formulieren is vermeld het voor de candidaat- stelling vereischte aantal handteekeningen van kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering der opgaven moet geschieden persoonlijk door één of meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De can didaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven .De Burgemeester brengt hierbij in herin nering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in arfikel 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien van handteekeningen van personen, die niet be voegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zon der die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene wettige opga.ve zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste DRIE MAANDEN of eene geldboete van ten hoogste HONDERD TWINTIG GULDEN. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelne ming aan de verkiezing, eene voor die ver kiezing ter inlevering bestemde opgave, be doeld bij artikel 51, heeft onderteekend. SOMMELSDIJK, den 14 Juni 1915. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. Door de Rijkspolitie alhier is* proces-verbaal opgemaakt tegen C. v. d. S. uil Dirksland, wegens het rijden met een rijwiel zonder voorzien te zijn van een licht gevende lantaarn. De verkiezing voor 4 leden van den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van de lieeren „W. van Beek, M. Joppe, A. A. Mijs en J. Timmerman Mzn. zal alhier plaats hebben op Dinsdag 29 Juni a.s. Een schadepost. Van M. N. alhier lag Maandagmorgen een varken dood in het hok. Bij onderzoek bleek het te zijn gestorven aan vlekziekte. MIDDELHARNIS. Van af 7 Juni tot 6 No vember ligt ter Gemeentesecretarie ter inza ge het primitief Kohier van den Hoofdelijken Omslag. STAD AAN 'T HARINGVLIET. B. en W. dezer gemeente maken bekend, dat de Col lecte voor den Gewapenden dienst zal ge houden worden op Vrijdag 18 Juni a.s. In het huis dezer gemeente Wijk B. no. 101 b. kwam een geval voor der besmette lijke ziekte Febris Typhoidea met doodelijken afloop. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat formulieren voor de opgave van de Candidaten voor den Gemeenteraad kos teloos verkrijgbaar zijn ter gemeentesecretarie vanaf 12 Juni tot den dag der verkiezing. Het Regeeringsbrood bevalt hier uit stekend. Dit getuigen het getal liefhebbers, dat nog steeds vermeerderd. Vanaf heden is regeeringsspek verkrijgbaar tegen 50 en 52Vï cent het pond. DEN BOMMEL. B. en W. dezer gemeente maken bekend dat a.s. Dinsdag 22 Juni de collecte voor den gewapenden dienst langs de huizen zal worden gehouden. De Burgemeester heeft de prijs voor het regeeringsvarkensvleesch bepaald op reu zel en vet spek 50 ct. carbonade, mager spek 52Vi ct' rollade, lapjes, gehakt en worst 55 ct. Een inwoner dezer gemeente Donder dagavond de Voorstraat doorfietsende werd door een uitschietende hond in zijn been ge beten, zoodanig dat het bloed er uitvloeide Het eigenaardige was, dat hijzelf deze hond geruimen tijd geleden verkocht had aan een ander, welke zijn vroegere eigenaar in het duister niet direct erkende. OOLTGENSPLAAT. B. en W. dezer ge meente maken bekend de door hen getroffen regeling omtrent het verstrekken van regee ringsbrood door den betrokken Minister is goedgekeurd 18 Juni a.s. zal het verkrijgbaar gesteld worden, de broodkaarten kunnen Woensdagavond van 6'/a tot 8 uur aan het gemeentehuis worden afgehaald. NIEUWE TONGE, Zondagavond leed den landbouwer Chr. B. een zwaar verlies, een paard dat hij sinds 14 dagen had gekocht naar men zegt voor f 625 moest hij vermoe' delijk door gevatten kou, door den dood missen en was niet verzekerd. Aangezien den aannemer voor het ver voeren van grond voor de gemeente het werk niet heeft aangevoerd is het nu wederom aanbesteed aan A. van Alphen Jz. voor f 1.25 per Kub. m. In weerwil dat de verhuring van het grasgewas in den polder Battenoord het vo rig jaar buiten gewoon duur is geweest heeft het nu nog f 2.00 meer opgebracht. DIRKsLAND. Wegens periodieke aftreding der leden van den gemeenteraad C. v. d. Poel, C. Warnaer en J. Roodzant, zal op Dins dag 29 Juni daarvoor verkiezing plaats heb ben, Een tweede geval van diphtheritis doet zich hier voor bij een knaapje van 6 jaar onder deze gemeente. Maandagmiddag werd hier een vlieg tuig waargenomen. Eenige wielrijders begaven zich op weg met het doel te trachten het meer van nabij te kunnen onderscheiden wat echter misluk te. Het nam koers over het Haringvliet. HERKINGEN. De candidaatstelling voor twee leden van |den Gemeenteraad wegens periodieke aftreding der lieeren J. v. Kempen en M. Keijzer kan plaats hebben op Dins- 29 Juni e.k. van des voorm. 9 tot nam.4 uur. Formulieren zijn vanaf 15 Juni tot den dag der verkiezing ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar. Het bestuur van den polder Oud Her- kingen hoopt op 23 Juni des voorm. 10 ure ten gemeentehuize alhier publiek te verkoo- pen het grasgewas van het seisoen 1915. Na dere gegevens verkrijgbaar bij den voorz. C. v. d. Velde. Door B. en W. is bepaald dat op Vrijdag 18 Juni a.s. des avonds ten 6 ure de brand spuit zal worden beproefd en is daartoe door hun de lijst van geaffecteerden herzien en gepubliceerd waarheen belanghebbenden na der naar worden verwezen. De oogst van de eerste fruit n.l. die der aardbezieên is uit de onder deze gemeen te gelegen tuinen wc.'r in vollen gang en vindt als vorige jaren weer gaarne haar af nemers. De prijs van dpze heerlijke vrucht is gewoon en aan omstandigheden onder worpen. STELLENDAM. Zaterdag reed de bouw knecht S. J. alhier, door het onklaar raken van de leidsels, met paard en kar in de sloot bij „Even buiten". Toegeschoten hulp bracht het zaakje spoedig weer op 't drooge, zoo dat het met weinig schade afliep. Jl. Zondag brak het 6-jarig zoontje van C. van Wezel den linkerarm, doordat hij bij het spelen van den steenen kap viel aan het eind van de Nieuwe Weg. Maandagmorgen vloog over deze ge meente een vliegmachine van onbekende na tionaliteit; Ze kwam uit Zuidwestelijke rich ting op geringe hoogte over, koersende naar het Oosten, om toen met een zwenking in het Noordwesten te verdwijnen. Daar het vliegtuig zich reeds van verre liet hooren, werd het door zeer velen nagestaard. Tot heden zijn hier aangevraagd 114 broodkaarten voor 666 personen. De verkiezing van leden voor den ge meenteraad zal gehouden worden op Dinsdag 29 Juni a.s. Aan de beurt van aftreding zijn de heerenJ. v, Oostenbrugge, Holleman en J. v. Seters. GOEDEREEDE. De verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad, wegens perio diek aftreden van de H.H Joh. Koeteeuw en L. v. d. Wende, zal plaats hebben op Dins dag 29 Juni a.s. De door den Gemeenteraad benoemde schattingscommissie voor de Inkomstenbe lasting, hebben allen hunne benoeming aan genomen. Op 23 Juni a.s. des voormiddags ll'/j uur zal er gelegenheid zijn tot vaceinatie in de Gemeente bewaarschool alhier. De stand der te veld staande gewasschen, overtreft bijna overal om deze gemeente het middelmatige. In enkele stukken lands komt het z.g.n. kroef in de juin voor. Door eenige onzer ingezetenen werd Zaterdag al nieuwe aardappelen uit de tuinen gehaald. Over het algemeen was dc uitkomst nog al bevredigend. Als een zeldzaamheid zij gemeld, dat in den tuin van P. V. een lijster haar nest heeft gebouwd, waarin zij negen eieren gelegd heeft. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf zag de zeevisschcr W. L. met zijn bemanning een Duitsche duikboot die hoogstwaarschijn lijk een Engelsche vischkotter torpedeerde. Maandagmiddag omstreeks 2 uur kwam een vliegmachine vlak over onze gemeente, ze bewoog zich zoo laag dat de beide inzit tenden goed zichtbaar waren. Het 20eeuwsche wonder had veel bekijks. HELLEVOETSLUIS. Maandagmiddag vloog hier een vliegmachine over. Na boven het glasis eenige cirkelvluchten gemaakt te heb ben vervolgde Jiet vliegtuig zijn weg langs de kust. De machine vloog zeer laag, zoo danig dat men hier van gedachte was dat hier een landing zou plaats hebben. Veel volk was op de been. Donderdagmorgen arriveerde hier per auto ZEm. de Bisschop uit het Bisdom Haar lem. Nadat de Bisschop de R. K. Kerk was binnengekomen .en een groote schare katho lieken volwassen en kinderen mede de R.K. kerk waren binnengegaan begon de dienst door den Bisschop zelf geleid na afloop waar van het „vormsel" werd toegedient aan hen die het mochten ontvangen. Ook vele mili tairen waren in het kerkgebouw aanwezig. Vrijdag is hier voor het eerst het z.g „regeeringsbrood" gebakken, de kwaliteit is best en de kleur eenigzins donkerder dan „kropbrood". De gelegenheid om een brood kaart te vragen staat open op eiken werkdag aan het politie-bureau of doortusschenkomst van den bakker van wien men brood hebben wil. Spoedeischende vergadering van den Raad der Gemeente Helievoetsluis op 12 juni n.m. 4 uur. De Voorz. opent te vier uur de vergadering. Afwezig zijn de leden H. Kerbert en J. van der Wiele. Voorz. deelt mee, dat hij den Raad deed bijeenroepen naar aanleiding van het ontvan gen van een missive van Ged. Staten over de verbouwing van de O. L. Scholen. De missive bevatte de aanzegging van Z.Ex. den Min. van Staat, Min. van Binnen- landsche Zaken, dat Z.Ex. Zijne goedkeuring- zou hechten aan het raadsbesluit, dat de verbouwing van de scholen aan den minsten inschrijver gunde. Voorz. vraagt of een der leden iets heeft te zeggen naar aanleiding van dé voorgelezen missive. Dan stelt de Voorz. voor, dat de Raad, in overeenstemming met den Min. het werk zal gunnen aan den iaagsten inschrijver. dhr. Smit zegt: Er is alzoo eerst een raads besluit noodig voor de Min. het werk kan gunnen aan den Iaagsten inschrijver. dhr. Guttig: Wij zijn dus niet vrij om te handelen in het belang der gemeentenaren. dhr. Vermaas: Nu behoeven we eigenlijk niet te stemmen. Voorz. zegt: Het is nu eenmaal een wets- vorm, dat de Raad een besluit moet nemen, waaraan de Min, zijn goedkeuring hecht. dhr de Boo zegt dat aan den eisch van den Min. zooals hij daar ligt, weinig te ver- anderen is. Wanneer de Raad er tegenin gaat doet dit de zaak maar rekken en nog eens rekken. Voorz. zegt, dat het juist is, zooals dhr. de Boo zegt en dat wij aan dien eisch moe ten voldoen. dhr. de Boo zegt: Ik weet niet of ik te ver ga, maar ik zou willen weten of die in schrijver, die ingezetene der gemeente is, er werkelijk op staat het werk te volvoeren. Ik heb niet de gelegenheid gehad, het te on derzoeken. Voorz. zegt dat het van geen belang is het te weten daar wij ons aan den Min. moe ten houden. dhr. Smit zegt, dat de Raad, die hier zit als vertegenwoordigers der gemeentenaren, volgens billijkheid moet meewerken om het werk te doen uitvoeren door een ingezetene en spr. zegt er naar zijn beste krachten voor te zullen werken. De missive van den Min. sluit geenszins uit, dat Z.Ex. ook bereid is een besluit van den Raad goed te keuren, waarbij het werk aan den ingezetene wordt gegund. Het voorstel om het werk aan den Iaagsten inschrijver te gunnen wordt daarna in stemming gebracht en met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. Voorz. vraagt machtiging om tegen het einde der maand f 2500 kasgeld te mogen opnemen, om betalingen in het laatst van deze en in liet begin van de volgende maand te kunnen doen. Hiertoe wordt besloten. dhr. Guttig zegt, dat de Raad eenige weken geleden een verordening van den Stelling- Commandant heeft goedgekeurd met betrek king tot het rijden van meer dan twee wiel rijders naast elkaar op een weg, waarop voet gangersverkeer is. Nu is het echter, vervolgt spr. met de motorrijders en de automobielen in dienst van de militaire macht een geheel andere zaak, daar deze zich om voetgangers noch andere voertuigen bekommeren en er maar wild op los rijden ook wanneer de scholen leegstroomen. Spr. vraagt den Voorz. of dit nu niet ter bevoegder plaatse kon ter kennis gebracht worden, daar deze toestand toch onhoudbaar is. Meerdere leden steunen dit betoog. De Voorz. zegt het ter kennis te zullen brengen van den Stelling-Commandant en ook wat betreft de andere verordening te vragen of aan die verordening publicatie moet worden gegeven door den Raad of door den Stelling-Commandant. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Kantongerecht te Sommelsdijk. Strafzitting van 11 Juni 1915. Het openb. Ministerie eischte heden tegen: Jb. V. verstek, op getuigen verklaring f3 boete subs. 3 dagen hechtenis. M. I. v. dc V. verstek, wegens het als schipper met zijn schuit de haven te Oude Tonge binnengekomen, hoewel hij aangezegd was deze te groote afmetingen had. Op ge tuigen verklaring veroordeeld tot f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. M. I. v. d. V. Alsvoren f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. G. W. v. K. 36 jaar, landbouwer te den Bommel. In den avond van den 10 April 1915 te loopen langs dc trambaan, f4 boete subs. 4 dagen hechtenis. KI. Vr. 37 jaar, landbouwer te Middelhar- nis. Geen voldoende zorg besteed voor een hem tocbchoorcndc gevaarlijke hond zoodat in den avond van den 17 April 1915 het mo gelijk was. deze een jongen Joh. Smit bloe dend in het been beet wat veel pijn vcroor zaakte, aangezien volgens beklaagde in het proces-verbaal en dagvaarding een verkeerde naam is opgegeven en niet Joh. Smit wat de vader is, maar M. Smit gebeten moet zijn, wordt deze zaak aangehouden. M. P. H. 38 jaar, bode te Middelharnis, als geleider van een hondenkar bespannen met honden, op 19 April 1915 niet voorzien te zijn van een nummerbewijs, drinkbak en geen duidelijke geschilderde naam en woonplaats op de kar, 3 geldboeten van f 1 subs 3 maal 1 dag hechtenis. M. K. 45 jaar schipper te Middelharnis. Op 3sMei 1915 zijn vaartuig vast te leggen op een verboden plaats buiten de haven te Middelharnis, wat tevens gevaarlijk is voor de scheepvaart en wat volgens getuigen ver klaring niet uit nood geschiedde, f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. C. 37 jaar, werkman te Melissant, zon der vergunning van het Bestuur der polder Krayenisse in den avond van den 30 April 1915 ingravingen in den dijk te doen, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. P. W. v. D. verstek, op 7 Mei 1915 slach ten van een paard op den openbaren weg. Op getuigen verklaring f3 boete subs. 3 da gen hechtenis. Joh. v. d. H. 59 jaar, visscher te Willem stad. In de rivier 't Haringvliet onder de ge meente den Bommel visschen met verboden vischtuig, f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis, C. Kr. 26 jaar timmerman te Middelharnis. Als hoofd van een bedrijf jongens in zijn dienst te hebben zonder voorzien te zijn van een arbeidskaart. Aangehouden. W. H. I., M. d. R., Joh. v. H., C. C. v. G. L. H., J. C. N„ T. W., J. P., P. B„ H. B P. W. v. D., B. d. B., M. v.O., A. V., J.Tr., K. KL, H. T., P. W., L. C. M., I. J., W. C. L C. L., G., A. H., C.P.T., W.d'.j., W.Str C. v. H., P. v. H., J. d. K., C. L. en W. R. allen verstek. Op Woensdag 16 Juni 1915, 's avonds 6'/» uur, te Oude Tonge, ter herberge van M. Geluk, van Roode klavers, hooigrüs en kant gras, wassende in de polders het Noordland en Óudeland van Oude Tonge breeder bij biljet omschreven. Ten verzoeke van de Er ven van Wijlen den Heer M. van der Jagt. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 16 Juni 1915 's nam. 5 uur, te Nieuwe Tonge, ter herberge van T. Hol leman van roode- klavers wassende in den polder Battenoord ten verzoeke van den Heer j. Brooshoofd, Notaris Van der Siuys. Inschrij ving naar de-winning van 8.94.50 H.A. (19 Gem. 143 R. V. Maat) Bouw- en Weiland te Nieuwe Tonge in den polder Battenoord, aan den Blaakweg en aan het Kiespad, kad. Sectie B no 495, 496, 508, 506, 811 en 854 in 7 perceelen, toebehoorende aan den Heer Corn. Holleman Anthz. en cons. De verhuring geschiedt vcor 10 jaren, in gaande blootschoof 1915 tegen een jaarlijk- schen huurprijs van f 45 per 0.45.92 H.A (V. Gemet). Inlichtingen te verkrijgen en geteekende inschrijvingsbiljetten uiterlijk 24 Juni 1915in te leveren ten kantore van Notaris VAN.DÉR SLUYS te Dirksland Op Woensdag 16 Juni 1915 des namiddags ten 6 ure te Achthuizen bij liet café Jacobs van een partij timmerhout als planten, delen, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROE NENDIJK. Op Donderdag 17 Juni 1915 des namid dags ten 2 ure te Stad aan 't Haringvliet in de herberg van den heer G. Smits aldaar van Roode- en Lucerne klaver om tweemaal te. maaien; van Hooigras aan den Zeedijk en van kant- en grephooigras om eenmaal te maaien, alles te velde in den Brienenpolder aldaar. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 17 Juni 1915 des namiddags ten 6 ure te Sommelsdijk aan de Kaai van een partij timmerhout als planken, delen, lat ten, schroten enz. Deurwaarder GROENEN DIJK. Op Donderdag 17 Juni 1915, 's avonds ö'/j uur verkoop van ürasgewas in den Magda- lenapolder, om éénmaal te maaien, ten ver zoeke van dhr. M. Mijs te Oude Tonge, bij Wed. G. Kanters Zn. aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 18 Juni 1915 des namiddags ten 6 ure te Oude Tonge aan de Kaai van een partij timmerhout als planken, delen, latten, schroten enz. Deurwaarder GROE NENDIJK. 9197. Op Vrijdag 18 Juni 1915, 's avonds 8 uur, te Stellendam, ter herberge van Mej. de Wed. G. Knöps, afslag van'. Een winkelhuis met erf en grond (erfpacht tot 11 November 1950), te Stellendam, aan den Langeweg, nabij het Tramstation, kad. Sectie B. nommer 1712, groot 4 Aren 10 centiaren. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 23 Juni 1915, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling van: 13, 27, 70 H.A. (28 Gem. 273 R. V. Maat) vruchtbaar Bouwland, te Melissant, in den polder Nieuw-Kraaijer, nabij de haven van Dirksland kad. Sectie A. nommers 5, 6, 7, 8, 9, lOen 11, in 7 perceelen en in combinatiën. Vrij van huur en te aan vaarden blootschoof 1915. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag, 24 Juni inzet- en Donderdag 1 Juli afslag, telkens des avonds 6 uur te Stellendam in het logement van Troost, van 3.38.60 Hectare öf 7 Geme ten 112 R. V. M. bouwland te Stellendam in Kavel 38 van den Eendrachtspólder, kadas ter Sectie C nos. 66 en 65. in 6 perceelen en in combinatiën. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag, 26 Juni 's avonds 6 uur te Oud dorp in het Logement van Akershoek van verschillende perceelen grasgewas en naët onder Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 30 Juni 1915, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag, van: 13, 27, 70 H.A. (28 Gem. 273 R. V. Maat) vruchtbaar Bouwland, te Melissaul, inden polder Nieuw-Kraaijer, nabij de haven van Dirksland, kad. Sectie! A. nommers 5, 6, 7, 8, 9, 10 en 11, in 7 per ceelen en in combinatiën. Vrij van huur en te aanvaarden blootschoof 1915. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag, 16 Juni 's voormiddags 9 uur te Stellendam in het logement van Troost, van verschillende perceelen klaver- en gras gewas te velde, in den Adriana-, Eendrachts- en Halspolder onder Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Een flink soldaat. Men meldt uit Valkens- waard Bij een der wachten uitgezet te Leendens trijp werd in den nacht van 7 op 8 Juni een patrouille uitgezonden van twee miliciens, Ten einde meer succes te hebben, hadden de beide miliciens zich op verschillende pun ten opgesteld. Plotseling ziet de milicien H. eenige menschen over de heide aankomen. Hij gaat er regelrecht heen en ziet op een gegeven oogenblik niets meer. Zoekend vindt hij in een uitgedroogd veen twaalf smokke laars liggen. Hij gaat er heen en gelast hen op te staan. Zij doen het maar willen een dreigende houding aannemen. Omdat het hem bekend was, dat er zich hier gevaarlijke individuen bevonden, deed hij een schot in de lucht, en beval te staan tot hij den boel had onderzocht. Hem bleek, dat er een groot aantal petroleumblikken aan wezig was. Alleen zijnde en ver van de wacht was de situatie moeilijk. Doch het mannetje nam een kort besluit. Met geveld geweer tel de hij het aantal, dat 43 bleek te zijn en een in houd had van 550 liter. Hoe ze aan de wacht te krijgen? „Pak die blikken op en volg mij", was zijn bevel. Zij weigerden. Zijn kort ant woordt was: „als gij het niet doet, schiet ik je neer". Deze bedreiging hielp. Hij stelde ze op één gelid en hij zelf er naast. Toen zoowat een kilometer geloopen was, zetten de smok kelaars de blikken neer en wilden niet ver der. Weer hetzelfde antwoord van den mili cien en na een uur geloopen te hebben, kwam hij met hen aan de wacht aan, waar proces verbaal kon worden opgemaakt. Bij het hooren der namen bleek, dat er verschillende beruchte sujetten bij waren. Hij alleen had door zijn kort en kloek optreden dit bravourstukje uitgehaald, zoo veel te flinker, omdat op dit punt reeds ge schoten was op patrouilleerende menschen. Slaap zacht. Te 's Heerenberg heeft de grenswacht in de laatste dagen verschillen de vrouwen uit Emmerik aangehouden, die met een kinderwagen door kwamen om te smokkelen. Ze stopten in een kussensloop vleesch en andere waren, welke ze smokkel den en gebruikten dit als rustplaats voor hun kind. Verdronken. Zaterdagmiddag is de 6-jarige G. van U. te Rotterdam aan den uitlegsteiger van den veerdienst Heen en Weer aan het Maasstation alhier, te water gevallen en jam merlijk verdronken. De jongen was in een op dien steiger staande lantaarn geklommen

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2