Advertentien. PLAATSELIJK NIEUWS. VERKOOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. V1SS0HERIJ. KERK EN SCHOOL. TELEGRAMMEN. MARKTBERIGHTEN. ADRÏAAN ANTHOME JACOBUS FMCISCUS, AANBEVELING. Erzherzog Eugen Volgens het &*erliaer Ta- gcblat is de honing van Grie kenland OVTJBTiËDMV. De heer en mej. GUËRAND---De Witte, geven kennis van de geboorte van een welgeschapen zoon Stellendam, 5 Juni 1915. 9186 Het. verlies van een mijner runderen werd mij door de Algemeene Paar den - en Veeverzekering-Maatschap pij te 's-Gravenhage (De Oude Zwol- sche van 1895), Directeur Linthout, binnen enkele dagen vergoed. Deze Maatschappij verdient wegens hare inrichting alle aanbeveling. [9179 K. GR1NWIS Kzn. Ouddorp, den 31 Mei 1915. Agent de Heer Joh. Hameeteman. En het zou ons niet verwonderen als het spoedig viel. Berlijn melde nog heden: Op het zuidoostelijke oorlogsterrein hebben Duitsche en Oostenrijksch-Hongaarsche troe pen ten O. van Przemysl den vijand terug geworpen tot in de streek ten N. W. en ten Z. W. van Mosciska. Het leger van generaal v. Linsingen heeft een bruggehoofd van den vijand bij Zurawno bestormd en is op het punt den overgang over den Dnjestr bij die plaats te forceeren. Ook meer naar het Zuiden vordert de ver volging. Zij heeft voor ons totnogtoe 10.900 gevangenen, 6 kanonnen, 14 machinegeweren opgeleverd. Valt binnen afzienbaren tijd Lemberg, dan is de Sanlinie voor de Russen onhoudbaar geworden en moeten zij geheel Galicië prijs geven en de strijd op eigen terrein voortzetten. Lemberg is op zich zelf een open stad. En de toegang er heen levert geen natuur lijke moeilijkheden op. Wanneer Mackenzen's leger uit Przemysl en het leger dat Strijj in nam uit dié streek, snel opereeren, terwijl het hun gelukt de Russen aan de San te blijven houden, dan kon Juni hun wel eens de hèr-bezetting èn van Przemysl èn van Lemberg brengen. We moeten het afwachten. Londen heeft wéér een bezoek van een vliegmachine gehad. Uit Vlissingen wordt daaromtrent aan de N. R. Ct. gemeld: Hier is binnengekomen de mailboot Prin- ses }uliana van de Mij. Zeeland, die het vol gende rapporteert: Vrijdagavond om 12 uur, toen de boot te Londen lag en de meeste passagiers zich reeds aan boord bevonden, onder wie 60 Duitsche vrouwen en kinderen, zijn uit een Duitsch vliegtuig, dat van Gravesend kwam, vijf bommen geworpen in de buurt der mail boot; vier ontploften, terwijl één, die niet ontplofte, slechts 10 meter voor den uitkijk in het water viel. Schade is niet aangericht, doch onder de passagiers ontstond groote opschudding; vele vielen flauw. Van andere zijde meldt men ons nog dat de bommen vermoedelijk waren bestemd voor een scheepje beladen met dynamiet, dat op nog geen 100 meter van de mailboot lag. Eenige ruiten en gloeilampjes op de mail boot zijn stukgesprongen. De schokken, die de bommen veroorzaakten, waren zoo hevig, dat matrozen mededeelden zoo iets verschrik kelijks nog nimmer te hebben meegemaakt. Aan de Dardanellen wil het niet vlotten. De Bondgenooten zijn Vrijdag weer een krachtig offensief begonnen, maar volgens de laatste berichten zonder hun doel te bereiken. VERSPREIDE BERICHTEN. De Lusitania. De Kölnische Zeitung ver neemt uit Berlijn Het Amerikaansche Journal of Commerce, een zeer gezien vakblad, bevat in zijn num mer van 18 Mei een autentieke meededeeling over de lading van de Lusitania, die een zoo volkomen rechtvaardiging van het optreden Duitscherzijds geeft, dat daarmede alle ver dere strijd ophoudt. Die mededeeling is ontleend aan de ter douane overgelegde ladingslijst van dc Lu sitania. Volgens die lijst hu had het schip voor 200.000 dollar munitie, voor 112,000 dol lar koper en ijzer en voor 67,000 dollar rni- litaire voorwerpen aan boord. 'Naar het Journal of Commerce schrijft speelt bij de lading de hoofdrol koper, koperdraad messingplaten en ander metaal, die, zegt het blijkbaar voor de vervaardiging van munitie bestemd waren. Het Handelsblad van Antwerpen heeft in zijn nummer van 25 Mei onder het opschrift In den nood leert men zijn vrienden kennen, een warm gesteld artikel gehad, waarin hul de werd gebracht aan de hulpvaardigheid van den Nederlandschen soldaat, die vooral bij den grooten uittocht der Belgen naar Ne derland na den val van Antwerpen op on dubbelzinnige wijze is gebleken. Wij hebben van het artikel van het Hbld. v. Antwerpen te zijner tijd in ons blad melding gemaakt. Thans lezen we in het Antwerpsche orgaan „dat te Antwerpen een comiteit in vorming is, met het oogmerk eene klinkende hulde te brengen aan de edelmoedige soldaten, die zooveel bewijzen van menschenliefde gaven." Het Hbld. v. Antw. bevat tevens een ge dicht van C. Criar, „Aan de Hollandsche sol daten" geheeten, waarvan hier de eerste twee en het laatste couplet mogen volgen Mijn dankbaar hart herdenke U steeds. ONederlandsche, brave zielen. Hoe dikwijls toch heb ik niet reeds Wijl dankbre tranen mij ontvielen U in den geest terug gezien U, brave jongens! goede harten Voorwien meelijdend hulpe biên Natuurgewoon is. Wat al smarten Hebt gij niet met een zacht gebaar Verlicht; wat deed gij tranen drogen 1 Bij de arme vluchtelingen schaar Met uw harttreffend mededoogen. Nog zie ik U, met zacht geweld Om haren last wat te verminderen Het kind, in moeders arm gekneld Haar zacht ontnemen. Zwakke kinderen Zie 'k U nog, droevig aangedaan Optillen en soms uren dragen 'k Zie grijsaards met een pak belaan Ontlasten, en hen zelfs nog schragen. Nog zie ik, hoe gij vol genot Uwe rantsoenen weg gingt schenken U zelf vergetend, om aan 't lot Van diep rampzaligen te denken. Geloof, de dankbaarheid is groot Die wij voor uw weldaden voelen Die blijft ons bij, tot aan den dood, Neen, nooit zal dit gevoel verkoelen s "'«I't nooit zal iemand van ons al éènen stond vergeten kunnen jnilde giften zonder tal ns met eenvoud wist te gunnen. nogmaals U onzen dank amnig dankbaar hart geboren. cpen wij met vorschen klank, \PH de wereld moge hooren. MIDDELHARNIS. De heeren C.KolfL.Kor- vink J. J. Nipius, J. J. Slis welke benoemd zijn tot leden van de schattingscommissie voor de inkomsten belasting hebben hun be noeming aangenomen en zijn als zoodanig beëedigd. Zondagmiddag reed een fietsrijder van den Bommel langs de kaaikant alhier met het gevolg dat hij met fiets en al in het wa ter tuimelde. Daar hulp aanwezig was had men weldra de natte rijder op den kant en bracht hij het er met een ongewenscht bad af. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Een goede vondst. De vorige week vond de arbeider A. Wesdijk in het land een gouden tientje, wat hem zeker wel in deze dure tijden goed te pas kwam. De eventueele stemming en herstemming voor den Gemeenteraad zal plaats hebben 6 en 13 Juli a.s. Aftredende zijn de heeren A. J. Braber en A. Koppenaal. Tot sergeant werd dezer dagen bevor derd onze dorpsgenoot J. van Splunter. Onze dorpsgenoot A. v. d. Gijze is de vorige week op een visscherschuit naar zee vertrokken. Menigeen zou hiervan, in deze tijden met het oog op de mijnen afschrikken. NIEUWE TONGE. Maandagavond had het zoontje van L. H. het ongeluk al spelende in een moddersloot achter het dorp te val len, uitgezonderd een bemodderd pak liep het verder goed af. De toelage aan de met de mobilisatie in verband staande gezinnen, is algemeen verhoogd, bij sommige tot 30 cent per dag. DIRKSLAND. Bij een 9 jarig meisje is hier een geval van Diphtheritus geconstateerd. Bij de trekking der Paardenloterij had de zoon van den schilder v. D. een aardig buitenkansje. Een flink jong paard viel hem ten deel van aanzienlijke waarde. Ook nog enkele andere prijzen vielen hier van min der waardigheid. Donderdag 10 Juni des avonds om 6 ure zal aan den havendijk een partij nieuw timmerhout worden verkocht. STELLENDAM. Jl. Donderdag demonteerde de garnalenhandelaar A. de Jager alhier op de zandbank „Hinder" een Engelsche mijn, en bracht de losse deelen alhier op den wal. Vandaar werden de deelen weggehaald per marine vaartuig en naar Hellevoetsluis ge bracht. Een der gevaarlijkste deelen, welke de J. mede naar huis genomen had, werd op het gors naast de haven tot ontploffing ge bracht. GOEDEREEDE. De 20 jarige M. v. D. kwam in de, achter hun huis loopende wa tering terecht, doch werd door C. L. er spoe dig uitgetrokken, zoodat zij er met de schrik en een nat pak afkwam. De stakende arbeiders van J. L. hebben het werk weer hervat zonder dat hunne loo- nen zijn verhoogd. Ook in deze gemeente is de gelegen heid opengesteld tot het verkrijgen van brood kaarten voor regeeringsbrood. Bij D. R. ontstond Zaterdag een begin van brand, door het in brand geraken van een petroleum toestel, met behulp van de buren was dit zaakje vlug opgeruimd. Er is alhier ajuin verkocht, die als ze rijp is moet worden geleverd, voor f 3. de 60 Kilo. Door den heer P. v. d. Wende werd, van de Dirkslandsche loterij, een driejarig paard geloot hetwelk door hem voor f 490. werd verkocht. Een aardig buitenkansje. SOMMELSDljK. Op 18 Juni a.s. zal langs de huizen de gewone jaariijksche collecte gehouden worden voor den gewapenden dienst. Zondagmiddag j. 1. liep,militairL. v. t. G blootshoofd van hier naar Dirksland. Onderweg getroffen door een zonnesteek moest hij zich terstond onder geneeskundige behandeling stellen. Zijn toestand was Zondagavond nogal ernstig. De oorlog tusschen Italië eii Oostenrijk. Wij geven hier een afdruk van het portret van den in Tirol benoemde Oostenrijkschen opperbevelhebber: Aartshertog Eugenius. Op Woensdag 9 Juni 1915 bij inzet en op Woensdag 16 Juni 1915 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van a. Het woon- en winkelhuis aan den West- dijk te Middelharnis en achter uitkomende aan het Spui aldaar, kad. Sectie B. nummers 50 b, groot 1 are 2 centiaren. b. Het pakhuis aan het Vingerling te Mid delharnis en uitkomende aan den Visschers- dijk, aldaar kad. Sectie B. nummer 47, groot 72 centiaren. Beiden in gebruik bij den Heer C. Pijl te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 9 Juni 1915 des namiddags 6 ure bij het tramstation te Nieuwe Tonge van een partij timmerhout, als planken, scha len, delen, schroten, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 9188 Op Donderdag 10 Juni 1915 des namiddags 6 nre aan de haven „te Dirksland van een partij timmerhout alsplanken, schalen, de len, schroten, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 9188 Op Vrijdag 11 Juni 1915 des namiddags 6 ure aan den Molendijk te Melissant van een partij timmerhout alsplanken, schalen, de len, schroten, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 19188 Op Vrijdag 11 Juni 1915 's avonds 8 uur te Stellendam, ter herberge van F. Troost, veiling van: Een winkelhuls met erf en grond (erfpacht tot 11 November 1950) te Stellen dam, aan den Langeweg, nabij het Tramsta tion, kad. Sectie B. nummer 1710, groot 4 Aren 10 centiaren. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 11 Juni, 's avonds 6 uur te Oud dorp in het Logement van Akershoek van verschillende perceelen klaver- en grasgewas te velde onder Ouddorp en Goedereede. No taris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 11 Juni 1915 des avonds 7 uur in het Hótel Spee te Sommelsdijk vanRooie Klavers in den polder Kraaijenstein te Som melsdijk. Ten verzoeke van den Heer Dim men Joppe te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 14 Juni 1915 des namiddags ten 6 ure op het Stoombootsplein te Mid delharnis van een partij timmerhout, als plan ken, schalen, delen, schroten, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 9188 Op Dinsdag 15 Juni 1915 des nammiddags ten IV2 ure op het erf van Joh. Breen te Ouddorp van een partij timmerhoutals planken, schalen, delen, schroten, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 9188 Op Maandag 14 Juni 1915 des namiddags twee uur in het Koffiehuis van den Heer Ja cob van der Sluijs (voorheen Wed. D. Rood- zant) te Middelharnis van Klavers in den van Pallandtspolder. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 14 Juni 1915, 's avonds 6'/2 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, van verscheidene perceelen Roode en Lucerne klavers en hooigras, breeder bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLUYS. Op Dinsdag 15 Juni 1915 des namiddags ten 6 ure aan de kaai te Stellendam van een partij timmerhout alsplanken, schalen, delen, schroten, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 9188 Dinsdag 15 Juni 1915 's avonds 6 uur, ver koop van grasgewas om éénmaal te maaien i/d polder Klinkerland a/d Herkingschen dijk te Nieuwe Tonge, ten verzoeke van dhr van der Werf te Nieuwe Tonge, bij dhr T. H. Holleman aldaar en 2 meeden Klavers om 2 X te maaien in den polder Klinkerland te Nieuwe Tonge, voor dhr. K.M. Houtaar,aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Woensdag, 16 Juni 's voormiddags 9 uur te Stellendam in het logement van Troost, van verschillende perceelen klaver- en gras gewas te velde, in den Adriana-, Eendrachts- en Halspolder onder Stellendam. Notaris VAN DF.N BERG. Op Woensdag 16 Juni 1915, 's avonds 6'/2 uur, te Oude Tonge, ter herberge van M. Geluk, van Roode klavers, hooigras en kant gras, wassende in de polders het Noordland en Oudeland van Oude Tonge breeder bij biljet omschreven. Ten verzoeke van de Er ven van Wijlen den Heer M. van der Jagt. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 16 Juni 1915 's nam. 5 uur, te Nieuwe Tonge, ter herberge van T. Hol leman van roode klavers wassende in den polder Battenoord ten verzoeke van den Heer J. Brooshoofd, Notaris Van der Sluys. Inschrij ving naar de winning van 8.94.50 H.A. (19 Gem. 143 R. V. Maat) Bouw- en Weiland te Nieuwe Tonge in den polder Battenoord, aan den Blaakweg en aan het Kiespad, kad. Sectie B no 495, 496, 508, 506, 811 en 854 in 7 perceelen, toebehoorende aan den Heer Com. Holleman. Anthz. en cons. De verhuring geschiedt vjor 10 jaren, in gaande blootschoof 1915 tegen een jaarlijk- schen huurprijs van f 45 per 0.45.92 H.A. (V. Gemet). Inlichtingen te verkrijgen en geteekende inschrijvingsbiljetten uiterlijk 24 Juni 1915,in te leveren ten kantore van Notaris VANjDER SLUYS te Dirksland Op Donderdag 17 Juni 1915 des namiddags 2 ure te Stad a/t Haringvliet in de herberg van den heer G. Smit aldaar van Roode- en Lucerneklaver om tweemaal te maaien, van Hooigras aan den Zeedijk en van Kant- en grephooigras om eenmaal te maaien alles le velde in den Brienenpoldcr aldaar. Deurwaarder GROENENDIJK. 9188 Op Vrijdag 18 Juni 1915, 's avonds 8 uur, le Stellendam, ter herberge vanMej.de Wed. J. G. Knöps, afslag van: Een winkelhuis met erf en grond (erfpachttot 11 November 1950), te Stellendam, aan den Langeweg, nabij het Tramstation, kad. Sectie B. nommer 1712, groot 4 Aren 10 centiaren. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 23 Juni 1915, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling van: 13, 27, 70 H.A. (28 Gem. 273 R. V. Maat) vruchtbaar.Bouwland, te Melissant, in den polder Nieuw-Kraaijer, nabij de haven van Dirksland kad. Sectie A. nommers 5, 6, 7, 8, 9, lOen 11, in 7 perceelen en in combinatiën. Vrij van huur en te aan vaarden blootschoof 1915. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag, 24 Juni inzet en Donderdag 1 Juli afslag, telkens des avonds 6 uur te Stellendam in het logement van Troost, van 3.38.60 Hectare of 7 Geme ten 112 R. V. M. bouwland te Stellendam in Kavel 38 van den Eendrachtspolder, kadas ter Sectie C nos. 66 en 65. in 6 perceelen en in combinatiën. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 30 Juni 1915, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag, van: 13, 27, 70 H.A. (28 Gem. 273 R. V. Maat) vruchtbaar Bouwland, te Melissant, in den polder Nieuw-Kraaijer, nabij de haven van Dirksland, kad. Sectie! A. nommers 5, 6, 7, 8, 9, 10 en 11, in 7 per ceelen en in combinatiën. Vrij van huur en te aanvaarden blootschoof 1915. Notaris VAN DER SLUYS. Triton. Omtrent den brand in het s.s. Triton van de Kon. Ned. Stoombootmaat schappij valt nog het volgende mede te deelen Bij den ingang van het Nauw van Calais werd 31 Mei des ochtens om 6.45 op zee brand gerapporteerd in de machinekamer. Gewapend met rookmaskers trachtte men den brand, die achter de dynamo's, bij de olie tanks woedde, met behulp van extincteurs, te bluss:hen. Het vuur breidde zich echter 253 vette runderen, 261 vette kalveren, 794 schapen en lammeren, 721 varkens. Koeien 42 a 48 tot 56 c., ossen 42 a 48 tot 56 c., vette kalveren 50 tot 60 a 65 ct., voor export 52'/2 tot 57'/2 c., schapen 38 tot 43 c., zuig-lammeren 50 tot 55 c., varkens 42 tot 45 a 48 c. lichte varkens 25 32 c. per V» ki'o. Koeien en ossen met tamelijken aanvoer. De aanvoer ging zeer onregelmatig, zeer laat werden er nog koeien en ossen uit Zeven bergen aangevoerd, waarvan zeer vele al reeds verkocht waren, en voor Duitschland bestemd, waaronder zeer beste. Er waren onmiddelijk met groote snelheid uit, daar de I weinig goedé exemplaren en door de hooge rrronH rrali nnl m a+ rrziH ronlrl n,nn A I J STELLENDAM, 5 Juni. In de week van 31 Mei tot 5 Juni zijn alhier aangevoerd 25,300 kg. garnalen h 10 cent per kg. voor de laat ste 5 dagen en 12 cent voor den eersten dag. GOEDEREEDE. De vorige week werd door de Noordzeevisschers tot f 106 per vaartuig besomd. Het hoogste maakte P. Redert. Door de Noordzeevisschers JL T. werd een zwemgordel opgepikt, doch zij was van geen merken voorzien. De visscher L. L. meende, bij het uit oefenen van zijn bedrijf, in de verte iets te zien drijven dat wel eens een aardig bui tenkansje kon zijn, en zette dadelijk koers naar het van verre vreemde voorwerp. Doch nauwelijks werd van koers veranderd of wip daar dook het onder water. Toen kwam hij tot de ontdekking, dat het een klein soort duikboot was en hoogst waarschijnlijk een Engelsche. grond geheel met olie gedrenkt was. Aan een drietal Engelsche oorlogsvaartuigen, die zich in de nabijheid bevonden, werd om hulp geseind. Onmiddelijk snelden deze schepen toe en zetten een groot aantal manschappen en bluschmateriaal over. Dank zij het kranig optreden van de Engelsche officieren en de manschappen mocht het na zwaar werken gelukken den brand in de machinekamer om omstreeks 8 uur in den morgen te blusschen. Doch intusschen was gerapporteerd dat rook kwam uit de luikeii IV en V en dat uit den voorkant van het achterruim eveneens zwa re rookwolken opstegen. Daar men niet wist, waar het vuur toen woedde werd er met vijf slangen water in het onderruim gespo ten, doch spoedig bleek dat deze brand met het ten dienste staande materiaal niet was te blusschen. Geseind werd daarom voor een z.g. bergingsboot, en spoedig was de Dover- fire-boat ter plaatse. Daar de machines intact waren gebleven, werd onder geleide van een loods naar den wal gestoomd. Om 12.42 werd de Triton toen met hulp van de ber gingsboot op het strand gezet. In den na middag werd het achterruipi volgepompt en zat de Triton met het achterschip aan den grond. Des nachts werd het water weder uit het ruim gepompt, zoodat men reeds den volgenden morgen onder eigen stoom kon vertrekken. Wat de schade betrefd, deze is zeer groot, doch nog niet met zekerheid op te geven. De lading bestond uit stukgoederen voor Lis sabon. De dynamo voor licht en beweeg kracht is door den brand geheel onbruikbaar geworden; de ijzeren tusschendekken zijn kromgetrokken. Nader vernemen we nog omtrent de oor zaak van den brand, dat deze vermoedelijk is te zoeken in het omvallen van een petro leumlamp in de machinekamer. Smokkelen. Men meldt uit Winterswijk, dat de Duitsche spoorbeambten na eenige weken rust weer begonnen zijn met den ver boden uitvoer van allerhande levensmiddelen. Op verschillende verborgen plaatsen ontdek ten de douanen mais, rijst, spek, boonen, tar wemeel, enz. Bovendien werd een hoeveel heid tabak, thee, koffie, sigaren, sigaretten en lucifers aangetroffen, waarvan de uitvoer vrijstaat, doch die in Duitschland aan een hoog invoerrecht onderworpen zijn. Ontsnapte krijgsgevangenen. Te Winters wijk zijn weer twee Fransche krijgsgevan genen, een marine- en een gewoon soldaat aangekomen, die uit het kamp te Friedrichs- feld bij Wesel ontsnapt waren. Ze togen Dins dagnacht op pad, namen eerst een verkeerde roete over Dinslaken en kwamen ten slotte uiterst hongerig en vermoeid te Winterswijk aan, Geïnterneerd. Te Middelburg heelt de po litie een Belgisch militair aangehoudenhij is geïnterneerd. Heet gebakerd. De D-treinen naar en van Holland stoppen niet in Meppel. Doen net of de stad niet bestaat en negeeren het stati on volkomen. Soms fluit de locomotief even, als om de goede burgers van de oude ves te extra te ergeren. Wij vinden zoo'n ver binding met Holland prachtig. De Meppeler menschen vinden het ergerlijk. Nu gebeurde het gisterenavond dat iemand met de D-trein van Holland reisde met be stemming naar Meppel. En toen dat station naderde stond de reiziger op en maakte zich tot uitstijgen vaardig, waarop zijn mederei zigers hem zeiden dat-ie gerust weer kon gaan zitten, want dat Meppel voorbij gere den wérd. Dat geloofde de reiziger niet. Maar toen zijn medepassagiers gelijk kregen nam hij een kloek besluit en deed een nijdigen ruk aan dc noodrem. Dc trein stond stil, gelijk de man, die perse in Meppel wilde zijn, ver langde en daar was een conducteur die het het coupéportier opende en hem gelegenheid tot uitstappen gaf. De D-trein stopte in Meppel. Dit oponthoud zal ongetwijfeld den betrok kene duur te staan komen; en het is niette hopen dat dit voorbeeld navolging „vindt; want in een normaal geval was de reiziger naar Meppel daar later aangekomen dan hij dacht; dat was het logisch gevolg geweest van zijn vergissing. Nu was hij alleen op tijd maar .daardoor kwamen alle andere rei zigers met veel vertraging pas waar ze zijn wilden. (N.Gr.Ct.) Aangehouden. Vijf boerenvrouwen uitMaas- niel, die volgens gebruik Dinsdag even over de Duitsche grens in het Elmpterbosch be zig waren met gras te snijden, werden door de Duitsche grenswacht aangehouden en mee genomen. Verscheidene malen hadden zij zich vroeger ongehinderd over de grens begeven voor het snijden van gras. Tot heden zijn zij nog niet teruggekeerd. Een ongenoode gast. Te Enschede werd ten huize van de familie De V. aan de Em- mastraat onder den stoel van een der kinde ren een adder ontdekt. Men mocht er in sla gen het dier onschadelijk te maken. Aange zien de straat wordt opgehoogd, is wellicht 't dier met het zand aangevoerd en alzoo het huis binnengeslopen. Het onderste uit de kan. Een landbouwer van een dorpje in Zuid-Holland kon verle den week voor zijn kaas f46 per 50 K. G. maken, maar wilde ze voor dezen prijs niet afstaan. Thans vroeg hij den koopman voor dezelfde partij f36, maar nu acht deze het op zijne beurt te hoog. vraagprijzen ging de omzet langzaam, en daar er bekend was,, dat er nog ossen na zouden komen nam men een afwachtende houding aan. De handel had over het alge meen geen bevredigen verloop. De prijzen welke besteed werden, waren nog tamelijk hoog. Vette kalveren met kleinen aanvoer. De omzet in alle soorten en de prijzen, welke besteed werden, waren bevredigen te noemen. Schapen en lammeren met tamelijken aan voer. De omzet ging tamelijk vlug, en ook en ook hier werden goede prijzen besleed, vrijwel overeenkomend met die der vorige week. Varkens met tamelijken aanvoer. Er ont spon zich al gauw eene levendige handel, de omzet had een vlug verloop. De prijzen waren tamelijk goed te noemen, hoewel zeer uiteenloopeud. Zoodat zeer goede varkens zoowel voor 45 als voor 48 ct. verkocht zijn. Lichte varkens werden eveneens vlug ver kocht, ook voor zeer uiteenloopende prijzen. AMSTERDAM, 7 Juni. Vee. Aangevoerd 464 vette koeien, le qual. 106 a 110 c., 2e qual. 98 a 102 c., 3e qual. 94 5 96 C., 130 melk- en kalfkoeien f 200 a 350, 143 nuch tere kalveren f 14 a 18, 47 schapen f 28 a 41, 359 lammeren f 12 a 17 per stuk; 102 vette varkens. Hollandsche 3e qual.70a 13c. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 7 Juni. Zeeuwsche eieren f 6 a 5.25, Overmaasche,dito f 6.25 5 6.75 de 100 stuks. MEEL. ROTTERDAM, 7 Juni. Meel. Ofschoon er in de laatste dagen wel wat meer vraag is, bleef de omzet toch maar zeer gering. Het goedkoope regeeringsbrood heeft eene groo- tere vlucht genomen dan gedacht en nu kla gen en de inlandsche molens en de hande laars in buitenlandsch meel over slechten bloemafzet. Het ergste is dit voor de han delaars, wier zaken toen bijna reeds stilston den hun hoop is nu op de 200.000 balen gevestigd, die te Rotterdam ter verkoop ko men het is echter een zeer groot quantum bij de geringe vraag en bij het geringe ge bruik van bloem. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 7 Juni. Aardappelen. Zeeuw sche blauwe f35 3.50, bonte f35 3.50 Eigenheimers f 1.60 a 2. Spuische dito f 1.75 a 2. Bravo's f2 3. Red Star f 2.50 5 3. per heet. Malta's 7 5 8 c. per kilo. Met veel aanvoer en weinig vraag. AMSTERDAM, 7 Juni. Aardappelen. Blau we f 1.80 5 3. Red Star f 2.40Ja 2.50, Zeeuw sche bonte f 2.75 5 4.25, blauwe f 2,75 5 4.25, Bravo's f 2.10 5 2.60. Andijker muizen groote f 12, kleine f 10. Malta's 9 5 11 c., dito Spring 22 c. per kilO. Aanvoer 4 ladingen. HET WESTLAND (Centrum), 5 Juni Aard beziën 30—80 c. per kg.witte asperges 22—28 c., blauwe asperges 16—21 c. per bos peen f 4.40—9.20, rabarber f 2.50 per 100 bos sla 20—32'/2 c. per 100: aardappelen f 0.95- 1.70 per 7*: meloenen f 0.85—1.55 per stuk bloemkool le soort f7.80—11.20, dito 2e soort f 2—5 per 100. PER TELEGRAAF. ROT TERDAM, 8 Juni. Aangevoerd Vcc. 134 Paarden, 1 Veulens, 0 Ezels, 943 ma gere Runderen, 968 vette Runderen, 224 vette Kal veren, 516 nuchtere Kalveren, 0 Graskalveren, 2' Schapen of Lamineren, 0 Varkens, 172 Biggen, Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koelen en Ossen, van 1 0.42 tol 1 0.50 a 0.56.' Stieren 0.36 0.40 a 0.48. Kalveren 0.55 0.60 5 0.65. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien 190 a 325. Kalfkoeien f 240 a 350 Stieren 160 460. Pinken 0— 0— Graskalveren 0— 0—. Vaarzen 120 180 Paarden 200 500. Slachtp. 100 250 Fok nuchtere Kalveren van 1 25.tot f 55.—. Slacht 8.— 21.—. Biggen 12.— 22—. per week 2.— 2.25. Handel vet, redelijk, mager, langzaam. Boter Aangevoerd: 78 achtste vaten. 28 zestiende 178 stukken a halve Kg. Prijzen: le. kwal. 60, 2e. kwal. 58, 3e. kwal. 56. Voor stukkenwerden besteed 5 halve Kg. 77 82' ct. Eieren. Aangevoerd 80137 stuks. Kippeneieren 1 6.50 a 8.00 per 100 stuks Eendeneieren 6.25 7.10 Ganzeneieren 8.50 9.50 Kalkoeneieren 9.— 0,— MIDDELHARNIS. Andermaal is Zondag in de Geref. Kerk in het collectezakje een bank biljet van f40 gecollecteerd. NIEUWE TONGE. Donderdag 10 Juni 's avonds ten 6,30 ure hoopt in de stoof op te treden Ds. Kieviet van Dirksland. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 7 Juni Vee. AangevoerdI

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2