H. J. van Dorp, We Taiéits Stgensbiiri Advertentiën. Miche!s Zweifel.# SPAARBANK WAT IS TQCH OPENING SCBIEEALE lllb W.Z. LAND- EN TUINBOUW. 0EM£NGD NIEUWS. 1 Tandarts J.T.ORTH&Zn. WERKPAARD ROTTERDAM. ««jJ KRACHTIG VOEDSEL. - VEEL EIEREN. - C. VAN SCHELVEN, CEMENT-BETONWERKEN li Gascentrale OOST-FLAKKEE, Onde-Tonge. Hiermede wordt ter kennis gebracht, dat vanaf heden de cokesprijzen zijn vastgesteld als volgt: GROVE COKES f 0.65 GEKLOPTE .,>0 70 PAREL .»050 GRUIS 0.30 Bestelbon voor Oude Tonge enz. (b'ijft onveranderd bestaan) Hoogachtend, van het Departement MIDDELHARNIS en SOMMELSDIJK" der tlaatsch&ppij tot Nut van 't A!gcme<e>n. De Bank neemt gelden op tegen 36/10 pCt. rente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- en terug betaling van gelden op Maandag, Dins dag, Woensdag en Donderdag van "—12, benevens Maandagavond van 7 uur, ten kantore van den The saurier-Boekhouder, C. KOLFF A.Cz AROMATISCH STAALTINCTUUR. le KWALITEIT VETLOOGMEEL. A. Teepe, Middelharnis. L. W. Zaatjer Dirkslanrt i met en zonder gehemelte p'aat, x vanaf 1' 2.— per tand, 1' 35.— per gebit. M. BREEMAN Mz. ÖOLTGENSPLAAT. ties ie &wiïsersclie Nikkel Remontoir 2.25, 3.00 Staal 3 50, 4.50 Idem, best ankerwerk 6.00 Zilver Dames Remon toir 2 75, 3.25 Idem, met gouden randen 3,25 Zilveren Ileeren Re montoirs 3.50, 4.00 Idem, best ankerwerk 8.50 Gouden Dames Remontoirs 8 50 Heeren 18 50 Betere kwaliteiten tegen fabrieksprijs. Regulateurs3.75, 5.50 Groot en prachtig model 8.00 Beste marmeren pendules 8.50 Idem met coupes 7.50 beelden 20.50 6. BRÜN0TT 2 f. NIEUWUki - DIRKSLAND. Daze Conn A bonnemei Buitenland Afzomlerli, SMEDERIJ. LANDBOUWWERKTUIGEN HAARDEN - KACHELS - FORNUI ZEN - WASCHMACIIINES - GEËM.- HUISHOUDELIJKE- EN GA8ARTI- KELEN, ENZ. ENZ. Dit verhuisd van DIERGAARDELAAN 36 naar Tw< „Middalnamls-Somiaalsdijk.' 9 lia gelpli werkpaard A. VAN MOORS KL, Rotterdam, Walenburgerweg 88. Telefoon 9087. is voortaan de 8281 eerste DQKDERDAfil der maand is let Hotel MEIJER te wrete JAC. LEUW, Yoomees IQZES DE HAAS Jorla Doelsfraat, 8ommeisdijk Fijn Rookvleesch en Boterhamworst. Nette bediening. Billijke prijzen. J. CEMENTEN HEININGEN. name lucht, en voorts aan de bruine of zwart achtige stukjes uitwerpselen, welke de bijen dagelijks naar buiten brengen. Omdat de wasmotten zeer vruchtbaar zijn, blijft het gevaar voor een sterke vermeer dering altijd groot, ook al worden in 't voor jaar vele maden door de bijen gestoken. Zoo'n steek is trouwens meestal niet doode- lijk. Hebben de bijen een made gestoken, dan dragen zij haar buiten den stok, waar ze een poos bewegingloos blijft liggen; na een tijdje komt ze echter weer bij, en is ze niet ver van den korf verwijderd, dan kruipt ze terug om haar vernielingswerk opnieuw aan te vangen. De imker moet daarom steeds nauwlettend toezien, of hij in de nabijheid van zijn bijenstal ook zulke maden ziet lig gen; hij doode ze dan onmiddellijk! Gedurende de zomermaanden dient hij ook steeds op de vlindertjes te letten en ze te vangen. Stokken met ledigen bouw kan men in Mei voor alle zekerheid uitzwavelen; als er dan maden der wasmot inzitten, sterven die door den zwaveldamp. Weet men, dat een stok erg is aangetast, dan snijde men de raten er uit; met een naald steke men al de maden in haar gangen dood, en eerst dan zette men de raten of raampjes weer terug. gunstig weder in de tweede helft der maand verpoppen ytn de vliegen der eerste genera tie op te leveren. De vliegen zijn klein 2 a 3 m.M. lang, glimmend zwart van kleur; zij leggen hare eieren aan zomergranen, indien deze ver genoeg ontwikkeld zijn, wat mees tal het geval is, of aan de achtergebleven plantjes van het wintergraan. Na pl.m. 6 weken verschijnt de tweede ge neratie, dus tegen het eind van Juni tot op zijn laatst midden juli. Deze leggen eieren zoowel aan de kleinere bijhalmpjes als aan de aren van rogge en haver; in de laatste geval leeft de made in de korrels, die zij uitvreet. De derde gene ratie verschijnt vanaf Augustus tot midden September, en van haar zijn de eieren af komstig, waaruit zich de larven ontwikkeld hebben, die zich thans in de plantjes be vinden. Tegen deze kleine vliegende insecten kan men geen directe bestrijdingsmaatregelen toepassen. Als voorbehoedmiddel verdient het aanbeveling de stoppels diep onder te ploegen en verder het wintergraan zoo laat mogelijk, in elk geval na 15 September, en het zomergraan zoo vroeg mogelijk te zaaien. Tegen dat de vliegen der derde generatie eieren leggen, is er dan nog geen graan, „Sof/te es mr/rM rroc/rlei/fe aefo/7, rf/'erfppef/ïai/f deutscfr-österreic/r/sc/j ~türmc/ie frwe/si/p/petofc/?? We geven hier een reproductie van een Duitsche spotprent, welke Iaat zien, hoede Duitschers zich de interventie van Italië willen voorstellen. Over ziekten en Beschadigingen. In een onzer laatste artikelen bespraken we knolvoet, valiers en draaihartigen bij kool. Bij ditzelfde gewas wordt soms ook bedui dende schade veroorzaakt door de koolvlicg. De koolvlieg, Anthomyia brassicae (en ci- licrua), veel gelijkende op de gewone ka- mervlieg vertoont zich reeds vroeg in het voorjaar, April of Mei, en legt haar lang werpige, ongeveer 2 m.M. lange eitjes aan de stammetjes der koolplanten bij dc op pervlakte van den grond. De witte poot- en koplooze maden boren zich in dc schors in en vreten in benedenwaartsche richting. Dik wijls vindt men ze halverwege uit de wor tels naar buiten steken als men de kwijnen de planten uittrekt. Ze liggen in een slijmig vocht, worden ongeveer 1 c.M. lang, zijn aan het vooreinde spits met zwarten mond en aan het achtereinde schuin ,'afgestompd. Later vindt men in hun plaats donkerbruine tonvormige popjes, ongeveer acht m.M. lang en 2 h 3 m.M. dik. In Juni hebben zij zich tot vliegen ontwikkeld, die op hun beurt eieren leggen aan kool en verwante kruis- bloemige gewassen. In den nazomer is er dikwijls nog een derde generatie van vliegen. Het insect overwintert in de vorm van pop pen of vliegen in reten en spleten van kool bewaarplaatsen of op het land. Ter bestrijding lette men er op of zich aan de jonge plantjes, die men zal uitpoten eieren of maden bevinden. In dit geval spoele men de plantjes in water af en wrijve ze zoo noodig één voor één met de vingers schoon. Bij 't uitpooten kan men ze, als de cultuur met de noodige zorg kan plaats heb ben, voorzien van een beschermende kraag. Deze kraag is van een vierkant of zeshoekig stukje asphaitbedekking, 7 c.M. lang en even- breed gemaakt de lange insnijding kan men maken door met een schaar tot even over het midden te knippen, terwijl men door twee maal met een beitel van 1V2 k 2 c.M. breedte te steken, de korte insnijdingen kan maken. Het aanmaken van deze kragen is een goed werkje voor den winter. Men hoogt den grond om de uitgepote plantjes een weinig aan en Legt dan om elk stammetje een kraag. De ophooging van den grond heeft ten doel te Voorkomen, dat er aarde op de kragen 3pat alleen als er geen grond op ligt, houden zij de koolviiegen terug. Voorts vermijde men hetMaehrjjik van verschen stalmest, die de aanlokt en men vernietige de ipen, die men vindt en de kool- '.en koolafval, waarin zij voor- [jrave deze in een diepen kuil. vlieg, welke in sommige jaren Ter niet weinig kan benadeelen, Teg. Vooral 't vorige jaar was dit Trnige streken het gevalvele akkers ertoonden toen een slechten stand, hoofd zakelijk het gevolg van genoemde vlieg. Prof. Ritzema Bos, Directeur van het Phytopalo- gisch Instituut te Wageningen, onderzocht eenige aangetaste rogge-planten en deelde daarop o.m. het volgende mee Het hartblad van door fritviieg aangetaste rogge wordt er gemakkelijk uitgetrokken en op de plaats in den stengel, waar het los gescheurd is, vindt men de geelwitte, pl.m. 4 m.M. lange made. Deze zijn nu bijna volwassen en zullen bij zoodat zij -daarvoor wilde grassen gebruiken tegen dat de voorjaarsgeneratie vliegt, kan het zomergraan bij gunstig weer dan al zoo groot zijn, dat het weinig meer wordt aan getast. Natuurlijk is het ook mogelijk, dat andere oorzaken, bijv. vorstschade, een rol spelen bij den onbevredigenden stand op de slechte plekken. Ten slotte willen we nog iets zeggen over een sproeimachine met paardekracht voor het besproeien van aardappelen. Dat besproeien is een moeilijk en onaan genaam werk. De Gebroeders de Sauge tc Nicuw-Com- pagnie kregen cr althans genoeg van en lsteden zich in verbinding met den heer Brauw te Sappcincer, om te trachten daarin op andere wijze te voorzien. Zij construeer den een paardesproeimachiue met een sproei- breedte van 6 M. De machine is een tweewielige kar waarop een vat is geplaatst, dat eenige emmers bouillie kan bevatten. Het linker wiel brengt via kamraden, ketting, en krukas een dubbelwer- kende perspomp in beweging, die de vloei stof in de sproeibuis perst, om vervolgens uit diverse sproeidoppen in en over het aard appelloof te worden gespoten. Wij zagen het toestel in werking en gelooven dat er binnen korte jaren wel meer paardesproeimachines in de Veenkoloniën in gebruik zullen zijn. Dat het paard elke 6 M. door het aardappelgewas loopt in plaats van een persoon zooveel malen vaker, lijkt in het geheel geen bezwaar; waarbij kan worden opgemerkt, dat de wielen met jute zijn omwoeld, wat ze tegenover 't loof min der kwaad maakt. Het paard en het drijfwiel maken samen één spoor; er komen elke 6 M. dus twee sporen. Natuurlijk is de machine in alle deelen nog niet ideaal; maar de aanvangsbezwaren zijn ongetwijfeld gemakkelijk te overwinnen. De constructeurs hebben alle eer van hun werk. C. B. Een redding op zee. Het Nederlandsche stoomschip Megrez, heeft op 30 April de bemanning van het Amerikaansche viermast- zeilschip R. O. Pendleton gered. Het journaal van de Megrez vermeldt daaromtrent: Op den 30sten April te 2.30 n.m. zagen wij op 37-44 N.Br. en 37-16 W.L. een mas- teloos schip, hetwelk noodseinen toonde. Het was een stormweder uit N.N.W. met hooge zee en deining, waarin ons schip, dat in bal last op reis was van Amsterdam naar New port News, zwaar slingerde en werkte. Wij koersten naar het wrak en bevonden, dat dit was van den Amerikaanschen viermast schoe ner R. P. Pendleton. Het schip was maste- loos en geheel ontredderd, slingerde hevig en werd voortdurend door zware zeeën over- loopen. De bemanning verkeerde in hache lijke positie en verlangde het schip te ver laten. Wij stoomden langzaam rond het wrak en maakten alles tot redding gereed, manoeuvreerden daarna zoo dicht mogelijk te loevert van het wrak en lie ten te 5 uur onze bjb. reddingboot te wa ter, vrijwillig bemand en onder bevel van den 1 sten stuurman E. van Oversteeg, door de matrozen L. van Es, D. Kalsbeek en D. Hendriks. De boot roeide naar de lijzijde van het wrak en slaagde er in de geheeie beman ning, zijnde kapitein en 8 man, over te nemen. Wij manoeuvreerden inmiddels dicht naar de lijzijde van het wrak, daarbij ruimschoots olie stortend. Te 5.45 waren allen veilig bij ons aan boord. Wij scheepten onze reddingboot, waarbij deze ten gevolge van het hevige slingeren tegen het schip zwaar beschadigd werd. We waren te 6 uur gereed en vervolgden de reis. Geen kermis te Sneek. Het voorstel van B. en W. te Sneek om de kermis in 1915 niet te laten houden, werd gisteren na veel discussie met 7 tegen 4 stemmen aangeno men. Ook in 1914 was de kermis met het oog op de tijdsomstandigheden niet gehouden. Plattelandstoestanden in Limburg. Te Baexem (Limb.) zijn de burgemeester en het hoofd der openbare school, vroeger zeer in tieme vrienden, sedert geruimen tijd danig gebrouilleerd. Het schoolhoofd is voorzitter van de dorps fanfare, en de variatie brengt daarmee, dat telken jare in den voormiddag van den Nieuw jaarsdag aan het hoofd der gemeente een aubade wordt gebracht. Bij de laatste gele genheid, toen ook het hoofd der school als voorzitter van de fanfare meende niet te mo gen ontbreken, gebeurde het, dat hij op last van den met muziek gehuldigden burgerva der door een rijksveldwachter werd verwij dert. Dit geschiedde op de wijze, die proces- senverbaal en een justitieel onderzoek ten gevolge had. Het hoofd der school is ongehuwd, doch maakt ambtshalve aanspraak op de aan de school grenzende woning voor het school hoofd, hetgeen hem meermalen door den burgemeester werd betwist. Ondanks dit woont hij er en heeft hij de woning gemeu bileerd. Enkele dagen geleden kwam hij even wel tot de minder aangename ontdekking, dat tijdens de schooluren op last van den burgemeester al zijn meubels en verder huis raad door den gemeenteveldwachter naar bui ten waren gedragen en op het speelplein vóór het schoolgebouw in wanorde neerge zet. Protest van den eigenaar mocht niet ba ten: zelfs werd hem vtrboden de leegstaande woning binnen te treden. Na verloop van een viertal dagen, gedurende welke de meu bels steeds zonder eenige bedekking buiten stonden, werden deze, ook weer op last van den burgemeester, naar hun plaatsen in de onderwijzerswoning teruggebracht. De justitie heeft de zaak in handen, ten einde haar van juiste voorlichting te dienen, heeft het schoolhoofd van een en ander foto's gemaakt. N. R. Ct. Urnen. Een kwartiertje van de kom van Hengelo werd deze week door den landbou wer D. J. ter Horst bij het afgraven van een zandhoogte een mooie urn gevonden, gevuld met zand, asch en vele overblijfselen van beenderen. De urn werd zeer voorzichtig uitgegraven, doch was zoo broos, dat ze niet geheel ongeschonden voor den dag kwam. Een deel van jlen rand is afgebrokkeld. Ze is niet versierd: de hoogste en grootste breedte bedragen plm. 2'/2 d. M. Ter Horst heeft daar ter plaatse meer urnen gevonden, doch daar hij niet vermoedde, dat het^ude potten waren in vóórhistorischen tijd in een grafheuveltje geplaatst met het overschot der verbrande dooden, sloeg hij er weinig acht op, zoodat reeds heel wat door de spade is' vernield. Hij deelde ons mede, dat mr. Ter Kuiie, de kenner vaii Twenthe's historie, voor eenigen tijd daar een gave urn opgroef en er tevens een bronzen ring vond. Verder heeft Ter Horst er reeds vroeger een ver sierde urn opgegraven, volgens hem nog het eigendom van den heer Steenbergen te Hen gelo. Diepboringen. De eerste der kleine diep- boringen in de omgeving van Winterswijk, uitgevoerd door de Rijksopsporing naar delf stoffen, nabij de kweckerij Veldzicht te Kol len, is dezer dagen geëindigd. Er werd niet "dieper geboord dan 126 M- Dc hoop op het vinden van ijzererts werd niet verwezenlijkt. Hoofdzakelijk mergel werd aangeboord. Het gesteente was evenwel zóó hard, dat in af wijking met anders van dc dianiantboor in- plaats van de beitelboor gebruik gemaakt moest worden. De tweede boring is nu begonnen bij de bouwplaats Hijinkkaar in het Woold. Ongeluk met doodelijken afloop. Gister morgen, terwijl men bezig was, deze te los sen, kantelde een schuit met ijzeren binten, bestemd voor een bouwwerk aan de fabriek „De Engel" van de firma Crok en Laan te Wormerveer, met het gevolg, dat te gelijk met de binten, twee werklieden te water ge raakten, van wie een, de 56-jarige Floris Stam, eenige binten op zich kreeg. Ondanks alle pogingen slaagde men er eerst na twee uur in, het lijk van den ongelukkige boven wa ter te brengen. De tweede werkman kwam met een beenbreuk vrij. Heidebrand. In den nacht van Zondag op Maandag of Maandagmorgen vroeg is brand onstaan op de heide nabij Waubach. Door den wind aangewakkerd breiden de vlam men zich tamelijk snel uit. Het vuur dat ten gevolge van de droogte der laatste dagen overal voedsel vond, had Maandagmiddag zulk een omvang bereikt, dat men begon te vreezen het niet meer meester te kunnen wor den. Tot onder de gemeente Brunsum, dat is ruim 40 minuten in rechte lijn van liet begin van den brand, stond de geheeie hei de in lichtelaaie. Brand te Leidschendam. Dinsdagmiddag is brand uitgebroken in het perceel bewoond door den heer .Van Zon, nabij de Sluis. Waar de brand in volle hevigheid woedde, ver mocht de brandweer weinig tegen het ver nielende vuur; men bepaalde er zich dan ook hoofdzakelijk toe, de belendende perceelen tegen het vuur te beschermen. Het geheeie „perceel ging in de vlammen op. Naar men ons verzekerde dekt verzekering de schade. Tijdens den brand moet zich nog een tref fende gebeurtenis hebben afgespeeld. De vrouw van den heer Van Zon meende, dat een harer kinderen zich nog in het brandende perceel bevonden. Vol schrik begaf zij zich in haar woning om het te redden. Het kind was echter reeds lang in veiligheidde moe der liep slechts enkele brandwonden aan het hoofd op. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in 't onzekere; men meent dat de kin deren met vuur hebben gespeeld. Aanvaring. Dinsdag is de aak „Wega" uit Rotterdam, gesleept door de Keulschevaart X, stroomafwaarts met bestemming naar Kampen, te Deventer in aanvaring gekomen met het losse, niet uitdrijvende gedeelte der schipbrug, dat geheel vernield werd. Ook kreeg nog de loopbrug van het nieuw ge meentelijk zwembad schade- Werkstaking. Op de fabriek der firma Caderius van Veen, te Arnhem ter vervaar- diging Van schorten, enz., is een staking uit gebroken. Een dertigtal meisjes moesten met een nieuw werk beginnen, nl. het maken van linnen zakkendaar zij beweerden, hiermee van f 0.80—f2.— per week te kunnen ver dienen, maar niet meer, legden zij het werk neer. De firma verklaarde, het werk aange nomen te hebben om heele dagen te kunnen laten werken, en dat de weekloonen daarbij van f4—f4.50 zullen bedragen. Een zilveren jubileum. Dinsdag, 1 Juni, herdacht de heer Randag, een der Directeu ren der N. V. Ant. Jurgens Margarinefabrie- ken te Oss, den dag, waarop hij voor 25 jaren aan genoemde firma werd verbonden. Zaterdagmiddag te voren-werd dit zilve ren Jubileum door het geheeie personeel der onderscheiden kantoren en alle vertegenwoor digers der firma in Nederland op hartelijke wijze gevierd. De groote kantoorzaal was, dank zij de goede zorgen van het feestco mité, geheel voor de huldiging van den Ju bilaris in gereedheid gebracht en met bloe men en guirlandes versierd. Toen de Jubi laris aan de zijde van de heeren Jurgens de zaal binnentrad, werd hem door een zang koor, gevormd uit het kantoorpersoneel, eene cantate toegezongen. Vervolgens werd de heer Randag door den Voorzitter van het feestcomité op harte lijke wijze toegesproken, waarin deze deed uitkomen de groote werkzaamheid van den jubilaris en de goede gezindheid en samen werking, welke bestaan tusschen Directeur en personeel. Als blijvende herinnering werd den Directeur een keurig schilderstuk aan geboden. Door eenige vertegenwoordigers der firma werd hierna nog het woord gevoerd om hul de te brengen aan den Directeur, waarbij hem tevens eenige prachtige geschenken werden aangeboden. Na deze huldebetuigingen nam de heer Randag het woord om allen dank te zeggen voor de oprechte en hartelijke wijze, waarop zij dien dag voor hem tot een onvergetelij- ken hadden gemaakt. Zeer vele gelukwenschen mocht de jubilaris ontvangen uit binnen- en buitenland. Met een gezamenlijk diner te Nijmegen werden dien dag de feestelijkheden besloten. Een decimale familie. Naar de „Avond ster" verneemt, zal op 22 Juni een echtpaar te Bergen op Zoom zijn gouden bruiloft vie ren, en is dit echtpaar in het bezit van 10 kinderen en 100 kleinkinderen. Al hun 10 kinderen leven nog, zijn getrouwd en hebben ieder ook weder juist 10 kinderen. [J'i)' BCtiC Gascentrale OOST-FLAKKEE<t het beste Staalmiddel tegen verzwakking en bloedarmoede Aangenaam van smaak en daardoor voor allen te gebruiken in flesscken van 60 ct. en f 1, Wat maakt de wasck helder, zonder eeuigs- zins aan te doen, terwijl het gewasschen goed steeds helder wit blijft 8276 Verkrijgbaar bij Plaatsing zonder pijn en met schrif telijke en langdurige garantie. I COOLS1NGEL 20, ROTTERDAM. Voorjaar en Zomerseizoen. Niettegenstaande de moeilijke omstandigheden bied ik u toch een prachtige collectie stalen aan in JAPON- STOFFEN enz. Verder MANUFACTUREN, DAMESBOEZELAARS, DASSEN, SAIETTEN, GAREN, BAND en MODES. 8993 Aanbevelend, Al wie een vertrouwd wil koopen wende zich tot JOH. MIJNDERS L.Wz. Bouwdijk Melissant. Ook genegen tot inrui len van paarden tegen paarden. 8464 Met schriftel. garantie. ROTTERDAM, BINNENWEG 37 I Verzending tegen rembours. 474 Middelharnis. Levert alle voorkomende: 8970 A SI rrt I VY Photograaf, Engelschen Met den de verbondc haast zeggef 't Is waai geducht ges vaar maakt ven, die bre| „Na lievig waarvan de durende twel eindigden inl Deze maal De Duitsche van 31 Mei' OCHTENDVOER VOOR KIPPEN a 18 CENT PER KILO. GEMENGD KIPPENVOER 14 CENT PER KILO. WORDT FRANCO THUIS BEZORGD. - - - Aanbevelend, GRANEN, MEEL EN GRUTTERSWAREN. - WESTDIJK. MIDDELHARNIS. - 'msss, De Bank leent gelden aan leden tegen 4'I, pCt s jaars. Ze neemt gelden op legen 4 pCt. 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd wor den bij een der leden van bel bestuur. Gelegenheid tol inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Maandag- en Vrijdagavond van 6—8 uur ten huize van den kassier D.JOPPE Cz., SOMMELSDIJK. 8665 AL WIE EEN VERTROUWD koopen, of 8498 of DRACHTIGE MERRIE wil andere paarden, wende zich tot Vleeschhouwerij, Telefoon Intcrcosnnt. No. 4, lederess ©os*derd«g prima kwaliteit verso'; KALFSYLEE8CE verkrijgbaar. Dagelijks eerste kwaliteit Kaadvleescb, Alles wordt Machinaal gesneden. Vanaf heden prima kwaliteitrolprns verkrjjgbaar. Fabrikant van 7999 Speciaal adres voor BEWAPEND EN ONGEWAPEND BETON als DRINK- en VOEDERBAKKEN, RIOOLBUIZEN in verschillende maten, PUTTEN met en zonder bodem, KRUINSTUKKEN, HALZEN, TEGELS, DRAINEER-EINDSTÜKKEN, enz. enz. Beste adres voor het maken en plaatsen van Levering van prima PORTLAND CEMENT, tegen concurreerende prijzen. Vraagt Prijsopgave. 8991 joegen er uit en blevl Duitschers, En zoo sc zonder dat Het behaa niet op tege Ook tussc gevochten m fensief. Maar ners De Duitse^' zwak bezet T cr niet dooit De gcalli<| deze week de Duitsche dende een ze de voors Reuter m< 100-tal bor gestrooid, maar of de oorzaakt, wi De Engels méér omtre seinde. Dit lezen die voor 't op betrekkei zijn neergel ontstaan zijl één der br| wijk noodic perceel en z ij Het juiste a kend. De p maatregelen bizondere r meester get De Engel; het Duitself omtrent bo| ven zouden hierover nie De Daily dig van de den weg di< achterwege aanmerking is dat bij v luchtschepei bizonderhed ten indruk l maakt is, dt s'ag afwiste ontvouwd. De Star meest onru 'oopen omti zou hebben gebouwen zijn vernieli zonderheder 'ijk voedseij Het voorl het Oosten. Het is V' macht der F genover Ma| Pen vastgeh yan de Du bezet. Sterke Ru Kowno sar

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2