Advertentiën, PLAATSELIJK NIEUWS. GEMEENTERAAD. VISSCHERIJ. RECHTZAKEN. TELEGRAMMEN. DE FONDSENMARKT. KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. 4 SO-JAK ECST7EREEKMN6 g. •S waar (bij wien) die aardappelen zich bevin den, alsmede van den uitersten prijs per H.L. van 70 K.G., tegen welken de houders even tueel bereid zijn die aardappelen af te staan. De prijs moet zijn franco wagon of schip van het naastbijgelegen spoorwegstation of laadplaats. Indien bij contróle blijkt, dat de opgaven onjuist zijn, komen de aardappelen in geen geval voor uitvoer in aanmerking. Nederlandsch stoomschip getorpedeerd. Naar wij vernemen, is het Nederlandsche stoomschip Katwijk (groot 2040 ton van de Maatschappij Stoomschip Katwijk, Erhardt Dekers alhier), van Baltimore naar Rot terdam, ten anker liggende bij het lichtschip Noord-Hinder, gisterenavond om 8 uur aan bakboord getorpedeerd door een duikboot. De Katwijk lag, toen de torpedo haar trof, sedert ongeveer een kwartier voor anker. Het schip is na 20 minuten gezonken. De bemanning werd gered en op het vuur schip opgenomen. Zij wordt heden door de marine afgehaald ter overbrenging naar Vlis- singen. De Katwijk was geladen met graan, ge consigneerd aan de Nederlandsche regeering. Het vaartuig voerde de gebruikelijke onder scheidingsteekenen, als naam in groote let ters op den zijwand, lichtbak met seinletters, stalen vlaggen. Gisteravond te halfnegen is de bemanning van het Nederlandsche stoomschip Katwijk per spoor uit Vlissingen alhier aangekomen. Zij bestaat uit den kapitein, drie stuurlieden, drie machinisten, een hofmeester, een don- kyman, een kok, een jongen en matrozen en stokers, te zamen 23 koppen. Niemand heeft eenig letsel gekregen. Het was ongeveer 7 uur Woensdagavond, toen kapitein Teensma besloot, met de Kat wijk voor anker te gaan ongeveer 6 mijl ten Westen van het vuurschip de Noord-Hinder, en zulks uit een oogpunt van veiligheid voor schip en lading, met het oog op de mijnen. Het weer was vrij goed, de zee een beetje woelig. De tweede stuurman had, nadat men ten anker gekomen was, aan dek de wacht. Men was juist bezig dé lampen klaar te maken voor de verlichting buiten boord van de onderscheidingsteekenen, aan stuur- en bakboord aangebracht, toen plotseling een hevige slag zich deed hooren en het gansche schip trilde. In de kajuit van den kapitein viel de kachel om, en de paneelen sloegen uit den wand. Ditzelfde gebeurde ook in de hutten van de officieren, en overal ontstond brand. In het volkslogies werd een gat in den vloer geslagen, waardoor de tafel ver dween, medesleurende een der zich daar be vindende mannen, die men spoedig weer uit het gat trok. De mais in ruim twee sloeg uit dat ruim over de brug heen. De kapitein en heel de bemanning spoed den zich naar het dek. In den schemer het was tusschen licht en donker zag men op 15 meter afstand den periskoop van een duikboot. Later, toen men in de booten zat, heeft men weer den periskoop en een oogen- blik ook den toren van de duikboot gezien een paar schepelingen van de Katwijk meenen op den toren twee mannen te hebben waar genomen. De Katwijk bleek getorpedeerd aan bakboordzijde vóór de brug, ter hoogte van ruim 2. In de booten gezeten, is men bij het stoomschip gebleven, tot het zeker was, dat dit zonk, hetgeen 20 minuten na het torpe- deeren geschiedde* Vóór hij zijn schip ver liet, is de kapitein Teensma zijn brandende kajuit binnen gegaan om de scheepspapieren te redden, wat hem gelukt is. Toen de bemanning in de booten gezeten was en zich van het zinkende schip wilde verwijderen, heeft ze herhaaldelijk de be manning van de duikboot aangeroepen, met het verzoek, naar het lichtschip Noord-Hinder gesleept te worden. Men kreeg heeleinaal geen antwoord, eri de duikboot verdween. Ze heeft geen enkel signaal of waarschuwing gegeven, én haar nationaliteit heeft men niet kunnen vaststellen. Van Woensdagavond 8 uur tot gisternacht halfdrie heeft de bemanning van de Katwijk in de booten gezeten, voor ze het vuurschip bereiktehet getijde was tegen. Door en door koud en verkleumd kwam ze bij het licht schip aan. Van het vuurschip is ze met een stoomloodsvaartuig afgehaald en naar Vils- singen gebracht, waar ze gisternamiddag te 3 uur aankwam. Heel de bemanning is alles kwijt, niets dan hetgeen de mannen aan hadden, kon worden gered. Te Vlissingen heeft kapitein Teensma, voor een bevelvoerend marine-officier een verkla ring afgelegd. De lading van de Katwijk bestond uit 3000 ton maïs, geconsigneerd aan de Nederland sche regeering. Op het vuurschip vertelde de marconist aan den kapitein, dat hij al een paar uren vóór de Katwijk ten anker kwam, een duik boot in de nabijheid had gezien. N. R. Ct. Wolff's Bureau seint ons over de torpe deering van het stoomschip Katwijk dat de Duitsche regeering een onderzoek inleid, dat spoedig klaarheid over het geval ver schaffen zal. SOMMELSDTjK. Woensdagmorgen werd al- Wad, die een of ander hu: 't aan de eerstko- fcen te zen- &t te doen [ïiede^dan P. Mast Iminig STAD 'AAN 'T HARINGVLIET. Voor de Chr. Kweekschool „Rokkenberg" te Nijmegen slaagde dezer dagen C. M. Polhuijs, alhier kweekeling a/d Rijksnormaallessen te Mid- delharnis. Het vervoer der Grint voor den polder „Nieuwe Stad" is gegund aan J. Ghijsels alhier, voor f 2.04 per M3. Maandag had J. de W. het ongeluk met zijn wagen en hit om te slaan aan den Mo lendijk. Hij en nog enkele inzittenden kwa men mede op den grond terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de wa gen werd beschadigd. Maandag j.l. had de aanwijzing der de te verbouwen O. L. School met daarbij be- hoorende meubelen plaats. Uit de groote opkomst der toeschouwers bleek de belang stelling. Daarna gingen velen nog naar het Gemeentehuis waar nadere inlichtingen te bekomen waren. Zaterdag a.s. zal de aanbe steding plaats hebben ten twee ure. OOLTGENSPLAAT. De Burgemeester der gemeente maakt bekend, het kohier der be- drijfs en andere inkomsten No. 4 over het belastingjaar 1914/15 invorderbaar verklaard en is ter hand gesteld. Ieder daarop voorkomende belastingschul dige is verplicht zijnen aanslag op den bij den wet bepaalden voet te voldoen. Als een eigenaardigheid vermelden we dat dezen winter H. Pieterse 11 meikevers bo ven gespit heeft, welke in een papieren doos met tabak werden gedaan zonder er verder naar om te zien, werd de doos dezer dagen geopend, eu acht dezer beestjes kozen dade lijk de vrije natuur. DIRKSLAND. Mejuf. C. van Es had begin dezer week het ongeluk, haar voet ernstig te branden met kokend water. Geneeskundige hulp bleek noodzakelijk. Het varkensvleesch is thans met 2 Va ct. per pond verlaagd. Bij de eindles der Rijkslandbouwwin- tercurcus werd aan den leerling L. B. van Nieuwenhuijzen alhier een diploma uitgereikt. HERRINGEN. Wegens bangheid voor den molen geraakte deze week een paard van C. D. G. voor een blok gespannen aan den haal waarbij de knecht gelukkig zonder let sel afviel terwijl paard enz. door J. N. tot staan gebracht in een doornhaag terecht kwam. Een en ander leverde nogal materi- eele schade voor den eigenaar op. De metselaarsknecht L. v. d. V. alhier kreeg dezer dagen een z.g.n. vuist op het hoofd doordat deze van een bepaalde hoog te ongelukkiger wijze op genoemde persoon neerkwam. Het bloed gutste hem daarbij uit het hoofd wat ten laatste tijdig tot stilstand werd gebracht. MELISSANT. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een opgave van de uitkomsten der meting en schatting van de gebouwde en ongebouwde eigendommen. Het kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1915 is door den gemeen teraad vastgesteld op f 4401.02. Ouders of verzorgers van kinderen die deze met 1 Mei a.s. naar de Openbare school willen zenden moeten daarvan vóór 24 de zer ter gemeente-secretarie aangifte doen. Deze week zijn door den gemeente-ge neesheer 27 kinderen gevaccineerd. OUDDORP. Deze week zijn hier nog 2 mijnen aangespoeld en onschadelijk gemaakt. Ze waren van Fransche en Engelsche her komst. STELLENDAM. Onze dorpsgenoot de heer P. Human is benoemd tot agent van politie te 's-Gravenhage. Belanghebbenden worden er op op merkzaam gemaakt dat zij, die Mei a.s. kin deren op de O. L. School alhier wenschen te plaaatsen, daarvan voor 24 April a.s. ken nis behooren te geven bij het Hoofd. GOEDEREEDE. De milicien Chr. van Wijk is opgeroepen om Maandag 19 April a.s. te 's Gravenhage te worden ingelijfd. Naar men zegt wordt er alhier f 2,50 per 60 kilo juin geboden, voor de juin die nog moet groeien. Bij het uitoefenen van hun zeevisschers- bedrijf passeerde langs de blazerschuit G. O. 7 een duikboot, waarschijnlijk een Duitsche, die de visschers ongemoeid lieten. HELLEVOETSLUIS. Donderdagmorgen ver trokken van hier 40 grenadiers van de 2e en 3e Comp. naar het Depót in 's Graven hage. 's Middags arriveerden er ongeveer 40 van de lichting 1915 ter vervanging der ver trokkenen. Vergadering van den Raad der gemeente OOLTGENSPLAAT op Donderdag 15 April ten 6 uur. Voorz. den Edl.Achtb. Heer J. G. van Put ten, Burgemeester. De Voorz. opent de vergadering. Present: J. Donkersloot, P. J. Hobbel, J. Jacobs, W. J. Donkersloot en Wagner. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Mededeeling de boeken en kas van den gemeenteontvanger op 18 Maart in orde zijn bevonden. In kas f91.33. Verslag van den toestand der Bewaarschool over 1914 door H.H. Ged. Staten goedgekeurd. Schrijven van dhr. M. Wolters met dank betuiging voor de vergoeding van boomen, heesters enz. in zijn tuin achtergelaten. Af schrift Afdeeling Groene Kruis van de re kening 1914. Schrijven van H.H. Ged. Staten waarbij af- en overschrijvingen van 3 Febru ari en 3 Maart, alsmede het besluit der geld- leening op 3 Maart goedgekeurd. Verslag Gezondheidscommissie. Alle stuk ken voor kennisgeving aangenomen. Voor dhr. L. v. Nieuwenhuizen en W.van der Capelle wordt f 1.50 Hondenbelasting af- [eschreven. Voor Ceulemans en Peperstraten er f0.50 en voor Swiebbe f3 wijl de hond t van hem was. Het maximum van den Hoofdelijken Om- wordt vastgesteld op f8500 en de Sup- toire Omslag op f600. >e Voorz. brengt ter sprake de Fransche Engelsche lessen welke gegeven zullen •orden in de Openbare School, het school ed wordt bepaald als volgtVoor de Fran- che lessen f 1.50 per maand en per kind. 'oor 2 kinderen f 2.50 per maand. Het zelfde wordt bepaald voor de Engelsche lessen. Wanneer 2 kinderen uit een gezin gebruik maken van de Fransche en Engelsche lessen wordt f 4.00 per maand betaald. De Fransche lessen zullen gegeven worden Maandag en Donderdag van 5—7 uur. De Voorzitter leest een afschrift toegezon den door Stad aan het Haringvliet over de pensioenkwestie C. v. d. Vliet. H*H. Ged. Staten geven de gemeenten in overweging zoo lang geen Koninklijke beslissing is ge vallen, C. van Vliet zijn pensioen voorloopig door te betalen, alsdan kan een nieuwe re geling worden getroffen. Aldus besloten. Dhr. Wagner vraagt of de gemeente zich voor de uitspraak kan dóen hooren. De Voorz. zegt naar aanleiding hiervan reeds aan den Minister van Binnenlandsche zaken te heb ben geschreven. Dhr. Wagner brengt in het midden dat Dekkers uit Achthuizen de aan Sluische ha ven gaarne wil daar het bedrag J. Kroon te hoog is, wordt besloten voor f66 te verhu ren, mits hij aan de eischen welke gesteld worden wil voldoen. Dhr. Jocobs en W. J. Donkersloot klagen alweer over de verlichting in Achthuizen, van 1 tot 10 April. Donkersloot zegt echter van de tijdelijke lantaarnopsteker vernomen te hebben op 10 April pas de lijst te hebben, ontvangen, waardoor wordt opgemerkt de schuld aan den Directeur ligt. De Voorz. merkt nog op dat door hem aan de Voorz. der Gascommissie is geschreven over het ontslag Camphens, er zal een gron dig onderzoek worden ingesteld. Dhr. W. J. Donkersloot vraagt de Hoofde lijke Omslag vroeger vast te stellen, om zoo doende een langere betalingstermijn te heb ben en het misschien dan vroeger binnen is, de Voorzitter beloofd dit niet daar gewoon lijk tot het laatste oogenblik wordt gewacht met betalen. Dhr. Wagner vraagt of er ook een ver ordening bestaat om het aangevoerde op de kaai binnen zekere tijd te verrijden daar hier misbruik van wordt gemaakt, de voor zitter zegt te vertrouwen er spoedig begon nen zal worden, en zoo niet zal op hun ver plichtingen worden gewezen. Niets meer te verhandelen sluit de voor zitter de vergadering. Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente Hellevoetsluis op 12 April. De voorzitter de Edelachtbare heer Gallas opent te half acht de vergadering. Daar de notulen der vorige vergadering nog niet gereed waren gekomen, stelt de Voorz. voor deze in een volgende vergade ring te doen voorlezen. Vervolgens stelt de Voorz. voor om het vermenigvuldigtal van den Hoofdelijken om slag te stellen op 1,22. Spr. zegt, dat het hem zeer spijt, dat er moest worden over gegaan tot die verhooging, maar de toestand der financiën eischt het. Het totaal bedrag van den Hoofdelijken omslag bedraagt f 16,378,77. In stemming gebracht, wordt hij door de Raad aangenomen. Dan stelt de Voorz. voor om een besluit te nemen inzake de onder- handsche aanbesteding van de Centrale ver warming der Openbare Scholen, welke ver warming dan door de firma Stokvis te Haar lem zal worden geinstalleerd, wanneer de Raad daartoe machtiging verleend onder na dere goedkeuring van Gedep. Staten. Daar toe wordt besloten. Na dit wordt overgegaan tot het stemmen van 2 leden om zitting te houden in het stembureau voor de a.s. periodieke verkie zingen voor den Gemeenteraad. Bij eerste stemming worden gekozen de heeren J. Ver maas en W. van Lien. Vervolgens leest de secretaris het rechts kundig advies, hetwelk door de Gemeente is ingewonnen, voor, waaruit bleek, dat naar de zuivere opvatting van Art. 4 van het contract tusschen de Gemeente en de aan nemer concessionaris de N. V. Gasfabriek de Gemeente verplicht was de lantaarnpa len te leveren en de N. V. Gasfabriek om ze te plaatsen. Voorz. stelt voor, om B. en W. te mach tigen lantaarns te doen leveren. Dhr. Buich zegt, dat nog niet definitief besloten is, hoeveel er moeten worden ge leverd. Voorz. zegt, dat dit is overgelaten aan B. en W. Dan komt aan de orde een adres van de Afd. Hellevoetsluis van de S. D. A. P. 011- derteekend door de heeren E. Smil en H. Schlosser, waarin door genoemde federatie gevraagd werd, of door het Gemeentebe stuur geen stappen konden worden gedaan om, naar aanleiding van of ingevolge de circulaire van den Min. van Landbouw, Nij verheid en Handel de levensmiddelen, die nu zoo abnormaal hoog in prijs zijn tegen matiger prijs beschikbaar te stellen of te doen stellen. De Voorz. leest de bovengenoemde cir culaire voor, waarin de Minister voorstelt om zoo het noodig mocht zijn, levensmid delen als tarwemeel, tarwebloem, varkens vleesch, spek enz. beschikbaar te stellen tegen den prijs, die voor 1 Aug. '14 gel dende was. De kosten, noodwendig daaraan verbonden, zouden voor de helft door het Rijk en voor de andere helft door de Ge meente gedragen worden. Nadat de voorz. dit stuk heeft voorgele zen, zegt hij, dat na rijp nadenken bij hem de overtuiging leeft, dat het een, voor onze Gemeente onuitvoerbare zaak is. Spr. zegt, dat er in onze Gemeente geluk kig niet velen zijn, die door den oorlogs toestand getroffen worden. B. en W. hadden ook in hunne vergadering geconcludeerd, dat deze zaak voor onze Gemeente niet is te volvoeren. Dhr. Guttig zegt, dat de H. O. toch daar voor een goede maatstaf is. Voorz. zegt, dat het zeer moeilijk is, om een goeden maatstaf aan te leggen en dan bovenal zijn de kosten een bezwaar voor de Gemeente. Dhr. Kerbert zegt, dat het hem ook moei lijk toeschijnt op die manier een regeling voor goedkoopere levensmiddelen te heffen. Wanneer bijv. de Min., vervolgt Spr., de maximumprijzen verlaagde, en aan de han delaars, die daardoor getroffen werden, een schadeloosstelling gaf, zou dit een minder omslagtige wijze zijn, die beter haar doel bereikte. „Of" gaat spr. voort, „zou de ge meente aan de door het Burg. Armbestuur bedeelden niet een verhoogde uitkeering kun nen geven en voor hen zoodoende het be zwaar van de hooge prijzen eenigszins op heffen." Spr. zegt niet te weten of deze maatregel kostbaar is. Voorz. antwoordt, dat er 26 personen zijn, aan wie door het Burg. Armbestuur een uit keering wordt verleend. ZEdachtb. adviseert op de Missive van den Min. nog niet te besluiten, maar aan de corporatie, die het adres zond te melden, dat de Raad de maatregel door den Min. voorgesteld nog niet zal toepassen maar na der zal afwachten, ook omdat deze regeling niet met sympathie ontvangen is. Vervolgens komt aan de orde een inge zonden stuk van de Vereeniging voor Volks huisvesting, waarin wordt medegedeeld, dat genoemde Vereeniging een voorloopige over eenkomst heeft gesloten met den eigenaar van den grond gelegen tusschen de twee complexen woningen aan den Glacisweg, om dat perceel grond te koopen, wanneer de Raad het uitbreidings plan zoodanig zou willen wijzigen, dat bouwen op dat perceel mogelijk is, weshalve zij den Raad verzoekt aizoo te willen besluiten. Voorz. licht dat verzoek eenigszins toe, waarna hij aan den Raad de beslissing daar over geeft. Dhr. Kerbert zegt, dat het toch noodza kelijk is, dat de Raad eerst het gewijzigde uitbreidingsplan voor zich heeft, alvorens te beslissen. Voorz. antwoordt, dat wanneer de Raad de wijziging van het uitbreidingsplan goedkeurd, B. en W. in overleg met den architect de wijziging zullen afhandelen. Dhr. Kerbert vraagt, of het perceel grond voor denzelfden prijs te koop is als de vo rige perceelen. Voorz. deelt mede, dat het betrokken per ceel te koop is voor f 650. Dhr. Guttig zegt, dat door den eigenaar vroeger reeds is gevraagd om dat perceel te mogen verkoopen voor bouwgrond, hetwelk is geweigerd. „Moet dan", vraagt spr., het bouwverbod niet worden opgeheven Spr. zegt verder, in te stemmen met den heer Kerbert inzake het eerst zien van het ge wijzigde plan. Voorz. zegt, dat liet stratenplan geheel moet worden opgegeven en dat de Raad al leen moet besluiten het uitbreidingsplan te wijzigen. Dhr. Kerbert vraagl, of voordat besloten wordt het bouwverbod op te heffen niet eerst het gewijzigd plan aan den Raad wordt voor gelegd. Voorz. zegt, U verbindt U tot niets, al leen wij moeten een begin maken en daar om besluiten het plan te wijzigen. Dit wordt aangenomen. Vervolgens wordt mededeeling gedaan, dat de boeken en registers van den ontvanger der Gemeente in orde zijn bevonden. Na rondvraag wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. GOEDEREEDE. Met de vangst van garna len gaat het tegenwoordig nog al redelijk daar de vangst middelmatig en de prijzen tot 7 sh. per mand loopen. De Noordzeevisschers P. Redert beva rende de blazerschuit G. O. 8, had het on geluk een zijner zeilen zoodanig, te scheuren dat de schade de f 20 wel te boven zal gaan. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. De advocaat-generaal heeft heden vernie tiging geeischt van het vonnis van de recht bank te Rotterdam waarbij P. S., koopman te Hellevoetsluis werd vrijgesproken van de aanklacht van heling van een door eenige jongens gestolen eiken balk. De schuld van beid. bewezen achtend, werd veroordeeling gerequireerd tot 5 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 21 dezer. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvan VANDER GRAAF <5t Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 26 faillissementen tegen 30 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. 3. H. van der velde 2. W. van Beek 1. P. Kieviet Dzn. 1. Johs, van Nimwegen 1. Ook ter vervulling van die vacature geen volstrekte meerderheid verkregen, zoodat op nieuw eene vrije stemming zal worden ge houden ter vervulling van de vacatures A. Verbiest en M. Peekstok. Een Zeppelin boven Engeland. NEWCASTSE. 14 April. Hedenavond om acht uur vloog een Zeppelin in alle kalmte over Blyth (kustplaats N.N.O. van Newcastle in Northumberland) en wierp in het kolen- district, eenige mijlen het land in, ruim twin tig bommen naar beneden, die slechts lichte schade aanrichtten. Alle branden waren spoe dig geblussht. Alleen een rijwiel werd ver nield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De zeppelin verdween weer over de zee. Het heele district was in duisternis ge huld. 's Avonds om elf uur was alles Weer normaal. Een Eng'elsch stoomschip getorpedeerd. LONDEN 15 April. Naar de bladen mel den is het Engelsche stoomschip Ptarmigan bij het lichtschip Noord Hinder getorpedeerd. Elf van de uit 22 koppen bestaande beman ning zijn gered. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 18 April 1915. Ned. Hervormde Kerk. Soinmelsdljk, v.m. 9.30 uur (Bediening Heilig Avondmaal) en 's av. 6 uur Ds. Weslrik. Middelharnis, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds, Bruining. Mlddelharnis, (Evangelisatie), v,m. 9.30 en 's av. 0 uur Ds. Zijlstra van Groot-Ammers. Stad aan 't Haringvliet, v.m 9 en n.m. 2 uur Ds. J. Polhuijs. Den Bommel, v.m. 9 uur (geen dienst) n.m. 2 uur Ds. Lans van Ooltgensplaat. Langstraat, geen opgaaf. Oude Tonge, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, v.m. en n.m. Ds. Wentink. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Lans. Herkingen, geen opgaaf. Dlrksland, v.m. 9 uur (Bediening Heilig Avond maal) en 's av. 6 uur Ds. Steenbeek. Melissant, v.m. en 's av. Ds. Kroese. Stellendam, geen opgaaf. Goedereede, v.m. 9.30 uur (Bed. Heilig Avondm.) Ds. F. de Oidts. Ouddorp, geen opgaaf. Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Rerk. Middelharnis, v.m. 9.30 uur (Voorbereiding Heilig Avondmaal en Bevestiging nieuwe Leden) en 's av. 6 uur Ds. O. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 uur (Bediening Heilig Avondmaal) 's av. 5.30 uur (Nabetrach ting Heilig Avondm. en collecte Theol. Sch. en Vrije Universiteit) Ds. Esselink. Den Bommel, v.m. 9 uur Leeskerk n.m. 2 uur Ds. G. van Velzen van Middelharnis en 's av. 5.30 uur Leeskerk. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker, Melissant, geen opgaaf. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, v.m. 9 en n.m. 2 uur den Heer Ormel van Bedum. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 's av. 5 uur Ds P. C- Koster van Maassluis. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9 nam. 2 en 's av. 6 uur Lees- dienst. Melissant, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9 uur Ds. K. W. Róssing. SOMMELSD1JK. Uitslag van de op 15 de< zer gehouden stemming ter verkiezing van drie notabelen in de Ned. Herv. Kerk, alhier, Uitgebracht 98 stemmen. Omwaarde meerder heid 49. Vacatures D. de Mooij, aftr. herkiesb. en A. Verbiest, aftr. niet herkiesb. D. de Mooij 54. W. van Beek 46. S. van Nimwegen 45. P. van den Doel Jzn. 11. H. van der Velde 9. C. Joppe 5. T. Buurveld 3. Johs. Tieleman 2. P. Kieviet Dzn. 2. C. van Nimwegen 1. M. v. Driel M.Jzn. 1. Aizoo gekozen de heer D. de Mooij, ter wijl ter vervulling van de andere vacature geen meerderheid kon worden verkregen. Vacature Peekstok, aftr. niet herkiesb. C. Joppe 43. P. van den Doel Jzn. 38. S, van Nimwegen 4. K. Kieviet 4. D. de Mooij SOMMELSDIJK, 15 April 1915. Konden wij de vorige keer schrijven dat de beurzen zich in een gunstige houding ontwikkelden, ook deze keer kunnen wij niet anders dan dit bevestigen. Het is wel op merkelijk, dat de stemming in de laatste dagen, niettegenstaande de oorlog nog lang niet gedaan schijnt te zijn, zóó kon verbete ren oppervlakkig gesproken zou er een aan leiding moeten zijn tot vertwijfeling dan tot het optimisme dat thans in de finantiëele kringen kan bespeurd worden. Ook is en blijft opmerkelijk de levendige handel in Russische obligatiëndat deze waarden een uitzondering maken za! zijn oorzaak wel vinden in de beleggingsvraag, alsmede uit het voortdurend aanbod van Duitschland. In Wallstreet had een willige stemming meerendeels de overhand en de meening schijnt men algemeen toegedaan dat voor Amerika een tijdperk van vooruitgang is aan gebroken, men moet evenwel niet vergeten dat die vooruitgang in hoofdzaak haar oor zaak vindt in den oorlogstoestand van Europa, zoodat wij de vraag wenschèn te stellen of bij het intreden van den vrede de toestand bevredigend zal blijven, ni. a. w. of de reus achtige uitvoeren van thans, niet enorm zullen verminderen, zoodat een terugslag, voorna melijk van industriëele waarden, het gevolg kan zijn. Uit den aard der zaak kunnen wij en niemand met ons, deze vraag bevestigen of ontkennend beantwoorden, doch wij achten het niet ondienstig een en ander naar voren te brengen. Men schijnt te Amsterdam de Paaschdagen berust te hebben om de macht eens te over denken, wat tengevolge heeft gehad dat zich een koopbeweging openbaarde, zoodat velen een kansje hebben gewaagd, meerendeels voelde men zich aangetrokken tot de laag geprijsde Spoorwegaandeelen, zoodat Rails, Missouri's en Denners, zich op hoogere prij zen bewogen. De Marinewaarden bléven, niettegenstaande de aanstelling van een be windvoerder over de Maatschappij, hetgeen geschied is met het oog op de mogelijk niet betaling der eerstvolgende betaling der Cou pon van de 47a pCt. Bonds, goed gevraagd. Voorzoover wij kunnen nagaan komt de be- langstel'ing voor gemelde waarden thans uit New-York. Pctroleumwaarden. Deze afdeeling ver keerde meerendeels in een vaste stemming, zoowel Koninklijken als Geconsulideerden bewogen zich op hoogere koersen, terwijl Russische en Rutneensche soorten ecnigzins verwaarloosd waren. Mijnwaardeit. In dezen hoek is weinig of niets gedaan, zoodai er geen aanleiding tot opmerkingen bestaat. Rubberwaarden. Voor deze aandeelen be stond veel animode meeste Maart-produc tiecijfers zijn bemoedigend. Vooral in Rubber Cultuur Amsterdam vonden groote omzetten plaats, doch ook de overige soorten waren gevraagd. Tabakken. Aangezien de afgeloopen tweede inschrijving niet ongunstig was, verkeerde deze afdeeling mede in goede stemming. Staatsfondsen. Van de buitenlandsche Staatsfondsen waren de Russische sterk ge zocht op hoogere koersen. Overigens ging er weinig om. Onze deposito-rente bedraagt thans, naar gelang van den termijn van opzegging van "'j5 pCt. 's jaars. FLAKKEESCHE BANK. BEURS van OUDDORP. Aardappels blauwe f 3.40 3.50, Eigen heimers f 2.80 a f 3. Tarwe niet aangeboden. Erwten f 13 a 14. BEURS van DIRKSLAND. Tarwe waarvoor f 17 per 100 kilo gevraagd werd vond moeilijk koopers. Erwten en ha ver zonder aanbod ajuin komt niet meer ter markt, koepeen waarnaar veel vraag was konden f 3, per 60 kilo opbrengen, aardap pelen gevraagd tot f 3.25 3.40 per 70 kilo. 4g Zoo de Heere wil en zij leven ho- ST 4É pen onze geliefde Ouders, Behuwd-, <H en Grootouders, 9028 JOOST KAMERLING Jz. 43 EN 1§ JANNETJE BUHT Md. p| op Donderdag 22 April a.s. hunne te herdenken. f|§» Hunne dankbare Kinderen, 43 Behuwd-, en Kleinkinderen. Stad aan 't Haringvliet, 17 April 1915. bfya

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 4