PLAATSELIJK NIEUWS. GEMEENTERAAD. KERK EN SCHOOL. TELEGRAMMEN. VISSCHERIJ. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. een Engelsch blad in de volgende krachtige bewoordingen Mijns inziens is het gebruik, dat men van de „gruwelen maakt, ten zeerste verwerpelijk. Om het maar dadelijk te zeggende bewij zen, die de Belgische en de Fransche com missie opnemen, zijn geen bewijzen. Te mid den van de verschrikkelijkste voorvallen, wanneer de zenuwen tot brekens gespannen zijn en de geschiktheid tot zorgvuldige en nauwkeurige waarneming volslagen is opge heven, is het voor de menschen strikt on mogelijk met juistheid te zeggen wat er is gebeurd Het is hoogst verwonderlijk, dat overheidspersonen, Belgische en Fransche, hun namen onder een protokol van onder zoek kunnen zetten, dat onder dergelijke om standigheden is opgenomen en dat elk po litiehof zou weigeren te erkennen. Dat gru welen en wreedheden voor zijn gekomen, behoeft niet vastgesteld te worden Maar dergelijke gebeurtenissen, die aan eiken oorlog verbonden zijn en die men aan elk strijdend leger heeft verweten, als middel te gebruiken om den haat tusschen de vol ken aan te wakkeren en den oorlog aan den gang te houden, dat is weerzinwekkend en duivelsch, en geen rechtgeaard mensch, man of vrouw, mag daarover zijn afkeuring ach terhouden." VERSPREIDE BERICHTEN. Roosevelt, generaal Wood en anderen heb ben zich aan het hoofd gesteld van een be weging voor de vorming van een Ameri- kaansch legioen, dat uit soldaten en man schappen voor bijzondere diensten zal bestaan en dienst moet doen in geval van oorlog. Men rekent op 200,000 man, die als eerste reserve aan het leger toegevoegd zullen wor den. Tot dusver ontbreekt zulk een reserve in de Vereenigde Staten ten eenen male. o— Naar aan het Lyonsche blad Républicain uit Dieppe wordt gemeld, is Vrijdag j.l.een Engelsch stoomschip 15 mijlen buiten Diep pe door een duikboot aangevallen. Toen het noodseinen gaf voer een ander Engelsch stoomschip uit om hulp te verleenen, doch vond op de aangegeven plaats het stoom schip niet. Wel zag men een stuk wrakhout drijven. Petit Journal meldt dat bij Morlaix aan de noordkust van het departement Finisterre een reddingsboot is aangespoeld met de lij ken van twee negers er in. Op de boot stond de naam Liverpool. —o De Belgische soldaten gaan ook khaki dragen. Bij een Londensche firma zijn ette lijke millioenen meters van deze stof besteld. o— De Duitsche Keizer heeft 50,000 mark aan het Roode Kruis geschonken. o Volgens de Daily Chronicle zullen de maatregelen die de Engelsche regeering te^ gen het drinken .denkt te nemen, bestaan in de bepaling dat de „huizen waar men gela gen zet" in het geheele land slechts van 10 uur 's ochtends tot 8 uur 's avonds geopend mogen zijn. o— Een correspondent van de Vossische Zei- tung seint over de krijgsverrichtingen aan de Dardanellen Nadat Maandag de beschieting wegens den storm was onderbroken, werd zij Dins dagochtend bij helder weer hervat. In den namiddag namen 9 Engelsche oorlogschepen aan de beschieting van het fort Koem Kaleh deel, waaronder de Queen Elisabeth, de Swifture, de Cornwallls en de Triumph. De projectielen sloegen op de hellingen der Azl atische heuvels in zonder schade aan te rich ten. Het vuur werd vdn de heuvels aan de Europeesche zijde van den ingang beantwoord en een Engelsch schip door een treffer in brand gezet. Tijdens het gevecht steeg er een vijandelijk vlieger op om de Turksche bat terijen te verkennen, blijkbaar echter zonder succes want kort daarna hield het vuur der oorlogsschepen op. Majoor Morath, de militaire medewerker van het Berliner Tageblatt, bespreekt de kansen van de twee partijen die elkander bij de Dardanellen bevechten Hij herinnert aan de geringe resultaten, die enkele jaren geleden de Italiaansche en dp Qrieksche vloot met een beschieting van de Dardanellen hebben bereikt, erkent ech ter dat het krijgsbedrijf voor de Dardanellen thans door sterke strijdkrachten wordt onder nomen. Voor de aanvallers komt het er niet alleen op aan de forten te vernielen, ze moe ten bovendien de mijnversperring opruimen en een krachtigen aanval op 't land kunnen uitvoeren. Willen zij succes hebben, dan moeten zij niet voor zware verliezen terug deinzen. Waar halen Engeland en Frankrijk de noodige landingstroepen vandaan In Egypte heeft Engeland de handen vol, en Frankrijk heeft zijn troepen noodig ip het eigen land. Turkije heeft echter in 't begin van zijn mobilisatie al gerekend op een ver dediging van zijn Europeesch gebied; het heeft naar drie kanten front gemaakt. Majoor Moraht geeft aan de hand van eenige technische opmerkingen over het duel van kust- en scheepsgeschut, ontleend aan de Artilleristische Monatshefte, als zijn mee-, ning te kennen, dat de kansen vam ken op z' de Engek-, „ei kwa-Y^in "on- hip blad is gemachtigd tot de verklaring, dat ook Frankrijk de eischen niet goedkeurt. Duitsche bladen krijgen bericht uit Peking dat China de eischen van Japan nog niet heeft afgewezen, doch dat het zulks zoo goed als zeker zal doen. In ieder geval heeft Chi na de reeds gedane toezeggingen weer in getrokken. Daarop moet Japan een ontsche ping van troepen in Noord-Chineesche ha vens hebben aangekondigd en dezen stap verdedigen met de noodzakelijkheid van ver weer tegen aanvallen van gewapende Chi- neesche rooverbenden. In het antwoord van China op deze Japansche bedreiging wordt verklaard dat China bewaking van het ont scheepte spoorwegmateriaal voor concessio narissen wil toestaan, doch niet van mate riaal dat bestemd is voor niet in concessie gegeven spoorlijnen. China moet derhalve iedere ontscheping van Japansche troepen op Chineesch grondgebied als een onvrien delijke daad beschouwen. Amerikaansche kruisers worden, volgens hetzelfde telegram uit Peking, einde dezer week in Chineesche wateren verwacht. o Volgens de Correspondenza is de Fransche afgevaardigde Bénoit te Rome aangekomen met een politieke opdracht zijner regeering. Hij zou de Italiaansche regeering zekere aan biedingen moeten doen. Als die worden aan genomen zou Bénoit vermoedelijk als gezant Barrère vervangen, die ziek is en behoefte heeft aan rust. Nu wij het telegram van den St. Petersburg- schen correspondent van de Times, over het trekken van 12 van de Duitsche legerkorpsen, die onlangs in Oost-Pruisen zijn samenge trokken in dat blad lezen, zien wij, dat hij wel degelijk een veronderstelling uit over de plaats waarheen die korpsen zijn bestemd. Hij veronderstelt (op gezag) dat, hoewel mis schien een enkele van die korpsen naar het Westen zal worden gebracht, de meesten ervan bestemd zijn om ten zuiden van den Weichsel tegen het centrum van de Russen op te treden, dat zij thans, ter wille van het afwenden van de wederzijdsche flankbewe gingen, voor verzwakt kunnen houden. De heele bewegingder Duitschers en Oosten rijkers op de flanken zou dan, behoudens de bevrijding van Oost-Pruisen en Boekowina, niet anders zijn dan een reusachtige demon stratie, een krijgslist om de Russische strijd krachten van het centrum weg te lokken. Deze veronderstelling, zooai misschien on juist, is nochtans vernuftig genoeg om te worden vermeld. De Kölnische Ztg. zegt uit particuliere bron vernomen te hebben, dat twee forten van de vesting Ossowiec zoo zijn beschadigd, dat zij het vuur hebben gestaakt. Ter uitwisseling van invaliede krijgsgevan genen tusschen Frankrijk en Duitschiand is gisteravond de eerste trein van Konstanz naar Lyon vertrokken. Er zullen volgens de Kölnische 1800 Fransche» tegen 800 Duit schers worden uitgewisseld. EenEngelschman Charles Makefield genaamd heeft 500 pond sterling uitgeloofd voor den persoon of de personen die de eerste Zep pelin op Engelschen grond naar beneden krijgen. o— De Fransche bladen hebben een bericht uit Rome gepubliceerd, volgens hetwelk een van de twee te Pola gestationneerde luchtschepen door een storm is afgedreven en in de Adri- «tische Zee, met de bemanning is vergaan o— De twee vliegers, die drijvende op een wa tervliegtuig in de Noordzee zijn aangetroffen en door een trawler zijn gered, waren geen Engelschen maar Duitschers. Zij hadden van Zondag tot Donderdag rondgezwalkt. o— Een abonné in Duitschiand heeft in de Wezer Zeltung het volgende gelezen„Aan de Köln. Ztg. meldt men vandeHollandschc grensde kapitein vaneen Hollandsche stoom boot verklaarde te Rotterdam, dat de Engelsche regeering hem 2 miljoen mark had laten aan bieden, als hij zijn schip wilde doen zinken en dan te Rotterdam melden, dat zijn schip door een Duitsche onderzeeboot tot zinken gebracht was." De abonné verzoekt ons „opheldering", waarom hij hierover niets in ons blad heeft gelezen. Antwoordomdat dit bericht behoort tot de door de Duitsche pers zeer gesmade, schoon blijkbaar niet versmade, „Liigenberichte". De Rijksveldwachter Elenbaas wordt heden tijdelijk gestationeerd te Breda. HERKINGEN. Op zeer onschuldige manier brak deze week een zoontje van schilder J. K. het sleutelbeen van een der armen. Ge woon tegen elkaar oploopen was daarvan de oorzaak. De besturen van de polders Oud-Her- kingen en St. Elizabeth hebben ten kantore van hun Secretaris ter inzage gelegd vanaf 1 tot en met 15 Maart de lijst van stemge rechtigde Ingelanden. MELISSANT. In deze gemeente is ten be hoeve van de noodlijdenden op Curagao ingezameld f 18.34'/2 en aan het St-uncomité te 's Gravenhage overgemaakt. Tot bestuursleden der Zangvereeniging „Oefening en Ontspanning" alhier zijn geko zen de heeren C. A. Backer voorz., J. van Heukelen vice-voorz. en Mej. T. J. Rooij penningm. In deze gemeente is een arbeiders-ver- eeniging opgericht met 67 leden. Het doel is loonsverhooging te verkrijgen. Met den aanleg van 'de weervisscherij onder deze gemeente is men zoo goed als gereed gekomen. GOEDEREEDE. Van Rijkswege is weder om een begin gemaakt, de basald glooiing aan Zuidzijde der achterhaven te verlengen. Donderdagochtend omstreeks halfelf werden onze gemeentenaren wederom opge schrikt door een hevige knal die de ruiten der ramen deed trillen. De oorzaak was het springen eener mijn, die aan den zandbank „Hinder" was aangespoeld. De smeden in onze gemeente hebben druk werk met het vervaardigen van hoef ijzers voor het buitenland. Met het oog op het voorkomen van Mond- en Klauwzeer onder den veestapel in Zuid-Holland zullen de gewone jaarlijksche Provinciale stierenkeuringen niet doorgaan. OUDDORP. Aan het Noorderstrand nabij den vuurtoren onder deze gemeente is aan gespoeld een Duitsche mijn, welke onder toezicht van militairen, daartoe uit Hellevoet- sluis overgekomen, onschadelijk is gemaakt. Donderdagnamiddag werd den heer bur gemeester dezer gemeente medegedeeld, dat door schipper Nieman op de Paardenplaat een groote mijn vermoedelijk eene Engel sche door middel van een dreg en een touw is vastgelegd. Ontniddelijk is de groepscommandant aan het West-hoofd onder deze gemeente daarvan door den Burgemeester in kennis gesteld. HELLEVOETSLUIS. Maandagavond was door de Afd. der S. D. A. P. een onderlinge bijeenkomst georganiseerd, waarvoor intro- ductiekaarten waren uitgereikt. Daar deze gemeente in staat van beleg verkeert, is het vereischt, dat voor dergelijke bijeenkomsten de toestemming van den Vestingcoramandant wordt gevraagd vooral wanneer deze bijeen komst in een zaal wordt gehouden, die voor ieder toegankelijk is. De bijeenkomst zou n.l. worden gehouden in de Casinozaal van het Café „Gezelligheid." In die bijeenkomst zou de heer A. Heijkoop optreden, en toen hij zou beginnen te spre ken, trad de Vesting-Commandant, vergezeld van den Commissaris van Politie, voorzien van een uitnoodigingskaart, de zaal binnen. Nadat den spreker gevraagd was, van wie toestemming was verkregen om te vergade ren, en hierop een niet voldoende antwoord was verkregen, beval de Vesting-Comman dant dat de zaal zou ontruimd worden. Van de militairen, die aanwezig waren, werd aanteekenirig gemaakt. Woensdag arriveerde alhier een Com pagnie v/h Regiment Jagers, in garnizoen te Monster. Na den vorigen dag van Monster naar Brielle te zijn gemarcheerd, arriveerden de militairen tegen half één 's middags al hier en werden, daar het regende verdeeld over de kwartieren der 2e Compagniën Gre nadiers om hun, twaalf uurtjes te gebruiken 's Middags vertrokken zij naar Nieuwesluis, vanwaar zij werden overgezet op het eiland Rozenburg om zoo weer naar Monster terug te keeren. SOMMELSDIJK. De militieplichtige P. J. Palingdood is Dinsdag te Zwartewaal inge- iijfd bij het 4e Reg. Vest. Art. 3 Bat. 2e Comp. te Brielle. Gedurende de maand Februari zijn 19 sghepen de Wilhelmina-brug gepasseerd tegen 0 in Februari van het vorige jaar. Hieronder ijn de schepen van de geabonneerde eige- ars niet begrepen. Dinsdagmiddag werd door een Rijks- Cldwachter van Rotterdam een 16-jarige °gen thuis gebracht, die de ouderlijke rtning was ontvlucht doch in Noord-Bra- Pft was aangehouden. btocjiapwc aan l. v. der Plaat welke jongelingen die 2 Maart is uitstel verleend tot 15 >7 •eden van het Onderling zijn herkozen de heeren C. Bruggeman en ge> Lz., als lid van de herkozen W.Jonge- veei <i in den Heeren- k^s zjjn onderhands ■^nijder Pz. .a. ^(Olenbond alhier ■nings J ■morgen heeft .eekeezin een brief heeft m verlaten -i> smgeschon- [\ar4oo verheugd -rw/lc week daar schijnlijk zullen prijs is weder met ?d, tarwebrood kost e. Missive van den Bond van om in het bouwbedrijf zooveel mogelijk productieve werkzaamheden uit te voeren, of hetzelve te bevorderen. Beide stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Voorz. Voor den krankzinnige Vijfhuize is uitgekeerd de rente van de Invaliditeits wet, zijnde f 104,— over het jaar 1914. Maar ontvangen is eigenlijk f 112,— omdat nog f 8,— er bij kwam over December 1913. Ge noemde som is in de gemeentekas terug betaald, als bijdrage in de kosten die aan Vijfhuize ten laste gelegd zijn. Evenwel komt ook het Rijk en de Provincie nog om haar aandeel, zoodat in verband daarmede eenige wijziging in de Begrooting noodig is. Goedgekeurd. 2. Vaststelling Kohier Hondenbelasting. 3. Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School. Alvorens hiertoe over te gaan, achtte de Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 7 Maart i915 Ned Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, geen opgaaf. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. J. J van der Poll van Bergschenhoek. Stad aan 't Haringvliet, v.m 9 en nam. 2 uur Ds. J. Polhuis. Den Bommel, v.m. 9 uur Ds. L. Emmen, n.m Doopsbedienlng. Langstraat, geen opgaaf. Oude Tonge, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, v.m. en n.m. Ds. Wentink. Ooltgensplaat, v.m 9 en 's av. 6 uur Ds. Lans Herkingen, geen opgaaf. Dirksland, v.m. 9 en n.m. 2 uur Ds. Steenbeek, nam. Doopsbediening. Melissant, v.m. en nam. Ds Kroese Voorz. het noodzakelijk bij het voorlezen der Qoèdëreedé, en Ds de Gidts. verslag van het verhandelde van den gemeenteraad te sommelsdijk op Woensdag 3 Maart nm. 3,30 uur. Voorzitter de EdelAchtb. heerBurgemeester. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze met gebed. Daarna was aan de orde beëediging van het nieuwgekozen raadslid de heer J. A. Slis. Deze legde in handen des Voorzitters de bij de Wet verordende eeden af, waarna de Voorzitter hem geluk wenschte met zijne benoeming. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. 1. Ingekomen stukken o. Missive van H.H. Ged. Staten, goedge keurd terugzendend het Kohier Schoolgeld le kwartaal. b. Bericht van de H.H. T. Buurveld en L. Pen, dat zij hunne benoeming als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim aannemen. c. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging van kleine steden en plattelands gemeenten, om als lid tot haar Vereeniging toe te treden, waarvan de totstandkoming reeds verzekerd is, doordat op den datum van afzending van dit verzoek reeds 177 gemeenten met onge veer 600,000 inwoners als lid waren toege treden. Voorz. B. en W. stellen u voor, om tot deze Vereeniging toe te treden. De conditie is billijk, nl. '/s cent Per inwoner. Het doel van deze Vereeniging is, om gezamenlijk op te treden bv. aankoop van steenkolen en alles wat verder in het gemeenschappelijk belang is. Groote steden hebben zelf een Vereeniging, en nu is het van belang dat ook kleine steden en plattelands gemeenten zich ver eenigen, zoodat tevens een overeenkomst ge troffen is, dat wanneer men kasgeld over heeft, dit kan brengen op dat bureau, en de ge meenten die dan kasgeld noodig hebben, kunnen het daar weer leenen, zoodat het voordeel is, zoowel voor den een als voor den ander. dhr. M. Joppe. Ik hoor u daar spreken van aankoop van steenkolen. Voorz. Ik neem dit als voorbeeld, gemeen schappelijke aankoop van steenkolen voor de gasfabriek enz. Hierna werd het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. d. Verzoek van het Kon. Nat. Steuncomité om steun, ingekomen stukken enz. de deuren te sluiten. Na heropening der vergadering werd met algemeene stemmen benoemd de heer Van der Valk van Vlaardinger-Ambacht, tijdelijk werkzaam te De kosten van proeflessen zullen gevonden I moeten worden door af- en overschrijving! op de begrooting. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorz. de openbare vergadering. K erk, R uur Ds. G. van Raad der gemeente Woensdag 3 Maart Vergadering van de Ooltgensplaat op ten 4 uur. Voorzitter Edelachtbare Heer J. G. van Putten. De Voorzitter opent de vergadering. Present, Wagner, J. Donkersloot, P. J. Hobbel, W. J. Donkersloot en Jacobs. Afwe zig Mr. Van Weel en Slis, De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ing komen Stukken. Ingekomen een schrijven van H.H. Ged. Staten waarbij goedgekeurd de gewijzigde begrooting van 1915. Af en overschrijvingen over 1914. Kohier Honden belasting 1915. Schrijven van Mej. de Jonge wijkverpleeg ster waarin zij dank zegt voor hare benoe ming. Schrijven van de grintwegcommissie om het nog te betalen bedrag f 955.55 te willen toezenden. Voor kennisgeving aangenomen Schrijven van dhr. M. Wolters met dank voor de vermindering Hoofdelijke Omslag en verzoekt om vergoeding voor zijn vrucht boomenbesmetting enz. Op voorstel van B, en W. wordt besloten, na eenige opmerkin gen van de leden f25 vergoeding toe te ken nen. Verzoek van Mej. de Haas om een grati ficatie voor de werkzaamheden door haar als Hoofd der School verricht. Door dhr. J. en W. J. Donkersloot worden inlichtingen gevraagd, daar zij meenen dat Mej. de Haas voor de hoofdacte toch salaris geniet. De Voorzitter zegt dat ze wel als Hoofd moet optreden, doch als het bijna drie maanden duurt is het billijk hier iets voor te ontvan gen, dhr. Wagner is het hiermee eens. Wordt besloten f 25 toetestaan. Schrijven van H. H. Ged. Staten waarbij de geldleening groot f 2000 niet wordt go ü- gekeurd doch de leening in 15 jaar inplaats van 20 jaar af te lossen. Wordt aldus be sloten. Op de vraag van den Voorzitter of iemand het woord verlangt, brengt dhr. W. J. Don kersloot ter sprake het op 15 Februari door Ouddorp, geen opgaaf. Hellevoetsluls, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en 's av 5 30 uur Ds. Essellnk. Den Bommel, v.m. 9.30 n.m. 2 en 's av. 530 uur Leeskerk. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Leeskerk Melissant, geen opgaaf. Stellendam, v.m. en 's av. Ds. Meulink van Hen drik Ido Ambacht Ouddorp, n.m. 2 uur Ds. Meulink van Hendrik Ido Ambacht. Hellevoetsluls, v.m 9.30 en 's av. 5 uur den Heer Duits-Wesseling van Gorinchem. Nieuw-Helvoet v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur dhr Jansen van Doorn. Gereformeerde Gemeente, Dirksland, v.m. 9 nam. 2 en 's av. 6 uur Ds Kieviet. Melissant, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Ooffgensplaal, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9 uur Ds. K. W. Rossing. De beschieting der Dardanellen-forten. LONDEN, 3 Maart. De admiraliteit meldt: De „Triumph", de „Oceaan" en de „Albion" drongen Maandag de straat der Dardanellen binnen en bombardeerden het fort 8. De vij and beantwoordde het vuur. Onze verliezen bedroegen zes gewonden. Tegelijkertijd bombardeerden vier Fransche slagschepen, vanuit de golf van Saros, Bu lair. De „Canopus", de „Swiftsure" en de „Corn- wallis" waren Dinsdag bij de actie tegen de forten 8 en 9 betrokken. Fort 9 werd tot zwijgen gebracht. De drie schepen werden getroffen, maar daarbij werd slechts één persoon gewond Het bombardement duurt voort. KONSTANTINOPEL, 2 Maart. Het Hoofd kwartier meldt De vijandelijke vloot beschoot gisteren 3 uren lang zonder succes de Dardanellen. Door het doeltreffende vuur onzer batterijen werd zij gedwongen terug te trekken. Tege lijkertijd beschoot de vijandelijke vloot, uit Fransche kruisers de gasfabriek gegeven ontslag aan Camphens Ivier Fransche kruisers en eenige torpedo^ op grond van klachten omtrent het inwis-1 booten bestaande, ^zonder eenig succes onze sêlen van 2cent stukken en het leggen van leidingen. Donkersloot vindt het voor genoemde Camphens inderdaad treurig. Reeds op lasten zittend wordt deze man als pas beginnende door de mobilisatie uitzijn zaken gerukt, zeker niet voor zijn genoegen. De vorige Directeur dhr. Pressing kwam toen Camphens verzekeren dat voor den tijd der mobilisatie een plaatsvervanger zou wor den aangesteld n.l. de broeder van Camphens daar deze echter in December ook werd op geroepen, werd een ander aangesteld. Voor het tijdsbestek der mobilisathie kan Camphens dus niet aansprakelijk zijn en het is toch al tc dwaas om thans 7'/s maand later te spre ken van leidingen. Waarom niet eerder als het werkelijk zoo is. En al weet hij dat de Directie geheel vrij in zijne bewegingen staat omtrent benoemingen van personeel kan hij toch niet nalaten een voorstel in te dienen dat de Raad de Directie verzoeke op zijn besluit terug te komen, zoo er ten minste geen andere klachten zijn als in den ontslag brief genoemd, opdat de mobilisatie nog geen zwaardere offers van deze man vrage Dhr. Jacobs ondersteunde het voorstel van Donkersloot, wat deze daar omtrent zeide was geheel volgens zijne gegevens. Hij brengt de ontslagbrief ter tafel, dewelke door de voorzitter wordt gelezen en betreurt de wil lekeurige handeling van de Directie. De vrouw van Champhens verklaarde nooit on willig te zijn geweest om 2lh centstukken in te wisselep^dus dit kan geen reden zijn Algemeen vindt men deze handelwijze niet goed. De voorz. zegt dat wij niets te maken hebben met benoemingen der gasfabriek. Het is het eerste wat hij van deze zaak hoort hij wil gaarne deze zaak onderzoeken en daarna handelen. Aldus wordt besloten. Dhr. Jacobs zou gaarne zien wat meer grint werd besteed, 700 M3 is z.i. te weinig, zuinigheid zou in dit geval wél eens kunnen bedriegen, de voorz. wil ik wel meer heb ben, als de begrooting het toeliet, na vele besprekingen over den prijs, de kwaliteiten het vervoer wordt besloten 800 M3 te beste den, alsmede zal op verzoek van Wagner de grint met de bak gemeten. Niets meer te verhandelen sluit de voorz. de openbare vergadering en gaat in geheime zitting over. MIDDELHARNIS. Van de Visscherij te IJmuiden binnengekomen Theodora Emme- rentia St. Abr. Jongejan f 1600. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvan VANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 22 faillissementen tegen 46 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. SOMMELSDIJK. Geboren: Sietje, d. v. A. Nelis enM.Ver-J weij. stellingen aan de Golf van Saros. Onze vlie gers bombardeerden met succes vijandelijke schepen. BERUJN, 3 Maart. De correspondent van de VossischeZeit." aan de Dardanellen seint; Nadat gisteren het bombardement wegens storm onderbroken was, werd het heden voor- middag bij helder weer hervat. Het vijandelijk geschut werd tegen het fort Kumkaleh gericht. Negen Engelsche oorlogs schepen namen er aan deel o.a. de „Queen Elisabeth", de „Majestic", de „Swifture", de „Cornwallls" en dc „Triumph." l)e correspondent volgde dc gevechten van af het fort „Hamidieh". Hij zag de projec tielen op dc hellingen der Aziatische heu vels inslaan, zonder dat zij de geringste schade aanrichten. Het vuur werd van de heuvels van den Europeeschen kant beantwoord en een En gelsch schip werd getroffen, waardoor brand ontstond. Tijdens het gevecht steeg een vijandelijke vlieger op om de Turksche batterijen te ver kennen blijkbaar zonder succes, want dade lijk daarna hield het gevecht op. BERLIJN, 3 Maart. Het „Berl. Tagebl." verneemt uit Saloniki, dat de Engelsche kruis- ser „Zephir" aldaar, zwaar beschadigd en met 1550 gewonden aan boord, aangekomen is De Turksche bladen verklaren dat de Dar danellen het graf van de vijanden van Tur kije zullen worden. BERUJN, 4 Maart. Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwartier van heden Een Fransche stoomboot met munitie, die voor Nieuwpoort bestemd was, is tengevolge van een abuis van de dronken bemanning te Ostende binnengevaren, door ons bescho ten en gezonken. De gewonde bemanning, werd gered. Op de Loretto-hoogte ten N.W. van Atrecht hebben onze troepen zich gisterenochtend in het bezit gesteld van vijandelijke stellin gen over een breedte van 1600 M. Acht of ficieren en 558 Fransche soldaten werden gevangen genomen en 7 machine-geweren en 6 kleine stukken werden veroverd. Tegenaanvallen, die de vijand 's middags deed, mislukten. Een nieuwe, aanval van de Franschen in Champagne is zonder moeite afgeslagen. Een voorwaartsche beweging van de Fran schen ten W. van St. Hubert in de Argon- nen is mislukt. Bij een tegenaanval hebben wij den Fran schen een loopgraaf afgenomen. Ook in het bosch van Chippy is een aan val van de Franschen verijdeld. BERLIJN, 4 Maart. Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwartier: Een van de laatste communigué's van den I Eiffeltoren bracht het bericht, dat een Duit sche kolonne, die over de hoogte van Tahure trok, met goed gevolg beschoten is. Wij moe ten de juistheid van dit bericht, bij wijze van uitzondering erkennen. De kolonne be stond echter uit weggevoerde Fransche ga- vangenen, van wie 38 man gedood en ga- wond werden.

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 4