Advertentie». PLAATSELIJK NIEUWS. ^MËBTfERAAD7 V1SSCHERIJ. UITSLAG AANBESTEDING. RECHTZAKEN. KERK EN SCHOOL. DE F0NDSEMMARKT. TELEGRAMMEN. MARKTBERICHTEN. TH. BOEKHOVEN g J. NIEUWLAND g J. G. BRUINING, en H* Voor de vele bewijzen van belangstel ling op 14 dezer ontvangen bij mijn 40-JAHIG JDB1LÉ, breng ik aan allen mijü hartel)|keii dauk. 8884 richting van Cap Levi zou zij ons stellig tot op 500 meter van Barfleur hebben gebracht. Nu echter liet zij ons schieten en verdween onder de oppervlakte. Fransche torpedobooten kwamen snel na der, namen ons aan boord en onze booten op sleeptouw. Tot zoover het „getrouw verhaal." 't Is waarlijk geen wonder, dat voor 't oogenblik heel wat, overigens koene zeelieden, er voor terug huiveren, om de gevaarlijke wateren te bevaren VERSPREIDE BERICHTEN. Volgens de Tijd heeft de Duitsche lucht vloot te Qhristelles dezer dagen een ernsti- gen tegenslag geleden. Duitsche vliegers waren opgestegen, waar schijnlijk uit het vliegkamp, dat ingericht is op de terreinen van 't „Oud slot van Vlaanderen", hetwelk op een afstand van een viertal K.M. langs den weg van Thou- ront naar Ostende gelegen is. Of er verraad is gepleegd, of dat de Duitschers zich reeds eerder te dikwijls hadden blootgegeven door op hetzelfde uur dezelfde route te volgen, is niet bekend. Doch klaarblijkelijk hadden aan gene zijde der vuurlinie Engelsche vlie gers de opstijging, die wederom in den laten avond geschiedde, afgewacht. Aan een der Engelschen gelukte het toen door een snelle opstijging een onverhoedschen aanval, waar bij ook bommen werden gebruikt, tegen de Duitschers te richten. Twee Duitsche ma chines werden geheel vernield, van een derde braken de beide vleugels, en zeven Duitsche officieren verloren bij dezen aanval het leven. Op het kerkhof te ühistelles zijn de lijken ter aarde gesteld. o— Volgende Lokal-Anzeiger bedragen de Rus sische verliezen sedert eind Januari in de gevechten in de Karpathen 100,000 man aan dooden en gevangenen. o— Volgens een telegram uit Rome aan de Köln. Ztg. heeft Duitschland aan Italië ver klaard, dat de Duitsche vloot in den oorlog tegen de Engelsche koopvaardij haar uiterste best zal doen om de onzijdige Italiaansche vlag te ontzien. o— Volgens een telegram aan Dagens Nyheter laten de in Ierland geregistreerde Engelsche stoomvaartmaatschappijen de booten tusschen Liverpool en Noord Wales en de lersche kust varen onder de groene vlag van Ierland. De reeders gelooven namelijk dat de Duit schers die vlag zullen respecteeren om geen verbittering te wekken onder de Ieren in Amerika. o De bemanning van de Zweedsche loods boot Iris heeft meegedeeld dat zij Zondag avond twee mijl buiten Mandal in Noorwegen een duikboot heeft gezien, die noodseinen gaf. De kapitein van de loodsboot weigerde hulp te verleenen, omdat de duikboot zich op een plaats bevond waar veel mijnen wa ren gezien. Plotseling verdween de duikboot onder water; zij was blijkbaar gezonken. SOMMELSDIJK. Ter plaatsing op de in dit jaar op te maken suppletoire kiezerslijst werden 9 aangiftebiljetten ingediend terwijl door 8 personen hunne belastingbiljetten werden overgelegd. KORT VERSLAG van de Alg. Verg. der boerenleenbank Mhrs.—S'dijk." op 24 Febr. 1915. Opening door den voorzitter. Nutulen goedgekeurd en geteekend. Tegenwoordig 105 leden. Rekening zooals die hier is goedgekeurd REKENING OVER 1914. ONTVANGSTEN. Kas 31 Dec. 1913 f 2490 07 Ontv. Spaargelden 77271 49 Terugbet. voorschotten 45113 Ontv. Centr. Bank 21210 60 Van medeleden 13000 Winst 1913 997 46 Rente voorschotten 4508 58 Rente loop. rekening tt 1034 76 Buitengewone Ontvangst tl 11 25 Totaal f 165637 21 UITGAVEN. Terugbet. Spaargelden. 71688 03 Gegeven voorschotten 18670 Uitgaven Centr. Bank 59230 34 Aan medeleden 2000 Rente spaargelden tt 4191 59 Rente loop. rekening tt 174 91 Prov. loop. rekening 35 69 Salaris kassier 275 Buitengew. Uitgaven tt 182 81 Winst 1913 997 4b Kas 31 Dec. 1914 1 8191 38 Totaal f 165637 21 BALANS. VORDERINGEN. Kas 31 Dec. 1914 f 8191 38 Uitst. voorschotten 76515 Bij de Centrale Bank 22930 28 Van medeleden 14000 Aand. Centr. Bank n 70 Totaal f 121706 66 SCHULDEN. Saldo's spaargelden f 117570 33 Reservefonds 3441 74 tt 694 59 Totaal f 121706 66 Het jaarverslag vermeld 5 nieuwe leden en 5 uitgetreden zoodat het getal heden 162 blijft. Er werden 27 nieuwe voorschotten ver strekt en 40 terug betaald. Een lid was in loopende rekening. Uitgegeven werden 38 nieuwe spaarbank boekjes en 11 terugbetaald, zoodat nu in om loop zijn 303 boekjes. De ontvangsten bedroegen f5554,59 De uitgaven bedroegen f 4860,— zoodat de winst is f 694,59 wat in totaal is met de reeds gemaakte winst van vorige jaren f4136,33. De aftredende bestuursleden J. C. Bom en A. Struik benevens het aftredende ljd van den raad van toezicht K. Gouswaart werden bijna met algemeene stemmen herkozen. De reserve wordt evenals vorige jaren ge woon in het bedrijf opgenomen. Het salaris van den kassier wordt vastge steld op f250 met f25 gratificatie als het bestuur dat noodig oordeelt. De rente voor spaargelden wordt vastge steld op 4 p.Ct., en voorschotten op 4p.Ct. het bestuur wordt gemachtigd daarin veran dering te brengen met 1 Juli van V'. P-Ct. naar omhoog of omlaag als de omstandig heden zulks vereischen. Het maximum voorschot aan een lid te verschafien mag de f 15.000 niet te boven gaan. De commissie tot nazien der rekening wordt benoemd, waarna de voorzitter de vergade ring sluit, en aan ieder lid f 0.25 presentie geld wordt uitgekeerd. Een schadepost. Dinsdag moest van den veekoopman M. Born en van de landbouwers Gebrs. van der Meide elk een rund uit nood geslacht worden. Het rund van Bom kon niet in consumptie worden gebracht waarom het dan ook onder politietoezicht is begraven terwijl het andere rund we! voor de con sumptie geschikt was. Beide koeien waren niet verzekerd. In het huis, plaatselijk gemerkt A 280 doet zich bij een 2-jarig kind een geval van besmettelijke ziekte, diphtheritis, voor. Bij Koninklijk besluit van 22 dezer is aan den gewezen veldwachter J. S. Frede- riks een pensioen verleend van f 205. en aan denzelfde als gewezen havenmeester een pensioen van f 14. Met het oog op het voorkomen van Mond- en Klauwzeer onder den veestapel in Zuid-Holland zullen de stierenkeuringen niet plaats hebben. M1DDELHARNIS. Het verrijden van grint naar de verschillende wegen dezer gemeente is gegund aan den vrachtrijder A. Vroegin- dewei. De stoker M. v. Strieën van de R. T. M. had 't ongeluk te vallen, waardoor hij zich zoo ernstig aan zijn voet bezeerde, dat hij zijn werk neer moest leggen en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Tot bestuursleden van de boerenleen bank, M. en S. zijn herkozen de heeren J. C. Born en A. Struik Sr. en tot Commissa ris van toezicht den heer K. Goudswaard. Als bestuursleden van het onderling ziekenfonds M. en S. zijn aan de beurt van aftreding de heeren C. C. Bruggeman en J. Timmerman, en den heer L. Koudijzer heeft bedankt als bestuurslid. Door de politie is een minderjarig meisje wiens aanhouding verzocht was, naarNieuw- Beierland gebracht naar een aldaar staande woonwagen waar zij thuis behoorde. Donderdagmiddag sloegen van den landbouwer J. v. d. Slik een span paarden op hol. Op de voorstraat liepen zij tegen een boom aan alwaar zij tot staan gebracht wer den een en ander veroorzaakte nog al nia- terieele schade. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Werd de vorige keer gemeld, dat A. Oosterling voor den militairen dienst was afgekeurd, moet thans worden meegedeeld dat dit niet het geval is. Zulks is ontstaan door verkeerde inlichtingen. (We hebben onzen Correspondent op het hart gebonden om zijne berichten eerst wat beter te onderzoeken. Red. M. en S.) Vrijdag brak een der wielen van een wagen van den landbouwer v. D. daar het voertuig "te zwaar beladen was met kunst mest, wat daardoor een groot oponthoud te weeg bracht. De ajuinprijzen zijn in deze gemeente reeds gestegen tot f 9. Velen rekenen, dat ze na verloop van eenigen tijd wel tot f J2. zullen stijgen. Voor de aardappelen wordt nu f 3.10 besteed. De heeren J. C. Elvé en S. C. Kreeft, respectievelijk voorzitter en secretaris zijn in de j.l. gehouden vergadering van het „Groene Kruis" herkozen. OOLTGENSPLAAT. Heden vergaderde in 'i Café van Kempen dc Vereeniging „Steunt Elkander". Present 45 leden De voorzitter heet allen welkom, wijst een blik terug op het 6-jarig bestaan en de goede geest welke steeds in dc vergaderingen heerschte. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Dhr. W. J. Donkersloot brengt hetjaarver- slag uit over 1914 hetwelk zeer gunstig is, wijl de vereeniging niemand door den dood moest missen en ook weinig met ziekte te worstelen had. De vereeniging ging met 10 leden vooruit. Verminderde met 3. Begunstigers vermeerderd 3, Donateurs 1. Begunstigers verminderd 3, Donateurs 1. Dhr. J. v. Nimwegen werd in hetafgeloo- penjaar in een vacature gekozen. De voorzit ter dankt de Sec. voor zijn werkzaamheden. Dhr. A. van Rossum doet bij afwezigheid van de penningm. verslag van de toestand der kas. Inkomsten f 111.08, uitgaven 191.11 Va- Batig saldo f 918.96V2. De penningm. wordt dank gebracht voor zijn goede boekhouding. De rekening wordt door de commissie in orde bevonden. De voorzitter zegt f827.72op de Boerenleenbank is geplaatst. In de commissie voor 1915 worden geko zen dhr. S. de Ruiter, J. v. d. Bolsum en P. van der Wende. Tot leden van het stemburau worden be noemd J. Tiggelman, J. Rommelse J. v. d. Bolsum en D. Kameraad. Tot leden van het bestuur worden gekozen dhr. J.Bol, G. Wie- loord Wz., M. Korteweg en Jan de Vos met 41, 37, 32, en 25 stemmen. In de plaats van C. Huisman welke noode moest bedanken werd met 25 stemmen gekozen D. Huisman, door allen werd de benoeming aangenomen. Voorstel J. Tiggelman in den zomer f 6 en in den winter f 4 wordt nader doorhem en A. Troost verdedigd. Voorstel J. v. Nimwegen het geheele jaar f 4.50 wordt ook door deze voorsteller uit stekend verdedigd. De Geus wil een uitkee- ring naar draagkracht der vereeniging en niet naar het verdiende loon. Naar aanleiding de uitkeering te regelen als al of niet de Dokter noodig is verdedigd S. de Ruiter een geval dat men zonder doktersbehandeling toch uitkeering behoeft. E. Hotfing wil de uitkeering ook afhankelijk stellen. De voorzitter verklaart dat zulks niet kan zonder regelementswzijiging. Op voorstel van L. Donkersloot wordt besloten te stem men al of niet verhoogen en dan welke ver hooging, komt het in stemming. Voor verhooging stemmen 17 leden, tegen verhooging stemmen 28 leden, alzoo verval len het voorstel Tiggelman en J. van Nim wegen. Door W. j. Donkersloot wordt aangetoond het aantal fraudeleuze handelingen niet is zoo als beweerd wordt, het zal altijd krachtig optreden zoo ver in haar vermogen is. Dhr. Huisman zegt het in Achthuizen wel het geval is waarna de raad wordt gegeven elkander te controleeren. Na gebruikelijke rondvraag sluit de voorzitter deze aangena me vergadering. 2 Maart a.s. worden j. Neels, J. van Nieuwenhuizen en G. van der Welle inge lijfd bij het 4e Reg. 2e Bat. Vestingartillerie Willemstad. D1RKSLAND. 't Was- reeds lang het voor nemen ze maar te bakken, het moest er dan nu maar eens van komen. Jammer dat de eigenaardige reuk veelal dit werk verraad, zoodat eenige jongens er al spoedig de lucht van kregen en na eerst gepatrouilleerd te hebben de heerlijke oliebollen van Vrouw B. achterom in een onbewaakt oogenblik wisten te bemachtigen en hunne magen daar mede, eens te goed deden. Echt jammer voor hen, dat de eigenares de daders op 't spoor kwam, zoodat naar we vernemen, er olie bollenbelasting moet plaats hebben. GOEDEREEDE. Zaterdag 27 Feb. a. s. des avonds ten 6 uren zal de schippersvereen. „Ons Belang" een vergadering houden in het logement „De Gouden Leeuw" alhier. De lijst van stemgerechtigde ingelanden van den polder „De Plas" zal tot 8 Maart a.s. voor ingelanden bij iden secretaris ter inzage leggen. Van W. d. V. in het buurtschap Ouden- Oostdijk, lag Zondag een koe dood in den stal. OUDDORP. Naar men verneemt, zullen de alhier sedert eenigen tijd gestationeerde mi litaire manschappen, weer door anderen ver vangen worden. Thans wordt alhier de. hulp der mili taire macht benut, om enkelen daarvan des nachts voor de burgerij, als rondloopende nachtwacht dienst te laten doen. HELLEVOETSLUIS. Woensdag ontstond "er een hooggaande ruzie tusschen arbeiders van hier en vari Oudenhoorn. De eerste hadden zich aangeboden om voor de N. V. Gasfabriek alhier een aak met kolen te lossen, maar later werd hetgegund aan de arbeiders uit Oudenhoorn. Dit was de oorzaak der twist, die doordat er twee agenten van politie arriveerden, zonder hand gemeen afliep. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Stad a. 't Haringvliet op Woensdag 17 Febr. 1915, des nam. half 2 uur. Present met den Voorzitter alle leden, exept de heeren J. Koert Mz. en D. Huizer. Na opening der Vergadering worden de Notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde: Ingekomen Stukken. De volgende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Eene mis sive, mededeelend dat geene subsidie ter uitvoering der pensioenwetten zal worden toegekendeen tweetal missiven ten geleide van goedgekeurde comptabiliteitsbesluiten een tweetal missiven betrekkelijk de veror- denings op het broodverbruikeen missive goedgekeurd terugzendend de verordenings op het heffen van weegloonen, eene missive betrekkelijk beteugeling der werkeloosheid in verband met de benarde tijdsomstandig heden. Wordt nog goedgevonden ter betaling van het aandeel in de kosten van den grindweg aan kasgeld op te nemen een bedrag groot vijfhonderd vijftig gulden. Het kohier wegens hondenbelasting wordt als nog vastgesteld op een honderd negen gulden vijftig cent. Hierna wordt nog besloten subsidie aan te vragen ter uitvoering der pensioenwetten en vijf en twintig honderd gulden ingevol ge art. 53 der wet op het lager onderwijs. Aan het dagelijksch bestuur wordt nog de regeling van enkele af- en overschrijvingen overgelaten, Het dagelijksch bestuur legt als nog 'f verslag over van hetgeen in betrekking tot de volkshuisvesting gedurende het jaar 1914 is verricht. Bij dc gebruikelijke rondvraag brengt de heer van Paasse in het midden dat eenigen tijd geleden geen cokes meer te krijgen was en naar hem was meegedeeld werd er wel naar andere plaatsen vervoerd. Hij vond dit niet goed en acht het wel wenschelljk dat hierop eens gewezen wordt. Wethouder Braber vindt het noodig dat ook enkele lantaarns des nachts branden, b. v. die bij den trap van de Nieuwstraat en die op den hoek van M. Braber Pzn. De hr. Koppenaal vindt dat de naleving der politie verordening voor zooveel het rijden om hoe ken betreft, wel wat te wenschen overlaat en meent hierop de aandacht te mogen ves tigen. Een klacht over het gaslicht zal ter bestemder plaatsen worden gebracht, terwijl den heer L. Braber wordt meegedeeld dat het herstel van den trap in het bruidslop heeft plaats gehad. Hierna wordt de openbare vergadering ge schorst ten einde in gesloten zitting het ko hier van den hoofdelijken omslag te behan delen. Na heropening der vergadering wordt dit kohier vastgesteld. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de Vergadering. MIDDELHARNIS. Van de vischerij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen Paul Kruger st. L. Koster, f 760; Albatros, st. J. de Waard f 920. HERRINGEN. Naar de aanbesteding der Landbouwvereeniging „de Eendracht" alhier voor 25.000 K.G. chilisalpeter heeft ingeschre ven I. J. v. d. Have te Rotterdam voor f 15.60. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 23 Februari. De niet-verschenen F. C. P., de 14-jarige A. K„ zonder beroep, de 13-jarige smidsjon gen H. A. C. T., de 15-jarige varensgezel W. de V. en de 16-jarige J. H., zonder beroep, allen te Hellevoetsluis, hadden zich op 12 Januari tezamen en in vereeniging een balk toegeëigend, welke het eigendom was van den Staat der Nederlanden. Onder de ge meente Hellevoetsluis hadden de jongens den balk aan een walkant in het water zien' liggen en hem opgevischt. Gezamenlijk wa ren zij den balk gaan verkoopen; zij hadden er een gulden voor ontvangen en dien ge deeld. Het O. M., waargenomen door mr. Steen- berghe, ejschte ter zake van diefstal door twee of meer vereenigde personen, tegen den eersten bekl. één maand gevangenisstraf, tegen den tweeden, den vierden en den vijf den beklaagde ieder één maand tuchtschool en tegen den derden bekl. veroordeeling tot de straf der berisping en drie maanden tucht school, onder bepaling, dat de tuchtschool- straf slechts ten uitvoer zal worden gelegd, indien bekl. zich opnieuw aan eenigmisdrijf zal schuldig maken binnen een proeftijd van één jaar. Mr. A. J. Moll trad voor den vijfden bekl. als verdediger op en meende, dat de opzet lot wederrechtelijke toeëigenirig niet bewe zen was. Overigens was pleiter van oordeel, dat deze bekl. met een berisping voldoende gestraft zou zijn. Mr. H. F. van Walsem vroeg voor den tweeden en den vierden bekl. een geldboete, voor het geval de rechtbank het bewijs ge leverd mocht achten. Voor den derden bekl. sloot mr. J. J. A. van Beek zich aan bij het requisitoir van het O. M. De niet-verschenen bekl. P. S. te Helle voetsluis had op 12 Januari den balk van de beklaagden uit de vorige zaak gekocht; De jongens hadden hem gezegd, den balk gevonden te hebben. Uit het verhoor van den eersten getuige bleek, dat de balk een waarde van ruim f20 had. De agent van politie M. A. Duisterhof meende, dat S. te goeder trouw geweest zou zijn. niettegenstaande hij slechts één gnlden voor den balk had betaald. S. had getuige gezegd, dat er heel wat arbeidsloon op zou komen, daar de balk niet totbrandhout,doch in brokjes zou moeten worden gehakt. Het O. M. was niet van bekl.'s goeder trouw overtuigd en eischte wegens heling acht dagen gevangenisstraf. Op 27 December hadden de 17-jarige J. B., de'19-jarige M. v. d. H.. de 17-jarige C. V. en de 17-jarige J. B', alle vier veldarbeider, de 21-jarige koopman L. v. R., de 18-jarige timmerman M. Q., de 17-jarige M. O. en de 15-jarige J. K., beiden veldarbeider, allen te Zuidland met drie jongens uit Oudenhoorn gevochten. De jongens hadden zich kwaad gemaakt, omdat de Oudenhoornsche jongens met meisjes uit Zuidland aan het wandelen waren. De eerste zeven beklaagden verklaarden, dat zij aan de vechtpartij hadden deelgeno men. Zij hadden allen een of meer der drie jongens uit Oudenhoorn geslagen, maar ont kenden beslist den jongen J. de Labije, die een messteek in de borst had gekregen, ge stoken te hebben. Wel hadden de eerste en de derde bekl. een geopend mes in de hand gehad, maar gestoken hadden zij niet. De laatste bekl., de 15-jarige J. K., had volgens zijn verklaring in 't geheel nietmee- gevochten. J. de Labije verklaarde, dat hij klappen opgeloopen had en in de borst gestoken was. Hij had zich door een dokter moeten laten verbinden. Wie hem gestoken had, wist ge tuige niet. Ook kan hij, zoomin als de tweede getui ge, verklaren, wie geslagen hadden. De derde Oudenhoornsche jongen was niet geslagen, had niet geslagen en had ook niets van slaan gezien. De vierde verklaarde niet geslagen te zijn. Wat in strijd was met de mededeeling van enkele beklaagden, die hadden verklaard hem geslagen te hebben. Noch werd een vijfde getuige gehoord, die ook al niet kon mededeelen, welke be klaagden meegevochten hadden, waarna het O. M. voor alle beklaagden vrijspraak vroeg. Mrs. J. A. van der Lee, J. S. Hock, P. S. Noyon en J. van Duyvendijk sloten zich aan bij het requisitoir van hel O. M. Uitspraken 2 Maart. De rechtbank heefl heden veroordeeld J. O., 44 jaar, stoker Ie Oude Tonge, we géns mishandeling, tol f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis, met toewijzing van de vor dering tot schadevergoeding, tot een bedrag van f 17.88. J. B. P., 22 jaar, arbeider en B. A., 22 jaar, arbeider, beiden te Oude Tonge, ter zake van het onbevoegd dragen van onderschei dingsteekenen, ieder tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvan VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 21 faillissementen tegen 39 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 28 Februari 1915. Mtlissant, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp voorm. 9 uur Ds. K. W. Rossing. MIDDELHARNIS. Op een daartoe gehouden vergadering Woensdagavond is de Kerkeraad der Geref. Keik gemachtigd een Commissie te benoemen, welke zal onderzoeken hoe de Kerk te vergrooten en welke de kosten zullen zijn. Sommelsdijk, 25 Februari 1915. De afgeloopen overzichtsperiode heeft zich niet doen kenmerken door een opgewekte stemming ter beurze, men verkeerde onder den indruk der door de Duitsche regeering aangekondigde maatregelen tegenover de Engelsche scheepvaart en toen dan ook de maatschappij Zeeland en de Batavierlijn hun passagiersdienst staakten, kreeg een geduchte stemming de overhand. Begrijpelijker wijze kon er dan ook van zaken doen bijna geen sprake zijn, te meer, omdat menig bankiers huis niet geneigd scheen zaken af te doen met de overzeesche landen, wegens de drei gende gevaren ter zee. Evenals voor Nederlandsche, was ook de stemming voor Europeesche Staatsfondsen zeer flauw en waar partijen tot elkander kwamen, waren de koersen meerendeels la ger; indien er nog van handel sprake kan zijn was dit veelal in Russen en zoo lang zamerhand kwamen deze, zoowel als de Brazilianen op zeer laag peil te staan, mede door overwegend aanbod. De Amerikaansche afdeeling had, zooals te verwachten is, geen animeerend aanzien. Amalgamateds, Steels, Smelting en Refinings, daalden eenige procenten, ook de bevoor rechte Shares der laatste weken, zooals Mil lings, Hide Leathers en Beet Sugars kon den hun koerswinst niet handhaven en moes ten mede eenige veeren laten vallen, Teleur stellend zijn nog steeds de verminderende ontvangsten van vele Amerikaansche Spoor wegmaatschappijen, ook deze Shares waren in reactie, de groote maatschappijen kunnen wel iets velen, doch van de zwakkelingen zullen velen duchtig moeten bloeden. Sou thern Rails lagen al bizonder flauw in ver band met het feit, dat New-York geen mi- nimumkoers van dit fonds meer vaststelde. Petroleumwaarden. In verband met de vaste houding van oliewaardc-n te Londen, was deze afdeeling tamelijk vast gestemd. De toestand der Rumeensche olie-industrie wordt iets beter. Mijnwaarden geheel verlaten en bestond niet de minste belangstelling in dezen hoek. TabakkenDeze afdeeling ondervindt nog steeds den ongunstigen invloed van de min der gunstige toestanden. Zonder uitzondering liepen de koersen van de soorten, waarin handel was, terug. Scheepvaartaandeelen, houden zich vrij goed staande, hoewel de gevaren voor de scheep vaart niet gering zijn, vind zij vergoeding in de belangrijk hoogere vrachtprijzen. Pre ferente Marine Shares, noteerden 4% 5 5%, de commons 1 '/4 a 1 '/2 Rubberwaarden met weinig belangstelling. Intercontinentale Rubbers met eenige vraag op 6'/j a 7 Onze depositie rente bedraagt thans, naar gelang van den termijn van opzegging van 4'/»—5 pet. 'sjaars. FLAKKEESCHE BANK. KEULEN, 25 Februari. (Part.) Naar de Köl- nische Zeiting uit Boekarest verneemt, zijn de Russen, nadat dagen lang hevige artille riegevechten zijn geleverd in de buurt van Boian, dat zij sterk bevestigd hadden, on danks hun overmacht van troepen uit hunne stellingen verdreven en hebben zij zich tot 20 K.M. van de Pruth af vluchtend teruggetrok ken. Daarmede is het laatste verzet van de Russen gebroken en is Boekowina geheel door hen ontruimd. DIRKSLAND. Tarwe waarvan aanbod klein was, de beste kon f 18.50 per 100 Kilo opbrengen. Schok ker- en Kroonerwt^n f 14 a f 14.25 per H.L. Haver zonder aanbod. Ajuin minder in prijs met moeite kon f 8 A f 8.25 per 60 Kilo be dongen worden. Koepeen weinig vraag f 2.50 per 60 Kilo. Aardappelen matig gevraagd f 3.10 a f 3.25 per 70 Kilo. Jaapjespeen f 12 per 1000 Kilo. OUDDORP. Uien wel aangeboden doch geen vraag. Aardappels (blauwe) f 4. Eigenheimers f 3 Roode Star f 2.75 per H.L. Koepeen geen handel. Tarwe niet aangeboden. Ned Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, geen opgaaf. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. 9.30 en 's av. 6 uur den Heer J Vroegindeweij van M.harnis, Stad aan 't Haringvliet, v.m 9 en nam. 2 uur Ds, J. Polhuis Den Bommel, n.nr. en 's av. Ds. L. Emmen Langstraat, geen opgaaf. Oude Tonge, 's av. 6 uur Ds. Steenbeek van Dirk- sland. Nieuwe Tonge, v.m. en n.m. Ds Wentink. Ooltgensplaat, v.m 9 en 's av. 6 uur Ds. Lans. Herkingen, geen opgaaf. Dirksland, v.m. 9 uur Ds. Steenbeek. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, geen opgaaf. Ooedereede, v.m. 9.30 uur Doopsbediening en 's av. 5.30 uur Ds. F. de Gidts. Ouddorp, geen opgaaf. Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur Ds. Essellnk. Den Bommel, v.m. 9.30 n.m. 2 en 's av. 5.30 uur Leeskerk. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, v.m. en n.m. Leeskerk. Hellevoetsluis, v.m 9.30 en 's av. 5 uur Ds. E. Th. Ploos van Amstel emm. pred. Amsterdam. Nieuw-Helvoet v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur dhr, Duitswesseling van Gorinchem. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9 nam. 2 en 's av. 6 uur Ds, Kieviet. jj Heden mochten we met onze ge- |j* liefde Ouders S|* het zeldzame voorrecht genieten, oin den dag te herdenken waarop ze vóór 57 JAAR door den band des ft Huwelijks werden vereenigd, g» Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. m Rotterdam, 26 Febr. 1915. Schoonoordstraat 23. gs< WTTT7^TTTTTTTTTTTTT7TTTv Ned. Herv. Predikant. Middelharnis, 26 Febr. 1015.

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 4