TaiÉits Reggnsburg eerste DOMUS der maand Advertentien. IE VAMrs liiiiiiiiMii 1 W.BettOïi Jowl! 1 BOEKHANDEL. Zak-Pöitéuilles. f? Uitgebreide sorteering. OPENING NAJAAR en WINTERSEIZOEN B BOTH, iet gaat hier over soiidB ieieii taeÉsiÉÉ „ëirksland". isE Mgisek Werkpaard J.OOOBIIIJK, UIT DE PERS. GEMENGD NIEUWS. Vraagt VIMKÜR'g glansverven in bussen mo 55 cent per kilo 8129 Gedeponeerd meri REDDINGSBOEI. Verkrijgbaar alleen bij de Wed. A. NIEUWLAND Zn. .VS IMS* Kt, 11 tiet feesfc tMlress voor alle r> is van ouds bekend bii DAflD lifiTOGS JACZ. Vestdijk B 292, V3ÏDDELH tRNIS. BÖkveld, lliddelharnig. €4roen£en-,B:ocn-en Uaoatkweekerd f*h«»tograaf, verhuisd van DIERGAARDELAAN 86 naar ROTTERDAM *66* Niets is er waar uwe Varkens beter van groeien, dan van mijn 8064 11& 5© per 100 K.G. franco station bij Graanmaalderl). Oirksland vertegenwoordigt soliede BINi\ENLANDSCHE Brand-, Hagel- en Levensverzekering maatschappijen. Op alle plaatsen voor busjes Verf. Flink rabat. Adres: DORSMAN Voorstraat 28 Ooltgens plaat. 8004 PORTEFEUILLES tot het be- |1 waren van ZHverbons in ver- schillende prijzen. KINADRUPPELS VAN Dr. DE VRIJ. Wes<*Iffk 969 Middelharnis Gascentraie OOST-FLAKKEE, Ouds-Tonge. is voortaan de 8281 in het Hotel IEIJEB te spreien. DIRKSLAND. Het adres voor Beton en gewapend Beton, Eindstukken, Varkens- en Drinkbakken, Cementen Hei T ingen, enz. enz. 7985 CoacurreereMe prijzen Vraagt prijsopgaaf, ze niet met iederen hond in aanraking ko men, zij den vrager ernstig op het hart ge drukt. —O— Vruchtboomen kaiken. De vruchtboomen met kalk te bestrijken is, als dat bij tijds en op de goede wijze plaats heeft, bepaald aan te raden, en moest in geen boomgaard ach terwege blijven. Niet alleen dat dit bestrij ken der stammen (na het afkrabben van de losse schors) mos, ongedierte, enz. onder drukt, maar het is nog op andere wijze voor- deelig, het beschut de levensfuncties van den boom zelf. De lichte kleur van de kalk ver mindert den invloed van de temperatuur op den stam en beschut dien dus des winters voor bevriezen, 't Is derhalve zeer verkeerd nog roet bij de kalk te voegen, 't Best is, de boomen in deze maand nog te kalken, indien dit niet reeds geschied is. o— Behandeling van de Azalea. De plant moet vooral beschermd worden tegen tocht en kou, want daardoor sterven de knoppen af. Men doet echter beter een azalea in bloei of met knoppen te koopen in Maart of April omdat zulke planten zonder hooge warmte in bloei gebracht zijn. Na het bloeien brengt men de planten, in een koele kamer om wat te rusten. Men giet dan ook wat minder. Wanneer zich de jongste takjes beginnen te vertoonen, snijdt men de oude droge takken weg en men verplant de plant in goede zandige klei- of veenaarde, waarbij men de wortelbal in het rond een weinig heeft afge nomen. De plant komt dan in de schaduw te staan en nadat het groeien ophoudt, in de zon. Men moet dikwijls bovenop sproeien om „de spin" op een afstand te houden. In het najaar zet men de plant binnen voor het raam en steeds uit de vorst. Men moet de pot niet telkens draaien, want dan vallen de knoppen soms af. Tegen het uitkomen der knoppen komt de plant in de huiskamer, goed in het licht en zoo ver mogelijk van de kachel af. Zoolang de knoppen niet open gaan, vergete men het bovenop besproeien niet, want dat is een hoofdzaak. o— Rozen. De volgende besmetting van rozen verdient aanbeveling. Geef nu voor rozen gerust 1 K.G. beendermeel per M2 grond en hark dit licht in. Tal van insecten worden er door gedood in den. grond en 't is een goede besmetting. In 't voorjaar, ongeveer Maart, geeft men ze een flinke hoeveelheid koemest, maar dit nooit tegelijk met 't been- derenmeel. o— VOOR DE KEUKEN: Jan in den zak. Men klopt 2 eieren met een weinig zout, en voegt er geleidelijk 1% pond bloem en een half pond boekweitmeel doorheen, met een halven liter lauwwarme melk; dit alles moet flink worden beslagen. Een ons krenten en een ons rozijnen wor den flink gewasschen en door het beslag ge roerd. Men lost een flink stukje gist ons) met wat lauw water en 2 theelepeltjes sui ker op, en roert dit eveneens door het be slag. Men laat het deeg een half uur op de kachel rijzen, (op een niet te warme plaats.) Men doet het dan in een daartoe opzette lijk vervaardigden vierkanten zak van grof linnen, en bindt dezen dicht, wel zorgend eenige ruimte te laten voor het rijzen, doch ook niet te veel. Men legt een bordje of kookmatje op den bodem van de pan, om het aanbranden te voorkomen, en laat de zakkoek 3. &.4 uur in Bain Marie koken; op de helft vari den tijd moet men de zakkoek omkeerén. o— Italiaansche saus. Men hakt 2 sjalotten en 4 champignons, fruit ze in boter met wat bloem, een stukje thijm, laurierblad, peper en zout totdat het bruin is, voeg er een glaasje cherry of madera bij, en laat het goed doorkoken (een kwartier,) dan doet men er den bouillon van de artisjokken bij en als die nog even heeft doorgekookt, doet men de saus door een zeef. o— Schuimtaart. 4 Eierdooiers, 40 gr. bloem, 80 gr. suiker 4 stijfgeklopte eiwitten 2 ta blet zoet chocolade van 225 gram, 330 gr. poedersuiker, 8 eiwitten, vanillepoeder, 1V2 lepel gewone suiker. BereidingDe 80 gram suiker met 4 eier dooiers flink kloppen tot alles dik is, daar bij de bloem voegen en ook de twee stijf geklopte eiwitten. Dit mengsel in een met boter ingewreven taartvorm doen en in den oven gaar en lichtbruin laten worden. De chocolade in een weinig warm water laten smelten, maar niet te dun laten worden en over de taart uitspreiden. De 8 eiwitten flink stijf kloppen, er de vanillepoeder en poeder suiker, onder voortdurend roeren, bijvoegen hiermede de chocolade bedekken en over dit alles een lepel gewone suiker strooien. De schuimtaart zoolang in den oven zetten tot het eiwit stijf is geworden en ze dan in den vorm laten bekoelen, Obsertator. DE KIEZERSKWEEK. Laten we ook nu de Kiezerslijst niet ver geten. Zelfs de wereldoorlog mag ons niet doen verzuimen onze geregelde „kleine" plichten, omdat we ook daarin een roeping hebben. Laat er dus geen traagheid zijn! Ook dit jaar moet, in elk dorp en op elk gehucht de „kiezerskweek" naarstig worden ter hand genomen. 't Is dit jaar niet zoo moeilijk. Dat komt van het „noodwetje", pas door de E. Kamer aangenomen en waarvan we op aanvraag hier iets mededeelen: In de toelichting van den Minister wordt door dit wetsontwerp bedoeld te voorkomen, dat tengevolge van de tegenwoordige bui tengewone omstandigheden het kiesrecht voor velen verloren zou gaan. De artikels 1 en 2 luiden dan ook als volgt Art. 1. „De Kiezerslijst, van kracht gewor- „den den 15den Mei 1914, blijft in zooverre „met afwijking van art. 34 der Kieswet, van „kracht tot den 15den Mei 1916." Art. 2. „Voor de in art. 1 bedoelde Kie zerslijst gelden gedurende het tijdperk van „den 15den Mei 1915 tot den 15den Mei „1916 de artikelen 3 tot en met 5 dezer wet. Deze laatste artikelen bevatten bepalingen omtrent personen die van de kiezerslijst worden afgevoerd of toegevoegd: Afgevoerd worden a. Die hun Nederlanderschap hebben ver loren b, Wien het kiesrecht bij onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak is ontzegd; c. Die bij onherroepelijk geworden rech terlijke uitspraak de beschikking of het beheer over hunne goederen hebben verloren d. Die hebben opgehouden ingezetenen der gemeente te zijn, een en ander beoor deeld naar den toestand op 1 Februari 1915. Toegevoegd worden aan de lijst de daar op nog niet voorkomende namen der inwo ners van de gemeente, die de voor de kies bevoegdheid gevorderde vereischten bezitten op den len Februari 1915 of op een andere dag in 1915, wanneer de Kieswet met betrek king tot eenig vereischte een anderen dag dan den len Februari aangeeft. Het komt dus hierop neer, dat de nieuwe kiezerslijsten eigenlijk reeds zijn vastgesteld. De lijsten, die op 15 Mei 1914 van kracht zijn geworden, zullen ook dit jaar gelden. Wel zullen er een aantal namen van de kiezerslijst worden afgevoerd, maar dat zul len er dezen keer zooveel niet zijn. Alleen, die hierboven onder a, b, c en d zijn ge noemd. Overigens blijven alle personen, die op de oude kiezerslijst voorkomen, in het bezit van hun kiesrecht, onverschillig of zij als belas tingkiezers dan wel als aangiftekiezers op de oude lijst zijn geplaatst. Ook zij.dievan- wege de crisis dezen keer onderstand heb ben genoten of bedeeld zijn gewo;den, of hun belasting niet op tijd konden voldoen, blijven het kiesrecht dit jaar behouden. Nog kan opgemerkt, dat de woningkiezer die reeds kiezer was krachtens huur en in 't zelfde huis wonen bleef, zich ditmaal niet opnieuw hoeft aan te geven. Waar dus de oude kiezers minder zorg vragen, laten daar alle krachten worden saam getrokken het aangeven van nieuwe kiezers. En vergeet daarbij de soldaten niet! 't Is niet waar, dat zij het kiesrecht zoi#- den missenalleen is het waar, dat zij ge durende hun diensttijd in hun kiesrecht ge schorst zijn. Zoodra zij echter weer in het burgerleven terugkeeren, mag het kiesrecht weer uitge oefend worden. Aan den arbeid dus, de tijd is kort. Vreemd? Men schrijft aan de N. Gron. Ct.In een onzer groote steden is iemand, die de Nederlandsche infanterie-uniform van soldaat droeg, door de politie aangehouden, als zijnde hij niet gerechtigd tot het dragen der uniform. De aanleiding tot deze aanhou ding was, dat de man op militaire wijze een onderofficier had gesalueerd en aangezien dit in de laatste tijden een bijna niet voor komende handeling was, vermoedde men te doen te hebben met iemand, die met de te genwoordige gebruiken der mindere militai ren niet op de hoogte was en dus geen mi litair was. Bij onderzoek is gebleken, dat de man inderdaad soldaat was en een der weinigen, die de voorschriften opvolgde Weggeloopen. Een wachtmeester der veld artillerie, ontdekte Zondagochtend in een turfhok in de kazerne der veld-artillerie te Den Haag een jongen, die zich daar rustig te slapen had gelegd. Naar het bureau van politie le sectie gebracht, bleek het daar te zijn de scholier v. d. V. uit de Zorgvlietstraat, die Vrijdag j.l. uit de ouderlijke:woning was weggeloopen. Geen valsche vrienden. De Zaterdag te Utrecht door de politie gearresteerde twee personen in priester kleeren, bleken twee Chaldeesche priesters te zijn, die in 't bezit waren van een aanbevelingsbrief van den oud-Katholieken bisschop Gul. Zij zijn dan ook weer losgelaten, daar blijkbaar van verkeerde praktijken uitoefenen, geen sprake is. Een aanzienlijk tekort. Men schrijft aan de Tijd: Door het bestuur der Wageningsche Vei- lingvereeniging werd onlangs, na het sluiten van de veiling, ontslag Verleent aan den veilingmeester, den heer J. H. B. Spoedig daarop is door den voorzitter en penning meester een aanklacht ingediend tegen B. bij den officier van justitie te Arnhem, omdat deze zich zou hebben schuldig gemaakt aan vervalsching in geschrifte en verduistering van gelden. Als bewijs werd overgelegd het kasboek, door den veilingmeester gehouden. Door den officier van justitie is de zaak ter behandeling gegeven aan de Commissa ris van politie, als hulpofficier van justitie, die alle boeken en bescheiden der veiling in beslag nam en aan een voorloopig onderzoek onderwierp en daarbij al spoedig tot de con clude kwam, dat de gehouden administratie op verre na niet aan de vereischten voldeed. Aangezien het ontwarren geruimen tijd zou vorderen, werd last gegeven, dat het onder zoek zich alleen zou bepalen tot de klacht, door genoemde heeren ingediend. Dit onderzoek is thans afgeloopen en het proces-verbaal daarvan ingediend bij de jus titie, in afwachting, van wat deze nader zal beslissen. Hoewel er voor een veel grooter bedrag is geveild, dan waarop gerekend wordt, sluit de rekening der vereeniging met een aanzienlijk tekort. Auto-ongeluk. Zondag kwam uit Boxtel een outo naar Lienden gereden, terwijl er een hevige sneeuwstorm woedde. De chauffeur, door de sneeuw verblind reed met een harde vaart door de afsluit- boomen van den trein Boxtel—Wezel. Op hetzelfde moment kwam de sneltrein binnen waardoor de auto totaal werd ver pletterd. De inzittenden, behalve de chauffeur en twee personen, waren niet gedeerd. Alles opgemaakt. Door de politie te Rot terdam is aangehouden zekere A. K., uit Over- schie, die ten nadeele van zijn patroon, een bedrag van f273 had verduisterd. Bij zijn aanhouding werd hiervan niets meer op hem gevonden. Dieven. Van een bouwwerk aandenTrek- vliet te 's-Gravenhage zijn ontvreemd par tijen planken, balken, steen lood en een paar kruiwagens. Als verdacht van dezen diefstal zijn aangehouden en in verzekerende bewa ring gesteld, twee werklieden, wonende te Rijswijk. Voorts is een koopmam uit die gemeente aangehouden en in verzekerde bewaring ge steld onder verdenking van zich te hebben schuldig gemaakt aan heling van genoemde voorwerpen. Cacao-vervalschingen. Op bevel van de rechtbank te Potterdam heeft de rechterlijke macht te dier stede huiszoekingen gedaan bij eenige cacaofabrikanten in verband met leveringen van groote partijen cacaopoeder, welke na scheikundig onderzoek van ondeug delijke samenstelling bleken te zijn. Deze partijen waren vermengd met cacaoschillen, meelsoorten, enz. Een aantal monsters is in beslag genomen. De levering loopt over par tijen van 30 tot 60,000 kilogram. Proces-ver baal is van een en ander opgemaakt. (N. R. Ct.) Terug naar lang vervlogen dagen. Bij een smid te St. Oedenrode zijn, wegens het duurder worden van lucifers, tondeldoozen besteld. Een klejnigheid te veel 1 Aan het station te Winterswijk kwamen Zondag twee wag gons aardappelen en wortelen aan, bestemd voor Duitschland. De zending aardappels heette gedekt door een consent van uitvoer voor 5000 K.G. Bij onderzoek bleek echter, dat 6600 K.G. aardappelen te veel in den waggon geborgen waren en even zooveel wortelen te weinig. Tegen den afzender, ie mand uit Friesland, werd proces-verbaal op gemaakt en de aardappelen werden voorloo pig te Winterswijk gekuild. (N. R. Ct.) Schipbrug te Deventer aangevaren. Zater dagavond laat werd de schipbrug te Deven ter aangevaren door de stroomafwaarts gaande stoomboot „Burgemeester van Marle". De oude brug werd ernstig beschadigd. De brug- schepen werden naar twee kanten gedreven, zoodat de communicatie met de overzijde werd gestremd. Onmiddellijk toog een sterke ploeg gemeen tearbeiders aan het werk. Hetgelukte de brug in zooverre te herstellen, dat men heden weer passeeren kon. Het drama te Nigtevecht. Twee kennissen van den heer Aaïskin, die door een revol verschot zijn echtgenoote doodde, verzoeken aan de Tel. mede te deelen, dat h. i. hier in geen geval aan moord, doch inderdaad aan een ongeluk moet worden gedacht. Zij motiveeren die meening in de eerste plaats daardoor, dat de geneesheer, dr. Cal- lenfels, die het eerst op de plaats des onheils was, spontaan verklaarde, dat hier van niets anders dan een ongeluk sprake kon zijn. Voorts deelden zij het volgende mede De heer R. was eenigen tijd geleden per fiets naar Nigtevecht gereden en had toen zijn revolver bij zich, benevens 'een fleschje met een zeker vocht. Hij viel waardoor zijn revolver door het vocht beschadigd werd. Eenigen tijd later, toen hij niet meer aan 't ongeval dacht, wilde hij zijn revolver schoon maken, waarbij dan het noodlottige schot moet zijn afgegaan. Locomotief ontspoord. Zaterdagm iddag ge raakte de locomotief der tram welke te's Heerenberg om 2.10 van de Emmeriksche brug vertrekt, bij een bocht ter hoogte van café Schiefens uit de rails, met gevolg dat zij dwars over den weg kwam te liggen. De machinist verwondde zich, door uit een raampje te moeten klimmen, aan de pols, werd ten spoedigste door den geneesheer verbonden en kon zijn reis met den daarop volgenden trein naar Doetinchem voortzetten. Een extratrein bracht personeel en materi aal aan. Men is bezig de machine in de rails te plaatsen. Schade is oogenschijnlijk overi gens niet aangericht. Polltie-agent doodgestoken te Amsterdam. De getuigenverklaringen zijn bezwarend voor den aangehoudene A. G. Verschillende per sonen, die den avond van den moord op het Kadijkspiein waren, beweren hem te her kennen. De verdachte blijft evenwel ontkennen. De bange jutters. Als historisch vertelt de Heldersche Ct. het volgende: Ze hadden dat dingetje al zoolang in de gaten gehouden. „Ze" waren twee van die echte jutters, jonge kerels, lang als een boom, de groote breedgerande hoed scheef op het hoofdvan het slag waarvoor het jutten zoo ongeveer het hoofdbestaan is, en die dan ook niets liever doen dan maar langs den dijk dwalen om te zien of er niets van hun gading drijft of aanspoelt. Ze hadden het dus in het vizier gehouden en waren er dan ook als de kippen bij toen het „ding" aangespoeld was. Wat het eigen lijk was Wel, zoo op het eerste gezicht een doodonschuldig kistje. Maar in het oog van de jutters, wellicht bang geworden door het mijnengevaar, zag het er eenigszins ver dacht uit. Met het gevolg, dat zij er ook geen van beiden al te dicht bij dorsten komen laat staan het in de wacht durfde slecpen. Ze keken er al eens naar, een volgenden dag nog eens, maar neen, het leek een te ge vaarlijk ding. Je kon toch nooit weten Wie weet zat er niet een bom in, of in alle ge val iets wat er op leek. Eindelijk besloten zij er een derde in te kennen. Dat wil nog al wat zeggen. Want wat met z'n drieën gevonden wordt, moet met z'n drieën gedeeld. Maar het leek hun maar beter. De nieuwe compagnon echter was al niets beter dan de rest. Hij schudde zijn wijze hoofd, en ze kwamen niets verder. Dan nog maar een ander geraadpleegd. En ja, in de „sociteit" het wachtlokaaltje bij den windwijzer vonden ze een ouden visscher- man, een die routine had in het vak. Zijn meening over het geheimzinnige voorwerp en hoe er mee te handelen, werd dus ge vraagd En hij gaf hun den wijzen raad om de kist voorzichtig open te maken hij zou wel op een afstand blijven. Tusschen al de bedrijven door had het kistje nu al geruimen tijd tegen den dijk gelegen. Eindeiijk werd dan besloten het toch maar te probeeren. Voorzichtig gingen zij er heen. Nog voor zichtiger werd het opengemaakt. Het deksel werd er afgenomen, de houtwol die er on derzat verwijderd, en ze liepen als hazen Wat was het geval! Onder de houtwol zagen zij een koperen doos. Dat moest vast een bom of een ander vreeselijk moordtuig zijn. Met hun vieren gingen zij toen naar den strandvonder. Deze liet het kistje in beslag nemen en natuurlijk onderzoeken, wat er in zat. En wat bleek nu? De gewaande bom was niets anders dan een dichtgesoldeerd kistje met rozenolieNa gedaan onderzoek bleek de rozenolie zelfs van de beste soort te zijn. Hoe ze op hun neus keken! Ze hadden een strop! En een groote ook. Want ze we ten heel precies de waarde van de aange spoelde voorwerpen. Hoe ze er dikwijls ach ter komen, is een raadsel, maar weten doen ze het. En dan zoo'n zoete bom van een twintig fleschjes rozenolie ieder fleschje bevatte 250 gram hun neus te zien voorbijgaan en dan nog te weten, dat de rozenolie on geveer f 1.25—1.50 per gram kost neen, het was te erg. En dan haal je er nog wel zoo'n ouden rot bij zoo een die verstand van de zaken heeft. Neen, ze waren dien dag niets te spreken. Maar wat gebeurd is, is gebeurd. Den vol genden dag liepen ze alweer over den dijk de zee afzoekende of er weer niets van hun gading was vast besloten om niet meei te schrikken van een bom, die in een kistje aan komt drijven. Hoe een paniek ontstaan kan. Woensdag morgen heerschte aan 't postkantoor te Zaan dam groote opwinding over de mededeeling die boven het loket te lezen was, dat „al léén regeeringstelegrammen" werden aange nomen. Nu was toch zeker, meende men, he zooveel maal gevreesde conflict met der groote oorlogvoerende mogendheden werkelijkheic geworden. Het groote nieuws verbreidde zich al spoe dig door de stad, natuurlijk nog een beetje aangedikt, zoodat reeds werd gezegd, dat he postkantoor gesloten was. Van alle kanten werd nu de directeur op gescheld om inlichtingen, doch deze verze kerde, dat er niets bijzonders was voorge vallen en de dienst even geregeld ging als andere dagen. Toen de directeur daarop op merkzaam werd gemaakt op het bordje bo ven het loket, dat alleen regeeringstelegram men werden aangenomen, kwam het raadse tot een oplossing. Wat toch was het geval De werkster van het postkantoor had in haar ijver ook het bewuste bordje een beur: gegeven, doch dit zonder daarbij na te den ken en zich niet bewust van het kwaad dat zij daardoor stichtte, verkeerdom weder op gehangen, zoodat op die wijze het publiek kennis kon nemen van een mededeeling, die alleen in eerste dagen van de mobilisatie van kracht was geweest. Glansverven. Goudsn- in Zilverwerken 1 Gevestigd sedert i840. tt.B. Ondanks de lage prijzen worden cr&rnkosten vergoed vanaf f5, aan- "op naar verhouding, bij f 10, geheel BIEDT AANAlle soorten Appel-, Peren-, Pruimen-, Morellen-, Perzik- en Druiven- boomen in vele soorten en vormen. Zwarte, roode en witte bessen. 8132 Vele soorten Sier- en Bloemheesters, Stam-, Klim-en Struikrozen. Haagplantsoen, vaste Bloemplanten enz. enz. Aanieg van Boomgaard, Sier- en Vruch- 'entuirieii. Voor hergroei wordt ingestaan. Dlantpi! en begroeting gratis. ORAINtIRBUIZsN der firma G. A. M. WITTERMANF, B. o. Z„ zijn de beste. Agent L. NELISSE te Nieuwe Tonge. Uitvoering van Drainages met 7981 WaterpasifistruineeM. H.J. van Dorp, SCBIEKADE lllb W.Z. oud m met rlwcH i.i iiËiWËiiiiim IUI1I ■IMHIftlINfiWH&m 1 II MNIini P. Si 70S te Goedereede De premiën zijn vast en matig, de poliskosten laag, 8567 DRAi^A-vANVALKEmUR^S- Verkoopers gevraagd, Verkrijgbaar te: Sommelsdyk bij P. Kastelein Wddelharnis bij A. Waterman; Dirksland bij A. van Oostenbrugge C'z.; Melissant bij A. van d. Spaan TzNieuwe Tonge bij A. van Kesteren Bz. Oude Tonge bij G. F. van Peer Ooltgensplaa bij J. L. de Vos; Ouddorp Wed. J. Kurvink; Stad aan 't Haringvliet bij Wed. Braber Pz. 6S1 staalpillen Pil ülaudiï Koopt die nooit anderB dan verseh bereid, daar oude pillen schadelijk zijn voor de gezondheid. 1090 versche pillen koster, f 1,50. Beter is 500 piller, te bestellen voor f 1,—. De werking dezer versche pillen is oneindig beter dan de depót pillen. Op 26 Maart 1S97 schreef Dr. de Vrij in het Pharrn ceutisch Weekblad, dat de Klnadruppel» in vierkante verzegelde flacons a 1,(nu 75 ct.verkrijgbaar gesteld, niet aan de eischeu voldoeD; ook niet de losse daarvoor gebruikt en niet erkent als zijne kinadruppels, mier nit sluitend de latere China liqa'da. Deze laatste worden verkocht in droppelflesjes tegen mindere prijs met etiket van 8470 A. TEEPE, Ajottter te MIDDELHABH. Ook verkrijgbaar gesteld bij l f. ZAAIJER te DIEKSLAED. Evenals vorige jaren kan ik U weder een ffinke sorteering HEEREN- EN KINDEROVER JASSEN, WOLLEN en GEBREIDE GOEDEREN, LAKEN- en TRICOTROKKEN, HEEREN- en DAMESHANDSCHOENEN, CHAALS, WOL LEN DOEKEN enz. voorleggen. Groote sorteering gemaakte WERKMANS GOEDEREN. Beslist de LAAGSTE prijzen en de NIEUWSTE modellen. 8733 U tot een bezoek uitnoodigende, Aanbevelend, StraatdOk DIS&ü&SMLAMD voor dat U Koopt, bozoekt dan eerst het MEUBELMAGAZIJN van T. SCHILPEROOBD daar zijn ruim voorradig solide Meubelen massief en geschilderde Buffetten, slaapka mer Ameublementen, Stoelen en Tafels iD alle maten en houtsoorten. 8667 Levert franco a contant naaste Station ecen Conrurreerende prijzen. De Bank leent gelden aan leden tegen 4'/s 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 33/i °/o 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks worden aan gevraagd bij een der leden van het bestuur. Kantooruren Vrijdags 6—8 uur en Za terdags van 2—3 uur. 8750 Ka«»ier: H. KUU.flAM, Dirksland. Beveelt aan zich nu reeds voor de Wintercam- pagne van voldoende Cokes te voorzien. Voorloopige prijzen der Cokes zijn per gemeten HL. aan de fabriek: GROVEf 0.55 GEKLOPTEf 0.60 PARELCOKESf 0.40 GRUISf 0.25 Bestelloon voor Oude-Tonge f 0.10 per HL. De Cokes is te verkrijgen bij de volgende ver tegenwoordigers te Oollgensplaat bij C. Erangoise, te den Bommel bij M. A. v. d. Sluijs, te Stad a. h. Haringvliet bij J. P. Nieuwland, te Nieuwe-Tonge bij P. Tieleman en te Achthuizen en Zuidzijde Dij H. J. Campfens. Voor deze Gemeenten wordt de vracht in rekening gebracht: Ooltgensplaat en Stad a.'t Haringvliet fO.10; den Bommel, Nieuwe-Tonge en Achthuizen f 0.05 per HL. 8383 jm* AL WIE EEN VERTROUWD of DRACHTIGE MERRIE wil koopen, of andere paarden, wende zich tot 8498 A. VAN MUORSEL. Rotterdam Walenburgerweg 88. Telefoon 9087

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2