I If 1 ••ar Tandarts Regensburg eerste OONDEROAG der maand f.lMImi - SoMeisfli Za OPENING B. BOTH, i II OTTER, - Oude Ten HH. ersü India Rubber Stempels 1 Tw Advertsntien. Q GEMENGD NIEUWS. HE.T PUBLIEK J. van der Voorde, NAJAAR en WINTERSEIZOEN D. SLA GEB, Middelharnis. VAN DER GRAAF Co's Vraag s.v.p. prijsopgaaf. OFFI II I Cm "Nr OP DEN UITKIJK. BIJENTEELT. UIT DE PERS. INGEZONDEN STUKKEN. in het Hotel MEIJER te snrelten. EOEKHANDEL. Machinale Zniyerini en Bereidim ?an L G. VAN DOORN, Oppert 144 ROTTERDAM IS DE BESTE VERPAKTE MARGARINE. ATTENTIE. Bfjleveld, ftSiddelharnlg. ACHTERSTALLIGE VORDERINGEN zijn als EIEREN; zij BEDERVEN wanneer men ze te LANG bewaart. UW geld betaald. BUREAUX VOOR DEN HANDEL. AMSTERDAM. ROTTERDAM. KEIZERSGRACHT 410. WIJNHAVEN 100. Zinken en Koperen Merkletters enSchablonen sommelsdijk W. BOEKHOVEN I W candidati bedoeld bi i; .v> I'' L- fcSIji, - Ij I ■UaSp 11 I v- B I I. j;i I fr k I -t im i !1'v - I M- .H .-14 - ll- 'I! Ifc i I'. i volk {in alle rangen en standen ten strijde opgekomen. In zoover is de Oorlog een macht ten goede om 't Standenverschil de scherpte te doen verliezen. Zoo kan waardeering groeien in de loopgraven 1 Liefde en toege negenheid bij de gedolven kuil van een strijdmakker. Edele zelfopoffering van den rijken soldaat voor den armen jongen, die in nood verkeert bij 's vijands geweervuur. Jal de oorlog is democratisch, zooals de „Dood" dat ook is. Daarom zijn ze zeker elkanders vrinden Daarom zoeken ze ook elkaar. Twee demo craten: Oorlog en Dood! kunnen immers samen op stap gaan, Ze zijn 't hartgrondig eens Och, zwijge nu! we leggen de pen neer! Zie ze, de twee Democraten, Oorlog en Dood 1 Hand aan hand .ten verderve He! wat ijselijk gezicht, die twee vrin den zoo bij elkaar, zoekend allebei 't Verderf. XXIII. De sneltrein staat gereed tot vertrek, 't Is vlak voor de feestdagen aan 't eind van 't jaar; aan de hoofdstations krioelen de zwermen reizigers door de tunnels heen en verdringen elkander op de perronszelfs bij kleinere plaatsen en bij gewone halten, waar anders om dezen tijd slechts een hoogst enkele reiziger instapt, komen ze nu bij risten en clubjes in den trein, die wel onverzadigbaar schijnt en de tallooze menschenlijven elk met de bijbehoorende colli's, zonder veel moeite opneemt, 'n Tweede-klasse-coupé is tjokvol. Acht zitten er; één mager oud man netje heeft ,z'n »óver-compleet« lichaamp je laten zinken op 'n klein stukje trijp, dat zijn oogjes ontdekten en hij »hangt« er nu tusschen twee handelsreizigers, wie hij met Tsmeekende blikken zonder iets te zeggen, zoo welsprekend verzocht, hem niet op te jagen. De tiende leunt tegen de deur der zijgang en schikt zich in den last eener staande reis. Met 'n ruk gaat 't raampje open. 'n Gevleesde, purperwangige dame, die bij 't instappen zich met mannenmoed naar voren had gewerkt en de hand aan den knop, haar recht-van-eer3tgekomene op het hoekplaatsje had verdedigd, totdat de conducteur haar opendeed en met 'n eerbiedig duwtje 't instijgen vergemakke lijkte, de dame, die puffend en blazend de verde overrompeling van de coupé had aangekeken, steekt het breedlokkige hoofd naar buiten en roept: Conducteur con-duc-teur I« Buiten is de drukte overweldigend. Met 'n talrijke slier derde-klassers ach ter zich, loopt de hoofdconducteur den trein langs, stopt er hier een weg, duwt er daar een bij, terwijl het slinkende clubje hem volgen blijft als schapen die een herder, maar geen rustplaats hebben. >Ja, dame! zoo dadelijk Eindelijk is de laatste geplaatst. De chef brengt 't fluitje aan den mond Rood van inspanning staat de conduc teur Lij de da Le, die hij straks met veel moeite in den trein heesch, waarna hij haar 'n koffer, een mandje, drie taschjes plu- de andere bagage m t nog twee dochters had nagegeven zonder dat Hare Ge wichtigheid het ooi baar had geacht, ook maar met 'n enkel woord den hulpvaar digen beambte te danken. Conducteur! wat is dat hier toch voor manier van doen? 's Is hier toch 'n c„upé voor acht, is 't niet? En ziet u zelf er zitten er tien Ik eisch >Hebt u 'n plaats, dame?» »Ja, ik wel maar ik wil Wat zij wil gaat echter verloren in 't geknars van de wielen, die aangezet wor den en 't gejuich van 'n troep vroolijke soldaten, die uit de raampjes hangen en d e 'n vierdaagsch verlof in de goede reis- stemming heeft gebracht. »Raampje dicht», zegt norsch een der handelsreizigers en als de dikke dame hem met woedende blikken meet, maakt zijn collega weinig omslag, stapt op 't raampje toe en sluit het. »'t Is ten behoeve van uw gezondheid, mevrouw!» merkt hij beleefd op. »'t Is gevaarlijk op uw leeftijd, met dit weer en hm! in een zekeren staat van opwinding zoo dicht bij de frissche lucht te zitten». Oud-mannetje, tusschen de twee handels reizigers in zucht verlicht en maakt zich nog kleiner, dat zijn beide beschermheeren zoo weinig mogelijk last van hem hebben zullen. In Amersfoort moet hij er uit en tot zijn voldoening rekent hij uit.^dat hij de booze dame dan niet behoeft voorbij te gaan. Maar deze let niet meer op hem. Tegenover haar, in 't andere hoekplaatsje heeft ze 'n verwante ziel gevonden in den vorm van een zeer lange en zeer magere leerares, die 'n Eugelsch boek in de hand heeft, waaruit zo zoo nu en dan met 'n in studierimpels getrokken gelaat drie re gels leest, om dan peinzend voor zich uit te staren ter nadere overweging van de koningskost, waarmee ze zich geestelijk ▼oedt. »U hebt gelijk, mevrouw!» teemt ze tot haar overbuur, die zich makkelijk heeft gezet, breed-uit, de bolronde armen met moeite over den nog nazwoegenden boe zem gevouwen, de hangkin ter ruste ge zonken in 't bruin van haar bont. »U hebt gelijk 'tis 'n schande zoo als ze tegenwoordig het reizend publiek durven behandelen exploitééreD, zeg maar! en toch bestaan ze van ons: geen reizigers, geen verdie. sten u moet óók naar Amsterdam?» Gelukkig wel!» is 't antwoord. »Nu, de feestdagen in de hoofdstad door brengen géén kwaad idee .of misschien woont mevrouw er, dat ze naar huis gaat?» »Was dat maar waar!» komt de wenseh diep uit den boezem der omvangrijke. En dan, in 'n bui van vertrouwelijkheid, be gint ze aan één stuk haar levensgeschie denis, teleurstellingen en mieèretjes af te draaien als de film in 'n kino. Neen, ze is wel van Amsterdam, maar ze is er al drie-en-twintig jaar dit. Al dien tijd woont ze met ha r man en dochters in het >gat«, waar 'r man leeraar is aan 't »gym« en de H. S Vroe ger hadden ze hoop gehad, dat ze 'r van daan zouden komen. Haar man was knap, zijn proefschriit was indertijd zeer geroemd en later had-ie in wetenschappelijke tijd schriften opstellen geplaatst, die de aan dacht trokken enfin 1 er was weieens spraak geweest van 'n professoraat maar hoe gaat dat? haar man viel wat bleu en kruiwagens had ie niet Precies begrepen!» knikt heftig de leerares, die weet w<.lt er in den Tem pel der wetenschap zooal te koop is »Nu zitten wij daar nog», vervolgt de ander. »Anders is daar in den winter nog es iets: 'n toneelvoorstelling. rederijkers, 't >Nut«, es 'n bal, och! dan ging het nogMaar nu met dien oorlog is er haast niets. Overal kwam de klad in, alles staat stop, zelfs de bioscoop kon 't niet volhou den 't is over 't algemeen 'n ortho dox plaatsje bij ons de kerkendie mogen zich in druk bezoek verheugen maar je gaat daar toch niet heen voor 'n amusement De leerares glimlacht ondeugend. De dochters grinniken in 'r mof. Ma kan zoo echt geestig zijn! Ziet u, daarom gaan we nu 'n paar weken naar Amsterdam bij familie. Ik hoor, er is daar van alles volop. We zullen daar de scha es inhalen en ons zóó amuseeren, hoop ik, dat we er tot de zomervacantie op leven kunnen. Papa blijft liever bij z'n boeken nu, elk z'n smaak ma r ik kan de meisjes toch ook niet too'n hee- len winter laten beschimmelen om dien oorlog wat zegt u?« •Volkomen waar, m.vrouw!» beaamt het de verwante ziel. De meisjes, die niet beschimmelen mogen, steken de hoofdjes bijeen achter 'n Pransch boudoir-boekje met »leuke< plaatjes. Oud-mannetje is door 't treingedein in den dut geraakt en leunt zwaar op zijn rechtschen beschermhéer die bedenkelijk dicht naar de leerares opschuift. De heer, die staat, trekt zich terug in de zijgang en vraagt zich af, hoe in onze bange dagen» zulk een zieleleven toch mogelijk is UITKIJK Ds wintertijd, zoo zeiden we in een vorig artikel, die èn voor de bijenvolken èn voor den imker een rusttijd is, moet door den laatste worden benut om zijn kennis van 't bijenleven en 't imkersbedrijf te vergrooten. We laten daarom hier ook eenige wetens waardigheden volgen. Leeftijd der koninginnen. De imkerschool te Placht is door proeven tot het resultaat gekomen, dat wegens de vele verliezen het niet loonend is 3-jarige koninginnen te doen overwinteren. Betref fende de 2- en 1-jarige koninginnen kwam men tot het volgende besluit: Van de 2- jarige koninginnen zijn in het najaar of 's winters 10 pet. verdwenenvan de 1-jarige had men geen enkel verlies aan te geven. Van de volken met 2-jarige koninginnen hadden zich bij den voorgaanden zachten winter 30 pet. vroegtijdig op vermeerdering van 't volk toegelegd; van de volken met 1-jarige koninginnen waren reeds 60 pet. sterker in getal dan in October van 't voor gaande jaar. Hieruit volgt, dat de Liineburger bijentelers van beroep, die in den regel al leen jonge koninginnen den winter overhou den, reeds sedert lang den juisten weg heb ben gevonden en dien bewandelen. Bijenkorven in den kelder. Deze moeten, evenals die, welke 's winters buiten blijven staan, van tijd tot tijd worden nagezien. Ook in den kelder zijn de bijen niet bevei ligd tegen vijanden en kunnen zij als geen toezicht gehouden wordt bij het voor goed buiten brengen, het uitwinteren, even eens als geheel vernietigd volk teruggevon den worden, als buiten het geval kan zijn. In de kelders komen 's winters ook de mui zen, en voor dit gedierte is een bijenstok een zeer welkom en begeerlijk voorwerp. Een zorgvuldige bijenteler moet 's winters een vlijtige muizenvanger zijn, of hij wil of niet, anders ondervindt hij groot nadeel van dit overal indringend goedje. In kelders, waar korven staan, moeten geregeld muizenvallen geplaatst worden. En ook moeten de vlieg gaten der korven daar nagezien worden, of er onverhoopt ook bijenlijken daar voor lig gen, dia de luchtverversching beletten. De gevaarlijke rustverstoorders der bijen in dezen tijd. In dezen tijd is de levenswerk zaamheid der bijen al heel gering; daarom moet elke verontrusting der korven vermeden worden. Tot de gevaarlijkste rustverstoorders kan men rekenen de zonnestralen, welke op de vlieggaten vallen. Ze zijn dikwijls de oor zaak, dat de bijen, ook bij lage temperatuur, zelfs als er sneeuw ligt, tracht uit te vliegen, wat dan menig dier den dood aanbrengt. Nog verderfelijker zijn de koude Noorden en Oostenwinden, als die recht op de vlieg gaten staan. Men kan de korven, als ze bui ten staan, daartegen beschutten door een kastje voor de vlieggaten te hangen, dat aan de zijde open is. Let op ae bijen in den winter. Als men 's winters bij strenge koude zijn bijen be zoekt en bemerkt, dat ze geen geluid geven, als dood in de korven zitten en bij een enkele maal kloppen kort antwoorden, dan is alles in orde. Hoort men evenwel, zonder dat er van buiten aanleiding tot stoornis gegeven wordt, een luid bruisen, d£n heeft het volk daarbinnen last van te groote koude of te groote warmte. Men dient dan terstond de «oodige maatregelen te nemen. Volkssterkte en honiggewin. Volgens pater C. Schackinger wordt bij een rijke dracht thuisgebracht door een volk van 20,000 werkbijen dagelijks 1/4 k.g. honig. 30,000 V„ 40.000 ,i 2 50,000 3 G. B. gelsche pers aldaar met spot en hoon over laden. De „Sunday Times" (een Transvaalsch blad) heeft b.v. een spotprent gehad, voorstellende genl. Botha, gekleed in de traditioneele ge galonneerde uniform van een spullebaas- dierentemmer en staande voor een getralied hok, de eene helft daarvan wordt ingenomen door 'n gorilla-aap met den kop van den „guerilla-leider" genl. de Wet, terwijl de nog leege andere helft blijkbaar bestemd is voor een beer, „the grizzly Beijers". Het is meer dan laf. Nietde moeite waard, om zich boos te maken. Een ander Engelsch blad roert echtereen kwestie aan, die met de christelijke moraal en de Wet Gods in 't nauwste verband staat. De „Pretoria Chronicle" n.l. is vol van hoon aan 't adres der „vijf shilling rebellen" en noemt „de groote de Wet" 'n lafaard, omdat hij „gehandsuppen" heeft. Inderdaad heeft de Wet anders gehandeld, dan b.v. de bemanning der Duitsche schepen bij de Fankland-eil., die zich, toen alle te genweer vruchteloos bleek en elke kans op overwinning verkeken was, met hun schip zinken lieten, liever dan de witte vlag te hijschen. Wij bewonderen dien moed. Zonder eenige terughouding! Te durven sterven voor de eer van de vlag en het vaderland De Wet echter deed anders. Niemand, die nog billijk weet te oordee- len, zal een man als De Wet móéd durven ontzeggen, dó&rvoor heeft hij te menig maal den dood in 't aangezicht gezien. Maar toen geen tegenweer meer baten kón, toen gaf hij zich vrijwillig over en vocht zich niet dood. Werd hij, wat God verhoede! als rebel ter dood veroordeeld én ter dood gebracht, hij zou gelooven we vast, als een held ook ter dood gaan. Maar den dood zoeken, neen. Want De Wet is een christen. En in zijn catechismus heeft hij ook de uitlegging van het zesde gebod gelezen, waaruit voor hém volgt, dat „zich dood vechten" als élke kans op overwinning of ontkoming verkeken is, den mensch niet ge oorloofd is. Veroordeelen willen we niemand. Toch gelooven we, dat De Wet hier de rechte christelijke practijk in beoefening bracht. Friesch Dagblad. De „rebellen". Nu de opstand in Zuid-Afrika bedwongen schijnt, worden de „rebellen" door de En- De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Aan de Administratie van „Maas- en Scheldebode", Sommelsdijk. Mijne Heeren! Mogen wij voor de laatste maal om eenige plaatsruimte verzoeken voor de volgeude regelen? Chr. Militair Tehuis, Vierpolders. Onze geliefde en geëerbiedigde Koningin mocht het in den roerend schoonen Kerst groet zoo terecht opmerken, dat de moeilijke tijd, dien wij doorleven de onderlinge waar deering en samenwerking op velerlei gebied heeft vergroot, de liefde jegens eikander meer tot openbaring heeft gebracht. Wij militairen, die thans zooveel moeten missen, hoe versch liggen nog de feestdagen in onze herinnering, door de meesten onzer ver van den huiselijken haard doorgebracht, wij vooral mogen getuigen onder dankbaar op zien tot God, die de harten neigt als water beken, dat ons de bewijzen dier waardeering, samenwerking, liefde zijn ten deel gevallen. Mochten wij in onze vorige verantwoor ding vermelden: het Chr. Tehuis te Nieu- wenhoom staat er, aan dat te Vierpolders wordt druk gearbeid, thans mogen wij berichten, dat dit laatste reeds vanaf medio December dagelijks door een groot aantal militairen wordt bezocht. De openingsavond, met verlangen door ieder onzer tegemoet gezien, gaf een aardig beeld van de goede stemming onder meer deren en minderen (alle officieren van onze Compagnie vereerden ons door hunne aan wezigheid) van de dankbaarheid der mili tairen en van het streven der belijdende christenen om den Naam en de eere Gods groot te maken, ook door de oprichting van dit Tehui». Ds. Luteijn van IJselmonde had de aardige gedachte gehad op den openingsavond per soonlijk aan onzen kapitein, den WelEd. Gestr. heer J. W. Wynands, een 300-tal bivak mutsen te komen brengen, die natuurlijk dankbaar werden aanvaard. Al spoedig was ieder der aanwezigen in het bezit van dit nuttige product van liefdevolle harten en ijverige handen. De volgende giften, die wij met veel dank vermelden stelden ons in staat, het Tehuis met toebehooren tot ons eigendom te maken. Subsidie, ons door de welwillende mede werking van onzen kapitein verstrekt f1500, van onze officier en Luit. D. J. f 25 en Dr. C. H. f 5. Giften van verschillende belang stellenden te Brielsch Nieuwland f 60, te Brielle f 24, te Middelharnis f 50, te Som melsdijk f 80, te Heenvliet f 11, te Nieuw- Beijerland f 32, te Nieuwersluis f 12, te Rot terdam f 30. Van verschillende GenootschappenGeref. kerk Charlois f 2,50, Herv. kerk Charlois f 10, Geref. kerk Rijsoord f 13,40, Herv. kerk Simonshaven f 10, Fonds Chr. bel. f 5, Geref. kerk Tinte f 7,05, Herv. kerk Middelharnis f 6,10, Herv. kerk Bolnes f 5, Evangelisatie M. f 16,27, Geref. kerk Bolnes f 6, Geref. kerk Middelharnis f 8,30, Patrim. Heerjansdam f2,50. Van Mej. de B. te S. f0,50, Mej. M. te S. f 1, Ds. T. te Z. f 1, Ds. Y. f 1, Ds. v. D. f 1, M, te Z. f 1, Ds. T. te D. f 1, Ds. L. te Y. f 1, B. B. te D. 2,50, B. N. te R. f3, T. J. te B. f 1, L. te A. 2,50, S. v. d. B. te H.-I.-A. f 5, Mej. K. te de H. f2,50, T. L. f 1,50. Er behoort moed toe (gelukkig heeft een soldaat daarvan een groote dosis) om na op somming van zooveel stoffelijke zegeningen nog te komen met het verzoek: Zendtjons nog wat lectuur. Kijkt uw kasten nog eens na; vooral is er gebrek aan mooie boeken. Mijnheer de Redacteur, aan u een woord van bijzonderen dank en erkenning voor de vele gastvrijheid in uw blad ondervonden. Het moge ook voor u eene voldoening zijn, dat wij die gastvrijheid niet zonder goede gevolgen hebben genoten. Met de meeste hoogachting, Namens het Bestuur der Vereeniging van Protestantsch Christ. Militairen Nieuwenhoorn en Vierpolders: P. MAK, 2e Luit., Voorzitter. M. C. SIEZEN, Serg., Secr. J. TIMMERMANS, Penningm. Mijn ontploft. Aan den Westkapelschen zee dijk op Walcheren is hedenmorgen haifzes een aangespoelde mijn ontploft, op ongeveer 200 meter afstand van de plaats, waar den 16den November het ongeluk bij het sprin gen van een mijn heeft plaats gehad. De slag was vreeselijk. Een dijkwerker, die zich in de nabijheid bevond wierp zich op den grond, waardoor hij ongedeerd bleef. Stukken ijzer vlogen in het rond. Er zijn eenige ruiten, zelfs van huizen op verren afstand, gespron gen. Van 9 dezer tof heden zijn in het Zui- der frontier 33 mijnen aangespoeld, waarvan 8 toen zij nog drijvende waren, werden op geruimd. De gisteren te Westkapelle ontplofte mijn behoort niet tot dit getal. Men meldt van den Hoek van Holland: Aan het strand bezuiden den waterweg zijn twee mijnen aangespoeld. Vreemd geval. Men meldt ons uit IJmui- den: Donderdag 30 December is van hier ter vis- scherij uitgevaren de IJmuider stoomtrawler Sidneij Albert 1JM 104 van de Stoomvis- scherij-Maatschappij Sidneij Albert onder di rectie van de firma Wed. I. S. Groen alhier. Het schip zou ten hoogste acht dagen uit blijven, en daarmee is met de kolenvoorzie- ning rekening gehouden. Tot 11 Jan. was van schip en bemanning niets vernomen en ook was het schip door geen enkelen anderen trawler gepraaid, zoodat men zich over het lot van schip en bemanning ernstig ongerust begon te maken. Maandagmiddag evenwel ontving de ree- derij een briefkaart van den navolgenden in houd: „Cuxhaven, 6 Jan. 1915. M. M. Wij zijn door een Duitsche torpedoboot opge bracht verdacht van mijnen gelegd te hebben. Wij waren visschende zeventig mijlen N. W. van Helgoland. Hopende, dat gij stappen zult doen tot vrijlating van ons, zoo noem ik mij L. Mastemaker, schipper a b Sidneij Albert." Nu heeft de briefkaart geen enkel buiten- landsch stempel, is niet voorzien van een frankeerzegel en is door de postadministratie alhier voorzien van een strafportzegel van 10 cents en draagt alleen 2 stempels IJmui- den. Een onderzoek naar de wijze, waarop die jbriefkaart te IJmuiden is gekomen, wordt ingesteld. Ten huize van den schipper was geen enkel bericht ontvangen. Nader meldt men ons, dat Dinsdagmiddag de reederij telegrafisch bericht heeft ontvan gen van den consulgeneraal te Hamburg, dat de Sidneij Albert was vastgehouden. Dere den werd niet vermeld. N. R. Ct. Door den trein gedood. De correspondent van het Hbld. te Weesp meldt: Toen gisterenavond 7 uur een bekend in gezetene zijne vrouw naar den trein voor Amsterdam gebracht had en terug naar huis wilde gaan, werd hij, bij het oversteken van de lijn, door een van Amsterdam komenden sneltrein gegrepen en op slag gedood. Wanneer zullen hier aan het station eens afdoende veiligheidsmaatregelen getroffen worden, door een afsluithek als anderszins opdat zulke ongelukken bij het onophoude lijk voorbijsnellen van treinen in bijde rich tingen niet meer mogelijk zijn? Uitden mast gevallen. Een der matrozen van het Engelsche stoomschip „Leeuwarden", lig gende inhet dok te Harlingen, viel gisterenmor gen uit de mast op het dek en werd in hoogst ernstigen toestand naar het verplegingsge- sticht overgebracht. (Tel.) verkiest voor haar Salon voor Scheeren en Haarsnijden het door ieder aanbevolen adres van 8315 Coiffeur, Zandpad Middelharnis, nabij de Gasfabriek. Bijzonder ingericht voor de leverantie van SCHEERMESSEN vanaf ƒ2,tot f 4,enz. is voortaan de 8281 PORTFFEUILLES tot het be- waren van Zilverbons in ver schillende prijzen. Uitgebreide sorteering. Evenals vorige jaren kan ik U weder een flinke sorteering HEEREN- EN KINDEROVER JASSEN, WOLLEN en GEBREIDE GOEDEREN, LAKEN- en TRICOTROKKEN, HEEREN- en DAMESHANDSCHOENEN, CHAALS, WOL LEN DOEKEN enz. voorleggen. Groote sorteering gemaakte WERKMANS GOEDEREN. Beslist de LAAGSTE prijzen en de NIEUWSTE modellen. 7729 U tot een bezoek uitnoodigende, Aanbevelend, tan i Kapot Concurreerende prijzen. 8012 Beleefd aanbevnien Te koop Hulzen centraal Cal 16 15 mM. koperen rand 15 a 20 maal te herladen a f 2.— de 100 en Slag hoedjes voor dezelve a 3.50 per 1000. Verder uitgebreide colleclie Wapenen, Jachtgewereu centraal 15 vanaf f 10.—, bij Tc«ef«on Vitello Adres voor Winkeliers 8279 De ondergeteekende bericht aan Heeren Landbouwers, welke hun land willen drai- neeren, dat bij hem KRAAGBUIZEN verkrijgbaar zijn uit de fabriek van M. C. OPPELAAR te Koudekerk a/d Rijn. Deze buizen zijn beslist de beste die er zijn wat de kwaliteit en afwerking betrefd, reeds meer malen bekroond opLandbouwtentoonstellingen Op alle plaatsen van Flakkee solide wederverkoopers gevraagd. 7946 Aanbevelend, SOMMELSDIJK - - D. j O P P E Cz. Groenten-.ftfoem-en Roonkweekcrp BIEDT AAN: Alle soorten Appel-,Peren-, Pruimen-, Morellen-, Perzik- en Druiven- boomen in vele soorten en vormen. Zwarte, roode en witte bessen. 8132 Vele soorten Sier- en Bloemheesters, Stam-, Klim- en Struik'rozen. Haagplantsoen, vaste Bloemplanten enz. enz. Aanleg van Boomgaard, Sier- en Vruch- tentuinen. Voor hergroei wordt ingestaan. Planten en begrooting gratis. indien u WACHT, worden ANDEREN met Zelfdrukkerijen, Reclame-Drukkerijen voor Winkelprijzen, Mealit-Stempels van Kunstrubber voor fret merken van kisten en balen, Geëmailleerde-, Marmerglazen- en Koperen Naam- en Reclameplaten, Numeroteurs, Relief-Etiketten, Plombeertangen, Brand- en Droogstempels, enz. worden door ondergeteekende in den kortst mogelijken tijd, tegen scherp concureerenden prijs geleverd. I Deze Gonr 4boaa0Bse Suitenlan ifzonöerl «II Dit fjj^ voor De BURG ■elsdijk bre ^Jonderdag, des morgen uren, de st vulling van n.l. die van De candid zijn Kr SL Tevens artikel 128 luidende „Hij die uitgevende, voorschrift neemt, won van ten hoo Sommelsd Op heder '«s voormi 'ter uur bi; Sommelsdij: melsdijk), van Candid lid van den De candic zijn K S En is hie opgemaakt. Gedaan den 12 Voor afschi De Burge BOU. Nationale C Heden vc Commissie Utrecht. D openingswc tionnement de Koningi bodsmanne rika. Na lezinj gadering et ken, werd •commissies orde gestel Verschilli geloopen ontbonden, trale Rege mingen wc voor Plaat: voorbereidt Door de dige Drank bereid. In zake zekere hoe als scheeps pen, alsook discussie b ter te richt vrijdom op gesloten oi adres, zal met de ui de N. C. Omtrent ken bracht Commissie conforeerd Bonden v< deze zaak heeft, laat ten slotte Het teko ternationaa te Scheven pondsgewi

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 2