Advertentiën PLAATSELIJK NIEUWS. POSTERIJEN. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. TELEGRAMMEN. MARKTBERICHTEN. Abraham Nieuwland een Broodbakkersknecht GEVRAAGD HUISHOUDSTER. Ondertrouwd JOHANNES HOLLEMAN Az. LAIJRINA DORST Mr>. 6 Januari 1915. Heden Vrijdagmorgen om streeks 1 uur behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurig, smartelijk doch geduldig lijden van onze zijde veg te nrmm onze in nig gelieiden Echtgenoot, Va der, Behuwd en Grootvader den Heer in den ouderdom van bijna 57 jaar 8718 Herkingen, 8 Jan. 1915. L^c' J/1 Oiittvit fjyiv vwov vit illLll/lxfj v„„ JAC. LEÜW, ïoorüeeil MOZES DE HAAS f cdcreK fiondcrdftg prima kwaliteit vorsob KALFSVLEKJSCH verkrijgbaar Met wederkeerigen heilwenseh be tuigt ondergeteekendw hartely- ken dank voor de blijken van belang stelling bij de wisseling des jaars on dervonden. 8719 C. J. STERK, Stad aan 't Haringvliet. 1 Jan. 1915 jWlet wederkeerigen heilwenseh be- tuigt de ondergeteekende zijn hartelijke» dank voor de blijken van belangstelling, bij de jaarwisseling ontvangen. J. G. VAN PUTTEN, Burgemeester. Ooltgensplaat, 4 Januari 1915. 8707 De Heer en Mevrouw W. VAN DER LINDE—SLIEDREGT be tuigen met wederkeerigen heilwenseh dank aan allen die hun met het nieuwe jaar geluk wenschten. Dirksland, Jan. 1915. 8713 Gevraagd tegen 1 Mei tegen hoog loon. Brieven onder No. 8706, aan het Bureau van dit blad. bij L. BOSSCHIETER te Dirksla1 d een eerste en een tweede Bouwknecht tegen 1 Maart a.s. 8708 Bij een landbouwer op Flakkee, zonder kinderen, wordt gevraagd een bekwame Huïshondster, P G., leef tijd tusschen 45 en 50 jaar. Kennis van de melkerij niet noodig. Brieven franco onder letter W, Hulppostkan toor den Bommel. 8680 zijn uiterst bedreven in het aanleggen van loopgraven, in het verdekte aanbrengen van schietgaten, de opstelling van machine-ge- weren. Iets wat dadelijk de aandacht trok, was dat er zoovele inmaakblikken, brood en aardappelen rondslingerden. Men spreekt zoo dikwijls gedachteloos de menschen na, die verhalen doen over de buitengewone slechte verpleging van de Russische troepen, over het jammerlijke voorkomen van gevangenen en overloopers, die half verhongerd zijn. Na alles wat ik hier heb gezien, kan ik slechts zeggen, dat er weinig van waar is. Met zulke gedachtelooze gezegden verkleint men niet alleen de dapperheid van den vijand, maar ook die van de Duitsche troepen, welke hem moeten bestrijden. Overloopers zullen altijd beweren, dat geen lafheid, maar de ontzag lijke uitwerking van de vijandelijke artillerie of honger hen gedreven heeft. Dat zal men echter niet gelooven, als men de vele gevan gen ziet, die in hun prachtige jassen er mees tal ordelijk en proper uitzien, goed gevoed, geen haar slechter er aan toe, niets ruiger of meer verwilderd er uit ziende dan onze eigen menschen, die sedert weken en maan den dat hondenleven in de schansen hebben te leven. De Engelsche bladen bevatten een treffen de hondengeschiedenis. Men weet, dat te Ly* me Regis, op de Zuidkust van Engeland, een boot van het getorpedeerde oorlogschip For midable was aangekomen, met nog eenige overlevenden. Anderen lagen dood in de boot. Twee-en-twintig uur had de boot rondge zwalkt en al dien tijd hadden de mannen haast niet gekleed in het bitter koude weer moeten doorbrengen. Men tilde de levenden en dooden uit de boot en bracht ze inleen hotel. Daar werden zij in de keuken oplden vloer gelegd. Na bij een aantal vergeefsche pogingen te hebben aangewend om de le vensgeesten op te wekken, legde men deze als dood ter zijde en besteedde zijn zorgen aan die bij waren gekomen. Maar de hond des huizes, een langharige collie van ge kruist ras, besnuffelde een van de levenloos terneer liggende mannen, jankte, liep om hem heen, legde zich toen naast hem en begon zijn gezicht te likken. Bezig met de leven den, die alle zorg noodig hadden, lette men niet verder op den hond, maar na een half uur hoorde men een gekreun en een vroolijk blaffen van den hond. De doodgewaande was bij kennis gekomen. De warmte van het hon delijf dat tegen zijn hart aanlag en het lik ken van zijn gezicht had de levensgeesten opgewekt. Willige handen deden de rest. Sedert zijn de man Cowan, heet hij, het is een jonge man en de hond onafschei delijk. Een Amerikaansche dame, mevrouw Leo- nore Döpke, uit Gincinnati, verhaalt in het Taglichen Cincinnatier Volksblatt over het optreden van Engelsche marinemannen aan boord van de „Rotterdam", met welk schip zij en haar dochter in November naar de Unie waren teruggekeerd. Zij schrijft: Toen wij het Kanaal invoeren, werd ons duidelijk, dat de heeren Engelschen ons niet ongeplukt zouden laten passeeren. Omstreeks tegen drie uur 's middags werden wij aan gehouden door een Engelschen kruiser, die, een afdeeling officieren en marinesoldaten aan boord zond, die daarop een algemeene visitatie begonnen, welke zoowat drie of vier uur duurde en op de ruwste wijze werd ten uitvoer gebracht. Eer de Engelschen de boot verlieten en deze lieten vertrekken, begaven zij zich nog naar het post-vertreken tot onze verbazing moesten wij ontwaren, dat na korten tijd een groot aantal postzakken, die alle uit Duitsch- land kwamen, eruit gehaald en zonder meer overboord gesmeten werden." De Franfurter Ztg. aan welk blad wij dit (uit het T. C. V. overgenomen) door ons verkorte stuk ontleenen, teekent erbij aan „Zoo handelt het volk, dat zich de bescher ming van het volkenrecht tot bijzondere taak heeft gesteld." Wij hebben ons naar aanleiding van dit be richt tot de directie van de Holland-Amerika- lijn gewend en deze deelt ons mede, dat het bericht op fantaisie moet berusten. Bij haar althans is niets van dit alles bekend en in dien er iets had plaats gegrepen, gelijk de Amerikaansche dame schetst, had de kapi tein van de Rotterdam daarover zonder eeni- gen twijfel rapport uitgebracht. Trouwens, aan wie een oogenblik nadenkt, moet het verhaal reeds verdacht voorkomen. Zouden de Engelschen, als zij zich aan de post ver grepen hadden, de Duitsche brieven niet eer hebben meegenomen, dan haar overboord te werpen? N. R. Ct. Te Bottrop in Westfalen hebben twee vrou wen, wier mannen in het Duitsche leger strij den, elk een mannelijken drieling ter wereld gebracht. SOMMELSDIJK. Blijkens ingekomen berich - ten is de behoefte aan kleeding. onder de Nederlanders in België zéér groot. Wij worden daardoor aangespoord om zoo veel mogelijk spoed te maken met onze zen ding naar Brussel. Wollen goederen moeten dringend aange vuld Wij roepen daarom onze trouwe mede werksters, zoowel als degenen, die door om standigheden eenigen tijd wegbleven, vrien delijk op om Donderdag 14 Jan. a.s. alles in te leveren wat zij hebben en mede te wil len werken, om vóór 21 Jan. de voorraad wollen goederen nog aan te vullen. Honger en gebrek aan warme kleeding is dubbel zwaar 1 M1DDELHARNIS, De vleeschhouwers al hier hebben het rundvleesch met 10 cent per kilo verhoogt. Onze vroegere dorpsgenoot W. Taaie is benoemd tot Agent van Politie te 's Hage Op 1 Jan. bedroeg de bevolking alhier 4176 personen, in het afgeloopen jaar wer den geboren 98, levenloos aangegeven 6, overleden 34, er hebben zich gevestigd 247 en vertrokken 253 en werden 24 huwelijken voltrokken. In het afgeloopen kwartaal zijn alhier door de schutsluis geschut 742 schepen met een tonneninhoud van 69702. C. de Bloeme kreeg met Nieuwjaars avond met een bierglas zulk een slag op 't hoofd, dat. hij ruim een dag [bewusteloos heeft gelegen, thans is hij herstellende. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Met Nieuw jaar had de vrouw van J. P. het ongeluk zich te verwonden aan eene gebroken flescji, met het gevolg, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dinsdagmorgen had het 4-jarig zoontje van L. K. het ongeluk in de kaai te vallen. Daar het nog maar half tij was, werd de drenkeling met veel moeite op het droge ge bracht door toegesnelde hulp. De vorige week kwam A. Oosterling in het riet een postduif in handen, die een ring om een harer pootjes droeg, met het opschrift Z. Goes Holland 127 '14. Na mededeeling werd hem toezending van het ringetje ver zocht. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat allen, die iets te vorderen heb ben ten laste der gemeente, hunne rekenin gen spoedig ten gemeentehuize hebben in te leveren. De Burgemeester dezer gemeente waar schuwt de militairen, om zich op straat niet in burgerkleeding op te houden, aangezien hiervan rapport zal worden gedaan, waarna straf niet achterwege zal blijven. T. Oosterling zal 18 Januari a.s. te 'sGravenhage ingelijfd worden. Hij is be stemd voor het 3e Regt. Vest. Art. in het Garnizoen Bergen op Zoom. OOLTGENSPLAAT. Loop der bevolking gedurende 1914. Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1913: 1499 mannen, 1456 vrouwen. Totaal 2905_ Vermeerdering in 1914: geboren 53 m. en 41 vr. Totaal 94 vestiging 55 30 59 vermeerdering 108 m. en 81 vr. Totaal 189 Vermindering in 1914: sterfte 14 m. en 15 vr. Totaal 29 vertrek 79 65 144 vermindering 93 m. en 80 vr. Totaal 173 Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de geheele vermindering 15 m. en 1 vr. Totaal op 31 December 3914: 1464 mannen en 1457 vrouwen. Totaal 2921. Tot leden van het bestuur der Muziek vereniging „Uitspanning door Inspanning" werden gekozen de H. H. F. Troost, Voorz. P. van Kempen Lz., Secr. J. Vis, Penningm. Joh. Bal en J. S. v. d. Mast. Woensdagavond trad voor de Jonge- lingsvereeniging „Obadja" alhier op dhr. J. Schouten van Rotterdam (In uniform). Na ingeleid te zijn door den voorzitter kreeg dhr. Schouten het woord en zette in een helder betoog het doel van een Jongelings- vereeniging uiteen. Hij deed o.a. uitkomen hoe men daar opgeleid wordt tot degelijke burgers in de maatschappij om later op Ker kelijk en politiek gebied door eigen oogen te zien en niet door opkomende stormen op allerlei gebied heen en weder geslingerd te worden. Nadat de ouders ook nog aange spoord waren hun zoons te zenden naar de Jongelingsvereeniging om degelijke leden der maatschappij te doen opgroeien, werd gele genheid gegeven om met spreker van ge dachten te wisselen. Door Ds. Dekker wer den eenige vragen gesteld welke door den geachten spreker tot genoegen werden be antwoord, waarna dhr. Schouten de verga dering met dankgebed sloot. NIEUWE TONGE. Op 5 Jan. j.l. hield het begrafenisfonds alhier hare gewone jaarver gadering. Uit de rekening van den Penningmeester bleek Ontvangen aan contributie f590.93 landpacht 96.42 rente 9.35 inleggeld 8.43 verh. jacht. 1.00 Totaal f706.13 Uitgaven bij overlijden f 155.00 Salarissen, grond- en polder- lasten enz. 100.00 Totaal f255.00 Saldo op 31 Dec. 1914 f451.13 Als bestuurslid werd herkozen de heer G. van der Kroon. DIRKSLAND. Zij die over het afgeloopen jaar nog vorderingen aan de Gemeente heb ben moeten hunne nota's voor of op 15 Jan. e.k. inzenden. B. en W. maken bekend dat bij onver hoeds uitbreken van brand in de Gemeente No. 1, (Motorbrandspuit) tot nadere mede deeling, het eerst is aangewezen, om uit te rukken. Staat der bevolking op 31 December 1914. Gemeente Dirksland. Bevolking op 31 December 1913, 1245 M. 1295 V. Totaal 2540. Vermeerderd door: geboorten 48 M. 34 V. Totaal 74. vestiging 52 M.71 V. Totaal 123. Samen 92 M. 105 V. Totaal 197. Verminderd door sterfgevallen 7 M. vertrek 58 M. Samen 19 V. Totaal 26. 86 V. Totaal 144. 65 M. 105 V. Totaal 170. Bij te trekken 27 M. 0 V. Totaal 27. 1272 M. 1295 V. Totaal 2567. zinken, is voor de haven van Stellendam op- gevischt. Getal huwelijken 9. Getal levenloos aangegevenen 2. Getal overledenen elders thuisbehoorende 1. HERRINGEN. Voor de zooveelste maal werden de kinderen der Zondagschool alhier des avonds van den lsten Kerstdag op aller lei versnaperingen onthaald en werd hun ook bij het verlaten der school een presentje uit gereikt bestaande in een tweetal boekwerk jes of ook wel een kleedingstuk of andere verrassing. Bij den jongsten storm, waarvan is gemeld hij in kracht zoo niet sterker, evenaarde met die van September 1913, zijn ook hier aan de dijkage's eenige plaatsen beschadigd. Ook werden dakpannen, ramen enz. enz. daarbij aan sommige huizen vernield. STELLENDAM. In den laatsten storm zonk voor de haven alhier een boot van een kui ler uit Goedereede. Ze is heden gelicht. De dienst der stoomboot „Maasnymph" is tijdelijk gewijzigd. De boot vertrekt dan 's namiddags 4.45 van Rotterdam. GOEDEREEDE. Het primitief kohier Hoof- delijken Omslag, ligt vanaf 2 Jan. tot 2 Juli ter Secretarie ter inzage. Speculatie. Alhier wordt nog juin opgekocht en wederom op geld, tegen f 5.— per 60 kilo. Door J. v. Dam is in het Bokkengat, opgevischt de verkenningstok uit het Goe- reesche Gat en te Hellevoetsluis aangebracht. De kuilvisscher P. Redert die bij het uitoefenen van zijn bedrijf zijn roeiboot deed STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan het Postkantoor zijn de vorig maand behandeld 101 telegrammen, 166 gesprekken en 19 op- roepingsberichten, terwijl in het geheele jaar 1914.1052 telegrammen, 1842 gesprekken en 181 oproepingsberichten voorkwamen. STELLENDAM. Aan het Hulppost- en Te legraafkantoor werden over Dec. behandeld Telegrammen 133, Gesprekken 118, Telefoon- oproepberichten 9. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 5 Januari. In gesloten zitting heeft de rechtbank he den allereerst een zaak behandeld tegen den gedetineerden bekl. J. v. d. B., te Stellen dam, terechtstaande ter zake van misdrijf te gen de zeden. Bekl. was gedetineerd in het huis v»n bewaring alhier. Mr. A. Brand trad als verdediger op. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van VAN DER GRAAF <5 Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 22 faillissementen tegen 24 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Voldoende bewijs Het Volk meldtEen gehuwd Hollandsch paar, dat dezer dagen naar Duitschland ging, had aan de grens in Granenburg een komisch reis-incident. De pas van de vrouw was ter secretarie harer woonplaats onnauwkeurig opgesteld, zoodat alleen haar meisjesnaam er op stond, niet dat zij gehuwd was. De stationswacht maakte bezwaar om een ongehuwde vrouw, die met een man reisde, door te laten en na de op merking, dat het een gehuwd paar betrof, werd opnieuw bezwaar gemaakt, wijl dan de pas niet deugde. Het tweetal werdjdaarop voor den dienstdoenden officier geleid, die nu om bewijzen vroeg, dat ze gehuwd wa ren. Zoo vroeg hij om de trouwringen te mogen zien, met name het inschrift aan den binnenkant, maar er moest hem geantwoord worden, dat zulk een inschrift in Holland niet gebruikelijk was. Ja, dat was een moei lijk geval, er moest toch een bewijs geleverd worden. Daar kreeg de officier een inval „Wat zoudt u er van zeggen, als u elkaar eens een zoen gaf?" Nu, daar hadden de beiden volstrekt geen bezwaar tegen en zij zoenden elkaar hartelijk, misschien wat te hartelijk voor een echtpaar, vond de officier, maar hij was toch overtuigd en onze land- genooten mochten passeeren. SOMMELSDIJK. GeborenPieter, z. v. A. Mans en T. Rie- dijk. Arnoldus en Johanna z. en d. van A. Nelis en S. van Wezel. Arendje Johanna Cor nelia, d. v. H. A. van Buren en W, J. Koo- men. Johanna Petronelle, d. v. J. Smitshoek en A. Buitendijk. David, z. v. L. D. Kastelein en J. A. de Man, MIDDELHARN1S. GeborenPetronclla Cornelia, d. v. Cor nells Adrianus Tiemens en Petronella Men- then. Hendrik, z. v. Jan Adrianus Schipper en Maria Rober. Johannis Adam, z. v. Jan Adrianus Schipper en Maria Rober. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenCornelia Machieltje, d. v. Jan Adriaan Vermeulen en Pieternella de Wachter. Jacoba Maria, d. v. Marinus van den Boogert en Martijntje Kreeft. Geertruida Maria Con- stantina, d. v. Adriaan van Druningen en Anna Elizabeth Ghijsels. Andries Johanna, z. v. Huibrecht Trommel en Bartha Wilhel- mina van der Pijl. Jacoba, d. v. Huibrecht Huizer en Leuntje Adriaaatje de Jong. Aren Jacob, z. v. Adrianus Arensman en Lena van den Boogert. GehuwdWouter van der Valk oud 23 j. met Arendje Melaard, oud 22 j. OverledenLaurens van Dijk, oud 70 j. echtgenoot van Maria van der Sluis. Trijntje van Wageningen. oud 79 j. wed. van Cor nells de Wachter. NIEUWE TONGE. Geboren: Aart Leendert, z. v.Cornelisvan der Maden en Maggelina Melissant. Pieter nella, d. v. Arianus Buijs en Maria Pieter nella Dorothea Jansen. Hubregt Hendrik, z. v. Louis van Gent en Janna Leentje Hobbel. Cornelia, d. v. Arié van Alphen en Maria Hoogstraate. Overleden: Hendrik Vreeswijk oud49 jaar, gehuwd met Lea Kievit. Jacob Vreeswijk oud 86 jaar gehuwd met Maatje van Provien. Jannetje van Noord oud 74 jaar, gehuwd met Barend Verweij. GOEDEREEDE. Geboren. Dina, d. v. P. van Erkelens en A. den Eerzamen. Wouter en Cornelis zonen van J. 't Mannetje en J. Moerkerk. Adriaantje d. v. A. v. d. Laan en M. Non. GehuwdT. Renoud en L. d. Wende. P. J. Kind van Rotterdam en T. Orgens. OverledenAdriaantje v. d. Laan 1 dag. Johanna Moerkerk 30 j. vr. v. J. 't Mannetje. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 10 Januari 1915. Ned Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds Buis kool van Kethel en Spaland. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. 9.30 en av. 6 uur dhr J. VroegindsweiJ van Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 en nam. 2 uur D». J. Polhuis. Den Bommel, voorm. en 's av. Ds. Emmen, (be vestiging Kerkeraadsleden.) Langstraat, getn opgaaf. Oude Tonge, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, geen opgaaf. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Lans. Herkingen, geen opgaaf. Dirksland, v.m. 9 en nam. 2 uur Ds. Steenbeek, nam. Doopsbediening. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, v.m. en 's av. Da. Hoogendijk. Goedereede, v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur Ds. F. de Gidts. Ouddorp, v.m. en nam. Ds. a. van der Kooij. Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en 'sav. 5.30 uur Leeskerk, (collecte Weeshuis Middelharnis). Den Bommel, v.m. 9.30 uur Leeskerk n.m. 2 uur Ds. Dekker van Ooltgensplaat (bevestiging Kerkeraad) en 's av. 5.30 uur Leeskerk. Ooltgensplaat, v.m. 9 uur (Bed. H. Avondmaal) en 's av. 6 uur (Dankz.) Ds. Dekker. Melissant, vm 9,30 en 'sav. 6 uurDsEsselinkvan Stad aan 't Haringvliet. Stellendam, v.m. en 's av. den Heer Zijlstra, cand. te Amsterdam. Ouddorp, v.m. P.30 uur Leeskerk en n.m. 2 uur den Heer Zijlstra cand. te Amsterdam. Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9 nam. 2 en 's av. 6 uur Ds. Kieviet. Melissant, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk Ouddorp, voorin. 9 uur Ds. K. W. Rossing. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot diaken in de Geref. Kerk is gekozen J. Trommel Mz., die, naar men verneemt, zijne benoe ming niet heeft aanvaard. MELISSANT. Met ingang van 1 Febr. is benoemd aan de Chr. School alhier Mej. A. Smits van 's Gravenhage. STELLENDAM. De Ouderling J. v. Seters Wz. en de diaken A. Kreeft en M. v. Oos- tenbrugge, hebben hun herbenoeming aan genomen. J. Jelier bedankte voor zijn benoe ming als ouderling. GOEDEREEDE. Gekozen voor Notabelen de H.H. P. v. d. Wende Tz. en F. den Eer zamen Fzn. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim zijn herkozen de heeren T. Lodder en D. de Koe. OUDDORP. De collecte voor onze Chr. School en de inning van de contrubutiën der leden In het laatst van December, beloopen te samen f371. Wegens afwezigheid van den predikant vervalt op Woensdagavond de Bijbellezing in de Herv. Kerk. Donderdag 14 Jan. hoopt Ds. Lans van Ooltgensplaat, des avonds te half 6 een zendingrede te houden. NED. HERV. KERK. Zestal: Te Scheveningen (4de pred.pl.), B. Tichelman te Uithuizen, P. J. Steinz te Goes, J. A. van Selms te Grijpskerke, G. Bolkestein te Steenwijk, R. R. A. Rutgers jte Katwijk aan Zee, en J. Hoogenraad te Mep- pel. Drietal: Te Scheveningen (4de pred.pl.), B. Tichelman te Uithuizen, P. J. Steinz^te Goes en J. A. van Seis te Grijpskerke. Te Purmerland. W. A. Dekker, hulppred. te Hollandsche Veld, M. G. Gerritsen, hulppred. te Gaanderen, en Joh. A. Raams, cand. te Dordrecht. Beroepen: Te Purmerland M. G. Ger ritsen, hulppred. te Gaanderen. Te Ouderkerk a. d. IJsel, S. van Dorp te Bodegraven. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Gaastmeer, E. J. van Voorst, cand. te Renswoude. Bedankt: Voor Alblasserdam, K. van Anken te Pernis. Voor Oostermeer, S. de Vries te Nieuw-Dordrecht. Voor Langeslag, voor Edam, voor Mildam, voor Jutrijp-Hom- merts en voor Pieterburen, Ij. van der Zee, cand. te Wirdum. GEREF. GEMEENTEN. Berocpen:Te Terneuzen, W. den Hengst te Veenendaal. Bedankt: Voor Amsterdam, W. den Hengst te Veenendaal. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Leeuwarden, H. Visser te Veenendaal. De Amerikaansche levensmiddelen voor België. WASHINGTON, 6 Januari. De Amerikaan sche gezant te Berlijn heeft de verzekering ontvangen, dat Duitschland de stoomschepen die uit de Vereenigde Staten levensmiddelen naar Nederland vervoerden, om de Belgen te helpen, zelfs indien dit Engelsche of Fran- sche schepen waren, ongemoeid zal laten. Van het Westelijke gevechtsterrein. BERLIJN, 7 Januari. Officieele kennisge ving ait het groote hoofdkwartier: De Engelschen en Franschen zijn met de verwoesting door beschieting van Belgische en Fransche plaatsen achter ons front blijven doorgaan. Ten noorden van Atrecht wordt op het oogenblik nog fel gestreden om het bezit van de gisteren door ons stormenderhand genomen loopgraven, In- het westelijk deel van het Argonner bosch zijn onze troepen verder doorge- drongen. Bij den aanval, den vijfden dezer in het oostelijk deel van het Argonner bosch (het bosch Courte Chausse) door de Franschen ondernomen, is de vijand tot in onze loop graven doorgedrongen, doch daarna op de geheele linie onder de zwaarste verliezen voor hem weder uit ónze stelling geworpen. Onze verliezen zijn betrekkelijk gering. Ten westen van Sennheim hebben de Fran schen gisteravond getracht zich weer in het bezit te stellen van heuvel 425. Hun aanval len zijn echter door ons vuur op niets uit- geloopen en de heuvel is in onze handen gebleven. PARIJS, 7 Januari. Officieele kennisgeving van vanmiddag drie uur: De vijand heeft het Belgische bruggehoofd ten zuiden van Dixmuiden fel beschoten. In de streek van Rijssel hebben wij een verwoeden aanval afgeslagen en enkele wer ken van den vijand vernield. Met behulp van mijnen hebben wij den aanleg van vijandelijke versterkingen ten oosten van Reims tot staan gebracht. Ten noordwesten van Flirey hebben wij een deel van een vijandelijke brug bezet. Wij zijn opgeschoten in de streek van Alt- kirch, waar wij een bosch, slechts 4 K.M. ten noordwesten dier stad gelegen, bezet houden. Onze artillerie heeft het vijandelijke ge schut dat het hospitaal van Thann gisteren den geheelen dag had beschoten tot zwij gen gebracht. Van het Oostelijk gevechtsterrein. BERLIJN, 7 Januari. Officieele kennisgeving uit het groote hoofdkwartier: Op het Oostelijk oorlogstooneel is de al gemeene toestand onveranderd. De voortzet ting der krijgsverrichtingen is bemoeilijkt door het allerongunstigste weer. Toch zijn onze aanvallen langzaam gevorderd. BEURS VAN DIRKSLAND. Tarwe, eenige partijtjes waren aangeboden en konden van f 14.50 tot f 1485 per 100 kilo opbrengen. Schokker Erwten konden door hooge vraagprijzen geen koopers vinden. Ha ver werd verhandelt voor f 13 k f 13.50 per 100 kilo. Ajuin met goede vraag f5 per 60 kilo, voor volgende week te leveren f0.25 meer. Aardappelen f2.40 a f2.50 per 70 kilo. Koepeen f0.80 per 60 kilo. Best klaverhooij, waarvan de voorraad klein en de vraag groot is f50 en slaghooij f35 per 100 kilo. Strooij is tarwe f 18 A f20 en haver f 16 a f 17 per 1000 kilo. BEURS VAN OUDDORP. Uien f 5 per H. L. Aardappelen 2.50 5 f 270 per H. L. Tarwe 14 a f 14.75 per 100 kilo. Kroon erwten f 14. Schokkers f 15. en 8717 Dikksland, Nieuwe Tonge Herkingen Wed. A. NIEUWLAND-Kool. J. KARELS—Nieuwland. J. KARELS. Sommelsdijk W. v. HEEMST—Nieuwland. T. v. HEEMST. J. P. NELIS—Nieuwland. Jac. NELIS. Herkingen J. NIEUWLAND. E. NIEUWLAND. A. NIEUWLAND. poliskoaten laag. 8557 Vleeschhouwerij «U Joris Stoelstraat, Soiairueladyk, Telefoon Intereonaea. Ko. 4, r*7. f* - Burgemeeiter.

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 4