1 I SC1ELMM DEN ionirel. OPENING B. BOTH, ill TROUW- ER I VERLQVItieSRiHBENl Mag. P. MEBKES.i ÏEN. Derde Blad. es!! Advertentiên. G. BRUN0TT i Ter fined Immi «ral FOKKALV£REN Schoonmaak li; Siieksche Blotfap JD. Vrijdag 1 Januari 1915, No. 2038 ESSE ens, Drie Bladen. dustrie. Russische lijieverlng les vanaf garantie. LAND- EN TUINBOUW. INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. NAJAAR en WINTERSEIZOEN in elke leeftijd verkrijgbaar. HoofiMoor; p% eiwit Ifevee. enpalen. j v>olen. pxenvlugge 8212 otterdam aat 12-14. Dit nummer bestaat uit ook Knollen, n te schaffen, leer 8606 StraatdQk DIltS&SI.A.V» I Besfe Zwiisersche ft T--T-1 ft I Nikkel Remontoir 2.25, 300 Staal 3 50, 4.50 Idem, best ankerwerk 6.00 Zilver Dames Remon toir 2.75, 3.25 Idem, met gouden randen 3 25 Zilveren Heeren Re montoirs 3.50, 4.00 Idem, best ankerwerk 8.50 Gouden Dames Remontoirs 8 50 Heeren 18 50 Regulateurs3.75, 5.50 Groot en prachtig model 8.00 Beste marmeren pendules 8 50 Idem met coupes 7.50 b beelden 20.50 Met achriftel. garantie. fi ft ft ft ROTTERDAM. BINNENWEG 37 bij A d, MEIDE SLAGER - SOMIYIELSDIJK. Ontvangen- alle soorten 7382 van de laagste tot de huogote prijzen. J. DE KORTE Sz. kerbring Oude Fijn van smaak. - 0.75 per ft - A. R. A. HAGT- Wynhandel, klnndcrt. *oordhoilandsch ALSMAAR, Voortam ClL Kapita I: Drie Millioen Galden, waarvan geplaatst en volgestort f 2.000,000.— SAFE DEPOSIT. J. VAN DER KOOGH MASSIEVE alle maten, soorten, prijzen in het bekende Eipstraat 73 Rotterdam, g Goedkoop. Molled. Inkoop en ruiling van oud Goud en Zilver tegen de hoog waarde. 8366 te Amster- ederartikel Lr« 15-25 1 VS HOCSIGNO WSES Bates'O, JMo. Pen. Bank. |ur v.m. nr i, -a \j» lM. ■9> sueees en glas. mchtatel Tafel, 1 ■aerblad, 2 pitch pine 8131. Knoeierij met Meststoffen en Voederartikelen. Hiervan vertelden we laatst al iets naar aanleiding van een onderzoek, dat ingevolge klachten van verschillende veehouders over inférieure voedermiddelen in den omtrek van Wageningen, was ingesteld, uit welk onder zoek bleek, dat daar het bedrog den vee- voederhandel nog lang niet geweken is. Nu ligt vóór ons het Verslag over 1913 14 van de Rijkslandbouwproefstations, die gevestigd zijn te Goes, Groningen, Hoorn, Maastricht en Wageningen. Aan twee dier stations is een opsporings dienst verbonden, aan die te Maastricht en Groningen. De controleurs dierproefstations hebben tot taak vervalschingen van veevoe der, meststoffen en zaaizaden op te sporen. Nadat de Directeur van het proefstation zich in verbinding gesteld heeft met besturen van landbouwvereenigingen of met particulieren, in die streken, waar blijkens opgedane erva ring verdachte waar geleverd wordt, krijgt de controleur de opdracht, zich onder voor lichting van bedoelde besturen of particulie ren op de hoogte te stellen van de heer- schende gebruiken ten aanzien van den han del, van de bronnen welke onder verdenking staan minderwaardige producten te leveren, en van de namen dier landbouwers, van wie het bekend is, dat zij de aangekochte arti kelen niet doen onderzoeken. De controleur tracht daarna in bezit te komen van authentieke monsters, van welke monsterneming hij behoorlijk proces-verbaal opmaakt zoo mogelijk, ook door de koopers. De genomen monsters worden gratis aan het ^^proefstation onderzocht, en aan de personen ®mij wie ze werden genomen, wordt het re sultaat van het onderzoek medegedeeld. Veel nut heeft deze opsporingsdienst reeds in enkele jaren verricht; de knoeierij is al heel wat verminderd ten bate der landbou wers, van de kleine hoofdzakelijk, die geen lid zijn eener coöperatie, ten bate ook van den eerlijken handelaar, wien de concurren tie door de oneerlijke praktijken van som migen zijner collega's werd bemoeilijkt. De aan het licht gebrachte knoeierijen heb ben velen de oogen geopend en er toe ge bracht zich bij een aankoopvereeniging aan te sluiten. Hoe moeilijk het echter is, bedrog- en slecht heid in den handel geheel te weren en ge- wetenlooze fabrikanten te nopen zich te schikken naar de eischen van recht en fat soen, leert opnieuw dit jongste Verslag van den opsporingsdienst. Want hieruit blijkt, dat er nog heel wat minder- of nietswaar dige producten aan den man worden gebracht. Ter waarschuwing geven we enkele uit de talrijke in de Verslagen meegedeelde staal tjes Van de 14 monsters Chilisalpeter hadden 'k er 7 een te laag gehalte aan stikstof. Van 5 monsters superphosphaat was bij 2 het ge halte aan in water oplosbaar phosphorzuur onvoldoende. Van de 5 monsters Thomas- phosphaatmeel kenmerkten zich 2 door een laag gehalte aan phosphorzuur. Van de 2 monsters zw. ammoniak had 1 een gehalte van slechts 15.15 pCt. stikstof, terwijl 2 der monsters zw. kalimagnesia slechts 22.2 pCt. kali bevatte. Een monster legpoeder voor kippen be stond in hoofdzaak uit krijt met een weinig poeder't poeder kostte f 5 per K.G. De pe per moet op den .duur schadelijk zijn, de prijs is veel te hoog, terwijl het poeder aan het doel niet zal beantwoorden. Een mon ster poeder om zoet te karnen bleek te zijn een mengsel van dubbelkoolzure soda en keukenzout; prijs f0.60 per K.G. Twee monsters tarwepoeder bestonden in hoofd zaak uit ijzervitriool en kopervitriool. Tien van de 11 monsters griesmeel bestonden uit tarwegries en rijstvoedermeel en waren zon der uitzondering vermengd met waardelooze rijstdoppen. Vier van de 5 monsters gerste- nnel bevatten meest havermeel, roggemeel en tapiocameel, levende mijten en zeer veel waardelooze koffiedoppen en rijstdoppen. Acht monsters grof meel bestonden alle in hoofdzaak uit tarwegries met boekweitmeel, vermengd met veel of vrij veel rijstdoppen. Van de 73 monsters lijnkoek en lijnmeel waren er 39 van onvoldoende zuiverheid, dat is 53lji pCt. van de genomen monsters. Het blijft te betreuren, dat bij een zoo be langrijk voederartikel als lijnkoek en -meel de zuiverheid nog zoo vaak te wenschen overlaat. c. B. al dikwijls klachten vernomen over het broodgewicht der bakkers. Ais die klachten waarheid waren dan zou het voor de parti culiere bakkers zelf zeer goed zijn dat er een gemeenteverordening kwam waarin werd bepaald dat het brood aan een zeker gewicht moest voldoen. Daardoor toch zou men geen oneerlijke concurrentie te duchten hebben. Maar daar de bakkers hiervoor niets deden besloot het bestuur der Coöp. Bakkerij zelf eens een weegproef te houden van het brood der bakkers alhier. Het resultaat van dat onderzoek was oor zaak dat het bestuur zich met een verzoek schrift tot den Raad wende, waarin verzocht werd om eene gemeenteverordening in he leven te roepen, waarin werd bepaald da het brood aan een gewicht van 1U, 1 en 1'/, KG. moest voldoen. Dat request was voor zien van een uitgebreide toelichting en nog een bijlage waarin het resultaat der weging vermeld was. Zooals ge ziet, een met zorg voorbereide zaak. Bij dit punt der agenda gekomen deelde de Voorzitter mede: (maar neen, laat ik Z.E.A. zelf aan het woord laten.) „Dit punt der agenda bevat een verzoek der Coöp. Bakkerij alhier om eene verorde ning te maken op het broodgewicht. De stukken hebben voor den Raad ter inzage gelegen en u hebt er dus kennis van kunnen nemen. Burg. en Weth. stellen u voor hierop afwijzend te beschikken (doodelijke stilte). Is er iemand die hierover het woord ver langt Niemand Dan is het voorstel van B. en W. aangenomen." Alzoo is het verzoek der Coöp. naar de prullenmand verhuisd zonder dat een der raadsleden een woord ten gunste of ongunste had gezegd. Het verzoek werd ook niet eens voorge lezen en onderget. vermoedt sterk dat dit wel in strijd zal zijn met de gemeentewet. Is dat dan zoo'n onbelangrijke zaak? Mijns inziens is dit wel degelijk belangrijk en waarom Het gevolg van het maken van een ver ordening was geweest dat ieder die een brood haalt zeker was dat hij ook het ge wicht had. Nu is dat niet zoo en kunnen de bakkers zelf het gewicht bepalen, hetgeen leidt tot een oneerlijke concurrentie onder ling. Ook hebben de meeste menschen geen weegschaal, dus kunnen moeilijk controleeren of zij wel de vereischte waar voor hun geld hebben. De leden der Raad kunnen of willen zich niet indenken in het leven der arbeiders klasse, die vooral in dezen tijd iedere cent om moet keeren voor zij wordt uitgegeven om het leven eenigszins dragelijk te maken, anders hadden zij begrepen welk een nuttige maatregel dit was. Zij weten het echter ^wel want zelf controleeren zij zeer goed hun in gekochte waar. De raadsleden toch zijn allen boeren of rustende boeren en zijn zeer zeker lid (of geweest) van de boerenvereeniging. Als deze hun kunstmest of veevoeder ontvangen wordt deze precies nagewogen en wordt bovendien nog een monster opgezonden naar het proef station ten einde te constateeren of zij niet tekort gedaan worden op de bemestings of voederwaarde. Wij geven hun hierin groot gelijk. Maar waarom dap geen verordening op 't brood gewicht Hierop zou heel wat te zeggen zijn, maar laten dat ter wille van de plaatsruimte. Hiermee eindig ik met de hoop dat dit schrijven inoge leiden dat de ingezetenen ook eens wat meer belang gaan stellen in hetgeen in de raadzaal gebeurd, waaruit ge zult zien hoe er met ingrijpende belangen wordt gehandeld. D. POORTVLIET. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redactie Wilt ge onderstaand stukje plaatsen? Zoo ja, dan mijn dank. Raadsvergadering van Dirksland Ondergeteekende had zich 1.1. Maandag 21 Dec. voorgenomen naar de Raadsverga dering alhier te gaan, ten einde hierover verslag te geven. Tot mijn spijt kon ik hieraan geen gevolg geven daar het zeer moeielijk is om uit het zachte eentonige geluid van den Voorz. en het radde lezen der ingekomen stukken door den secretaris zooveel op te vangen om daar uit een beknopt maar juist verslag te geven. De hoofdzaak waarom onderget. ging heeft hij echter op kunnen nemen en zal hierover door den lezer een oordeel laten vellen. Het bestuur der Coöp. Bakkerij alhier had De storm. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut in de Bildt deelt het volgende medej De Z.W.-storm van den afgeloopen nacht heeft in de Bildt in gemiddelde kracht nog een weinig den zwaarste/1 storm overtroffen die aldaar vroeger is waargenomen van 12 uur tot 6 uur in den morgen bedroeg de gemiddelde windsnelheid 20.0 meter per se conde (windkracht 10). Bij den storm van 30 December 1904 was van 12 uur 's mid dags tot 6 uur 's avonds bij N,W. richting een gemiddelde van 19.8 bereikt. De zwaarste stooten bedroegen 28 meter per seconde, wat met orkaankracht overeen komt. Op andere plaatsen (o. a. Vlissingen en Hoek van Holland) zijn bij den storm van 30 September 1911 hoogere windkrach ten geregistreerd. Het luchtdrvktoestel tus- schen Maastricht en Helder was hedenmorgen te 4 uur 17.6 n.m. Tengevolge van den hevigen storm hebben ook te Amsterdam gisternacht verschillende ongevallen plaats gehad. Op de Handelskade is een van de muren, die van het afgebrande pand van het Biaauwhoedenveem nog was blijven staan, omgewaaid, in den val wierp de muur een schaftloods van de Staatsspoor omver. Van het in aanbouw zijnde pand van de industrieele Club aan den Dam woei een gedeelte der schutting omver. In het gebouw van de New-York aan den hoek van de Keizersgracht en Leidschestraat, waar de firma Liberty haar magazijn gevestigd heeft, zijn twee groote spiegelruiten stuk gewaaid. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Men meldt ons uit den Haag Op een schip, liggende aan den Zuidbui tensingel in den Haag, heeft een schippers- knecht den mast op het hoofd gekregen. man werd per auto naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij reeds bleek te zijn overleden. In het Haagsche Bosch en op den Scheve mngscheweg zijn omgewaaide boomen op de lijn van de electrische tram gevallen, zoo dat de arbeidsdraad brak en de dienst op dc 8 groote vertraging had, evenals op iijn 9 door het omwaaien van een boom nabij de Witte Brug. Ook de stoomtram- dienst Den Haag—Delft ondervond grooten hinder van het vallen van boomen over de baan. Bij de visschershaven te Scheveningen is een keet omgewaaid. Van de hulpscholen aan den Westduinweg, nabij de Statenlaan, is de kap afgeslagen. Groote verwoesting werd aangericht aan het speelterrein aan de Hondiusstraat, waar de geheele schutting om het terrein werd afgerukt en nagenoeg geheel vernield. Een woonschip aan de Slachthuiskade werd door de groote beroering van het water tot zinken gebracht. De menschen, die er in woon den, werden door politie en militairen gered. Het wachthuisje van de Holl. Spoorstoom- tram aan het Hobbemaplein is omgeworpen en totaal vernield. Overigens is aan tal van woningen en ge bouwen schade toegebracht. Dakpannen en schoorsteenen werden afgerukt, ruiten ver nield en tallooze huurbordjes bezweken voor den hevigen druk van den stormwind. Dat ook de binnenstad niet gespaard bleef, blijkt wel uit het feit, dat van het magazijn der firma Frans van wijk een groote spie gelruit werd ingedrukt. Men meldt nog uit den Haag In de Laakhaven zijn niet minder dan iO schuiten gezonken, waarvan drie geladen met ijzer, drie met mest, en met turf en drie le dige. Onder die schuiten moeten er ook twee zijn van het havenbestuur. De 17-jarige schipperskneeht H., die met den schipper op een motorboot van de Maat schappij Amsterdam's Goederenvervoer werk zaamheden verrichtte, bestaande in het los werken van een touw, dat iii de schroef was geraakt, is plotseling vermist. Hoogstwaar- lijk is hij overboord geslagen. Naar zijn lijk wordt gedregd. In het Laakhavenkwartier werd het dak van het kantoor van de firma Varenkamp ge heel weggeslagen en stortte van een meu belpakhuis een groote muur in. De directie van de gemeente-telefoon deelde mede, dat 300 storingen op het net zijn ge meld. Het intercommunaal telefoonverkeer en ook het telegraafverkeer ondervindt zeer groote stoornis. In den storm van gisteravond en heden nacht is op den Delftweg de tolbaas, toen hij den tolboom opende voor een automo biel, door een omvallenden boom doodelijk getroffen. Door den storm is hedennacht de schip brug te Doesburg onklaar geworden, de mid delste brugschepen zijn vol water geloopen en gezonken, waardoor de andere brugsche pen meegetrokken werden. Het stoomtram- verkeer is gestremd en daar ook de veerpont niet in orde is, bestaat er geen communica tie met de overzijde. Uit Haarlem meldt men ons, dat de storm groote schade heeft toegebracht aan de elec trische verbindingen. De tram naar Amster dam rijdt nog niet. De verbinding in Haar lem zelf kwam tegen kwart voor 11 weer in orde. Er is groote schade aangericht aan de nieuwe handelsschool, het stationsgebouw en het paleis van justitie. In de Haarlemmerhout, in de stad en op de bolwerken zijn tal van boomen ontwor teld. Het Duitsche Rijnschip San Nicolaus, uit Linz, geladen met basaltsteen, is aan den Hoek van Holland door den storm gezonken. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. De storm van den afgeloopen nacht heeft te Schiedam aan verschillende visschersboot- jes schade toegebracht en enkele doen zin ken, terwijl een in de Westerhaven gelegen praam, geladen met steenen is omgeslagen en gezonken. De pefroleunimotorlichter Rieth 7 van de firma Rieth Co., is Maandagavond door den zuidwesterstorm aan de Petroleumkade Rotterdam losgeslagen en in de Schiehaven geland. Het stoomschip Charlos, liggende aan dezelfde kade, raakte op drif, sloeg los en in de Petroleumhaven terecht gekomen. In de Kievitslaan en op de Westersingel zijn een paar boomen omgewaaid en een schutting, die geplaatst is op het Westplein hoek Houtlaan. in verschillende winkels zijn spiegelruiten ingewaaid. In de IJselhaven Rotterdam, zijri Maandag nacht, tengevolge van den storm, twee sleepbooten gezonken. Ongelukken hadden er niet bij plaats. De stóomschepen Sir Ernest Cassel en de City of Swansen zijn Maandagnacht in de Maashaven, het stoomschip Para in de Rijn haven en het stoomschip Beyerland in de Waalhaven door den storm op drift geraakt Met behulp van sleepbooten zijn deze stoom schepen weder vastgemaakt. In de woning van den lieer H. Z. op den hoek van de Schieveenstraat en den Berg- singel Rotterdam, zijn van de achterkamer twee ramen ingewaaid. In die achterkamer is de inboedel gedeeltelijk vernield. In Artis zijn een 20-tal boomen ontwor teld, maar nog veel grooter is het getal der slachtoffers in het Vondelpark. Misschien wel 100 boomen, waaronder vele groote zijn om gewaaid vooral in de omgeving van de boschwachterswoning bij de Kattelaan, bij het Melkhuis en de muziektent is de ver woesting ernstig. Dwars over de weg liggen er de zware stammen. Van het afgebrande pand van het Biaauwhoedenveem is ook nog een muur aan den kant van het IJ omge waaid. Hij kwam neer op een in de nabij heid liggend schip, beladen met vaten traan kisten thee en pakken tabak. Het schip zonk maar persoonlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor. Vele huizen op den Admiraal de Ruijter- weg en in de Jan van Galenstraat bie den een aanblik, alsof zij' gebombardeerd zijn. Honderden ruiten zijn gebroken, zoo dat de gordijnen woest in den wind flad deren en ook is hier en daar huisraad beschadigd. Tegen 2 uur 's nachts toen de storm op zijn hevigst was, hoorden de om wonende een donderende slag. Het dak van perceel No. 186 was in zijn geheel opgelicht en midden op den weg neergeploft. Het was eerst neergekomen op de leidingv an den electr. trein naar Haarlem waarvan de draden afknapten en had een gedeelte van de ijzeren afrastering, die langs de spoorbaan loopt, vernield. De families die de drie bovenhui zen van No. 186 bewoonden, vluchtten in allerijl, na dc hoogst noodige kleederen te hebben aangetrokken, in het tegenoverlig gende politiebureau, vanwaar zij zich naar hun familieleden in de stad begaven. Den geheelen nacht bleef de storm spoken en zag men de inwoners in hun nachtgewaad latten tegen de gebroken ruiten spijkeren om ver dere vernieling te voorkomen. Ook de hui zen in de Maarten Harpertszoon Trompstraat hebben veel geleden. In de haven zijn eenige schepen losgeraakt, echter zonder ongelukken te veroorzaken. Alleen de Gelria, van de Kon. Holl. Lloyd, is tegen eenige palen gestooten, die natuur lijk geen weerstand konden bieden. Bij de Zaanland, de Pollux en de Redja bepaalde het ongeval zich tot losraken. De telephoon ondervond evenzeer groote storing, ofschoon hier evenmin van buiten gewone storingen sprake kan zijn. In de bui tenwijken woeien eenige dunne paaltjes omver. Op het intercommunale net wasdestoring van grooter beteekenis. Met Rotterdam en den Haag kon hedenmorgen respectieveJijk van slechts een vierde en een derde der lij nen gebruik gemaakt worden, zoodat er groo te vertraging ontstond. In den loop van den ochtend waren zelfs alle verbindingen met Rotterdam gestoord. Nog hebben wij vernomen, dat een loods ten dienste van een in aanbouw zijnd pand aan de Keizersgracht bij de Westermarkt in de Keizersgracht is ingewaaid; ook verschil lende dakpannen en schoorsteenen hebben het moeten ontgelden. Te Alkmaar is haast geen huis, dat niet geleden heeft. Het gemeenteslachthuis heeft het zwaar te verduren gehad. De glazen be kapping van het hoofdgebouw is aan stuk ken en brokken naar beneden gekomen. Aan den Baansingel woei een boom om, sloeg in het dak der woning van C. v. d. B. en ver wonde den te bed liggenden zoon zoodanig aan het hoofd, dat opneming in het Zieken huis onverwijld 'noodzakelijk werd geacht. Van tal van huizen zijn de gevels vernield. De loods bij den bouw der tuinbouwschool is geheel uit elkaar geslagen, en alle teeke- ningen zijn verloren, in den Alkmaarder en Bergerhout zijn vele boomen ontworteld. De Amelandsche postboot en een groote tjalk zijn op het strand geslagen. De opva renden werden gered. Te Bus en Dam, gemeente Uitgeest, is een boerderij ingestort, waarbij 3 koeien om kwamen. Te Kaatsheuvel is de woning, bewoond door P. Vrinten, geheel omgewaaid. Persoon lijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Te Ouddorp heeft vooral de haven het moeten ontgelden. Een groot deel van den kop, de zoogenaamde Nol, is weggeslagen. Zware bazaltsteenen zijn opgelicht en in de haven geworpen. Op Texel zijn de zeedijken ernstig bescha digd. De golven spoelden over den dijk en sleurden al het zeegras der wiervisschers mee. Vele woningen leden belangrijke scha de, boomen zijn ontworteld en de telegrafi sche gemeenschap met het vasteland is ver broken. Te Tiel heeft het dak van de Groote Kerk ongeveer 1000 pannen verloren. Het zwem bad werd uiteengeslagen en twee schuitjes van de gierpont zonken, tengevolge waarvan deze Maandag geen dienst kon doen. Twee botters van Volendam zijn gezonken: de VD 49 zonk in de Zaan en de 27 in de Zuiderzee bij Blokzijl. Beider bemanning is gered. In het Westland is veel schade toegebracht aan de broeiramen, die op de peenbakken lagen. Onder 's-Gravenzande is een bijna voltooid warenhuis vernield. N. R. Ct. Mijnen. Blijkens mededeeling van den marinestaf zijn op de kust in het Zuidwesten van ons land zeven vreemde mijnen aangespoeld. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 29 December. De 51-jarige magazijnknecht M. H. te Hel- levoetsluis had, op 22 November, in dronken schap een agent van politie en een rijksveld wachter uitgescholden. Ter zake van eenvoudige beleediging van een ambtenaar, eischte het O. M. f24 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Schending van de onzijdigheid. De rechtbank heeft heden den 32-jarigen J. G. W. T., geboren te Bremen, directeur der gasfabriek te Oude Tonge en wonende al daar, beklaagd geweest van het, in geval van een oorlog, waarin Nederlond niet betrokken is, opzettelijk eenige handeling verrichten, waardoor de onzijdigheid van den Staat wordt in gevaar gebracht, van het hem ten laste gelegde vr ij gesproken. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van VANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 13 faillissementen tegen 31 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Evenals vorige jaren kan ik U weder een flinke sorteering HEEREN- EN KINDEROVER JASSEN, WOLLEN en GEBREIDE GOEDEREN, LAKEN- en TRICOTROKKEN, HEEREN- en DAMESHANDSCHOENEN, CHAALS, WOL LEN DOEKEN enz. voorleggen. Groote sorteering gemaakte WERKMANS GOEDEREN. Beslist de LAAOSTE prijzen en de NIEUWSTE modellen. 7729 U tot een bezoek uitnoodigende, Aanbevelend, nwwhl ..ww: airfWfc. fff I Betere kwaliteiten tegen fabrieksprijs. Verzending tegen rembours. sm -ÜKSS- B De zoo geroemde vertikale Bristol Victoria MOTOREN met Boschmagneetontsteking, on overtroffen in soliditeit en eenvoud, storingen zijn uitgesloten, vraag waar in werking te zien. Meysmelkontroomers enz. eerste klasse fa brikaat waarvan bewijzen voorhanden zijn. Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij R. SCHEEPERS te Oude Tonge. 8211 Hoofdvertegenwoordiger der Firma, Wed. J. C. MASSEE ZOON te Goes. t Aanbevelend, 'J£, (ZOETE, ROODE WIJN.) Tele lefoon 73, Agentschappen HOORN, Kaasmarkt 16. LKIDBN, Kort Rapenburg hoek Breestrast. DELFT, Koornmarkt 99. SNKHUIZBlN, WeBterstraat 6. 's GRAVBNHAGB, Molenstraat 45. ROTTERDAM, Leuvehaven 107. 7776 De VENNOOTSCHAP verleent Credleten, neemt gelden In deposito, belast zich met den non en verkoop van effecten en eoupons, sluit be leeningen en prolongation an verricht verder alle werkzaamheden tot het Ko.rler.vob be- hoorende. Deposito rente S Staat od 60 September 1914: Loopende Oredietsn f 7.358.49188 Deposito's-1.075,809.07 Reserve- 29i ,073,48 De fd. Vice-Vooriitter De Directie, van Commissarissen, J. F. MOENS, J. M. DE SONNAVILLE. Mr. M. MOENS. Oorresp. voor Middelharui* en omstreken <SW Teief. 5297.

Maas- en Scheldebode | 1915 | | pagina 9