m nit A m fl li PLAATSELIJK NIEUWS. GEMEENTERAAD. Reclames - Mededeelingen Dames Mantels- en Mantelcostumes Gekleede Japonnen, Kinder Mantels en Jurken POSTERIJEN. SNIPPERS. BURGERLIJKE STAND. van elegante en degelijke ook voor de meest corpulente dames in groote keuze voorhanden. Met het oog op de buitengewone tijdsomstandigheden, liuUeiogewonn ldge girgjxen. ;r If fl !i 1 If I f^sH; S0MMELSD1JK. In het personeel der Brand weer van Spuit 1 zijn de volgende verande ringen gebracht: C. van der Velde, Brandmr. W. P. benoemd tot Brandmr. S. P. A. van den Broek, Assistent Brandmr. P. P. benoemd tot Brandmr. P. P. G. van den Boogert Assistent Brandmr. W. P. benoemd tot Brandmr. W. P. P. van den Doel Jzn. benoemd tot Assistent Brandmr. P. P. en Mar. Timmerman benoemd tot Assistent Brandmr. W. P. Maandagmiddag had het 3-jarig kind van Joh. v. d. N. alhier het ongeluk in de schuur van een 6 M. hoogen „tilt" te vallen met het gevolg dat zij op de steenen terecht kwam. De ontboden geneesheer kon geen ver wondingen constateeren zoodat dit geval ge lukkig afliep. De volgende personen zijn bij den Land storm ingedeeld: W. van Aalst, J. M. Buskop, L Buth, J. B. Hanson, M. Kardux, L. Vol- werk, A. A. van der Wekke, M. van der Wende en A. Wielhouwer. Door eenige landbouwers uit deze ge meente is de prijs van de melk met 2 cent per Liter opgeslagen en alzoo gebracht van 8 op 10 cent. Verleden week werd bij P. G. alhier,, terwijl niemand thuis was een bankbiljet van f 25 ontvreemd. Het is de politie nog niet gelukt de(n) dief (dievegge) te pakken te krij gen. MiDDELHARNIS. Te beginnen mei Zater dag is alhier de verplichting voor de bakkers opgeheven bruin brood te bakken en kunnen zij weder blank brood bakken. Door de politie alhier is tegen 2 per sonen proces-verbaal opgemaakt wegens Openbare dronkenschap. Bij den Landstorm zijn alhier de volgende personen ingedeeld: L. van den Nieuwendijk, B. Driesse, L. Kroost, P. de Blok, J. Verhulst, Adr. Bruggeman, P. Krijtenberg, Jac. Sala, M. v. Strijen. STAD AAN 't HARINGVLIET. Dinsdag middag sloeg het paard van den heer R. v. H. van Den Bommel voor den wagen be spannen, op hol. Het gevolg was, dat de wagen omvielde schade is zeer aanzienlijk terwijl de bestuurder nog kwetsuren bekwam. Onze vroegere dorpsgenoot, G. W. H. Esselink, ambtenaar ter Secretarie, te Zwee- loo, is als zoodanig benoemd te Delfzijl. DEN BOMMEL. Deze week is de bieten campagne in deze gemeente aan de haven en aan het tramstation geëindigd. In den morgen van 8 December werd de vrouw van A. v. W. door haar zoon dood op bed gevonden, hetgeen nogal ontsteltenis te weeg bracht. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat voortaan door dienstplichtigen eigen ondergoed en;schoeisel zal mogen wor den gedragen, en door eigen zorg hersteld en gereinigd, doch dat door het Rijk dan daarvoor geen vergoeding meer wordt uit gekeerd. De dienstplichtigen der lichting 1915 ge lieve hiervan nota te nemen. Door het met steentjes gooien van eeni ge kinderen ging des docters paard op hol, waarvan het gevolg was dat de burrie uit zijn haken wipte, waardoor de wagen door de snelle vaart tegen een perceel huizen aan liep, en de Docter een lichte schram aan zijn hand bekwam, en de koetsier zich in de zijde bezeerde, dewijl daarentegen aan de wagen nog al veel materieële schade was. OOLTGENSPLAAT. Bij de Maandag jl. ge houden verkiezing voor 3 bestuursleden van dc Afdeeling „Het Groene Kruis" werden herkozen de H. H. J. G. v. van Putten, Ds. Dekker, en G. Wielaard. De jongelingen geboren in het jaar 1896 worden uitgenoodigd zich te laten, inschrij ven voor de Nat. Militie tusschen 1 en 31 Januari a.s. bepaald zal hierover zitting wor den gehouden, Donderdag 7 Januari desavonds tusschen 6',j en 71/2 uur. De navolgende miliciens L. Buscop. J. Champhens, L. Hotting, B. de Vos, en A.v. d. Wende zullen 15 Dec. a.s. naar hun gar nizoen, B. O. Zoom, vertrekken. Mej. Metz wijkverpleegster alhier hoopt binnen een paar dagen te vertrekken, haar opvolgster Mej. Postma, welke 1 Januari in dienst zou treden heeft hare benoeming in getrokken. OUDE TONGE. A.s. Zaterdag openbare ge meenteraadsvergadering. Maandag sloeg door het schrikken een span paarden met wagen van de Wed. Hob bel op hol, ze renden over den Molendijk, waar ze in aanraking kwamen met een hand kar met kolen geladen, waarvan heel den inhoud over den dijk rolde. Vervolgens reed hij tegen de polderskamer, aan het eind van den Molendijk werden ze gegrepen. Alles liep met eenige materieele schade zonder ongelukken af. Vrijdag vertrekken van hier een 15tal militairen, welke naar Delft overgeplaatst worden bij de Landweer, in hun plaats ko men jonge recruten lichting 1914. NIEUWE TONGE. De lichting van 1914n.l. Cornells van Eek, Sander Koppenaal, Gerre- brand Noteboom, Marinus van Sliedrecht en Herbert van Zielst moeten Dinsdagmiddag 12 ure zich te 's-uraVenhage aanmelden. Dinsdagmiddag omstreeks 4 ure had hier een treffend geval plaats. Terwijl deland- bouwer Vreeswijk in zijn land in de polder Klinkerland aan het ploegen was, met het zoogenaamde kanten af halen, liet hij door zijn daarbij zijnde hulp de ploeg opnieuw inzetten, toen hij weer zou vervolgen, sprak hij ik moet effen wachten ik voel iets, en de dood trad onmiddelijk in. D1RKSLAND. Door A. W. Knops isterbe- voegde plaats een verzoek gericht tot uitbrei ding zijner smederij. Den Slager P. J. Grootenboer kocht de ze week op de markt te Rotterdam 2 éénja rige varkens voor de prijs van f 386. Woensdagavond geraakte de voerman H. B. van de boot komende met paard en wagen van den weg af en tuimelde van den dijk. De oorzaak scheen, het licht der lan taarn beneveld werd, door de adem van het paard. De inzittenden kwamen gelukkig met den schrik vrij, doch moesten daar de wagen onklaar was geraakt den weg naar huis te voet afleggen. De arbeider A. Hokke had het ongeluk op den dorschvloer uit te glijden en te val len, waardoor zijn been gekwetst of gebro ken werd. Door den tegenwoordigen kassier der Boerenleenbank is op nader te bepalen datum ontslag ingediend. Sollicitanten kunnen zich wenden, tot den Raad van Toezicht van het Bestuur, Mr. C. Zaaier, die ook inlichtingen verschaft. HERRINGEN. Nog steeds komen alhier ge vallen voor van besmettelijke zieke Roodvonk. Andermaal doet zich een geval voor in de woning van P. B. waartoe dan ook bij ver nieuwing het vereischte waarmerk is aange bracht. Op Dinsdag a.s. des nam. 1 uur zal aan de haven alhier ten overstaan van deur waarder Groenendijk een verkooping plaats hebben van een partij Timmerhout. STELLENDAM. De smidszoon S. Brinkhoff alhier, kreeg een stukje ijzer onder een zij ner nagels. De vinger zwol daardoor zoo op, dat Donderdag geneeskundige hulp werd in geroepen. OUDDORP. Melding kunnen wij maken, dat door den heer Jac. Leuw v h M. de Haas een vet heest is aangekocht van 5 jaar, _voor de prijs van 435 gulden, gemest door den heer C. Witte alhier. Is bestemd voor Kerstfeest consumptie. HELLEVOETSLUIS. Niet, zooals wij in ons vorig bericht meldden, is aan den kapitein der artillerie Storm Buising de madaille voor 24-jarigen, maar voor 15-jarigen trouwen dienst uitgereikt. Dinsdag 1.1. stonden de troepen die onder het bevel van den kapitein staan in carré opgesteld op het exercitie-teirein. IJe officieren traden naar voren en de Vesting- commandant hechtte het kruis op de borst van den kapitein en hield daarna een toe spraak, waarin hij wees dat de kapitein van een bereden wapen naar een onbereden u overgekomen en dat hij daarbij moeilijkhe den heeft te overwinnen gehad. Daarna speelde het muziekkorps eenige marschen en vervolgens marcheerde de troep langs het gebouw der Staf waarvoor de gedecoreerde kapitein, omringd door de andere officieren stond. Des avonds noodigde de kapitein de officieren aan een feestmaaltijd. Dinsdag zijn uit het arrestantenlokaal te Nieuwenhoorn 2 landweerplichtigen ontsnapt. Na den nacht in de duisternis te hebben doorgebracht, probeerden zij Woensdagmor gen verder te gaanzij wilden naar Rotter dam. Reeds waren zij bij het Voornsche ka naal onder de gemeente Heenvlie en duchtig onder de macht van den alcohol toen zij zich ontdekt zagen. Een van hen bedacht zich St Tang maar sprong gekleed te water en zwom over het kanaal. Zijn makker volgde het voorbeeld maar begon toen hij tot het midden genaderd was te zinken. Zijn kame raad begaf zich nu weer te water om hem te redden, maar het mocht niet baten. De laatste zonk en de'ander moest er worden uitgehaald daar hij ook niet veel meer kon uitvoeren Het lijk en de andere milicien wer den naar het hospitaal getransporteerd. De nog in leven zijnde is hoogst ernstig onge- SteT Donderdagmorgen arriveerde alhier het kapel der Grenadiers. Des middags werd ter wijl de manschappen van het front stonden opgesteld, den serg.-maj. v. H. der Vesting-artillerie door den kapitein de bron zen medaille voor 18 jaar trouwen dienst op de borst gestoken, waarna de kapitein in een toespraak eraan herinnerde, dat hij in zijn hier-zijn steeds aangenaam met den serg. maj had samengewerkt. De kapel der Gre nadiers Hel nu eenige nummers hooren en vervolgens maakten dc manschappen een kleine marsch begeleid door het kapel, 's Avonds gaf het kapel een concert in de cantine van het verblijf aan het Koninkxfront. Tot schrijver op 's Rijkswerf is met in gang van 1 April benoemd de heer L. More Te Nieuw Helvoet. NIEUWENHOORN, 8 December. Dc burge meester dezer gemeente brengt ter openbare kennis, dat liet verboden is op Zon- en feest dagen eenig vaartuig te gebruiken of be schikbaar te stellen voor overzetdiensten ten behoeve van militairen in het Voornsche ka- Overtreding van dit gebod kan worden gestraft met ten hoogte zes dagen hechtenis of vijftig gulden boete, zoomede verbeurd verklaring van het vaartuig, waarmede de overtreding is geschied^ ZWARTEWAAL. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stellen voor, naar aanleiding van een verzoek der vergadering van het bestuur en de gecommitteerden van het Wa terschap de „Holle Mare," een wijziging van het reglement, strekkende tot verlaging van het zomerpeil van elk der drie polders, voor welker waterloozing het waterschap zorg draagt t w. Vierpolders, Zwartewaal en een deel van Heenvliet, met resp. 10, 10 en 20 c.M. OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente Sommelsdijk op Woensdag 9 Dec., des nm. ten 3 ure. Voorz. den WeiEd. Achtb. Heer Burge meester. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de hh. G. Joppe Dz. en A. A. Mijs, benevens één vacature. De Voorz. opende de vergadering op de gebruikelijke w.ijze met gebed. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. 1. Ingekomen stukken: a. Missive van hh. Ged. Staten, waarbij goedgekeurd werd teruggezonden de veror- denöig op het broodverbruik. b. Missive als boven behelzende goedkeu ring van het kohier schoolgeld 4e kwartaal. c. Missive van voornoemd college, waarbij wordt gezonden een afschrift van het Ko ninklijk besluit, waarin de jaarwedde van den gemeente-ontvanger is vastgesteld op f 525 met twee zesjaarlijksche verhoogingen van f 50. d. Missive als boven, goedgekeurd terug ontvangen de begrooting voor het dienst jaar 1915. e. ProCes-verbaal opname boeken en kas van den gemeente-ontvanger. In kas op 2 Dec. jl. f 217.763. Request van het bestuur der „Tucht- Unie", gevestigd te Utrecht, waarbij zij de medewerking van den Raad verzoekt tot be strijding der tuchteloosheid. Notificatie. g. Verzoek van Jac. Knape om afschrijving van den H. Omslag. Besloten het totale be drag van f 0,49 af te schrijven. 20 cent per Regel. prüiiDing begint cp MAANDAG 14 DECEMBER a.s. Fakende ftSanlels, JManlelcostMwiee, e?i«. Hoogstraat 347 hoek Spul. h. Verzoek van P. Kastelein om afschrij ving van den aanslag in den H. Omslag van wijlen zijn vader Joh. Kastelein. Voorz. Waar genoemde op 30 Juli 1914 is overleden en was aangeslagen tot een be drag van f 26,26 stellen wij u voor f 10.94 afschrijving te verleenen. Besloten. Verzoek van dhr. W. C. van As om op de meest eervolle wijze ontslag als lid en voorz. der Commissie tot wering van school verzuim. Genoemd verzoek was met redenen om kleed. Deze waren ongeveer van den volgenden inhoud: Dat hij zich steeds in onpartijdigheid van zijn taak had gekweten en zooveel mo gelijk getrouw geweest was in het naleven der bepalingen. Dat zich echter sedert eenigen tijd, niet tegenstaande de waakzaamheid der Com missie, feiten kunnen voordoen, welke lijn recht in strijd zijn met de bepalingen der Leerplichtwet, een waar tegenover zij on machtig was gebleken, zoodat het werk on vruchtbaar was, waarom hij gemeend had, dat het niet meer als plicht was ontslag te vragen. Voorz. Wij stellen u voor dhr. van As eervol ontslag te verleenen als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim, doch als voorz. behoeft niet, daar deze niet door den Raad wordt benoemd. Besloten. 2. Wijziging der gemeente-begrooting 1914. Goedgekeurd. 3. Benoeming regent Burg. Armbestuur en Weeshuis, wegens periodieke aftreding van dhr. G. Joppe Dz. Ie Candidaat dhr. G. Joppe Dz. 2e C. van der Velde. Eerstgenoemde werd met algemeene stem men herkozen. 4. Benoeming van een lid der Commissie van Beheer der gasfabriek wegens periodieke aftreding van dhr. J. C. de Gast. Genoemde werd met 7 stemmen herbe noemd, terwijl 1 stem in blanco werd uit gebracht. 5. Benoeming van een plaatsvervangend lid van voornoemde Commissie. Aan de beurt van aftreding was dhr. C. J. Mosterdijk. Deze werd met algemeene stemmen her benoemd. 6. Benoeming lid Plaatsejijke Schoolcom missie. Voorz. Volgens reglement moest de Com missie vóór 15 Nov. opgave doen van twee personen voor de periodieke verkiezing, waarna alsdan B. en W. een aanbeveling bij de Raad indienen. De opgave der Commissie heb ik echter vanmorgen om 12 uur pas gekregen, maar ik vermoed dat de wethouders er geen be zwaar tegen zullen maken, dal wc thans tot stemming overgaan. No. 1 dhr. A. A. Mijs. No. 2 dhr, C. Vis Jz. Na stemming herkozen dhr. A. A. Mijs met algemeene stemmen. 7. Benoeming lid Commissie tot wering van schoolverzuim (vac. Hartzema). Met algemeene stemmen gekozen dhr. J. van der Poel, hoofd der bijz. school. Tweede candidaat was dhr. van Beek. 8. Benoeming van 2 leden stembureau voor de verkiezing van een lid van den gemeente raad. Bij tweede" vrije stemming werd als le lid gekozen dhr. M. Born. Voor tweede lid was er na de tweede stemming herstemming tusschen de hh. van der Meide en Timmerman. Hierbij bleven genoemde heeren buiten stemming. Eerstgenoemde verwierf 4 en laatstge noemde 2 stemmen, zoodat als tweede lid is gekozen dhr. G. van der Meide. Bij de verschillende stemmingen waren de hh. van Dorsser en Timmerman stemopne- mers. 9. Vaststelling suppletoir kohier no, 2. Hondenbelasting. Niets meer te verhandelen zijnde sloot de Voorz. de openbare vergadering, en daarna ging de Raad over in comité-generaal. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente STAD AAN 'T HA RINGVLIET op Woensdag 9 Dec. 1914, des namiddags half twee. Present met den Voorzitter alle leden, uit gezonderd de heeren Koert en Huizer. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde Ingekomen Stukken. Een schrijven van schipper M. de Wachter verzoekende vrijstelling van een gedeelte van z'n abbonnement havengeld, in verband met verschillende oorzaken in z'n bedrijf. Wordt besloten geene vermindering of ontheffing te verleenen. Gemeentebegrooting. Een missive van gedeputeerde Staten, in zake de gemeentebegrooting over het dienst jaar 1915, sluitende met een nadeelig saldo. Na ampele bespreking wordt de begroofing gewijzigd en opnieuw vastgesteld. Enkele af- en overschrijvingen worden aan B. en W. ter regeling overgelaten. Wordt ter sprake gebracht een mondeling verzoek van den gemeentewerker, inzake het straatschuren. Wordt besloten als tot dusver het straat- schuren aan te besteden, nadat suikerbieten en pulp vervoerd zijn. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de openbare vergadering. VERGADERING van den Gemeenteraad van den Bommel op Vrijdag4 Dec. jl., nam. 2.30 ure. Aanwezig alle leden, behalve de heeren B. Jongeling, wegens mobilisatie en W. J. Rosmolen, zonder kennisgeving. Voorzitter de EdelAchtbare heer L. de Winter, burgemeester-secretaris. Na opening met formuliergebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en zonder eenige aan- of opmerking ongewij zigd goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen de volgende ingekomen stukken: a. Het Kon. besluit houdende goedkeuring der schoolgeldverordeningen; b. een beslissing van ued. Staten [omtrent hoofd, omslag in hooger beroep; c. een Kon. besluit omtrent toekenning van f 1700 buitengewone subsidie. Aan de orde komt: 1. Landpacht wijlen G. Hoogmoed. In verband met de verzoeken van Paulus Hoogmoed en Marinus Pipping teOoltgens plaat wordt zonder discussie en zonder hoofd, stemming besloten beiden afzonderlijk pachtzegel te geven en wel eerstgenoemde voor a/s en laatstgenoemde voor Va gedeelte. Hoewel in de vorige vergadering de pacht was bepaalt op f 25 per gemet, wordt thans algemeen beter geoordeeld de oude 3 jaren pacht te doen vervallen en een nieuwe pacht voor beiden tot en met 1924 te verleenen, doch dan daarom tegen f 24 per gemet met als conditie een halve jaarpacht bovendien vooruit te betalen. Aldus zonder hoofd, stemming besloten. 2. Ziekteverlof mej. A. C. van Toen. Voorgelezen wordt een schrijven van on derwijzeres van Toen, om een rusttijd tus schen de middaguren van 2 uren te willen toestaan. De Voorzitter zegt, dat ze eerst l2/» uur gevraagd had, wat B. en W. direct hebben toegestaan, doch dat ze direct daarop 2 uur tusschenruimte vroeg. Hierop hebben B. en W. in overleg met het hoofd der school besloten ook dat toe te staan, mits de 2 uren verlies der handwerken dan wor den ingehaald op Woensdagmiddag, waar mee mej. Toen zich vereenigd heeft. Hierop wordt zonder hoofd, stemming be sloten zich neer te leggen bij het reeds door B. en W. genomen besluit. De heer van Weel wijst op de treurige verhouding tusschen hoofd- en onderwijzeres, waarop de Voorzitter onderzoek toezegt. 3. Schoolbouw. Voorgelezen wordt een schrijven van ar chitect H. Moulijn, om bespoediging der schoolverbouwing te betrachten. Zonder dis cussie en zonder hoofd, stemming wordt be sloten de beschikking omtrent de te verleenen subsidie kalm af te wachten en niet op be spoediging aan te dringen. 4. Grintwegregeling. In verband met de opzegging van het grint wegcontract tegen 1 Januari 1915 en het be sluit der 4 gemeentebesturen om ieder, tot de beschikking van de vernietiging is ge vallen, de wegen onder iedere gemeente ge legen zelf te onderhouden, stellen B. en W. voor om daarvoor een grintweg-commissie te benoemen, bestaande uit B. en W. en de raadsleden van Weel en Mijs, omdat de heer van Weel reeds zitting had en de heer Mijs in de plaats van zijn vader, die als zoodanig aftreedt, kan optreden. Zonder discussie en zonder hoofd, stemming aldus besloten. 5. Gratificatie Osseweijer. Ingekomen is een verzoek van mej. Osse weijer, om een tractische vicasche, wegens de veranderde uren voor handwerkonderwijs. De Voorzitter zegt, dat de bedoeling wel zal zijn een gratificatie, ook dat zij wel andere uren heeft, doch niet meerdere. Zonder dis cussie en zonder hoofd, stemming werd be sloten afwijzend op het verzoek te beschikken. 6. Begrooting 1915. De Voorzitter zegt dat Ged. Staten de geraamde subsidiebedragen te hoog vinden en vermindering voorstellen en leest het schrijven van Ged. Staten voor. Algemeen wordt bezwaar geopperd om de hoofd, om slag" met f 500 te verhoogen, alleen met f 200 kan een proef genomen worden, f 300 kan gevonden worden uit mindere uitgaven voor de grintwegen. Zonder verdere discussie en zonder hoofd, stemming wordt besloten de post hoofd, omslag f 200 hooger te ramen, de post grintwegen f 300 lager en de post buitengewoon subsidie art. 53 Lager Onder wijs te verminderen van f 2200 op 1700 en de andere posten onveranderd te laten. 7. Levensmiddelen-voorziening. De Voorzitter bespreekt de wenschelljk- heid, dat levensmiddelen voor eenige maan den wordt opgeslagen, doch betwijfelt of alle winkeliers wel in staat zijn zooveel vooruit te betalen en zou wenschen dat de gemeente als een soort borg optrad, waar door het bezwaar van gebrek en van prijs stijging kan worden voorkomen. Nadat ver schillende leden allerlerlei bezwaren hadden geuit, wordt zonder hoofd, stemming beslo ten de zaak voorloopig uit te stellen 8. Rondvraag. De heer van Weel zegt dat de lampen in de Zuidzijde bij lichte maan hebben ge brand, waarop de voorz. zegt dat zulks komt door een vergissing van dén fitter te Acht- zen, die een aanmaning van den gasdlrec- teur verkeerd begrepen had, hoewel op zijn staatje stond van die dagen geen licht. De heer Knoop klaagt dat het gas zoo slecht brandt, waarop de voorz. zegt zulks Maandag jl. op de vergadering der gascom- missie reeds te hebben gezegd. Hierna gaat de vergadering over in eene met gesloten deuren ter behandeling van het supplement kohier H. Omslag. - STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan het postkantoor zijn in de maand November be handeld 144 telegrammen, 220 gesprekken en 22 oproepberichten. DEN BOMMEL. Gedurende de maand No vember zijn alhier ontvangen en verzonden 161 .telegrammen, 256 gesprekken en 22 op roepberichten, VOOR HART EN LEVEN: Ware nederigheid buigtvalsche nederig heid kruipt. Er kan niet zooveel klaarheid zijn in een wet, dat er geen verkromming mogelijk is van het recht. Bedenk bij het uitwerpen van het anker uwer hoop, dat het haken kan in een grond, die niet vasthoudt. 4® In alle betrekkingen, laag en hoog, zijn personen, die vergeten, dat niet op luieren, maar op werken hun loon is berekend. Versche, zuivere lucht is de beste levens spijs en de voornaamste bron der gezond heid. OO D Predlkbeu, Sommelsdl nam. t Middelharn Middelharn 6 uur Stad aan 'I J. Polh Den Bomn (dankzi Langstraat, Oude Tonf Nieuwe To Ooltgenspl; Herklngen, Dlrksland, Melissant, Stellendam, Goedereedi F. de Ouddorp, Helle voetsl Nleuw-Hel^ Middelharn Velzen| Stad aan Ds. Es] Den Bomr Leeske Ooltgenspl: Melissant, van M: Stellendam malre. Ouddorp, Ds. Hc Hellevoetsl Guilau Nleuw-Hel' Vogel Dlrksland, Melissant, Herklngen, Ooltgenspl Ouddorp, SOMMI dez# wei oefeninge Doo alhier, is van den had bedai In in de Nj door de heer M. A.s. de Zondq van St. tijd Ds. M1DDE! lift! tot Wie is de meest gezegende mensch Die 't dankbaarst is voor eiken zegen. Annexeeren is een neiging, die in alle stan den leeft, van de vorsten af tot de dagloo- ners toe. Zuinigheid mag nooit de zuster zijn van gierigheid. Voldoende rust herstelt en versterkt; te veel rust verslapt en verzwakt. Onder plicht verstaan wij maar al te dikwijls, wat anderen doen moeten. SOMMELSDIJK. Geboren: Johanna, d. v. |M. Groenendijk en K. van Lente. MIDDELHARNIS. Geboren: Jacob, z. v. GerritJan vanStrien en Kommertje van Wezel. Ada Nelly, d. v. Pieter van Oudgaarden en Joosttiene Arm strong Overleden Loon 52 jaars, echtgenoot van Baars. Gerrit Hendrik Tiggelman van an Krijntje den DEN BOMMEL. Geboren: Franciscus Suzanna z. v.H.Om belets en H. C. J. Goeman. Cornells z. v. M. A. Tiggelman en A. Roos. Pieternella Goverdina, d. v. W. Hameteman en A. van der Linde. Maria Huberdina d. v. F. van der Maden en M. van der Maden. Johannes Adri- anus z. v. D. Mijs en M. C. Maris. Corne lia d. v. L. A. Wolfert en C. Hokke. Mat- theus Cornells z. v. A. van Biert en J. Zuij- dijk. OverledenLambertus Broeders oud 66 j. echtgenoot van J. van der Made. Agata Spriet 77 jaar echtgenoote van A. van Wijk. OOLTGENSPLAAT, Geb. Wouter, z. v. D. de Vos en J. Duim. Willem, z. v. P. Wielaard en J. Melissant. Adriaantje, d. v. J. van Ree en P. J. Stolk. Pieter, z. v. P. Koppenaal en J. Zwerus. Hij- men Leendert. z. v. L. J. Schipperoort en F. C. van Nieuwenhuizen. Pieter Hendrik z. v. H. Faasse en P. van Eek. Antje d. v. P. van Nieuwaal en L. Nattekaas. Willempje, d. v. M. Leidens en F. van Dam. Jacob z. v. A. Kreeft en M. Kiewiet. Marie d. v. A. deBon- te£en J. Kiewiet. Maria Gornelia d. v. A. P. M. Jacobs en C. Jansen. Job Cornelia z. v. J. H, Mijs en C. van den Tol. Gehuwd: F. C. Bos 27 j. en P. Hartman» 25 j. L. Buscop 21 j. en J. Vaasse 22 j. NIEUWE TONGE. GeborenCorneiis Adrianus, z. v. Corne lls van Gelder en Klara van Oostenbrugge. Hendrika, d. v. Leendert van Heemst en Jo hanna Verolme. Willem Jocob, z. v. Pieter Wesdorp en Johanna Maria Hanenberg. Overleden: Joost van der Ham oud 27 jaren. Maartje Oosterling oud 83 jaren we duwe van Jacob Kom. ïieeren J. - De te Vierpc Kerk, Zor - De f 125,40't DEN B 2 uurKer leden ve - Mej, aan de haar eerv| - Bij notabel t is gekozt HERKII diaken noeming STELLl Kerk alh ouderling De laats stelde ca Wz„ P. Jelier. A: zijn: M. stelde c< Kreeft, A HELLE L. en M. zer de hi de beno van d« met den| van 625 De N LOND1 Duitsche in den g Dresden Van PARJJ^ ving van De da België e: De Fri noy enk men. Aan d Fransche heeft de eenige 1< De Fd in Argo zijn geni andelijke gewonne Vaii BERU geving v kwartier Ten slechts e In Nc rechteroi lonnes I stormenc sen krij chinegex Op onze aa

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 4