UMer ABDIJSIROOP J Tandarts lipisbiri B; BOTH, Ad verten tien LUISTER: GEMENGD NIEUWS. BOEKAANKONDIGING. J. CEMENT-BETQNWERKEN F. Dl VOS te doederasde BINWKKLAKDSCIIE I Neemt proef met oMerstaamle mm. ff MIJNDERS - straat® - Dirblut S 6. BRÜN0TT g i H. H. VARKENSHOUDERS. Forst- en Asthmalijders siste SSilËl Ér inaasi in Set Hotel MEIJER te spreien. OPENING NAJAAR en WINTERSEIZOEN DRAINtOtBUIZEN CEMENTEN HEININGEN, vertegenwoordigt soliede Brand-, Hagel- en Levensverzekering maatschappijen. van Apotheker L. J. GROOTENDORST Beste Zwlfsersche PIEKFIJN, ZEEVAART, MODJO, 2 cent sigaar. ONZE DRIEKLEUR, PATRIOTTEN ANTA, 2V2 cent sigaar. Tabak, boftle, Thee en Cacao In aSle brpea. 1 3.25 3.25 8.50 8 50 Nikkel Remontoir 2.25, 3 00 Staal 3.50, 4.50 Idem, best ankerwerk 6.00 Zilver Dames Remon toir 2.75, Idem, met gouden randen Zilveren Heeren Re montoirs 3.50, 4.00 Idem, best ankerwerk Gouden Dames Remontoirs Heeren 18 50 Betere kwaliteiten tegen fabrieksprijs. Regulateurs3.75, 5.50 ij Groot en prachtig model8.00 g Beste marmeren pendules 8.50 B Idem met coupes 7.50 beelden 20.50 Met schriftel. garantie. Verzending tegen rembours. Ve B-mm- Voedert uwe Varkens met anders 7574 van C. v. SCHELVEN Pz., Oude Tonge. Speciaal adres voor Lijnkoek merk §.H. Franco station door geheel Flakkee Steeds ve-krijgbaar tegen concur reerende prijzen en met volle garantie HEERENRIJWIELEN .fa®.— DAMESRIJWIELEN f 55.— Voortsalie onderdeelen. Adres J. VINK Ouddorp en A. VAN DER HAM Middelbands. 8369 is voorlaan de 8281 Waterpastaislrumenf. Monti- en Tanatiarfs, - (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 25, ROTTERDAM. Spreekureneiken werkdag 1—3. Voor on- en minvermogenden 9—16. terwijl de bijen was maken en raten vervaar digen, kunnen zij geen honig oogsten. Boven dien wordt er veel honig bespaard. Want om was te kunnen voortbrengen, nemen de bijen honig op. Men heeft berekend, dat zij ongeveer 8 K.O. honig behoeven om 1 K.G. was voort te brengen. De uitvinder der kunstraat is Joannis Mer king, schrijnwerker te Frankenthal. In 1857 maakte hij op twee houtén planken indruk ken van cellen, deed daartusschen gesmolten was en perste een kunstraat, ook wel was tafel geheeten. Zijn uitvinding werd in Duitsch- land in korten tijd vrij algemeen bekend en men begon weldra kunstraat door middel van twee gegroefde cylinders te maken. Deze cylinders werden vóór en na verbeterd, doch waren alleen bestemd voor fabrieken van wafelwas. Later vond B. Rietsche te Biberach in Baden een pers uit, welke ook voor gewone imkers bestemd was. Dit toestel of wafelijzer bestaat uit een metalen bak met schuin oploopende kanten: de bodem, evenals het metalen deksel, bevat de negatieve indrukken van de koppen der werksters-cellen. Giet men nu was in die pers, dan verkrijgt men den grondslag, het fondament, van natuurlijke raten. Behalve het toestel heeft men nog eenige gereed schappen en stoffen noodig om kunstraten te vervaardigen. Vooreerst een koperen of verlakten ketel (of kookpan), om er het was in te smelten. Opdat het was bij het smel ten niet zal aanbranden, giet men er te voren een kwart Liter water in. Dan neemt men een tweede pan of ketel, om daarin het smeer sel of losmakend middel te bereiden. Hierin giet men V» L. gekookt water, Va L. zuiveren honig en L. zuiveren alcohol (spiritus). Ook wordt wel als smeersel gebezigdmelk zeepsop, stijfsel, enz. enz.daar echter het losmakend middel een zaak is, waarop ten zeerste bij de wasbereiding moet worden ge let, is het eerstgenoemde middel boven de andere te verkiezen. Een ander smeersel, dat ook wel wordt aangewend en met goed resultaat, is het volgende mengselV2 L. heet water, Va L. zuivere honig en 3/a L. brandspiritus, welke laatst gefiltreerd moet worden als ze niet zeer zuiver is. Men kurke de spiritus- flesch goed Om het was in de pers te gieten, neemt men een verlakt pannetje, van een steel voor zien. De pers staat op een tafel, waarvan het blad waterpas is. Met de linkerhand beurt men het deksel der pers op en men giet er het warme losmiddel (smeersel), in, laat dan het deksel een paar keeren op en neergaan en giet dan het smeersel weer in de pan terug. De pers laat men goed afdruipen en zet ze daarna weer op de tafel. Opnieuw beurt men het deksel op, schept met de rechterhand een pannetje gesmolten was en giet de vloeistof in den vorm. Dit gieten moet vlug geschieden, waarbij men moet zorgen, dat de vloeibare was geleide lijk over den bodem vloeiedadelijk drukt men met de linkerhand het deksel op het was en laat de gegoten raat afkoelen. Het ingieten en vastdrukken moet zoo snel mo gelijk geschiedenhoe vlugger men te werk gaat, hoe dunner de raat zijn zal. Was er soms wat veel was in den vorm, dan mag men dit in de pan of ketel met ge smolten was teruggieten, maar zulks is vol strekt niet noodig. Voorts keert men het wafelijzer om en de raat zit dan in het deksel vast; de rand wordt langs de vier zijden goed afgesneden. De kunstraat is gevormd en men legt ze voorzichtig weg. C. B. Doortocht gevraagd 1 Berichten meld'den, dat Rusland plannen koestert, of allicht ook ten uitvoer bracht, om aan Roemenië en Bulgarije den doortocht te vragen naar 't land van den Turk. 't Zou een groote voorsprong geven. Zooals 't nü staat, kan Rusland in de Zwarte Zee weinig uitvoeren. Versterking kan het er niet krijgen wijl de Dardanellen gesloten zijn. En het eenige aanrakingspunt tusschen Rusland en Turkije ligt in Klein- Azië .ver van Konstantinopel af, waarom het dan toch te doen is. Ieder begrijpt dus, wat het voor Rusland waard zou zijn, als het een leger in de vlakte van de Maritza brengen kon, om Adrianopel en Konstantinopel te bedreigen. Maardaartoe moet het dóór Roe menië en Bulgarije heentrekken. Onwaarschijnlijk klinkt het dus niet, dat Rusland dien doortocht gevraagd heeft of vragen zk\. „Men" zegt, dat Bulgarije zéker en Roe menië waarschijnlijk weigeren zal. In het licht der Belgische gebeurtenissen beschouwd, zal het dan zeker een belang rijke vraag worden, of Rusland zich daarbij neerleggen zal. (Fr. Dagblad.) Mijnen. Op Texel zijn, gelijk reeds gemeld is, ook mijnen aangespoeld. Daaromtrent lezen we in een brief: Er kwamen torpedomakers om de eerst aangespoelde mijn, die vermoedelijk een Fransche was, te demonteeren. Zij drufden dit evenwel niet, omdat ze de constructie ervan niet kenden. Om de mijn toch onscha delijk te maken, hebben ze aan de afslagbe weging een touw van 300 meter bevestigd en de mijn aldus tot ontploffing gebracht. Op dien afstand werd een schidwacht nog licht gewond door de stukken; de luchtver plaatsing was zoo kolossaal, dat er een groot gat in het zand sloeg, en de slag werd over het geheele eiland gehoord. Een tweede mijn heeft men getracht op een andere manier onschadelijk te maken. Er werd, van behoorlijken afstand, uit de duinen op gevuurd. Na tien schoten was er nog geen resultaat verkregenéén kogel was er heelemaal ingegaan. Verdronken. Zaterdagavond is in een sloot aan den Koningsweg te Utrecht door de duisternis een zekere Van Rooy te water geraakt en verdronken. Hoog water. Storm en regen hebben alle anderijen tusschen Zwartsluis en Meppel onder water gezet. Er heerscht weer een ware watersnood. Meineed op groote schaal. De politie te Tilburg heeft zes personen gearresteerd, ver dacht van het plegen van meineed. Brand. Zondag is de boerderij van den landbouwer Pronk te Ossenwaard bij Lobit afgebraud. Oorkaak onbekend. Aangereden. Op een overweg van den spoorweg nabij Hoensbroek is een petrole- umwagen aangereden. De wagen werd ver nield en de beide zich daarop bevindende personen werden zeer ernstig verwond. Aangespoeld. Te Huisduinen is aangespoeld het lijk van eene net gekleede vrouw, dat naar de begraafplaats werd vervoerd. Arme kleine. Tengevolge van het drinken van een kop kokende koffie tijdens de af wezigheid van de moeder, is te Naarden overleden een tweejarig kind. Verdronken. Achter de Werf van de Ned. Scheepvaartmij. te Amsterdam is een on geveer 30-jarige takelaar (een persoon die de schepen optuigd) te water geraakt en ver dronken. Faillissement. Naar 't Hbl. verneemt heeft de Haagsche rechtbank den bekenden zaak waarnemer Frans Schaap aldaar failliet ver klaard. Jammerlijke val. De tweede machinist B. A., te Vlissingen, is aan boord van het Stoom schip Helena, in de machinekamer van een cylinder gevallen en heeft den hals gebroken. Gepakt. De zwerveling' K. L., die er van verdacht wordt, dat hij een rijwiel verduis terd heeft, is naar het politie-bureau in de Lange Torenstraat te Rotterdam overge bracht. Afgebrand. Te Zwiggelte (Dr.) is door onbekende oorzaak de groote boerderij van K. Schoonderwoerd geheel afgebrand. Auto te water. Te Amsterdam kwam een auto door achteruit rijden in de Looiersgracht terecht. Ontrouwe boekhouder. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde den gewezen boek houder der Coöp. Centrale Raiffeisenbank beklaagd van verduistering vah f5400, tot l1/2 jaar gevangenisstraf. Gedood. Te Uitgeest is een bloemventer door een trein aangeredende man was da delijk dood. Veroordeeld. Het O. M. bij de rechtbank te Assen heeft tegen A. K. te Barger Oos terveen wegens het in oorlogsgevaar uitvoe ren van tarwemeel uit Nederland naar Duitsch- land 1 week gevangenisstraf geëischt. Zeldzame vangst. Te Woudbrugge werd een Goudwinde gevangen in de Wetering. Het dier was 43 cM. lang en werd gevangen met een hengel. Deze visschen treft men zeer zeldzaam aan. Alle hieronder geannonceerde boeken, ka lenders enz. zijn voorhanden en ter directe aflevering gereed zonder prijsverhooging bij W. Boekhoven, Boekhandel, Sommelsdijk. Bij den alom bekenden uitgever G. F. Callenbach te Nijkerk verscheen weer een geheele serie Zondagsschoolboekjes die met elkander wedijveren wie het mooiste is. „Te keur en te keus" zouden we kunnen zeggen, want voor jongens- en meisjesboekjes is veel en velerlei dat aantrekt en tot lezen uitnoodigd. Beginnen we met: Gerdes. De Speelman op den Wildenbosch f 0.90. Gerdes is de schrijver en daarmede alles gezegd, wat van dien kant komt is altijd goed. Het boekje beleefd dan ook reeds de derde druk. E. Gerdes, Jan van Diemen f 0.90. Een echt Hollandsch boek voor Hollandsche jongens, met zeer mooie karakterschetsen. We bevelen het gaarne aan. E. Palma. Het Vosseland, in prachtband gebonden f 0.75. Wanneer een boekje bekroond is geworden door de Nederlandsche Zondagsschoolver- eeniging dan is het feitelijk overbodig cr nog iets van te zeggen. Toch kunnen we niet nalaten om met nadruk te wijzen op deze uitgave, omdat ze zoo bij uitstek mooi is. Niet alleen den inhoud maar ook het uiter lijk trekt zoo. Als schoolbesturen dit boekje eens aan dachtig lezen, we twijfelen niet of ze zullen het ook aanschaffen. W. G. v. d. Hulst. Jaap Holm en z'n vrien den f 0.90. Eerlijkheid, gedijt. De geschiedenis van Jaap Holm is zeer leerrijk en gaarne wenschen we het boek in vele handen, ter uitdeeling op Zondagsscho len, een zeer mooi boek. E. Gerdes. De Zoon van den Geneesheer f 0.90. Dit keurige boekske van 152 blz. had zeker evengoed tot titel kunnen dragen „Lieg nooit, ook geen halve leugen." De beelden, Tobias Wilgers en Frits Kuier, zijn mooi geschetst en verraad den meester lijken hand des schrijvers. Dat dit boekje, dat reeds de 4e druk be leefd, vele kinderen tot zegen moge zijn. Brouwer. De knecht van den molenhoeve f 0.60. Een verhaal van den trouwen Bastiaan met weinig kennis en veel geloof, zoo keurig ge schetst als een Brouwer dat alleen kan. Een keurig verhaal dat alle aanbeveling verdiend. Hoogenbirk. De Zaaier die uitging. Prijs f 0.35. Werp uw brood uit op vele wateren en ge vindt het na vele dagen. Zoo is de inleiding van dit schoone ver haal, dat we graag ieder kind zouden wil len opdragen te lezen. Het is in een woord prachtig en vloeiend geschetst en de schrijver Hoogenbirk is er van 't begin tot het einde uit te proeven. Veka. Het Tyroler kind. Prijs t 0.30. Een mooi verhaal van een meisje van 12 jaar uit Bohemen dat niet kon loopen en naar een gezonde streek moest. Zij werd eiken morgen naar een bosch gereden, waar een blind meisje mandjes zat te vlechten, dat zij naar haar toeriep en met haar kennis maakte, wat een gezegende uitwerking had. Een móói verhaal vol leeringen. Anthonia Margaretha. God zal zorgen. Prijs f 0.50. Een verhaal waaruit men leert dat al wie op God betrouwd nooit beschaamd zal uit komen, een zeer boeiend boekje. W. 't Hoofd. De Rietheuvel. Prijs f 0.40. Waaruit blijkt dat Gods middelen soms wonderbaar zijn. Schaafsma. Een moeielijke Jeugd. Prijs 40 cent. Een verhaal uit den tijd der narren. Heel aardig. Anthonia Margaretha. Waar woont het Geluk. Prijs f 0.60. Mooi meisjesboek. Ida Keller. Het Licht in het venster. Prijs f 0.30, tweede druk. Een keurig bewerkt boekje, waarin den weg die God aan het schepsel oplegt mooi en duidelijk uitkomt. I. Dallinga. Het blauwe hek. Prijs f 0.30. Een zeer mooi jongensboekje. J. Bressen. De gezegende brand, 2e druk. Prijs f 0.50. Zeer mooi. Voor meisjes is hier vooral veel uit te leeren. Marie. Elsje van Heidelust. Prijs f 0.30. Weer een mooi meisjesboek. Hoe wonder lijk God voor de zijnen zorgt was ook een goeden titel geweest. Mevr. A. de Graaff-Wtippermann. Zomer- vacantie. Prijs f 0.40. Dit boekje bekroond door de Nederlandsche Zondagsschoolvereeniging, dat maakt reeds alle aanbeveling overbodig. J. Bressen, De gezegende brand, 2e druk. Prijs f 0.50, Mooi wordt hier geschetst hoe kleine oor zaken groote gevolgen kunnen hebben. G. C. Hoogewerf. De vrijbuiters van Ken- nemerland, 2e druk. Prijs f 0.75. Een verhaal uit den tijd van Alva, zeer mooi jongensboekje, wat trouwens niet te verwonderen is, 't is Hoogewerf die het ge schreven heeft. Anthonia Margaretha. God zal zorgen. Prijs f 0.50. Wie op den hoogen God vertrouwd, heeft zeker op geen zand gebouwd. Dit is de korte inhoud van dit keurige boekske. L. Penning. De watervloed, derde druk. Prijs f 0.60. De watervloed in de Zuid-Hollandsche waard in 1421 is de inhoud van dit boekje, dat we vooral in deze streken gaarne in ieders handen zagen. Keurig geschetst. Wilha. Riem-Vis. Zijn wensch verkregen. Prijs f 0.39. Een jongensboek, waaruit men zien kan dat met Gods hulp en volharding men zijn doel bereiken kan, als de wil er maar is. P. Brouwer. Vader en Zoon, tweede druk. Prijs f 0.35. Met schade en schande toch een eerlijk man geworden. Een mooie geschiedenis. Ida Keller. Esther Haddassa of voor een distel een mirt. Prijs f 0.60. Een meisjesboek waarin de bekeering van een Israëlitisch meisje geschetst wordt, de naam der schrijfster zegt al genoeg. Zelandia. Door God geleid. Prijs f 0.30. Een episode uit de Hervormingstijd in Italië. J. L. F. de Liefde. Toch een prijs, tweede druk. Prijs f 0.40. Een aardig jongensboekje. Voorts nog tal van andere boekjes, die allen voor hun prijs goedkoop en mooi zijn. Namelijk Johanna. Boven bidden, boven denken f 0.20. A. J. Hoogenbirk. Dubbel weergekregen, derde drvk, f 0.25. Johanna. Het mooie beeldje, f 0.25. J. L. F. de Liefde. De laatste keer, f 0.20. P. A. Sparenburg Jr. De jonge hotelbe diende, f 0.20. Johanna. Wat den toorn stilde, 'tweede druk, f 0.20. E. Palma. Minche's vierkante stuiver, f 0.15. Comelis. Uit het jongensleven, f 0.15. Ook bekroond door de Ned. Zondagsschoolver eeniging. Betsy. Ook voor mij, f 0.15. Dit boekje beleefd reeds de 5e druk. C. v. d. Vecht. De prijs Van Cor van Oven, f 0.125. P. A. Sparenburg Jr. De geit van Japie, tweede druk, f 0.125. Constant. Evert Brand of aan den Buiten dijk, f 0.125. Mevr. O. F. Walton. Dotje. Achtste druk, f 0.10. Johanna. Jans misdrijf, tweede druk, f 1.10. A. J, Hoogenbirk. De vergeten schildwacht, derde druk, f 0.10. Betsy. Grootvaders bril, vierde druk, f 0.10. P. A. Sparenburg Jr. De jonge Zwerveling, tweede druk, f 0.075. Maria Laarman. Het gebroken vaasje, tweede druk, f 0.07L Betsy. Het kind van den orgeldraaier, vierde drak, f 0.073. Marie. Een blijde Kerstdag, tweede druk, f 0.05. J. P. v. d. Mans. De kleine Adolf op het Kerstfeest, vierde druk, f 0.05. Johanna. Moeders spreuk, tweede druk, f 0.05. D. v. Wijck. Tweede bloemlezing, Kerst liederen, f 0.03. A. J. Hoogenbirk, Zwarte Keetje, vijfde druk, f 0.07'. Veel behoeven we hier niet meer aan toe te voegen. Het is een rijke schat voor jongens en meisjes van eiken leeftijd. Van de uitvoering geen woord, 't Is bekend dat wat Callenbach's drukkerij bewerkt er altijd even keurig en netjes uitziet. Alleen dit nog. dat vele boekjes, kan het zijn gallen, gekocht en gelezen worden en door" Gods onmisbaren zegen vele jeugdige lezers of lezeressen daardoor moge worden weerhouden van het kwade en het goede er uit mogen putten en doen, hen ten zegen. Geïll. Chr. Scheurkalender 1915 met premie, J. N. Voorhoeve, den Haag. Kalender f 0.70, met premie f 0.95. Blok in prachtband ge bonden f 1.—. Sedert jaren vond deze kalender bij een groot gedeelte onzer landgenooten een plaatsje in de huiskamer en geen wonder. Op een keurig schild zit een blok met flinke letter, waarop niet alleen een tekst met verklaring maar ook de stand der zon en maan op eiken dag. Aan de achterzijde mooie verhalen en doorschoten met plaatjes, voorstellingen uit de Bijbelsche geschiedenis. Het premieboek is „Wereldveroveraar" en daarmede is alles gezegd. Wie dit boek nog niet las raden we aan om thans een kalender met boek te koopen, want alleen het boek is dubbel den prijs waard. In den boekhandel van W, Boekhoven voorhanden De blijde boodschap, wandalmanak voor 1915, verscheen bij denzelfden uitgever ge lijk op andere jaren. De prijs is als voorheen f 0.10, 25 Ex, f 2.25, 50 Ex. f 4.-, 100 Ex. f 7.50. Voor uitdeeling bijzonder mooi. Kalender voor Jong Nederland voor 1915, 5-jarig, G. F. Callenbach, Nijkerk, f 0.60. Deze kalender is bewerkt aan de voorzijde door niemand minder dan Adelpha, Jonkvr. H, B. de la Bassecour Caan, Betsy, P. Brou wer, Cora C. G. Alleta Mooij, A. J. Hoogen birk, Johanna, Maria Laarman, Mej. de Liefde, Wilh, Riem Vis en anderen, allen goede be kende schrijvers. De achterzijde is ook be drukt met interessante verhalen voor kinderen. Wat deze kalender bovendien nog voor heeft is: dat ze verkrijgbaar is evenals andere boeken bij den heer Callenbach bij een klein getalletje al voor den halvenprijs. Het schild is zeer mooi. Voor uitdeeling als geknipt dus. Huwelijksleven door M. v. O. J. H. Kok, Kampen. Prijs f 2.40, geb. f 2.90. Een interessant verhaal dat op de Anna- hoeve afspeelt. Twee echtelieden, baron en barones, die na langen tijd, na veel ziele- lijden elkander begrepen en waardoor het huwelijksleven, huwelijks/even werd. Roerend en aandoenlijk zijn verschillende gedeelten die allen moeten medewerken om het doel, Huwelijksleven, te bereiken. Ds. Knap. Op den dorschvloer. Overden kingen voor het oorlogsjaar 1914. Prijs f 0.90, geb. f 1.25. Niet ieder heeft de talenten om in een korte bundel overdenkingen zooveel te zeg gen als ds. J. J. Knap. Dit boekje getuigd er van dat den schrijver daarvoor de man is, en als hij dan ook in zijn voorwoord o. m. zegt: „Op den-ernst der tijden te wijzen, aan dacht te vragen voor de stem Gods, die in de wereldgerichten tot ons komt, op te wek ken tot verootmoediging en bekeering, en aan te sporen tot trouw aan vorstenhuis en vaderland, bovenal' tot het najagen der ge rechtigheid, die een volk verhoogt, terwijl de zonde een schandvlek der natiën is, zie daar dan ook wat dit boeksken bedoelt en wat van den Koning der koningen eerbiedig afgebeden zij." Dan meenen wij dat met volle recht deze aandacht gevraagd mag worden en we zijn overtuigd dat ieder die dit boekje aanschaft en leest heerlijke uurtjes kan doorleven. Het tintelt van het begin tot het einde. Dat de lezing er velen tot zegen zij Bijbelsch dagboek door J. J. Knap, onder den titel „de Lendenen omgord" verscheen bij den uitgever J. H. Kok te Kampen. Het Bijbelsche dagboek zal worden uitge geven in 12 afleveringen a 30 cent en 2 vel druks of 32 blz. met mooien stempelband, door den bekenden Bandteekenaar Jac. Ph. Wormser ontworpen, gratis. Afl. 1 ligt hier voor ons. Netjes verzorgd, keurig mooi zelfs, elke pagina omlijnd in kleuren maakt het geheel een aangenamen rustigen indruk zooals dit trouwens geheel bij den inhoud van dit dagboek past. En den inhoud? We hopen bij de vol gende afleveringen hierop meer breedvoerig terug te komen. Wat ons nu reeds zoo aantrekt is de keus der uitgewerkte teksten. Bovendien een plaatsje voor gedenk- en verjaardagen. Het geheel beloofd een werk te worden dat in niet een christelijk huisgezin mag ontbreken. Een standaard werk Fabrikant van 7999 Speciaal adres voor GEWAPEND EN ONGEWAPEND BETON als DRINK- en VOEDERBAKKEN, RIOOLBUIZEN in verschillende maten, PUTTEN met en soDder bodem. KRUINSTUKKEN, HALZEN, TEGELS, DRAINEER-EINDSTUKKEN, enz. enz. Beste adres voor het maken en plaatsen van Levering van prima PORTLAND CEMENT, tegen concurreerende prijzen. Vraagt Prijsopgave. De premiën zijn vast en matig, de poliskosten laag, 8557 De laaf- en SiUraipllleo Utrechtzuiveren het bloed, verdrijven gal en slijm en bevorderen den goeden stoelgang, zij munten uit door hunne Eischt dit zachte werking, zonder kramp of eenige nadeelige gevolgen, zoodat men in staat blijft zijn gewone bezigheden te verrichten, fabrieksmerk. Prijs per doos met ge- bruiksaan wij zing 271/2 cent. Verkrijgbaar te Sommelsdijk bij DIJKEMA DOORNBOSte Hellevoetsluis bij H. v. o. LINDE. Men lette vooral op 't Cliché 6n op den naam GROOTENDOR8T. 7601 V - Aanbevelend, 8048 ROTTERDAM, BINNENWEG 37- 'OW' li1 '»»1 'WW' 'WWiiw MB?? v w m Gij kunt genezen, wanneer gij niet ei genwijs zijt. Schenk vertrouwen aan de beroemde Abdijsiroop, die reeds vele duizenden lijders aan Asthma, borst-, keel- en longaandoeningen, tot dankbare genezenen gemaakt heeft. Volgt hi-n voorbeeld, gebruik ook de onfeilbaiV onovertroffen tegen Asthma, borst-, keel- en longaandoeningen, heesch- heid, keelpijn, bronchitis, hijgingen, In fluenza, hoest, verkoudheid, kink- en slijmhoest. Versterkt borst en longen. Lost de vastzittende slijm op schaadt nooit. Flacons van fl.f2.— en f3.50. Eischt onze handteekening: L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Evenals vorige jaren kan ik U weder een flinke sorteering HEEREN- EN KINDEROVER JASSEN, WOLLEN en GEBREIDE GOEDEREN, LAKEN- en TRICOTROKKEN, HEEREN- en DAMESHANDSCHOENEN, CHAALS, WOL LEN DOEKEN enz. voorleggen. Groote sorteering gemaakte WEhkMANS GOEDEREN. Beslist de LAAGSTE prijzen en de NIEUWSTE modellen. 7729 U tot een bezoek uitnoodigende, Aanbevelend, Stra&tdök DIB&&SLAND der firma G. A. M. WITTERMANF, B. o. Z., zijn de beste. Agent L. NELiSSE te Nieuwe Tonge. Uitvoering van Drainages met 7981 ATTENTIE. De ondergeteekende bericht aan Heeren Landbouwers, welke hun land willen drai- neeren, dat bij hem KRAAGBUIZEN verkrijgbaar zijn uit de fabriek van M. C, OPPELAAR te Koudekerk a/d Rijn. Deze buizen zijn beslist de beste die er zijn wat de kwaliteit en afwerking betrefd, reeds meer malen bekroond opLandbouwtentoonsteilingen Op alle plaatsen van Flakkee solide wederverkoopers gevraagd. -:- 7946 Aanbevelend, SOMMELSDIJK - - D. JOPPECz. j TELEFOON 8611. 8546

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2