II MAAS Betere Saffian- Taschjes Advertentiën W. Boekhoven Elegante Ochtendjaponnen Elegante Dames Mantels ta.,6sS, ROTTERDAM Aanbesteding. bouwplaten KINDERSPELEN mat Reclames - Mededeelingen Oebrs, Lampe, Roltcrdam, Hoogstraat 347 lioel Spui. MARKTBERICHTEN. POSTERIJEN. GEMEENTERAAD. RECHTZAKEN. Iïurgêrlüke stand. KERK EN SCHOOL. TELEGRAMMEN. CORRESPONDENTIE. A. van der Gijze, HoitalteiimTmeil flinke Boerendlenstbode. TE KOOP P. WIELKOUWER, t Het afbreien en weder oiilMwen m een STOOM-mJIVELFABBIEK te OMe Tonge. DRAINEERBUIZFN lardappciei), groenten in Fruit, i I VQDE DE BOUWKARTONS buitengewoon groote f 1.95 tot f 19,75. in geruite en effen wollen- stoffen, in el'fén en Oord-Flu weel, in zijde en kant, zeer groote sorteering f 1,50 tot f 24.75. zeer mooie modellen, alle Moderne Kleuren 2.50 tot f 27.75. alsmede in Peluche, Astrakan, Imit Persianer, Toulé, Laken en Ziboline Stoffen, ook voor zeer corpulente Dames in groote keuze. Kindermantels - Kinderjurken f 1.95 tot f 27 75. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na e:n kortstondig lijden, mijn innig geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer in den ouderdom van 75 jaar en 10 maanden. Wud. A. VAN DER GIJZE - Arentsman. Ondergeteekende betuigd hiermede zijn volle tevredenheid aan de Alme- iosclie Paarden- en Vee verzekering Maatschappij, agent de heer J. VE ROLME Azn. te Nieuwe Tonge. voor de vlugge en reëele uitbetaling van zijn onteigend Paard, zijnde 100 pCt. Ik kan met volle gerustheid deze Maatschappij bij iederen Landbouwer aanbevelen. 8571 B, ROSMOLEN. Oude Tonge, 12 Nov. 1914. Gevraagd tegen 1 Maart 1915 een uit één gezin, bij A. BUIJS onder Sommelsdijk. 8567 Er wordt voor dadelijk gevraagd een Brieven, motto „Dienstbode", Bureau van dit blad. 8565 wederom een jstieuwe i&ar met Collingspatent as, zeer ,geschikt voor alle negotie. Te bevragen bij J. J. van de S WALUW, Achthuizen. 8568 Medicinale Levertraan lïaeina togen Soim toxe Eik elc-acao enz. Voor Middelharnis en Omstreken alleen verkrijgbaar bij 8226 liet BESTUUR der Coöp. Stoom- zuivelfabriek te Oude Tonge zal trach ten aan te besteden op Zaterdag 14 November, des namiddags om 5 ure Bestek en Teekening liggen ter over name bij den Architect 0. J. M.OS- TERDIJK te Sommelsdijk en bij den Beheerder R. DIETERS te Oud T0nge bij wien tevens de noodige dich tingen zijn te verkrijgen, alsmede teekeningen a 50 cent per stuk, 8558 Watei*f»asï3!sfriiniercf. Hj welke einde November gereed is. p Door voortdurende ongesteldheid ter overname aangeboden eens asst&Ii in op drukken stand voor zeer billijken prijs. Brieven franco onder no. 8551, Bu reau vaa dit blad. Na 3 jaar borstlijden door de ABDIJSIPOOP genezen. Ontvangen een prachtige sorteering om zeil voorwerpen te maken, als: Lampenkappen Zeppelins Bi ie- ventas«clieH Theebladen, enz, enz. Voorts een keurige sorteering als De Vllegweek A. B. C. Spel Prenten Romiué Nieuw Anto- itiobielsp 1 HetBelegeriugsspel— Kaspers vroolijke Barekiek Klok en Hamer Halma Boeren- schroom l it Bosch en Yeld enz, etiz. VLECHT BOÖZEN nieuwe vlechten- school met keurige voorbeelden. ZTE ETALAGE. liniren welk voedsel volgens uitlegging liet Kon Steuncomité even voedzaam vaf'is vleesch doch heel wat goedkoopcr. Allen die de arme visschers voor geheele hrnodeloosheid willen bewaren, kunnen zich hii den Burgemeester of bij het bestuur van het steuncomité opgeven, dan kon voor ge- zameüjke rekening mossels besteld worden. Vanwege het steuncomité worden door de vluchtelingen sokken voor de mili tairen van Oude Tonge gebreid. We verna men dat ook buiten het steuncomité om handmoffen worden gebreid. D1RKSLAND. Woensdagmorgen zijn weder een 20-tal Belgische vluchtelingen naar hun land terug gekeerd. In 't geheel zijn er thans „og 11 in onze gemeente. MELISSANT. Het bestuur van den polder Oud-Melissant heeft bekend gemaakt, dat de schouw over alle dijk-, weg-, en scheiding- slooten in dien pólder zal worden gehouden op Woensdag 25 Nov. a.s. De Heer J. Doorn alhier had het geluk dat op zijn lot in de Sommelsdijksche ver loting een stoel viel. Het kohier no 3 der belasting op be- drijfs- en andere inkomsten, dienstjaar 1914 1915, is ter invordering aan den ontvanger ter hand gesteld. STELLENDAM. Vrijdag' 6 Nov. kwam de Maasnymph alhier niet aan tengevolge van mist, en j.l. Woensdag en Donderdag niet door' stormweder en hoogen waterstand. Donderdagmorgen kwam hier telegra fisch bericht dat den heer. A. Kievit alhier woonachtig en dekknecht op de Maasnymph, op die boot met zijn been bekneld geweest is tusschen een staaldraad en een bolder. Met ernstig gewond been werd hij te Hel- levoetsluis in 't Hospitaal gebracht. Woensdagavond werd het meeste vee uit de Weipolder gehaald daar men vreesde dat deze polder in zou vloeien, 't geen ech ter niet gebeurde. GOEDEREEDE. Door de dikke duisternis misleid, voer schipper P. Tanis Woensdag nacht nabij het havenhoofd op het strand, doch kwam met hoog water weder vlot. Woensdagavond en Donderdagochtend, werd het water door den storm zoo hoog opgezweept,' dat de uiterwaarden alhier on der water stonden. OUDDORP. Alhier aan het strand is een gasbrulboei aangespoeld. De landbouwwerkzaamheden loopen hier bijna ten einde. Het gunstige weer ge durende dezen herfst heeft ook hier veel aan oe bij gedragen. HELLEVOETSLU1S. De lezing, welke door den WelEerw. heer C. v. d. Voort van Zijp Vrijdag moest worden gehouden is niet door gegaan, daar Z.Eerw. om dringende reden uitstel gevraagd had tot Maandag a.s. Deze week werd door een hoofdopzich ter van de Genieentereiniging een lezing ge- jJLuden over „Vuilverbranding", die voor lilitairen gratis en voor niet militairen tegen betaling van 25 cents toegankelijk was. De vergadering was belegd door een gratis On derwijs Cursus. Afd„Populaire lezingen". 20 cent per Regel. Goed passende Mantels, Mantel- costumes enz. ook voor zeer cor pulente Dames in groote keuze. zijde.) Heden is er een beslissende slag tus schen Duitschers en Russen begonnen. van weegloonen ter aanvulling en informa tie is terug gez«fiden, wordt besloten hier aan te voldoen, doch in ieder geval.te trach ten de bestaande tarieven te handhaven. Gebruik O. L. School. Een schrijven van deZangvereeniging „Con cordia" wordt als zijnde ongezegeld ter zijde gelegd. Na ampele bespreking wordt beslo ten de O. L. School voor een op Woensdag a.s. te geven Zanguitvoering van elders niet beschikbaar te stellen. Af- en overschrijving en toevoeging. Wordt besloten aan het Dagelijks Bestuur de regeling van eenige af- en overschrijvin gen over te laten en eene wijziging derGe- meentebegrooting. Bij de gebruikelijke rondvraag brengt dhr. Braber Bz. de wenschelijkheid eener re paratie van het bruidslop ter sprake. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de Vergadering. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan het Postkantoor zijn behandeld in de maand Oc tober 139 telegrammen, 240 gesprekken en 13 oproepingsberichten. Verslag van den Raad der Gemeente STAD AAN 'T HARINGVLIET op Zaterdag 31 October des nam. 1,30 ure Tegenwoordig met den Voorz. alle leden, uitgezonderd D. Huizer, die zonder kennis geving afwezig is. Na opening der Verg. leest de Voorz. de Notulen voor, die zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Aan de orde. Ingekomen stukken. De volgende ingekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen." Eene missive goedgekeurd terugzendend het Raadsbesluit regelende de bijdrage voor pensioen enz. der gemeenteambtenaren en eene eveneens goedgekeurd terugzendend fS een besluit tot het doen van af- en over- schrijvingen. Gemeentebegrooting, dienst 1915. De Voorz. deelt mede dat de commissie van onderzoek de gemeentebegrooting, dienst 1915, heeft nagezien. Na bespreking van enkele posten die een meer of minder verschil aanwijzen tusschen de bedragen der rekening over 1913, of ge lijke posten over het loopende jaar wordt de begrooting vastgesteld. Verordening op hët broodverbruik. De Voorz. deelt mede, dat met het oog op de schaarschte van bloem in enkele gemeen ten is overgegaan tot vaststellen eener ver ordening op het broodverbruik, ten doel heb bende een verbod tot het zoogenaamde builen van tarwe ter verkrijging van bloem, aange zien dit op een verlies van 30 procent aan tarwe komt te staan, wat met het oog op de mobilisatie dient voorkomen te worden, wijl de prijs der tarwe reeds tot plm. f 15 ge stegen is en die uit het buitenland zich voor den broodbakker minder goed laat gebruiken. Alvorens tot behandeling der verordening over te gaan, wenscht de Weth. Koert op te merken dat hij om verschillende redenen tegen deze verordening is. Vandaar wordt eerst voorgesteld te stemmen over de vraag of de verordening zal worden behandeld of eerst zal circuleeren bij de Raadsleden. Nadat is besloten tot directe behandeling wordt tot lezing der artikelen overgegaan. Na bespreking wordt de aangeboden ver ordening ongewijzigd vastgesteld. Tegen stemt de lieer J. Koert. Er wordt besloten de verordening onmiddelijk in werking te doen treden 2 Nov. a.s. Een schrijven van een drietal bakkers alhier was ter tafel ge bracht. s Subsidie Proeftuin. Naar aanleiding van een vraag van den heer van Paasse gedaan in de vorige ver gadering in zake de subsidie aan de Flak- keesche Proeftuin, vraagt de Voorzitter of het verleden jaar de bedoeling was de sub sidie te verleenen voor altijd of niet. De heer Koert deelt mede, dat hij verle den jaar alleen heeft bedoelt in de oprich tingskosten, dus voor één jaar subsidie te verleenen. voorstel van den heer van Paasse wordt besloten voor 1915 geen subsidie te verleenen. Subsidie algemeen Burgeiijk Armbestuur, i Q u ,00rz' jeelt mede, dat het uitgetrok ken bedrag ad. f 500 voor subsidie aan het Bl,rgeliik Armbestuur over 1914 is gebruikt en vraagt daarom toestemming voor as nog hoogstens honderd gulden op te ne men. Wordt goedgevonden. Weegloonen. Aangezien de verordening op het heffen Arrondissements Rechtbank te Rotterdam Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 10 November. De uiet-verschenen T. W. zou op 1 Octo ber den werkman A. van der Wekke te Dirks- land een vuistslag op het hoofd gegeven hebben. Acht dagen gevangenisstraf werd geëischt, ter zake van mishandeling. Het O. M. nam in aanmerking, dat bekl. als een vechtersbaas bekend staat. De niet-verschenen juffrouw M. den B. te Brielle, zou op 6 Juli haar schoonzuster een scheldwoord hebben toegevoegd en haar hebben nageroepen, dat zij een portemonnaie met geld gestolen had. Eisch terzake van eenvoudige beleediging f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. De 22-jarige losse werkman B. R. te Brielle was op 27 September uit een café gezet. Bekl. had geweigerd te voldoen aan den last van den inspecteur van politie J. Veldstra, die hem had aangemaand zijn weg te ver volgen. Toen de inspecteur bekl. daarop aangegrepen had, had bekl. zich hevig verzet en den inspecteur zoowel als den agent van politie, welke deze bijstond, herhaaldelijk uit gescholden. Ter zake van wederspannigheid en een voudige beleediging van een ambtenaar eischte het O. M. drie maanden gevangenisstraf. Bekl. werd reeds vroeger wegens wederspannigheid veroordeeld en staat ongunstig bekend. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvanVANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 26 faillissementen tegen 34 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. MIDDELHARNIS. Geboren: Willem, z. v. Jasper Viskil en Engeltje Troost. MELISSANT. Geboren: Maatje Dina, d. v. Marinus Pie" ter van Ast en Lena Noteboom. OverledenCornelia van der Waal, 73 j. wed. van Hendrik Grootenboer. GOEDERF.EDE. Geboren: Jan z. v. K. Tanis en N. deKeij- ser. Maatje d. v. W. Sandifort en N. v. Kerk hoven. Gehuwd: W. v. Veen en D. Temminke J. Grinwis en K. Lokker. Ondertrouwd: Joh. v. d. Waardt 34 j. en H. v. Heemst 25 j. OverledenH. v. d. Sluis 85 j. man v. C. den Harder. .Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 15 November 1914. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9.30 en 'sav. 6 uur Ds. Van der Kooij van Ouddorp. Middelharnis, geen opgaaf. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. P. van Toorn van Rotterdam, (dank- uur voor 't gewas, collecte.) Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf. Den Bommel, v.m. 9.30 en 'sav.6uurDs. Emmen. Langstraat, geen opgaaf. Oude Tonge, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaat. Ilerkingen, geen opgaaf. Dirksland, geen opgaaf. Melissant, v.m. en n.m. Ds. Kroese. Stellendam, geen opgaaf. Goedereede, v.m. 9.30 Ds. F. de Gidts. Ouddorp, v.m. 9.30 uur leeskerk en n.m. 2 uur Ds. F. de Gidts van Goedereede. Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen opgaaf. Gereformeerde, Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. G uur den Heer A. den Boer van Hoogvliet. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur Ds. Esselink. Den Bommel, v.m. 9.30 n.m. 2 en 's av. 5.30 uur Leeskerk. Oollgensplaat, v.m. 9 en 's av. (i uur Ds. Dekker. Melissant, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Groene- wegen van Rotterdam. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, v.m. 9 en n.m. 2 uur Ds. Van Giffen van Haarlem. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 's av. 5 uur Ds. De Groot emm. pred. te Rijswijk. Nieuw-Helvoet v.m. 9.30 en 's av. 6.30 uur dhr. J. Duits-Wesseling van Gorichem. 1 ere, for meerde Ge meente. Dirksland, geen opgaaf. Mellssant, geen opgaaf Herkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Doopsgezinde. Kerk Ouddorp, voorm. 9 uur Ds. K. W. Rossing. MIDDELHARNIS. A.s. Dinsdagavond half zeven hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Oudkerk van Rotterdam, tot het houden van een bidstond voor Land en Volk De collecte voor het Suppletiefonds j.l. Zondag in de Geref. Kerk gehouden heeft f 13,57 opgebracht. OUDDORP. A.s. Woensdagavond 18 No vember hoopt Ds. J. W. Esselink van Wa teringen in de Geref. Kerk een dankuur te houden voor het gewas. De 21ste lijst van de 36ste Jaar-Collecte voor de Scholen met den bijbel heeft opgebracht in'Totaal van 525 Locale Comité's f78.855.66. R. DERKSEN, Secretaris der Unie De Duitschers in Frankrijk en België. BERLIJN, 12 November. Het groote hoofd kwartier maakt hedenochtend het volgende bekend De vijand, die over Nieuwpoort tot in de voorstad Lombaertzijde was doorgedrongen, is door onze troepen over de Yser terugge dreven. De oostelijke oever van de Yser tot aan zee is door den vijand ontruimd. De aanval aan gene zijde van het Yser-kanaal ten Z. van Dixmuiden is gevorderd. In de streek ten O. van Yperen zijn onze troepen verder opgerukt. In het geheel zijn meer dan 700 Franschen gevangen genomen en vier kanonnen en vier machine-geweren buitgemaakt. De aanvallen van den vijand ten W. van het Argonner Woud zijn in het bosch zelfs afgeslagen. PARIJS, 12 November. Officieele kennis geving van vanmiddag drie uur De hevige strijd op de linkervleugel duurt nog voort; de toestand is onveranderd ge bleven op dit gedeelte van het front, dat zich uitstrekt van Lombaertzijde over Nieuw poort en Yperen naar Zonnebeke (7 K.M. ten O.N.O. van Yperen) en vandaar naar een punt ten oosten van Armentiéres. De Engelsche troepén hebben hunne stel lingen gehandhaafd, na een aanval van de Pruisische garde te hebben afgeslagen. Aan de Aisne hebben wij onze posities behouden, ondanks een tegenaanval der Duit schers. Onze artillerie heeft in de streek van Cra- onne enkele vijandelijke kanonnen tot zwij gen gebracht en vernietigd. Rond Berry au Bac hebben wij eenig ter rein gewonnen. In Argonne, Lothatingen en de Vogezen is de toestand onveranderd. Van het Oostelijk front. BERLIJN, 12 November. Het groote hoofd kwartier deelt hedenochtend medeOnze ruiterij heeft ten O. van Kalisch opnieuw een overmacht van de Russische ruiterij teruggeslagen. WEENEN, 12 November. Officieel wordt namens den generalen slaf bekend gemaakt dat er gisteren, behalve succesvolle ruiter gevechten, bij Kosminsk tegen een Russisch cavaleriekorps, op het Noordoostelijk oorlog stooneel geen gevechten van beteekenis zijn geleverd. Vijandelijke verkenningsafdeelingen, die onze bewegingen wilden verspieden, zijn verdreven. Bij de voortzetting van de huidige krijg- verrichtingen zijn de flinkheid en slagvaar digheid van onze troepen opnieuw aan het licht getreden. WEENEN, 12 November. (Weensch Cor respondentiebureau.) Het bericht uit St. Pe tersburg aan de Daily News dat de Russen de Oostenrijksch-Hongaarsche en Duitsche strijdkrachten in de buitenste versterkingen van Krakau aanvallen, is in strijd met de feiten. BERLIJN, 12 November. (E., van Duitsche BEURS VAN DIRKSLAND. Tarwe aanbod klein f 15 per 100 k.g. Schok kers zoowel als Kroonerwten worden sterk gevraagd tot hoogeren prijs, daar aanbod zeer klein is, moeilijk uoteering op te geven. Haver fll en daarboven per 100 kilo. Ajuin iets minder vlug een enkel partijtje kon f4 per 60 kilo opbrengen. Eigenheimer aardap pelen met goede vraag f2.25 per 70 kilo. Koepeen f0.90 per 60 kilo. Vee aanvoer ruim 30 stuk, met sleependen handel werd bijna alles verkocht. BEURS VAN OUDDORP. Uien f4,10 a 60 kilo, aardappelen blauwe f2.30 a 2.40, eigenheimers f2 a 2.10. Granen niet aangeboden. Cichorei. Handel kalm. Van de groene wordt thans per 100 k.g. f20 a f22 besteed. Meekrap verminderde prijs. Het verslag „Groene Kruis" vergadering te Herkingen kwam telaat in ons bezit om nog in dit nummer Opgenomen te worden. 8570 Uit aller naam, Sommelsdijk, 12 November 1914. 5 zeer beste PAARDEN. Geschikt voor alle werk. Adres: JOH. MIJNDERS L.Wz. Bouwdijk Melissant. 8464 DROGIST MIDDELHARNIS. der firma G. A. M. WITTF.RMANF, B. o. Z., zijn de beste. Agent L. NELISSE te Nieuwe Tonge. Uitvoering van Drainages met 7981 1 No, 3 I jl van het 12-TAL PREDIKATIËN van g Ds. A. MAKKENZE, Predikant bij de S Geref. Gent. te Bruinisse. is een Oogst- jl 1 preek naar Luk. 12 16—21. Een jfj a goede oogst doch niet rijk in God, 1 H Verschijnt" in 12 maajidelijksche af- ui leveringen a 15 cent, Compleet ingen. S S 1.80. üeb. 2.25. i g Het kost nog geen 4 cent in de week. p De „Zeeuwr.che Kerkbode" zegtDe toon S welke ons hier tegen klinkt is zuiver en dit ip» is van groot belang. füljj De vriend van Oud en Jong zegt er van r pi Dit zijn degelijke preeken Wie beslist eens. U! op Geret. grondslag goede preeken wenscht,. P Pj geven wij den raad bij zijn Boekhandel de NI all eerste aflevering eens aan te vragen. jÜ3 L Uitgever J. v. d. Wal, Bruinisse. p B Colporteurs gevraagd. 8569 w De heer E. de Smit, de stoere ijve rige smid, Binnenbrouwersstraat 42 Amsterdam, werd gekweld door een sleepende borstkwaal, zóó erg, dat hij dikwijls zijn werk niet verrichten kon. Hoe hij genezen is, vertelt ons zijne vrouw: „Mijn man sukkelde 3 jaren, bijna dag in, dag uit, was hij ziek. Het gebeurde in sommige tijden van het jaar, hij 14 dagen lang zijn werk moest laten liggen door de pijn op de borst en het vreeselijke hoesten. Dikwijls was hij kortademig en iedere stap, die hij deed benauwde hein. Handen vol geld gaven wij voor geneesmiddelen uit, maar niets gaf verlichting. Op een goeden dag besloot ik hem de Abdij siroop te geven, waarvan men tegen woordig zooveel hoort spreken. Naliet gebruik van het eerste fleschje kwam reeds merkbare verandering in zijn toe stand. Mijn man ging met de Abdij siroop voort en toen hij in het geheel slechts 3 flacons Abdijsiroop gebruikt had, was van zijn kwaal geen spoor meer te vinden." Gij allen, die lijdt aan asthma, Borst-, Keel- of Longaandoening, geneest U met de Abdijsiroop en wacht niet tot dat het te laat is. Prijs per flacon f 1,f 2,— en f 3,50. Eischt onze handteekeningL. I. Akker, Rotterdam. Alom verkrijgbaar.

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 5